HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 12:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5558 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 223  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 18 svi 2018, 22:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
BBC je napisao/la:
Ljudi nemaju vremena za to. Odgajaju svoju djecu da ne završe kao David. Nisu svi roditelji loši kao Davor.


Kao dovedeš dijete tu a oni mu puste dilersku pjesmu kao himnu, obuku marihuana majicu s dilerovim likom na njoj, dižu nekakve sektaške šake u vazduh, slušaš poruke podrške iz Kalesije. Ćeraj to u ***.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 18 svi 2018, 22:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Agathonikos je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Ja sam neki dan hodao po restoranima i molio kuhare i konobare da stisnu šaku i dignu ruku u zrak. Rekao sam im da je to za podršku udruzi koja radi sa djecom oboljeloj od raka. Poslije sam te slike kačio na FB grupi PRAVDA ZA DAVIDA. Podrška iz Kanade, podrška iz Portugala.

A ja nekidan popričao nakratko s jednim od tih što dolaze na trg. Pitam ga što vas je tako malo, grad od 200 000 a vas 30. Kaže jebiga prika, ko nam je kriv što smo zombiji pa nas niko ne jebe ni zglave. Kažem samo hrabro i do pobjede. Odvali se čovjek smijati, kaže daj nemoj nas i ti zajebavati.

Protest je bio jednom. Ne budu svaki dan. Ovo je samo protestni skup. 10000 ljudi je bilo taj dan.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 18 svi 2018, 22:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
To lave! :thumbup

slika

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 18 svi 2018, 22:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Agathonikos je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Ljudi nemaju vremena za to. Odgajaju svoju djecu da ne završe kao David. Nisu svi roditelji loši kao Davor.


Kao dovedeš dijete tu a oni mu puste dilersku pjesmu kao himnu, obuku marihuana majicu s dilerovim likom na njoj, dižu nekakve sektaške šake u vazduh, slušaš poruke podrške iz Kalesije. Ćeraj to u ***.


Pa dobro sad. I mi smo nekad slušali čudne pjesme i uživali u Marihuani. Ali nismo se furali da ganjamo PRAVDU.

Kod Davida je bio jedan drugi problem, kojem sam svjedočio puno puta. Družio se sa klapom koja žestoko miješa alkohol i Marihuanu. (valjda utjecaj tog hip-hopa, nije ni bitno)
Poznavao sam i gledao to u biti, kako su takve osobe jako agresivne. Marihuana te spušta i smiruje, alkohol diže i nabija adrenalin. Stalno su se tukli. Onda su pronašli jeftin Amphetamine, pa to miješali sa dvoje prije navedenih, i to je sve eksplodiralo u doslovno ludilo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 18 svi 2018, 22:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
slika

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 18 svi 2018, 23:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
slika

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 18 svi 2018, 23:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Nekadašnji reis Cerić najavio samoamputaciju obe noge ako zombiji ne ostvare ono o čemu on mašta godinama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 19 svi 2018, 02:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 tra 2018, 00:25
Postovi: 2844
Lokacija: Apsurdistan - Distrikt Teheran
Vladimir RUS je napisao/la:
To lave! :thumbup

slika


Isti pisao kako je suspendovan i otjeran iz MUP-a, sada daje podrsku i to kao pripadnik istog, i ako to nije ...

_________________
Govorio je tad' moj debeli stric
nekad' kroz suze, a nekad' kroz smijeh
za svu vasu zajebanciju
jednom cete platiti ceh ...

Vjerski program nije obrazovni program i tačka !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 19 svi 2018, 09:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Simpatično mi je koliko se dijaspora loži na ovo... nevjerovatno... Bosna je sretna što ih se riješila...

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 19 svi 2018, 09:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Vladimir RUS je napisao/la:
slika


Gabi ?

Kakve ovo printscreenove kači ovaj debil Vahidin nabijem ga na qrac glupa?

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 19 svi 2018, 12:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Metemma je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
slika


Gabi ?

Kakve ovo printscreenove kači ovaj debil Vahidin nabijem ga na qrac glupa?

Roditelji koji su te takvog odgojil treba da se zapitaju kakvu debilcinu su odgojili. Hajde da si klinac pa kazes debil, ali ti si mator konjina, a ne znas normalno komunicirati.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 19 svi 2018, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Vladimir RUS je napisao/la:
Metemma je napisao/la:

Gabi ?

Kakve ovo printscreenove kači ovaj debil Vahidin nabijem ga na qrac glupa?

Roditelji koji su te takvog odgojil treba da se zapitaju kakvu debilcinu su odgojili. Hajde da si klinac pa kazes debil, ali ti si mator konjina, a ne znas normalno komunicirati.


Pa šta ovo kačiš majmune, dal si normalan???
Za koji je *** bitno šta pišu debili po fejsu?

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 19 svi 2018, 14:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Sjetio se kako je Davor davno izjavio da je sa prijateljima obijao nenaseljene kuće i štale po selima oko Banja Luke. Kad je David nestao pa ga tražili.
To je jako bitan detalj.

Jedini logičan razlog zašto bi to radio je da je imao privatnu informaciju da se David upetljao u posao sa jako zajebanim ljudima. Informaciju koju nikad nije podijelio sa policijom i javnosti.

Sin ti nestane. Ako misliš da ga je neko oteo i drži zatočenog tek to može biti razlog obijanja kuća.
Sad, zašto je Davor automatski pomislio da su mu sina oteli ?

Još je sumnjiviji kad je muljao oko obdukcija i vadio detalje koji mu odgovaraju a ignorirao koji ne.
Tip zna puno toga o svom sinu, bitnog za istragu i istinu, što neće da kaže drugima.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 19 svi 2018, 15:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Prečasni, i presavršeni otac, Davor je upravo spasio ovog sina.
Nikad više jataci, učesnici i saučesnici neće smjeti nauditi ovom sinu.

slika

I presavršeni sin Davor.

Citat:
Slavica Serdar Tomic
1 hr

Ja kao jedna normalna osoba ,pod pojmom "klosar i narkoman"podrazumijevam osobu koja je neuredna,prljava,nesposobna,koja spava pored kontejnera ,koja ne zna sabrati 2+2.Gospodo draga ,ja se pitam u koju ste vi skolu isli i kako su vas vasi roditelji vadpitavali. Jedan momak koji je studiro dva fakulteta,bio omiljen u drustvu,intetnet frik . sa toliko osvojenih medalja ,borac za pravdu ...Uperedite ova dva profila pa recite da li je David Dragicevic bio narkoman i klosar.Crknite,ali on je toliko postigao i svojih 21 godinu sto vi necete za svoj cijeli zivot.CRKNITE,CRKNITE........


U ime presavršenog Oca, presavršenog Sina, i goluba na Davidovom Trgu. PRAVDA ZA DAVIDA.

NA FB grupi su sve luđi i luđi. Sad i šišaju travu na njivama i pišu PRAVDA ZA DAVIDA. Balkanijada na kubik.

Počeli su držati straže pored sektinog oltara po raznim gradovima, čitave noći. Ne daju komunalnim službama da čiste smeće sa trgova.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 19 svi 2018, 16:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Vladimire je li mozes prestati raditi aktivizam na temi i dijeliti FB statuse nepoznatih anonimusa, jer ima isti efekt kao spam?

Tema je za raspravu.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 19 svi 2018, 17:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Miting u Beču, jedva ih se 100 okupilo. A toliko su nade imali u taj miting.
To muslimani pokrenuli čini mi se.

PRAVDA ZA DŽENANA. PRAVDA ZA DAVIDA. (A skup bio za Davida)

Davor im ovo nikad neće oprostiti. Stavili Dženana ispred njegovog presavršenog sina. Danas je između sekte PRAVDA ZA DAVIDA i islamske sekte federacije počeo rat.

Vidio sam Emt tamo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 19 svi 2018, 17:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Majke ti jesu li oni normalni. Umjesto da uživaju u slobodnom danu i lijepom vremenu oni se okupili i sat vremena čitaju morbidne detalje sa raznih obdukcija. Face smrknute, depresivne.
Morao sam to ugasiti.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 19 svi 2018, 18:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nekoliko članova sekte u Drvaru je diglo ruke u zrak i pokazalo hrvatske i srpske zastave. Članovi islamske sekte nisu bili nimalo zadovoljni.

Here we go again. Protiv stvarnog života se ne može boriti. Jer je stvaran.
BiH = politika = nesređeni računi = rat nikad nije prestao. Uživajte i čitajte.

Omakne im se pa stavljaju screenshots sa armijabih.net nešto stranice. Srbi u sekti kao hipnotizirani, ništa ne primjete.

Citat:
Haris Mehmedagić
a zbog čega bravo, jel možda zbog toga što nema zastave države u kojoj žive. Mene ova slika vrijeđa a ti to pozdravljaš. Bruka jedna.


Citat:
Haris Mehmedagić
Milan Babic nisu svi takvi ovdje u Sarajevu nas ima dosta koji nismo a to gdje ti zivis ocito da je tako


Citat:
Haris Mehmedagić
A gdje vam je zastava Bosne i Hercegovine države u kojoj živite. Kako vas nije sramota. Ovakve slike treba zabraniti u ovoj grupi ako smo stvarno za istinu i pravdu. Stidite se .


Citat:
Elvedin Alagić
Vi djeco zaboravljate jednu bitnu činjenicu, a koju Vas očito u školi nisu ni učili, kod kuće da i ne spominjem. Vi živite u državi koja se zove Bosna i Hercegovina, a ne Hrvatska ili Srbija. Zato je sramotna ova slika, a još veća sramota da ne poštujete zemlju u kojoj ste se rodili, u kojoj odrastate. Ako je vama I vašim roditeljima draža Hrvatska ili Srbija od rodne grude onda je i to lako rješivo. Lijepo na traktore i put istoka, odnosno zapada i tamo mašite tim zastavama. Neka ne zamjeri niko, ali ovo je cista logika, a ne cinizam kakav se vidi na ovoj fotografiji i iz mnogih komentara. Treba vas biti sram.


Citat:
Elvedin Alagić
Aleksanad dijete drago, ne zamjeram ti. Nadam se da ćeš jednom shvatiti da te pogrešno uče sta je tvoje, a sta tuđe.


Citat:
Elvedin Alagić
Aleksandar to je fino da znaš ko si i koja je tvoja nacionalnost. Lijepo je znati kome pripadaš, ali ne smiješ zaboraviti da i dalje živiš u Bosni i Hercegovini. I upravo zbog takvog razmišljanja kojem su te učili ti i mnoga djeca ste kod očiju slijepi, kod ušiju gluhi.


Citat:
Haris Mehmedagić
Tomicu tebi je vec glava napunjena i mozak ispran meni se cini


Citat:
Elvedin Alagić
Zaista sramota.


Citat:
Elvedin Alagić
Dijete drago!!! Upravo takvi umovi, onaj ko te naučio drskosti, poganluku, a nije te naučio osnovnoj kulturi, upravo takvi su ubili i Davida i mnoge druge u zemlji u kojoj si rođen, koju ne poštuješ I koju pljuješ. Prosto me strah kuda je otišlo ovo društvo. Mislim da vam nema pomoći.


Citat:
Elvedin Alagić
Po tvojoj logici mogli su slobodno mahati i zastavom NDH, ili Hitlerovom svastikom ili četničkom... Poruka je bitna?? Zašto vam je bog dao mozak?? Prosto nevjerovatno.


Citat:
Emira Fuad Karaca
Trebali su se onima pridružiti koji podižu ruku Pravda za Davida bili bi humaniji a ne tako djeliti se i mržnju širiti omladini život je pred vama promisliti dobro što činite


Citat:
Arnel Dedić
Svaka čast za podršku. Ali dizati zastave susjednih država umjesto zastave svoje jedine države Bosne i Hercegovine je i suviše bolesno.


Citat:
Haris Mehmedagić
Pa to sam i ja reko al evo ispljuvase me al to govori o njima Nisam ni htjeo vise da pisem al znam da u ovoj grupi ima puno onih koji misle kao ja i koji vole drzavu u kojoj zive


Citat:
Arnel Dedić
Kad budeš postigla moje obrazovanje i kućni odgoj slobodno reci. A ako imaš rezervnu državu osim naše države idi tamo s kojom želiš zastavom. Svako dobro.


Citat:
Rusmir Skopljak
Nisam znao da se pravda podržava ZASTAVAMA SRBIJE I HRVATSKE.


Citat:
Armin Delic
dodik dijeli po nacionalnosti tu je problem


Citat:
Sanela Contesa
Nera Rušidović Koja god zastava da mase poenta je da nas sve skupa truju i tamane.Zbog svega ovog ostajemo bez omladine,umiru nam djeca...Da se ja pitam imali bi jednu bijelu sa finim golubcicem i maslinovom grancico.. Meni se vise gade rijeci "vase,nase"..Znam samo da mi zivot prodje gledajuci tri magarca na vlasti koji za rad svojih intetesa rade na stetu svih nas..Nikome na celu ne pise ko je.U bilo kojoj zemlji drugoj funkcionisemo samo ovdje ne mozemo..Ovo je grupa koja je meni bar dala nadu.Hajmo rjesavat puno vece probleme a i za zastavu ili vam barjak cemo kad dodje vrijeme...Lijeo pozz za sve...


Citat:
Edin Kuburic
Meni bi ljepse bilo da u napisali koji transparent i tako poslali poruku podrske! Mahanje zastavama nas je i dovelo tu gdje sada jesmo...


Citat:
Haris Mehmedagić
Ocito da sam bio u pravu i da nije u redu da maturanti u drvaru nose zastave hrvatske i srbije i da se to objavljuje u ovoj grupi gdje podrzavamo istinu pravdu a takodje i kaznu za ubice Oni koji pljuju po mojim komentarima i mene proglasavaju za nacionalistu nek se zapitaju sta to oni podrzavaju i da li je u redu da maturanti masu zastavama susjednih zemalja

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 19 svi 2018, 18:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Recimo samo u ovoj transakciji Davor je svoj privatni račun dobio 650 KM donacije. (Samo jedna od silnih) To je jedna cijela njegova konobarska mjesečna plaća.

To što se on ušutio oko donacija i uopće ih ne spominje je više, više nego sumnjivo.
Jednostavno javnosti mora pokazati koliko je novca primio od donacija. Umjesto da okolo izigrava pajaca.

slika


Privitak/ci:
33063604_1772367419491263_1701862988400558080_n.jpg
33063604_1772367419491263_1701862988400558080_n.jpg [ 90.15 KiB | Pogledano 5447 put/a. ]

_________________
Spetsnaz, a force for good.
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 19 svi 2018, 18:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
Vladimir RUS je napisao/la:
slika

Jedina gora stvar od Muslimani su ove antifa fukare ... i sve su iste, gadi mi se crvena banda. :rigam

mada ovim članicama SKOJa treba dobro uterati i isterati zlo ...

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 20 svi 2018, 01:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Metemma je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
Roditelji koji su te takvog odgojil treba da se zapitaju kakvu debilcinu su odgojili. Hajde da si klinac pa kazes debil, ali ti si mator konjina, a ne znas normalno komunicirati.


Pa šta ovo kačiš majmune, dal si normalan???
Za koji je *** bitno šta pišu debili po fejsu?

Sta, je li zabranjeno?! Da neces mozda da me bijes ko ovi tvoji idoli Lukac i njegova ostala banda junaka sto je ovog klinca prebila na mrtvo ime?! Njih nekoliko na jednog. Njihovom carstvu ce doci kraj kad tad, a tebi, kao i drugima na ovom forumu ako smeta, to znaci da vam svijest i savijest da imamo problema sa kriminalcima ipak radi i da nije bas sve izgubljeno. Umjesto sto potencirate da je doticni David bio narkoman, pogledajte malo oko sebe i vidjecete mnogo gore stvari oko sebe od necije privatne stvari, stvari koje razaraju drustvo i tek ce da razaraju, ako i dalje cutimo i pravimo se da nemamo problem. Ne kazem da narkomanija nije problem, samo da to je posebna prica koja trazi poseban tretman u vidu javne rasprave strucne javnosti, a sad da se vratimo na slucaj brutalnog ubistva Davida Dragicevica. Danas David, sutra mozda neko drugi. Bolest zvana mafija kada metastazira, od te bolesti stradaju i slucajni prolaznici. Danas si ziv i zdrav, sutra nekoliko metara ispod zemlje samo zato sto si tog dana otisao od haustora do samoposluge ili samo zato sto si otisao u obliznji restoran da rucas ili u bastu kafica da na miru popijes kafu. Je li moras da strahujes da neko u prolazu ili iz vozila u pokretu ne izreseta rafalom covjeka do tebe i tebe samo zato sto si se nasao pored njega? Zivot u strahu najgori je zivot. To je kao da mislis da si u mraku usred bijelog dana. Da li, pored svojih problema, moram uz to da strahujem i za svoj goli zivot? Kuda to vodi, dokle i cemu? Je li ovo zivot? Je li zivot u strahu zivot? Ako cutis, pocnu da udaraju i po tebi i to samo zato sto si cutao. Da si se pobunio, zagalamio, razmislili bi drugi put. Cim cutis samo ih vise ohrabrujes da budu jos ludji, jos bezobzirniji, jos bahatiji itd. Tako djeluje dzungla. Ovo je dzungla 21 vijeka gdje tehnika kao orudje i oruzje je uznapredovala, dok ljudska pravila igre u sustini ostala ista. Kada hijene osjete strah one ce uraditi sve da te rastrgaju i pojedu za dorucak. Kada im pokazes zube, jos ako osjete da su naisli na sebi ravne ili cak prejake ili jednostavno ne zele da imaju nikakve probleme, zvijeri se povlace. Nekad moras da pokazes zube. Skrivanje ovakvog problema ide samo u korist onima koji od ovoga imaju licnu korist i podstrijek da budu jos gori zahvaljujuci nasem cutanju. To su zvijeri. Oni se i hrane nasim cutanjem. Sto vise cutimo, to nas vise kolju. Ja licno mogu da zivim u drustvu koje je kolektivno ne individualno svaki dan kao da je neko usred dana ugasio svjetlo, ali ne vjerujem da ce buduce generacije moci da odrastaju u ovom drustvu, a da pritom i sami ne udju u to drustvo jer upravo mi nasim cutanjem odobravamo korovu da raste. Nase cutanje njihovo je blago i dusevna hrana. Kriminalci se hrane time sto ih se ljudi plase. To sto cutimo i trpimo nece rijesiti problem kriminala vec samo ce ga uciniti jos gorim, nepodnosljivijim i brutalnijim. Moramo izbjeci zamku u kojoj smo zrtvu tretiramo kao kriminalca, a kriminalca kao zrtvu. Sto vise cutimo, to su oni koji i nama spremaju sudbini ljudskog lesa brutalno isprebijanog biti cak brutalnini prema nama negoli prema Davidu. Sranje i *** ce biti samo jos gora, ako im ne stanemo na put. Prvo su poceli sa politickom korupcijom koja nas nije pogadjala, a pigadjala nas, samo sto niko zbog toga nijw stradao, zvanicno, a sada su u medjuvremenu toliko evoluirali da su poceli da ubijaju nasu djecu, nasu buducnost, nas produzetak ljudske vrste, nase sjeme, plod utrobe nasih supruga. Kriminalci su krenuli da sude zivima i to im nije dosta pa su krenuli da huskaju jedan dio naroda kako bi preko njega i po drugi put ubili mrtvog Davida kako bi opravdali primarno ubistvo. Toj kriminalnoj zvijeri moramo stati na kraj ili ce i nas kad tad sacekati Davidova sudbina jer bolest ne bira koga ce zahvatiti jer nikome ne pise na ledja "hej. nemoj mene, ja sa tim nemam nista, ja sam samo "obican" covjek sa "obicnim" zivotom. To kriminalce ne interesuje. Oni su kao hijene, kada namirisu krv, kada namirisu da ih se zrtva boji oni kruze oko nje kao sto su kruzili oko Davida dok ga nisu prebili na mrtvo ime. Zvijeri su cak i zahvalne onima sto cute jer sto vise blejimo kao ovce, to je njima lakse da nas kao ovce kolju. Cutnja nije zlaro, ako cutis dok sve oko tebe propada jer nece ni tebi biti lijepo kad sve propadne. Moraces se i ti pridruziti armiju ljudi koja bjezi glavom bez obzira i zbog ovih i ovakvih stvari izmedju ostalog. Kada cutis i precutis, to uvijek nekako izleti na povrsinu, cutao ti ili ne. Bolje da kontrolisano izleti nego da kasnije bukne i sa sobom odnese sve kao bujica. Bolest je uvijek bolje sprijeciti nego lijeciti. Bolje je odstraniti od slobode one koji su na brutalan nacin i bezakonito oduzeli zivot nego da narod uzme pravdu u svoje ruke i pocne da bije sve redom. Zakon ulice nikada nije dobro donio jer je cesto posljedica necijeg nerada ili neceg loseg sto se desava drustvu ili oboje. Tako je barem kod nas dok u svijetu protestvuju i za "male stvari" jer tamo cijene svoj zivot maksimalno, dok mi izgleda cak i kada neko nastrada, mi se ponasamo kao da se to desilo na planeti Mars, a ne pred nasim ocima i u nasoj zemlji koju ostavljamo u amanet nasoj djeci. Divno, lijepo i krasno im nasledje poklanjamo. Mrznju, ratove, nerazjasnjena ubistva, korupciju, beznadje, destrukciju svake moguce vrste, ukljucujuci tu i destrukciju samih sebe kao ljudskih bica kao posljednji cin na putu nestanka covjecanstva. Moze li se to zaustaviti? Naravno da moze. Za to treba stisnuti petlju barem jednom u zivotu, kad osjetis da ti gaze po opastanku i ljudskom ostojanstvu. Ovo je taj trenutak. Sta mislis zasto mnogi sirom Srpske, BiH, regiona i dijaspore uzdizu pesnicu u vazduh? Da bi uplasili druge postene ljude ili da bi odagnali hijene od sebe da ih ne pojedu, kao i od svakog kome te hijene zele nauditi. Pravda za Davida nije samo pravda za jednog covjeka, to je pravda za sve ljude: "moje", "tvoje", "njihove" i "svacije" ljude. Za sve ljude ovog svijeta, osim za kriminalce. Oni moraju da budu suoceni tj. odgovarati pred zakonom za svoja (ne)djela ili neka Vodja uputi narodu proglas da je sva ova zemlja njegov feud i da narod nema sta ovdja datrazi, da se seli, sto mnogi neki i rade jer ne mogu vise da gledaju mnoga muda pod bubrege. Pod lijepo nam serviraju sve ono ruzno. Hrane nas ***, a kazu da je cokolada, piju n krv, a kazu da je to za nase dobro. Nasi politicari sprovode nad nama najgore moguce politicke i drustvene eksperimente valjda misleci da nam to prija, a ono sto je mozda jos i gore, a to je da cesto nismo toga ni svjesni koliko otrova nam serviraju predstavljajuci to jos pritom kao brigom za narod, a svakog ko se usprostavi propadanju nazivaju raznim imenima. Tako funkcionise sekta. Kada joj se neko suprostavi, biva anatemisan ili anatemisan i cak ubijen ili obrnuto, ubijen pa anatemisan. Ovo je sve postalo kao gadan trip koji traje godinama, cak i decenijama, s tim da na neki nacin situacija je danas gora nego ikad. Zato me i ne cudi zasto citave porodice bjeze iz ove zemlje. Nema nikog ko bi kao svjjetlim macem presijekao ovaj mrak i ponovo uveo svjetlo jer ono sto je takodje problematicno jeste to da su ljudi zaboravili i da se smiju i raduju, a naucili da se smiju od muke i raduju tudjoj nesreci misleci da to nije i njihova nesreca, da to nece i njih kad-tad obuhvatiti jer kada cjelokupno drustvo ili sistem zakazu onda svi ispastamo. Zato svi trebamo da se pobunimo protiv isuvise nego preocigledne nepravde da ociglednija ne moze da bude ili u protivnom da cijeloga zivota hodamo grbavi kroz zivot i takvi i umremo i budemo vjecno upamceni kao takvi (mislim figurativno grbavi). Istorija ne pamti one koji cute vec ih klasifikuje kao one koji su zivjeli, a da pritom ni oni sami ne znaju za sta su zivjeli, dok one koji su se borili za nesto, za slobodu, za pravdu ili za neki drugi pozitivni ideal, bivaju upisani u istoriju kolektivnog sjecanja, koje se prenosi sa generacije na generaciju, zlatnim slovima. Protivnik zla ili pokojnik. Istorija u ovakvom momentu pamti samo one koji kazu NE nezasluzenoj smrti. Slavimo zivot, a ne ubice. Pravda za Davida je borba za zivot, borba za dostojanstvo, borba za ustanak protiv zla i naopakog, poslednji poziv za odbranu covjecanstva koje je ugrozeno od strane raznih bolesnika na vlasti koji su nam poceli ugrozavati cak i ljudske zivote. Dokle su dosli i dotaknuli dno dna sa svojom destrukcijom. Dokle vise? Dosta je bilo!

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 20 svi 2018, 01:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
BBC je napisao/la:
Agathonikos je napisao/la:

Kao dovedeš dijete tu a oni mu puste dilersku pjesmu kao himnu, obuku marihuana majicu s dilerovim likom na njoj, dižu nekakve sektaške šake u vazduh, slušaš poruke podrške iz Kalesije. Ćeraj to u ***.


Pa dobro sad. I mi smo nekad slušali čudne pjesme i uživali u Marihuani. Ali nismo se furali da ganjamo PRAVDU.

Kod Davida je bio jedan drugi problem, kojem sam svjedočio puno puta. Družio se sa klapom koja žestoko miješa alkohol i Marihuanu. (valjda utjecaj tog hip-hopa, nije ni bitno)
Poznavao sam i gledao to u biti, kako su takve osobe jako agresivne. Marihuana te spušta i smiruje, alkohol diže i nabija adrenalin. Stalno su se tukli. Onda su pronašli jeftin Amphetamine, pa to miješali sa dvoje prije navedenih, i to je sve eksplodiralo u doslovno ludilo.

Iskustvo govori.

Ne brisite ovo! Kad ste vec jednom obrisali, sto ne obrisete i mnoge BBC-jeve prosere na ovoj temi, zbog kojih se mnogim forumasima prevrce zeludac od njegovog pisanja na ovoj temi.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 20 svi 2018, 02:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Robbie MO je napisao/la:
Vladimire je li mozes prestati raditi aktivizam na temi i dijeliti FB statuse nepoznatih anonimusa, jer ima isti efekt kao spam?

Tema je za raspravu.

Postovani, cijenjeni, dragi i uvazeni moderatoru Robbie MO. Ukoliko Vam postavljanje citata anonimnih likova na ovom forumu sa drustvenih mreza od strane izvjesnog doticnog forumasa BBC-ja ne predstavlja spam onda zahtijevam da me sto prije trajno banujete jer ne zelim da ucestvujem ni u gledanju u sta doticni pretvara forum. Osim toga, ja kada napisem jednu smislenu stvar, mene nekoliko dezurnih dusebriznika "satre" sa spamom i niskim uvredama, kao i sam vec spomenuti doticni, koji radi ono za sta (samo) mene dragi moderatoru optuzujete, a pritom propustate (namjerno ili slucajno, sklon sam vjerovanju u ovo drugo) da uputite istu takvu, ako ne i zescu opomenu drugim ucesnicima na ovoj temi, kao i ovom forumu uopste, sto govori meni da Vi nemate jednake standarde blago receno.

Kada cete da obratite malo paznju na pisanje doticnih koji svojim pisanjem, copy/pastom komentarima sa Facebooka, kao i sa drugih portala i uvrijedama na licnoj osnovi vec godinama ruse ugled ovog foruma, a ne samo meni koji sam nsjmanje kriv od krivih, a pritom jedini sam koji biva opomenut od strane vase licne Visosti.

Hvala vam unaprijed na vasem neodgovoru. Cutnja je znak slaganja.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 20 svi 2018, 02:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Metemma je napisao/la:
Simpatično mi je koliko se dijaspora loži na ovo... nevjerovatno... Bosna je sretna što ih se riješila...

To je logicno s obzitom na to da od nasih ljudi, samo oni su slobodni pritiska korumpiranog sistema jer vise ne zavise maltene ni na koji nacin od istog.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Klinac u getu
PostPostano: 20 svi 2018, 02:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
Vladimir RUS je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
Vladimire je li mozes prestati raditi aktivizam na temi i dijeliti FB statuse nepoznatih anonimusa, jer ima isti efekt kao spam?

Tema je za raspravu.

Postovani, cijenjeni, dragi i uvazeni moderatoru Robbie MO. Ukoliko Vam postavljanje citata anonimnih likova na ovom forumu sa drustvenih mreza od strane izvjesnog doticnog forumasa BBC-ja ne predstavlja spam onda zahtijevam da me sto prije trajno banujete jer ne zelim da ucestvujem ni u gledanju u sta doticni pretvara forum. Osim toga, ja kada napisem jednu smislenu stvar, mene nekoliko dezurnih dusebriznika "satre" sa spamom i niskim uvredama, kao i sam vec spomenuti doticni, koji radi ono za sta (samo) mene dragi moderatoru optuzujete, a pritom propustate (namjerno ili slucajno, sklon sam vjerovanju u ovo drugo) da uputite istu takvu, ako ne i zescu opomenu drugim ucesnicima na ovoj temi, kao i ovom forumu uopste, sto govori meni da Vi nemate jednake standarde blago receno.

Kada cete da obratite malo paznju na pisanje doticnih koji svojim pisanjem, copy/pastom komentarima sa Facebooka, kao i sa drugih portala i uvrijedama na licnoj osnovi vec godinama ruse ugled ovog foruma, a ne samo meni koji sam nsjmanje kriv od krivih, a pritom jedini sam koji biva opomenut od strane vase licne Visosti.

Hvala vam unaprijed na vasem neodgovoru. Cutnja je znak slaganja.
Sjajna ideja koja bi učinila forum boljim. :kava

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5558 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 223  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: 3AJE6, mijat_tomic_is_back, Naša Kvačica, Teuton i 313 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO