HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 22:12.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 148 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: HOS 1941.-1945. + partizansko-komunisticki zlocini
PostPostano: 06 sij 2014, 22:10 
Offline

Pridružen/a: 05 stu 2011, 20:14
Postovi: 4
Kresimir Miron Begic - HOS 1941.-1945. (KNJIGA).pdf 929 KB
https://mega.co.nz/#!9Ud3VSYB!f78DgS5of ... 2jhLu1AUY8

Krunoslav Mikulan i Sinisa Pogacic - Hrvatske oružane snage 1941.-1945. (KNJIGA).pdf
https://mega.co.nz/#!1J9ACQqa!M35lJA8A- ... iK8M_CXtog

Marijan Bartolic - Miroslav Bulesic (KNJIGA,42 MB).pdf 42.2MB https://mega.co.nz/#!EBUgHaaD!UTXL0WHqG ... kzOPlT4sWM

Milan Marusic - Zrtve komunistickih zlodjela u Zagrebu,svibanj 1945.( i sljemenskim stratistima,bolnica Brestovac i Gracani,KNJIGA).pdf 49.9 MB
https://mega.co.nz/#!RFkyiYTI!QJG4VwYKs ... xl3UZppi1A


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS 1941.-1945. + partizanskokomunisticki zlocini
PostPostano: 31 pro 2015, 17:11 
Online

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Krajem rujna 1941. godine partizanska Konjička četa, pod zapovjedništvom Petra Đurašinovića, izvršila je napad na ustaško uporište u selu Modri u općini Sanski Most. Konjanici su iz osvete na šovinističkoj osnovi zapalili više kuća u selu. Ustaše su to koristile u promidžbi protiv partizana. Na kasnijim partijskim konferencijama kritizirani su svi odgovorni za paljenje sela.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS 1941.-1945. + partizanskokomunisticki zlocini
PostPostano: 09 ruj 2016, 08:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Citat:
Na današnji dan 9. rujna 1943. uništeno je hrvatsko mjesto Zrin koje ima izuzetan značaj za hrvatsku povijest i hrvatske ljudi. Zločin su izvršili domaći partizani iz susjednih sela, pri tome je ubijeno 213 stanovnika Zrina. Ubijeno je 12 djece, troje mlađe od godine dana, a najmlađe dijete imalo je 15 dana.

Naredbu za ovaj zločin dao je Glavni Štab partizanske vojske zato što nitko iz Zrina nije bio u partizanima . Bilo je to potpuno u skladu sa dotadašnjim „antifašističkim“ ponašanjem i ubijanjima partizana koji su činili veće zločine i od – samih fašista.

Nastanak Zrina i njegovi vlasnici

Knezovi Bribirski su starohrvatsko plemstvo iz roda Šubića, a živjeli su na prostoru između Vranskog jezera, rijeke Krke i Skradinskog buka. Njihov centar nalazio se u Bribiru i Ostrovici. Bili su vrlo utjecajni na gospodarski i politički život hrvatskog naroda, čak toliko da je njihov potomak Pavao I Šubić nosio naslov ‘bana Hrvata i gospodara Bosne’. U 14 st. kada im slabi moć u južnoj Hrvatskoj prisiljeni su predati kralju Ludoviku I anžuvincu svoj stolni grad Ostrovicu u zamjenu za posjed na Zrinskoj gori u tadašnjoj Slavoniji.

.
U doba bezumlja Drugog svjetskog rata, u zoru 9.rujna 1943. u selo su upale komunističke i partizanske postrojbe sastavljene od dijelova Prve, Druge i Sedme banijske brigade od oko 4500 ljudi (lokalni stanovnici) koje su bile pod vrhovnim vodstvom Generalštaba i Josipa Broza Tita. Branitelji Zrina u okruženju srpskih mjesta su bili njegovi stanovnici naoružani lovačkim oružjem. Nakon 16 sati borbe Zrin je pao u ruke partizana, a Glavni Štab partizanske vojske donosi odluku da se Zrin spali do temelja jer nitko od njegovih stanovnika nije bio u partizanima. O tome svjedoči i dopis OZNE Banija od 20. prosinca 1944: „Vama je dobro poznato da je GŠH odobrio da se Zrinj spali što je i učinjeno, pošto unatoč svih napora dvije i pol godine rata nije se moglo naći ni jednoga čovjeka ni žene koji bi držali vezu s partizanima.“ Zrin je spaljen do temelja, a ubijeno je 213 stanovnika Zrina. Najmlađa žrtva bila je stara 15 dana, a ubijeno je 12-ero malodobne djece, od koje troje mlađe od godinu dana. Treba reći da je i prije upada komunističkih postrojbi u Zrin u rujnu 1943-e, ubijeno 37 Zrinjana i to kada su odlazili iz Zrina po putevima, na rad u poljima i to uglavnom od susjednih Srba. Nakon poratnih progona hrvatskog stanovništva do lipnja 1946 godine ubijeno je još 28 stanovnika Zrina.

Zločin se ističe i po tome što i danas u tom mjestu ne živi nitko, a 45 godina potomcima Zrinjana bila je zabranjena čak i posjeta rodnom mjestu, a kamoli povratak.

Zrin se nije smio ni spominjati.

Za hrvatsku povijest i Hrvate Zrin je mjesto od izuzetne važnosti. Taj utvrđeni i ponosni grad nastao je kao sjedište hrvatskih plemića i domoljuba Šubića. Od tada se taj ogranak te slavne obitelji po utvrđenom gradu Zrinu naziva i Zrinski. Tu je rođen i najveći hrvatski vojni junak, borac protiv muslimanskih Osmanlija i porobljivača Europe – Nikola Šubić Zrinski.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS 1941.-1945. + partizanskokomunisticki zlocini
PostPostano: 22 ruj 2016, 17:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
:crying

slika

http://www.pobijeni.info/naslovnica/clanak/83

https://web.facebook.com/bruna.esih/pho ... 2694752232

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS 1941.-1945. + partizanskokomunisticki zlocini
PostPostano: 27 lis 2016, 13:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
Citat:
”Još nekoliko sati i doći će kraj mojem životu…
Oh zbogom, Majko od Žalosti, Mati moja. Ti znaš da umirem nevina, kao što je umirao tvoj Sin.
O dijete moje, nježni anđele moj, kako bih voljela vidjeti crte tvoga nasmijana lica, koje bi me razveselilo. O dijete moje, nježni, bijeli moj cvijete.
Nikada neću vidjeti tvoje bijele ručice; nikada mi nećeš uzvratiti sladak zagrljaj. Nikada te neću moći stisnuti na svoje srce; iako si tako blizu, nikada, dijete moje. Negdje u zagrljaju šume naš će biti dom, krasit će ga proljetno cvijeće.
Moja usta nikad ti ne će pjevati pjesme u kolijevci, sama ću biti tvoja postelja, iako hladna i tako tvrda. Grane iznad nas pjevat će ti voljenu uspavanku. Oh, samo mirno spavaj, dijete moje, blizu si moga srca, koje te silno voli; na žalost, iako te ljubi, iz ruku smrti koja i tebe čeka, ne može te spasiti.
Samo mirno spavaj. Ti ne možeš naslutiti što te čeka. Sa mnom ćeš umirati – ja u mislima s tobom. I tada će biti kraj stradanja i muke, naše borbe, skupa ćemo k Bogu.
Kada sam te prvi put oćutjela, osjetila sam tvoj nemir. I počela sam sanjati kako ću te prvi put donijeti u Božju blizinu, da te poškropi krsna voda; na žalost, oblit će te moja krv, krvlju majke pune ljubavi bit ćeš kršteno.
Gledala sam te i vidjela kako se Krist u hostiji prvi put priklanja k tebi. Na žalost, moje će tijelo ubrzo biti ciborij, a ti, moje dijete, hostija u njemu.
Iz mojeg ciborija uzet će te ruka puna ljubavi, položit će te u svoje božansko srce… Tada, dijete moje, prvi put ću te vidjeti, o moj nježni anđele; ondje ću vidjeti tvoje lice, i ti ćeš ondje prvi put vidjeti svoju majku i prvi put izgovoriti riječi: ‘O mama’.


Ubijena trudna žena, Slovenka Ivanka Novak Škrabec, prije nego što je bila bačena u Hudu jamu, od strane partizana, napisala je potresno pismo svom nerođenom djetetu. Do pisma je došla njezina sestra koja je s njome bila u koloni, ali se uspjela spasiti. Krvavo pismo u tajnosti čuvala je godinama, do pisma je došao slovenski publicist Roman Leljak, poznat po svom obračunavanju s UDBA-om i razotkrivanju njihovih zločina.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS 1941.-1945. + partizanskokomunisticki zlocini
PostPostano: 05 ruj 2017, 17:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Matica umrlih PTB-e i PTS-a (1090 imena)
http://croatiarediviva.com/wp-content/uploads/2017/03/Poglavnikov-tjelesni-sdrug.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS 1941.-1945. + partizanskokomunisticki zlocini
PostPostano: 06 ruj 2017, 09:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21288
Zrin i Gvozdansko (hrvatski Alamo) su 2 mjesta kojima službena RH nikako ne pridaje dovoljno važnosti.
Umjesto da slave četnikovanja po Srbu, ovo bi se trebalo obnoviti (po mogućnosti iz EU fondova :D).
Inače, u RH je još uvijek na snazi odredba koja zabranjuje trajno naseljavanje u Zrinu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS 1941.-1945. + partizanskokomunisticki zlocini
PostPostano: 06 ruj 2017, 23:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Glazbenik je napisao/la:


Rbr. Ime i prezime - čin - mjesto rođenja, kotar i velika župa

53. Hasan Huskić - zastavnik - X
85. Pašaga Alibegović - vojničar - Salasije Pokoj Bihać
106. Derviš Šuškić - vojničar - Šipovo, Jajce, Pliva-Rama
125. Izet Ljubunčić - vodnik - Livno, Livno, Pliva-Rama
140. Derviš Kuburaš - vojničar - Ramići, Ključ, Sana-Luka

157. Besim Hodžić - vojničar - Žepče, Lašva-Glaž
241. Smail Huić - vojničar - Bosanski Petrovac, Krbava-Pset
242. Hamed Karaman - vojničar - Žagre, Dobrun, Višegrad, Vrhbosna
265. Smail Šišić - vojničar - Čarlić [Čoralići?], Cazin, Gora
283. Mehmed Beganović - vojničar - Maričina, Dubašlica, Tuzla

294. Alija Arnautović - vojničar - Bosanski Petrovac
329. Mujo Sinanović - vojničar - Zenica
352. Safet Jaganjac - vojničar - Bileće, Tuzla
361. Ahmed Šarenkapa - vojničar - Sarajevo
368. Džafer Zulić - vojničar - Orašac, Cazin

408. Smail Hramalić - dorojnik - Sanski Most
416. Selim Muičić - vojničar - Tržac, Cazin, Krbava i Pset
429. Huso Bešić - vojničar - Kijevo, Tomina, Sanski Most
506. Tajko Bajramović - prič. dorojnik - Orahovica, Dirin, Bileća
521. Nazif Silić - vojničar - Stijene, Cazin

566. Šerif Becić - vojničar - Konjić, Kozarac, Prijedor
567. Ibrahim Aliagić - vojničar - Bužim, Bos. Krupa
568. Šaćir Čelan - vojničar - Fazlići, Travnik
569. Sulejman Krkić - vojničar - Kozarac, Prijedor
570. Sabid Lemeš - vojničar - Kakcevo, Ključ

571. Huse Behremović - vojničar - Šekovci, Sanski Most
572. Bajro Kovačević - vojničar - Todorovo, Vrnograč, Cazin
573. Mujo Djapo - dovodnik - Plana, Bileće
574. Mustafa Likić - vojničar - Stupni Dol, Visoko
575. Hasan Murtić - vojničar - Mićivodi, Sokolović, Rogatica

576. Ibrahim Rizvan - X - Huseimovac, Sanski Most
577. Smail Lović - vojničar - Turska Dubrava, Bos. Gradiška
578. Salik Tursanović - vojničar - Zenica
582. Smail Omanović - vojničar - Slatina, Cazin
589. Mahmud Andanović - vojničar - Mrazovac, Bužim, Krupa

590. Mujo Bešlija - X - Korita, Podgora, Visoko
600. Smail Omeragić - vojničar - Biljine, Gornja Lanica, Ključ
601. Adem Muhurdarević - vojničar - Banja Luka
610. Hašim Čunjalo - rojnik - Dragnić, Grezovo, Varcar-Vakuf
624. Dedo Avdić - vojničar - Sorović, Dub.[ica]

632. Sadik Hercegbašić - vojničar - Valešić [Velešići?], Koševo, Sarajevo
654. Smail Omerhadžić - vojničar - Biljani, G. Sanica, Sanski Most
655. Esad Lojo - dovodnik - Foča, Sarajevo
656. Selim Alibubić - vojničar - Kurtovo, Pokoj, Bihać
658. Omer Đulić - vojničar - Gubovica, Blagaj, Mostar

659. Ramiz Hota - vojničar - *obrinje, Ilidža, Sarajevo
661. Mustafa Mahić - vojničar - Ljubuški
664. Adem Muhardarević - vojničar - Banja Luka
665. Alija Tojaga - vojničar - Pijesci, Žitomislići, Mostar
666. Omer Tojaga - vojničar - Pijesci, Žitomislići, Mostar

667. Salko Tojaga - vojničar - Pijesci, Žitomislići, Mostar
668. Ibro Zubović - vojničar - Vlahovići, Ljubinje, Ravno
670. Bečir Sirko - X - Jasenjani, Drežnica, Mostar
691. Šempo Bošnjaković - vojničar - Marčići, Snagovo, Zvornik
710. Omer Hebib - čast. namjest. - Ravni, Gacko

724. Husnija Seknić - prič. rojnik - Trebinje
729. Amet Milavić - vojničar - Mostar
772. Fejzo Čatović - vojničar - Bašići, Gacko
778. Mehmed Pinjo - zastavnik - Travnik

Muslimani čine 59/1090 ili 5.41% unesenih u Maticu umrlih PTB-e i PTS-a. Nadam se da mi netko nije promaknuo.

Koliko vidim u upisima za 1945. godinu nema niti jednog umrlog odnosno poginulog muslimana, iz čega zaključujem da su do tada bili isključeni iz sastava PTS-a.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS 1941.-1945. + partizanskokomunisticki zlocini
PostPostano: 06 ruj 2017, 23:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Izvješće o poginulim i umrlim od rana pripadnicima oružanih snaga od uspostave Crne legije do danas. Izvješće stožera I. stajaćeg djelatnog sdruga od 18.XII.1944. koje je potpisao puk. Delko Bogdanić - 507 upisa
http://croatiarediviva.com/wp-content/uploads/2017/02/CRNA-LEGIJA.pdf

- na ovom popisu nema muslimana; većina od 507 je poginula u Podrinju


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS 1941.-1945. + partizanskokomunisticki zlocini
PostPostano: 07 ruj 2017, 22:21 
Offline

Pridružen/a: 31 kol 2017, 15:02
Postovi: 23
Lokacija: Tomislavgrad
Zar nije Crna legija bila uglavnom sastavljena od muslimana? Kako to da nema poginulih muslimana?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS 1941.-1945. + partizanskokomunisticki zlocini
PostPostano: 08 ruj 2017, 13:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
mp.tg je napisao/la:
Zar nije Crna legija bila uglavnom sastavljena od muslimana? Kako to da nema poginulih muslimana?


Priređivačica tog dokumenta kaže da su muslimani namjerno izostavljeni, ali ne objašnjava zašto.

Iz dokumenta na poveznici nije jasno kome je taj popis namijenjen i zašto su muslimani izostavljeni. Tim više što je dokument prilično nepotpun.

Ono što je zanimljivo je da u dokumentu uopće nema rubrike vjeroispovijest, stoga se možda radi o prijepisu matice koju je vodio katolički vojni kapelan.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS 1941.-1945. + partizanskokomunisticki zlocini
PostPostano: 01 stu 2017, 13:13 
Offline

Pridružen/a: 25 lis 2017, 17:25
Postovi: 147
Bleiburgsko polje. Zarobljeni Nijemci, cetnici, ustase, domobrani..

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS 1941.-1945. + partizanskokomunisticki zlocini
PostPostano: 03 stu 2017, 00:51 
Online

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Snimke otkrića jame Jazovke iz lipnja 1990. i dokumentarac o Kosinjskoj jami.





Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS 1941.-1945. + partizanskokomunisticki zlocini
PostPostano: 16 stu 2017, 17:46 
Online

Pridružen/a: 22 vel 2012, 15:06
Postovi: 2840
Partizanski zločini u Odžaku.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS 1941.-1945. + partizanskokomunisticki zlocini
PostPostano: 11 vel 2018, 16:12 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
CIA je 1947. napravila prvu procjenu razmjera jugokomunistickih zlocina NAKON RATA procijenili su kako je pobijeno 550.000 ljudi. Od toga 100.000 u Beogradu, 58.000 u Zagrebu, 11.000 u Sarajevun 5.000 u Ljubljani i onda idu tri tockice '...', https://www.google.hr/url?sa=t&source=w ... qx078qYUdY

Vidi se kako su procjene dane za glavne gradove, a ostalo je onda ocito koje kuda.

U 'Hrvatskom tjedniku', od 28. prosinca 2017., broj 692, na str. 8 i 9, slovenski istrazivac hrvatskog podrijetla Roman Leljak navodi kako je u svojoj knjizi 'Maribor - najvece stratiste Hrvata' na temelju dokumenata iz Vojnog arhiva u Beogradu odnosno na temelju 'operacijskih dnevnika' odredio da je na podrucju Republike Slovenije broj zarobljenih vojnika i civila bio 444.429, i da je samo desetina prezivila i vratila se s Kriznog puta.

Tko se zeli suocavati emisija Otvoreno od 4. listopada 2016., gosti dr. sc. Ivo Lucic, dr. sc. Mario Jareb, dr. sc. Tvrtko Jakovina, Roman Leljak (opa. maknuli su s youtube-a), ovo je prema pronadjenim kostima:
I. U Celju 30% zena i djece, Leljak
II. Govori se o otkrivenom tenkovskom rovu 15.000 koji je slucajno otkriven kad se radila obilaznica oko Maribora, Mario Jareb
III. Macelj nekoliko tisuca, Mario Jareb
IV. Barbarin rov do 3.000, Mario Jareb, 10% zena u rovu bez prostrijelnih rana
V. Stratista u Sloveniji ima 620, u 236 pokopani hrvatski vojnici Leljak
VI. 46 stratista ima samo u Zagrebu
VII. Jakovina procijenjuje malo se uzmuco i ogradio i procijenio od 40 do 45 tisuca ljudi koji su ubijeni
VIII.. U rudniku Pecovnik koji je zatvoren 1945. u svibnju u sahtu dubokom 210 metara sirine 7 metara napunjen je s 12.000 hrvatskih zrtava.

I. "Hrvatski državni sabor osniva Komisiju za ispitivanje žrtava rata i poraća". Rezultati komisije su na zahtjrv Slavka Goldstaina i Djurdje Adlesic zamraceni, a Ivica Racan i Nenad Stazic ukidaju komisiju
II. "Vijeće Europe 2006. izglasovalo Rezoluciju 1481 o potrebi međunarodne osude zločina totalitarnih komunističkih režima koja snažno osuđuje zločine komunizma, a Sabor iste godine, ....donio vlastitu Deklaraciju o osudi zločina počinjenih tijekom totalitarnog komunističkog poretka u Hrvatskoj 1945.-1990.", https://narod.hr/hrvatska/komisija-istr ... m-dogadalo

Po generalu HOS-a Anti Prkacinu [b]od 387 ubijenih katolickih svecenika cetnici su pobili 35, a ostatak dio Titovih partizana
, 20:37, "Pressica', https://m.youtube.com/watch?t=2087s&v=T8A6X0zIEMo

Za usporedbu reda velicine ukupan broj mrtvih u Jugoslaviji je bio oko 1.020.000 po Zerjavicu i Kocevicu.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS 1941.-1945. + partizanskokomunisticki zlocini
PostPostano: 18 tra 2018, 23:10 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Hrvatska udruga dr. Rudolf Horvat koju vodi heroina hrvatske znanosti napadana od doktora partizanologije, rijec je o Blanki Matkovic, koja je medjunarodni i u RH slabo poznati ekspert za komunisticke zlocine. Nekada su otkrivace epohalnih otkrica u znanosti ubijali i zatvarali, a danas je to medijski linc ili jos gore medijska izolacija.

Heroina je iz razloga sto nitko ne staje od javnih osoba u njezinu obranu kada je doktori partizanologije i srpske sluge napadaju. Zena s petljom koja ustraje.

Uglavnom, objavila je citav niz knjiga i radova u Hrvatskoj i inozemstvu o komunistickim zlocinima. Naravno, radi specijalizirano po pojedinim geografskim podrucjima uz slabu pomoc od drzave i slabu promociju od toboznjih desnih medija.

Udruga koju vodi objavljuje vrijedne obavijesti na svojoj internet stranici, http://croatiarediviva.com

Iz tiska je izaslo novo izdanje, odnosno zbirka dokumenata „Vrgorska krajina, Makarsko primorje i nerevanski kraj u dokumentima Ozne, Udbe i Narodne milicije (1944.-1965.), Likvidacije i progoni„ priređivača Blanke Matković i Stjepana Štimca te suradnika Magdalene Vuković i Ivana Andabaka na ukupno 1300 stranica. Između 17. travnja i 9. svibnja diljem Hrvatske ćemo održati ukupno 11 predstavlja ovog i prethodnog izdanja “Imotska krajina u dokumentima Ozne, Udbe i Narodne milicije (1944.-1957.), Likvidacije i progoni” objavljeno u listopadu 2017., a koje je gotovo rasprodano. Oba izdanja prodavat će se po promotivnoj cijeni, a sve promocije bit će organizirane kao predavanja, odnosno predstavljanja dosadašnjeg rada i izdanja.

Promocije se odvijaju po sljedecem redosljedu:
19.4., 19 h – Rijeka, Park Nikole Hosta 2 (Državni arhiv u Rijeci, organizatori Državni arhiv u Rijeci i Matica hrvatska – ogranak Rijeka

20.4., 19 h – Gospić, Budačka 12 (dvorana KIC-a, organizator HDP „Dr. Rudolf Horvat“)

24.4., 19 h – Vrgorac, Tina Ujevića 8 (Višenamjenska dvorana Grada Vrgorca, organizator HDP „Dr. Rudolf Horvat“)

25.4., 19.30 h – Makarska, Dvorana Arte – Glazbena škola (suorganizatori HDP „Dr. Rudolf Horvat“ i Matica hrvatska – ogranak Makarska)

26.4., 19 h – Metković, Stjepana Radića 1 (Gradsko kulturno središte Metković, organizator HDP „Dr. Rudolf Horvat“)

4.5., 19 h – Osijek, Trg Ante Starčevića 4 (Knjižara Nova, organizator HDP „Dr. Rudolf Horvat“)

5.5., 17 h – Slavonski Brod, Stjepana Marjanovića 2 (Dom HVIDR-e, organizator HVIDR-a Sl. Brod)

8.5., 19 h – Kaštel Lukšić, Dvorac Vitturi (organizator Dragovoljačko-braniteljska udruga “Stina pradidova” Kaštela)

9.5., 19 h – Dugopolje, Trg Franje Tuđmana 1

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS 1941.-1945. + partizanskokomunisticki zlocini
PostPostano: 22 tra 2018, 09:03 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
U SAD-u objavljena knjiga mr. sc. Blanke Matkovic o komunistickim zlocinima 'Croatia and Slovenia at the End and After the Second World War (1944-1945): Mass Crimes and Human Rights Violations Committed by the Communist Regime', https://www.amazon.com/exec/obidos/ASIN ... tationcomd

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS 1941.-1945. + partizanskokomunisticki zlocini
PostPostano: 22 tra 2018, 09:13 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Instruktor je napisao/la:

Po generalu HOS-a Anti Prkacinu od 387 ubijenih katolickih svecenika cetnici su pobili 35, a ostatak dio Titovih partizana, 20:37, "Pressica', https://m.youtube.com/watch?t=2087s&v=T8A6X0zIEMo


U knjizi 'Martirologij XX. stoljeca', don Anto Bakovic, 2007. pise po imenu svecenike i redovnike koji su pobijeni '4 biskupa, 523 svecenika i redovnika, 48 casnih sestara te 88 bogoslova i svecenickih kandidata, ukupno 663'.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS 1941.-1945. + partizanskokomunisticki zlocini
PostPostano: 22 tra 2018, 09:18 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
"Temeljem Vojnog arhiva u Beogradu, Leljak je odgovorio na glavno pitanje suvremene hrvatske povijesti. Koliko je bilo zarobljenih vojnika i civila na području današnje Republike Slovenije? Riječ o broju 444.426. Samo desetina toga broja je ostalo živo. Brojci žrtava, od preko 400.000, treba pridodati i 92.507 vojnika i civila hrvatske narodnosti koji su likvidirani tijekom završnih operacija u Sloveniji od strane pripadnika prve, druge, treće i četvrte armije. Naravno, nisu ubijani samo Hrvati. Počinjen je genocid i nad folkdojčerima, četnicima, a u manjem broju i Mađarima. U knjizi i na DVD-u Maribor- najveće stratište Hrvata govori se o vremenu od 24. do 28 svibnja kada je 17. divizija Treće Armije predvođena Kostom Našom na području Maribora likvidirala trideset tisuća Hrvata, koji još nisu pokopani.".

izvor: http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/r ... a-1112234/

Izvorno objavljeno u Hrvatskom tjedniku

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS 1941.-1945. + partizanskokomunisticki zlocini
PostPostano: 22 tra 2018, 09:23 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Instruktor je napisao/la:
Tko se zeli suocavati emisija Otvoreno od 4. listopada 2016., gosti dr. sc. Ivo Lucic, dr. sc. Mario Jareb, dr. sc. Tvrtko Jakovina, Roman Leljak (opa. maknuli su s youtube-a), ovo je prema pronadjenim kostima:
I. U Celju 30% zena i djece, Leljak
II. Govori se o otkrivenom tenkovskom rovu 15.000 koji je slucajno otkriven kad se radila obilaznica oko Maribora, Mario Jareb
III. Macelj nekoliko tisuca, Mario Jareb
IV. Barbarin rov do 3.000, Mario Jareb, 10% zena u rovu bez prostrijelnih rana
V. Stratista u Sloveniji ima 620, u 236 pokopani hrvatski vojnici Leljak
VI. 46 stratista ima samo u Zagrebu
VII. Jakovina procijenjuje malo se uzmuco i ogradio i procijenio od 40 do 45 tisuca ljudi koji su ubijeni
VIII.. U rudniku Pecovnik koji je zatvoren 1945. u svibnju u sahtu dubokom 210 metara sirine 7 metara napunjen je s 12.000 hrvatskih zrtava.


Pronasao sam opet na youtube-u, https://m.youtube.com/watch?v=BQ27SnL9oJw

Dragocjen je izraz lica i izmotavanje doktora partizanologije Tvrtka Jakovine kada je procjenjivao broj zrtava i kako su ga istrazivac Roman Leljak i dr. sc. Jareb poklopili. Ocito nije navikao na spontano postavljena nerezimska pitanja tog tipa.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS 1941.-1945. + partizanskokomunisticki zlocini
PostPostano: 25 tra 2018, 07:46 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Konferencija i okrugli stol “Između straha i istine – Suočavanje s komunističkom prošlošću u Jugoistočnoj Europi”.

"Brojni ljudi bili su zatvarani, lišeni slobode, ljudskih prava i života, te im je oduzeta mogućnost sudjelovanja u izgradnji društva jer su drugačije mislili”, rekao je Tanjić naglasivši da su samo dvije osobe iz Hrvatske za to pravno odgovarale, i to obje u Njemačkoj zbog zločina počinjenih na teritoriju te države.

izvor: https://narod.hr/kultura/konferencija-s ... nog-okvira

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS 1941.-1945. + partizanskokomunisticki zlocini
PostPostano: 25 tra 2018, 08:15 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Povjesničar Pilić u Bujicu je donio dokument SUBNOR-a iz kojeg se jasno vidi kako se na području Donje Gradine, gdje ..., se nalaze njemački i hrvatski vojnici. ”Ide se obalom i dolazi na grobnice… Treba voditi računa da se tu ne nalaze samo naše grobnice nego i njemačke i ustaške. Čitava jedna njiva,“ pročitao je Pilić citat iz dokumenta i nastavio: “Ovo je jako važno, jer dokazuje da se u Donjoj Gradini nalaze grobovi ustaških i njemačkih vojnika, ubijenih poslije rata. Osim toga, postoje grobnice nastale i tijekom rata. I ovo nisu napisale nikakve “ustaše”, nego partizanski borci još 1943. godine."

izvor: https://narod.hr/hrvatska/nikola-banic- ... edne-zrtve
video: Bujica, 23.4 2018., https://m.youtube.com/watch?t=1060s&v=DbkuJfvlY3s

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS 1941.-1945. + partizanskokomunisticki zlocini
PostPostano: 25 tra 2018, 11:26 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
General Glasnovic u Hrvatskom saboru imao opet izlaganje o komunistickim ustaslucima.

"Jučer je na Hrvatskom katoličkog sveučilištu počela konferencija Suočavanje s komunističkom prošlošću u Jugoistočnoj Europi”, započeo je u Saboru svoje izlaganje nezavisni saborski zastupnik, general Željko Glasnović, u ime kluba Neovisni za Hrvatsku, ističući da on nije mogao doći pitajući zašto se danas nastavlja s manipulacijom broja žrtava Drugog svjetskog rata?

"Zašto to nismo riješili? Kome je to u interesu? Zašto danas ponavljamo boljševičke, komunističke, velikosrpske teze kao povijesnu istinu? Početna točka toga je logor Jasenovac. Deset godina društvo povjesničara dr. Rudolf Horvat istražuje taj logor. Do sada su blokirani u mainstream medijima", upozorio je Glasnović.

Prikrivaju svoje zločine i to je najveća podjela u hrvatskom društvu. Imate tisuće masovnih grobnica u Hrvatskoj, Sloveniji”, podsjetio je Glasnović pitajući “jesu li antifašisti ikada išli u Kulen Vakuf gdje je pod kokardom, petokrakom pobijeno 2000 ljudi”.

Jesu li ikada išli u logor Valpovo, gdje je nakon 1945. stradalo nekih 66 tisuća Nijemaca staraca, žena i djece? Zašto manipulirate? Sram vas bilo”, naglasio je dodajući “zašto ste podijelili na vaše i naše žrtve?”

Imate dokaz da je Jasenovac bio logor nakon 1945. Konkretne dokaze do danas ignorira ta ustanova u Jasenovcu. O tome se ne govori”, istaknuo je.

"Imate knjigu koju je napisao Just Ivetac, nepoćudni partizan, gdje je spomenuo ovo: ‘Najveća mana partizana je laž’. Mi danas živimo u laži. Prati nas ta velikosrpska, komunistička propaganda. S nama je peta kolona od 1945. godine tih profesionalnih antifašista i to je zašto ne možemo naprijed
”, zaključio je Željko Glasnović.

izvor: https://narod.hr/hrvatska/video-glasnov ... tskog-rata
video: dakle to je bilo 25.4.2018., u Hrvatskom saboru, https://m.youtube.com/watch?v=jTgVSOXlp2I

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS 1941.-1945. + partizanskokomunisticki zlocini
PostPostano: 26 tra 2018, 20:52 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Gerald Draper, profesor medjunarodnog prava i saveznicki pukovnik, koji je medju ostalim, za nuernbersko sudjenje ispitivao Rudolfa Hoessa, zapovjednika Auschwitza izjavio je u dokumentarnom filmu 'Tito dozvola za genocid" (autor Nikola Knez, dr. Dorothy S. McLaine) iz 2017., da je "Tito trebao biti osudjen kao ratni zlocinac, a Velika Britanija je trebala biti suodgovorna za njegove ratne zlocine".

izvor: Hrvatski tjednik, 26.4.2018., broj 709, autor clanka Josko Celan

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HOS 1941.-1945. + partizanskokomunisticki zlocini
PostPostano: 26 tra 2018, 21:06 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
mr. Blanka Matkovic je skupa s koautorima objavila izvorni znanstveni rad u kojemu se na temelju 70 arhivskih dokumenata koji pokazuju da je nakon tzv. oslobodjenja 1945. postojao poslijeratni komunisticki logor Jasenovac.

Naziv znanstvenog rada je "Poslijeratni zarobljenicki logor Jasenovac prema svjedocanstvima i novim arhivskim izvorima", objavljen u Radovima zavoda za povijesne znanosti HAZU krajem 2014.

izvor: mr Blanka Matkovic, Hrvatski tjednik od 26. travnja 2018., str. 32

Blanka Matkovic ce zaista biti u hrvatskoj povijesti biti zapisana kao heroina. Marginalizirana, presucena, ignorirana, brutalno napadnuta od kolega, ali ustrajna.

Ovdje drzi jedno predavanje o postkomunistickim zlocinima. I tu se u glasu vidi neustrasivost koja je u dobru uvijek rezultat cestitosti i hrabrosti, https://m.youtube.com/watch?v=8fjV3B6VWa8

Svi njeni kolege koji ne stoje iza nje i koji ne podrzavaju njenu borbu za znanstveno istrazivanje sram ih bilo!!!

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 148 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 42 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO