HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 06:09.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 613 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 02 svi 2016, 17:10 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Jbg, nisu došli u hotel nego u zatvor. Te stvari se događaju u zatvorima širom svijeta, i to još gore. Trebali su misliti na neke stvari prije nego što su činili ratne zločine.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 02 svi 2016, 17:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kako mali Broto musliman poima pravosuđe i pravdu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 02 svi 2016, 17:21 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Šta se žale. Sigurno im nije gore nego bošnjačkim logorašima u ratu. Tada su dijelili svoju srpsku "pravdu".

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 02 svi 2016, 17:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Pa ništa. Sad će prebiti par vaših u RS i to je to.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 02 svi 2016, 17:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Zenički zatvor je sam po sebi grozota. Godinama srpski i hrvatski zatvorenici govore o diskriminaciji koju prema njima vrše bošnjački zatvorenici, a naročito vehabije, a država ćuti.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 02 svi 2016, 17:43 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Kako zatvorenik može diskriminirati drugog zatvorenika? Pa u istom su položaju bez obzira jesu li Bošnjaci, Srbi ili Hrvati. Ja ne vjerujem u ovo da je rijeç o "selefijama". Kontaju Zenica, većinski bošnjačka sredina, vaskrs i vehabije. Mediji sve skuhali kako bi podigli dodatno tenzije i dali povod ovim u manjoj teritorijalno-administrativnoj jedinici BiH da upiru prstom i kukumavču o ugrozbi Srba. Čeka se izjava "StruÇnjaka" za "terorizam i Bezbednost" dževada galijaševića koji će reći nešto tipa da je u sve ovo umješan Bakir i sda-ovske strukture u zeničkom zatvoru. :yawn

Tuče se događaju svako malo po zatvorima kako u BiH pa tako i u svijetu. To je razumljivo, mnogo muškaraca na jednom mjestu i u lošim uslovima.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 02 svi 2016, 18:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ko nas bre zavadi. Ma ne događa se to, ljudi umišljaju.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 02 svi 2016, 18:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Amiđa je napisao/la:
Kako zatvorenik može diskriminirati drugog zatvorenika? Pa u istom su položaju bez obzira jesu li Bošnjaci, Srbi ili Hrvati. Ja ne vjerujem u ovo da je rijeç o "selefijama". Kontaju Zenica, većinski bošnjačka sredina, vaskrs i vehabije. Mediji sve skuhali kako bi podigli dodatno tenzije i dali povod ovim u manjoj teritorijalno-administrativnoj jedinici BiH da upiru prstom i kukumavču o ugrozbi Srba. Čeka se izjava "StruÇnjaka" za "terorizam i Bezbednost" dževada galijaševića koji će reći nešto tipa da je u sve ovo umješan Bakir i sda-ovske strukture u zeničkom zatvoru. :yawn

Tuče se događaju svako malo po zatvorima kako u BiH pa tako i u svijetu. To je razumljivo, mnogo muškaraca na jednom mjestu i u lošim uslovima.

Eto i sam vidiš da može. I tako godinama se dešavaju ove situacije. S vremena na vreme se pojavi priča sa različitim akterima, ali sa istim problemom. Mogu samo da zamislim koliko priča iz zeničkog zatvora nije dospjelo do javnosti s obzirom da priče iz tog zatvora u vanjski svijet jako slabo izađu van zidina tog kazamata od zatvora. Inače, taj je zatvor godinama pa čak i decenijama poznat kao crna tačka kazneno-popravnog sistema u BiH. Dosad su barem mogli da srede zatvor da ne izgleda kao da je zapeo u doba kada se nije znalo šta znači resocijalizacija i drugi pojmovi vezani za prava zatvorenika.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 04 svi 2016, 09:01 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
Amiđa je napisao/la:
Kako zatvorenik može diskriminirati drugog zatvorenika? Pa u istom su položaju bez obzira jesu li Bošnjaci, Srbi ili Hrvati. Ja ne vjerujem u ovo da je rijeç o "selefijama". Kontaju Zenica, većinski bošnjačka sredina, vaskrs i vehabije. Mediji sve skuhali kako bi podigli dodatno tenzije i dali povod ovim u manjoj teritorijalno-administrativnoj jedinici BiH da upiru prstom i kukumavču o ugrozbi Srba. Čeka se izjava "StruÇnjaka" za "terorizam i Bezbednost" dževada galijaševića koji će reći nešto tipa da je u sve ovo umješan Bakir i sda-ovske strukture u zeničkom zatvoru. :yawn

Tuče se događaju svako malo po zatvorima kako u BiH pa tako i u svijetu. To je razumljivo, mnogo muškaraca na jednom mjestu i u lošim uslovima.


Jako je tesko citat tebe kako se pravis lud ! Cuj kako moga moze diskriminirat ? Pitanjeje kako nemoze? Evo ti primjer da su in mogli iztuc bez da im iko pomogne. Tako i mogu u celjama i dvoristu da rade sta oce, par prica je izaslo vani a koliko silovanja i maltretiranja ima da se i nezna jer je i zrtve stid pricat o tome ?? A da je Vehabijama i Selefijama ... ajd da se nelazemo...muslimanima opcenito drago silovat druge muskarce kako bi in tako ponizili to je svima poznato.
Opce je poznato da je onaj vehabija Muamer Topalovic bog i batina u KP Domu Zenica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 17 svi 2016, 22:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32122
http://www.avaz.ba/clanak/236246/horor- ... u-i-dijete

Citat:
Lejla i Željko Kajtaz u svom stanu doživjeli šok

HOROR U ZENICI: "Otvori vrata, majku ti j****! Zaklat ću i tebe i tvoju ženu i dijete!"

Porodica Kajtaz iz Zenice sinoć je u svom stanu doživjela šok od kojeg se dugo oporaviti neće. Naime, njihov komšija prije ponoći došao im je ispred vrata s nožem u ruci. Uslijedili su udarci na vrata, rukama i nogama, ali i nožem koji je na vratima ostavio duboke tragove. Porodica Kajtaz, u strahu, nije imala snage ni hrabrosti napraviti bilo kakav racionalan potez. Uspjeli su sina od godinu i devet mjeseci uzeti u naručje, pokušati ga umiriti i moliti se da agonija prestane. Dok je komšija "divljao" ispred njihovih ulaznih vrata, na sav glas uzvikivao je: "Otvori vrata, majku ti j****! Zaklat ću i tebe i tvoju ženu i dijete! J**** ti dijete". Na vratima se vidi šest uboda nožem, ali i krv kao rezultat njegovog agresivnog korištenja. Na svu sreću, komšija nije uspio provaliti. Vrata oštećena nožem i krv komšije kao rezultat njegovog divljanja

Kako saznaje "Avazov" portal, radi se o bračnom paru Lejli i Željku Kajtazu. Lejla se oglasila i objavom na Facebook profilu, u kojem je potvrdila grozotu koja je sinoć zadesila njenu porodicu. "Dobrodošli u Bosnu, zemlju najboljeg komšiluka. Meni i mojoj porodici je sinoć komšija, koji živi sprat ispod mene, pripremio noć za pamćenje. Nakon što je u pola dvanaest 'odvrnuo' ilahije i popio nekih litar i po rakije, došao je na vrata s nožem, lupajući od sve snage, nogama i rukama i uz to zabijajući nož u vrata s riječima: 'Željo, otvori vrata majku ti jebem, zaklat ću ti i tebe i ženu i dijete, jebem li ti dijete'" - napisala je Lejla. Prema njenim riječima, komšija je na šest mjesta izbušio vrata, a sva sreća da nije uspio provaliti. "Mog muža i mene je od sigurne smrti dijelilo čudo, Božije čudo. Vrata su mogla biti otključana, Željko je mogao biti na straži i hiljadu i jedan scenario. Ažurna policija je naravno došla na drugi poziv i ubjeđivala nas da radi komšijskih odnosa možemo, ali i ne moramo ići do kraja (optužnica i slično). Pa vi sada meni recite gdje ja to živim? Pa, je li moguće da sam preživjela rat, a mir ako? Pošto nikad ne znate s kim dijelite ulaz, naoružajte se što legalnim, što nelegalnim oružjem, jer bez obzira što ste totalno nekonfliktni i nevidljivi u mjestu u kojem živite, problem će pronaći vas. Danas je moje ime moglo biti naslov u crnoj hronici u rubrici kako je komšija zaklao komšiju. Ali nije. Inače, kao razlog u policiji je naveo to da ne može trpiti buku koju pravi moj sin od godine i devet mjeseci, a i sam ima dvojicu koji su se popeli polovici komšiluka na glavu, pa mu niko nije otišao na vrata da ga kolje. Svaka čast, komšija", navela je Lejla u svojoj objavi.

Kako saznajemo, razulareni komšija prije samo nekoliko mjeseci okrenuo se vjeri, te nije mogao biti tolerantan prema suprugu gospođe Kajtaz, koji je inače pravoslavac. Porodica Kajtaz i dalje je u šoku i ne može da razumije zašto je komšija odlučio napraviti bilo kakve probleme, s obzirom na to da je u pitanju dugogodišnje poznanstvo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 17 svi 2016, 23:25 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2015, 23:16
Postovi: 6025
BBC genije kako prosvećuje ovaj uspavani forum. O islamistima.
Kljucno okrenuo se VERI Arapskih kamilojebaca i hteo osunetiti Srbe.
Tata Zeljka i malog. Idi bolan u otadžbinu RS. Živi ko covik sa svojima.

_________________
Kako smo svi opljackani.Film "Tezina lanaca" https://youtu.be/waEYQ46gH08

Film o propasti imperije duge 1.123 g. Vizantijska lekcija https://youtu.be/_fLuI92iHR4


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 20 svi 2016, 13:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Islam je najveći UZP u povijesti. Svi muslimani kao postrojeni jedni drugima čuvaju leđa i sakrivaju svoje zločine i kriminal.

Citat:
ZENICA: Srbin tvrdi da ga je Čaušević u zatvoru pokušao i obrezati
Objavljeno 19.05. - 9:50

Robert Jusić, zatvorenik iz Srbije, koji odslužuje kaznu od dvije godine i mjesec dana u Kazneno-popravnom zavodu Zenica tvrdi kako od prvog dana dolaska u ovaj zatvor trpi fizička i psihička maltretiranje te da su nad njim pokušali izvršiti čin obrezivanja, pa ga čak i ubiti.

Iznude novca

Prema pisanju srbijanskog EuroBlica, koje su prenijeli mediji u RS-u, Jusića, koji u Zenici služi kaznu zbog otmice i nanošenja teških ozljeda, je pokušao obrezati Haris Čaušević koji služi 35-godišnju zatvorsku kaznu zbog terorizma.

Podsjetimo, Čaušević je osuđen zbog terorističkog napada na Policijsku postaju u Bugojnu 27. lipnja 2010. Prema tužbenim navodima, napad se dogodio u ranim jutarnjim satima kada je okrivljeni, postavljanjem ranije pripremljene improvizirane naprave na stražnji zid zgrade PP Bugojno i njezinim aktiviranjem, prouzročio razornu eksploziju.

U tom napadu smrtno je stradao policajac Tarik Ljubuškić, teže je ranjena policajka Edina Hindić, dok je pet policijskih službenika – Muamer Karadža, Sanel Hodžić, Sulejman Bešić, Marinko Kolak i Mugdim Škandro – zadobilo lakše ozljede.

Prema tvrdnjama Jusića, već pri samom dolasku u KPZ Zenica drugi zatvorenici su ga više puta pretukli i iznuđivali novac od njega.

“Tada su me prebacili u četvrti paviljon, ali su i tu nastavljeni problemi. Maltretirali su me samo zato što sam Srbin. Osuđenik Samir Imamović pokušao me je tada ubiti, a uprava zatvora ga je kaznila sa samo 20 dana samice”, tvrdi Jusić.

Također tvrdi da mu je, kada se žalio stražarima, jedan od njih rekao da će ga, ako ne bude davao novac, tući kao Vojislava Šešelja te da mu “ovo nije Srbija”. Osuđenici srpske nacionalnosti tvrde da ovo nije prvi put da su meta napada Srbi i da zatvorski čuvari uvijek okreću glavu kada se dogodi napad na njih.

Napad na Uskrs

Ovo je drugi veliki skandal koji potresa KPZ Zenica u posljednjih 20-ak dana. Podsjetimo, na pravoslavni Uskrs, 1. svibnja, napadnuta su braća Nenad i Predrag Bajić i Siniša Babić koji su taj dan proslavljali blagdan. Njih su, prema tvrdnjama, pretukli pripadnici selefijskog pokreta. Nakon tog napada obitelji zatvorenika srpske nacionalnosti tražile su da se osobe iz RS-a koje služe zatvorske kazne na području Federacije prebace u neki od zatvora u Republici Srpskoj jer je ugrožena njihova sigurnost. /VLM/HMS/

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 20 svi 2016, 14:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Stvarno zajebano, preko ograde opasno i u ogradi opasno. Zapravo je vazda tako bilo. Šteta, grad kao grad je sasvim O.K. ali ljudi...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 03 stu 2016, 16:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35909
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Zapaljen automobil, psovke i uvrede

Zastrašivanje Hrvata u Zenici još uvijek traje

Citat:
Da je zastrašivanje malobrojnih preostalih Hrvata u Zenici proces koji nikad prestaje, potvrđuje i obitelj Vidović iz naselja Crkvice. Psovke i uvrede na nacionalnoj osnovi njihova su svakodnevnica, a na nakon što im je u proteklih nekoliko mjeseci dva puta zapaljen automobil ispred zgrade u kojoj stanuju, ova obitelj na korak je do napuštanja Zenice i BiH.


slika

Citat:
Da je zastrašivanje malobrojnih preostalih Hrvata u Zenici proces koji nikad prestaje, potvrđuje i obitelj Vidović iz naselja Crkvice. Psovke i uvrede na nacionalnoj osnovi njihova su svakodnevnica, a na nakon što im je u proteklih nekoliko mjeseci dva puta zapaljen automobil ispred zgrade u kojoj stanuju, ova obitelj na korak je do napuštanja Zenice i BiH. Kronologiju stalnih uvreda i napada na njihovu imovinu ukratko ispričala je Željka Vidović za artinfo.ba.

"U travnju je ispred zgrade u kojoj živimo zapaljen službeni autombil mojega supruga, a 30. listopada i moj. Paljevinama su prethodile uvrede koje doživljavamo svakodnevno, od najbližih susjeda iz zgrade koji nas zovu ustašama, psuju nas i vrijeđaju na nacionalnoj osnovi, ispisuju uvredljive grafite na našim ulaznim vratima. Nekoliko puta su nas vrijeđali i psovali i pred policijom koja nije poduzela ama baš ništa da nas zaštiti i kazni one koji nas napadaju. Gotovo sam sigurna da iste osobe stoje i iza paljevina. Na policiji je da me razuvjeri brzom i objektivnom istragom te primjerenim kažnjavanjem počinitelja", kazala je za Artinfo.ba Željka Vidović.

Njezina obitelj jedina je hrvatska koja živi u zgradi u kojoj svakodnevno doživljavaju uvrede na nacionalnoj osnovi. Svaki je takav slučaj uredno prijavljen policiji u Crkvicama kojoj Vidovići više ne vjeruju jer nije poduzela ništa da ih zaštiti.

"Policija je rasvjetlila tek jedan slučaj, otkrili su navodnog autora uvredljivih grafita, malodobnu osobu koju nije bilo moguće krivično goniti", kazuje nam Željka koja ponajviše strahuje za živote svojih dvojice sinova, inače uzornih učenika Katoličkog školskog centra "Sveti Pavao" u Zenici. "Ja i moja obitelj osjećamo se potpuno nesigurno i nezaštićeno. Na meti smo skoro svakodnevno, a policija ne poduzima ništa. Ne možemo više živjeti u strahu za svoje živote i na korak smo do napuštanja Zenice ali i BiH iako znam da je to bio cilj onih koji nas napadaju i vrijeđaju", apel je kojeg odgovornim za sigurnost uputila Željka Vidović, u ime svoje obitelji. Vidovići su među rijetkim Hrvatima koji još žive u Zenici.

Ne zaustave li se stalni napada i uvrede, i oni će uskoro spakirati kufere i otići, te napraviti još jedan korak do od Hrvata etnički očišćene Zenice, navodi artinfo.ba

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 03 stu 2016, 17:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nebula newborn / no visa SDA-ovac bi rekao sami se tjeraju.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 21 pro 2016, 22:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
Evo ljepša strana Zenice, koja nažalost nije nikad bila dovoljno dominantna da transformira kombinaciju radničke spavaonice i kasabe u moderan grad.

slika

Malo nepismen letak, dječji umjesto dječiji i redoslijed umjesto redosljed treba.

slika

Jadni Aljo, da zna kako mu stavljaju jelku na trg koji nosi njegovo ime, tespih bi mu u grobu isp'o.

http://www.zenit.ba/videofoto-novogodis ... u-zenici/#

Dok su u Sarajevu u ratu bili građani, u Tuzli komunisti, u Zenici su bili islamisti. Sad mi od ta tri grada najnormalnije izgleda.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 26 pro 2016, 21:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58668
Lokacija: DAZP HQ
I Zenica konja za trku ima

Zenica najzagađeniji grad u FBiH: Ekolozi od Kasumovića traže proglašenje epizode uzbune

slika
Tipičan proljetni dan u Zenici

Iako se zagađenje na području Zenice proteklih mjeseci moglo vidjeti golim okom, s obzirom da su mjerni uređaji bili van funkcije, Gradska uprava Zenice u ovom gradu nije proglasila epizodu uzbune. Mjerni uređaji osposobljeni su prošle sedmice, a izmjerene vrijednosti su bile dovoljne za proglašenje epizode uzbune.

Uređaji koji bi trebali mjeriti zagađenje zraka na području Zenice bili su van funkcije više od godinu dana, a osposobljeni su prošle sedmice od kada se koncentracija SO2 mjeri u stotinama mikrograma po metru kubnom što je bilo dovoljno da se proglasi epizoda uzbune. Međutim, gradonačelnik Zenice Fuad Kasumović ništa nije poduzeo po tom pitanju.

Predsjednik Eko foruma Zenica Samir Lemeš u izjavi za Klix.ba je izjavio kako su do sada trebale biti poduzete aktivnosti na poboljšanju zraka u Zenici, ali da iz nepoznatih razloga nadležni nisu reagovali.

"Na osnovu vremenske prognoze i koncentracije zagađenja gradonačelnik, koji je na čelu štaba koji proglašava epizode, je trebao poduzeti neke aktivnosti čime bi se planom smanjila proizvodnja u indsutrijskim pogonima, izvršile zamjene goriva i slično...Međutim, prosječne vrijednosti sumpordioksida u Zenici u proteklih sedam dana iznosile su od 500 do 600 mikrograma po kubnom metru, a prag za uzbunu je tri sata u kontinuitetu po 500 mikrograma po kubnom metru. Uprkos tome, uzbuna nije proglašena", govori Lemeš.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 30 sij 2017, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
U Zenici gradsko vijeće zasjeda u zimskim jaknama i kaputima. Nema grijanja, nema novca, štedi se.
Majke ti, šuga koja se fura da je neka sila.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 31 sij 2017, 00:00 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
A pa sta cekas onda, sugo? Kakva si ti tek suga kada o tome piskaras a nista poduzimas vec 7 godina? I ti i takvi kao ti. Jebem te sugavog.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 31 sij 2017, 00:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne kužim. Šta ja imam sa tim. Neću vam ja plaćati grijanje. Smrzavajte se i dalje.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 01 lip 2017, 13:31 
Offline

Pridružen/a: 24 vel 2014, 20:05
Postovi: 206
Zenica, nedostaje mi jedna godina


Privitak/ci:
Zenica udio.jpg
Zenica udio.jpg [ 39.38 KiB | Pogledano 10100 put/a. ]
Zenica broj.jpg
Zenica broj.jpg [ 34.12 KiB | Pogledano 10100 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 18 kol 2017, 19:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35314
Lokacija: Gl. grad regije
http://www.kockice.ba/najnovije/25-godi ... -cajdrasu/

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 03 pro 2017, 21:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35909
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Iživljavanje nad Hrvatima Zenice

Zastupnik vehabijske A-SDA napaodon Antu Dominkovića, župnik župe u Crkvicama.
vijećnik A-SDA, Mensud Keleštura je don Dominkoviću poručio kako "Bošnjaci u Zenici neće tolerirati njegove ponašanje, da je položaj Hrvata iznimno dobar", a napomenuo ga je i da su zenički Hrvati granatirali vlastiti grad s položaja HVO-a u Busovači.

Don Dominković je u odgovoru upozorio na loš položaj Hrvata u Zenici

"Govorite kako lažno iznosim činjenice o tom kako se Hrvati otpuštaju sa radnih mjesta! Konkretan primjer: u JP „Vodovod i kanalizacija“ bilo je primljeno šest pravnika na neodređeno vrijeme! Svim Bošnjacima je produžen ugovor, jedino jednom Hrvatu nije! Zanimljivo! Možete li mi Vi kao vijećnik reći koju rukovodeću poziciju u Zenici u javnim poduzećima vode Hrvati? Ili da su bar zamjenici Direktora? Želite li da Vam odgovorim na laži koje vi plasirate javnosti?!"

"Raspitajte se o položaju Bošnjaka u Općini iz koje dolazim – Orašju! Zamjenik direktora Pošte je Bošnjak, Direktor Duhanske je Bošnjak, na svim radnim mjestima postoje Bošnjaci koji jednako dobro rade kao i Hrvati. Nama nije problem kako se tko zove, nego zna li raditi i želi li raditi! U KPZ Zenica od stotinu radnih mjesta Hrvati ne mogu dobiti ni deset a u Orašju od deset Bošnjaci dobiju dva! Pogledajte omjer! A Hrvata je tamo po popisu preko 90 %! Pogledajte nacionalnu strukturu zaposlenih u FIS-u, a pogledajte u nekim firmama u Zenici!? Govorite nadalje o tom, kako su bošnjačka djeca ugrožena! Recite mi jednu jedinu školu gdje su Bošnjaci u većini u kojoj je dopušten hrvatski jezik osim u Katoličkim školskim centrima!? Ne određujem ja inventar škole niti što će se iznad ploče staviti!"

"Bio sam osobno u više bošnjačkih škola- javnih škola, gdje je službeni pozdrav „Selam“! I vi ste se našli govoriti o tom! Znate li uopće gdje su otvarane „dvije škole pod jednim krovom“? Isključivo na terenu koji je bio pod kontrolom Hrvata! Kako biste se Vi osjećali da uđete u javnu školu, a takve su većinom sve, i da je službeni pozdrav HVALJEN ISUS I MARIJA!? U javnim ustanovama se otvaraju mesdžidi! Nemojte mi samo Vi o segregaciji! Osobno osuđujem svaki oblik segregacije na bilo kom mjestu. Pogledajte Škole u Sarajevu, Visokom, Travniku, Zenici, Tuzli itd… Škole koje vodi Crkva! Dvorane koriste svi i namijenjene su cijelom gradu i svim njenim građanima"

"Govorite o pomoći koja je dolazila i kako ste dijelili posljednji komad kruha! Bravo, čestitam! Sada ću Vam opet činjenicama, koje su uvijek provjerljive, odgovoriti! Pomoć koja je dolazila preko Caritasa zeničkih Župa dijeljena je u omjeru 70 % Bošnjacima, 30 % Hrvatima! To je bio preduvjet da pomoć uopće dođe! I od tih 30 % dobar dio Muslimana je dolazio u naše Župe i dobivao pomoć! Mi smo uvijek gledali svima pomoći bez obzira kako se tko zvao i time se ponosim svim svojim kolegama koji su djelovali ovdje u vrijeme rata!"

"Koliko znam, ni Vi ni Vaša stranka, nikad nikom od mojih župljana niste donijeli paket pomoći ili bilo čega drugog. Nikad Vam nitko nije zakucao na vrata, a vjerojatano i neće dok sam ja ovdje. Bilo bi dobro da se Vi malo više pobrinete o Bošnjacima koji meni dolaze po pomoć, a koje ste Vi i takvi kao Vi ostavili da umiru od gladi, a obećavali ste im da će jesti zlatnim kašikama!"

Kako mu ga zakuca, ovo je reć svećenik, pravi Posavac :smajl007

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 03 pro 2017, 22:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 srp 2016, 13:12
Postovi: 605
Dobro ga je opro :D
Inace rasprava je pocela sa tim sto bosnjaci zele dignuti katolicko groblje (!!!) jer navodno nemaju dozvolu. A ovo je replika na repliku


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 04 ožu 2018, 12:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24626
Lokacija: Heartbreak Hotel
Zenica: Oskrnavljena Crkva sv.Ilije Proroka

Odbor za međureligijsku suradnju Zenice oštro je osudio današnji vandalizam nad objektom velike religijske i kulturne vrijednosti, Crkvi sv. Ilije Proroka čime je načinjena znatna materijalna šteta na nacionalnom spomeniku kulture Bosne i Hercegovine.

http://www.dnevnik.ba/vijesti/zenica-os ... je-proroka

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 613 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 25  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO