HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 10:06.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 155 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 17 ožu 2014, 22:41 
Offline

Pridružen/a: 06 ožu 2014, 20:47
Postovi: 34
Gledaj ja ne opravdavam niti jedan zločin. Gledao sam to na nekom dokumentarcu, pa rekoh da li neko zna. Da tačno je, to je bilo u nekoj sali u Vitezu. Možeš li mi poslati te snimke ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 24 ožu 2014, 07:51 
Offline

Pridružen/a: 06 ožu 2014, 20:47
Postovi: 34
Evo jedan dokument koji se ja mislim tiče Križančeva Sela
http://www.slobodanpraljak.com/MATERIJA ... 3.g/53.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 19 srp 2014, 19:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32061
Citat:
Križančevo selo – zaboravljeno selo

Na naš redakcijski mail stiglo je pismo ogorčenja stanovnika Križančeva sela. Pismo prenosimo u cjelosti.

Uskoro će 21. obljetnica stradanja Hrvata u Križančevom selu, a svih ovih godina ništa osim spomen-obilježja nije urađeno (da ne spominjem darovano) tom selu. Ah, da jeste neki dan popravljen i nasut pijesak na trotoare jer nije bio kada se put asfaltirao, a valjda se sjetili da su u listopadu izbori.

Već godinama se „netko“ dogovara za rasvjetu da se do tog spomenika može i noću prošetati (jer uvijek ima netko tko bi otišao upaliti svijeću nekome svome pa i JA).

A o kanalizaciji da i ne govorim. Toliko je lijepih i urednih dvorišta koje ljudi dotjeruju i sređuju, kuće također, a kada prolaziš guši te onaj smrad iz jarkova, pa nemaš volje ni pogledati to dvorište ni kuću. Djeca nam se svaki dan igraju i brinemo da se ne zaraze. To su djeca čiji su djedovi, očevi, braća, stričevi, ujaci poginuli braneći svoje selo, svoje domove i čija su imena upisana na podignutom spomen-obilježju iznad Križančeva sela. Ta djeca su i ratom emotivno osiromašena, jer ne znaju što znači imati djeda, tatu, ujku, striku, brata, sestru pa im mi stariji moramo opisivati kako su izgledali, kako su se smijali, pričali, jesu li igrali nogomet…

Toliko sam ogorčena i kivna na naše političare koji dolaze u to selo za obljetnicu (a ne bi trebali dolaziti), jer ništa nisu uradili za to selo, još im se treba sklanjati s puta da mogu proći svojim džipovima. A da ne govorim kako im treba osigurati prve klupe na misi da bi bili viđeni, jer dolazi TV da ih snima. Zato moraju dizati one majke iz prvih klupa kako bi oni imali mjesta, a majke neka se snalaze i stoje na dnu crkve. To naši svećenici normalno gledaju, oni koji propagiraju vjeru u Boga i kako smo svi isti pred Bogom, a prvi oni prave razliku. Pa zar su ti isti političari uopće zaslužili biti u crkvi, osobito u prvim redovima taj jedan dan u godini i gurnuti u drugi plan majke koje su izgubile sinove, a na groblju i u crkvi gotovo su svakodnevno.

Mislim da bi trebalo ukinuti političko obilježavanje obljetnice Križančevog sela, ionako je zaboravljeno od strane svih u općini, a u državi da i ne spominjem. Bitno je da se na svim medijima objavi obljetnica stradavanja sela, gdje je nažalost izgubljeno 116 života, a za tragediju u Križančevom selu (gdje su u jednom danu izgubljena 64 života, a tijekom rata poginulo je još 40 osoba) se ne mora ni znati (možda zato što je neznatno manji broj stradalih ili što se ne zna tko ih je ubio). Kako će se znati kada nikad nitko nije ni pokušao da to istjera do kraja, i nikome nije u interesu, ionako imaju dobre plaće i dnevnice, a narod su obične ovce koje su naučile da ih netko vodi. Ja mislim da se zna čija je ovo država sudeći po javnim medijima (čiji mediji su zastupljeniji???).

Toliko je gorčine u meni da ne mogu da poredam misli u glavi da bih na pravi način rekla sve, a da nekog ne povrijedim na neki način… A da ne spominjem one majke koje su do sada imale srčane i moždane udare zbog izgubljene djece, a da nitko nikada nije našao za shodno da ih posjeti i obiđe. Neka same nose svoje boli i patnje sve dok ih se Bog ne sjeti da ih obraduje i pozove k sebi…

I na kraju, toliko je donacija dolazilo u ovu državu da smo je mogli pozlatiti, a gdje je sav taj novac, eno ga u džepovima onih koji se vozikaju od Viteza-Zenice-Vogošće-Tuzle…, pa se ne može izdvojiti donacija za rasvjetu (koju ima čak i najudaljenija sela oko Viteza), kanalizaciju za ovo selo pa neka se djeca i dalje igraju u fekalijama, i neka i dalje bude zabito kao i do sada, a nadomak je Viteza i neka se ne mogu pročitati imena na ploči na spomen-obilježju ionako svijet ne zna za tragediju Križančevog sela. Upalit će netko svijeću s vremena na vrijeme pa će se naslućivati gdje se nalazi to selo i taj spomenik…

Autor poznat redakciji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 22 pro 2014, 15:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32061
Mar-kan je napisao/la:

20 godina prošlo...



21 godina prošla...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 23 pro 2014, 14:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 vel 2012, 12:46
Postovi: 6610
Lokacija: kašeta brokava
Počivali u miru.

_________________
Čast svakome, veresija nikome.

zabranjeni list, 16.11.2012., 8h:

Sudac Meron danas će pročitati konačnu presudu Hrvatskoj dr. Franje Tuđmana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 25 pro 2014, 20:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Pokoj im duši.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 23 pro 2015, 10:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32061
Mar-kan je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

20 godina prošlo...



21 godina prošla...


22 godine prošle...

http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/ ... 19305.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 23 pro 2015, 15:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
jučer na ttx FTV-a cijeli dan upečatljivo stoji da su stradali vojnici HVO-a u sukobima sa bošnjačkom Armijom,nijednom riječju nisu spomenuli ubijene civile... :rigam

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 22 pro 2016, 16:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32061
Mar-kan je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

21 godina prošla...


22 godine prošle...

http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/ ... 19305.html

23 godine prošle...
http://www.dnevnik.ba/vijesti/drustvo/n ... cevom-selu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 24 pro 2016, 13:35 
Offline

Pridružen/a: 04 pro 2016, 17:11
Postovi: 1491
Mar-kan je napisao/la:

Zna li se koja je postrojba s bošnjačke strane činila udarnu snagu u ovom prodoru u Križančevo selo. Neki spominju Vikićeve specijalce. Zna li se što o gubitcima s bošnjačke strane u ovoj akciji. Budući kako su se vratili na početne pozicije, oni sigurno nisu mali?

_________________
Ne može biti trijumfa bez gubitaka, pobjede bez patnje, slobode bez žrtve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 22 pro 2017, 10:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32061
Mar-kan je napisao/la:


24 godine...

http://dnevnik.ba/dogadaji/vitezdanas-o ... cevom-selu








Gaugamela93 je napisao/la:
Zna li se koja je postrojba s bošnjačke strane činila udarnu snagu u ovom prodoru u Križančevo selo. Neki spominju Vikićeve specijalce. Zna li se što o gubitcima s bošnjačke strane u ovoj akciji. Budući kako su se vratili na početne pozicije, oni sigurno nisu mali?


sioux111 je napisao/la:
A treba i kazat da je nakon tih borbi 4 bataljon 17 krajiške brigade ABiH prestao postojati ono što ih je ostalo prešlo je u druge postrojbe, preselio na ahiret im je komandant bataljona... samo nek se zna... BOG I HRVATI

Ministry of Sound je napisao/la:
Danas Muslimani slave nekog opskurnog lika jer imaju luđačku potrebu da sami sebi dokažu da ABiH nije bila 98% muslimanska (što je jasno gledajući brojke Mirsada Tokače o nacionalnom sastavu poginulih u sve 3 vojske).

Sumnjam da je ovaj lik (ne znam je li Srbin, Hrvat ili mixer) doista htio biti sahranjen na šehidskom groblju. Po datumu pogibije, i jedinici, jasno je da je bio Vikićevac, i da je sigurno sudjelovao u napadu i masakru u Križančevu Selu.

Citat:
Igor Pavlović poginuo je 24. decembra 1993. godine kao 24-godišnji apsolvent sarajevskog medicinskog fakulteta na borbenom zadatku u području Viteza. Ukopan je, zajedno sa saborcima, na šehidskom mezarju Kovači u Sarajevu, gdje mu je danas ukazana počast.

Za ispoljenu hrabrost i doprinos u odbrani Bosne i Hercegovine od agresije posthumno je odlikovan najvišim ratnim priznanjem "Zlatni ljiljan".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 11 vel 2018, 17:20 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
U Republici Hrvatskoj u Zagrebu Bakir Izetbegovic u emisiji Nedjeljom u 2 kod voditelja Aleksandra Stankovica 4. veljace 2018. za Krizancevo selo izjavljuje "U Krizancevom selu nisu civili. U Krizancevom selu su izginuli bojovnici, i ne mogu se izjednacavat sa Ahmicima", Stankovic kaze da je medju tih 60 bilo i civila. Bakir kaze da ce otic jednostrano. Kaze da su u Krizancevom selu pobijeni bojovnici HVO-a pa mu je logicno da su kaznjeni zlocini u Ahmicima a ne u Krizancevu selu. Stankovic napominje da je Krizancevo selo zapaljeno, 30 zarobljenika vraceno mrtvo. Bakir kaze 'ne daj Boze da to pravdam', poziva sudove da rade svoj posao i da to nece politicari, 33:20, https://m.youtube.com/watch?v=8fDvSPoN8XU

Bakir se ponasa licemjerno kao da pravosudje (sudovi i tuziteljstvo) nisu stvar politike neko su toboze nezavisni. Uz to moze se postaviti pitanje ako su u Krizancevu selu stradali samo 'bojovnici' i da to ne treba kazniti, tko je stradao u Srebrenici? Mozda isto necivili? Po toj logici...

Naravno, Bakir se licemjerno ogradio s 'ne daj Boze da to pravdam' i neka toboze pravosudje radi svoj posao.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 12 vel 2018, 15:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
Ovo je u biti dokaz kako zapravo hrvati rade na svoju vlastitu stetu.
Urednistvo je trebalo prije intervjua biti nacisto sa tim da intervjuise jednog magarca i bezobraznika koji laze i okolo prosipa svoju muslimansku propagandu.
Kao reakciju na intrevju, trebalo je prikazati neku recimo polusatnu dobro pripremljenu dokumentarnu emisiju o krizancevu selu i drugim zlocinima koje je pocinila tzv. armija tzv bih.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 12 vel 2018, 15:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
Mar-kan je napisao/la:
Citat:
Križančevo selo – zaboravljeno selo

Na naš redakcijski mail stiglo je pismo ogorčenja stanovnika Križančeva sela. Pismo prenosimo u cjelosti.

Uskoro će 21. obljetnica stradanja Hrvata u Križančevom selu, a svih ovih godina ništa osim spomen-obilježja nije urađeno (da ne spominjem darovano) tom selu. Ah, da jeste neki dan popravljen i nasut pijesak na trotoare jer nije bio kada se put asfaltirao, a valjda se sjetili da su u listopadu izbori.

Već godinama se „netko“ dogovara za rasvjetu da se do tog spomenika može i noću prošetati (jer uvijek ima netko tko bi otišao upaliti svijeću nekome svome pa i JA).

A o kanalizaciji da i ne govorim. Toliko je lijepih i urednih dvorišta koje ljudi dotjeruju i sređuju, kuće također, a kada prolaziš guši te onaj smrad iz jarkova, pa nemaš volje ni pogledati to dvorište ni kuću. Djeca nam se svaki dan igraju i brinemo da se ne zaraze. To su djeca čiji su djedovi, očevi, braća, stričevi, ujaci poginuli braneći svoje selo, svoje domove i čija su imena upisana na podignutom spomen-obilježju iznad Križančeva sela. Ta djeca su i ratom emotivno osiromašena, jer ne znaju što znači imati djeda, tatu, ujku, striku, brata, sestru pa im mi stariji moramo opisivati kako su izgledali, kako su se smijali, pričali, jesu li igrali nogomet…

Toliko sam ogorčena i kivna na naše političare koji dolaze u to selo za obljetnicu (a ne bi trebali dolaziti), jer ništa nisu uradili za to selo, još im se treba sklanjati s puta da mogu proći svojim džipovima. A da ne govorim kako im treba osigurati prve klupe na misi da bi bili viđeni, jer dolazi TV da ih snima. Zato moraju dizati one majke iz prvih klupa kako bi oni imali mjesta, a majke neka se snalaze i stoje na dnu crkve. To naši svećenici normalno gledaju, oni koji propagiraju vjeru u Boga i kako smo svi isti pred Bogom, a prvi oni prave razliku. Pa zar su ti isti političari uopće zaslužili biti u crkvi, osobito u prvim redovima taj jedan dan u godini i gurnuti u drugi plan majke koje su izgubile sinove, a na groblju i u crkvi gotovo su svakodnevno.

Mislim da bi trebalo ukinuti političko obilježavanje obljetnice Križančevog sela, ionako je zaboravljeno od strane svih u općini, a u državi da i ne spominjem. Bitno je da se na svim medijima objavi obljetnica stradavanja sela, gdje je nažalost izgubljeno 116 života, a za tragediju u Križančevom selu (gdje su u jednom danu izgubljena 64 života, a tijekom rata poginulo je još 40 osoba) se ne mora ni znati (možda zato što je neznatno manji broj stradalih ili što se ne zna tko ih je ubio). Kako će se znati kada nikad nitko nije ni pokušao da to istjera do kraja, i nikome nije u interesu, ionako imaju dobre plaće i dnevnice, a narod su obične ovce koje su naučile da ih netko vodi. Ja mislim da se zna čija je ovo država sudeći po javnim medijima (čiji mediji su zastupljeniji???).

Toliko je gorčine u meni da ne mogu da poredam misli u glavi da bih na pravi način rekla sve, a da nekog ne povrijedim na neki način… A da ne spominjem one majke koje su do sada imale srčane i moždane udare zbog izgubljene djece, a da nitko nikada nije našao za shodno da ih posjeti i obiđe. Neka same nose svoje boli i patnje sve dok ih se Bog ne sjeti da ih obraduje i pozove k sebi…

I na kraju, toliko je donacija dolazilo u ovu državu da smo je mogli pozlatiti, a gdje je sav taj novac, eno ga u džepovima onih koji se vozikaju od Viteza-Zenice-Vogošće-Tuzle…, pa se ne može izdvojiti donacija za rasvjetu (koju ima čak i najudaljenija sela oko Viteza), kanalizaciju za ovo selo pa neka se djeca i dalje igraju u fekalijama, i neka i dalje bude zabito kao i do sada, a nadomak je Viteza i neka se ne mogu pročitati imena na ploči na spomen-obilježju ionako svijet ne zna za tragediju Križančevog sela. Upalit će netko svijeću s vremena na vrijeme pa će se naslućivati gdje se nalazi to selo i taj spomenik…

Autor poznat redakciji.

Kao reakcija na bezobrazni intervju izetbegovica mladeg, trebalo bi osnovati neki fond za obnovu i revitalizaciju ovog sela.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 08 stu 2018, 17:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32061
Pokrenulo se...

https://www.dnevnik.ba/vijesti/poznata- ... rmije-rbih

Priopćenje tužiteljstva

Poznata imena osmorice uhićenih pripadnika Armije RBiH


Citat:

Policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu jutros su na području Viteza, Zenice i Sarajeva uhitili osam osoba koje se terete za ratni zločin protiv ratnih zarobljenika i ratni zločin protiv civilnog stanovništva, počinjen ubojstvom najmanje 12 zarobljenih pripadnika HVO-a iz Šafradina, priopćeno je iz Tužiteljstva BiH.

Potvrđeno pisanje portala Dnevnik.ba: SIPA uhitila osam osoba zbog zločina u Križančevom selu

Po nalogu tužitelja iz Posebnog odjela za ratne zločine, policijski djelatnici SIPA-e su locirali i lišili slobode osumnjičene:

1. Ibrahima Purića, zv.”Ibro”, rođenog 1953. godine u mjestu Dolac,

2. Ibrahima Tarahija, rođenog 1959. godine u Vitezu,

3. Nijaza Sivru, rođenog 1957. godine u Vitezu,

4. Rušita Nurkovića, rođenog 1958. godine u Seošnici, Crna Gora,

5. Almira Sarajlića zvanog “Roki”, rođenog 1968. godine u Travniku,

6. Šaćira Omanovića, rođenog 1973. godine u Vitezu,

7. Kasima Kavazovića, rođenog 1972. godine u Travniku,

8. Sadika Omanovića, rođenog 1968. godine u Vitezu.

Osumnjičeni su pod istragom i terete se da su za vrijeme rata i oružanog sukoba između Armije RBiH i HVO-a, u svojstvu zapovjednika i pripadnika Armije RBiH sa područja Središnje Bosne i Viteza, postupali protivno odredbama ženevskih konvencija o zaštiti ratnih zarobljenika i civilnih osoba za vrijeme rata.

Dnevnik.ba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 22 pro 2018, 12:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32061
Mar-kan je napisao/la:



25 godina...



Mislim da je ovaj snimak (duža verzija)već postavljen na forumu...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 22 pro 2018, 15:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
Mar-kan je napisao/la:
Pokrenulo se...

https://www.dnevnik.ba/vijesti/poznata- ... rmije-rbih

Priopćenje tužiteljstva

Poznata imena osmorice uhićenih pripadnika Armije RBiH


Citat:

Policijski službenici Državne agencije za istrage i zaštitu jutros su na području Viteza, Zenice i Sarajeva uhitili osam osoba koje se terete za ratni zločin protiv ratnih zarobljenika i ratni zločin protiv civilnog stanovništva, počinjen ubojstvom najmanje 12 zarobljenih pripadnika HVO-a iz Šafradina, priopćeno je iz Tužiteljstva BiH.

Potvrđeno pisanje portala Dnevnik.ba: SIPA uhitila osam osoba zbog zločina u Križančevom selu

Po nalogu tužitelja iz Posebnog odjela za ratne zločine, policijski djelatnici SIPA-e su locirali i lišili slobode osumnjičene:

1. Ibrahima Purića, zv.”Ibro”, rođenog 1953. godine u mjestu Dolac,

2. Ibrahima Tarahija, rođenog 1959. godine u Vitezu,

3. Nijaza Sivru, rođenog 1957. godine u Vitezu,

4. Rušita Nurkovića, rođenog 1958. godine u Seošnici, Crna Gora,

5. Almira Sarajlića zvanog “Roki”, rođenog 1968. godine u Travniku,

6. Šaćira Omanovića, rođenog 1973. godine u Vitezu,

7. Kasima Kavazovića, rođenog 1972. godine u Travniku,

8. Sadika Omanovića, rođenog 1968. godine u Vitezu.

Osumnjičeni su pod istragom i terete se da su za vrijeme rata i oružanog sukoba između Armije RBiH i HVO-a, u svojstvu zapovjednika i pripadnika Armije RBiH sa područja Središnje Bosne i Viteza, postupali protivno odredbama ženevskih konvencija o zaštiti ratnih zarobljenika i civilnih osoba za vrijeme rata.

Dnevnik.ba

Sud ce ove fasisticko islamisticke zlocince osuditi na najvise 5 godina ili pustiti.
U postupku ce dokazati da su zrtve same krive za svoju smrt, to nikako nemogu biti clanovi tzv usrane, zlocinacke, kukavicke armije tzv bih.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 23 pro 2019, 00:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32061
Mar-kan je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:



25 godina...



Mislim da je ovaj snimak (duža verzija)već postavljen na forumu...


26 godina...

https://www.dnevnik.ba/dogadaji/danas-j ... cevom-selu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 24 pro 2019, 14:55 
Offline

Pridružen/a: 30 sij 2012, 17:47
Postovi: 4042
Jesu osuđeni oni gore?

_________________
(*_*)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 25 pro 2019, 11:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32061
Divlja svinja5 je napisao/la:
Jesu osuđeni oni gore?

Nisu. Sve su to sitne ribe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 22 pro 2020, 10:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32061
Mar-kan je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:

25 godina...



26 godina...



27 godina...

https://grad-busovaca.com/ispovijest-ml ... evom-selu/
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 22 pro 2020, 10:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Pocivali u miru

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 06 vel 2021, 23:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 12:19
Postovi: 5376
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Počivali u miru Božjem.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 18 pro 2021, 15:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32061
Post iz 2009.
Mar-kan je napisao/la:
Postoji video zapis sa obdukcije , kum i ja smo išli na identifikaciju sa našim zapovjednikom da pronađe brata , i naš liječnik je nabrajao - leš taj i taj ubijen tako i tako , odrezano ovo , i došao je do leša br. xx i rekao - ja to više ne mogu , svi misle da smo mi liječnici navikli na ovo , ali ovo je previše...
slike bolje da ne gledate.


Bobovac je ostavio link...od 57:45 (i ovdje nedostaju explicitne slike pobijenih).
post1649270.html#p1649270



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Križančevo Selo
PostPostano: 22 pro 2021, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32061
VITEZ: Obilježeno 28 godina od strašnog ratnog zločina Armije BiH u Križančevom Selu
https://www.vitez.info/vitez-obiljezeno ... evom-selu/


Fra Velimir Bavrka u Križančevom selu poručio: Srednja Bosna nije pala, pali su oni koji su to pokušali da sruše

https://centralna.ba/fra-velimir-bavrka ... use-video/


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 155 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO