HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 tra 2024, 06:05.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 194 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 20 tra 2018, 16:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 tra 2016, 00:13
Postovi: 6668
A šta kaže instruktor Davor general Lošo Domazet na sve to?Daj nam neki video урадак.

_________________
Na nama koplja se lome i vatra se gasi jer mi smo jaki,rodjeni sa vukovima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 28 tra 2018, 13:28 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
"Ustaški masakri nad Srbima počeli su kao odmazda. Između invazije sila Osovine na Jugoslaviju 6. 4. 1941. i prvih masakra ustaša nad Srbima (27. 4. 1941.) četnici su izvršili 11 neprovociranih masakra nad hrvatskim stanovništvom (civilima). Likvidirali su ukupno 246 civila. Ustaške odmazde počele su pak 27.4. uhićenjima i masakrima nad 176 Srba kod Bjelovara. Ustaški masovni teror značajno se povećao nakon 22. 06. 1941., kada su se dogodila tri važna događaja: njemačka invazija na Rusiju, partizanski ustanak (Sisak) i smanjenje snaga njemačkih trupa koje su bile prebačene na Istočnu frontu”, knjiga ‘Tajni rat Srbije’, Philip Cohen, americki povjesnicar zidovskog podrijetla

Prva ubojstva Srba u NDH dogodila su se 28. travnja 1941. u selu Gudovac, nedaleko Bjelovara, dakle u kraju gdje su prethodno izvršeni zločini nad hrvatskim civilima.

Srpski vojnici i četnici, ponegdje uz sudjelovanje srpskoga civilnog pučanstva, samo u travnju 1941. poubijali su na području NDH preko 300 osoba hrvatske i muslimanske pripadnosti, I. GABELICA, Blaženi Alojzije Stepinac i hrvatska država, str. 311

izvor: https://narod.hr/kultura/28-travnja-194 ... anima-rata

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 07 svi 2018, 09:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Instruktor je napisao/la:
Evo Srbijanci opet pocinju u 2018. Sto osudjeni ratni zlocinac i ideolog mitomanskog projekta Velike Srbije radi i govori, to ostali Srbijanci misle, https://direktno.hr/eu-i-svijet/nakon-g ... ma-119846/

"Kada je na ulazu u Skupštinu ugledao hrvatsku zastavu, pritrčao je, oborio zastavu na pod, pokušao je pokidati, a onda su je on i Filip Stojanović gazili nogama. Pet članova osiguranja nisu bili u stanju oteti im zastavu i koplje"

Šešelj je, prema tvrdnjama očevidaca, u predvorju Skupštine presreo izaslanstvo Sabora, istrgnuo hrvatsku zastavu, počeo je gaziti i psovati Jandrokoviću "mater ustašku" te poručio da "pozdrave Žigmanova", kojem je prošlog tjedna prijetio "ponavljanjem zločina" za koje je osuđen u Den Haagu.

Srbi su poceli i Prvi svjetski rat ubistvom austrougarskog cara, i kaos ubistima hrvatskih intelektualaca i zastupnika prije WWII, i prvi su pocinili zlocin tijekom WWII u Gudovcu nad Hrvatima tik kada je uspostavljena NDH, a naravno prvi su poceli sa srbiziranom JNA 90-tih, i here we go again.

Seselj ce i dalje u Srbiji biti uvazeni gost brojnih TV emisija, i nastaviti po svome.

I obistinjava se teza da su Srbi najhrabriji narod, ne po tome sto se nicega ne boje nego sto se nicega ne stide.


Jednostavno nemojte dolaziti u Srbiju i problem rješen.

Svaki građanin Srbije pa tako i Vojislav Šešelj ima demokratsko pravo na slobodu govora i da iznese svoj stav i ako vam se to ne sviđa nemojte više dolaziti ovamo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 09 svi 2018, 17:45 
Offline

Pridružen/a: 09 svi 2018, 17:28
Postovi: 1
Vujadin je napisao/la:

Eto ti odgovora ko je prvi počeo. Zagrepčanin je napao Loznicu i Šabac, a ne Beograđanin Koprivnicu i Varaždin

Zagrepčanin imena feldmaršal Svetozar Borojević, čisti Hrvat...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 10 svi 2018, 20:52 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Dux Liburniae et Dalmatiae je napisao/la:
Vujadin je napisao/la:

Eto ti odgovora ko je prvi počeo. Zagrepčanin je napao Loznicu i Šabac, a ne Beograđanin Koprivnicu i Varaždin

Zagrepčanin imena feldmaršal Svetozar Borojević, čisti Hrvat...


Kuc kuc, pretstavnik vjerodostojne srbijanske diplomacije (vatreno oruzije) Gavrilo Princip...

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 11 svi 2018, 10:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Instruktor je napisao/la:
Dux Liburniae et Dalmatiae je napisao/la:
Zagrepčanin imena feldmaršal Svetozar Borojević, čisti Hrvat...


Kuc kuc, pretstavnik vjerodostojne srbijanske diplomacije (vatreno oruzije) Gavrilo Princip...


Austrougarska je nasilno okupirala BiH, suprotno volji apsolutne većine stanovništva.

Popis 1879: 43% pravoslavci, 38% muslimani, 18% rimokatolici.
https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Popis_stanovništva_u_Bosni_i_Hercegovini_1879.

Da nisu čačkali po BiH možda bi duže postojali i Gavro im ne bi srušio imperiju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 11 svi 2018, 13:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Srbi ako brojimo predosmansko doba

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 11 svi 2018, 14:31 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Glupo je optuživati samo Hrvate za napad na Srbiju u skolopu AU vojske 1914 kada su Hrvatski Srbi su također zdušno napadali Srbiju i ratovali za svog Ćesara 1914.
'Na pocetku prvog svjetskog rata nasuprot Beograda sa druge strane Save je bila stacionirana austrougarska vojska.
Iz srbijanske vojske su im dovikivali: "Svabe, predajte se!", a austrougarski vojnici su im odgovarali: "Nijesmo mi Svabi, mi smo Srbi iz Like. Gdje si vidio da se Srbi predaju!".'
Prepricano iz memoara Gojka Nikolisa 'Korijen, stablo, pavetina' (Zagreb, 1980.)
Porucnik Gojkomir Glogovac, Srbin iz Bilece, je dobio najvise vojno odlikovanje orden viteza Marije Terezije i titulu baruna nakon sto je za vrijeme kampanje na Srbiju, tocnije u bitci kod Ljiga sa svojom strojnicom pokosio 400 jurišajućih Srba, pripadnika Moravske divizije.
Medju poznatijim Srbima koji su u to vrijeme bili pripadnici domobranstva bih istaknuo Petra Preradovica, Svetozara Pribicevica, Milana 'Emila' Uzelca, Svetozara Borojevica, Milosa Crnjanskog te manje poznate Stanislava Turudiju, Milana Radojevica, Zivka Prodanovica, Milu Prodanovica, Branka Sumonju, Branislava Popadica, Aleksandra Vidulovica, Luku Vucetica, Filipa Karleusu, Djorda Petrovica, Stevana Stanojlovica, Jovana Zivanovica-izvor za pojedine navedene http://www.weltkriege.at/Regimenter/Infanterieregimenter/infanterieregimenter.htm


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 24 svi 2018, 15:20 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Dr. Aleksander Krob koji je napisao knjigu o ustaskom nasilju, prema svojim saznanjima tvrdi da su ustase prvi u kronologiji poceli sa zlocinima.

Citiram ga "Događaje treba gledati kronološki, a kronologija pokazuje kako su najprije ustaše počinili masakre nad Srbima u nekim dijelovima države i takvi njihovi postupci izazvali su reakcije i oružani otpor srpskog stanovništva.".

Takodjer hvali Ivu Goldstaina koji je tvrdi da ustase nisu bili Hrvati sto je notorma laz (u Otvorenom ove godine na temi Blaiburg, https://m.youtube.com/watch?v=pIwSU06rPn8) koji tvrdi u istoj emisiji da nije postojao poslijeratni logor Jasenovac (a jest, https://t.co/7lZp5jslaa, a i Tudjman je tvrdio da jest izvor: Vecernji list, 16.5.2018., str. 6, Zarko Ivkovic), o moralnoj upitnosti njegovog lika pokazalo je odbijanje da se primi u HAZU (http://www.hkv.hr/hrvatski-tjednik/1167 ... -hazu.html) tu se pise o "izmišljanje vrela i autora, falsificiranje i znanstveno nepoštenje, znanstvena fantastika, činjenične i metodičke pogrješke, nepoznavanje i nenavođenje literature, interpretacijske improvizacije, krivo zaključivanje, stereotipiziranje i netolerancija.", to navode njegove kolege Brandt, Zakarija, Budak, Mrkoci, Krišto i Geiger su ga kritizirali. U Parizu je imao sliku Tite koji je komunisticki diktator o odgovoran za masovne zlocine. Hvali svoga tatu koji je se lazno predstavljao kao povjesnicar i cenzurirao knjige (izbacio je Tomashevichu cijelu sintezu u zakljucku i jos neke dijelove u knjizi "Cetnici u drugom svjetskom ratu) Ante Prkacin o njemu govori kao o covjeku koji je izrazito losa osoba s obzirom da zna za cinjenice koje pobijaju teze koje zastupa itd. itd.

izvor: https://www.zabranjeni.hr/vijesti/hrvatsk ... u/7373904/

To da su ustase prvi poceli sa zlocinima ne odgovara utvrdjenim cinjenicama koliko je meni poznato, ali evo kada dodje knjiga na hrvatskom jeziku u narednim mjescima vidjeti ce se kako elaborira tu tezu.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 24 svi 2018, 16:16 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Da je dr. Aleksander Krob u krivu kada kaze da su ustase prve pocele ciniti zlocine (cak i da zanemarimo sve prije travnja 1941.) vidljivo je iz knjige Ivana Gabelice 'Alojzije Stepinac i hrvatska drzava' iz 2007. gdje su poimenicno s mjestom i datumom nacinom izvedbe pobrojana imena i prezimena pobijenih Hrvata pocevsi od 4. travnja 1941. (str. 297-320).

Hory i Broszat u 'Der kroatische Ustascha-Saar', str. 99, 102 i u drugoj literaturi se navodi da su nakon njemacke invazije prve zrtve bili Hrvati i muslimani, a da su pokolji Srba tek nakon toga uslijedili (Le Nettoyage, str. 187, u fusnoti).

Tu tezu prihvaca i britanski akademik Noel Malcom u knjizi 'Bosna: kratka povijest', Sarajevo 2011., str. 312.

Blazeni Alojzije Stepinac unatoc komunistickim pritiscima na montiranom procesu nije pristajao na tezu da su Hrvati prvi poceli sa zlocinima, jer to naprosto nije istina.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 25 svi 2018, 00:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 svi 2018, 23:02
Postovi: 4341
Normalno da nisu prvi pocei hrvati.
Sta ce narod sa 90% seljaka prvi pocet?
Zna se ko je bio naoruzan do zuba u prvom svijetskom ratu,zna se ko je mitoman i imperijalist,zna se ko je imao šumske koljace kao narodnu tradiciju!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 25 svi 2018, 10:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2018, 10:53
Postovi: 75
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Srbi i Hrvati se mogu sloziti oko jedne bitne stvari a to je da se necemo nikad sloziti oko nase istorije. Ali ima tu jedna bitnija stvar, i vas i nas ce progutati ovo zlo sto nadolazi... Dosta Srba medju kojima sam i ja je spremno oprostiti (ne zaboraviti) zla koja su pripadnici Hrvatskog naroda uradili. Dosta Hrvata je spremno oprostiti (takodje ne zaboraviti) zla koja su pripadnici mog Srpskog naroda uradili. Da li to moze biti "novi pocetak" za nas sve ili ne? Ne da se volimo, tesko da cemo se ikad voliti ali bar da postujemo jedni druge? Ne treba nama novo bratstvo i jedinstvo, trebaju nam dobri komsijski (susjedski) odnosi. Da ako vidim da komsiji gori stala, ne okrenem glavu nego pridjem i pomognem u gasenju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 25 svi 2018, 14:41 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
АлександарБЛ je napisao/la:
Srbi i Hrvati se mogu sloziti oko jedne bitne stvari a to je da se necemo nikad sloziti oko nase istorije.


Pa kada se govori na razini argumenata sloze se Hrvati i Srbi oko historiografije.

Problem je kada neznalice trabunjaju, ljudi to gledaju pa sticu krivi dojam.

Osnovna je stvar da ljudi imaju ime i prezime, a dogadjaji mjesto i vrijeme, kao i u pravilu dokumenti, e a za to poznavati potrebno je ogromno znanje.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 25 svi 2018, 16:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2018, 10:53
Postovi: 75
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
U pravu si mada sam ja mislio na vecinski dio koji i dalje cita naslove vijesti i sami sebi stvaraju ostatak teksta bez da procitaju vijest. Ja nemam problem da kazem da mi ne zvuci realno 700 000 samo Srba pobijenih u Jasenovcu. Ali isto tako nemam problem ni da kazem da je iz Dubickog kraja ( Kozarska Dubica) prvi vojnik otisao na odsluzenje roka 63-e ili 64-e.Znaci jeste bilo zlocina samo u kojoj razmjeri. Nemam problem ni da kazem da me je sramota Ovcare, Skabrnje i ostalih mjesta i zlocina koje pocinise psihopate u ime mog narod. Nemam problem ni da kazem da ne vjerujem u 8000+ pobijenih u Srebrenici u par dana. O Srbima pricamo, nismo mi Japanci pa da smo organizovani kako treba, kod nas sve ide na " Ma ajd, lako cemo to". Ali realno, malo je ljudi koji su svjesni da je zlocin isti i da suza svake majke isto boli...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 25 svi 2018, 21:13 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Slazem se s Vama. A oko prve recenice to je stvar politike i udruga financiranih iz remetilackih centara moci (npr. Soros, u RH to su po svemu sudeci Jakovina, Puhovski, Klasic, Goldstain, itd.). Jakovina nikad nije demantirao prozivke da je mason.

Od tih talenata, nisu oni bas tako blentavi, problem kod njih je da promoviraju teze koje su protivne cinjenicama koje poznaju koje naravno onda presucuju. A Goldstain je prozvan od kolega za falsificiranje, pozivanje na izvore koji nepostoje itd.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 25 svi 2018, 21:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2018, 10:53
Postovi: 75
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Ako bi mogli da se ne persiramo molim te, imam 40 god pa se osjecam kao neki matorac :(
Poenta laznih vijesti i strucnjaka i jeste da se drze tenzije. Da se "gura prst u oko" ciljanoj populaciji. Madjionicarski trik, da gledas tamo gdje oni zele a ne vidis ono sto trebas vidjeti. Mi (hriscani) se mrzimo medjusobno, ratovali smo i ako pitas vecinu opet cemo. Mrze se Srbi i Hrvati, svadjaju se Hrvati medjusobno, Srbi su na ivici da se poubijaju ( aktuelna desavanja u BL) a pred vratima nam je zajednicki neprijatelj... Nadam se da me razumijes.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 26 svi 2018, 02:10 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
АлександарБЛ je napisao/la:
Mrze se Srbi i Hrvati, svadjaju se Hrvati medjusobno, Srbi su na ivici da se poubijaju ( aktuelna desavanja u BL) a pred vratima nam je zajednicki neprijatelj... Nadam se da me razumijes.


Nema razloga vise da se srbi i hrvati biju, hrvatska je danas cisto hrvatska, srbija cisto srpska (prvenstveno mislim na vojvodinu, kosovo je druga tema), u bejha vi imate rs koja je isto prakticki cisto srpska, a kad se ovo *** od ******** podjeli isto tako bit ce prakticki cisto hrvatski i cisto muslimanski dio. Ne znam mislite li se kusurat sa bahlijama ali sto se tice rs-hrhb mozemo eventualno mjenjat drvar za komad posavine mada i to i nema nekog smisla jer je vitalnija hrvatska populacija u drvaru nego u derventi i srpska obrnuto, a i cisto geostrateski vi hocete sto deblji koridor a mi sto deblju kiflu. Treba bit ujedinjen pred hordama afroazijskih (eventualno i domacih kad se ovo *** bude raspadalo) islamistickih kozojebaca. To se definitivno slazemo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 26 svi 2018, 08:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2018, 10:53
Postovi: 75
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
s one strane dinare je napisao/la:
Nema razloga vise da se srbi i hrvati biju, hrvatska je danas cisto hrvatska, srbija cisto srpska (prvenstveno mislim na vojvodinu, kosovo je druga tema), u bejha vi imate rs koja je isto prakticki cisto srpska, a kad se ovo *** od ******** podjeli isto tako bit ce prakticki cisto hrvatski i cisto muslimanski dio. Ne znam mislite li se kusurat sa bahlijama ali sto se tice rs-hrhb mozemo eventualno mjenjat drvar za komad posavine mada i to i nema nekog smisla jer je vitalnija hrvatska populacija u drvaru nego u derventi i srpska obrnuto, a i cisto geostrateski vi hocete sto deblji koridor a mi sto deblju kiflu. Treba bit ujedinjen pred hordama afroazijskih (eventualno i domacih kad se ovo *** bude raspadalo) islamistickih kozojebaca. To se definitivno slazemo.


Slazemo se ti, ja i jos 10% ljudi koji otvore vijest i procitaju (pa i malo razmisle o procitanom) a ne samo po naslovu da zamisljaju tekst. Ubijali smo vas-ubijali ste nas, zlo smo vam pravili-zlo ste nam pravili, mrzimo vas-mrzite nas i to mora stati jednom ili nam prijeti kolektivno istrebljenje sa ovih prostora. Hajde ti nekom "mojem" Srbinu iz pripizdine objasni da ce u nekom buducem ratu (a daj Boze da ga nikad vise ne bude) imati za lijevog susjeda 1 Gardijsku?!?! Ili jos "gore" da ce rov do njega drzati Hrvati iz Sirokog? Ja ne mogu jbg, strpace me na psihijatriju u najboljem slucaju. Ili objasni ti nekom Hrvatu da ce mu Srbi cuvati bokove u toku napada? Tesko prijatelju, skoro pa ne moguce ali treba pokusati. Na Kosovu su nas ku..em pobjedili, ostvarili toliki rast stanovnistva da su nas Srbe progutali. To i Srpska "azurnost", lakomost na pare i kurcevitost su doveli do toga da smo izgubili koljevku nase srednjevjekovne drzave.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 26 svi 2018, 12:54 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
АлександарБЛ je napisao/la:
Ja nemam problem da kazem da mi ne zvuci realno 700 000 samo Srba pobijenih u Jasenovcu. Ali isto tako nemam problem ni da kazem da je iz Dubickog kraja ( Kozarska Dubica) prvi vojnik otisao na odsluzenje roka 63-e ili 64-e.Znaci jeste bilo zlocina samo u kojoj razmjeri. Nemam problem ni da kazem da me je sramota Ovcare, Skabrnje i ostalih mjesta i zlocina koje pocinise psihopate u ime mog narod. Nemam problem ni da kazem da ne vjerujem u 8000+ pobijenih u Srebrenici u par dana.


Gotovo svi Hrvati su danas zahvalni Alojziju Stepincu sto je vrlo otvoreno bio protiv diskriminacije i ubijanja Roma, Zidova i Srba, i zahvalni smo mu sto je vrlo otvoreno bio protiv ustaskih obmazdi protiv Srba, i sto je pohvalio Pavelica sto je kaznjavao (streljao) neke ustase koji su cinili zlocine.

Hrvati katolici su i protiv nedjela ustaskog rezima i protiv nedjela partizanskog pokreta i komunistickog rezima. Pogotovo protiv komunisticko-partizanskog koji je bio nacionalno-izdajnicki.

Meni jedino nije jasno, zbog cega Srbi nisu zahvalni akademiku dr. Franji Tudjmanu sto je s hrvatskom vojskom sprijecio Srbe da pocine genocid nad Bosnjacima u Bihacu. A uz to udjelio kolektivni oprost (amnestiju) svim Srbima u tzv. Srpskoj Krajini i prije Oluje ih pozvao da prihvate hrvatsku vlast odnosno prihvate povratak desetina tisuca Hrvata koje su protjerali

Za blentave polunacionalno poluosvjestene Bosnjake mi je jasno, s obzirom da se fasisticki odnose prema Hrvatima u BIH, a to nece tek tako zavrsiti.

Zanimljivo je da je akademiku dr. Franji Tudjmanu na sprovodu bio jedino turski predsjednik. Naime, Demirel (ak sam ime dobro zapamtio) je sa suzama Tudjmana molio da spasi Bosnjake od pokolja.


Iz pisma Bosnjaka u Bihacu pred Oluju:
"Vasa ekselencijo (upucemo Tudjmanu), dugo pripremana i od strane Srbije otvoreno potpomognuta ofenziva na bihacko podrucje zapoceta je prije nekoliko dana. Glavni pravci napada usmjereni su iz privremeno okupiranih dijelova republike Hrvatske, a koncentracija cetnickih snaga evidentirana je i na ostalim linijama u zoni odgovornosti Petog korpusa Armije Republike Bosne i Hercegovine, Glavnog Stozera Hrvatskog vijeca obrane Regije Bihac i Ministarstva unutarnjih poslova Bihac.

Zbog siline topovskih djelovanja stanovnistvo iz pogranicnih zona iseljava se i krece prema gradu Bihacu.

Dramaticni polozaj se iz sata u sat usloznjava jer je humanitarna situacija jos od ranije katastrofalna. Vec Vam je, vjerojatno, poznata cinjenica da smo imali i prve slucajeve umiranja od gladi. Nada se da ce se stanje, koliko-toliko, popraviti nakon skidanja zita sa zasijanih prigradskih prostora, sada je propala. Upravo ta podrucja agresor najvise drzi pod vatrom, gadjajuci ih zapaljivim granatama.

Posebno je tesko u bolnici, kojij nedostaju lijekovi, sanitetski materijal, a zbog nedostatka hrane bolesnici primaju samo jedan obrok dnevno. Sudbina oko 180 tisuca stanovnika Unsko-Sanskog Kantona je neizvjesna. Mi mozemo samo obecati da cemo se boriti bez obzira na cijenu i neodlucnost medjunarodne zajednice . Jedinu nadu polazemo u nase hrabre borce i prijateljski hrvatski narod, posto nam je sudbina, koju nam je agresor namijenio ista.

Stoga Vas molim da sa svoje strane ucinite sve sto je u Vasoj moci, da se spasi ovaj herojski grad i njegovo napaceno stanovnistvo.

S postovanjem,
Adnan Alagic,
Nacelnik opcine Bihac
21.7.1995.
"

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 26 svi 2018, 14:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2018, 10:53
Postovi: 75
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Ako bi moglo da razdvojimo RSK i RS jer nemam neko posebno dobro misljenje o prvima a pripadam drugima. Nama iz RS je Bihac bio jako bitan da oslobodimo te jedinice za druga ratista a Kninu jos bitniji jer sa padom Bihaca imaju cistu zaledjinu. Ali dok se iz pravca Petrovca i Bos. Krupe konstantno napadalo na Bihac sa druge strane im je stizala municija, oruzije i hrana po astronomskim cijenama. Nalazilo se po njihovim rovovima municije PPU, 93 godina proizvodnje i zastavinih automatskih pusaka isto godiste. Ovo sam napisao da pojasnim zasto ja i dosta Srba iz RS ima lose misljenje o Srbima iz RSK iako smo iste vjere i nacionalne pripadnosti. Tako da samim tim ja Franji Tudjmanu nemam za sta biti zahvalan ali nemam razlog ni da ga mrzim jer je igrao za svoj tim i ostvario zadane ciljeve. Za Stepinca ne znam sta bi ti rekao, moguce su i jedna i druga prica i radije bi da ne zauzimam stav oko toga jer ne bih da se ogrijesim o njega. Sto se tice Pavelica, tu nemam puno dileme, smatram ga za zlocinca. Jer kad god odem u crkvu nedjeljom, vidim spisak ljudi iz Drakulica, Sargovca i Motika koje su pripadnivi njegovog "tjelesnog zdruga" u saradnji sa domacima pobili. Kad god odvedem djecu u skolu vidim tablu sa imenima djaka koji su tada izvedeni sa nastave i pobijeni sa roditeljima i komsijama. A ono malo ljudi sto je prezivjelo, spasili su Hrvati komsije. Deda od mog prijatelja je tada Srpsku djecu spasavao i on je pricao svojim ukucanima o tom zlu sto se desilo. Nisam zaboravio, necu nikad ali sam oprostio jer ne mogu da mrzim Hrvate kao narod kad su ti isti Hrvati tada rizikovali svoje zivote i spasavali pripadnike mog naroda. Ali isto tako necu nikad zaboraviti ni sta su psihopate iz mog naroda uradili drugima, da krenem od Ovcare i da zavrsim sa Srebrenicom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 26 svi 2018, 14:31 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
АлександарБЛ je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:
Nema razloga vise da se srbi i hrvati biju, hrvatska je danas cisto hrvatska, srbija cisto srpska (prvenstveno mislim na vojvodinu, kosovo je druga tema), u bejha vi imate rs koja je isto prakticki cisto srpska, a kad se ovo *** od ******** podjeli isto tako bit ce prakticki cisto hrvatski i cisto muslimanski dio. Ne znam mislite li se kusurat sa bahlijama ali sto se tice rs-hrhb mozemo eventualno mjenjat drvar za komad posavine mada i to i nema nekog smisla jer je vitalnija hrvatska populacija u drvaru nego u derventi i srpska obrnuto, a i cisto geostrateski vi hocete sto deblji koridor a mi sto deblju kiflu. Treba bit ujedinjen pred hordama afroazijskih (eventualno i domacih kad se ovo *** bude raspadalo) islamistickih kozojebaca. To se definitivno slazemo.


Slazemo se ti, ja i jos 10% ljudi koji otvore vijest i procitaju (pa i malo razmisle o procitanom) a ne samo po naslovu da zamisljaju tekst. Ubijali smo vas-ubijali ste nas, zlo smo vam pravili-zlo ste nam pravili, mrzimo vas-mrzite nas i to mora stati jednom ili nam prijeti kolektivno istrebljenje sa ovih prostora. Hajde ti nekom "mojem" Srbinu iz pripizdine objasni da ce u nekom buducem ratu (a daj Boze da ga nikad vise ne bude) imati za lijevog susjeda 1 Gardijsku?!?! Ili jos "gore" da ce rov do njega drzati Hrvati iz Sirokog? Ja ne mogu jbg, strpace me na psihijatriju u najboljem slucaju. Ili objasni ti nekom Hrvatu da ce mu Srbi cuvati bokove u toku napada? Tesko prijatelju, skoro pa ne moguce ali treba pokusati. Na Kosovu su nas ku..em pobjedili, ostvarili toliki rast stanovnistva da su nas Srbe progutali. To i Srpska "azurnost", lakomost na pare i kurcevitost su doveli do toga da smo izgubili koljevku nase srednjevjekovne drzave.


Tako je mozemo da se mrzimo koliko ocemo ali realnog povoda za H-S sukobe vise nema, s druge strane povoda za sukobe sa muslimanima ce uvijek biti cisto zato sto je islam sam po sebi bolesna religija koja mrzi druge i drugacije, krscane, zidove, ateiste, itd, itd, cak su i jebeni budisti ratovali s njima, dalje ne treba., Spominjes kosovo a bome vidili smo i ovde kako se bahlije kote, da ne bi rata bili bi vam danas i banja luka i doboj i prijedor i cijelo podrinje zeleni, nama mostar, livno, vjerojatno i capljina itd srednju bosnu necu ni spominjat. Kazu rat nikom nikom nista dobrog nije donio, e pa bolje rat nego da nam djeca zive u isis drzavi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 26 svi 2018, 14:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2018, 10:53
Postovi: 75
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Instruktor je napisao/la:
АлександарБЛ je napisao/la:
Meni jedino nije jasno, zbog cega Srbi nisu zahvalni akademiku dr. Franji Tudjmanu sto je s hrvatskom vojskom sprijecio Srbe da pocine genocid nad Bosnjacima u Bihacu. A uz to udjelio kolektivni oprost (amnestiju) svim Srbima u tzv. Srpskoj Krajini i prije Oluje ih pozvao da prihvate hrvatsku vlast odnosno prihvate povratak desetina tisuca Hrvata koje su protjerali

Za blentave polunacionalno poluosvjestene Bosnjake mi je jasno, s obzirom da se fasisticki odnose prema Hrvatima u BIH, a to nece tek tako zavrsiti.



Odvojio sam ovaj dio jer mi je taj "genocid" jako sporan. Nisam pravnik, govorim nekom ljudskom logikom. Par hiljada zena,djeca i staraca je bezbjedno ispraceno prema muslimanskoj teritoriji. Nisu pobijeni i poklani,ne zato sto nam je nestalo metaka nego sto se nije smatralo da su krivi za bilo sta. Pobijeni su vojno sposobni muskarci sto ne umanjuje i ne opravdava zlocin ali meni laiku to nije genocid. A i presudjeni su elementi genocida ako se ne varam. Drugo, nema sanse da bi mogli za par dana organizovati i pobiti 8000+ ljudi. Trece, mi smo vec bili na tapetu EU zbog Sarajeva, Bihaca, Gorazda i same Srebrenice i ne mogu da shvatim koju bi nama korist donjela ta likvidacija u tom momentu. Medju nama se prica da su pojedinci iz nasih komndnih struktura uzeli masne pare za to jer Alija trebao masakr za intervenciju Nato snaga. To sam cuo, ne kazem da jeste tako. Sve u svemu oko toga ce se jos dugo pricati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 26 svi 2018, 15:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2018, 10:53
Postovi: 75
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
s one strane dinare je napisao/la:
АлександарБЛ je napisao/la:

Slazemo se ti, ja i jos 10% ljudi koji otvore vijest i procitaju (pa i malo razmisle o procitanom) a ne samo po naslovu da zamisljaju tekst. Ubijali smo vas-ubijali ste nas, zlo smo vam pravili-zlo ste nam pravili, mrzimo vas-mrzite nas i to mora stati jednom ili nam prijeti kolektivno istrebljenje sa ovih prostora. Hajde ti nekom "mojem" Srbinu iz pripizdine objasni da ce u nekom buducem ratu (a daj Boze da ga nikad vise ne bude) imati za lijevog susjeda 1 Gardijsku?!?! Ili jos "gore" da ce rov do njega drzati Hrvati iz Sirokog? Ja ne mogu jbg, strpace me na psihijatriju u najboljem slucaju. Ili objasni ti nekom Hrvatu da ce mu Srbi cuvati bokove u toku napada? Tesko prijatelju, skoro pa ne moguce ali treba pokusati. Na Kosovu su nas ku..em pobjedili, ostvarili toliki rast stanovnistva da su nas Srbe progutali. To i Srpska "azurnost", lakomost na pare i kurcevitost su doveli do toga da smo izgubili koljevku nase srednjevjekovne drzave.


Tako je mozemo da se mrzimo koliko ocemo ali realnog povoda za H-S sukobe vise nema, s druge strane povoda za sukobe sa muslimanima ce uvijek biti cisto zato sto je islam sam po sebi bolesna religija koja mrzi druge i drugacije, krscane, zidove, ateiste, itd, itd, cak su i jebeni budisti ratovali s njima, dalje ne treba., Spominjes kosovo a bome vidili smo i ovde kako se bahlije kote, da ne bi rata bili bi vam danas i banja luka i doboj i prijedor i cijelo podrinje zeleni, nama mostar, livno, vjerojatno i capljina itd srednju bosnu necu ni spominjat. Kazu rat nikom nikom nista dobrog nije donio, e pa bolje rat nego da nam djeca zive u isis drzavi.


Da, ako prihvatimo realno stanje na terenu nema razloga vise. I sto prije shvatimo da smo i mi i vi nekom prosjecnom Irancu, Saudijcu ili bilo kojem drugom pripadniku te vjere isti. Krst je njima neprijatelj i ko ga nosi spada u neprijatelje. Ne vjerujem da im je bitno sa koliko prstiju se krsti ili da li je poglavar u Rimu ili u Jerusalimu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 26 svi 2018, 18:25 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13471
Lokacija: ZG
Lijepo je vidjeti ova "help Baznija" pisma nacelnika Bihaca upucena Hrvatima i nasem politickom vodstvu.
Svakako lekcija za buducnost, u sta se bosnjacka retorika pretvorila danas kao i ponasanje.

Uglavnom nek ih sljedeci put od Srba spasavaju njihovi voljeni Turci udaljeni par tisuca kilometara, mi sigurno necemo.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 26 svi 2018, 18:43 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
АлександарБЛ je napisao/la:
Odvojio sam ovaj dio jer mi je taj "genocid" jako sporan. Nisam pravnik, govorim nekom ljudskom logikom. Par hiljada zena,djeca i staraca je bezbjedno ispraceno prema muslimanskoj teritoriji. Nisu pobijeni i poklani,ne zato sto nam je nestalo metaka nego sto se nije smatralo da su krivi za bilo sta. Pobijeni su vojno sposobni muskarci sto ne umanjuje i ne opravdava zlocin ali meni laiku to nije genocid. A i presudjeni su elementi genocida ako se ne varam. Drugo, nema sanse da bi mogli za par dana organizovati i pobiti 8000+ ljudi. Trece, mi smo vec bili na tapetu EU zbog Sarajeva, Bihaca, Gorazda i same Srebrenice i ne mogu da shvatim koju bi nama korist donjela ta likvidacija u tom momentu. Medju nama se prica da su pojedinci iz nasih komndnih struktura uzeli masne pare za to jer Alija trebao masakr za intervenciju Nato snaga. To sam cuo, ne kazem da jeste tako. Sve u svemu oko toga ce se jos dugo pricati.


Pa ne govorim za Srebrenicu nego za Bihac. U Bihacu je bilo 180.000 ljudi, a da su bosanski Srbi postigli da to padne, to bi bio masakr gori nego u Srebrenici. Kada takvi ljudi koji su to proveli u Srebrenici i drugdje, bez adekvatnih reakcija medjunarodnih snaga (presutna podrska) krenu, tesko se zaustavljaju. Kud bi s tim ljudima koji se ne mogu braniti?, a bosanski Srbi puni oruzija i u naletu? A sa stajalista vojne znanosti, Tudjmanu je bilo bolje pustit da bosanski Srbi Bosnjake pokolju i da onda pred kraj kada se ovi fizicki i moralno iscrpe, dodje i ostvari vojni cilj.

Evo kako je Staljin postupio
"Sto se tice nesretnih Poljaka, njih su pustili da ih u jesen 1944. preko 200.000 jalovo pogine u Varsavi, jer je ustanak njihove podzemne domovinske armije koji je Moskva najprije potpirivala nije dobio sovjetsku pomoc, premda ju je ocajno trebao. Vodstvo domovinske armije sigurno bi bilo nadlezno kad bi trebalo osnovati vladu u Poljskoj pod nadzorom komunista. Zato je Staljin odbacio njihova nastojanja kao 'pustolovinu'i nije ucinio nista da im pomogne. Crvena armija nije niti pokusala prijeci preko Visle i uci u glavni grad dok nacisti nisu pocetkom listopada unistili ustanike. Jedan je ocajni rodoljub napisao, cekamo te crvena kugo da nas spasis crne smrti", str. 554., C.L. SULZBERGER, "Drugi svjetski rat", 1966., hrvatsko izdanje, 1971.

A ovako medjunarodna zajednica u slucaju Srebrenice
"Da nije bilo namjere bilo sto smisleno uciniti da se pomogne 'zasticenom podrucju 'Srebrenici znali su i Srbi, sto se najbolje vidi iz njihova komentara o djelotvornosti zracnih snaga NATO-a. Rijeci 'samo su cetiri bombe pale u citavom tom rajonu', odnosno 'oni su znali gdje je tko, lose su izvidjali i malo se zeznuli u procjeni' dovoljno govore same za sebe...Neposredno prije lansiranja iz Napulja bi uslijedila zabrana djelovanja i zapovjed za povratak sa zadace....dobili su odobrenje za djelovanje, ali samo u slucaju da su snage UN-a izravno ugrozene". i "10. srpnja 1995. je zapovjednik nizozemske bojne ustvrdio da je 'nazocnost zrakoplova preopasna za njih na zemlji', odnosno da je 'postignut dogovor sa zapovjednikom Vojske republike Srpske', koje su napadale na Srebrenicu, o prestanku djelovanja", str. 366. i 367. D.D. Loso "Domovinski rat 1991.-1995. - strateski pogled", 2010.

A za Srebrenicu, kada se gleda samo Srebrenica mislim da jest istina da se genocid definira kao ubistva svih narastaja (djeca, zene, muskarci, starci). ICTY je uveo novu definiciju genocida. U Srebrenici su ubijali samo muskarce, medjutim kada se gleda cijela RS onda je drugacija prica. U Slavonskom Brodu su bombardirani iz BIH civilni objekti pa ima spomenik poginuloj djeci. Opcenito je sud ICTY imao preduge sudske postupke (preko 10 godina), izasao iz svoje nadleznosti (uvodjenje pojma 'udruzeni zlocinacki pothvat' - u prijevodu teorija zavjere, umjesto da je sudio samo one koji su pocinili ili presutili zlocin uvazavajuci objektivne okolnosti), imao brojne bizarne presude (s 20 godina na 0 godina i obrnuto), glavna tuziteljica imala izjave da su to sve kurvini sinovi i da ce pronaci nacin da ih osudi, nije presudio nikom znacajnijem iz vrha JNA, ljudi im umirali u pritvoru nakon visegodisnjih procesa itd. A da ne govorim da su u apsolutnom iznosu Hrvati pobili jednak broj civila i ratnih zarobljenika Bosnjacima, kao i Bosnjaci Hrvatima, a da su Bosnjaci protjerali visestruko vise Hrvata nego Hrvati Bosnjaka, a Bosnjaci skoro pa nisu ni osudjivani, uz to je Bosnjaka bilo dvostruko vise nego Hrvata u BIH.

Ovo za Bihac da povucem paralelu, ovo sto se tvrdi da su za zlocin u Srebrenici neki dobili masne pare, ne bi li bio heroj koji bi ih sprijecio vrijedan slave? To je za bosanske Srbe ispalo veliki zig sramote i za Srbe opcenito, jer su jedini nakon Drugog svjetskog rata dobili presudu za genocid. E, Tudjman je u slucaju Bihaca netko tko je sprijecio da sramota bude veca.

Meni je vrijedan slave onaj Crnogorac koji je odbio napadati RH znog crnogorske casti, pa je umjesto da poslusa zapovjed pocinio samoubojstvo. Na tim i takvim temeljima to je dalo Crnogorcima moralnu snagu da se iskreno ispricaju za agresiju.

Uglavnom, ICTY je postigao da se ne zna tko je prvi poceo, a prvi su poceli Srbijanci uz podrsku Velike Britanije (lord Charington i druzba), nasuprot sugestiji Rusije. Kao i u slucaju rata s Austrougarskom Srbi su izdali Ruse.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 194 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 23 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO