HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 19 kol 2024, 18:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 897 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 36  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: 4.8.-7.8.1995 OLUJA
PostPostano: 18 stu 2018, 02:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 02:01
Postovi: 1068
@dudu,previše si ostrašćen i ispadaš smešan.Imaš gore link za video popi nešto za smirenje pa pogledaj.Smešan si.

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4.8.-7.8.1995 OLUJA
PostPostano: 18 stu 2018, 02:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59713
Lokacija: DAZP HQ
Milan Martić je komičan lik, odnosno njegov završetak je komičan, davno sam vidio taj video. nije ništa bolje ni u Srpskoj bilo, i tamo je čisti srpski teritorij s preko 120 tisuća Srba padao kroz faze u nekoliko dana i to pod napadima maksimalno 20% snaga u odnosu na Oluju (u veličini niti 10%, ali u realnoj snazi rekao bih do 20%).

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4.8.-7.8.1995 OLUJA
PostPostano: 18 stu 2018, 02:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 02:01
Postovi: 1068
dudu je napisao/la:
Milan Martić je komičan lik, odnosno njegov završetak je komičan, davno sam vidio taj video. nije ništa bolje ni u Srpskoj bilo, i tamo je čisti srpski teritorij s preko 120 tisuća Srba padao kroz faze u nekoliko dana i to pod napadima maksimalno 20% snaga u odnosu na Oluju (u veličini niti 10%, ali u realnoj snazi rekao bih do 20%).

Tako je.I šta si ti iz toga zaključio?

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4.8.-7.8.1995 OLUJA
PostPostano: 18 stu 2018, 02:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22976
dudu je napisao/la:
Legija navodno godišnje napiše 10-15 knjiga, a iz najnovijeg naslova izdvajam :zubati

Citat:
Tijekom boravka u Benkovcu naišli su i na Dragana Vasiljkovića.
 "Ovdašnji generali neće shvatiti da to više nije ona hrvatska vojska koju su oni pobijedili prije dvije godine. Tad su sličili lovačkom društvu, a danas su izrasli u respektabilnu armiju te im, ako ovako nastave, za koju godinu više nećemo moći parirati", rekao je arkanovcima Kapetan Dragan, još jedan zločinac koji je u Hrvatskoj ostavio krvavi trag.

Ulemek ga je pozorno slušao i kaže: "Znao sam da je u pravu". "Znao sam barem dvojicu iz Legije stranaca koji su došli u Hrvatsku odmah čim su počeli sukobi. Jedan je bio Miljenko Filipović, koji je bio vrhunski obučen, jer je bio u najelitnijoj postrojbi Legije stranaca. Dok sam bio tamo, kratko smo se čak i družili. Naravno, tad nije bilo riječi tko je koje nacionalnosti jer se ovaj krvavi sukob nije mogao ni nazrijeti. Drugi za koga sam znao da se priključio hrvatskim postrojbama bio je Ante Roso koji je, dok sam još bio mlad i zeleni legionar, već bio legenda u Legiji. S te strane, Kep je bio sasvim u pravu i to je ono što se znalo, a što li su tek imali i tko im se sve pridružio, a da mi to nismo znali", pitao se 1993. Ulemek.


Ulemeku su drugim riječima zapovjednici Bojne Zrinski bili idoli. :zubati

Citat:
Mladić je govorio kako su istodobno s napadima HV-a na okupirana područja u Hrvatskoj počele "čarke" i duž čitave linije fronte koju je u BiH držala Vojska Republike Srpske. "Tu postoji očigledna koordinacija jer su nam svojim napadima vezali većinu snaga tako što su nas razvukli po cijeloj fronti. Znaju oni dobro da mi, ako se kod nas ništa ne događa, možemo poslati dio naših jedinica na ovu bojišnicu i pomoći vam. S druge strane, Hrvati dobro znaju da se Jugoslavija neće direktno miješati u ovaj sukob jer su joj ruke vezane raznim dogovorima pa su tako dovukli mnoštvo snaga s drugih bojišnica, prije svega s onog dijela koji je naslonjen na Slavoniju i Baranju. Imamo informaciju da su ovdje gardijske brigade iz Osijeka i Zagreba. I oni, Arkane, imaju brigadu Tigrova", izlagao je Mladić.


Citat:
Legija je 1995. u Petrinji obučavao vojnike Fikreta Abdića Babe, a u zapadnoj Bosni zatekla ga je Oluja. "Probudio me je vezist i rekao da se nešto događa. Čim sam ustao, začuo sam udaljenu grmljavinu i prepoznao artiljerijsku vatru kakvu odavno nisam čuo. Poslije samo nekoliko riječi preko poljskog telefona sve mi je bilo jasno. Hrvatska je napala Krajinu sa svih strana", opisuje Legija početak Oluje.

Zbog poraza srpskih snaga, napisao je, osjećao je strašan bijes. "Nikako nisam mogao shvatiti kako smo se našli u toj situaciji. Kasnije sam čuo kako su Hrvati bili mnogo jači i kako bi svaka borba bila uzaludna. I tad bih uvijek pomislio kako su nekad Nijemci, ustaše, domobrani i Talijani bili još jači pa su se partizani ipak borili i uspjeli nekako ostati u svojim rodnim krajevima. (HV jači od Wehrmachta :D )

"Mi se ovdje nismo borili ni jedan jedini dan. Pa, Mile Jastreb se u Vukovaru borio protiv sto puta jačeg protivnika i uspio izdržati tri mjeseca. Jesmo li mi Srbi postali tolike pičkice da se nismo mogli boriti niti jedan dan za svoje, a ne tuđe", mozgao je Legija u ćeliji dok se prisjećao još jednog poraza koji ga je mjesecima proganjao. Nakon Oluje postavljen je za komandanta obrane Vukovara jer grad, naveo je u knjizi, nije imao nikakvu obranu. Tek poslije Oluje, "kad smo shvatili da Hrvati imaju pravu vojsku, a ne više lovačko društvo", počeli su razmišljati o tome.

Tu stavljaš Legiju i njegovu malu grupu plaćenika i probisveta u isti nivo kao i VJ? I ja ovo treba da shvatim kao argument? Ajde bre tišina tamo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4.8.-7.8.1995 OLUJA
PostPostano: 18 stu 2018, 02:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59713
Lokacija: DAZP HQ
sivi vuk je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Milan Martić je komičan lik, odnosno njegov završetak je komičan, davno sam vidio taj video. nije ništa bolje ni u Srpskoj bilo, i tamo je čisti srpski teritorij s preko 120 tisuća Srba padao kroz faze u nekoliko dana i to pod napadima maksimalno 20% snaga u odnosu na Oluju (u veličini niti 10%, ali u realnoj snazi rekao bih do 20%).

Tako je.I šta si ti iz toga zaključio?


da je stanovništvo jako istraumatizirano od pojma ustaše napadaju i ustaše dolaze. mogu zamisliti tog straha kad se tako nešto čuje, ledi se krv u žilama i vojnicima, a kamoli civilima. na kraju su postali žrtve vlastitih mitova.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4.8.-7.8.1995 OLUJA
PostPostano: 18 stu 2018, 02:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59713
Lokacija: DAZP HQ
Carmello Šešelj je napisao/la:
Tu stavljaš Legiju i njegivu malu grupu plaćenika i probisveta u isti nivo kao i VJ? I ja ovo treba da shvatim kao argument? Ajde bre tišina tamo.


kakvu VJ? po njegovim riječima dali su 180 poginulih, bome pozamašan broj, Bošnjaci bi njegovu brigadu proglasili viteškom. :zubati

sa Srbijom se ratovalo na istočnom frontu 1991.- not impressed. :kava

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4.8.-7.8.1995 OLUJA
PostPostano: 18 stu 2018, 02:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 02:01
Postovi: 1068
dudu je napisao/la:
sivi vuk je napisao/la:
Tako je.I šta si ti iz toga zaključio?


da je stanovništvo jako istraumatizirano od pojma ustaše napadaju i ustaše dolaze. mogu zamisliti tog straha kad se tako nešto čuje, ledi se krv u žilama i vojnicima, a kamoli civilima. na kraju su postali žrtve vlastitih mitova.

Ovo podseća na muslimane kojima su govorili da je dovoljno da vrište alahuegber i Srbi će se razbežati.Vidi se da ste braća.Na stranu tvoje odvratno negiranje ustaških zločina retko zabeleženih u ljudskom rodu,ipak se ne radi o tome što navodiš ali to je tvoja stvar i tvoja procena.Mi i vi imamo sasvim suprotna viđenja istih događaja.Jedno je istinito a drugo lažno.U budućem sukobu će se pokazati ko je bio u pravu.Onaj koji je pogrešio izgubiće sve.Do tada nastavite da njačete o svojoj nepobedivosti.

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4.8.-7.8.1995 OLUJA
PostPostano: 18 stu 2018, 03:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22976
Dudu,

Ratovalo se se sa JNA , od kojiih su 90% iskočii iz kaminona, jer nisu hteli da ratuju za neke vukojebine van Srbije. Zato je i odziiv i
na mobilizaciju bio manji od 5% na teriritorijii Beograda. Ali situacija je, što se tiče toga bila potpuno drugaičja stvar par godina kasnije, pa država nije slala poziv na mobilizacju, slušajući američku ambasadu. Kada je poslalat poziv za mobilizizaciju 1999., odazvalo se 99%. Zato budite zahvalni građanima Srbije što ih je boleo *** za Krajinom 1991.i 1995., jer da je raspoloženje u zemlji bilo kao 1999., na zabrebakoj katerdrali bi visilia srpska zastava i danas.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4.8.-7.8.1995 OLUJA
PostPostano: 18 stu 2018, 03:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59713
Lokacija: DAZP HQ
sivi vuk je napisao/la:
dudu je napisao/la:

da je stanovništvo jako istraumatizirano od pojma ustaše napadaju i ustaše dolaze. mogu zamisliti tog straha kad se tako nešto čuje, ledi se krv u žilama i vojnicima, a kamoli civilima. na kraju su postali žrtve vlastitih mitova.

Ovo podseća na muslimane kojima su govorili da je dovoljno da vrište alahuegber i Srbi će se razbežati.Vidi se da ste braća.Na stranu tvoje odvratno negiranje ustaških zločina retko zabeleženih u ljudskom rodu,ipak se ne radi o tome što navodiš ali to je tvoja stvar i tvoja procena.Mi i vi imamo sasvim suprotna viđenja istih događaja.Jedno je istinito a drugo lažno.U budućem sukobu će se pokazati ko je bio u pravu.Onaj koji je pogrešio izgubiće sve.Do tada nastavite da njačete o svojoj nepobedivosti.


u par mjeseci se rasulo pred 350 tisuća Srba pred HV-om kao ništa. to je isto kao da je netko pred kraj rata otpuhao sve Hrvate od Kupresa do Neuma, nezamislivo. svojevremeno sam čitao na forum.hr-u ispovjesti suprotne strane s prve crte i pravo gadno bilo, komanda prva bježala.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4.8.-7.8.1995 OLUJA
PostPostano: 18 stu 2018, 03:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59713
Lokacija: DAZP HQ
Carmello Šešelj je napisao/la:
Dudu,

Ratovalo se se sa JNA , od kojiih su 90% iskočii iz kaminona, jer nisu hteli da ratuju za neke vukojebine van Srbije. Zato je i odziiv i
na mobilizaciju bio manji od 5% na teriritorijii Beograda. Ali situacija je, što se tiče toga bila potpuno drugalčja par godina kasnije, pa država nije slala poziv na mobilizacju, slušajući američku ambasadu. Kada je poslalat poziv za mobilizizaciju 1999., odazvalo se 99%. Zato budite zahvalni građanima Srbije što ih je boleo *** za Krajinom 1991.i 1995., jer da je raspoloženje u zemlji bilo kao 1999., na zabrebakoj katerdrali bi visilia srpska zastava i danas.


mislio sam da si razuman forumaš, kad i ti komedijaš. mislim da je odziv bio 1,5-2% 1991., prosto je Srbima bilo nezamislivo uzeti pušku u ruke. JNA se obrukala u jesen 1991., navodno su već u rujnu bili svjesni da ne mogu u potpunosti pobjediti ZNG. inače, to je ujedno i najjače što smo od Srba vidjeli u povijesti, toliku koncentraciju oružja, ljudstva koliko hoćeš i stiglo se do Tenje i Nuštra nakon par mjeseci.

1999. odziv 105%. lako je protiv albanske nejači, to nije vojnički narod s ikakvom tradicijom pa se nad njima iživljavaju. međutim kad treba jurišati na Hrvate, onda je odziv 0,2%. :zubati zanimljivo za znati, vjerojatno stožer ima tu crticu negdje podvučenu.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4.8.-7.8.1995 OLUJA
PostPostano: 18 stu 2018, 03:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 02:01
Postovi: 1068
@Karmelo.Zato ćemo da gledamo i trpimo njihovo majmunisanje do sledećeg rata.
Srbija je trebala da pobije par desetina izdajnika zavede red proglasi rat i upotrebi naoružanje.Naravno tu bi se isprečili opet komunjare generali,Stanišić agent CIAe.Trebalo je bombardovati sve.Ući u Zagreb.Ovako gledaj i uživaj u kavezu dok majmuni skaču oko nas.

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4.8.-7.8.1995 OLUJA
PostPostano: 18 stu 2018, 03:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59713
Lokacija: DAZP HQ
sivi vuk je napisao/la:
@Karmelo.Zato ćemo da gledamo i trpimo njihovo majmunisanje do sledećeg rata.
Srbija je trebala da pobije par desetina izdajnika zavede red proglasi rat i upotrebi naoružanje.Naravno tu bi se isprečili opet komunjare generali,Stanišić agent CIAe.Trebalo je bombardovati sve.Ući u Zagreb.Ovako gledaj i uživaj u kavezu dok majmuni skaču oko nas.


niste bili u stanju uzeti Sarajevo u kojem ste bili trećina stanovništva, a kamoli ćete Zagreb. niste ni Osijeku ozbiljno prišli, a kamoli ćete u Zagreb. i za Vukovar vam je trebalo 3 mjeseca, od toga 50 dana u potpunom okruženju, u gradiću u kojem je Srba bilo 40%, s okolicom i više, a kamoli ćete u Zagreb.

kad niste 1991. uspjeli, nećete nikad. znaš dokud ta 1991. ide kad kod nas postoji izreka kad si u nečem jako dobar: osjećam se kao Srbin 1991. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4.8.-7.8.1995 OLUJA
PostPostano: 18 stu 2018, 03:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22976
Nije protiv albsanske nejači (za njih se brinula policija),nego protiv NATO, I odziv je bio takav kakav je bio. A bio je kakav je bio 1991. jer smo vas još uvek smatrali za braću, zabludelu braću, ali ipak braću. Tek par godina kasnije smo shvatili ko ste ustvari. Da nije bilo amerikanaca, koji s nam držali ruke zavezanim, zamisli šta bi bilo. Ne moraš da odgovaraš, samo zamisli.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4.8.-7.8.1995 OLUJA
PostPostano: 18 stu 2018, 03:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59713
Lokacija: DAZP HQ
Carmello Šešelj je napisao/la:
Nije protiv albsanske nejači (za njih se brinula policija),nego protiv NATO, I odziv je bio takav kakav je bio. A bio je kakav je bio 1991. jer smo vas još uvek smatrali za braću, zabludelu braću, ali ipak braću. Tek par godina kasnije smo shvatili ko ste ustvari. Da nije bilo amerikanaca, koji s nam držali ruke zavezanim, zamisli šta bi bilo. Ne moraš da odgovaraš, samo zamisli.


Srbi su 1991. bili nabrijani na rat i klanja kao nikad u povijesti, dogodila se perfektna situacija, ono što se kaže jednom u tisuću godina. Imaš oružja ko pijeska u pustinji, imaš ljudstva, imaš svoje ljude na terenu, imaš prešutnu ili otvorenu podršku Zapada i zajebeš. Ove priče nakon 1994. više nemaju smisla jer je HV otad pa do danas najjači i to bez premca prije svega u ljudskom i doktrinarnom faktoru, ali zajebat onako 1991. je baš znalački. Od toga više nema oporavka, niti će se Srbija oporaviti, niti se zaslužuje oporaviti. Bolju budućnost predviđam Republici Srpskoj nego Srbiji.

Nitko još nije na neki ozbiljan način pristupio tome kako je Srbija mogla onako zajebati i završiti na golom štapu, koliko je tu krivih poteza vučeno to je za nevjerovat, doslovno upropastili naciju iz matne situacije. Mislim da moderna povijest ne pamti takav kopernikanski preokret, barem meni ne pada na pamet ovako na prvu.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4.8.-7.8.1995 OLUJA
PostPostano: 18 stu 2018, 03:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 lip 2017, 02:01
Postovi: 1068
Socijalisti na vlasti+komunistički generali+CIA Stanišić i Simatović i to je to.



@Karmelo,uživaš li u predstavi?

_________________
"Ovdje mjenjamo žive za žive, a mrtve za mrtve".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4.8.-7.8.1995 OLUJA
PostPostano: 18 stu 2018, 03:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59713
Lokacija: DAZP HQ
Rat u BIH koliko god bio brutalan sam po sebi je ipak nešto drugo jer 1992. nije isto što i 1991. upravo zbog efektivne obrane Hrvatske i međunarodnih priznanja. Već je u ratu u BIH bilo dosta manje dobrovoljačkih postrojbi nego u Hrvatskoj, 1991. nema ozbiljne stranke u Srbiji koja nema svoju dobrovoljačku gardu u Hrvatskoj, imao si Srpsku gardu Vuka Draškovića (nemaju veze s Arkanom koja se slično zove), onda neka Dušan Silni od Srpske narodne obnove i izvjesnog Mirka Jovića, pa Beli orlovi ili Šešeljovci, pa izvjesni Srpski sokolovi itd.

1991. nisi relevantan u parlamentu Srbije ako nemaš svoje dobrovoljce u Hrvatskoj, ne možeš proći prag.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4.8.-7.8.1995 OLUJA
PostPostano: 18 stu 2018, 04:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59713
Lokacija: DAZP HQ
sivi vuk je napisao/la:
Socijalisti na vlasti+komunistički generali+CIA Stanišić i Simatović i to je to.



@Karmelo,uživaš li u predstavi?


Sjajna ekipa, elitna, tko je trebao biti na čelu, Boris Tadić, Đinđić ili Šešelj? Milošević+ jugogenerali je top kombinacija, on omiljen u narodu, prvi veliki srpski lider nakon Rankovića, a JNA generali premazani svim mastima, mahom svi ključni Srbi iz Hrvatske, osobno zainteresirani da zaštite svoje u Hrvatskoj, da svoj kraj stave pod kontrolu JNA. Mamula, Kadijević i Rašeta, i još Adžić koji je iz Gackog, ali ustaška žrtva. Kakvi generali s fenomenalnim backgroundom za rat protiv Hrvata, ne mogu bolje ni zamisliti. Ne znam kako si ovo olako objašnjavate, duboko bih promišljao o tome, čak bih i studiju napravio na vašem mjestu.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4.8.-7.8.1995 OLUJA
PostPostano: 18 stu 2018, 04:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22976
dudu je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Nije protiv albsanske nejači (za njih se brinula policija),nego protiv NATO, I odziv je bio takav kakav je bio. A bio je kakav je bio 1991. jer smo vas još uvek smatrali za braću, zabludelu braću, ali ipak braću. Tek par godina kasnije smo shvatili ko ste ustvari. Da nije bilo amerikanaca, koji s nam držali ruke zavezanim, zamisli šta bi bilo. Ne moraš da odgovaraš, samo zamisli.


Srbi su 1991. bili nabrijani na rat i klanja kao nikad u povijesti, dogodila se perfektna situacija, ono što se kaže jednom u tisuću godina. Imaš oružja ko pijeska u pustinji, imaš ljudstva, imaš svoje ljude na terenu, imaš prešutnu ili otvorenu podršku Zapada i zajebeš. Ove priče nakon 1994. više nemaju smisla jer je HV otad pa do danas najjači i to bez premca prije svega u ljudskom i doktrinarnom faktoru, ali zajebat onako 1991. je baš znalački. Od toga više nema oporavka, niti će se Srbija oporaviti, niti se zaslužuje oporaviti. Bolju budućnost predviđam Republici Srpskoj nego Srbiji.

Nitko još nije na neki ozbiljan način pristupio tome kako je Srbija mogla onako zajebati i završiti na golom štapu, koliko je tu krivih poteza vučeno to je za nevjerovat, doslovno upropastili naciju iz matne situacije. Mislim da moderna povijest ne pamti takav kopernikanski preokret, barem meni ne pada na pamet ovako na prvu.

Odziv ljudi koji su služlili vojni rok iz Srbije 80-ih, manje od 10 %, u Beogradu, manje id 5%. Da je poziv za mobiizaciju bio 1995., i da nam amerikanci nisu pretili svim si svačim da se ne umešamo, samo zamiisli, ne moraš da odgovaraš. Protiv jedne Amerike smo imali odziv 99%, ceniš da bi protiv usrane Hrvtaske imali manje, da nismo imali pretnje i zavrtanje ruku od od tih istih Amerikanaca?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4.8.-7.8.1995 OLUJA
PostPostano: 18 stu 2018, 04:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59713
Lokacija: DAZP HQ
A šta bi vi 1995.? Nakon 4 godine rata u kojem su Hrvati dobili prekaljenu vojsku, sad bi vi na nju krenuli s trećepozivcima? Vi niste tada imali profesionalnu vojsku, za razliku od Hrvatske koja je tad imala 30tak tisuća što vojnih i policijskih snaga sposobnih za napadačko djelovanje i neograničeno naoružanje i mogućnost nabave čega god. Tek bi tu nastala bježanija čim bi se počeli puniti sanduci, od tog se i 1991. bježalo s ratišta oko Vukovara, a ne da bi 1995. Uglavnom, šuplja ti je priča jer ste te 1995. i 1999. neusporedivo bili slabiji nego 1991. u svakom smislu. Kao što sam rekao, te 1991. ste bili najjači i u najboljoj poziciji u svojoj povijesti, sve nakon toga je kamilica, mogli biste se šepuriti samo Albancima i muslimanima.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4.8.-7.8.1995 OLUJA
PostPostano: 18 stu 2018, 09:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
S obzirom šta je JNA pokazala u čitavom tom ratu. Te taktike i čuda, rokanja artiljerijom kao da osvajaju Berlin. Ne kužim što su 50 godina radili kad se kakti pripremali za obranu Jugoslavije od NATO pakta. Nisu valjda mislili izvući haubice, tenkove, VBR-ove na livadu i to je to.

Ili oni pojma nisu imali o svom poslu. Ili im uopće nije bilo bitno.
Nekako sam dojma da su oni mislili da će se i drugi put izvući sa partizanijom i gerilskim terorizmom. U vrijeme toplotnih kamera, noćnih kamera, satelita i ostalih čuda tehnike.

JNA je bila više ideološka škola marksizma i odanosti "lideru", nego obuka mladića za rat.

Ja osobno sam u prošlom ratu sve nanovo učio. Ništa što sam učio na služenju vojnog roka nisam mogao iskoristiti.
Dobro, korištenje i čišćenje puške. To se nauči u civilnim klubovima gdje ideš na streljane i pucaš iz hobija. Platiš godišnju članarinu i već si na razini JNA po pripremi za rat.

Kad je počeo rat i kad sam na vijestima viđao da sa PAM-ovima deru po pješadiji (po ciljevima na zemlji) prva nesvjesna pomisao mi bila "šta je ovo...ovo nije po pravilima".
Godinu dana služenja vojnog roka i nijednom, apsolutno nijednom, da nam neko da informaciju da je PAM najjeftinije i najmoćnije oružje protiv pješadije. Pogotovo one koja se krije u kućama od standardnih blokova.
Kao da su te budale sve u JNA radili i imali referencu WWII. Nekako su mislili to će se ponoviti, i sve će biti doslovce isto kao u WWII.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4.8.-7.8.1995 OLUJA
PostPostano: 18 stu 2018, 10:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 11:42
Postovi: 10674
sivi vuk je napisao/la:
Milan Martić istina o "Oluji" i srpskoj izdaji.




https://youtu.be/wq6SbSEd7ww


Martić na ovom video zapisu trabunja bez veze. Koda je s kruške pao. Nije se Krajina mogla sama odbranit. Linija fronte je bila od Dubice do Dinare ca.700 km. Na toj liniji je SVK imala ca.30 000 ljudi,a HV je krenula u oluju sa ca.200 000 ljudi. To je omjer 6:1u korist Hrvata. Već prvog dana oluje HV je probio srpske linije na 30 mjesta. A Martić trabunja o zaprečavanju puteva i konfiguraciji terena. Zaboravio je da 30 000 ljudi ne može pokrit 700 km fronta ni u ludilu. Zakrpaš na dva mjesta,a neprijatelj prođe na trećem,il te zaobiđe.
Onaj koji je dao naređenje za izvlačenje je spasio mnoge
živote.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4.8.-7.8.1995 OLUJA
PostPostano: 18 stu 2018, 10:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 11:42
Postovi: 10674
Nema potrebe za filozofijom. Srbi su izgubili rat u Hrvatskoj,Hrvati su pobijedili. Čestitka pobijednicima.
Pod kojim su okolnostima Srbi izgubili može se o tom
drvit dan i noć,al ne mjenja činjenicu da su Hrvati pobijedili.Da su Srbi na kraju pobijedili mene isto ne bi
zanimalo pod kojim su okolnostima Hrvati izgubili.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4.8.-7.8.1995 OLUJA
PostPostano: 18 stu 2018, 11:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22976
dudu je napisao/la:
Srbi su 1991. bili nabrijani na rat i klanja kao nikad u povijesti, dogodila se perfektna situacija, ono što se kaže jednom u tisuću godina. Imaš oružja ko pijeska u pustinji, imaš ljudstva, imaš svoje ljude na terenu, imaš prešutnu ili otvorenu podršku Zapada i zajebeš.

I imaš manje od 10% popunjenosti jedinica, zbog masovnog neodziva na mobilizaciju, jer narodu nije bilo jasno zašto bi ratovali. Tako da ne, nismo imali ljudstvo, ni blizu, a i ono koje smo imali su oni koji nisu uspeli da pobegnu vojnoj policiji i na silu su dovučeni na front, pa im je i moral bio bio u saglasnosti sa situacijom u kojoj su se našli, a od koje su bežali (bukvalno).

Par godina kasnije to nije bilo ni blizu tako, ali tada su nam Amerikanci već sedeli na vratu i nisu nam dali da mrdnemo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4.8.-7.8.1995 OLUJA
PostPostano: 18 stu 2018, 11:40 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 16:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Graničar18 je napisao/la:
Na toj liniji je SVK imala ca.30 000 ljudi,a HV je krenula u oluju sa ca.200 000 ljudi. To je omjer 6:1u korist Hrvata. Već prvog dana oluje HV je probio srpske linije na 30 mjesta.


Omjer je bio 130.000:40.000, https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Operacija_Oluja

RH nije imala dovoljno oruzija za veci broj vojnika, a i stedjelo se na balistickim oruzjima.

U bitci za Vukovar bio je daleko nepovoljniji omjer i u ljudstvu i u tehnici pa se branio tri mjeseca.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: 4.8.-7.8.1995 OLUJA
PostPostano: 18 stu 2018, 12:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 11:42
Postovi: 10674
Instruktor je napisao/la:
Graničar18 je napisao/la:
Na toj liniji je SVK imala ca.30 000 ljudi,a HV je krenula u oluju sa ca.200 000 ljudi. To je omjer 6:1u korist Hrvata. Već prvog dana oluje HV je probio srpske linije na 30 mjesta.


Omjer je bio 130.000:40.000, https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Operacija_Oluja

RH nije imala dovoljno oruzija za veci broj vojnika, a i stedjelo se na balistickim oruzjima.

U bitci za Vukovar bio je daleko nepovoljniji omjer i u ljudstvu i u tehnici pa se branio tri mjeseca.


SVK nije imala u oluji više od 30 000 ljudi. Sa istočnom Slavonijom,zap.Slavonijom i Baranjom je imala maksimala 45-50 000 ljudi. Ali Slavonija i Baranja nisu obuhvaćene olujom.
HV nije imala dovoljno oružja 1995 ?
Štedilo se na balističkim oružjima ?
O čemu ti ?
Ne može se Vukovar urbana sredina i zbijen prostor uspoređivat sa olujom. Fronta dugačka ca.700 km.
Nije isto.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 897 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 36  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO