HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 17:59.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 613 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 20 lis 2018, 20:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2018, 14:32
Postovi: 562
daramo je napisao/la:
Iživljavanje nad Hrvatima Zenice

Zastupnik vehabijske A-SDA napaodon Antu Dominkovića, župnik župe u Crkvicama.
vijećnik A-SDA, Mensud Keleštura je don Dominkoviću poručio kako "Bošnjaci u Zenici neće tolerirati njegove ponašanje, da je položaj Hrvata iznimno dobar", a napomenuo ga je i da su zenički Hrvati granatirali vlastiti grad s položaja HVO-a u Busovači.

Don Dominković je u odgovoru upozorio na loš položaj Hrvata u Zenici

"Govorite kako lažno iznosim činjenice o tom kako se Hrvati otpuštaju sa radnih mjesta! Konkretan primjer: u JP „Vodovod i kanalizacija“ bilo je primljeno šest pravnika na neodređeno vrijeme! Svim Bošnjacima je produžen ugovor, jedino jednom Hrvatu nije! Zanimljivo! Možete li mi Vi kao vijećnik reći koju rukovodeću poziciju u Zenici u javnim poduzećima vode Hrvati? Ili da su bar zamjenici Direktora? Želite li da Vam odgovorim na laži koje vi plasirate javnosti?!"

"Raspitajte se o položaju Bošnjaka u Općini iz koje dolazim – Orašju! Zamjenik direktora Pošte je Bošnjak, Direktor Duhanske je Bošnjak, na svim radnim mjestima postoje Bošnjaci koji jednako dobro rade kao i Hrvati. Nama nije problem kako se tko zove, nego zna li raditi i želi li raditi! U KPZ Zenica od stotinu radnih mjesta Hrvati ne mogu dobiti ni deset a u Orašju od deset Bošnjaci dobiju dva! Pogledajte omjer! A Hrvata je tamo po popisu preko 90 %! Pogledajte nacionalnu strukturu zaposlenih u FIS-u, a pogledajte u nekim firmama u Zenici!? Govorite nadalje o tom, kako su bošnjačka djeca ugrožena! Recite mi jednu jedinu školu gdje su Bošnjaci u većini u kojoj je dopušten hrvatski jezik osim u Katoličkim školskim centrima!? Ne određujem ja inventar škole niti što će se iznad ploče staviti!"

"Bio sam osobno u više bošnjačkih škola- javnih škola, gdje je službeni pozdrav „Selam“! I vi ste se našli govoriti o tom! Znate li uopće gdje su otvarane „dvije škole pod jednim krovom“? Isključivo na terenu koji je bio pod kontrolom Hrvata! Kako biste se Vi osjećali da uđete u javnu školu, a takve su većinom sve, i da je službeni pozdrav HVALJEN ISUS I MARIJA!? U javnim ustanovama se otvaraju mesdžidi! Nemojte mi samo Vi o segregaciji! Osobno osuđujem svaki oblik segregacije na bilo kom mjestu. Pogledajte Škole u Sarajevu, Visokom, Travniku, Zenici, Tuzli itd… Škole koje vodi Crkva! Dvorane koriste svi i namijenjene su cijelom gradu i svim njenim građanima"

"Govorite o pomoći koja je dolazila i kako ste dijelili posljednji komad kruha! Bravo, čestitam! Sada ću Vam opet činjenicama, koje su uvijek provjerljive, odgovoriti! Pomoć koja je dolazila preko Caritasa zeničkih Župa dijeljena je u omjeru 70 % Bošnjacima, 30 % Hrvatima! To je bio preduvjet da pomoć uopće dođe! I od tih 30 % dobar dio Muslimana je dolazio u naše Župe i dobivao pomoć! Mi smo uvijek gledali svima pomoći bez obzira kako se tko zvao i time se ponosim svim svojim kolegama koji su djelovali ovdje u vrijeme rata!"

"Koliko znam, ni Vi ni Vaša stranka, nikad nikom od mojih župljana niste donijeli paket pomoći ili bilo čega drugog. Nikad Vam nitko nije zakucao na vrata, a vjerojatano i neće dok sam ja ovdje. Bilo bi dobro da se Vi malo više pobrinete o Bošnjacima koji meni dolaze po pomoć, a koje ste Vi i takvi kao Vi ostavili da umiru od gladi, a obećavali ste im da će jesti zlatnim kašikama!"

Kako mu ga zakuca, ovo je reć svećenik, pravi Posavac :smajl007


Dobar tekst. Sve dobro i tacno receno. Kada si spomenuo zlatne kasike sjetih se necega. Ciganka Bisera cekala ispred karitasa u Masarikovoj, kaze joj neki cicica: sta ces ti ovdje. Kaze ona: a sta fali, moj Alija poginuo (sin), rekli dobice zlatni ljiljan, a on dobi zlatni k...c. Pustise je preko reda!

_________________
Nemoj se raspravljati niti sa rječitim, niti sa glupim; rječiti će te nadvladati u priči, dok će te glupi vrijeđati!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 03 pro 2018, 12:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 pro 2009, 14:42
Postovi: 8080
Lokacija: Na rubu egzistencije
Evo nešto za Đuku.

https://www.academia.edu/37896679/PROST ... card=title

_________________
Too proud to beg, too dumb to steal

It's probably me...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 08 pro 2018, 08:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Je, dobro je Zenica zamišljena ali je poslije inicijalne koncentracije učenih iz cijele AU kasnije trebalo isključivo fizikanera a to se onda ogledalo u niskom stupnju obrazovanja i velikom doseljavanju muslimana kojima AU nije baš bila na srcu, pretvorili su je na kraju u kasabu. Zgrade i infrastruktura su u Ze O.K. ali ljudi ne valjaju.

Kad smo mi skoro nestali evo sad nešto čine da vrate onaj srednjoeuropski duh. Sviđa mi se ali kasno...

https://avaz.ba/kantoni/zenicko-dobojski-kanton/436398/„ze-adventure“-nudi-svjetske-premijere-filmova-koncerte-predstave-za-djecu

https://youtu.be/bcZHucVQETA

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 28 sij 2019, 23:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Fora je ovo. Uslikao je saveznički pilot iz Južne Afrike koji je bombardirao Zenicu 10.4.'45. Par dana prije pada/oslobođenja.

slika

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 30 sij 2019, 09:57 
Offline

Pridružen/a: 29 sij 2019, 01:17
Postovi: 248
Pa gdje je tu grad?

_________________
https://www.youtube.com/watch?v=DEdGlJj0lzM&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0PMGlwioTpjOOXJ-rp5PUQ7wPsNsXnMw5e_xx0gn5i_X8kacNwK67Pu7g


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 16 ruj 2019, 13:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Jučerašnja proslava patrona župe Klopče.


Privitak/ci:
klopce.jpg
klopce.jpg [ 169.16 KiB | Pogledano 8122 put/a. ]

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 16 ruj 2019, 14:24 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Zadatak: nadji osobu ispod 60 godina starosti :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 16 ruj 2019, 14:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
s one strane dinare je napisao/la:
Zadatak: nadji osobu ispod 60 godina starosti :zubati


Pa dobro, tako ti je svugdje gdje su te crkvene svečanosti pa nije koncert Dječaka.

Inače, evo podaci za tu župu iz 2015.:

U Klopču je u 161 kućanstvu živjelo 359 katolika, za razliku od 1991. kada je ova župa brojala 1 450 katolika.

U pet zeničkih župa trenutno živi oko 6 500 Hrvata-katolika, za razliku od gotovo 25 000 prijeratnih. Taj broj se iz godine u godinu smanjuje, stariji živalj umire, a mladi zbog nedostatka posla svakodnevno napuštaju rodni grad.


Zanimljivo je ovo: "zbog nedostatka posla". Za isto vrijeme kada za Hrvate nije bilo posla (a to traje od 1945.) za druge ga ima te se ljudi doseljavaju neprekidno, ali Bošnjaci.

Hrvata u Zenici je bilo kao u Tomislavgradu. Sad ne znam je li dobro ili loše što ih više nema. S jedne strane je to jedan od velikih gradova u kojima smo bili većina i sigurno je značajniji od kasaba poput TG, a s druge strane smo tu bili utopljeni u moru Muslimana, kasnije Bošnjaka.

Uglavnom, lijepo mi je vidjeti hrvatsku zastavu, iako ne baš ovu jer nas je ta koštala nestanka iz Zenice, zadnji rat je samo bio zadnji čavao u lijes. Općenito grad izgleda O.K. i sušta je suprotnost onoj ratnoj džamahiriji, svakako je bolji od Sarajeva. Još ako ugase željezaru i rudnike i nestane zagađenja, mogao bi to biti grad za super život.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 16 ruj 2019, 14:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Klopce zupa? Iznenadjenje za mene. Doduse nisam tamo zalazila, mozda dva puta u zivotu, ali sam mislila da je cisto muslimansko. Bez obzira na sve, Zenica je lijep radnicki gradic bio. Imao je dusu. S nostalgijom se sjecam jednog dijela djetinjstva provedenog u njoj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 16 ruj 2019, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2018, 21:19
Postovi: 3578
Junuz Djipalo je napisao/la:
sigurno je značajniji od kasaba poput TG

Nije ti ovo uredu :angry


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 17 ruj 2019, 08:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
1986 je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
sigurno je značajniji od kasaba poput TG

Nije ti ovo uredu :angry


Zašto? Austougarski grad sa svim znanstvenim, kulturnim i sportskim institucijama i hrvatskom većinom naspram turske čaršije bez ikakvih sadržaja sa većinom muslimana.

Nije mi namjera vrijeđati nego olako uzdižete selendre bez perspektive naspram gradova s kakvom-takvom. Nama je izuzetno nedostajao jedan jači grad koji je naš. Vidi se to sad kad smo do pola Mostara došli. A imali smo to u Zenici još davno, naprosto smo prepustili. Doduše, isto su napravili Bošnje s BL i Srbi sa Sarajevom i Mostarom.

Danas je tako kako jest ali me iritira zaboravnost i neukost a ponekad čak i ismijavanje.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 17 ruj 2019, 10:27 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Pa istina, duvno je bilo i ostalo selo, sa muslimanskom vecinom jos prije 100 godina. Zenica grad je imala hrvatsku vecinu jos na popisu 48. Ili 53. i steta da je to sve zavrsilo tako.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 17 ruj 2019, 19:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Sto me moj zemljak Draz ignorira? Bice sto ruzim zemljake.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 11 lis 2019, 17:08 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Citat:
U poplavama u maju 2014. mjesni mesdžid pomjeren je 150 metara, a kuća Asmira Tutnjića završila u drugoj mjesnoj zajednici, prevalivši put od nevjerovatnih 750 metara!


Čovjek morao promijeniti ne samo ulicu i broj kuće, nego i poštanski broj. :D

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 06 ožu 2020, 16:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Arapi bi pravili Dubai na jugu Zenice.

Zebai :D

Još ću se i vratit...

https://youtu.be/oPLt4ajpmoc

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 06 ožu 2020, 19:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2019, 21:14
Postovi: 10777
Junuz Djipalo je napisao/la:
Arapi bi pravili Dubai na jugu Zenice.

Zebai :D

Još ću se i vratit...

https://youtu.be/oPLt4ajpmoc

Vratila bih se i ja da imam gdje. Bez obzira na sve volim taj grad....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 08 svi 2020, 17:52 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Dobra stara vremena.
Igrani film ŽIVOT JE NAŠ iz 1948 o probijanju tunela Vranduk u sklopu gradnje pruge Šamac-Sarajevo

http://www.balkanvideos.com/watch/film- ... rupV5.html

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 08 svi 2020, 18:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27103
Robbie MO je napisao/la:
Citat:
U poplavama u maju 2014. mjesni mesdžid pomjeren je 150 metara, a kuća Asmira Tutnjića završila u drugoj mjesnoj zajednici, prevalivši put od nevjerovatnih 750 metara!


Čovjek morao promijeniti ne samo ulicu i broj kuće, nego i poštanski broj. :D


Alija im je lijepo rekao: "Ili će biti građanska država ili će mnogi dobiti novi poštanski broj",
ili tako nekako.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 09 svi 2020, 09:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Bobovac je napisao/la:
Dobra stara vremena.
Igrani film ŽIVOT JE NAŠ iz 1948 o probijanju tunela Vranduk u sklopu gradnje pruge Šamac-Sarajevo

http://www.balkanvideos.com/watch/film- ... rupV5.html


Na toj stranici ima dobrog piratluka.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 09 lis 2020, 09:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
https://www.vitez.info/pocivao-u-miru-b ... gV6tI6Nk2g

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 27 sij 2021, 11:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5701
Lokacija: planina
Zenica 1971.;

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 24 srp 2021, 16:26 
Offline

Pridružen/a: 06 srp 2021, 08:45
Postovi: 3821
Fakat mi nije jasno otkud ovoj ekipi BASH ZENICA ali da, snimili su upravo u Zenici spot.



Ovo je vrsta rap-muzike koja je veoma popularna na njemackom govornom podrucju. Sto se vidi i po broju klikova i lajkovima, ravnih 92 miliona.

Kompilacija tri repera, dvojica iz BRD, jedan iz Austrije. Ovaj RAF Camora je najpoznatiji austrijski reper.

_________________
fakofbolan nema krsta bez tri prsta


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 13 kol 2021, 09:14 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
turbotakija je napisao/la:
Fakat mi nije jasno otkud ovoj ekipi BASH ZENICA ali da, snimili su upravo u Zenici spot.



Ovo je vrsta rap-muzike koja je veoma popularna na njemackom govornom podrucju. Sto se vidi i po broju klikova i lajkovima, ravnih 92 miliona.

Kompilacija tri repera, dvojica iz BRD, jedan iz Austrije. Ovaj RAF Camora je najpoznatiji austrijski reper.


Ti reperi se furaju na ghetto naselja i price kako dolaze sa siromasne ulice itd.
Zato su za spot izabrali najgadni grad koji uzasno izgleda.
Malo je tu Zenicu pogurala i balkanska Dijaspora sa kojom se RAF Camora mnogo druzi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 13 kol 2021, 10:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Blatuša. :smijeh Baš je za rap background dobra.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Zenica
PostPostano: 19 kol 2021, 07:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Puno spot likova koji žele izgledat opasno a najstrašniji je mlohavi lik u čelikovom dresu na 2:41. Od svih nabildanih i punih oružja, njemu bih zadnjem jeb'o mater. Jebem ti, đe sam ja odrast'o. :zubati

Raf im diže nekoliko puta 3 prsta u spotu. U po Zenice. :D Takijaš srpski.

Privitak:
raf.jpg
raf.jpg [ 59.75 KiB | Pogledano 4573 put/a. ]


U spotu se može vidjeti i tko u Ze ima puno djece.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 613 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 25  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 24 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO