HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 22:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 194 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 27 svi 2018, 20:36 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
АлександарБЛ je napisao/la:
Zasto ta nova definicija genocida nije upotrebljena i na Srednjoj Bosni gdje su protjerali sve Hrvate? Zasto su samo Srbi presudjivani po komandnoj odgovornosti? Zar Atif nije kriv za mudzahedinsko klanje Rade Rogica 95-e? Zar Mahmuljin nije kriv za odsjecanje glava na Vozuci? Mudzosi su bili pod hjihovom komandom i u njihovoj zoni odgovornosti...
Zato sto treba napraviti pricu, da postoji Dobar,Los i Zao a ti skontaj ko od nas je gdje svrstan. Jer za 50 godina kad neko procita te presude, zakljucice da su ratovali Srbi i Hrvati a muslimani nas gadjali cokoladnim bananicama.


ICTY nije sudio za zlocin protiv mira, odnosno zlocin agresije. Za to nije bio nadlezan.

ICTY je sudio rasisticki. Ponio se na nacin da su Bosnjaci/Muslimani najvisa rasa, pa onda Srbi pa onda Hrvati.

To se moze kvantificirati kada se omjere osudjenih osoba/duljina presuda, stavi kolicina pocinjenih zlocina.

To se najbolje vidi na primjeru Bosnjaka i Hrvata. Koliko je Hrvata osudjeno i na koliko godina, a koliko Bosnjaka.

Od 8.858 poginulih Hrvata u BIH, 1.935 je civila, ICTY Jan Zwierzchowski i Ewa Tabeau, demografski eksperti Haaga, 2010., objavio Miroslav Tudjman, u knjizi "Druga strana rubikona", 2017., str. 382

Od strane Bosnjaka od sijecnja 1993. do Washingtonskih sporazuma 1994. Bosnjaci su Hrvatima pobili 1.051 civila (od toga 121 dijete) i 644 ratna zarobljenika vojnika HVO-a, ukupno 1.695 te je izbjegko i prognano 152.950 Hrvata, i to je samo one za koje postoji dokumentacija, Ivan Mlivoncic, "Zlocini s pecatom", Mostar 2001, str. 281-285, prenio Miroslav Tudjman u knjizi "Druga strana rubikona", 2017., str. 362

Broj ubijenih civila i ratnih zarobljenika Bosnjaka od Hrvata je u apsolutnom podjednak, u relativnom dvostruko manje, a broj protjeranih Hrvata od Bosnjaka puno veci i apsolutno, a pogotovo relativno.

Za to je ak sam dobro informiran kaznjeno dva Bosnjaka na ukupno 6 godina. A koliko je osudjena 'sestorka' i na koliko godina, a nije kaznjena samo sestorka? A presuda je bila 29.11. na dan solidarnosti s muslimanima u Palestini i na dan Republike SFRJ. Praljak je odmah pri polasku na sud rekao meta je Franjo Tudjman jer je protivno planovima srusena SRJ odnosno ideja Velike Srbije.

I tome sudu ICTY ce se suditi. To je bio sud koji je osnovalo Vijece Sigurnosti, ciji je pravilnik napisan u dva tjedna, gdje uglavnom nisu sudili iskusni i ugledni suci, nego i profesori na pravnim fakultetima. To je sud koji ne prihvacaju drzave koje su ga osnovale. 'Udruzeni zlocinacki poduhvat' je konstrukcija teorije zavjere koja je upotrebljena kada su Britanci htjeli skinuti s polizicke scene irsku IRA-u sto su postigli. I da ne govorim da su svima kojima su sudilo vise od 10 godina prekrsena ljudska prava na sudjenje u razumnom roku, sud u Ninbergu je trajao mislim dvije godine.

Postigli su na ICZY-u da je kriv i Franjo Tudjman, i tako su postigli da nije kriva samo Srbija. Jer da je kriva samo Srbija onda bi bila kriva i Velika Britanija i medjunarodna zajednica koja je presutno podrzavala Srbe.

Bosnjaci su najveca zrtva u apsolutnom iznosu, ali to ih ne oslobadja odgovornosti za lose politike i pocinjene zlocine. A najzesce se ICTY okomio na Hrvate, koji su bili najslabiji u BIH. Kao sto se Alija okrenuo na najslabije Neretvom 93'.

S druge strane drugi sud u Haagu u postupku RH protiv Srbije za genocid, Srbija je osudjena za agresiju s ciljem stvaranja 'homogene srpske drzave'. Taj sud je ozbiljniji, ne zbog toga sto je presuda pravilna, nego sto to nije ad hoc sud koji ne prihvacaju zemlje koje su ga osnovale.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 27 svi 2018, 20:49 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
АлександарБЛ je napisao/la:
A da je Bihac pao, on dobija dodatnih 15-20000 iskusnih boraca ( ne linijasa) na svojim planiranim pravcima napada. Tako da on nije napao da sprijeci genocid ( tu si ti otisao u teoriju zavjere, otkud ti znas sta bi bilo) nego da iskoristi priliku kad su neprijateljske jedinice zauzete.


Pa to je fizika, ne teorija zavjere.

Imate pismo upuceno Tudjmanu iz Bihaca o stanju tamo. A medjunarodna zajednoca je istolerirala Srebrenicu, sto je jasan politicki signal.

Da nije reagirao, sto bi se po Vama dogodilo?

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 27 svi 2018, 20:54 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
АлександарБЛ je napisao/la:
Zasto ta nova definicija genocida nije upotrebljena i na Srednjoj Bosni gdje su protjerali sve Hrvate?


Da dopunim. Alija se prijetio da ce tuziti medjunarodnu zajednicu za Srebrenicu. Mozda to ima veze.

A u Srebrenici su procjenili da je pobijeno 7000 muskaraca (Seselj tvrdi da je 1500), a ukupan broj stradalih Hrvata je tog reda velicine, a civila i ratnih zarobljenika od Bosnjacke ruke 1695. A da ne govorim da su ovih 7000 stavili samo za Srebrenicu, a sto je s ostatkom Bosnjaka u BIH koji su stradali kao civili i ratni zarobljenici od srpske ruke?

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 28 svi 2018, 09:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2018, 10:53
Postovi: 75
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Instruktor je napisao/la:
Draza je dobio spomenik i trg se u Beogradu zove njegovim imenom, a kod spomenika je bila Srbijanska vojska u odorama, a i najvisi drzavni vrh na komemoraciji slusa zapovjednika kopnene vojske Srbije kako pjeva cetnicke pjesme u 2018. I nije tu kljucno sto ja mislim, nego Draza je vodio pokret koji je po ideologiji Moljevica iz 1941. koji je u njegovom pokretu bio na najvisoj politickoj razini 1943. To bi bilo slicno kao i kada bi u RH Pavelic imao spomenik na kiji bi dolazio hrvatski drzavni vrh. Mene to potsjeca kada su Srbi dali u okupiranom Vukovaru Punisi Racicu 90-tih.


Greska prva: Draza nema trg u BG.

Greska druga: "Najvisi drzavni vrh" nije bio na komemoraciji jer je nije bilo, to je spomenik Drazi na Ravnoj Gori.

Instruktor je napisao/la:
Zlocin je ubiti ratnog zarobljenika i civila bez suda, takvu naredbu moze odbiti svaki vojnik.


Tako sam i ja vaspitan kod kuce i naucen u vojnoj skoli. Civil i zarobljenik su SVETINJA, svojim zivotom ih MORAS zastiti ako je potrebno.


Instruktor je napisao/la:
Seselj je u 2018. zastpljen na vrlo gledanim TV emisijama u Srbiji, a govori se da su u Srbiji mediji pod kontrolom vlasti.U drugome krugu 1997. Vojislav Šešelj dobio je 1.733.859 glasova a Zoran Lilić 1.691.354 glasa, no pobjeda mu nije priznata, bio je Potpredsjednik Vlade Srbije (ožujak 1998. – listopad 2000.), https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Vojislav_Šešelj


Seselj je probusen kurton, rekao sam da pogledas sta su radikali dobili na zadnjim izborima. Seselj sluzi Vucicu da drzi "pod kontrolom" dio idiota, da je iole pametan ne bi isao u rialiti. Ono oko HR zastave je po meni za robiju, nije to fudbalska utakmica pa da "zarobis" zastavu nego Skupstina i tu nema mjesta takvim stvarima.


Instruktor je napisao/la:
Opet ponavljam, Franjo je znao pustiti suzu i za srpske civilne zrtve. Pa po meni je mirna reintegracija Podunavlja manje u interesu RH u odnosu na to da je bila vojna akcija. Da je bila vojna akcija plivalo bi se preko Drine, umjesto da su ljudi ostali, pa danas u Vukovaru zlocinci secu sa zrtvama i traze uvodjenje cirilice. Naravno, ovako nisu pali hrvatski vojnici u borbi.

Hocete reci da je lakse ratovat protiv potrosenih boraca u borbi, u odnosu na 15-20000 svjezih boraca?

Franju je Turski predsjednik nagovorio da krene u tu akciju, Franjo je odlucio, i Turski predsjednik mu je bio jedini predsjednik na sprovodu.

Franjo je birao ljude koji nisu imali motiv da kolju Srbe. Npr. Petra Stipetica kojemu se Cedo Bulat predao, a ovaj ga pustio da ode s naoruzanjem.

A i koji je Franji bio interes da zbrine tolike izbjeglice, da ih lijeci po bolnicama, organizira nastavu prilagodjenu za bosnjacku kulturu? U mojoj kuci ih je bilo petoro.


Ti izgleda nisi bio vojnik i borac kad postavljas pitanje protiv koga je lakse ratovati. Linijasi su ljudi koji cuvaju posjednute polozaje, oni ne idu u ofanzivne akcije jer su to mahom stariji vojnici. Na Bihacu su bile napadacke snage, ne defanzivne. Sa RS strane, specijalna policija, izvidjacko diverzantski odredi i jurisni bataljoni, vojska koja ide u napad i osvaja rov koji ce posle predati linijasima na cuvanje. Da, Franji bi bio problem da je sa RS strane u tom momentu bilo slobodno 15-20000 iskusnih boraca jer bi morao kalkulisati nasu reakciju tj morao bi racunati da ce Kninu stici pomoc iz RS. A kad je vec krenula Oluja i RSK se onako "slavno" branila tj kad su domine krenule da padaju, spasavalo se sta se spasiti moglo bez mastanja o pomoci nekome. Interes u zbrinjavanju izbjeglica je taj sto mu je trebala medjunarodna podrska i podrska islamskih zemalja zbog naoruzanje koje je tim muslimanima stizalo preko HR i dio uredno ostavljan u HR. Ne kazem da nije bilo i ljudskog saucesca ali osnova je bila pridobijanje svjetskih simpatija.

Instruktor je napisao/la:
Znam da su Bosnjaci protjerali 150.000 Hrvata iz Srednje Bosne, al nisam znao da su preko srpskog teritorija pobjegli za RH.


Kupres, Vakuf i Vlasic + Nevesinje za izbjeglice iz Konjica, to su bili izlazni punktovi za Hrvate Srednje Bosne. 93-e Srbi nisu uopste imali linije prema Hrvatima iz Viteza i Kiseljaka cini mi se, kad ste zakuvali sa mundzosima ovi iz HVO su "rentali" nase prage da idu u napad. Pre rata medju vama, moj prijatelj je obucen u HVO uniformu isao sa pravim pripadnicima HVO-a po muslimanskim linijama (izvidjao polozaje artiljerije i pjesadije). Tesko ranjeni Hrvat preko Pala stize u Split u bolnicu (upoznao ga kod komsije na slavi). Ima toga jos, raspitaj se kod Hrvata iz Zepca, Kiseljaka, Viteza...

Instruktor je napisao/la:
Pa to je fizika, ne teorija zavjere.

Imate pismo upuceno Tudjmanu iz Bihaca o stanju tamo. A medjunarodna zajednoca je istolerirala Srebrenicu, sto je jasan politicki signal.

Da nije reagirao, sto bi se po Vama dogodilo?


Desio bi se Fikret Abdic, mi smo njega podrzali i trebao je on da preuzme vlast u tom podrucju sa svojim snagama. Mislim da ne bi bilo zlocina u toj mjeri kao u Srebrenici zbog tih muslimana koji su sa nasim borcima napadali na Bihac. Pitanje je sta bi oni jedni drugima radili, jer se vole manje nego Srbi i Hrvati ;)


Instruktor je napisao/la:
A u Srebrenici su procjenili da je pobijeno 7000 muskaraca (Seselj tvrdi da je 1500), a ukupan broj stradalih Hrvata je tog reda velicine, a civila i ratnih zarobljenika od Bosnjacke ruke 1695. A da ne govorim da su ovih 7000 stavili samo za Srebrenicu, a sto je s ostatkom Bosnjaka u BIH koji su stradali kao civili i ratni zarobljenici od srpske ruke?


U Srebrenici nije niko od muslimana umro ni poginuo od 92-e do jula 95-e. Zvuci li to tebi realno? Neki realni ljudi sa Srpske strane su dosli do 1500-2000 mrtvih tada u osvajanju Srebrenice - izginulih u proboju prema Tuzli, pobijenih u borbama i streljanih. I to je vise od previse ali mi to zvuci dosta realnije.
Muslimani imaju najvise zrtava jer su ratovali sa vama, nama i medjusobno a bili su i najslabiji u pocetku.

Ja i dalje tvrdim ono sa pocetka, iz svog prvog posta. Ne slazemo se oko dosta toga ali mislim da moramo gledati naprijed a ne unazad jer ce nas nestati sa ovih prostora.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 28 svi 2018, 09:34 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
АлександарБЛ je napisao/la:
Ne slazemo se oko dosta toga ali mislim da moramo gledati naprijed a ne unazad jer ce nas nestati sa ovih prostora.


amen


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 28 svi 2018, 15:50 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
s one strane dinare je napisao/la:
АлександарБЛ je napisao/la:
Ne slazemo se oko dosta toga ali mislim da moramo gledati naprijed a ne unazad jer ce nas nestati sa ovih prostora.


amen


Osmisljavanje buducnosti uvijek ukljucuje analizu proslosti.

Npr. kada banka ugovara kredit s klijentom gleda kakva mu je bila proslost (zaduzenja, placa, radni kontinuitet itd.), kada netko zaposljava osobu gleda zivotopis.

Kada se ulaze u nekoj drzavi ili s njom suradjuje, naravno da je proslost bitan cimbenik, to se ekonomski zove goodwill.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 28 svi 2018, 15:53 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
АлександарБЛ je napisao/la:

Greska prva: Draza nema trg u BG.

Greska druga: "Najvisi drzavni vrh" nije bio na komemoraciji jer je nije bilo, to je spomenik Drazi na Ravnoj Gori.


Uh imate pravo, mislio sam na ovo za spomenik, https://www.zabranjeni.hr/vijesti/svijet/ ... i/7339944/

A ovo za zapovjednika kopnene vojske i srbijanski drzavni vrh, http://www.7dnevno.hr/izdvajanja/top-2/ ... -pljeskao/

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 28 svi 2018, 15:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2018, 10:53
Postovi: 75
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Instruktor je napisao/la:
АлександарБЛ je napisao/la:

Greska prva: Draza nema trg u BG.

Greska druga: "Najvisi drzavni vrh" nije bio na komemoraciji jer je nije bilo, to je spomenik Drazi na Ravnoj Gori.


Uh imate pravo, mislio sam na ovo, https://www.zabranjeni.hr/vijesti/svijet/ ... i/7339944/


Znam na sta si mislio, zato sam te i ispravio. I opet da te zamolim da se ne persiramo ako je moguce :)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 28 svi 2018, 16:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2018, 10:53
Postovi: 75
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Instruktor je napisao/la:
АлександарБЛ je napisao/la:

Greska prva: Draza nema trg u BG.

Greska druga: "Najvisi drzavni vrh" nije bio na komemoraciji jer je nije bilo, to je spomenik Drazi na Ravnoj Gori.


A ovo za zapovjednika kopnene vojske i srbijanski drzavni vrh, http://www.7dnevno.hr/izdvajanja/top-2/ ... -pljeskao/


Sad opet pravis gresku u koracima. Cetnici o kojima on pjeva, nemaju veze sa onim pijanim i bradatim idiotima koji su glumili borce i ratnike 90-ih, ni vizuelno, ni moralno a ni po zadatcima. Ovi iz 90-ih su pljunuli na prave cetnike jer su svu istoriju naucili iz Bulajicevih filmova. U tim filmovim su cetnici predstavljeni kao takvi (bradati, prljavi, noz u zubima i slicno) pa se retardi primili na takav outlook.
Cetnici kao formacija su osnovani prije Balkanskih ratova. Imali su zadatke kao danasnje izvidjacko diverzantske jedinice. Bili su elita, specijalci danasnjim rijecnikom. Njima su komandovali skolovani oficiri, sa zavrsenom vojnom akademijom. Osnovni zadatci su im bili pravljene "nereda" iza neprijateljskih linija, izvidjanje polozaja i snaga neprijatelja, neutralisanje manjih jedinica i unosenje panike u neprijatelja. Po tom opisu vidis koliko imaju slicnosti sa majmunima iz 90-ih. Cak se Vilim dotakao toga kad je opisivao svoje spasavanje od klanja u Vukovaru, da su ga od psihopata spasili cetnici. Te psihopate su dovele do toga da kad me neko nazove cetnikom, kao da mi je samar opalio umjesto da se ponosim sa tim. A ne mogu se ponositi kad znam da taj sto me tako nazvao,ne misli na prave cetnike nego na *** iz zadnjeg rata.
General pjeva o tim borcima, vidis i iz rijeci pjesme da se radi o borbi za oslobodjenje Kosova i Makedonije od Turske okupacije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 28 svi 2018, 18:30 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
АлександарБЛ je napisao/la:
A ne mogu se ponositi kad znam da taj sto me tako nazvao,ne misli na prave cetnike nego na *** iz zadnjeg rata.
General pjeva o tim borcima, vidis i iz rijeci pjesme da se radi o borbi za oslobodjenje Kosova i Makedonije od Turske okupacije.


To me potsjeca na rijec ustasa.

Ustasa - znacenje 1
Ovaj Srbijanac u sredini kaze u ovom videu da se u 'Nevesinjskoj pusci' spominju ustase, valjda misli na neke srpske borce, https://m.youtube.com/watch?v=189_af030TQ&t=927s

Ustasa - znacenje 2
Po meni nije isto ustasa od atentata u Beogradskoj skupstini do 10.4.1941., kao i nakon toga. Hrvati su isli u ustase zbog srbijanskog terora u Kraljevini Jugoslaviji, a ne iz razloga sto im se islo u madjarski logor Janka Pustu zbog avanturizma. Npr. Mile Budak je postao ustasa kada su ga skoro ubili u Ilici u ZG, pa je izgubio klijente i otisao u ustase, tu je slika, https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Mile_Budak. U tom razdoblju Srbi ubijaju Ivu Pilara, Milana Suflaja, Josipa Predavca, Stjepana Javora i niz hrvatskih intelektualaca. Einstain i Hermann Mann su se s naslovnica novina zalagali da se zastiti Hrvate. Stricevima Maksa Luburica i Rafaela Bobana su pred njihovim ocima lomili prste. Kraljevina je hercegovacki duhan otkupljivala po niskim cijenama pa su Hrvati u Hercegovini morali svercat duhan da bi prezivjeli, i kad ih uhvate srbijanci su ih fizicki maltretirali, zatvarali i ubijali (izvor Gabelica). U svim vrhovnim mjestima bilo je od 80 do 99% Srba. Pravoslavni biskupi su imali placu 40.000 kruba, katolicki 15-20.000. Janko Bedekovic je u Zagrebackoj policiji terorizirao hrvate, psihopat koji je bio sadista. I 100 drugih zala ke cinjeno Hrvatima. Postat ustasa tada to je bio cin hrabrosti i casti. Pogotovo za one koji nisu bili medju nepravedno osudjenima nego su otisli u ustase iz ideala i oni koji su u ustase otisli s rada u inozemstvu. Slicno je s muslimanima bilo.

Tu se u takvim uvjetima patentira 1929. pozdrav 'Za dom spremni'.

I tada, ustaski program sastojao se od ustaskih nacela njih 17. U njima nije bilo ni fasizma ni netrpeljivosti ni rasizma niti cega slicnog. Nisu duga svatko ih moze procitati, https://hr.m.wikisource.org/wiki/Načela_Hrvatskog_ustaškog_pokreta. Papa Pio XI je osudio enciklikama komunizam, fasizam i nacionalsocijalizam, a njegovu nasljedniku su dostavljena ustaska nacela u latinskom prijevodu, ali na njih nije bilo primjedbi. Kardinal Fumasoni Biondija je cak su mu se 'svidjela te ih je s velikim zanimanjem pomno pregledavao i citao' (Gabelica, 'Alijzije Stepinac i hrvatska drzava', str. 143.

To je znacilo biti ustasa do 10.4.1941. Bilo ih je oko 500 u Talijanskim internatima. I po pisanju Noela Malcoma 'Kratka povijest Bosne' str. 310 oko 12.000 simpatizera u Hrvatskoj. Medjutim, nakon osnivanja NDH ubrzo je drzava odnosno ustase su dobili plebiscitarnu potporu u NDH, naravno osim medju Srbima koji su i u vojsci i na civilnim funkcijama bili elita, to im je doslo kao najvece zlo. Hrvati su se razocarali ustasama zbog ustupanja Istre i dijela Dalmacije Talijanima. Samo sto ni danas Hrvati ne zbaju da su to uzrokovali Rimski i Rapalski ugovori, koje nije potpisao Pavelic, i da je tada Italija imala 120.000 vojnika duz obale, a Pavelic 500 ustasa.

Ustaski duznosnik dr. Julije Makanec 1937. pise da je 'Fasizam pregazio slobodu pojedinca" i da ce neki narodi 'morati u krvi natrag osvajati slobodu, koje su se u teskim trenutcima svoga kolektivnog zivota odrekli". Upravni zapovjednik ustaske mladezi prof. Ivo Orsanic kaze 1937. da su nosioci totalitarizma (komunizma, fasizma, nacionalsocijalizma) 'nosioci zla i zlocina' i da je svaki totalitarizam "negacija zivotnog smisla, i prema tome apsurd" itd. Ivan Gabelica 'Alojzije Stepinac i hrvatska drzava", str. 142.

Stepinac u svom osobnom dnevniku pise "Pobjedi li Njemacka bit ce grozan teror i propast za male narode. Pobjedi li Engleska ostat ce na vlasti masoni i Zidovi pa prema tome nemoral, korupcija u nasim zemljama. Pobjedi li SSSR onda je Dzavo dobio vlast nad svijetom i pakao. Dakle, kuda cemo Gospodine nego li tebi poci", 4.11.1940. isto iz Gabelicine knjige.

Stepinac i zestoko pise o Srbima, jer nisu postovali ugovore, pisao je da jedno potpisuju drugo rade.

1941. su postojali u Kraljevini logori za Hrvate, Stepinac se izborio da cuvari budu Hrvati i na kraju da se ti Hrvati puste, pa je izbjegnuto nasilje.

Stepinac 1940. Srbima prorice nesrecu koja ce ih jedina opametit.

Ustasa znacenje 3
Obradit cu 1941.-1945.

Ustasa znacenje 4
80-tih pred agresiju i tijekom agresije 90-tih u srpskom jeziku. Pa i danas.

Slicno je i u bosnjackom jeziku i uporabi.

Obradit cu kasnije.

Znacenje 'Za dom spremni' i HOS-a 90-tih i danas
Obradit cu kasnije.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 28 svi 2018, 18:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2018, 10:53
Postovi: 75
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Samo da dodam nesto vezano za to iz skupstine (ne da pravdam nego da objasnim). Zamisli da Pupovac pita Antu Gotovinu ( ne znam da li je ranjavan, ali za hipoteticki primjer uzimam njega) - koliko kosta vasa prolivena krv za slobodu Hrvatske, da je platimo i da zavrsimo sa tom pricom. Pa tu pricu smjesti skoro 100 godina unazad, na tu skupstinu. Danas, kad je skoro sve pod novinarskim kamerama, cijenim da se Pupovac ne bi dobro proveo, ne vjerujem da bi glavom platio ali najebao bi. Ne mislim da je Racic trebao tako reagovati ali do neke odredjene mjere ga mogu shvatiti mada ne i opravdati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 28 svi 2018, 18:50 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
АлександарБЛ je napisao/la:
Samo da dodam nesto vezano za to iz skupstine (ne da pravdam nego da objasnim). Zamisli da Pupovac pita Antu Gotovinu ( ne znam da li je ranjavan, ali za hipoteticki primjer uzimam njega) - koliko kosta vasa prolivena krv za slobodu Hrvatske, da je platimo i da zavrsimo sa tom pricom. Pa tu pricu smjesti skoro 100 godina unazad, na tu skupstinu. Danas, kad je skoro sve pod novinarskim kamerama, cijenim da se Pupovac ne bi dobro proveo, ne vjerujem da bi glavom platio ali najebao bi. Ne mislim da je Racic trebao tako reagovati ali do neke odredjene mjere ga mogu shvatiti mada ne i opravdati.


A kako je Pupovac prosao u RH kada su njegove 'Novosti' usred stravicnih pozara u Dalmaciji s naslovnice napisao 'Lijepa nasa lijepo gori' i kada je na naslovnici izmedju sva srpa stavio Thompsonovu glavu? I to Pupovac koji je 90-tih trabunjao o 10.000 pokrstenih Srba. Pupovac ciju je stranku osnovao ratni zlocinac. Pupovac koji ucjenjuje hrvatsku vlast. U svakoj normalnoj drzavi ne bi trebao sjedit u bilo kojoj javnoj instituciji.

Tu netreba ici 100 godina unazad nego par godina odnosno par desetaka godina.

A Seselj jos uvijek sjedi u Beogradskoj skupstini unatoc tome st ima pravna osnova da ga se izbaci ne samo zbog gazenja hrvatske zastave nego jer je osudjen za ratni zlocin. Potsjecam da je Punisa Racic nakon barbarstva prakticki bio na slobodi.

Pupovac je jamac da velikosrpski imperijalizam zivi. A za informaciju ne zna se pravilno ni prekrstit.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 28 svi 2018, 19:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2018, 10:53
Postovi: 75
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Opet ti velikosrpski imperijalizam a Srbi nemaju sa kim da nasele ovo teritorije sto sad drze. Mislis da ce se raseljeni vratiti iz EU i Amerike da popravljaju demografsku sliku "vjekovnih Srpskih ognjista"? Hoce al' malo sutra. To sto idioti laprdaju o tome ne znaci da se moze i hoce ostvariti ili pokusati.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 28 svi 2018, 20:25 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
АлександарБЛ je napisao/la:
Opet ti velikosrpski imperijalizam a Srbi nemaju sa kim da nasele ovo teritorije sto sad drze. Mislis da ce se raseljeni vratiti iz EU i Amerike da popravljaju demografsku sliku "vjekovnih Srpskih ognjista"? Hoce al' malo sutra. To sto idioti laprdaju o tome ne znaci da se moze i hoce ostvariti ili pokusati.


ma pusti instruktora, zaglavio u prošlim vremena, smiješno je kad neko uopće spominje pupovce i šešelje kao neku prijetnju danas... kad vidim takve izjave odmah se sjetim recimo ovoga :D



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 28 svi 2018, 21:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2018, 10:53
Postovi: 75
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
s one strane dinare je napisao/la:
АлександарБЛ je napisao/la:
Opet ti velikosrpski imperijalizam a Srbi nemaju sa kim da nasele ovo teritorije sto sad drze. Mislis da ce se raseljeni vratiti iz EU i Amerike da popravljaju demografsku sliku "vjekovnih Srpskih ognjista"? Hoce al' malo sutra. To sto idioti laprdaju o tome ne znaci da se moze i hoce ostvariti ili pokusati.


ma pusti instruktora, zaglavio u prošlim vremena, smiješno je kad neko uopće spominje pupovce i šešelje kao neku prijetnju danas... kad vidim takve izjave odmah se sjetim recimo ovoga :D



Takvi likovi poput Pupovca i Seselja i sluze da prave rialiti show. Vjerujem da ima i Hr politicara tog ranga, gola voda prica ali jbg pije vode kako vidis. Treba ja tebe da mrzim zbog Jasenovca, Jadovnog, Motika i Drakulica? Ili ti mene zbog Ovcare, Skabrnje ili Gline? U crkvu idem, u Boga vjerujem, postim i pricescujem se i pred Bogom se mogu zakleti da sto pozelio bilo kojem Hrvatu i njegovoj porodici neka bude meni i mojoj. Nasmijace se njih dosta na ovo ali ja sam tako vaspitan i naucen.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 29 svi 2018, 17:08 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
АлександарБЛ je napisao/la:
Treba ja tebe da mrzim zbog Jasenovca, Jadovnog, Motika i Drakulica? Ili ti mene zbog Ovcare, Skabrnje ili Gline?


Mrznja je emocija koja vodi k fizickom unistenju drugoga. Nije u njoj stvar.

Ovdje je stvar u spremnosti da se utvrde cinjenice. Jer istina nije roba s kojom se trguje.

Igor Vukic uz Blanku Matkovic bave se pitanjem Jasenovca. Vukicu je velik dio obitelji izisao iz Jasenovca, tip je Srbin, potaknut pricama svoje rodbine koja je tamo bila istrazivao, istrazivao i istrazivao i dosao do spoznaje. Evo jedan primjer, osvrt ma sudjenje Dinku Sakicu koji je u RH osudjen kao zapovjednik Jasrnovca, https://m.youtube.com/watch?v=neGklg-MGqs&t=51s. Jasenovcem se i bavi jedan informaticar koji je sluzbeni popis usporedio s enciklopedijama, popisima u Auswitsu, Dauhu, Zidovske popise itd. prof. Banic, https://m.youtube.com/watch?v=DbkuJfvlY3s&t=1060s i dosao do zanimljivih rezultata. Al to ovdje nije tema.

Mene nitko ne moze uvjerit da je eto sve nestalo i trebamo pruzit ruku jedmi drugima. Dok se slavi 27.7.1941. gdje je doslo do kanibalizma i pocinjen je zlocin. A 1991. Srbi su pjevali 'Ej ustase poklat cemo vase, od ustasa bit ce paprikasa' i u Vukovaru 'Slobo salji nam salate, bit ce mesa klat cemo Hrvate' itd. To je povezano, i po meni je kanibalizam u srpskoj memoriji nesto sto je...bizarno.

Zaboravili ste spomenuti da je 3. Armija poslana 1945. da se obracuna s Hrvatima koji su bjezali od komunista na zapad. A bila je popunjena bivsim cetnicima odnosno glavninom Srbima.

Uglavnom, ovdje je tema tko je prvi pocinjao nasilje.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 29 svi 2018, 17:17 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
АлександарБЛ je napisao/la:
. Vjerujem da ima i Hr politicara tog ranga, gola voda prica ali jbg pije vode kako vidis.


U RH od budala imamo samo jugozomboide kojima su komunizam i masovne likvidacije nakon WWII nesto za sto u svojim mozgovima imaju opravdanje.

Ostalih tipova budala nema, cak se i pametni odstrane. Izuzetak je Seseljevo gostovanje u Bujici.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 29 svi 2018, 17:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2018, 10:53
Postovi: 75
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Instruktor je napisao/la:
АлександарБЛ je napisao/la:
. Vjerujem da ima i Hr politicara tog ranga, gola voda prica ali jbg pije vode kako vidis.


U RH od budala imamo samo jugozomboide kojima su komunizam i masovne likvidacije nakon WWII nesto za sto u svojim mozgovima imaju opravdanje.

Ostalih tipova budala nema, cak se i pametni odstrane. Izuzetak je Seseljevo gostovanje u Bujici.


Sa ovim navodom si me jako razocarao, mislio sam da si pametniji od toga.
Ja slavim Bozic, Vaskrs i Krsnu Slavu pa to pitanje-konstataciju oko tih komunistickih slavlja ne shvatam kao upuceno meni.
Jesi li citao knjigu od Vilima (zaboravio sam prezime) o Vukovaru? Ako jesi, procitaj sta mu je rekao Srbin-cetnik koji ga je spasio od psihopata. Sa Srpske strane je tu bilo i previse lesinara i psihopata, rekao sam da me je sramota toga i opet cu to reci. Ne opravdavam nikoga, to se moralo rijesiti da ti idioti idu ili pod komandu ili kuci (u zatvor ako su vec okrvavili ruke) i treba osuditi sve koji su bili u komandi tada.
Brat od moga djeda je medju djecom koju je spasila Diana Budisavljevic. Dve sestre i mladji brat nisu imali te srece. Jesi li osjetio govor mrznje prema tebi ili Hrvatima u ovome sto pisem? Nisi jer ga nema... I ja kazem da je 700 000 samo Srba previse ali to sto Franjo rece 80 000 ( cini mi se) je isti bezobrazluk kao i tih 700 000. Jos je falilo da napises da je Jasenovac bio vazdusna banja sa jakuzijem i masazom.
Ne trazi niko od nikog da se grli, pruza ruka i "ko nas bre zavadi" prica nego da shvatimo da je GOTOVO! Nema razloga za rat vise izmedju nas, ne mozemo ni mi ni vi naseliti podrucja ovih drugih i kad bi osvojili sve. Ali zato su tu ovi iz dzamahirije. Oni mogu naseliti i R.Srpsku i Hercegovinu za par godina.
Necu ti vise kvariti temu, oprosti i za ovo do sad. Nemoj da te mrznja i animozitet zasljepi pa da od drveta ne vidis sumu. Lijep pozdrav iz Banja Luke


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 29 svi 2018, 22:24 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
АлександарБЛ je napisao/la:
. Jesi li osjetio govor mrznje prema tebi ili Hrvatima u ovome sto pisem?


Naravno da nisam osjetio govor mrznje.

Govor mrznje je izmisljena formulacija bez definicije i kriterija koja je namjenjena za neistomisljenike. I onda s obzirom da nema kriterija, govor mrznje moze biti bilo sto.

A mrznja podrazumjeva da nekoga hoces unistit. To je vrlo rijetka emocija, osim u izvanrednim stanjima (npr. rat, stanje afekta itd.).

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 29 svi 2018, 22:35 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
АлександарБЛ je napisao/la:
... I ja kazem da je 700 000 samo Srba previse ali to sto Franjo rece 80 000 ( cini mi se) je isti bezobrazluk kao i tih 700 000. Jos je falilo da napises da je Jasenovac bio vazdusna banja sa jakuzijem i masazom.


Srba je u NDH stradalo 300.000 koliko je meni poznato.

Ukupan broj stradalih u prostoru bivse SFRJ bilo je vise od milijun prema cise izvora (Zerjavic, Kocevic, CIA).

I sada, najzgodnije je sve stavit u jedno mjesto gdje su svi oni stradali da se moze to nazvati hrvatskim Ausswitsom. O Jasenovcu se povijest treba pisat na temelju tragova koje je povijest ostavila. I to je to! Sine ira et studio.

Jedno od tih tragova je izvjesce CIA-e koju je SAD natjerao da objavljuje arhive, https://t.co/7lZp5jslaa

Stepinac je jasno rekao na komunistickom sudu, istina nije nesto cime se trguje. Tako i to, treba gledati tragove koji su ostavljeni.

Raspon licitiranja je od par tisuca do 1.700.000. To je besmisleno, treba gledati povijesna vrela, svedocanstva, popise stradalih itd. I sada kako se polako objedinjuju izvori, oko karaktera i broja je teze imati drugacija misljenja, i izvan toga smatra se specijalnim (propagandnim) ratom.

To ko za Srebrenicu, nece jedan sud odredit cifru, on to moze manje ili vise kvalitetno. To mora uvazavati historiografsku gradju, odnosno nedvojbeno utvrdjene cinjenice. Sada cifra ide od 1.500 do 8.000. Kako to? Kako tako velik raspon?

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 31 svi 2018, 09:00 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
АлександарБЛ je napisao/la:
Desio bi se Fikret Abdic, mi smo njega podrzali i trebao je on da preuzme vlast u tom podrucju sa svojim snagama. Mislim da ne bi bilo zlocina u toj mjeri kao u Srebrenici zbog tih muslimana koji su sa nasim borcima napadali na Bihac. Pitanje je sta bi oni jedni drugima radili, jer se vole manje nego Srbi i Hrvati ;)


Tamo je operirao na isti način, mogli smo očekivati novih 40.000 mrtvih mladića i muškaraca”, rekao je jednom prilikom Peter Galbraith, prvi veleposlanik Sjedinjenih Američkih Država u Hrvatskoj.

Sto bi to bilo ako ne genocid. Ukupan broj zrtava raspadom SFRJ bio je oko 130.000, ovdje se ocekivalo dodatnih 40.000 po Galbraithu, akademik dr. Franjo Tudjnan to je s hrvatskom vojskom sprijecio, i to je Oluja i Domovinski rat. To bi i Srbi trebali slaviti, jer ih Franjo sprijecava u pocinjenju genocida. A blazeni Alojzija Stepinac je sprjecavao Antu Pavelica u pocinjenju zlocina, koliko je spasio zivota, a koliko nije to je druga stvar, ni sebe nije spasio od mucenicke smrti.

http://www.sloboda.hr/snimka-koju-treba ... oj-drzavi/

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 31 svi 2018, 09:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2018, 10:53
Postovi: 75
Lokacija: Бања Лука, Република Српска
Instruktor je napisao/la:
АлександарБЛ je napisao/la:
Desio bi se Fikret Abdic, mi smo njega podrzali i trebao je on da preuzme vlast u tom podrucju sa svojim snagama. Mislim da ne bi bilo zlocina u toj mjeri kao u Srebrenici zbog tih muslimana koji su sa nasim borcima napadali na Bihac. Pitanje je sta bi oni jedni drugima radili, jer se vole manje nego Srbi i Hrvati ;)


To bi i Srbi trebali slaviti, jer ih Franjo sprijecava u pocinjenju genocida. A blazeni Alojzija Stepinac je sprjecavao Antu Pavelica u pocinjenju zlocina, koliko je spasio zivota, a koliko nije to je druga stvar, ni sebe nije spasio od mucenicke smrti.

http://www.sloboda.hr/snimka-koju-treba ... oj-drzavi/


Na strani 3 ove teme procitaj prvu recenicu koju sam napisao. Ti pokusavajuci meni da dokazes da to nije tacno uporno dokazujes da sam ja u pravu. Da li bi Hrvati trebali slaviti Milosevica i kompaniju sto im je svojim kretenskim potezima omogucio stvaranje nezavisne drzave posle koliko godina? Tvoje pitanje meni je u rangu mog pitanja tebi, cista prvokacija. Da li bi Hrvati trebali slaviti Broza jer im je dao granice danasnje drzave? Isto prvokacija u rangu tvoje...
Uporno ti objasnjavam da i pored zaljenja prema SVIM nevinim zrtvama, osudjivanja zlocina na svim stranama mi se nikad necemo sloziti oko nase i vase istorije. I ne treba da se slazemo ali treba da pocnemo gledati unapred a ne unazad. A podhebavanje sa Franjom nije gledanje unapred. Ti ovo shvati kako hoces, napisao sam da ne prizivam ponovo bratstvo i jedinstvo (ne daj Boze) niti pricam "ko nas bre zavadi" pricu nego pokusavam biti realan i odbraniti se od nastupajuceg zla po nas sve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 31 svi 2018, 10:27 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
АлександарБЛ je napisao/la:
. Da li bi Hrvati trebali slaviti Milosevica i kompaniju sto im je svojim kretenskim potezima omogucio stvaranje nezavisne drzave posle koliko godina?.


To se valjda gleda po onome tko je sto radio, a ne prema onome sto je tko zelio. Ja sam vrlo jasno obrazlozio zbog cega bi to trebalo, a Vi niste obrazlozili zbog cega ne bi trebalo.

Milosevic se pokazao kao zastitnik Srba na Kosovu, danas se zna kako i na koji nacin i sto se tamo napravilo 80-tih. Na tom uzorku je bilo jasno koje metode ce se koristiti.

JNA se intenzivno srbizira, odnosno pretvara u srpsku imperijalnu silu. Dovoljno govori podatak da je od 27 aktivnih admirala i generala koji su se izjasnjavali kao 'Hrvati' samo 5 preslo na stranu RH.

Pa prema pisanju Davora Domazeta Lose u knjizi 'Admiralovi zapisi II sto je istina', 2017., Milosevic je u Rusiji pristao na mirni razlaz republika, po modelu kako ce se poslije razici Cehoslovacka. Nakon sto to javlja Miri Markovic, ona zove London, nakon cega dolazi Charington i ekipa i uvjeravaju ga da mora ici u projekt Velike Srbije. Milosevic pristaje.

Milosevic informacijsko psiholoskom operacijom podize Srbe u RH na pobunu. Srbizirana JNA ih naoruzava.

Uz pomoc slavoserba (srbijanska sluga) Ivice Racana i Mamule protivno Ustavu SFRJ razoruzava se hrvatska Teritorijalna obrana. I slavoserb Budimir Loncar uvodi embargo SFRJ na oruzije dok su Srbi naoruzani.

Nakon toga pokrece ofenzivnu akciju na RH koja ide 1/3 iz Vojvodine i 2/3 iz BIH. A trebam li spominjati selo Ravno u BIH? Cak ni Alija nije imao nista protiv, 'to nije nas rat'.

Milosevic instrumentalizira i Srbe u BIH koji nisu prihvacali izlazak iz SFRJ, a Muslimani i Hrvati nisu prihvacali ostanak u SFRJ. Bio je referendum kojim je iskazan izlazak BIH iz SFRJ. Srbi u BIH pocinju s genocidnim radnjama i etnickim ciscenjem i osvajaju 70% teritorija.

Milosevic pristaje na odlazak JNA iz RH, povlaci JNA u BIH kako bi je tamo uporabio, sto i cini. Istovremeno drzi okupirano hrvatsko Podunavlje odnosbo uz ostalo 30% RH. (neka logikom patogenog virusa ili boljom ako je imaju mitomani 'Karadjordjeva' to pojasne)

S teritorija Srbije pomaze pobunjenim Srbima, nakon svega sto su oni tamo radili. Pomaze im i diplomatskim putevima u povecavanju i zadrzavanju postojeceg po metodama koje su radili.

Na kraju potpisuje Dejtonski sporazum i povlaci se iz hrvatskog Podunavlja. Te se nastavlja preko slavoserba (Hrvati i Srbi koji du srbijanske sluge) specijalni rat protiv RH i BIH po Memorandumu SANU 2, https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Drugi_Memorandum_SANU

Hebrang 90-tih i poslije kao partizan dobiva ulice i trgove, a Titi se ulice i trgovi uklanjaju.

I moje pitanje je, zbog cega bi Hrvati trebali biti zahvalni Slobodanu Milosevicu? Ja sam pojasnio zbog cega bi Srbi trebali biti zahvalni Franji Tudjmanu.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 31 svi 2018, 11:04 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
АлександарБЛ je napisao/la:
Da li bi Hrvati trebali slaviti Broza jer im je dao granice danasnje drzave?


Josipa Broza Tita Hrvati ne bi trebali slavit, i to zbog onoga sto je radio!

Pobio je u komunistickom prevratu 550.000 ljudi, od kojih i dosta Srba i oko 500 katolickih svecenika, likvidirana je djelomicno fizicki i iz javnih sluzbi hrvatska intelektualna elita, ostalo je radit u SFRJ svega 10% prezivjelih hrvatskih novinara, pokrana je imovina elite (klasni genocid). Zbog bana Jelacica se islo u zatvor (memocid). Taj ratni zlocin je presucen dok su zrtve i prezivjeli im potomci neurolingvistickim programiranjem demonizirani od SFRJ ('ustase', 'cetnici') dok monstrum nije umro i kasnije.

Republicke granice su za RH bile iznimno nepovoljne. Granica s Madjarskom ista kao i prije tisucu godina. Istra je vracena prostor RH zahvaljujuci porazu Italije i prije svega sveceniku Bozi Milanovicu koji je po crkvenim knjigama dokazao pravo na pripojenje Istre i Kvarnera RH (etnicka karta) odnosno na konferenciji u Parizu 1948., u SFRJ je cak dobio postarsku markicu, jugozomboidi su to 'zaboravili'. Slomom Italije 1943. (ne zahvaljujuci Titi) cijela Dalmacija je potpala pod NDH. Po sporazumu Cvetkovic-Macek Hrvatskoj je bila pripala sjeverna Bosna (do Tuzle) i Hercegovina (s Mostarom i Travnikom), a i dio danasnje Vojvodine. Boka Kotorska je pripala Crnoj Gori. Unatic tim za RH nepovoljnim granicama RH ih nije dovodila u pitanje, naprotiv priznala je BIH u njezinim avnojevskim granicama. Kada bi se BIH rasadala Hrvatska bi imala pravo dijelove BIH, iako je bolje da Hrvati u Federaciji uzivaju prava koja im ustav jamci i da Bosnjaci prestanu biti fasisti (negiranje jezika, naroda, terorizam, konstitutivnosti, islamski fundamentalizam itd.).

Tito je likvidirao Andriju Hebranga koji se se zalagao pripojeme Srema, Slavonije, Baranje i Bokokotarskog zaljeva Hrvatskoj i bio je protiv jake centralisticke Jugoslavije. Tuzio se na nasilno povecanje granica Srbije na ustrb drugih republika. Tito ga je likvidirao. Nasilno je htio napravit memocid, tako da je prisilio obitelj Hebrang na promjenu prezimena u Markovic 1958., a oni su se tek 1983. uspjeli izborit za povrat prezimena (tri godine nakon Titine smrti).

U 21. stoljecu se Titi ulice i trgovi uklanjaju, a Hebrangu Andriji proglasuju.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je prvi poceo ciniti zlocine? - podrucje bivse Jugoslavije
PostPostano: 31 svi 2018, 11:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Instruktor je napisao/la:
S druge strane drugi sud u Haagu u postupku RH protiv Srbije za genocid, Srbija je osudjena za agresiju s ciljem stvaranja 'homogene srpske drzave'. Taj sud je ozbiljniji, ne zbog toga sto je presuda pravilna, nego sto to nije ad hoc sud koji ne prihvacaju zemlje koje su ga osnovale.


O čemu pričaš kog đavola?

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 194 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 40 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO