HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 10:28.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1539 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 62  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 18 sij 2017, 06:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
VUKsaJUGA je napisao/la:
..............ali kad pomislim da bi 1,65 miliona shiptara krenula prema zapadu.... uh neka in tamo.


Neka odu slobodno svi do jednog u evropu :palacgore1

Stara drolja evropa mnogo voli da prima obrezane :sega u 2015oj i 2016oj je raširenih nogu dočekala i udomila preko dva miliona obrezanih, tako da joj još koje milionče uopšte neče teško pasti :palacgore1 :sega

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 18 sij 2017, 14:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
BahamutNS je napisao/la:
Stara drolja evropa mnogo voli da prima obrezane :sega

Vrlo dobra rečenična konstukcija, gospodine Bahamut.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 18 sij 2017, 15:19 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
BahamutNS je napisao/la:
VUKsaJUGA je napisao/la:
..............ali kad pomislim da bi 1,65 miliona shiptara krenula prema zapadu.... uh neka in tamo.


Neka odu slobodno svi do jednog u evropu :palacgore1

Stara drolja evropa mnogo voli da prima obrezane :sega u 2015oj i 2016oj je raširenih nogu dočekala i udomila preko dva miliona obrezanih, tako da joj još koje milionče uopšte neče teško pasti :palacgore1 :sega


Razumijem da vas je zapad mnogi puta izje*o zadnji godinu i da ste oforceni na njih. Ali mislis da bi vam bilo ista bolje da EU preuzmu muslimani?
Znam da ti ne donosis odkluke i planove (takvi i ne postoje), ali sta vi Srbi zelite i kako mislite to dostic?
Srbija je svedena na jedan minimum, Vojvodina je ipak puna Srba i tako ce uvijek ostat AP. Presevo i Bunjevac su kriticni ali nemislim da ce se sta desit. Nakon godina gubljenja vrijeme je da nesto i dobijete... npr. RS ili sjever KiMa.
Sad je moje pitanje jel Rusija sve sto imate u pozadini i na sta se naslanjate? Imate osam susjedni drzava od toga mrzite Bugare (vidi tema o demografiji) mrzite Albance, mrzite Hrvate, mrzite Muslimane (drze dio vlasti u BiH) a i makedonce ponizavate govoreci da su Srbi itd. Jel vi stvarno mislite sami protiv svih ili kontate doc ce Tata Putin i rijesit to ?
Ja bi iskreno volio da vratite Kosovo i nestanu Shiptari sa Kosova sve do zadnjeg. Ali realno mislim da su moje sanse da pogodim Eurojackpot vece, A ja Euroloto uplatim 3-4 puta u godini.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 18 sij 2017, 17:15 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Vučić s vlakom autogol, pa se sad još sam sebi ruga:

"Sada kažu da nemamo pismeni sporazum, pa nemamo ga, ali je to deo onoga o čemu smo razgovarali i imamo usmeni sporazum. Znate, u Briselu imate samo dva sporazuma u pisanoj formi, a sve ostalo je postizano kao usmeni sporazum", rekao je Vučić.

Ima on "usmeni sporazum" da kosovska policija ne smije na sjever Kosova :sega =))
Kakav cirkusant...

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 18 sij 2017, 18:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
ovo se zajebavaš s citatom? :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 18 sij 2017, 20:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
Agathonikos je napisao/la:
BahamutNS je napisao/la:
Stara drolja evropa mnogo voli da prima obrezane :sega

Vrlo dobra rečenična konstukcija, gospodine Bahamut.


Ako, ako i treba da prima i ima da prima dok joj na njušku ne izađe :zivili

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 18 sij 2017, 20:55 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
dudu je napisao/la:
ovo se zajebavaš s citatom? :zubati


Ne, oridjidji Vuciceva izjava.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 18 sij 2017, 20:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
jebeš me, neka kvartovska fora, srijeda 18., ha?

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 18 sij 2017, 21:03 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
dudu je napisao/la:
jebeš me, neka kvartovska fora, srijeda 18., ha?


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=01&dd=18&nav_category=11&nav_id=1221575

Uzivaj, video na dnu. =))

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 18 sij 2017, 21:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
pa je li ovo moguće, ovaj je nadmašio sam sebe za tri koplja, nema dalje. čuj usmeni dogovor. :sega samo dva pisana dogovora, ostalo usmeno. :klanjam

daj zamisli da neki naš kaže da se usmeno dogovorio, šta ja znam, sa Srbima oko granice ili nečeg bitnog i da se Srbi sad drže forme (pisanog dogovora) umjesto da poštuju usmeni dogovor koji imamo. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 18 sij 2017, 21:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
VUKsaJUGA je napisao/la:
Razumijem da vas je zapad mnogi puta izje*o zadnji godinu i da ste oforceni na njih. Ali mislis da bi vam bilo ista bolje da EU preuzmu muslimani?
Znam da ti ne donosis odkluke i planove (takvi i ne postoje), ali sta vi Srbi zelite i kako mislite to dostic?
Srbija je svedena na jedan minimum, Vojvodina je ipak puna Srba i tako ce uvijek ostat AP. Presevo i Bunjevac su kriticni ali nemislim da ce se sta desit. Nakon godina gubljenja vrijeme je da nesto i dobijete... npr. RS ili sjever KiMa.
Sad je moje pitanje jel Rusija sve sto imate u pozadini i na sta se naslanjate? Imate osam susjedni drzava od toga mrzite Bugare (vidi tema o demografiji) mrzite Albance, mrzite Hrvate, mrzite Muslimane (drze dio vlasti u BiH) a i makedonce ponizavate govoreci da su Srbi itd. Jel vi stvarno mislite sami protiv svih ili kontate doc ce Tata Putin i rijesit to ?
Ja bi iskreno volio da vratite Kosovo i nestanu Shiptari sa Kosova sve do zadnjeg. Ali realno mislim da su moje sanse da pogodim Eurojackpot vece, A ja Euroloto uplatim 3-4 puta u godini.


Kakva crna ogorčenost ? Prosečnog čoveka ovde zapad ne zanima ni najmanje. Daj ti meni posao i za ostalo me zabole ***. A taj fini, demokratski zapad je sam sebe i sve svoje građane zajebao i izjebao mnogo, mnog gore i grđe nego što će nas ikada moći. Prosečan čovek na zapadu ima menje prava i slobode od jednog jebenog pseta. U nemačkoj, francuskoj, engleskoj da ne nabrajam dalje ljude hapse ko da su poslednji ološ i nabijaju im etikete rasiste, fašiste itd. i sve to što su na gejbuku, tviteru itd. napisali politički nekorektne komentare :thumbdown

Da je bilo pravde, pameti i volje, svi bi se mi lepo ko recimo Česi i Slovaci mirno i dostojanstveno razišli, ali nažalost toga nije bilo i danas nam je tako kako je. A u dobroj meri za to je zapad odgovoran. Ko misli da nije, slobodno neka prošeta do Libije, Sirije, Ukrajine, Gruzije :kava

Nije Rusija sve što imamo, i suludo bi bilo očekivati i tražiti od nje da naše probleme rešava, ali sa njom uvek treba imati najbolje moguće odnose i saradnju :palacgore1

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 18 sij 2017, 21:24 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
dudu je napisao/la:
pa je li ovo moguće, ovaj je nadmašio sam sebe za tri koplja, nema dalje. čuj usmeni dogovor. :sega samo dva pisana dogovora, ostalo usmeno. :klanjam

daj zamisli da neki naš kaže da se usmeno dogovorio, šta ja znam, sa Srbima oko granice ili nečeg bitnog i da se Srbi sad drže forme (pisanog dogovora) umjesto da poštuju usmeni dogovor koji imamo. :zubati


Jos je navodno.bio najbolji student PRAVNOG fakulteta u Beogradu =))
A tek dramaturske pauze kad daje bilo kakvu izjavu =))

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 18 sij 2017, 21:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
Vučić je nabolji srpski premijer...za Hrvate.

stvarno ima pozitivne efekte na zbivanja u Hrvatskoj, voli se razbacivati riječima, Hrvatska mu svako malo u ustima, a to daje takav efekt da u Hrvatskoj i najljeviji moraju ići desno da bi politički opstali.

kad se sjetim onog lizanja Josipovića i Tadića, kakva divna promjena otada na obje strane.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 18 sij 2017, 21:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
dudu je napisao/la:
ovo se zajebavaš s citatom? :zubati


Već sam pisao o tome na prethodnoj stranici bem vas nepažljive...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 18 sij 2017, 22:38 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
BahamutNS je napisao/la:
VUKsaJUGA je napisao/la:
Razumijem da vas je zapad mnogi puta izje*o zadnji godinu i da ste oforceni na njih. Ali mislis da bi vam bilo ista bolje da EU preuzmu muslimani?
Znam da ti ne donosis odkluke i planove (takvi i ne postoje), ali sta vi Srbi zelite i kako mislite to dostic?
Srbija je svedena na jedan minimum, Vojvodina je ipak puna Srba i tako ce uvijek ostat AP. Presevo i Bunjevac su kriticni ali nemislim da ce se sta desit. Nakon godina gubljenja vrijeme je da nesto i dobijete... npr. RS ili sjever KiMa.
Sad je moje pitanje jel Rusija sve sto imate u pozadini i na sta se naslanjate? Imate osam susjedni drzava od toga mrzite Bugare (vidi tema o demografiji) mrzite Albance, mrzite Hrvate, mrzite Muslimane (drze dio vlasti u BiH) a i makedonce ponizavate govoreci da su Srbi itd. Jel vi stvarno mislite sami protiv svih ili kontate doc ce Tata Putin i rijesit to ?
Ja bi iskreno volio da vratite Kosovo i nestanu Shiptari sa Kosova sve do zadnjeg. Ali realno mislim da su moje sanse da pogodim Eurojackpot vece, A ja Euroloto uplatim 3-4 puta u godini.


Kakva crna ogorčenost ? Prosečnog čoveka ovde zapad ne zanima ni najmanje. Daj ti meni posao i za ostalo me zabole ***. A taj fini, demokratski zapad je sam sebe i sve svoje građane zajebao i izjebao mnogo, mnog gore i grđe nego što će nas ikada moći. Prosečan čovek na zapadu ima menje prava i slobode od jednog jebenog pseta. U nemačkoj, francuskoj, engleskoj da ne nabrajam dalje ljude hapse ko da su poslednji ološ i nabijaju im etikete rasiste, fašiste itd. i sve to što su na gejbuku, tviteru itd. napisali politički nekorektne komentare :thumbdown

Da je bilo pravde, pameti i volje, svi bi se mi lepo ko recimo Česi i Slovaci mirno i dostojanstveno razišli, ali nažalost toga nije bilo i danas nam je tako kako je. A u dobroj meri za to je zapad odgovoran. Ko misli da nije, slobodno neka prošeta do Libije, Sirije, Ukrajine, Gruzije :kava

Nije Rusija sve što imamo, i suludo bi bilo očekivati i tražiti od nje da naše probleme rešava, ali sa njom uvek treba imati najbolje moguće odnose i saradnju :palacgore1


Ogorcenost jer su npr. shiptari na Kosovu dobili ono sto se srbima u BiH neda. Pogrijesio si, jos nikog ne hapse zbog nekog pisanja po internetu (ili daj neki link ili dokaz da se to desilo). Nije sve tako crno kao sto ti opisujes, migranti prave sranja ali jos uvijek je skroz malo ljudi u njemackoj to licno osjetilo.

Drugi dio si potpuno upravu tu se slazem stobom.

Naravno da je pozitivno bit sa rusima u dobrim odnosima kao sto je pozitivno bit sa ameria u dobrim odnosima. Ja neznam sta imate i koji su planovi zato i pitam. Licno mislim da nemate nikakvi planova, ili ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 18 sij 2017, 23:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
VUKsaJUGA je napisao/la:
Ogorcenost jer su npr. shiptari na Kosovu dobili ono sto se srbima u BiH neda. Pogrijesio si, jos nikog ne hapse zbog nekog pisanja po internetu (ili daj neki link ili dokaz da se to desilo). Nije sve tako crno kao sto ti opisujes, migranti prave sranja ali jos uvijek je skroz malo ljudi u njemackoj to licno osjetilo.


Nije u pitanju ogorčenost, već nezainteresovanost koja se bukvalno graniči sa gađenjem. Očekivati da će ti oni kojima si terorom i bombama uvodio demokratiju biti zahvalni je debilno. Ali to one koji kroje zapadnu politiku ne zanima ni najmanje, jer oni tu istu politiku u ovom ili onom obliku vek vekovima širom sveta sprovode. Zato i ne čudi što danas imaš gomilu ljudi koje bukvalno zabole *** da li će evropa biti pretvorena u kalifat ili spaljena do temelja.

Hoćeš dokaz. Nema problema, izvoli :palacgore1















VUKsaJUGA je napisao/la:
Drugi dio si potpuno upravu tu se slazem stobom.

Naravno da je pozitivno bit sa rusima u dobrim odnosima kao sto je pozitivno bit sa ameria u dobrim odnosima. Ja neznam sta imate i koji su planovi zato i pitam. Licno mislim da nemate nikakvi planova, ili ?


Ono što mnogi ovde ne kontaju, a verovatno neće ni da priznaju je da se situacija u svetu promenila. Od 2000te pa do danas, mnoge stvari su se promenile, što bi se reklo, jedni silaze sa pozornice, drugi se na nju penju. Zapad očajnički pokušava da zadrži ulogu koju je do sada imao, ali svestan je i sam da to više nije moguće bez sukoba velikih razmera. Sukob je svima u interesu, ali niko neće da bude taj koji će prvi povući obarač :kava

Naravno da sa svima treba imati dobre odnose, pogotovo sa onima koji su najjači, ali glavni problem Balkana u celini je nedostatak jakih i samostalnih lidera. Mađari taj problem nemaju. Dokle god ih vodi Orban, za njih neće biti zime :biceovodobro







:biceovodobro

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 19 sij 2017, 00:59 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Isitna je i vecini svaba ovde pun K*** te zapadne politike a to je pozitivno samo ocel se zato promjenit politika ? Sumnjam ! A sigurno u njemackoj nece niko izac na ulicu da obori Merkel i vladajuce strukture nekim nasiljem ili slicnim. Ipak vjeruj normalni ljudi sto ovde zive ne primjete taj "kalifat". Jedini koji svakodnevno primjecuju tu opasnost su policajci i zato oni cine najveci dio stranke AfD. Ali pustimo sad EU i izbjeglice.

Vec sam prije napisao da bi obadvije strane prizaljkuju rat na Kosovu, Srbi bas zato jer se situacija promjenila u svjetskom poredku i nadaju se uz pomoc rusa da mogu da nesto vrate na Kosovu. Dok shiptari se nadaju da bi mogli ocistit i zadnje djelove Kosova gdje su Srbi vecina i tako ojacat suverenost. Ko ce koga prvi izprovocirat to ce mo vidit. Osobno mislim da su Srbi ovaj put u boljoj poziciji nego krajem 90ih ali nevidim kako bi mogli vratit Kosovo ?
Cak i da vojno osvojite Kosovo i prepolovi se Albansko stanovnistvo, sto je nerealno jer bi to znacilo da bi ubili/protjerali oko 800.000 albanaca. Odnos bi ostao 100.000 Srba naspram 800.000 Albanaca ili bi neko iz BGa otisao da zivi na Kosovo ? Sta bi onda Srbija dobila stime?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 19 sij 2017, 01:45 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
Agathonikos je napisao/la:
BahamutNS je napisao/la:
Stara drolja evropa mnogo voli da prima obrezane :sega

Vrlo dobra rečenična konstukcija, gospodine Bahamut.

Još ovi bledoliki . Dje ces lijepse.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 19 sij 2017, 03:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
VUKsaJUGA je napisao/la:
Isitna je i vecini svaba ovde pun K*** te zapadne politike a to je pozitivno samo ocel se zato promjenit politika ? Sumnjam ! A sigurno u njemackoj nece niko izac na ulicu da obori Merkel i vladajuce strukture nekim nasiljem ili slicnim. Ipak vjeruj normalni ljudi sto ovde zive ne primjete taj "kalifat". Jedini koji svakodnevno primjecuju tu opasnost su policajci i zato oni cine najveci dio stranke AfD. Ali pustimo sad EU i izbjeglice. ?


Pa u tome je i fora. Neće se niko buniti dok sistem funkcioniše, dok redovno dobijaju plate, dok mogu sebi da priušte da žive na visokoj nozi. Onog trenutka kad počne posrtanje a to je neminovno jer im je došlo milion i kusur obrezanih oni će imati iste, pa čak i gore pizdarije nego što smo mi 90ih imali :kava To im ne gine, nemačka ima preko milion nezaposlenih, prirodni priraštaj im je u kurcu, da nema muslimana, bili bi gori čak i od nas. Ovo možda deluje sada smešno, ali, to je činjenica :kava

Navećšu jedan primer, mada to nije bog zna šta. Pre par dana pričao sam sa jednim nemcem preko skajpa. Sin jedinac mu je tu negde mojih godina, oženio se sa poljakinjom pre par meseci i otišao da živi i radi u poljsku, za sitniš, bukvalno za sitniš, i nema nameru da se vraća u nemačku, jer to po njimu nije država kojom se on ponosi i u kojoj želi da odrastu njegova deca. I otišao je korak dalje, hoće da kupi kuću roditeljima u poljskoj i da ih dovede da tu žive kad se penzionišu. Skidam kapu. Pošten čovek koji voli i ceni svoje roditelje :palacgore1

To je samo jedan primer koji možda ne zanči previše, ali kako stvari stoje, takvih će biti sve više i više kako vreme odmiče, jer ljudi ne žele da budu robovi dekadentnog, trulog sistema koji ih tretira kao potrošnu robu i stoku :palacgore1

VUKsaJUGA je napisao/la:
Vec sam prije napisao da bi obadvije strane prizaljkuju rat na Kosovu, Srbi bas zato jer se situacija promjenila u svjetskom poredku i nadaju se uz pomoc rusa da mogu da nesto vrate na Kosovu. Dok shiptari se nadaju da bi mogli ocistit i zadnje djelove Kosova gdje su Srbi vecina i tako ojacat suverenost. Ko ce koga prvi izprovocirat to ce mo vidit. Osobno mislim da su Srbi ovaj put u boljoj poziciji nego krajem 90ih ali nevidim kako bi mogli vratit Kosovo ?
Cak i da vojno osvojite Kosovo i prepolovi se Albansko stanovnistvo, sto je nerealno jer bi to znacilo da bi ubili/protjerali oko 800.000 albanaca. Odnos bi ostao 100.000 Srba naspram 800.000 Albanaca ili bi neko iz BGa otisao da zivi na Kosovo ? Sta bi onda Srbija dobila stime?


Situacija se promenila, to stoji, ali nam još uvek mnoge okolnosti ne idu na ruku, no dobro, pre ili kasnije sve dođe na svoje :palacgore1 Da je amerika u teškom kurcu, to se najbolje vidi na primeru Sirije i Ukrajine, mada ono što je mnogima promaklo a to je Jemen. Naime, kada su 2015te počeli sukobi u Jemenu, prvi koji su pobegli bili su ameri :sega :zubati oni su povikli sve svoje vojnike i ispraznili svoje vojne baze nedaleko od Bab el Mandeba. To bi recimo pre 10 - 15 godina bilo nezamislivo. Prema tome, danas - sutra oni mogu da isprazne bondstil i povuku sve vojnike i opremu. Može li neko da garantuje da oni to neće uraditi ?

Povratkom Kosova i Metohije, nepravda naneta Srbima i Srbiji bi bila delimično ublažena i ispravljena, a ubrzana islamizacija evrope nam u tome itekako ide na ruku :palacgore1

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 19 sij 2017, 03:26 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Ovaj primjer je za toga sto je otisao u Poljsku je jedan ali svakako se svabe grupisu u nekim gradovima dok druge napstaju u njemackoj to svi znaju ovde ali niko neprica o tome. Nije sad stvar takva da ima gradova koje su svabe skroz napustili ali ima in koje napustaju i za koje kazu da nebi zivjeli tamo ni za koju paru.

Svakako se slazem da vama pogoduje situacija u europi i povratak desnice u europi, kako vama tako i nama bosanskim hrvatima. Koliko se situacija promjenila jos toliko se mora promjenit. Velika mi je nepoznatica kako ce se odnjet Trump prema Balkanu to jest Bosni i Kosovu, mislim da nece zauzet toliko cvrst stav prema BiH Muslimanima i Shiptarima kao sto se vecina u nas na Balkanu nada. Ipak je on Amer i zastupa ce njihove interese. "Make America Great Again" sigurno nece uspjet stim da se povuce sa svijetske scene i prepuste svoj polozaj drugima.
Sta ce bit ako Trump podrzi Dodika i odcjepljenje RS-a ali ne odustane od Kosova i bondsteal-a ?
Druga stvar ili to jest prva na koju izgleda niko nema odgovora je sta radit sa ca. milion Shiptara koji bi ostali zivjeti na Kosovu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 19 sij 2017, 04:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
VUKsaJUGA je napisao/la:
Ovaj primjer je za toga sto je otisao u Poljsku je jedan ali svakako se svabe grupisu u nekim gradovima dok druge napstaju u njemackoj to svi znaju ovde ali niko neprica o tome. Nije sad stvar takva da ima gradova koje su svabe skroz napustili ali ima in koje napustaju i za koje kazu da nebi zivjeli tamo ni za koju paru.


Naravno, svaka ptica svome jatu. Svako će pre odabrati svojega pa neka je i najgori na svetu. Tako je oduvek bilo, tako će uvek i biti. U vremenu u kome živimo, gde internet sve više potiskuje televiziju, radio i ostale medije, sve se lako da saznati i proveriti. Što bi ja išao u nemačku kad iz prve ruke mogu da vidim i čujem šta nemci misle. Imaš milion sajtova koji omogućavaju prenose uživo, skajp da ne nabrajam dalje, bez obzra na jezičko - kulturne razlike, lako se ljudi mogu povezati i razmeniti mišljenje, barem danas to nije nikakav problem :palacgore1

Mislim, što bi pričali, nije to ni demokratski, ni kulturno, ni politički korektno, a ako ćemo iskreno za to možeš da odeš na robiju :kava jebote, oni u Severnoj Koreji imaju više slobode nego mi, bukvalno :kava

Kad već spominješ gradove, evo šta liberali misle :kava

Green politician Dr. v. Berg: Good thing that Germans will be a minority in "supercultural" society



"Population Replacement of the German People is a Reality" - AfD Deputy Chairwoman Christina Baum



A ovo misle mujage :kava

"Disgusting, Pork eating Outsiders nobody would miss" - Opinions of "integrated" Migrants on Germans



VUKsaJUGA je napisao/la:
Svakako se slazem da vama pogoduje situacija u europi i povratak desnice u europi, kako vama tako i nama bosanskim hrvatima. Koliko se situacija promjenila jos toliko se mora promjenit. Velika mi je nepoznatica kako ce se odnjet Trump prema Balkanu to jest Bosni i Kosovu, mislim da nece zauzet toliko cvrst stav prema BiH Muslimanima i Shiptarima kao sto se vecina u nas na Balkanu nada. Ipak je on Amer i zastupa ce njihove interese. "Make America Great Again" sigurno nece uspjet stim da se povuce sa svijetske scene i prepuste svoj polozaj drugima.
Sta ce bit ako Trump podrzi Dodika i odcjepljenje RS-a ali ne odustane od Kosova i bondsteal-a ?
Druga stvar ili to jest prva na koju izgleda niko nema odgovora je sta radit sa ca. milion Shiptara koji bi ostali zivjeti na Kosovu?


Tramp će se u naredne četiri godine jebavati sa Kinom i Indijom. Možda čak i veše sa Indijom nego sa Kinom. Indija će za koju godinu imati više stanovnika od Kine, a i ekonomija im se polako ali sigurno zahuktava. To je tokom kampanje jasno stavio do znanja a i videlo se odmah posle izbora kada se sastao sa japanskim premijerom

slika

a odmah posle toga sa predsednikom Tajvana

slika

Tilerson koji je blizak Putinu je zadužen za Rusiju i to je to manje - više.

Balkan mu je zadnja rupa na svirali :palacgore1

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 19 sij 2017, 04:55 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Malo si mi se odmakao od Kosova i ne podjeli ti samnom svoje misljenje u vezi RS-a i Kosova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 20 sij 2017, 11:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
VUKsaJUGA je napisao/la:
Malo si mi se odmakao od Kosova i ne podjeli ti samnom svoje misljenje u vezi RS-a i Kosova.


Valjda je svakom jasno da muje i šiptari nisu problem, već oni koji ih podržavaju. A to su prvenstveno amerika i engleska. Ali i to se menja polako ali sigurno. U nekoliko engleskih gradova, englezi nisu više većina. Manje - više isto je i u ostatku evrope :palacgore1 Sa narušenom etničko - verskom strukturom, menjaće se i politika i odnos prema nama :smajl034

Što se RS tiče situacija je jasna, zna se šta garantuje mir i ko stoji iza toga. Onaj kome je do rata, neka se napuši kurca i raznese bombom u vlastitoj kući :palacgore1 a može i da odjebe u Siriju :palacgore1

Isto važi i za Kosovo i Metohiju, samo što ovo nisu 90te i zločinačka američko nato politika više ne prolazi :palacgore1 Previše su se ameri zaigrali, pogotovo sa onim sranjem od raketnog štita i lako se može dogoditi da Rusi pored devesela i bondstil sravne sa zemljom :palacgore1

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 20 sij 2017, 11:56 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Sve to sto se tice globalne politike stoji. Ali mislis da ce se stvarno zaratit na Kosovu i da ce Srbija vratit onda Kosovo ? To te pitam cijelo vrijeme.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi rat na Kosovu ?
PostPostano: 20 sij 2017, 13:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 kol 2015, 16:38
Postovi: 1757
Lokacija: Novi Sad
VUKsaJUGA je napisao/la:
Sve to sto se tice globalne politike stoji. Ali mislis da ce se stvarno zaratit na Kosovu i da ce Srbija vratit onda Kosovo ? To te pitam cijelo vrijeme.


Rata će biti 111 % to je već gotova stvar. Postalja se samo pitanje kada će ga oni kojima je to u interesu pokrenuti i započeti. Baram za sada, Trampova pobeda na izborima im je pokvarila i odložila planove :kava Lično mislim da će se to dogoditi paralelno sa neutralisanjem islamske države u Siriji i Iraku, i sa nastavkom rata u Ukrajini :kava

_________________
[quote="joe enter"]Jeo sam sendvič dok sam forumao , a "bacanje pegle" je ako nisi znao sleng za povraćanje.[/quote]


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1539 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 62  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 63 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO