HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 03:48.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 4858 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172 ... 195  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 14 svi 2020, 22:29 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
useless je napisao/la:
divizija je napisao/la:
Također, postoji i ona dodatna kategorija, kojoj su nabili komplekse (u koju i ti spadaš) pa imaju potrebu "istjerivat ustašku guju" kako bi dokazali da su košer ,kako bi bili prihvaćeni od ovih gore, jer ovi imaju moć da nameću svoj nakazni narativ.


Nisu kompleksi, stvar je pragmatičnosti, ako želiš uspjeh kolektivitetu s kojim se vežeš glupo je inzistirati na propalim pričama od kojih svaki put profitiraju tvoji neprijatelji. Ako želiš oslabiti pupovca, srbe, muslimane itd. izbiješ im iz ruke takve adute.


Ovisi o mjeri. U Hrvatskoj nitko, al baš nitko se ne vraća na propale priče. To je fantazija, izmišljotina ko UZP i hagresija. Ali se protivnik dosjetio pa stalno pojam ustaštva ili ekstremizma proširuje da se Hrvate prisili na stalni uzmak.

Radi se o tome da se takve izmišljotine, stalno proganjanje fantomskog ustaštva koristi za diskvalifikaciju. I onda se stalno ograđuješ, ispričavaš, POVLAČIŠ, BRANIŠ, a protivnik stalno širi pojam "ustaštva" dok se ti više nemaš kuda povući.

Sad smo već došli do toga da je ustaštvo komemorirati žrtve komunizma, održati mise za njih, da je ustaštvo ako Pupovcu ne daš da o tvom trošku u Novostima vrijeđa tebe, ustaštvo je grb s prvim bijelim poljem, ustaštvo je ako ti se dijete zove Ante, ali je u redu žaliti što komunisti nisu pobili još više ljudi i slaviti pečenje ljudi na ražnju kao antifašizam. Ako imaš nešto protiv si ustaša.

Ko da je 1954. yebote.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 14 svi 2020, 22:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
daramo je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Za 100 godina ćemo kolonije na Mjesecu imati. Misliš da će biti neka Nova Hrvatska na Marsu i Mjesecu? Na Zemlji će vjerojatno ostat neke muzej-države, a za 1000 godina glavnina populacije će biti van našeg planeta. Moš mislit kako ćeš imat nacije tada, i koliko će to imat smisla. Čak ni glasovni jezici neće postojat ako imaš direktni link u nečiji mozak. Zujanje zraka kroz ždrijelo smatrat će se primitivnim načinom komunikacije.


A šta ako vi na Marsu razviju poseban kolektivizam s vremenom i posebnom okolinom te različitim problemima s kojima se suočavaju u odnosu na one na Zemlji?
Opet ćeš imati neki oblik nacija Zemljane i Marsovce.


Pa dobro.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 14 svi 2020, 22:32 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Robbie MO je napisao/la:
Da ali ipak je drugačije, tada su bili ujedinjeni u osobi glavnog harambaše odnosno kralja (takve višeetničke države su nastajale ženidbama kraljeva), a danas su ujedinjeni u pravom smislu nacije kao neke vrste kolektivnog vlasništva nad teritorijem, resursima, ekonomijom i kasom određene zemlje, ali i njenim kulturnim dostignućima.


Ma sve je to isto. Sve nacije su nastale od višeetničkih zajednica koje su se stopile u jednu jer su dugo trajale.

I današnje višeetničke nacije će se ili stopiti ili balkanizirati.

Etnicitet je rezultat samo dugotrajne povezanosti prethodno različitih skupna.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 14 svi 2020, 22:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20778
Ljudi će ako prežive kao vrsta prije ili kasnije stopiti se u jednu homogenu masu bez naroda nacija i jezika. Bit ćemo kao ekipa iz star treka ,jedna vrsta koja kolonizira planete po svemiru. Opet će tu biti zasbnih interesa i sukoba ali ćemo se nećemo dijeliti kao danas na plemena.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja

Niko nema što pupi imade, četrdes’t centara od HDZ vlade


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 14 svi 2020, 22:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
divizija je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Da ali ipak je drugačije, tada su bili ujedinjeni u osobi glavnog harambaše odnosno kralja (takve višeetničke države su nastajale ženidbama kraljeva), a danas su ujedinjeni u pravom smislu nacije kao neke vrste kolektivnog vlasništva nad teritorijem, resursima, ekonomijom i kasom određene zemlje, ali i njenim kulturnim dostignućima.


Ma sve je to isto. Sve nacije su nastale od višeetničkih zajednica koje su se stopile u jednu jer su dugo trajale.

I današnje višeetničke nacije će se ili stopiti ili balkanizirati.

Etnicitet je rezultat samo dugotrajne povezanosti prethodno različitih skupna.


Ja bih naciju u najkraćim riječim definirao kao neku vrstu inercije sveukupnih odnosa među ljudima na određenom teritoriju. Osim gole obrane zalihe resursa koji se jedino mogu eksploatirati kolektivno jer su za pojedinca preveliki projekt, ljudi također nisu skloni promjenama tek tako (svaka promjena nosi rizik) i zato i postoji kultura i određena doza konzervatizivma. Kultura je nije ništa drugo nego druga riječ za uigranost, uhodanost, algoritam.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 14 svi 2020, 23:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 69051
Lokacija: hrvatsko-hrvatska Federacija
Mar-kan je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:

Najnormalija stvar je da je uspješnim pojedincima, osobni uspjeh važniji od uspjeha kolektivnih identiteta, bila to nacija ili nešto drugo. Obično se nesposobniji ljudi vežu za primitivne predodžbe kolektiviteta, a najveći retardi su vezani za najbesmislenije kolektivne skupine poput navijačkih skupina.

Ovo si u pravu, vidio sam tijekom DR. Uspješni pojedinci ga nabrali, švercali...a ovi "nesposobni retardi" pušku u ruke.


Možda je to tako u ekstremno korumpiranoj sredini, ali poanta rata je pobjeda i svaki doprinos se broji.

Oppenheimer, ruski špijuni, Von Braun i Turing možda nisu htjeli prst dati za državu, ali su zato napravili atomsku bombu, ukrali nacrt za atomsku bombu, napravili rakete i razbili kod Enigme.

_________________
Fun fact: I HDZ i SDA su osnovani u Zagrebu.
Vojni proračun Bošnji je manji od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 15 svi 2020, 06:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24636
Lokacija: Heartbreak Hotel
weasel je napisao/la:
Ljudi će ako prežive kao vrsta prije ili kasnije stopiti se u jednu homogenu masu bez naroda nacija i jezika. Bit ćemo kao ekipa iz star treka ,jedna vrsta koja kolonizira planete po svemiru. Opet će tu biti zasbnih interesa i sukoba ali ćemo se nećemo dijeliti kao danas na plemena.


Ne samo to već će doći do miješanja rasa sa raznih planeta naše galaksije te ćemo imati novu rasu galaktičkih bića. Onda će doći do miješanja raznih galaktičkih rasa u jednu svemirsku rasu koja će doseći neslućeno, osloboditi se tjelesnih okova i postati metafizičko biće svjetlosti više i od Q kontinuuma.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 15 svi 2020, 06:50 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
weasel je napisao/la:
Ljudi će ako prežive kao vrsta prije ili kasnije stopiti se u jednu homogenu masu bez naroda nacija i jezika. Bit ćemo kao ekipa iz star treka ,jedna vrsta koja kolonizira planete po svemiru. Opet će tu biti zasbnih interesa i sukoba ali ćemo se nećemo dijeliti kao danas na plemena.


Neće. Samo će se stvarati novi modeli diferencijacije među ljudima.

Ljudska je prirodna tendencija da se grupiraju u čopore, kubovE, plemena. To je u genima, tako funkcioniramo.I onda se ti čopori međusobnom natječu, bore, ali i surađuju.

Novi oblici kolektiviteta će zamijeniti stare, kao što se već tisućama godina biva.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 15 svi 2020, 07:59 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
divizija je napisao/la:
Ovisi o mjeri. U Hrvatskoj nitko, al baš nitko se ne vraća na propale priče. To je fantazija, izmišljotina ko UZP i hagresija. Ali se protivnik dosjetio pa stalno pojam ustaštva ili ekstremizma proširuje da se Hrvate prisili na stalni uzmak.


Ja ne vidim da se napravio ikakav uzmak, svi su na pocetnim pozicijama, sto znaci da po defaultu pobjedjuje neprijateljska strana jer uvijek imaju nekakav "za dom spremni", nekakvu sahovnicu s pocetnim bijelim poljem, pa cak i nekog koga austrijska policija uhvati na komemoraciji radi otvorenog ustastva. Sve su to izgubljene price, glupo je objasnjavati da je prvo iz neke opere, a drug iz sta ja znam cega. Ne moras ti meni objasnjavati da oni igraju po ne fer pravilima i oboje nas sve istom bojom radi nekih pojedinaca. Ja ti kazem da je to bitka u kojoj obavezno gubimo, da im ne treba davati argumente. Kad im nestane takvih krezubih budala nece imati gdje siriti pricu kako ti kazes, nece ih nitko shvacati ozbiljno. Kad se to desi onda im mozes nanijeti pravu stetu na pametan nacin.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 15 svi 2020, 08:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6242
Lokacija: Izvan sebe
Robbie MO je napisao/la:
divizija je napisao/la:

Ma sve je to isto. Sve nacije su nastale od višeetničkih zajednica koje su se stopile u jednu jer su dugo trajale.

I današnje višeetničke nacije će se ili stopiti ili balkanizirati.

Etnicitet je rezultat samo dugotrajne povezanosti prethodno različitih skupna.


Ja bih naciju u najkraćim riječim definirao kao neku vrstu inercije sveukupnih odnosa među ljudima na određenom teritoriju. Osim gole obrane zalihe resursa koji se jedino mogu eksploatirati kolektivno jer su za pojedinca preveliki projekt, ljudi također nisu skloni promjenama tek tako (svaka promjena nosi rizik) i zato i postoji kultura i određena doza konzervatizivma. Kultura je nije ništa drugo nego druga riječ za uigranost, uhodanost, algoritam.

Bas, pa onda idemo prema firmama nacijama, google nacija, fb nacija, tesla nacija, golden saks nacija itd. Ili bransen nacije
rudarska nacija, informaticka nacija, auto nacija. Hajde ba!
Kada otkrijemo u svemiru drugu inteligentnu vrstu, koja ce nas ugrozavati, sa kojom cemo moci stupiti u fizicki kontakt, sto je po sadasnjim fizickim zakonima skoro nemoguce, naravno uvijek postoji mogucnost da se otkriju nove sile i fizicke zakonistosti, ali je to onda ogromni kvantni skok, kao skok izmedu paljenja vatre i recimo elektromotora, i sa kojom se eventualno ne bude moglo spavati i sex voditi, onda cemo se mi ovdje na zemlji polako pretopiti u jednu covjecansku naciju, pa ce engleski, ruski, kineski, arapski biti dijalekti jednog svjetskog jezika. Ha ko u tako nesto moze vjerovat, sam je kriv.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 15 svi 2020, 08:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Hr ljevica podržava onu iz drugih ex Yu država ali ne vide se bilo kakve težnje ka ujedinjenju. Dapače, strogo poštuju AVNOJ. Samim tim je naša ljevica nacionalna, možda nije simbolički ali jest faktički. Može se reći i građanska ali je pogrešno reći anacionalna. Jako se dobro oni osjećaju u RH. Ne znam gdje bi drugo bolje. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 15 svi 2020, 10:46 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
useless je napisao/la:
divizija je napisao/la:
Ovisi o mjeri. U Hrvatskoj nitko, al baš nitko se ne vraća na propale priče. To je fantazija, izmišljotina ko UZP i hagresija. Ali se protivnik dosjetio pa stalno pojam ustaštva ili ekstremizma proširuje da se Hrvate prisili na stalni uzmak.


Ja ne vidim da se napravio ikakav uzmak, svi su na pocetnim pozicijama, sto znaci da po defaultu pobjedjuje neprijateljska strana jer uvijek imaju nekakav "za dom spremni", nekakvu sahovnicu s pocetnim bijelim poljem, pa cak i nekog koga austrijska policija uhvati na komemoraciji radi otvorenog ustastva. Sve su to izgubljene price, glupo je objasnjavati da je prvo iz neke opere, a drug iz sta ja znam cega. Ne moras ti meni objasnjavati da oni igraju po ne fer pravilima i oboje nas sve istom bojom radi nekih pojedinaca. Ja ti kazem da je to bitka u kojoj obavezno gubimo, da im ne treba davati argumente. Kad im nestane takvih krezubih budala nece imati gdje siriti pricu kako ti kazes, nece ih nitko shvacati ozbiljno. Kad se to desi onda im mozes nanijeti pravu stetu na pametan nacin.


Evo i sam si počeo sa šahovnicom sa bijelim poljem...dakle samo potvrđuješ moju priču, već si pristao na širenje priče i povlačenje. Grb s bijelim poljem NIJE ustaški. Ali već su to uspjeli papagajskim laganjem progurati.

Naravno da je "uzmak" napravljen. Nitko u Hrvatskoj ne osporava granice koje su međunarodno priznate, nitko ne zagovara rasne zagone, nitko ne osporava nikakva građanska prava ikome, nitko nije za obnovu režima i države kakva je postojala u periodu 1941.-45., nema ustaštva danas, nepostojeće je.

Nekakve krezube budale su margina margine kakve će uvijek postajati i one nisu argument za ništa. Takve krezube budale su ljevici zastupnici i ministri (stazići, beljci, ostojići i sl.) i uopće ih to ne uznemiruje.

A ove priče na simobličkoj razini su posve deplasirane i način na koji ljevica nastoji dobiti kulturkampf i nadzirati društveni narativ. Oni nešto proglase no-no i onda se si od toga moramo ograđivati da bi bili košer po njihovim pravilima. To ne vodi nikud, odnosno vodi upravo onome što ti govorim - stalno suzavanju prostora dopuštenog. Hrvatska ima već desetljećima kunu, bojnike, stožere, zborove, zdrugove...pa nije ustaška. Tako ima i ZDS na obilježjima HOSa i u Čavoglavama i pjesmama gardijskih brigada i nije zato ustaška. Jer kad prihvatiš njihovu logiku, NEMA KRAJA POVLAČENJU. Ustaška je i sama ideja hrvatske neovisnosti ostvarene oružanim putem. Prije ustaša, samo Eugen Kvaternik se zalagao za to, nitko drugi. Prvi politički pokret koji je oružanu borbu za neovisnost Hrvata stavio u svoj program - je ustaški pokret!
Dakle, prihvatimo li ljevičarsku logiku, cijeli domovinski rat je ustaški rat za ustaške ciljeve. Tehnički gledano to i jest istina, ali bi bilo deplasirno nazvati RH ustaškom. Stvari imaju kontekst.

Dakle poanta nije da mi njima "ne dajemo argumenata", jer njima je argument sve živo i mrtvo, oni svoje argumente sami produciraju, već da njihovo lajanje poklopimo i ignoriramo. Nek laju na mjesec ili nek se naviknu. Lajali su i na kunu. Hrvatska danas nije ustaška i ne teži to biti, a njihovo izmišljanje neo-puritanizma gdje će oni mjeriti koliko je nešto slično nečemu iz NDH pa se mora zabraniti je njihov sociopsihološki poremećaj koji treba poslat u rodni kraj, a ne davati mu značaj. To je poremećea ekipa koja je u SFRJ na tornjevima tvornica umjesto šahovnice stavila pruge, da ne bi tornjevi bili ustaški. Tako da njihove poremećaje ne treba hraniti, nego poklopiti. Taktička i strateška greška je prihvaćati da "nešto nije u redu" s našim simboblima iz domovinskog rata, jer onda se otvara potencijalno velika pandorima kutija kriminalizacije svega. Danas im smeta HOS, a devedestih su Fred Matić, Kotormanović pjevali Juru i Bobana, a Mesić tumačio kako se u Jasenovcu spašavalo ljude.

Oni jednostavno hoće kontrolirati narativ i biti moralna policija, i to im neće biti dopušteno. Nije to davanje argumenata, već smještanja te bagre na njihovo mjesto. A mjesto im je da su beznačajni.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 15 svi 2020, 10:57 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Junuz Djipalo je napisao/la:
Hr ljevica podržava onu iz drugih ex Yu država ali ne vide se bilo kakve težnje ka ujedinjenju. Dapače, strogo poštuju AVNOJ. Samim tim je naša ljevica nacionalna, možda nije simbolički ali jest faktički. Može se reći i građanska ali je pogrešno reći anacionalna. Jako se dobro oni osjećaju u RH. Ne znam gdje bi drugo bolje. :D


HR ljevica u BIH podržava bosanske nacional-socijalističke šoviniste. Ni najmanje ne poštuju AVNOJ, koji je konstitutivnost naroda i uveo i koji je ideju bosanskog nacionanog unitarizma osuđivao i kažnjavao.

Upravo u BIH s najbolje potvrđuje ono što sam govorio, hr ljevici semta samo hrvatski nacionalizam. Bosanski im je super. A i srpski je dobar kad je pod petokrakom.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 15 svi 2020, 11:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35999
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Upravo tako, ne podržavaju niti temelje avnoja.

Oni bi prvi trebali skočiti na noge i napasti Komšića zbog tvrdnje da je zavnobih podmetnut od strane sovjetskih komunista.
Oni bi prvi trebali braniti temelje zavnobiha i pravo na ravnopravnost Hrvata.
Upravo oni bi trebali najviše biti protiv onih koji žele ukinuti zavnobih i onih koji tvrde da je zastario.
Oni bi prvi trebali biti protiv BiH kao muslimanske države jer su je upravo oni u koje se kunu stvorili kao državu i Hrvata i Srba i muslimana.
Oni bi prvi trebali prosvjedovati protiv vrijeđanja partizana proučavanjem fatiha na partizanskim spomenicima i protiv pretvaranja partizanskih groblja u šehitluke.

Ali ništa od toga ne rade nego šuruju s bošnjačkim nacionalizmom i islamizmom.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 15 svi 2020, 11:22 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Tu se radi o onoj "neprijatelj moga neprijatelja". Za vlast u hrvatskoj bore se s desnicom, pa traže saveznike gdje god. Jedan od načina je podilaziti srpskom i bošnjačkom nacionalizmu. Hrvatski nacionalizam podržava konstitutivnost BIH Hrvata, ljevica je po defaultu protiv. Kako reče robelec, nije bez razloga da 99% Srba i muslimana glasa za SDP.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 15 svi 2020, 11:23 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
divizija je napisao/la:
Evo i sam si počeo sa šahovnicom sa bijelim poljem...dakle samo potvrđuješ moju priču, već si pristao na širenje priče i povlačenje. Grb s bijelim poljem NIJE ustaški. Ali već su to uspjeli papagajskim laganjem progurati.


Opet ti ponavljam, ne moras mene uvjeravat, sve pet, nije ustaski. Poanta je da je to izgubljena bitka, nasli su neku poluistinu koju su progurali kao apsolutnu istinu.

divizija je napisao/la:
Naravno da je "uzmak" napravljen. Nitko u Hrvatskoj ne osporava granice koje su međunarodno priznate, nitko ne zagovara rasne zagone, nitko ne osporava nikakva građanska prava ikome, nitko nije za obnovu režima i države kakva je postojala u periodu 1941.-45., nema ustaštva danas, nepostojeće je.


Nije to uzmak, to su osnove civiliziranog ponasanja.

divizija je napisao/la:
Jer kad prihvatiš logiku, NEMA KRAJA POVLAČENJU. Ustaška je i sama ideja hrvatske neovisnosti ostvarene oružanim putem. Prije ustaša, samo Eugen Kvaternik se zalagao za to, nitko drugi. Prvi politički pokret koji je oružanu borbu za neovisnost Hrvata stavio u svoj program - je ustaški porket!
Dakle, prihvatimo li ljevičarsku logiku, cijeli domovinski rat je ustaški rat za ustaške ciljeve.


Domovinski rat i nezavisnost su vec duboko utvrdjeni i ukorijenjeni kao moralno ispravni. Tu se ne moze producirati nikakav kontra argument kojeg ce netko shvatiti ozbiljno.

Zds, bijelo polje, incidenti na bleiburgu, mozda pokoji na stadionima, je sve od cega zive. I zive dobro. Takve stvari ce odjeknuti po eu medijima, u eu parlamentu itd. i tu gubimo. Ako ostanu bez toga, nikoga nece zanimati nekakve debilne teorije dejana jovica i slicnih tupana zasto se hrvatska nelegalno odcijepila i sl.

Ono gdje treba povuci liniju jest na prici da su na bleiburgu stradali neki zlocinci, a to se po meni vec uspjesno odradilo. Mesic i sarajevski islamofasisti nisu relevantni.

Zds, bijelog polja bi se ja rijesio. Pokusavao bi naci neki kompromis sa hos-om.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 15 svi 2020, 12:07 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
useless je napisao/la:
Opet ti ponavljam, ne moras mene uvjeravat, sve pet, nije ustaski. Poanta je da je to izgubljena bitka, nasli su neku poluistinu koju su progurali kao apsolutnu istinu.


Ma progurali su drek, progurali su dok ih prihvatiš kao meritorne. Kad ih ignoriraš i steraš u rodni kraj mogu samo lajati. Ja ne znam koliko godina imaš, ali ja se sjećam perioda prije 1990. i koliko je stvari tada bilo "ustaško", pa više nije. Ništa oni progurati ne mogu dok MI ne pokleknemo i ne prihvatimo to.

useless je napisao/la:
to uzmak, to su osnove civiliziranog ponasanja.


Zato sam ti stavio nazivnike, jer SUŠTINSKI ustaštva nema.

useless je napisao/la:
rat i nezavisnost su vec duboko utvrdjeni i ukorijenjeni kao moralno ispravni. Tu se ne moze producirati nikakav kontra argument kojeg ce netko shvatiti ozbiljno.

Zds, bijelo polje, incidenti na bleiburgu, mozda pokoji na stadionima, je sve od cega zive. I zive dobro. Takve stvari ce odjeknuti po eu medijima, u eu parlamentu itd. i tu gubimo. Ako ostanu bez toga, nikoga nece zanimati nekakve debilne teorije dejana jovica i slicnih tupana zasto se hrvatska nelegalno odcijepila i sl.

Ono gdje treba povuci liniju jest na prici da su na bleiburgu stradali neki zlocinci, a to se po meni vec uspjesno odradilo. Mesic i sarajevski islamofasisti nisu relevantni.

Zds, bijelog polja bi se ja rijesio. Pokusavao bi naci neki kompromis sa hos-om.


Bijelog polja se rješavati je umobolno. To je naša povijest, to je na crkvi sv. Marka, i stoljećima postoji. Jer onda ti dođe neki Savo i izvadi Hrvatske zastave iz 1990., (pred kojima stoje Tuđman, Mesić i Manolić, drže ruku na srcu i plaču) ili grb ATJ Lučko i kaže da smo svi bili ustaše i kao dokaz ti navodi da se sama Hvatska danas toga srami. To treba presjeći isto ko što se presjeklo s kunom i šahovnicom per se. Ili idejom hrvastke države, i to je bilo ustaško nekad. Pa eto više nije. Iako tehnički gledano jest, ali ne dopuštamo da nas ruše na tehnikaliji.

To ti je isto kao se u Haagu kao dokaz kriminalnosti Herceg-bosne koristilo svjedočenja bivših hrvatskih dužnosnika. To im je najteži protivnik bilo.

ZDS bi još i moglo proći, ali opet, Savo će ti izvući snimke iz devedesetih gdje se pjeva Čavoglave i reć - vidi svi su bili ustaše, danas se toga srame. Ili snimke gdje gardijske brigade imaju taj pozdrav u svojim pjesmama. ii ustaške nazive činova i postrojbi, i što ćeš onda, kako ćeš objasniti da oni nisu ustaše? Kako to da gardijski zbor ili gardijski zdrug nisu ustaške jedinice? Kako?? Kako ćeš objasniti da su tisuće partizanskih spomenika odletile u zrak? To je priglupa hrvatska verzija takije, gdje se mi pretvaramo da toga nije bilo. Ali bilo je, samo treba staviti u kontekst. Da nas Srbi opet napadnu opet bi se Čavoglave pjevale.

Tvoja je osnovna zabluda da se povlačenjem pred ljevošima nešto može postići, jer eto oni će nas opanjkavat u Europi ili negdje, a moje je iskustvo suprotno. Kao prvo, mi se moramo postaviti kao SVOJA država, a ne vječito živjeti u strahu od toga što će netko reći vani. Pa govori mi stalno State Department da diskriminiramo cigane i Srbe, zar da ih ozbiljno shvaćam? To je prvo s čime treba presjeći, tim konjušarskim mentalitetom, veži konja gdje ti gazda kaže.
Drugo, devedesettih smo ih na sve navikavali potpunim ignoriranjem njihovg lajanja na mjesec, od 2000. se povlačimo i oni stalno ŠIRE teren nedopuštenog. Ko bi pomislio nekada da će prvu službenu zastavu RH netko problematizirati!!! Lajali su oni i kad se kuna uvodila, više ne laju. Dakle strategija uzmicanja je POGREŠNA. Njih treba ignorirati i poklopiti i loptu prebaciti na njihov teren, pričati o zabrani petokrake i kažnjavanju veličanja zločina komunizma.

Umjesto defanzive, ofanziva. Da se useru.

Ti misliš da možeš negdje povući crtu i da se ta crta onda brani, a ja ti kažem da treba igrati ofanzivno. I strateški sam u pravu.

Zabraniš li danas ZDS, sutra ćeš bijelo polje, a preksutra će se početi razgovarati o tome kako je domovinski rat bio nastavak ustaštva i ti NEĆEŠ IMATI ARGUMENATA KOJIMA TO MOŽEŠ POBITI. Previše je toga zajedničkog, previše sličnosti i to izvan slučaja HOSa. To ti je neizbježan niz, njima se ne smije dopuštati da budu moralna policija. Mi nismo NDH u svom suštinskom smislu, a to što simbolički postoje neke sličnosti je stvar KONTEKSTA. Te sličnosti nisu samo ZDS na HOSovim obilježjima ili bijelo polje na grbu iz 1990., ima ti sličnosti još jako puno i kreneš li sve čistit, ništa ti ostat neće.

Razlog zašto su oni odabrali HOS kao metu je taj što je ta meta najlakša, ne zato što im je to zadnja meta i što tu misle stati. a kad im daš da otvore pandorinu kutiju, zayebo si se druže.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 17 svi 2020, 13:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Citat:
Novo lice u politici i Bleiburg za kvizaše

Iako ležerno opravdava komunističke pokolje, on ne djeluje kao bešćutni monstrum, već prije kako netko tko zbog ideološke indoktrinacije nije svjestan što govori
15. SVIBNJA 2020. U 08:13 138 KOMENTARA 46749 PRIKAZA

KOLUMNU PIŠE
Nino Raspudić

Što bismo očekivali od mladog čovjeka, dobro poznatog i omiljenog lica s TV ekrana, u prvom javnom obraćanju nakon što je odlučio ući u politiku i kandidirati se na predstojećim korona-parlamentarnim izborima?

Pa naravno, opravdavanje masovnog zločina komunističkog režima počinjenog prije 75 godina, što drugo!

Stranka Radnička fronta održala je prekjučer konferenciju za tisak u povodu “odmazda nakon Bleiburga 1945”. Na konferenciji je predstavljeno i veliko pojačanje stranke, Krešimir Sučević Međeral, tituliran kao “poznati intelektualac i kvizaš”.

Prvi politički istup ugledni kvizaš iskoristio je da se obračuna s “polaganjem vijenaca na Bleiburgu od državnih vlasti i neoustaškog Počasnog bleiburškog voda, katoličkim i islamskim vjerskim obredima na Mirogoju te misom u Sarajevu”.

Priključio se tako hajki koja već tjednima traje protiv Katoličke crkve u BiH u povodu mise za žrtve bleiburške tragedije najavljene za subotu, 16. svibnja u sarajevskoj katedrali.

Progon vodi bošnjačka politička i medijska krema, s tolikom žuči da čovjek prirodno pomisli kako tu moraju djelovati neki dublji kompleksi. I doista je tako. Odavno je izreka “sačuvaj me Bože srpskog junaštva i hrvatske kulture” u BiH dobila dodatak – “i bošnjačkog antifašizma”.

O čemu je riječ najbolje je objasnio potpukovnik Hamdija Osmanović, narodni poslanik iz Cazina, na Trećoj sjednici ZAVNOBIH-a održanoj u Sarajevu od 26. do 28. travnja 1945. gdje je rekao: “Neki ljudi govore da Muslimani u ono vrijeme nisu pošli za ustaškim pokretom, nisu se našli u redovima ustaša, nisu se našli u redovima okupatora, ali drugovi i drugarice, mi Muslimani moramo priznati da se ogromna većina Muslimana našla na frontu okupatora (…) I Muslimani kada su vidjeli i osjetili na svojoj koži kakav je strašan teror okupatora, kakve je sudbina namijenjena Muslimanima, kada su osjetili slabljenje Njemačke pod udarcima Crvene Armije i naše vojske, oni su počeli da se preorjentišu, počeli su stupati u redove narodno-oslobodilačke vojske”.(ZAVNOBIH, dokumenti, 1968., str. 426).

Zanimljivo je da potomci “preorjentisanih” nisu imali nikakvih problema podržati mise s istom nakanom održane u nizu sarajevskih crkava ratne 1995. Sarajevo je tad još tukla sljednica Titove vojske, s petokrakama na glavi, govoreći kako se bori protiv fašista, ustaša, handžar-divizije i sl. pa je moguće da onaj tko se u Sarajevu tada nije osjećao onako kako ga je titulirala Karadžićeva propaganda, počešao po glavi i zapitao – jesu li baš sve žrtve prije pola stoljeće bili ustaški koljači ili je bilo i nevino stradalih?

Biskupska konferencija BIH jasno je dala do znanja kako “prema nauku Katoličke crkve, moliti za neku osobu ili za neku skupinu ne znači niti odavati počast toj osobi ili skupini, niti poistovjećivati se s njima, niti prihvaćati njihova politička uvjerenja”.

Ali badava, “preorjentisani” bi određivali Crkvi kako i za čije duše smije moliti. Svatko koga je smaknula jugoslavenska komunistička vlast je po njima bio fašistički koljač, valjda i 663 ubijene crkvene osobe, što je svjetski komunistički rekord.

Bošnjački mediji su u potrazi za pojačanjima “pokucali na vrata zaboravljenih asova”, pa su tako tamošnju javnost kao pošteni Hrvati dodatno prosvijetlili Stjepan Mesić i Zoran Pusić.

“Preorjentisanima” logično ne smeta to što je Mesić jedni visoki političar koji je u zreloj dobi afirmativno govorio o NDH i o tome da se nemamo što ispričavati za Jasenovac, jer se, u međuvremenu, i on ponovo “preorjentisao”.

Mogle bi se napraviti dvije kompilacije Mesićevih snimki, jedna za jugototalitariste, druga za NDH-nostalgičare – jednako šeretski je zastupao obje pozicije, ovisno o kontekstu. Kao da, primjerice, napravimo jednu kompilaciju golova koje je Luis Figo zabio dok je igrao za Real, za fanove tog kluba, a jednu odvojenu dok je igrao za Barcelonu, za tamošnje navijače.

Mesić je sebi blizak mentalitet pronašao u Sarajevu gdje 1995. godine novine izvještavaju o “Komemoraciji nevinim bleiburškim žrtvama hrvatskog i bošnjačkog naroda” u Kamernom teatru, donose detaljan popis misa za žrtve Bleiburga te fotografiju bacanja prigodnog vijenca za žrtve u Miljacku, e da bi danas zabranjivali održavanje mise.

Da je po kvizašovom i da su drugovi bili temeljiti, Zoran Pusić bi s godinu dana ostao siroče. Kako to da njegovu ocu koji je bio časnik sudac u domobranstvu NDH nije pala dlaka s glave, dapače, postaje uglednik i u novoj državi i režimu, a toliki tinejdžeri su završili pod zemljom, za njih nije bilo milosti?

U skladu s Heraklitovom izrekom kako “mnogoznanje ne vodi mudrosti”, činjenica da kvizaš u glavi nosi podatak tko je bio paragvajski ministar prometa 1980-ih godina i tko je osvojio broncu u utrci u brzom hodanju na 20 km u Tokiju 1964. ne čini ga automatski razboritim.

Iako ležerno opravdava komunističke pokolje, on ne djeluje kao bešćutni monstrum, već prije kako netko tko zbog ideološke indoktrinacije nije svjestan što govori. Vjerojatno nije nikada zaklao ni kokoš, niti bi to bio u stanju. Među ljudima s kojima se politički povezao znakovito je veliki broj vegetarijanaca. Nikada neću moći do kraja shvatiti kako mogu pokazivati tako veliku sućut prema psima lutalicama, kokošima, amazonskoj prašumi ili zagrebačkoj magnoliji, ali ne i prema desetinama tisuća ljudi koji su bez suda pobijeni i pobacani u rudarska okna, jame i tenkovske rovove.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 17 svi 2020, 17:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Nije lako ući u kampanju, sad sam ga sreo, trči na Nasipu.

Natukao je kila fino.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 19 svi 2020, 16:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Škoro je spomenuo Ninu u kontekstu osnivanja vlastite stranke (dakle ne MOST), ako sam dobro skontao izjavu.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 24 svi 2020, 13:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2406
Lokacija: HR
Ulazi u politiku kao nezavisan na listi Mosta u Zagrebu!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 24 svi 2020, 14:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2406
Lokacija: HR
Ne znam koliko je pametno ići sa strankom/platformom koja je u raspadu.
Političko samoubojstvo?

Najavio je i prekid Kratkog ekspresa u VL-u zbog ulaska u politiku.

Peti dan ionako ne ide preko ljeta, ako bude pušing na izborima, može se na jesen praviti da ništa nije bilo, i pojaviti u Petom danu.... :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 24 svi 2020, 14:56 
Offline

Pridružen/a: 09 vel 2014, 19:07
Postovi: 3022
A moga bi i revitalizirati Most, pokupit sve ove desne otpadne glasove. U ovom trenu taj domovinski pokret djeluje bezveze. Skoro izbjegava gostovanja, i nema nikakvih posebnih akvizicija, ni koalicija. Mozda je Nino figura koja je ovima trebala za jedan dobar iskorak.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 24 svi 2020, 17:03 
Offline

Pridružen/a: 01 stu 2018, 13:47
Postovi: 2828
Što se tiče ovog Junuzovog da je Raspudić ušao u politiku da bi "finansijski podmirio dve žene i decu", dobro mu je šuknuo nema šta, ali mislim da je, bar ovde u Srbiji, obrnuto - najveća lova je (ne računajući ozbiljan privatan biznas) na univerzitetima, visokom obrazovanju i nauci, to je praktično leglo lagodnog života. Intelektualci se po pravilu grčevito bore za svoje pozicije i beže od "dnevne politike" glavom bez obzira, generalno nastoje da se ne zameraju previše nikom u vlasti i uživaju u svojim privilegijama - visoka plata za relativno malo rada. Naravno, postoje i izuzeci, odnosno intelektualci i profesori koji ulete u politički ring, ali mislim da niko od njih to nije uradio zbog novca (jer novca u politici, ako si iole pošten, zapravo nema), već zbog strasti, eventualno želje za slavom, a zvanično iz želje da "preuzmu odgovornost" i da svoja znanja iskoriste kako bi unapredili zajednicu. Većina njih se deceniu ili dve pojavljuju u medijima kao analitičari, komentatori, kolumnisti, i mnogi ne odole da ulete u ring. Mislim da je Raspuić jedan od njih.

Što se tiče BiH Hrvata, ubeđen sam da tu nijedan političar nije spreman da uleti za njih koliko Milanović, koji zapravo radi ono što muslimanska "ljevica" radi u BiH - glumi "antifašizam", "građanstvo", "uljudnost" i "urbanost", a ispod žita sprovodi politiku Tuđmana.

_________________
08. 01. 2019. BN TV: U toku su poslednje pripreme za sutrašnju svečanu manifestaciju proslave neustavnog "Dana RS".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: dr.sc. Nino Raspudić
PostPostano: 24 svi 2020, 17:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Pa, ja sam mu još i poznanik i simpatizer ali i racionalan čovjek. On jeste dobrostojeći ali ulazak u Sabor je prilika za osigurat se do kraja života. On ima političku podršku naroda i šteta je to ne iskoristit. Nema ništa loše u tome.

Prvi ja ću glasat za njega. Ne radi budućnosti nego onog dosad. :neznam

Nisam htio da ispadne bešćutno. Svakako će Sabor bit zanimljiviji s njim.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4858 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 166, 167, 168, 169, 170, 171, 172 ... 195  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 460 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO