HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 16:28.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 15 sij 2019, 23:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Citat:
Nakon raspada Jugoslavije, od Domovinskog rata 1990-tih godina, u Hrvatsku se slijeva veliki broj naših katoličkih izbjeglica iz Bosne, Kosova i Vojvodine, gdje su uglavnom bili školski odgajani i živjeli u intenzivnom ozračju balkanizirane kulture, koju sada poput bumeranga masovno donose u Hrvatsku.

U početku su se za Domovinskog rata ovi naši istočni doseljenici često s nelagodom ispričavali, kako još nisu naučili domaći zapadni stil života u novoj domovini Hrvatskoj i da za to treba neko vrijeme. Medjutim se to vrijeme navodne prilagodbe dosad produžilo u beskonačno, a tijekom tzv. detudjmanizacije nakon god. 2000, ovi nepromijenjeni doseljenici postaju samouvjereni i svoj istočno-balkanski životni stil već široko nameću i domaćoj javnosti cijele Hrvatske, pa su se unatoč deklarativnom hrvatstvu, dosad po učinku zapravo ujedinili s ranijim domaćim jugoslavistima na unitarnoj balkanizaciji i dekroatizaciji hrvatske javnosti i kulture. Glavni oblici te balkanske dekroatizacije u Hrvatskoj se očituju kroz iduće javne učinke: balkanska dekroatizacija javnog jezika (dadakanje i turcizmi), masovno širenje balkansko-istočnih jela, nametanje balkanske istočne pop-kulture (turbo-folk i "cajke") i još ine sporedne i popratne pojave uznapredovale balkanizacije po Hrvatskoj, koja se sad već pomalo pretvara u Hirvatistan (= turski naziv Hrvatske). Novije doseljenike u Hrvatskoj koji imaju nabrojene značajke, domaći starosjedioci većinom nazivaju zajednički Balkancima, ili u okolici Zagreba dialektalno "Balkanezeri".

Glupost od izvora...

Kao balkanizaciju navodi 2 stvari, pjesme i hranu... Kao da u Puli i Umagu nema ćevapa ili kebaba. Dakle jedno od toga otpada. Što se tiće glazbe, uglavnom je točno.

Još jedna stvar, Vojvođani nemaju veze sa istokom. Ljudi su veći Slavonci od Slavonaca. Jako kulturan, pošten, pobožan i vrijedan narod. Navodi i Janjevce kao utjecajnu skupinu u balkanizaciji društva što je smješno, jel prelazi njihova brojka 50 000 ?

Ova glupost je napisana od nekog tko želi dijasporu okarakterizirati kao loše Hrvate koji uništavaju RH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 16 sij 2019, 00:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ako ti tako kažeš. Ajmo ovako, nabroji mi primjere ljudi koji su protjerani iz RH i BiH u Beograd i Srbiju općenito. Dakle, pisci, glumci, znanstvenici, liječnici... možeš i pjevače, tu doista dobro stojite ali nismo ni mi loši...

Ja ću tebi isto za Zagreb i RH.

Ima ih koliko hoćeš koji su sa prostora HR i BiH koji su u Srbiji ne samo od rata,već i prije rata. Neki više nisu živi
Sportaši:Dejan Bodiroga,Savo Milošević,Siniša Mihajlović,Jasna Šekarić,Mladen Krstajić
Glumci:Nebojša Glogovac
Pisci:Branko Ćopić
Političari:Šešelj,Drašković
Patrijarh Pavle
Pjevači:Zdravko Čolić,Nele Karajlić,Neda Ukraden,Mile Kitić,Mitar Mirić,Nada Obrić
Znanstvenici, pisci,glumci koji su sa prostora BiH i HR a nisu živjeli u Srbiji NikolaTesla,Jovan Dučić,Petar Kočić,Rade Šerbedžija.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 16 sij 2019, 08:50 
Online
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2011, 15:12
Postovi: 7357
dudu je napisao/la:
Nebula je napisao/la:
Konstantno se izbacuje ta neka cifra o 200.000 Hrvata koji kao nedostaju u RS-u. Pa kao Dragane zar si zaboravio na 200.000 Hrvata koji su etnički očišćeni iz RS-a. Čak i o 200.000 Hrvata koji su protjerani iz Posavine.

Ima li iko da ispravi te gluposti? U RS-u prije rata ukupno živjelo 144.238 Hrvata. Po zadnjem popisu 29.645

Bošnjaka u RS-u prije rata 440.746 a po zadnjem popisu 171.839

A Srba u FBiH prije rata 478.122 a po zadnjem popisu 56.550.

Novinari, poserem vam se na posao

To je neka ratna brojka koja je u nekom trenutku i imala smisla jer toj brojci treba dodati Hrvate iz Brčkog, Odžaka, Jajca, Kupresa, Stoca, dijela Mostara, sve skupa je sigurno bilo 200 tisuća Hrvata u zbjegu pred Srbima.


Naravno. Ali današnji posrani novinari bukvalno govore o 200.000 Hrvata koji nedostaju u RS-u. To jednostavno nije tačno i samo služi povećavanju mržnje

_________________
Podaci ZZO:
https://demografija.blogger.ba/2023/09/07/broj-osiguranih-po-kantonima/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 16 sij 2019, 09:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Graničar18 je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ako ti tako kažeš. Ajmo ovako, nabroji mi primjere ljudi koji su protjerani iz RH i BiH u Beograd i Srbiju općenito. Dakle, pisci, glumci, znanstvenici, liječnici... možeš i pjevače, tu doista dobro stojite ali nismo ni mi loši...

Ja ću tebi isto za Zagreb i RH.

Ima ih koliko hoćeš koji su sa prostora HR i BiH koji su u Srbiji ne samo od rata,već i prije rata. Neki više nisu živi
Sportaši:Dejan Bodiroga,Savo Milošević,Siniša Mihajlović,Jasna Šekarić,Mladen Krstajić
Glumci:Nebojša Glogovac
Pisci:Branko Ćopić
Političari:Šešelj,Drašković
Patrijarh Pavle
Pjevači:Zdravko Čolić,Nele Karajlić,Neda Ukraden,Mile Kitić,Mitar Mirić,Nada Obrić
Znanstvenici, pisci,glumci koji su sa prostora BiH i HR a nisu živjeli u Srbiji NikolaTesla,Jovan Dučić,Petar Kočić,Rade Šerbedžija.


Uf, što si sve udrobio, kad bih ja tako ne bi nam par stranica doteklo. Primjerice stavio si mog poznanika iz Zenice i generaciju Mladen Krstajića koji živi u Bijeljini koliko znam. On je i dalje u BiH tako da nije dobitak Beograda ili Srbije. Ne znam kakav ti je doprinos šundaša Mitra Mirića, Mile Kitića kulturi Beograda i Srbije. Istovremeno si zaboravio Ž. Samardžića i Gobline npr., od glumaca si preskočio Sergeja.

Evo meni je žao što je osnova Goblina protjerana iz Hrvatske (možda su i otišli, ne znam), s njima ste dobili punkere a mi izgubili:



https://en.wikipedia.org/wiki/Goblini

Ne znam koliko ima smisla stavljati sportaše jer u Hr trećina do polovina svih repki čine Hrvati iz BiH, naprosto dominiramo u odnosu na udio među Hrvatima.

Počeli ste s pričom kako se Zagreb balkanizirao a Beograd pozapadnio od početka rata 1991. stoga te molim da nabrojiš ljudski ratni plijen Beograda i Srbije od 1991. a ja ću tebi isto to za balkanizirani Zagreb. Čisto da vidiš čime smo ga balkanizirali.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 16 sij 2019, 10:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Vujadin je napisao/la:
Agathonikos je napisao/la:
Lapsus, brojka Srba bi bila manja a Bošnjaka veća jer ako su Srbi držali 2/3 BiH, onda bi ta "ratna" cifra od 440.746 Srba bila pretjerana jer ih prije rata na ovoj žutoj površini nije bilo toliko.

slika


Niste u pravu.
Koliko je Srba prognano 1992. iz Posavine (Brod, Derventa, Šamac, Modriča) prije oslobodilačke akcije Koridor, koliko je Srba prognano pred Naserovim hordama 1992. iz Srebrenice i Bratunca.
Koliko Srba je prognano 1995. iz Drvara, Petrovca, Sanskog Mosta, Ključa, Krupe, Glamoča, Grahova, Kupresa, Srbobrana, Jajca, ali i iz Šipova, Mrkonjić Grada i Ribnika, koji su vraćeni u Republiku Srpsku.

550.000-600.000 Srba je bilo prognano tokom rata u BiH.
Neki krajevi su vraćeni u Srpsku, neki nisu.


Zanimljivo kako svi pravoslavci preskacu spomenuti ubijanje I protjerivanje Hrvata od Konavala do Vukovara dok su stvarali tzv rsk, daleko prije oslobodilacke akcije Oluja.

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 16 sij 2019, 14:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
Junuz Djipalo je napisao/la:
Uf, što si sve udrobio, kad bih ja tako ne bi nam par stranica doteklo. Primjerice stavio si mog poznanika iz Zenice i generaciju Mladen Krstajića koji živi u Bijeljini koliko znam. On je i dalje u BiH tako da nije dobitak Beograda ili Srbije. Ne znam kakav ti je doprinos šundaša Mitra Mirića, Mile Kitića kulturi Beograda i Srbije. Istovremeno si zaboravio Ž. Samardžića i Gobline npr., od glumaca si preskočio Sergeja.

Evo meni je žao što je osnova Goblina protjerana iz Hrvatske (možda su i otišli, ne znam), s njima ste dobili punkere a mi izgubili:



https://en.wikipedia.org/wiki/Goblini

Ne znam koliko ima smisla stavljati sportaše jer u Hr trećina do polovina svih repki čine Hrvati iz BiH, naprosto dominiramo u odnosu na udio među Hrvatima.

Počeli ste s pričom kako se Zagreb balkanizirao a Beograd pozapadnio od početka rata 1991. stoga te molim da nabrojiš ljudski ratni plijen Beograda i Srbije od 1991. a ja ću tebi isto to za balkanizirani Zagreb. Čisto da vidiš čime smo ga balkanizirali.

Nabrojo sam sve one kojih sam se sijetio. Nisam mogo baš sve. Nigdje nisam napiso da se BG prozapadnio,nego da je dobio više sa Srbima iz HR i BiH,nego ZG sa Hrvatima iz BiH. Srbi iz Srbije nisu napredniji od zapadnih Srba pa su zato dobili. Dok je kod Hrvata obrnuto,Hrvati iz Hrvatske su oduvijek bili prozapadniji od Hrvata iz BiH.
Uzalud se ritaš.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 16 sij 2019, 15:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Našao sam na netu neki popis, bar pola od navedenih je došlo za rata i poslije rata:

POZNATI HRVATI IZ BIH:
A
Alilović, Mirko
Andrić, Ivo
Anušić, Dalibor
Arapović, Franjo
B
Bagarić, Sandra
Balić, Ivano
Bandić, Milan
Barać, Stanko
Bartl, Zlata
Bebek, Željko
Benac, Alojz
Beneš, Marijan
Bilić, Zvonimir
Blažević, Miroslav Ćiro
Boban, Zvonimir
Bogdan, Goran
Bratoš, Nikša
Brozović, Dalibor
Brozović, Miroslav
Bulić, Mate
Buntić, Denis
C
Č
Čilić, Marin
Čolo, Jakov
Čuvalo, Juraj (George Louis "Juraj" Chuvalo)
Ć
Ćorluka, Vedran
Ćosić, Drago
D
Dodig, Ivan
Dragićević, Ivan
Dragićević-Soldo, Mirjana

Đ
Đikić, Ivan
E
Ešić, Šimo
F
Filipović, Josip
G
Goluža, Slavko
Gregurević, Ivo
H
Herceg Tomich, Petar
I
Ivanković-Elez, Ivanka
Ivanković-Mijatović, Vicka
Ivanović, Dejan
J
Jakovljević, Ilija
Jelavić, Nikica
Jelenić, Julijan
Jović, Božidar
Jurčić, Krunoslav Kruno
Jurčić, Ljubo
Jurkić, Gabrijel
K
Kasapović, Mirjana
Katalinski, Josip
Kosača-Kotromanić, Katarina
Kovač, Niko
Kovač, Robert
Kovačić, Mateo
Kreković, Kristian
L
Ladan, Tomislav
Leko, Jerko
Losert, Venio
Lovren, Dejan
Lovrić, Drago
LJ
Ljubičić, Ivan
Ljuboja, Danijel
M
Mandić, Domink
Mandžukić, Mario
Marković, Vlatko
Martić, Grga
Martinović Kovač, Anica
Matanović, Julijana
Matvejević, Predrag
Mikulić, Ivan
Mikulić, Marijana
Miličević, Ivana
Mlakić, Josip
Molnar Talajić, Ljiljana
Musa, Željko
N
Neretljak, Mato
Nuić, Antonio
NJ
Njavro, Juraj
O
P
Paradžik, Ante
Paradžik, Božo
Pavlović-Lunetti, Marija
Pašalić, Tatjana
Pejaković, Zlatko
Penavic Marshall, Capricia
Petrić, Mladen
Pisarović, Vesna
Praljak, Slobodan
Prelog, Vladimir
Propadalo, Ivica
Puljić, Miljenko
Puljić, Vinko
R
Rakitić, Ivan
Ramljak, Ivan
Raspudić, Nino
Repeša, Jasmin
Rimac, Mate
S
Skoko, Božo
Slišković, Blaž
Soldo, Zvonimir
Srna, Darijo
Stanić, Mario
Š
Šarić, Krunoslav
Šimić, Antun Branko
Šimić, Dario
Šimunić, Josip Joe
Šiško, Ivica
Šola, Antonija
Šola, Vlado
Šop, Nikola
Šuker, Davor
Šušak, Gojko
T
Tutić, Zrinko
U
V
Z
Zadro, Blago
Ž
Živković, Boris

Fale tu još ljudi za koje nisam siguran jesu li Hrvati ali su se doselili u ZG i Hrvatsku u ratu i nakon njega:

Alen Islamović, Žera, Kemal Monteno, Miljenko Jergović, Zabranjeno pušenje zapadno :D ...

Ponavljam, za razliku od prošlih desetljeća kad se sirotinja doseljavala u Zagreb uz dosta studenata koji bi ostajali nakon faxa (poput mene), u ratu i nakon njega su dolazile formirane osobe, ovdje u popisu nema liječnika, profesora, inženjera i brojnih drugih koji su obrazovani i bogati došli u Zagreb. Jednostavno ne stoji da smo ga pokvarili. Uostalom, puno toga se nabolje promijenilo u zadnjih 25 g.

Iako doista ima primitivaca među nama, nema ih više nego ih je među domaćima, dapače. Inače, da nema naše djece pola vrtića bi se zatvorilo.

Cijela Hrvatska je jako povezana s BiH. Zato je općenito poprilično deplasirano ismijavat Bosance, mo'š samo po pi... bezveze dobit.

https://www.vecernji.hr/vijesti/cak-41- ... ake-407103

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 19 sij 2019, 19:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
Nebula je napisao/la:
Konstantno se izbacuje ta neka cifra o 200.000 Hrvata koji kao nedostaju u RS-u. Pa kao Dragane zar si zaboravio na 200.000 Hrvata koji su etnički očišćeni iz RS-a. Čak i o 200.000 Hrvata koji su protjerani iz Posavine.

Ima li iko da ispravi te gluposti? U RS-u prije rata ukupno živjelo 144.238 Hrvata. Po zadnjem popisu 29.645

Bošnjaka u RS-u prije rata 440.746 a po zadnjem popisu 171.839

A Srba u FBiH prije rata 478.122 a po zadnjem popisu 56.550.

Novinari, poserem vam se na posao


Na ovom snimku se vidi kako pripadnici muslimanske i hrvatske zajednice u Mrkonjić Gradu dobrovoljno napuštaju svoje kuće jer ne žele da žive u Republici Srpskoj.

To jasno kaže ovaj čovjek na 2.30.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 19 sij 2019, 19:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Graničar18 je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Ono što nije u redu je način na koji su Srbi učvrstili RS. Ubijanja, progoni nisu ljudski.

Srbi se ugledali na Hrvate,pa su na isti način učvrstili RS ko Hrvati Hrvatsku. :kava


A Kosovari vas slijede :kava

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 20 sij 2019, 13:27 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Svoje kuce su dobrovoljno jedino napustili Srbi iz FBiH nakon sto im je bilo jasno da ta mjesta nece zavrsiti unutar manje teritorijalne-administrativne jedinice.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 11 vel 2019, 13:20 
Offline

Pridružen/a: 11 vel 2019, 12:17
Postovi: 766
suverenist je napisao/la:
Nama je dugorocno jedini problematican susjed Italija. Jedini susjed koji je red velicina iznad nas i ima povijesne aspiracije na nas teritorij.


Nije trebalo dugo čekati na potvrdu:

https://www.index.hr/vijesti/clanak/pre ... 63144.aspx

(ex suverenist - promijenio sam nick)

_________________
Osjecaj me prati da sam fiju...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Stop mržnji!
PostPostano: 12 vel 2019, 14:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
Nebula je napisao/la:
dudu je napisao/la:
To je neka ratna brojka koja je u nekom trenutku i imala smisla jer toj brojci treba dodati Hrvate iz Brčkog, Odžaka, Jajca, Kupresa, Stoca, dijela Mostara, sve skupa je sigurno bilo 200 tisuća Hrvata u zbjegu pred Srbima.


Naravno. Ali današnji posrani novinari bukvalno govore o 200.000 Hrvata koji nedostaju u RS-u. To jednostavno nije tačno i samo služi povećavanju mržnje

Pa naravno da je tacno ako se broji i nihovo potomstvo, koje ne postoji. Djecu i djecinu djecu.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: hoblatopla, iprodano, Tomba17 i 285 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO