HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 15:42.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1426 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 58  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Socijalna situacija u Federaciji
PostPostano: 08 kol 2017, 12:54 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
I oni bi drzavu ba :sega
100% Bosna, 100% propast.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Socijalna situacija u Federaciji
PostPostano: 13 kol 2017, 12:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Četvrta (4) u svijetu, prva (1) u Europi. Jeste vi svjesni što to znači.

Bakir ih dobro zbrinuo. Boli ih kita, danas im je SDA otvorila novu džamiju na Ilidži i neki novi Đemo-sajd muzej u Sarajevu. Dosta im. Uskoro Bakir ima i novu apleaciju sudu.

Citat:
BiH najgore rangirana u Evropi po broju zaposlenih

Novi izvještaj organizacije "Trading Economics" o stopi nezaposlenosti u svijetu pokazao je da se BiH nalazi na četvrom mjestu kada je riječ o broju nezaposlenih, te da je najgore rangirana u Evropi.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Socijalna situacija u Federaciji
PostPostano: 30 kol 2017, 17:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Zenički GRAS:

https://www.klix.ba/vijesti/bih/zenicat ... /170830095

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Socijalna situacija u Federaciji
PostPostano: 03 ruj 2017, 17:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
:laugh

Citat:
400 METARA PO SKRAĆENOM POSTUPKU: Atletska staza u Centru "Safet Zajko" neupotrebljiva za takmičenja


Citat:
PONIŠTENI REKORD

Amel Tuka u julu. 2016. godine osvojio je četvrto mjesto na utrci 800 metara na Europskom prvenstvu u atletici u Amsterdamu. Samopouzdanje za ovakav poduhvat, najbolji bh. atletičar dobio je mjesec prije, kada je oborio svoj lični rekord na 400 metara. Ovo obaranje rekorda dogodilo se, gdje drugo, nego na mjestu gdje je obaranje rekorda zagarantovano – u sportskom centru “Safet Zajko”. Lični rekord Tuka je, kojeg li čuda, “popravio”za čitavih 78 stotinki, sa vremenom 46:41, čime je izborio normu u ovoj disciplini za Evropsko prvenstvo u Amsterdamu. Očito je da zbog dužine staze, Tuki kasnije ovaj rezultat nije priznat jer je u 9 mjesecu iste godine za državni rekord na ovoj dionici proglašeno vrijeme 46:63.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Socijalna situacija u Federaciji
PostPostano: 10 stu 2017, 11:00 
Offline

Pridružen/a: 26 svi 2016, 00:02
Postovi: 45
Socijalna situacija u BIH je grozna
Za stanje u FBIH su krivi:
Sarajevo:SDA s Partnerima
Tuzla:Općina SDP,Kanton SDA
Zapadna Hercegovina:HDZ
RS:Dodik
Sukrivci su Opozicija/Oporba jer je nema,Narod jer glasa u Pravilu za Iste


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Socijalna situacija u Federaciji
PostPostano: 19 stu 2017, 20:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Izračun novih mirovina:

http://www.dnevnik.ba/vijesti/predstavl ... km-imat-ce

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Socijalna situacija u Federaciji
PostPostano: 03 pro 2017, 13:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Slika "države" u jednoj vijesti. Strana veleposlanstva im skupljaju sadaku.
Zar im nije iz poniženja od kafira dobiti božićne darove ?

Neki dan se ovi u Hrvatskoj sprdaju s njima kako su okačili turske zastave u Tuzli i općinske vlasti slave renoviranje par školskih toaleta. :laugh
Napravili od tog događaj kao da su na mjesec sletjeli. A što ćeš, bolje niti znaju niti umiju, takva im sudbina.

Citat:
Sadaka: Uposlenici Njemačke ambasade u Sarajevu organizirali humanitarni bazar

Uposlenici Ambasade SR Njemačke u Sarajevu organizirali su danas tradicionalni božićni bazar, ponudili su raznovrsne sadržaje, a kupovinom proizvoda posjetioci kao i svake godine sudjeluju u akciji prikupljanja novca za dobrotvorne svrhe.
Tako su u zgradi Njemačke ambasade za posjetioce pripremljeni tradicionalni kulinarski specijaliteti (poput božićnih kolačića, kuhanog vina i njemačkih kobasica - currywursta), unikatne rukotvorine, adventski vijenci i ukrasi, kao i drugi proizvodi.

U saradnji s Udruženjem građana oštećenog vida (UGOV) Tuzla, u okviru bazara organiziran je mini turnir u govornom pikadu, a zajedno sa članovima tog udruženja mogu sudjelovati svi ljubitelji pikada (sa i bez oštećenja vida). Posjetioci kupovinom srećki po simboličnoj cijeni sudjeluju u tomboli s atraktivnim sponzorskim nagradama.

Njemačka ambasadorica u BiH Christiane Hohmann sretna je zbog današnjeg događaja kao prilike da se u dane pred praznike ljudi okupe, druže, ali i da budu humani.

Ona je kazala da su među sudionicima bazara i nosioci nekih od projekata sa kojima je Ambasada ove godine radila, kao što su npr. udruženja osoba s posebnim potrebama iz Maglaja, Žepča, Zavidovića, Visokog kao i sportski klubovi koji okupljaju osobe s invaliditetom.

"Novac od kupovine proizvoda koji su izloženi na današnjem bazaru namijenjen je udruženjima i klubovima koji sudjeluju na ovom događaju, ali i drugima sa kojima smo surađivali", kazala je novinarima ambasadorica.

Među sudionicima bazara bili su i korisnici usluga Centra za djecu i odrasle s posebnim potrebama ZDK koji su posjetiocima ponudili proizvode što su ih, uz stručnu pomoć, sami uradili od drveta, platna, ali i prirodne sokove, džemove i čajeve.

Direktorica Centra Meldina Ugarak kaže da korisnici usluga tog centra imaju kombinirane psihofizičke smetnje, a sa njima rade stručnjaci raznih profila i osposobljavaju ih za život.

Humanitarni bazar je prepoznatljiv i po pozitivnoj i veseloj prazničnoj atmosferi i druženju, a ove godine događaj je otvorio hor za male i mlade "Suncokreti".

(Vijesti.ba / FENA)

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Socijalna situacija u Federaciji
PostPostano: 09 pro 2017, 18:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ovi bi i plaće i mirovinsko. Ma hajte...radite i šutite. RS još nije pala a Čović ustaša vas neće pitati kolika vam pemzija.

Citat:
ZENIČKI RUDARI: Preživjeli gorski udar i 40 godina pod zemljom ali penziju ne mogu dobiti

Objavljeno: 05.12.2017. u 17:13h

Ispred zgrade Vlade FBiH 40 bivših rudara Rudnika mrkog uglja Zenica tražilo je od Vlade uplatu doprinosa za penzijsko i invalidsko osiguranje kako bi mogli ostvariti pravo na zarađenu penziju. Od federalnog ministra energije, rudarstva i industrije Nermina Džindića dobili su obećanje da će do kraja godine riješiti njihov problem

FOTO: Adi Kebo/zurnal.info
Piše:A.Omerović

- Mi ćemo sačekati do kraja godine jer nemamo šta drugo- kaže bivši rudar Tehvid Smriko nakon sastanka sa federalnim ministrom Džindićem.

Četverosatni protest rudara Rudnika mrkog uglja Zenica završio je obećanjem federalnog ministra energije, rudarstva i industrije Nermina Džindića da će im do kraja godine biti uplaćeni doprinosi za penzijsko osiguranje i da će naredne godine dobiti zasluženu platu. Rudari nisu optimisti ali drugog izbora nemaju nego da čekaju da Vlada ispuni svoje obećanje.

NAKON 40 GODINA TEŠKOG RADA PENZIJE NEMA

Najstariji od 40 rudara koji su protestvovali ispred Vlade FBIH Avdo Varda u razgovoru za Žurnal kaže da je od 61 godinu života skoro 41 proveo u jami. Već šest godina mu nisu uplaćeni doprinosi za penzijsko osiguranje.

- 15.400 maraka meni treba uplatiti za staž i plus zdravstveno. Šest mjeseci sam primao otpremninu od 574 marke, poslije šest mjeseci su počeli davati po 500 maraka a dokle će sad ovo trajati vidjet ćemo. Očekujemo rješenje ali ne ovo privremeno. Ja sam 40 godina uplaćivao porez, a što oni nisu uplaćivali ja tome nisam kriv, kriva je Vlada nek ona to ispravi- kaže Varda.

Njegov kolega Muriz Tutnjić kaže da je u rudniku počeo raditi sa 18 godina a u posljednjem gorskom udaru jedva je preživio.

- Svoju mladost i radni vijek sam ostavio u rudniku i šta sam dobio - ništa, samo povrede i rane. Mi smo svoje živote ostavljali u rudniku, 2014. godine pet mladih ljudi je poginulo u gorskom udaru, ja sam jedva preživio i dan danas imam posljedica. Privremenim rješenjem moja penzija je 480 maraka... Ovo je žalosno pa gdje sam ja to radio- kaže Tutnjić te objašnjava da “ne znam ko treba da se stidi što smo mi ovdje na ulici jutros od devet sati, žalosno je i sramotno po snijegu i hladnoći da ovako tražimo pošteno zarađeno”.

U razgovoru za Žurnal Tehvid Smriko kaže da je 40 godina radio u rudniku i da je zajedno sa svojim kolegama došao da na ulici traži ono što je pošteno zaradio.
- Nama nije uplaćen staž od 2009. godine za penziono i zdravstveno. Očekujemo da Elektroprivreda i Vlada uplate sredstava za nas. Oni su najodgovorniji jer ovo je čisti zločin prema rudarima. Mi smo radili 40 godina, a oni su postavljali direktore koji nisu ništa radili.

Smriko tvrdi da oni nisu jedini jer oko 150 rudara ima privremena rješenja te da još uvijek ne mogu da se penzionišu.
- Mi smo zadnja generacija rudara koji od maja ne mogu da se penzionišu a ima i generacija od prošle godine koji nisu dobili penzije, dobili su otpremnine. Ljudi žive od ničega, nemaju nikakava primanja. Oni nama sad daju neka privremena rješenja za penziju od 300 maraka... Mi nismo za to radili, hoćemo stalna rjesenja odradili smo svoj staž pošteno 40 godina - kaže Smriko i dodaje da “ dok se nešto radikalno ne promjeni teško da će i budući rudari otići u penziju.”

Njegov kolega Zijad Mujanović kaže da ni zaposleni u rudniku nisu u boljoj situaciji.

- Elektroprivreda je bila garant rudniku za kredit od 2 miliona da se striktno riješe penzioneri. Međutim, 1,2 miliona je uplaćeno nekim rudarima i to samo PIO a ostatak novca je isplaćen za regres zaposlenicima da bi direktor napravio mir u kući. Svim zaposlenicima ništa nije uplaćeno zaključno sa 31. decembrom 2008. godine - kaže Mujanović.

ZA DOPRINOSE PARA NEMA

Izvršni direktor za ekonomske i pravne poslove Rudnika mrkog uglja Zenica Dragan Peranović u razgovoru za Žurnal kaže da zbog loše situacije u kojoj se nalazi rudnik nisu bili u mogućnosti isplaćivati sve doprinose za radnike.

- Rudnik je dužan 3,5 miliona maraka za sve radnike koji su otišli u penziju od 2009. godine, prosječno to je 40 do 50 hiljada maraka obaveza po radniku- kaže Peranović dodajući da će riješiti problem radnika čim steknu mogućnosti za to.

Rudari kažu da im je žao što njihove kolege nisu zajedno sa njima došli da traže ono što su teško i pošteno zaradili ali da ih razumiju.

- Ovi što još uvijek rade neće, oni rade za platu, rudnik nije u stečaju. Isplaćuju normalno lični dohodak, topli obrok i regres, za sve uplaćuju, a mi ispaštamo - kažu rudari.

Rudari nisu jedini kojima se ne uplaćuju doprinosi. Policajcima koji su osiguravali proteste rudara već dvije godine nisu uplaćeni doprinosi. Oni su malo sretniji od novinara koji su bili na skupu a koji kažu da razumiju rudare i policajce jer dva mjeseca nisu dobili ni platu a o doprinosima mogu samo sanjati.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Socijalna situacija u Federaciji
PostPostano: 09 pro 2017, 18:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Sljedeće "bošnjačko proljeće" će biti nadasve krvavo. Puno gadnije od prošlog.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Socijalna situacija u Federaciji
PostPostano: 24 pro 2017, 18:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Bakirovih "100.000 radnih mjesta". Jesu se usrećili sa sultanskom obitelji Izetbegovići. Totalno će ih uništiti.

Citat:
Na Forbesovoj listi 153 zemlje pogodne za biznis Bosna i Hercegovina se našla na nezavidnoj 97. poziciji.
Ovime se naša zemlja našla u društvu Gvatemale, Zambije, Tunisa, Libana i Uzbekistana i najgore je plasirana ne samo u regiji, već i u cijeloj Evropi.


Citat:
Od zemalja regije najbolje kotira Slovenija (32.), dok je Hrvatska na 51., Makedonija na 63. poziciji, a Crna Gora na 68., Srbija na 69. i Albanija na 71. mjestu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Socijalna situacija u Federaciji
PostPostano: 07 sij 2018, 17:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Željezara Zenica u stečaju.

Majmuni više nisu poslovno korisni ni Indjcima. Tip iskoristio vladu federacije kao garanta za strane kredite, sad će ih ovi morati vraćati. Novac prebacio u Indiju. Nije ni porez i dodatke za radnike plaćao, sve će federacija ljudima morati platiti.

640 obitelji bez primanja, sad malo preko 300 radnika poslije nedavnih čistki. Javne kuhinje će imati puno posla. Ili nek sele u Švedsku.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Socijalna situacija u Federaciji
PostPostano: 07 sij 2018, 17:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Neki dan (općinska) tvrtka iz Kaknja, 120 obitelji bez primanja.
Kako mogu biti ovako smotani. 3 godine ništa ne plaćaju radnicima, niti doprinose za njih i opet propadnu. Da Apple radi po takvim uvjetima Samsung bi davno bio povijest i zaboravljen.

Firma im je ostala dužna 36 plaća, sa neuvezanim radnim stažom od 13 godina i 20.000 maraka potraživanja po radniku.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Socijalna situacija u Federaciji
PostPostano: 07 sij 2018, 18:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Ih nije to nista. Ja sam u emisiji Liberty magazin Slobodne Evrope gledao prilog o radnicima u jednoj fabrici u jednoj opstini kod Tuzle koji nisu primili platu 20 godina (slagacu te posto ne pamtim tacno brojeve, samo sam upamtio da je rijec o mnogo duzem periodu nego obicno kod takvih situacija). 20 godina nisu se bunili i sad se cude zasto je fabrika propala. :ucelo

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Socijalna situacija u Federaciji
PostPostano: 07 sij 2018, 18:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Sljedeće "bošnjačko proljeće" će biti jako gadno. Nadasve gadno. Uskoro, kako se situacija razvija.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Socijalna situacija u Federaciji
PostPostano: 07 sij 2018, 21:15 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
BBC je napisao/la:
Sljedeće "bošnjačko proljeće" će biti jako gadno. Nadasve gadno. Uskoro, kako se situacija razvija.


Jedini im je spas (vlasti) poslati masu naroda vani... U stvari i ne moraju, kad ih uspijevaju hebavati tolike godine onda mogu i dovijeka..

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Socijalna situacija u Federaciji
PostPostano: 07 sij 2018, 21:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kako smo već vidjeli i tvrdokorni muslimani Bliskog Istoka imaju svoju granicu pucanja. Ovi u Bosni nemaju ni 2% šanse za takvu sabur igru.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Socijalna situacija u Federaciji
PostPostano: 09 sij 2018, 19:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Protest radnika Zeljezare Zenica

https://www.nezavisne.com/novosti/drustvo/Protest-radnika-zenicke-Zeljezare-blokirali-put/459479

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Socijalna situacija u Federaciji
PostPostano: 12 sij 2018, 12:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nema više Ljubljane, Zagreba i Beograda da ih hrane. Sad im Bakir daje kruh.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Socijalna situacija u Federaciji
PostPostano: 13 sij 2018, 14:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pocrkajte. Jebite si mater.

Citat:
Zenički rudari stupili u štrajk glađu: ”U ponedjeljak ćemo se zapaliti”

Grupa od 44 radnika Rudnika mrkog uglja Zenica odlučili su danas u 15 sati stupiti u štrajk glađu zbog nemogućnosti odlaska u mirovinu. Radnici su dobili otpremnine, ali ne mogu otići u mirovinu radi neuplaćenih doprinosa, javlja Anadolija. Radnici su se prethodno okupili ispred zgrade direkcije RMU Zenica i priopćili kako će tijekom štrajka glađu boraviti u nekadašnjem Domu rudara.

Tehvid Smriko, radnika RMU Zenica i predstavnik grupe radnika, rekao je kako zakonske procedure za uplatu sredstava za mirovinsko osiguranje nisu ispoštovane. “Ministar Džindić (Nermin Džindić, ministar energije, rudarstva i industrije FBiH, opa.a.) izigrao je naše povjerenje, nije ispoštovao zakonske procedure iako smo mi sve predali na vrijeme, odnosno nije nam uplaćen MIO, za nas 44 radnika i ostale koji su bili ovdje. Mi od danas krećemo u štrajk glađu, dajemo premijeru Fadilu Novaliću, ministru Džindiću i direktoru Elektroprivrede BiH tri dana roka. Krećemo u štrajk glađu u Domu rudara. Imaju roka do 12 sati u ponedjeljak da nam uplate ta sredstva, a ako ne uplate, mi smo spremni zapaliti se ovdje u ovoj zgradi.

U ponedjeljek nećemo davati nikakve izjave, svi mogu samo gledati kako se spaljujemo”, rekao je Smriko. Sinan Husić, predsjednik Samostalnog sindikata radnika rudnika FBiH, rekao je kako ovaj sindikat u potpunosti podržava zeničke rudare. “Sigurno da Samostlani sindikat radnika rudnika FBiH nema dilemu, mi smo od 26. prosinca ušli u projekt rješavanja ovog problema, apsolutnu podršku smo pružali i pružit ćemo radnicima RMU Zenica. Jedino prihvatljivo rješenje je ono oko kojeg smo se usuglasili 26. 12. 2017. godine u Federalnom ministarstvu energije, rudarstva i industrije. Imamo dvije grupe sa dva različita problema.

Grupa randika, njih 44, reguliranje i rješavanje problema na osnovu aplikacije RMU Zenica na program uvezivanja radnog staža, a koji vrši Vlada FBiH i resorno ministarstvo, precizno i jasno se kazalo da je 2,5 milijuna KM moguće osigurati iz tog fonda za 44 radnika RMU Zenica. Druga grupa, 74 radnika, obaveza poslodavca da se izvrši uplata doprinosa zdravstvenog osiguranja i osiguranja od nezaposlenosti, obaveza je poslodavca u RMU Zenica u visini od 1.270.000 KM, koju po zaključku sa sastanka 26. 12. ima obavezu izvršiti odmah početkom tekuće godine”, rekao je Husić. Samir Selimović zaposlen je u RMU Zenica od 1984. godine. Upozorio je kako rudari, nakon cijelog radnog vijeka provedenog u RMU Zenica, ne mogu u mirovinu zbog neuplaćenih doprinosa.

“Mi smo čitav radni vijek radili u ovom poduzeću, a neki su 2016. ili 2017. godine poslani u mirovinu po članu zakona 94 stav 1, točka d, napunili 40 godina radnog staža i stekli uvjete za odlazak u penziju. No, zbog neuplaćenih doprinosa, od 2009. godine mi ne možemo da ostvarimo svoja prava. Razgovarali smo sa ministrom Džindićem od kojeg smo dobili uvjerenja da će ovo biti riješeno do Nove godine ili 5. siječnja, dali smo im još 5 ili 10 dana, ali smo se odlučili na ovaj potez jer nemamo više kuda. Mi počinjemo sa štrajkom glađu do ispunjenja naših zahtjeva. Molim Vladu i resorno ministarstvo da se ovo riješi, ali ljudi su spremni da sebi učine nažao”, rekao je Selimović. Rudari su nakon okupljanja ispred vrata direkcije RMU Zenica ušli u Dom rudara gdje će boraviti do ispunjenja njihovih zahtjeva. Rudare su podržali i radnici zeničke Željezare koji već danima traže od Vlade FBiH, u čijem je Željezara stopostotnom vlasništvu, da im se obrate i riješe status radnika i ovog zeničkog poduzeća.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Socijalna situacija u Federaciji
PostPostano: 14 sij 2018, 20:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ja da sam Bošnjak jednostavno bih poludio. Nemoguće je osztati normalan u takvim uvjetima i društvu.

Citat:
ZZO USK daje pozajmicu kantonalnoj bolnici u Bihaću kako bi nastavila vršiti operacije

Kantonalna bolnica "Dr. Irfan Ljubijankić" u Bihaću od početka ove godine vrši samo hitne operativne zahvate, dok su svi ostali pacijenti na čekanju budući da je dobavljač ovoj zdravstvenoj ustanovi obustavio isporuku anestetika zbog duga od skoro tri miliona maraka.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Socijalna situacija u Federaciji
PostPostano: 15 sij 2018, 16:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Iđite u ***, zašto kukate. Bakir vas zove na prosvjede ispred hrvatskog veleposlanstva.

600 obitelji. Majko mila. Sve tone kao Titanic oni drkaju ***.

Citat:
Radnici Hidrogradnje traže zarađene plate i odlazak u penziju za 267 ljudi

Radnici Hidrogradnje danas su se okupili ispred zgrade Vlade FBiH u Sarajevu tražeći da nakon slanja njihove firme u stečaj bude riješen status radnika.
Traže da Vlada, na zahtjev radnika, donese odluku o penzionisanju 267 ljudi, kao i isplatu osam plata koje im duguju prilikom odlaska firme u stečaj, objasnio je bivši radnik Jasmin Arifić.

Radnici nekadašnjeg giganta su dodali da obećanja resornog ministra i stečajnog upravnika ne idu u pravcu koji je ranije dogovoren.

Istakli su da ih je više od 600 poslano na biro 30. septembra i očekuju da ih premijer primi na sastanak.

Od Vlade traže kreditiranje, a uvjereni su da stečajni upravitelj prodajom stečajne imovine može vratiti ta sredstva.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Socijalna situacija u Federaciji
PostPostano: 19 sij 2018, 14:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Prica koja kruzi internetom.

https://www.nezavisne.com/novosti/drustvo/Imam-iz-Zavidovica-Mladi-ne-napustajte-BiH-bice-jos-kladionica-i-svadja/461037

:zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Socijalna situacija u Federaciji
PostPostano: 27 sij 2018, 13:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ode Krivaja Zavidovići. Zemlja se prodaje jeftino, kome treba za gradnju kuće ili zgrade.
Sva imovina od "B&H AIRLINES" se prodaje.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Socijalna situacija u Federaciji
PostPostano: 27 sij 2018, 14:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
250 obitelji bez kruha. Nekih 50-ak ih pronašlo drugi posao.
Bakire, genocidašu stari. Šta radiš muslimanima. Do kada će to siromašni ljudi trpiti. Dižite se narode, za bolju Bosnu i Hercegovinu. Za državu po mjeri čovjeka.

Citat:
Tuzla: Bivši radnik TTU-a se popeo na zgradu, intervenirala policija

sij 22, 2018

Terzića su od njegovog poteza odgovorili drugi bivši radnici.
Bivši radnik Tvornice transportnih uređaja (TTU) iz Tuzle i bivši sindikalni lider Mehmed Terzić jutros se tijekom redovnog prosvjeda ponedjeljkom popeo na staru zgradu direkcije TTU-a nakon čega je intervenirala policija, javlja N1 televizija.

Terzić je isti potez napravio i prošli tjedan kada je prijetio da će skočiti sa zgrade ukoliko federalni premijer Fadil Novalić ne ispuni obećanje koje je dao radnicima u studenom 2015. godine.

Terzića su od njegovog poteza odgovorili drugi bivši radnici.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Socijalna situacija u Federaciji
PostPostano: 27 sij 2018, 14:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Da mene Bakir ovako hrani i brani davno bih prihvatio Sloveniju kao moju dragu otadžbinu i domovinu.

120 obitelji bez mjesečnih primanja i kruha.
Prvi radnik koji se u petak u Kaknju pojavi ispred džamije će od Bakira dobiti 200 KM sadake. Požurite.

Citat:
Na prodaju imovina kakanjskog Rudstroja vrijedna 11,5 miliona maraka

18.01.2018. 08:12 / Izvor: Akta.ba
Stečajni upravnik Rudstroja iz Kaknja, poznatog proizvođača opreme za rudarstvo, procesnu industriju i energetiku, koji je osposobljen za pružanje usluga inžinjeringa, održavanja i reparatura u tim granama industrije oglasio je prodaju cjelokupne imovine preduzeća, saznaje poslovni portal Akta.ba.

Imovina je vrijedna 11,5 miliona marka.

Na prodaju je zemljište ukupne površine 25.624 m2 i svi proizvodno poslovni objekti izgrađeni na tom zemljištu, kao i postrojenja i oprema (mašine, aparati, transportna sredstva, materijal i rezervni dijelovi).

Prodaja je zakazana za 02. februara ove godine u upravnoj zgradi preduzeća.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1426 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 58  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO