HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 00:46.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 236 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Genetika Hrvata
PostPostano: 13 vel 2019, 01:39 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
i, dokle se došlo, koje je objašnjenje, zašto hrvat iz hercegovine ima 190cm a hrvat iz zagorja 175cm? da ne nabrajam ostale fizičke razlike između dinaraca i hrvata iz sjevernih krajeva.

logika nalaže da mi je srodniji crnogorac sa durmitora koji izgleda kao ja nego jozo iz krapine koji je u prosjeku manji za glavu i sve ostalo.


molim da odjebete sa hrvati su srbi/ srbi su hrvati i ostalim sranjima, i ako može bez halpogrupa i ostalog kodnog jezika,

tko su dinarski hrvati, slaveni/ starosjedioci/ neki treći, to je to što me zanima.
i ako je odgovor da su i oni slaveni, odkud tolika razlika u fizionomiji između sjevera i juga? pa nije se to stvorilo u tisuću i kusur godina? nešto tu ne štima drugovi. molim da me se uvjeri da smo svi tu jednaki hrvati inače osnivam separatističku stranku za republiku dinarsku, hvala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetika Hrvata
PostPostano: 13 vel 2019, 02:07 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Dinarci su 99% hrvati, srba tog tipa ima jedino 64000 u ist. hercegovini.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetika Hrvata
PostPostano: 13 vel 2019, 02:10 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
odkud onda tolika razlika u fizionomiji među dinarcima i hrvatima sa sjevera (na stranu novije migracije di su dinarci preuzeli zagreb i sve ostalo) ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetika Hrvata
PostPostano: 13 vel 2019, 02:14 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
s one strane dinare je napisao/la:
odkud onda tolika razlika u fizionomiji među dinarcima i hrvatima sa sjevera (na stranu novije migracije di su dinarci preuzeli zagreb i sve ostalo) ?


Nije bas toika razlika, Svi hrvati su genetski srodni po autosomalnoj dna, i prilično homogeni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetika Hrvata
PostPostano: 13 vel 2019, 02:24 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
prosječna visina u zapadnoj hercegovini je 185, u hrvatskoj 180, a i to nabija dalmacija, kud ćeš veću razliku, a s druge strane istočna i zapadna hercegovina ista prosječna visina.
to su potvrđena mjerenja, ne moja nagađanja.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_a ... _worldwide

slika

https://peerj.com/preprints/3388.pdf


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetika Hrvata
PostPostano: 13 vel 2019, 02:26 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
razlika je jasna s marsa, i bez tih linkova, nije to samo visina, cijela konstrukcija je drugačija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetika Hrvata
PostPostano: 13 vel 2019, 02:27 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
A najviša visina u dijelu dalmacije kako mapa pokazuje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetika Hrvata
PostPostano: 13 vel 2019, 02:30 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Srpski dio stočne h. je slabo naseljen brđanski kraj sa jedva 64 000 stanovnika, hrvata je u Hercegovini 250000, a u Dalmaciji 850000.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetika Hrvata
PostPostano: 13 vel 2019, 02:34 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Istin je napisao/la:
A najviša visina u dijelu dalmacije kako mapa pokazuje.


a di je dalmacija, u panonskoj nizini?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetika Hrvata
PostPostano: 13 vel 2019, 02:35 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Istin je napisao/la:
Srpski dio stočne h. je slabo naseljen brđanski kraj sa jedva 64 000 stanovnika, hrvata je u Hercegovini 250000, a u Dalmaciji 850000.


i kakve to veze ima s ičim?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetika Hrvata
PostPostano: 13 vel 2019, 02:39 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
s one strane dinare je napisao/la:
Istin je napisao/la:
Srpski dio stočne h. je slabo naseljen brđanski kraj sa jedva 64 000 stanovnika, hrvata je u Hercegovini 250000, a u Dalmaciji 850000.


i kakve to veze ima s ičim?


To znači da je taj dinarski tip pretežno hrvatski.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetika Hrvata
PostPostano: 13 vel 2019, 02:54 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Istin je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:

i kakve to veze ima s ičim?


To znači da je taj visoki tip pretežno hrvatski.


jesam ja rekao da nije? jel moraš odma temu odvuć na srpsko hrvatska prepucavanja iako sam u uvodnom postu stavio da molim bez toga? sad samo čekam vujadina da javi pa da nastavite, šta je čije.
ponavljam zanima me odkud tolika razlika u fizionomiji između hrvata dinarskih krajeva (dalmacija, hercegovina) i hrvata sa sjevera hrvatske?
prosječna visina u RH je 180 i to nabija upravo ta dinarska dalmacija.
hrvati dalmacije i hercegovine su u prosjeku 185-186, a hrvati sjevera hrvatske nemaju ni 180, logično je zaključiti da se radi o 2 različita tipa, dinarski i sjeverni. ja se pitam kako mogu oba bit slavenska pored tolike razlike?
nešto tu ne štima. a ti mi brojiš srbe u hercegovini.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetika Hrvata
PostPostano: 13 vel 2019, 03:07 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
s one strane dinare je napisao/la:
Istin je napisao/la:

To znači da je taj visoki tip pretežno hrvatski.


jesam ja rekao da nije? jel moraš odma temu odvuć na srpsko hrvatska prepucavanja iako sam u uvodnom postu stavio da molim bez toga? sad samo čekam vujadina da javi pa da nastavite, šta je čije.
ponavljam zanima me odkud tolika razlika u fizionomiji između hrvata dinarskih krajeva (dalmacija, hercegovina) i hrvata sa sjevera hrvatske?
prosječna visina u RH je 180 i to nabija upravo ta dinarska dalmacija.
hrvati dalmacije i hercegovine su u prosjeku 185-186, a hrvati sjevera hrvatske nemaju ni 180, logično je zaključiti da se radi o 2 različita tipa, dinarski i sjeverni. ja se pitam kako mogu oba bit slavenska pored tolike razlike?
nešto tu ne štima. a ti mi brojiš srbe u hercegovini.


Ta razlika je puno manja nego što misliš, btw koji su ti to sjevernjaci to se sve izmješlo migracijama s juga koje i danas traju, Hrvati su genetski poprilično homogen narod, pitaj Cehu on ce ti to bolje objasnit.
Te priče o različitosti hrvata ne drže vodu. Genetika ih je pobila. Ja sam južnjak a genetski na testovima su mi najbliži sjeverni hrvati, slovenci i mađari.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetika Hrvata
PostPostano: 13 vel 2019, 03:14 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
ako je skoro 10 centi razlike malo onda ok, isti smo.
i znam za migracije sa juga i znam da se miješamo i to i diže prosjek RH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetika Hrvata
PostPostano: 13 vel 2019, 03:20 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Nije 10 centi razlike ni blizu, prosječna visina sjevernjaka je oko 180 cm, kao i u sjevernoj Bosni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetika Hrvata
PostPostano: 13 vel 2019, 03:26 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
kako je onda prosječna visina u RH 180,4? ne poklapaju ti se brojevi kume.
al evo recimo da je razlika samo 5cm. to je opet pun k i jasno da se radi o 2 različita tipa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetika Hrvata
PostPostano: 13 vel 2019, 10:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
s one strane dinare je napisao/la:
i, dokle se došlo, koje je objašnjenje, zašto hrvat iz hercegovine ima 190cm a hrvat iz zagorja 175cm? da ne nabrajam ostale fizičke razlike između dinaraca i hrvata iz sjevernih krajeva.

logika nalaže da mi je srodniji crnogorac sa durmitora koji izgleda kao ja nego jozo iz krapine koji je u prosjeku manji za glavu i sve ostalo.


molim da odjebete sa hrvati su srbi/ srbi su hrvati i ostalim sranjima, i ako može bez halpogrupa i ostalog kodnog jezika,

tko su dinarski hrvati, slaveni/ starosjedioci/ neki treći, to je to što me zanima.
i ako je odgovor da su i oni slaveni, odkud tolika razlika u fizionomiji između sjevera i juga? pa nije se to stvorilo u tisuću i kusur godina? nešto tu ne štima drugovi. molim da me se uvjeri da smo svi tu jednaki hrvati inače osnivam separatističku stranku za republiku dinarsku, hvala.


krivo si postavio tezu. tko kaže da pripadnici jednog fenotipa moraju činiti jednu naciju? mislim da osim Japanaca koji su izolirani stoljećima ne postoji primjer jednog naroda koji je identičan ili sličan po fenotipu. mi ovdje imamo primjer da su se Dinaroidi našli u najmanje 4 nacije, a vjerojatno i više kad bi se gledalo dalje prema Balkanu. ti isti Dinaroidi čine jednu naciju s nekim drugim, recimo tako sjevernjačkim fenotipom. nema tu originalnih, svi su originalni i žive tu tisućama godina, upliv gena sa strane je zapravo zanemariv osim ako se previše ne ufuraš u praćenje naše "burne" povijesti. Slaven nikad nije bio ni genetska, ni etnička, čak ni kulturna oznaka nego isključivo jezična. kome god je slavenski jezik materinski taj je Slaven pa taman da sliči na mongoloida ili da je Dinaroid.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetika Hrvata
PostPostano: 13 vel 2019, 10:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 14:18
Postovi: 8425
I šta tebi nije jasno?

To da ste isti narod sa kajkavcima je povijesni incident, i izmišljotina katoličke crkve koja je na osnovu religije formirala jednu naciju od par nespojivih naroda.

Na stranu fizičke karakteristike. Uzmi jezik kao osnovnu i logičnu determenantu za određivanje naroda:



Istočna Slovenija :001_smile


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetika Hrvata
PostPostano: 13 vel 2019, 11:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
Vujadin je napisao/la:
I šta tebi nije jasno?

To da ste isti narod sa kajkavcima je povijesni incident, i izmišljotina katoličke crkve koja je na osnovu religije formirala jednu naciju od par nespojivih naroda.

Na stranu fizičke karakteristike. Uzmi jezik kao osnovnu i logičnu determenantu za određivanje naroda:

Istočna Slovenija :001_smile


meni recimo nema puno smisla da svi Južni Slaveni ne čine jednu naciju jer su toliko slični jezično da postojanje više nacija nema smisla, samo se povijest poigrala na način da su pod utjecajim stranih vladara postali uglavnom njihove sluge i loše kopije da ne pričam da je glavno prokletstvo postojanje više od jedne religije.

možda su tebi Zagorci ili kajkavci neobični jer ih ne znaš, ali ja koji živim s njima, i imam ih sad već i u obitelji u značajnom broju, ih ne doživljavam iole sebi različite. da, neke su razlike u smislu mentaliteta, oni su više vezani za materijalno posjedovanje, dok nas više zanima zarada. :zubati

inače Bednja koju si linkao je baš specifična, to je selo koje ima svoj govor nerazumljiv bilo kojem drugom susjednom selu, ide se toliko daleko da se kaže da je to govor originalnih doseljenika plemena Hrvata. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetika Hrvata
PostPostano: 13 vel 2019, 11:12 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
@dudu
Ne kazem da pripadnici jednog fenotipa moraju cinit jednu naciju, ocigledno da ne moraju i ne cine, ali meni osobno puno toga pada u vodu kad vidim da mate iz makarske i ante iz capljine izgledaju kao jovan iz trebinja i milos iz cetinja a jozo iz krapine im izgleda srodno koliko i neki englez. Srodniji mi je po svemu taj iz cetinja nego neki kepec sa sjevera.

"Svi su originalni i zive tu tisucama godinama", to bi trebalo bit neko objasnjenje?
Povijest kaze da slaveni dolaze prije tisucu i par sto godina, tesko mi je povjerovati da slaveni donose oba fenotipa i da se bas taj dinarski tako naselio u dinaride a sjeverni na sjever, nejma logike. Ili je dinarski tu vec odavno prije ili nesto trece.

@vujadin
Zamolio sam da odjebete s tim sranjima, jebo te vuk karadzic i stokavci. Boli me *** za jezikom, njega se u hrvatskoj moze lako objasnit sto smo stoljecima bili rascjepkani na talijanske, njemacke, turske okupacijske zone. Sad nek se opet javi @istin pa zastavite kolo vodit vas 2 jel ante jovan ili je jovan ante


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetika Hrvata
PostPostano: 13 vel 2019, 11:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
Istin je napisao/la:
Dinarci su 99% hrvati, srba tog tipa ima jedino 64000 u ist. hercegovini.

A Srbi iz Like i Dalmacije,Grahova,Glamoča,Drvara,Livanjskog Polja,Kupresa nisu Dinarci ?

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetika Hrvata
PostPostano: 13 vel 2019, 11:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
s one strane dinare je napisao/la:
@dudu
Ne kazem da pripadnici jednog fenotipa moraju cinit jednu naciju, ocigledno da ne moraju i ne cine, ali meni osobno puno toga pada u vodu kad vidim da mate iz makarske i ante iz capljine izgledaju kao jovan iz trebinja i milos iz cetinja a jozo iz krapine im izgleda srodno koliko i neki englez. Srodniji mi je po svemu taj iz cetinja nego neki kepec sa sjevera.

"Svi su originalni i zive tu tisucama godinama", to bi trebalo bit neko objasnjenje?
Povijest kaze da slaveni dolaze prije tisucu i par sto godina, tesko mi je povjerovati da slaveni donose oba fenotipa i da se bas taj dinarski tako naselio u dinaride a sjeverni na sjever, nejma logike. Ili je dinarski tu vec odavno prije ili nesto trece.


za ovaj južni gen kažu da je u Europi već 25+ tisuća godina, a i ovaj sjevernjački nije puno manje prisutan, što će reći da na hrvatskom području imamo malte ne sve starosjedioce. moguće da su originalni Hrvati bili istog genetskog supstrata kao već postojeće stanovništvo u sjevernoj Hrvatskoj, ali je to malo bitno jer je jezgra Hrvatske ionako u dinarskim krajevima, što će reći da je šaka tih originalnih Hrvata nametnulo svoje ime i jezik neromaniziranim starosjediocima (ovi romanizirani su se tek kasnije asimilirali u Hrvate ili čak nikako nisu).

problem je s tom tvojom teorijom da ti je Jovan iz Trebinja bliži taj da će ti Jovan podvući nož pod vrat dok Joža iz Krapine ne bu. :zubati

iz nekog iskustva, sve dok je u pitanju europeid suštinski nikom nije bitno je li taj identičnog fenotipa ili ne da bi ga smatrao dijelom svog naroda. temelj je da zadovoljava minimum, a to je da je europskog podrijetla pa kojeg god i ljudi to u pravilu ni ne primjećuju.

inače meni su po fenotipu R1a žene daleko privlačnije od I2, jednostavno nešto dominatorsko u meni me tjera da se miješam s drugom racom. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetika Hrvata
PostPostano: 13 vel 2019, 14:08 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
dudu je napisao/la:
za ovaj južni gen kažu da je u Europi već 25+ tisuća godina, a i ovaj sjevernjački nije puno manje prisutan, što će reći da na hrvatskom području imamo malte ne sve starosjedioce. moguće da su originalni Hrvati bili istog genetskog supstrata kao već postojeće stanovništvo u sjevernoj Hrvatskoj, ali je to malo bitno jer je jezgra Hrvatske ionako u dinarskim krajevima, što će reći da je šaka tih originalnih Hrvata nametnulo svoje ime i jezik neromaniziranim starosjediocima (ovi romanizirani su se tek kasnije asimilirali u Hrvate ili čak nikako nisu).


znači šanse su da ni ja ni ti nemamo prevelike veze sa "orginal" hrvatima čijim imenom se kurčimo? pozdrav druže neromanizirani starosjedioče. :D

Citat:
problem je s tom tvojom teorijom da ti je Jovan iz Trebinja bliži taj da će ti Jovan podvući nož pod vrat dok Joža iz Krapine ne bu. :zubati


ma ne daj bože da zagovaram opet neko bratstvo i jedinstvo niti išta slično, to iz uvodnog posta o republici dinarskoj je malo u šaljivom tonu, mislio sam fizički po svemu bliži, nije samo visina nego i cijelokupna građa i izgled. ali povijest se odigrala tako kako je i naravno da mi je danas joža iz krapine 10 puta bliži od raznih jovana s kojima smo se klali svako malo

Citat:
iz nekog iskustva, sve dok je u pitanju europeid suštinski nikom nije bitno je li taj identičnog fenotipa ili ne da bi ga smatrao dijelom svog naroda. temelj je da zadovoljava minimum, a to je da je europskog podrijetla pa kojeg god i ljudi to u pravilu ni ne primjećuju.

inače meni su po fenotipu R1a žene daleko privlačnije od I2, jednostavno nešto dominatorsko u meni me tjera da se miješam s drugom racom. :zubati


istina, nisu to sad tolike razlike da možeš za svakoga odma uprt prstom i reć ovaj je dinarac ovaj nije, pogotovo što smo se već svakako dosta izmiješali, ali zanima me povijest, točno ko sam šta sam ja i moje "pleme", moji svi su ljuti dinarski tip, viši, krupnije građe, dlakaviji, tamnije kose, očiju, itd.

a čuj što se miješanja tiče ako ćemo tako najegzotičnije su onda skroz druge rase :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetika Hrvata
PostPostano: 13 vel 2019, 15:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
s one strane dinare je napisao/la:
Istin je napisao/la:

To znači da je taj visoki tip pretežno hrvatski.


jesam ja rekao da nije? jel moraš odma temu odvuć na srpsko hrvatska prepucavanja iako sam u uvodnom postu stavio da molim bez toga? sad samo čekam vujadina da javi pa da nastavite, šta je čije.
ponavljam zanima me odkud tolika razlika u fizionomiji između hrvata dinarskih krajeva (dalmacija, hercegovina) i hrvata sa sjevera hrvatske?
prosječna visina u RH je 180 i to nabija upravo ta dinarska dalmacija.
hrvati dalmacije i hercegovine su u prosjeku 185-186, a hrvati sjevera hrvatske nemaju ni 180, logično je zaključiti da se radi o 2 različita tipa, dinarski i sjeverni. ja se pitam kako mogu oba bit slavenska pored tolike razlike?
nešto tu ne štima. a ti mi brojiš srbe u hercegovini.


Mozga te sjevernjaki ima mongolsku mjjesavinu? Mi jedan lik iz Belarusije rekao da dinarci (gorstaki)najcisce dio bjele rase, a svaki sjeverniki mješali sa pradavnima mongoljima..

Hans Hunter je rekao da ljidi nordijske rase često ne vidi dosta razliku između alpijske race(sredisnja europa) i centralno-azijske(mongoloida)
Osim dinaraca manje-vise cisti samo mali broj Halstatta, jer i skandinavci između sobom dosta razlikuju.Dosta mongolske i slicne mjesavine.

Crnogoraca smatram kao najblizu rodbinu Hrvata dinaraca.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Genetika Hrvata
PostPostano: 13 vel 2019, 15:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 vel 2018, 07:02
Postovi: 318
Pozz prijatelju :HVO
Citat:
a čuj što se miješanja tiče ako ćemo tako najegzotičnije su onda skroz druge rase :zubati


Rasna cistoca to je velika vrjednost(kao i kultura i sl..sve tece od race), ako nju jos ima.

Esam za slobodnu Herceg-Bosnu iliti za HRHB kao centar Hrvatske.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 236 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 51 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO