HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 22:36.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 4993 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 200  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 06 sij 2020, 22:26 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Citat:
Ein laut Polizei mit einem Messer bewaffneter Mann wird in Gelsenkirchen von einem Polizisten erschossen. Ein zunächst nicht ausgeschlossener Terrorverdacht erhärtete sich nach der Durchsuchung der Wohnung jedoch nicht.


Dakle ocigledno nema veze s terorizmom a ni sa islamizmom. Pretrazili mu stan itd.. A prvo je to u sta su sumnjali.

Cijeli clanak.
https://www.focus.de/panorama/welt/naeh ... 20589.html


A evo i drugi portali

Citat:
Gelsenkirchen. Nach dem tödlichen Polizeischuss in Gelsenkirchen wertet die Polizei den Angriff als Anschlag. Aber: Der Terrorverdacht hat sich nicht erhärtet.

https://www.waz.de/staedte/gelsenkirche ... 63981.html



Citat:
Polizist erschießt Bewaffneten Keine Hinweise auf Terrorakt in Gelsenkirchen

https://www.jumpradio.de/thema/gelsenki ... 93e41.html



Takodjer nigdje ne stoji da je tip uopste bio musliman.

Za Francusku ne znam posto ni ne pratim ali me ni tu nebi iznenadilo da se radi o obicnoj histeriji.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 07 sij 2020, 09:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
KASAP je napisao/la:
Citat:
Ein laut Polizei mit einem Messer bewaffneter Mann wird in Gelsenkirchen von einem Polizisten erschossen. Ein zunächst nicht ausgeschlossener Terrorverdacht erhärtete sich nach der Durchsuchung der Wohnung jedoch nicht.


Dakle ocigledno nema veze s terorizmom a ni sa islamizmom. Pretrazili mu stan itd.. A prvo je to u sta su sumnjali.

Cijeli clanak.
https://www.focus.de/panorama/welt/naeh ... 20589.html


A evo i drugi portali

Citat:
Gelsenkirchen. Nach dem tödlichen Polizeischuss in Gelsenkirchen wertet die Polizei den Angriff als Anschlag. Aber: Der Terrorverdacht hat sich nicht erhärtet.

https://www.waz.de/staedte/gelsenkirche ... 63981.html



Citat:
Polizist erschießt Bewaffneten Keine Hinweise auf Terrorakt in Gelsenkirchen

https://www.jumpradio.de/thema/gelsenki ... 93e41.html



Takodjer nigdje ne stoji da je tip uopste bio musliman.

Za Francusku ne znam posto ni ne pratim ali me ni tu nebi iznenadilo da se radi o obicnoj histeriji.

Hajde ko vjeruje jebenoj njemackoj stampi, skoro sve incidente sa muslimanima pripisuju ekstremnoj desnici.
Npr 90% svih napada na zidove i sinagoge u njemackoj pripisuju extremnoj desnici, sto nije ni slucajno tacno, vise od polovine naprave muslimani.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 07 sij 2020, 09:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
Nigdje ne stoji da je musliman, već samo da je Turčin.

Jbt koga ovaj KASAP zajebava. Jesi našao džamiju u kojoj ćeš klanjat.


Ili se vodi onim: Iako je Mustafa iz Gaziantepa možda je bio ateist a to što je sa satarom nasrnuo na policiju uz islamističke povike ne znači ništa osim da je bio malo neurozan. A to što je imao bradurinu to je bilo zato što je bio hipster.

Ne daju se ni Švabe više zavaravati

slika

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 07 sij 2020, 10:57 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Haha boze, ja stavim clanake koji su gotovo identicni u svim njemackim medijima, o dogadjaju iz Njemacke, a Bobovac faca kao protudokaz postavlja screenshot nekakvog glupavog chata. Kao kad bi dopisivanja s Hercegobosna foruma poslao u Haski tribunal..i onda se cudio sto mi niko ne vjeruje.

Fridoline, jelde da hodas po stanu s onom kapom od aluminijuma?

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 07 sij 2020, 11:01 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
Čudan si ti lik ako su ti njemački mediji relevantni.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 07 sij 2020, 14:17 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Kasap zašto braniš islamiste?

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 07 sij 2020, 14:39 
Online

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
@KASAP u njemackoj jos samo neki 10-15% ljudi vjeruje medijama.
Politika koju vodi njemacka vlada i misljenje nejmackog naroda su dva totalno suprotna svijeta. To samo po sebi prije ili kasnije ce da zavrsi u velikom kaosu, jer takvo stanje nije odrzivo dugorocno.
"Rusia Today Deutsch" ima pola miliona ljudi koji in prate, dok najcitanije njemacke novine "der Spiegel" prati 1,6 miliona ljudi a drzavni dnevnik "Tagesschau" ima na internetu 1,7 pratioca.
Naravno da su domace novine i domaci dnevnik jaci ali mislim da razlika nije toliko velike jos kad znas kako svabe inace gaje mrznju prema rusima. Ljudi su skontali da postoji druga strana i prate i njenu pricu.
Moram da dodam da svabe imaju skroz drugacij stil zivota i da je ovo bitno jer oni ti slabo vise gledaju TV i prate dnevnik svake veceri u 20:00 sati kao sto je to u nas. Tempo zivota je takav da niko nema vremena gledat TV i neki film na TVu ili dnevnik. Ljudi filmove i serije gledjau na Netflix-u, Amazonu ili drugim platformama, isto tako prate i novine i dnevnik. Jednostavno je skoro pa ne moguce izplanirat zivot tako da svaki dan u 18 sati gledas svoju seriju i u 20:00 Dnevnik. Kad nades vremena onda na netu pogledas sta te zanima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 07 sij 2020, 16:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ova takija nešto u rangu one nekvalitetne kako su Hrvati birali Komšića na izborima.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 07 sij 2020, 17:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 15:32
Postovi: 6217
Lokacija: Izvan sebe
KASAP je napisao/la:
Haha boze, ja stavim clanake koji su gotovo identicni u svim njemackim medijima, o dogadjaju iz Njemacke, a Bobovac faca kao protudokaz postavlja screenshot nekakvog glupavog chata. Kao kad bi dopisivanja s Hercegobosna foruma poslao u Haski tribunal..i onda se cudio sto mi niko ne vjeruje.

Fridoline, jelde da hodas po stanu s onom kapom od aluminijuma?

Pa ako mi pomaze da jasno i nezavisno mislim, hodam.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 08 sij 2020, 00:16 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Naša Kvačica je napisao/la:
Kasap zašto braniš islamiste?



Ne znam otkud ti ta ideja da branim islamiste? Jednostavno mi se gadi izzivljavanje vecine nad manjinom, a jos vise mi se gadi licemjerstvo jer ovaj zakon, ukoliko doista dodje do toga, je ustvari samo zadovoljavanje lajtkultur-furke vecine pod izgovorom sekularizma. Jer da je nekome ozbiljno do sekularizma u skolama, valjda bi se uklonili i krizevi iz ucionica? Apsolutno ne podrzavam nikakvu vrstu religioznih simbola, pa tako naravno ni marame kod muslimanki, ali podrzavam svacije pravo da se oblaci onako kako on/ona to zeli. Ionako se radi o vrlo malom broju djevojcica, a sam zakon nece zasigurno dovesti do suzbijanja radikalnih pojava, vec naprotiv..

Ne samo da bi taj zakon bio ono sta bi bio, a vec sem rekao o cemu se radi na simbolickoj razini, vec se isti uvodi, ako se uvede, pod laznom krinkom. I sto je najgore u svemu tome, hajd desnicu nastranu, jasno je sta ti ljudi misle i na koji nacin razmisljaju, vec i sto dobar dio tkz. liberalne, "zelene" "ljevice" vjeruje u tu furku da se radi o zastiti zenske djece. Nikoga oni time nece zastititi vec ce samo kao efekat imati dodatan osjecaj inferiornosti pa tako i radikalizacije muslimansko konzervativnih elemenata.

A ovo u vezi njemackih medija. De ba, nisam ni ja od onih koji vjeruju u svako slovo napisano, ali u vezi ovog zadnjeg dogadjaja su svi mediji slozni u tome da se ne radi ni o kakvom islamistickom napadu, a ni terorizmu.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 08 sij 2020, 00:23 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Ono sta bih podrzao je zaista uvodjenje skolskih uniformi - za sve. Zasto? Pa zato sto je ova djecja, omladinska furka, presla sve granice ukusa. Samo je bitno koliko ti je skupa majica, patike..koje marke..cijene su nevjerovatne..dakle 200 eura za patike - normala, i ako to nemas, ispadas pakshu i ljakse i marginalac. Znam, kontradiktorno je ovome sto kazem u vezi podrzavanja svacijeg prava da se oblaci onako kako zeli, ali ovo je zaista preslo vec svaku mjeru i postalo bolesno, i mnoga djeca pate iz tih razloga. Ne znam kako je kod vas u BiH ali na Zapadu je ludilo. Kad bi svako dijete nosilo istu uniformu, a moj ukus bi bile crvene marame i plave kapice - no ne mora biti, onda tih pojava, barem na skolskom dvoristu, nebi bilo.


Fridoline, sta da ti kazem jbg., drzi se!

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 10 sij 2020, 01:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
KASAP je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:
Kasap zašto braniš islamiste?



Ne znam otkud ti ta ideja da branim islamiste? Jednostavno mi se gadi izzivljavanje vecine nad manjinom, a jos vise mi se gadi licemjerstvo jer ovaj zakon, ukoliko doista dodje do toga, je ustvari samo zadovoljavanje lajtkultur-furke vecine pod izgovorom sekularizma. Jer da je nekome ozbiljno do sekularizma u skolama, valjda bi se uklonili i krizevi iz ucionica? Apsolutno ne podrzavam nikakvu vrstu religioznih simbola, pa tako naravno ni marame kod muslimanki, ali podrzavam svacije pravo da se oblaci onako kako on/ona to zeli. Ionako se radi o vrlo malom broju djevojcica, a sam zakon nece zasigurno dovesti do suzbijanja radikalnih pojava, vec naprotiv..

Ne samo da bi taj zakon bio ono sta bi bio, a vec sem rekao o cemu se radi na simbolickoj razini, vec se isti uvodi, ako se uvede, pod laznom krinkom. I sto je najgore u svemu tome, hajd desnicu nastranu, jasno je sta ti ljudi misle i na koji nacin razmisljaju, vec i sto dobar dio tkz. liberalne, "zelene" "ljevice" vjeruje u tu furku da se radi o zastiti zenske djece. Nikoga oni time nece zastititi vec ce samo kao efekat imati dodatan osjecaj inferiornosti pa tako i radikalizacije muslimansko konzervativnih elemenata.

A ovo u vezi njemackih medija. De ba, nisam ni ja od onih koji vjeruju u svako slovo napisano, ali u vezi ovog zadnjeg dogadjaja su svi mediji slozni u tome da se ne radi ni o kakvom islamistickom napadu, a ni terorizmu.

Ako mislis da pokrivanje curica nije hendikep nabaci na sebe onu crnu vrecu za smece i probij dvije rupe za oci te tako idi u skolu ili negdi slicno da se socijaliziraš ;)

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 10 sij 2020, 01:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
KASAP je napisao/la:
Ono sta bih podrzao je zaista uvodjenje skolskih uniformi - za sve. Zasto? Pa zato sto je ova djecja, omladinska furka, presla sve granice ukusa. Samo je bitno koliko ti je skupa majica, patike..koje marke..cijene su nevjerovatne..dakle 200 eura za patike - normala, i ako to nemas, ispadas pakshu i ljakse i marginalac. Znam, kontradiktorno je ovome sto kazem u vezi podrzavanja svacijeg prava da se oblaci onako kako zeli, ali ovo je zaista preslo vec svaku mjeru i postalo bolesno, i mnoga djeca pate iz tih razloga. Ne znam kako je kod vas u BiH ali na Zapadu je ludilo. Kad bi svako dijete nosilo istu uniformu, a moj ukus bi bile crvene marame i plave kapice - no ne mora biti, onda tih pojava, barem na skolskom dvoristu, nebi bilo.


Fridoline, sta da ti kazem jbg., drzi se!

Podsjeti me na one uniforme i frizure sto diktatori popisuju u pakistanu,iranu,iraku ili slicno.

Mislim da ti njemci bas nepate od marki =))
Od marki pate samo istocni europljani koji su bili pod komunizmom.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 10 sij 2020, 09:29 
Offline

Pridružen/a: 02 stu 2019, 16:04
Postovi: 584
Mislim ipak da ti ne kontas o cemu se radi. A radi se o principima, jednakopravnosti i simbolicnim porukama.

"Od marki pati" veci dio djece, bez obzira na kojekave etnicke pripadnosti.

_________________
Jesu li "Bošnjaci" genocidofili ili genocidofobi ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 15 sij 2020, 12:24 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Welt je danas objavio da oko 100.000 etničkih Nijemaca se godišnje iseljava iz Njemačke.

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 15 sij 2020, 12:29 
Offline

Pridružen/a: 02 lip 2013, 21:35
Postovi: 1362
Lokacija: u prolazu
Heero je napisao/la:
KASAP je napisao/la:
Ono sta bih podrzao je zaista uvodjenje skolskih uniformi - za sve. Zasto? Pa zato sto je ova djecja, omladinska furka, presla sve granice ukusa. Samo je bitno koliko ti je skupa majica, patike..koje marke..cijene su nevjerovatne..dakle 200 eura za patike - normala, i ako to nemas, ispadas pakshu i ljakse i marginalac. Znam, kontradiktorno je ovome sto kazem u vezi podrzavanja svacijeg prava da se oblaci onako kako zeli, ali ovo je zaista preslo vec svaku mjeru i postalo bolesno, i mnoga djeca pate iz tih razloga. Ne znam kako je kod vas u BiH ali na Zapadu je ludilo. Kad bi svako dijete nosilo istu uniformu, a moj ukus bi bile crvene marame i plave kapice - no ne mora biti, onda tih pojava, barem na skolskom dvoristu, nebi bilo.


Fridoline, sta da ti kazem jbg., drzi se!

Podsjeti me na one uniforme i frizure sto diktatori popisuju u pakistanu,iranu,iraku ili slicno.

Mislim da ti njemci bas nepate od marki =))
Od marki pate samo istocni europljani koji su bili pod komunizmom.


Tu spada i naš regijun, dobro mi smo bar mogli kupovati farmerke i tenisice u Trstu.

_________________
When the power of love overcomes the love of power, the world will know peace - Jimi Hendrix


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 sij 2020, 14:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nijemci i službeno pod US sankcijama. Obustavljeno polaganje cijevi za Nord Stream. Firma se zbog sankcija povukla iz projekta i Rusi i Nijemci sad traže drugu koja će to završiti.
Tako to bude kad nacije šute kad se dijele sankcije drugima. Neće doći do nas.

A dobro, ne možeš previše očekivati od bezmudih. Imaju 37 vojne US baze na svom teritoriju.
Nisu imali muda reagirati ni kad im NSA godinama snimala telefonske razgovore od Merkel.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 sij 2020, 15:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Obezbedili su već rusku firmu koja će da završi postavljanje cevi. Nije mnogo ni ostalo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 sij 2020, 21:35 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
Ne vjerujem da bi utemeljitelj Vaše države i utemeljitelj Vaše stranke Franjo Tuđman podupro takvu politiku. Ako uzmete knjigu Franje Tuđmana “Nacionalno pitanje u suvremenoj Europi” onda ćete tamo pronaći bolje odgovore na europske izazove nego što to Europska komisija i Europski parlament čine. Riješenje pitanja Europe prije pronaći kod Tuđmana nego u Bruxellesu. Velike države i nadnacioinalne tvorevine nemaju smisla. To Vi, kao dijete Jugoslavije, bolje znate nego većina ovdje nazočnih.” – rekao je ovoga tjedna u Europskom parlamentu hrvatskom premijeru Andreju Plenkoviću njemački zastupnik Alternative za Njemačku (AfD) Maximilian Krah.

https://narod.hr/eu/video-zastupnik-afd ... bruxellesu

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 sij 2020, 21:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27118
Instruktor je napisao/la:
Ne vjerujem da bi utemeljitelj Vaše države i utemeljitelj Vaše stranke Franjo Tuđman podupro takvu politiku. Ako uzmete knjigu Franje Tuđmana “Nacionalno pitanje u suvremenoj Europi” onda ćete tamo pronaći bolje odgovore na europske izazove nego što to Europska komisija i Europski parlament čine. Riješenje pitanja Europe prije pronaći kod Tuđmana nego u Bruxellesu. Velike države i nadnacioinalne tvorevine nemaju smisla. To Vi, kao dijete Jugoslavije, bolje znate nego većina ovdje nazočnih.” – rekao je ovoga tjedna u Europskom parlamentu hrvatskom premijeru Andreju Plenkoviću njemački zastupnik Alternative za Njemačku (AfD) Maximilian Krah.

https://narod.hr/eu/video-zastupnik-afd ... bruxellesu


Dobio sam tu knjigu prije 20tak godina na dar, a pročitao tek prošle godine. Zanimljiva jeste i realistična.
Samo, bolje bi bilo da je to rekao neki drugi zastupnik nego iz te stranke.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 sij 2020, 22:56 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24535
Lokacija: Heartbreak Hotel
novem je napisao/la:
Dobio sam tu knjigu prije 20tak godina na dar, a pročitao tek prošle godine. Zanimljiva jeste i realistična.
Samo, bolje bi bilo da je to rekao neki drugi zastupnik nego iz te stranke.


A iz koje druge stranke to može biti rečeno? Zeleni, socijald-demokrati ili Merkelini pseudo-liberali?

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 19 sij 2020, 23:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27118
Bobovac je napisao/la:
novem je napisao/la:
Dobio sam tu knjigu prije 20tak godina na dar, a pročitao tek prošle godine. Zanimljiva jeste i realistična.
Samo, bolje bi bilo da je to rekao neki drugi zastupnik nego iz te stranke.


A iz koje druge stranke to može biti rečeno? Zeleni, socijald-demokrati ili Merkelini pseudo-liberali?


Ako ne može bar od te zadnje, onda bolje nikako.

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 25 sij 2020, 11:42 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546
Citat:
Stephan Brandner: Berlin je po ubojstvima glavni grad u Europi!

Berlin, 6. siječnja 2020. - Kako pokazuje nedavna studija njemačkog ekonomskog instituta (DIW), Berlin je glavni grad po ubojstvima u Europi. Iz elaborata se vidi da je broj ubojstava u Berlinu, računato na 100 000 stanovnika, bio 4,4 slučaja i time je daleko ispred drugih 16 najvećih europskih prijestolnica u 2016. godini. Na drugom je mjestu Pariz s 2,4 ubojstva, a na trećem mjestu Bruxelles s 2,2 ubojstva, što je upola manje nego u Berlinu.

Stephan Brandner, zamjenik saveznog glasnogovornika savezne vlade za AfD, šokiran je rezultatima:

"Kriminalni klanovi i bande preuzele su Berlin za sebe. Njima Berlin duguje ovu strašnu titulu. Činjenica da više od polovice osumnjičenih nema njemačko državljanstvo, još jednom pokazuje kamo nekontrolirana masovna imigracija može dovesti. Ovo nije Njemačka koju želimo. Berlin je postao nedostojan za glavni grad i sjajan primjer loših posljedica desetlijeća vladavine šarenih stranaka. "


https://www.afd.de/stephan-brandner-ber ... auptstadt/

Citat:
Beatrix von Storch: Merkel sada službeno želi Njemačku učiniti imigracijskom zemljom

Berlin, 22. siječnja 2020. U Nacionalnom akcijskom planu za integraciju, čiji prvi dio danas treba proći kroz Savezni kabinet, savezna vlada naglašava da je Njemačka zemlja useljavanja. Savezna vlada "pretrpjela je promjenu paradigme i priznala da Njemačka ovisi o imigraciji stranih kvalificiranih radnika i da oni obogaćuju našu zemlju", prenosi Rheinische Post.

Prema akcijskom planu, savezna vlada želi da integracija započne u matičnim zemljama imigranata. Ovaj akcijski plan o migracijama podržava takozvani zakon o imigraciji kvalificiranih radnika, koji će stupiti na snagu 1. ožujka 2020. godine. Akcijski plan glasi: "Njemačka mora postati privlačnija za kvalificirane radnike iz inozemstva."

(...) "Ono od čega Njemačka već pati tada bi potpuno izgubilo kontrolu: paralelna društva, klanovi, brakovi s djecom, ubojstva iz časti, niske plaće i nerazumna opterećenja za naše škole i socijalni sustav."

Racionalizacija i digitalizacija značit će nestanak milijuna radnih mjesta u narednim desetljećima. Čak i djelatnosti koje su se prije smatrale nezamjenjivim roboti sada mogu preuzeti, kako to utvrđuje i Institut za tržište rada i strukovna istraživanja. Samo iz tog razloga, migracija kojoj teži Federalna vlada bit će prelazak na nezaposlenost.


https://www.afd.de/beatrix-von-storch-m ... and-mache/

Citat:
Sylvia Limmer: "Zelena ponuda" postaje lijes njemačke opskrbe energijom

Berlin, 15. siječnja 2020. - Članica saveznog izvršnog odbora i europarlamentarka Dr. Sylvia Limmer vidi sigurnost njemačke opskrbe u velikoj opasnosti.

Europski parlament danas je usvojio "Zeleni dogovor". Krajnji cilj ovog paketa mjera je postizanje takozvane klimatske neutralnosti do 2050. godine - bez davanja definicije ovog koncepta političke borbe. Opskrbu energije treba u potpunosti prebaciti na obnovljive izvore. U Njemačkoj se često govori da je 40 posto potrošnje energije već pokriveno obnovljivim izvorima energije.

Članica Federalnog izvršnog odbora i diplomirana biologinja Sylvia Limmer objašnjava: "Međutim, ako pogledate primarnu potrošnju energije - odnosno, onu koja uključuje transport i proizvodnju topline, osim proizvodnje električne energije - onda samo 17 posto dolazi iz obnovljivih izvora energije. Energija vjetra doprinosi samo 4,4 posto."

To je dovelo do toga da su Njemci morali plaćati najviše cijene električne energije u Europskoj uniji. "Apsurdnost tvrdnje Komisije da će cijene energije pasti kao rezultat "Zelene ponude" teško je shvatiti", rekla je bavarska europarlamentarka.

Očekuje se da će e-mobilnost igrati presudnu ulogu u prometnom sektoru za smanjenje emisije iz novih automobila na nulu do 2040. Kako se to postiže nije spomenuto. Ustvari, to znači kraj motora s unutarnjim izgaranjem. "Prema trenutnom istraživanju koje je naručila savezna vlada, ovi planovi ugrožavaju 410.000 radnih mjesta u automobilskoj industriji", objašnjava Limmer. " Zeleni sanjari ne objašnjavaju kako se milijuni električnih automobila trebaju opskrbiti čisto obnovljivom energijom ." Zelena ponuda "je nastavak potpuno pogrešne tranzicije energije u Njemačkoj. Mora se obznaniti da idemo prema kolapsu opskrbe energijom. "


https://www.afd.de/sylvia-limmer-der-gr ... ersorgung/

Citat:
Alice Weidel: Njemačka se industrijska jezgra topi u suludoj 'zaštiti klime'

Berlin, 14. siječnja 2020., Alice Weidel smatra kako je daljnje smanjivanje radnih mjesta koje je Opel najavio rezultat "apsurdnih političkih zahtjeva" u kontekstu klimatske politike, koji se moraju odmah ispraviti kako bi se spriječila daljnja šteta našem gospodarstvu:

"Njemačka se industrijska jezgra topi. Planirano smanjenje zaposlenja u Opelu je alarmirajući signal. Kao rezultat prodaje francuskoj PSA grupi, proizvođač automobila je ionako u problemima te pod velikim pritiskom. Politička borba protiv dizelaša i motora s izgaranjem, proizvoljna obustava ograničenja i ekonomski planirani e-automobil koji su naručili Bruxelles i Berlin pogodili su njemačku automobilsku industriju u njenu najjaču granu, u pogonsku tehnologiju, istraživanje i razvoj. (...)


https://www.afd.de/alice-weidel-deutsch ... ahn-dahin/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 25 sij 2020, 11:50 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
novem je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:

A iz koje druge stranke to može biti rečeno? Zeleni, socijald-demokrati ili Merkelini pseudo-liberali?


Ako ne može bar od te zadnje, onda bolje nikako.


A možda su bolesni mediji nacrtali da ono što je normalno izgleda bolesno a bolesno izgleda normalno.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Njemačka
PostPostano: 09 vel 2020, 16:41 
Offline

Pridružen/a: 04 srp 2019, 22:20
Postovi: 3546


Malo vijesti iz Njemačke Demokratske Republike.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4993 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 92, 93, 94, 95, 96, 97, 98 ... 200  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: VUKsaJUGA i 44 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO