HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 13:35.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 27 svi 2020, 22:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
divizija je napisao/la:
A ovo u Turskoj, treba biti realan i znati da smo mi u Tursku strpali masu muslimana s Balkana i iz Rusije/Ukrajine. I to autohtonih potu rica.


Pa, šta? Šta nam su sve radili i koliko dugo divljali, palili, ubijali, mučili Hrišćane po Evropi-trebala se napraviti koalicija najjačih, sastaviti Tursku sa zemljom i zapretiti im da slučajno ne zafali dlaka s' glave Hrišćanima tamo... ej, bre, na karti se vidi da nema oblasti u Maloj Aziji da nije imala Hrišćana i sve su ih Turci satrli! :mad

Ili makar Sevrski Sporazum:

slika

A ne ovo danas-i dalje se oni nešto guraju na Balkan i u Evropu umesto da se ne čuju živi nakon svega! Čak uče svoju decu tamo da mi "priželjkujemo da se oni vrate", da smo "za nji'ova vakta bili na vrhuncu Civilizovanosti", "da ne možemo da prežalimo što odoše"! Fuj! :cursing

Eto im sad Muslimani u London i Pariz pa nek' uživaju! :angry


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 28 svi 2020, 10:11 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
Ma gle, isto mi razmišljamo o pravoslavcima koj su migrirali na sjever i zapad pred i pod Turcima, ali opet su neki komad teritroije dobili. Štaš, kud ćeš s tolikim svijetom?

Tako su i ovi očistili kršćane iz Male Azije, evo ih sad po Grčkoj, Francuskoj i svuda.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 30 svi 2020, 11:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
divizija je napisao/la:
Ma gle, isto mi razmišljamo o pravoslavcima koj su migrirali na sjever i zapad pred i pod Turcima, ali opet su neki komad teritroije dobili. Štaš, kud ćeš s tolikim svijetom?

Tako su i ovi očistili kršćane iz Male Azije, evo ih sad po Grčkoj, Francuskoj i svuda.


Čekaj... jel' ti to porediš Otomane i njhov viševekovni zulum sa nama? :smajl043 Sprdaš li se, druže? :mad

Fuj! :rigam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 30 svi 2020, 19:50 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
ikmandvaradtist je napisao/la:
Čekaj... jel' ti to porediš Otomane i njhov viševekovni zulum sa nama? :smajl043 Sprdaš li se, druže? :mad

Fuj! :rigam


Ma zafrkavam te, samo ti velim da ste od zuluma imali i koristi. Makar si to ne želite priznati.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 30 svi 2020, 21:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
divizija je napisao/la:
Ma zafrkavam te, samo ti velim da ste od zuluma imali i koristi. Makar si to ne želite priznati.


Hrvatski humor... :rolleyes

Nije svaki Hrvat Željko Pervan, I guess... :neznam

Koje koristi? To što smo bili topovsko meso Austrijanaca? Koji si bestidnik, čoveče... :rigam


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 31 svi 2020, 01:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2020, 15:23
Postovi: 3165
ikmandvaradtist je napisao/la:
divizija je napisao/la:
Ma zafrkavam te, samo ti velim da ste od zuluma imali i koristi. Makar si to ne želite priznati.


Hrvatski humor... :rolleyes

Nije svaki Hrvat Željko Pervan, I guess... :neznam

Koje koristi? To što smo bili topovsko meso Austrijanaca? Koji si bestidnik, čoveče... :rigam


    Pa ako gledamo BiH činjenica je da se povećao udio Pravoslavac za vrijeme otomana to nije tajna, a mi smo od banovine kojom su upravljali Slavonci(Kulin, Borić i vjv Kotromanici) i Dalmatinci(Šubići) došli na razinu pa skoro manjine. A ako se gleda globalno naravno da ni vi niste dobro prošli to nema spora cjeli balkan je nazadovoa zbog njih

_________________
Srpsko-hrvatski svijet


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 31 svi 2020, 07:42 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
ikmandvaradtist je napisao/la:
divizija je napisao/la:
Ma zafrkavam te, samo ti velim da ste od zuluma imali i koristi. Makar si to ne želite priznati.


Hrvatski humor... :rolleyes

Nije svaki Hrvat Željko Pervan, I guess... :neznam

Koje koristi? To što smo bili topovsko meso Austrijanaca? Koji si bestidnik, čoveče... :rigam


Svi su bili topovsko meso, ponajviše naše cvijeće, bili ste vi topovsko meso i Turcima.

Ali nije to poanta, poanta je da ste vi kao narod prostorno raširili pod Turcima. Vi i Albanci jedini.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 31 svi 2020, 10:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 stu 2014, 21:01
Postovi: 1588
Prva laž kreće sa onom zapadnom terorijom, da smo mi slovenski dodjoši sa Karpata, kako bi Austrougari imali alibi da okupiraju ceo Helm.
Video je trebao da počne sa Vinčanskom civilizacijom, čiji smo potomci, dakle kao autohtoni narod, mislim na skoro sve današnje balkanske nacije, osim albanske pošto su oni došli sa Turcima.

_________________
Република Српска & Herceg Bosna against Mordor.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 31 svi 2020, 13:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
Gazda, Divizija,

'alo, bre, nismo se selili (ne širili! :mad ) jer smo voleli nego zato što su nas potisli! Dakle, krivite njih, kao ja!

Uostalom, nismo se nešto mnogo pomerili na Zapad, slušajući vas rekao bi čovek doselili smo se sa Hokaida:

slika

slika

slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 31 svi 2020, 15:06 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20464
Iz naše perspektive ste se širili svakako, prvo ste bili preko Drine pa onda više niste. Uostalom puno ste više dobili teritorija pod Turcima nego što ste izgubili dok Hrvati nisu dobili skoro ništa, samo komadić Baranje a izgubili smo pola teritorija, Čitavu Bosnu, Hercegovinu i ogromne dijelove Hrvatske.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 31 svi 2020, 15:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 14:09
Postovi: 2373
Lokacija: HR
ikmandvaradtist je napisao/la:
Gazda, Divizija,

'alo, bre, nismo se selili (ne širili! :mad ) jer smo voleli nego zato što su nas potisli! Dakle, krivite njih, kao ja!

Uostalom, nismo se nešto mnogo pomerili na Zapad, slušajući vas rekao bi čovek doselili smo se sa Hokaida:

slika

slika

slika

slika

Vojislav Šešelj savladao Paint pa crta, al čudi mi pa nije obojio bar do Kavlobaga. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 31 svi 2020, 17:40 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
ikmandvaradtist je napisao/la:
Gazda, Divizija,

'alo, bre, nismo se selili (ne širili! :mad ) jer smo voleli nego zato što su nas potisli! Dakle, krivite njih, kao ja!

Uostalom, nismo se nešto mnogo pomerili na Zapad, slušajući vas rekao bi čovek doselili smo se sa Hokaida:


Ove tvoje karte su iz nekih razdobolja ranog srednjeg vijeka, ne iz predotomanskog razdoblja. Kao što i sam vidiš na njima veći dio današnje Srbije nije Srpski.
Pod Nemanjćima Srbija je bila istočno od Drine i južno od Save, ali u odnosu na prethodni period proširila se mnogo istočnije i južnije: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... n_1190.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... entury.gif
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... al_map.png

Iz tog prostora Srbi su potisnuti malo s Kosova, ali se proširili na zapad i sjever poprilično. I Vojvodina i veći dio RSa su na čudan način otomanska ostavštine.
I naravno da ih ja krivim, ali me čudi da im vi ne priznajete zasluga.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 31 svi 2020, 17:47 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
weasel je napisao/la:
Iz naše perspektive ste se širili svakako, prvo ste bili preko Drine pa onda više niste. Uostalom puno ste više dobili teritorija pod Turcima nego što ste izgubili dok Hrvati nisu dobili skoro ništa, samo komadić Baranje a izgubili smo pola teritorija, Čitavu Bosnu, Hercegovinu i ogromne dijelove Hrvatske.


Bosna je već prije Turaka ošla svojim putem (osim zapadnog djela koji je i nazivan stoga Turska Hrvatska). Iako danas hrvatski i srpski nacionalistički povjesničari vole isticati kako je za gubitak Bosne kriva Turska, to je zapravo djelomično točno. Kriva je za islamizaciju, ali Bosna se u razvijenom i kasnom srednjem vijeku već posve emancipirala.
U Hercegovini su Hrvati i Srbi i danas na istim pozicijama ko prije 600 godina. Tu se praktički jako malo promijenilo, osim što su se "između", uz Neretvu, uvalili islamizirani Hrvati i Srbi..

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 31 svi 2020, 18:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2020, 15:23
Postovi: 3165
divizija je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Iz naše perspektive ste se širili svakako, prvo ste bili preko Drine pa onda više niste. Uostalom puno ste više dobili teritorija pod Turcima nego što ste izgubili dok Hrvati nisu dobili skoro ništa, samo komadić Baranje a izgubili smo pola teritorija, Čitavu Bosnu, Hercegovinu i ogromne dijelove Hrvatske.


Bosna je već prije Turaka ošla svojim putem (osim zapadnog djela koji je i nazivan stoga Turska Hrvatska). Iako danas hrvatski i srpski nacionalistički povjesničari vole isticati kako je za gubitak Bosne kriva Turska, to je zapravo djelomično točno. Kriva je za islamizaciju, ali Bosna se u razvijenom i kasnom srednjem vijeku već posve emancipirala.
U Hercegovini su Hrvati i Srbi i danas na istim pozicijama ko prije 600 godina. Tu se praktički jako malo promijenilo, osim što su se "između", uz Neretvu, uvalili islamizirani Hrvati i Srbi..


    Otišao je i Dubrovnik svojim putem pa šta, to ne mora ništa značiti mi danas općenito ne možemo govoriti šta bi bilo da nisu otomani došli, ali dvije su stvari sigurne, prva je muslimana nebi bilo, a druga je da bi Bosna gotovo sigurno bila dio Hasburške krune i samim tim bi se mijenjala čitava ta samostalnost Bosne isto kao što se mijenjala samostalnost Dubrovnika čim je pao pod Francuze pa ubrzo potom i Austriju. Uglavnom teško je za vjerovati sa bi nastala neka bosnjacka nacija jer i nema neke temelje za to

_________________
Srpsko-hrvatski svijet


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 31 svi 2020, 19:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
divizija je napisao/la:
Ove tvoje karte su iz nekih razdobolja ranog srednjeg vijeka, ne iz predotomanskog razdoblja. Kao što i sam vidiš na njima veći dio današnje Srbije nije Srpski.
Pod Nemanjćima Srbija je bila istočno od Drine i južno od Save, ali u odnosu na prethodni period proširila se mnogo istočnije i južnije: https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... n_1190.jpg
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... entury.gif
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/ ... al_map.png

Iz tog prostora Srbi su potisnuti malo s Kosova, ali se proširili na zapad i sjever poprilično. I Vojvodina i veći dio RSa su na čudan način otomanska ostavštine.
I naravno da ih ja krivim, ali me čudi da im vi ne priznajete zasluga.


Znam ja iz kog perioda su te karte i svesno sam ih stavio da se jasno vidi gde se začela srpska država (i da Muslimani koji skiče "Srba nikad s' ove strane Drine nije bilo!" vide)! Posle su nas Ugari odbacili južnije (a niste im zahvalni & ne priznajete im zasluge? :zubati ) za šta smo im vratili uzevši Vošu...

Hehehe, Hrvatima problem kad su nas Turci potisli na Zapad... naravno, nije im problem kad su nas prethodno Ugari odagnali na Istok...Ali, šta očekivati od najvećih licemera na svetu koje smo morali da oslobodimo - nema na čemu, treba pomoći onim nesposobnima da sami urade... :D

Tako da, mi smo se samo vratili u svoju kolevku... kao što uvek radimo! Ima ona Lannisterska: "Serbs always come back!" :basket


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 31 svi 2020, 19:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 lip 2019, 15:42
Postovi: 2197
Lokacija: Negdi na granici svitova
Postavit ću i ja kartu kraljevine Hrvatske na Drini dok su vas Bugari ganjali po šumama i gorama Srbije = (Šumadije).

_________________
Kažnjenik uvijek su me zvali svi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 31 svi 2020, 20:57 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20464
divizija je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Iz naše perspektive ste se širili svakako, prvo ste bili preko Drine pa onda više niste. Uostalom puno ste više dobili teritorija pod Turcima nego što ste izgubili dok Hrvati nisu dobili skoro ništa, samo komadić Baranje a izgubili smo pola teritorija, Čitavu Bosnu, Hercegovinu i ogromne dijelove Hrvatske.


Bosna je već prije Turaka ošla svojim putem

Što bi to trebalo značiti? Bosna je Hrvatska kneževina u srednjem vijeku, i pad Bosne pod Turke je nacionalna katastrofa Hrvatskog naroda.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 31 svi 2020, 21:36 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
ikmandvaradtist je napisao/la:
Znam ja iz kog perioda su te karte i svesno sam ih stavio da se jasno vidi gde se začela srpska država (i da Muslimani koji skiče "Srba nikad s' ove strane Drine nije bilo!" vide)! Posle su nas Ugari odbacili južnije (a niste im zahvalni & ne priznajete im zasluge? :zubati ) za šta smo im vratili uzevši Vošu...

Hehehe, Hrvatima problem kad su nas Turci potisli na Zapad... naravno, nije im problem kad su nas prethodno Ugari odagnali na Istok...Ali, šta očekivati od najvećih licemera na svetu koje smo morali da oslobodimo - nema na čemu, treba pomoći onim nesposobnima da sami urade... :D

Tako da, mi smo se samo vratili u svoju kolevku... kao što uvek radimo! Ima ona Lannisterska: "Serbs always come back!" :basket


Nisu vas Ugari pogurali na istok (to su samo promjene političkih granica, bez masovnih migracija), nego je srpska država promijenila smjer svoga širenja. Vlastimirovićima je Srbija završavala na Ibru, a Nemanjićima se proširila do Makedonije i Dunava.

Današnji Srbi su produkt države Nemanjića i njenog prostora, i kao takvi su ekspandirali na zapad i sjever sa njenog prostora, pod Turcima.

Tako da se niste vratili u svoju koljevku širenjem na zapad i sjever, jer od tamo ne potječete. To su samo prostori koji su u određenom periodu pripadali Srbiji. No to nije prostor kojega ste vi produkt. Svaka srpska familija koja zna svoju genealogiju, zna selo iz Hercegovine, Crne Gore, Srbije iz kojeg je došla. Ne potječete vi s Vrbasa ili Usore da bi se tu "vraćali".

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 31 svi 2020, 21:44 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
weasel je napisao/la:
Što bi to trebalo značiti? Bosna je Hrvatska kneževina u srednjem vijeku, i pad Bosne pod Turke je nacionalna katastrofa Hrvatskog naroda.


Bosna je do. 14., 15. stoljeća poprilično "svoja", i nije više kneževina, nego kraljevina.
Pad Bosne pod Turke jest svakako katastrofa, no (iako je to ŠBBKBB) opstanak Bosne kao države bi značio nastavak trenda njezine emancipacije i individualizacije.

Samo kao kršćanske europske nacije, a ne islamizirane dezorijentirane nusproizvodnje osmanskog osvajanja.

Državnost neke zemlje dugoročno dovodi do njezine nacionalne emanipacije i individualizacije.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 31 svi 2020, 21:51 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
saskia je napisao/la:
Postavit ću i ja kartu kraljevine Hrvatske na Drini dok su vas Bugari ganjali po šumama i gorama Srbije = (Šumadije).


Ma te karte u nebitne, karte su se mijenjale kako je koja država mijenjala snagu i silu.

Ja govorim o migracijama ljudi. Današnji Srbi na zapadu BIH, po Hrvatskoj, Vojvodini i Mađarskoj, su potomci ljudi koji su s prostora uže Srbije, jugoistočne BIH i Crne Gore MIGRIRALI na zapad i sjever pod Turcima.

I tao raširili srpski etnički prostor. A njih su Albanci spizdili s Kosova i pola Sandžaka.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 31 svi 2020, 21:55 
Online
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 21:58
Postovi: 20464
divizija je napisao/la:
weasel je napisao/la:
Što bi to trebalo značiti? Bosna je Hrvatska kneževina u srednjem vijeku, i pad Bosne pod Turke je nacionalna katastrofa Hrvatskog naroda.


Bosna je do. 14., 15. stoljeća poprilično "svoja", i nije više kneževina, nego kraljevina.
Pad Bosne pod Turke jest svakako katastrofa, no (iako je to ŠBBKBB) opstanak Bosne kao države bi značio nastavak trenda njezine emancipacije i individualizacije.

Samo kao kršćanske europske nacije, a ne islamizirane dezorijentirane nusproizvodnje osmanskog osvajanja.

Državnost neke zemlje dugoročno dovodi do njezine nacionalne emanipacije i individualizacije.

Bosna je možda "svoja" u smislu da je neovisna od Ugarske ali njeni velikaši su neraskidivo povezani s velikašima srednjovijekovne Hrvatske, to je isti narod, to su Hrvati. Nikad od te Bosne ne bi nastala neka zasebna nacija to je glupost, ako se Dubrovčani nisu odnarodili u 500+ godina samostalnosti ne bi ni Bosna.

_________________
Titanik potonio 15. a HDZ 17. Travnja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 31 svi 2020, 22:10 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 16:34
Postovi: 24718
weasel je napisao/la:
Bosna je možda "svoja" u smislu da je neovisna od Ugarske ali njeni velikaši su neraskidivo povezani s velikašima srednjovijekovne Hrvatske, to je isti narod, to su Hrvati. Nikad od te Bosne ne bi nastala neka zasebna nacija to je glupost, ako se Dubrovčani nisu odnarodili u 500+ godina samostalnosti ne bi ni Bosna.


Hm, već dobar dio izvora onoga vremena govori o njima kao zasebnima. Npr. Kuripešić ili Evlija Ćelebi ili čak Marko Marulić (Boj su bili š njimi Harvati, Bošnjaci,
Garci ter Latini, Sarbli ter Poljaci.
Eto još boj biju nici, a nikih ni,
A druzi ne smiju, jer jim si gnjivan ti;)

Narod je kategorija itekako ovisna o državama. Rus' je bio isto jedan narod, pa su nakon mongolskog ovajanja, raspada na niz kneževina, poljsko-litavske ekspanzije, isti podijeljeni na Ukrajince, Bjeloruse, Ruse. Neki Sasi i Franci su postali Nizozemci, a neki Flamanci i Njemci, a neki Norvežani postali su Islanđani.
I Dubrovačka Republika je u jednom trenutku propala. ŠBBKBB ne može nitko tvrditi.

Samo je sigurno da to ne bi bio ovaj postosmanski iskašljaj.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 01 lip 2020, 03:44 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2018, 23:31
Postovi: 1511
Lokacija: Mareva Ljut
Zašto se uvijek gleda što je bilo "prije turaka".
Što ne bi malo gledali što je bilo "prije Nemanjića", kakav je bio raspored etnoreligijske pripadnosti na Balkanu prije uspona te dinastije.
Ne počinje povjest svijeta sa Stipanom Nemanjom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 01 lip 2020, 04:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 svi 2020, 01:28
Postovi: 5704
Lokacija: planina
Prije Nemanjića katolički je bio skoro cijeli dinarski prostor, a opće poznato da je i sam Stipan bio katolik.
Zato mnogi današnji Srbi koji se lože na svoju junačku "istoriju" i jesu toliko iskompleksirani. Iako ovaj gore džamijaš nije nikakav Srbin al eto, ima takvih napaćenih Šešeljevaca (bivših katolika) kod Srba koliko hoćeš.

Za Hrvate generalno Srbin, Musliman, Turčin, Pravoslavac, Akindžija, Martolog, itd. sve je to ista istočnjačka kaša na koju se gleda sa prezirom i gnušanjem.
Trenutno nam se interesi poklapaju u BiH (iz HB perspektive, ne i Zagreba) pa ovdje vlada kao neko kršćansko bratstvo i jedinstvo međutim sutra (u HB negativnom scenariju) kad dođe SDS umjesto Dodika ili se (u HB pozitivnom scenariju) BiH stvarno raspadne u cijelosti se vraćamo na stare neprijateljske položaje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vizuelizovani tok istorije
PostPostano: 01 lip 2020, 06:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 tra 2020, 14:23
Postovi: 3685
Lokacija: Clown World
divizija je napisao/la:
Nisu vas Ugari pogurali na istok (to su samo promjene političkih granica, bez masovnih migracija), nego je srpska država promijenila smjer svoga širenja. Vlastimirovićima je Srbija završavala na Ibru, a Nemanjićima se proširila do Makedonije i Dunava.

Današnji Srbi su produkt države Nemanjića i njenog prostora, i kao takvi su ekspandirali na zapad i sjever sa njenog prostora, pod Turcima.

Tako da se niste vratili u svoju koljevku širenjem na zapad i sjever, jer od tamo ne potječete. To su samo prostori koji su u određenom periodu pripadali Srbiji. No to nije prostor kojega ste vi produkt. Svaka srpska familija koja zna svoju genealogiju, zna selo iz Hercegovine, Crne Gore, Srbije iz kojeg je došla. Ne potječete vi s Vrbasa ili Usore da bi se tu "vraćali".
[/quote]

Promenili smo smer svog širenja? Pa? Jel' to znači da smo izgubili pravo na tlo koje smo prethodno držali? :smijeh

Svako širi svoju državu gde može, nisi to znao?

Vi je niste ni imali - tako da ko vas išta pita? :confused1 Nek' dođe Mađar ili Bugarin ili Grk pa ćemo pričati... vi nemate pravo glasa uopšte kao u međudržavnim relacijama nepostojeći osvojeni, potčinjeni narod. Možete samo da drobite po vašim forumima i veličate svoje Mitove koje niko oko vas ne priznaje... a znaš kako kažu: "Ako baš svi oko tebe misle da lažeš/da si lud, onda..." :neznam

Elem, na Temu:



Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 70 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO