HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 11:57.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1085 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 44  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 13 kol 2020, 23:32 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
lider30 je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:
[

slika

Ovo je veći dio urbanog Srpskog Sarajeva. Opet ne kontam da ovdje može stati 30.000 stanovnika - uzimajući u obzir da još ima manji dio zgrada, koji nije obuhvaćen slikom.

Imaš MZ Vojkovići koji imaju na zadnjem popisu 2013 oko 5400 stanovnika piše da im je priraštaj oko 13 promila. MZ Mladice ima oko 2000 stanovnika. Imaš tu sela dosta koja se ne vide na karti Petrovići,Miljevići,Gornji i Donji Kotorac,Kasindo,Tilava. Blok naselje SOKO iza autobuske ima oko 2500 stanovnika. Dobrinja 4 i veći dio Dobrinje 1 nije ušao u ovu sliku. Imaš naselje stambeni blok oko sportske dvorane Slavija ni to nije ušlo u ovu sliku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 kol 2020, 09:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Na ovim slikama se dobro vidi pozadina Istočnog Sarajava i koliko još prostora za gradnju ima.
Na GE izgleda kao da su u pozadini planine a u stvari je teren na kojem je itetekako moguće graditi.
Sve u svemu prostora sigurno nikad neće nedostajati.

slika

slika

slika

slika

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 kol 2020, 09:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
U Zagrebu su na takvim brdima najelitniji kvartovi, van puteva "obične raje".

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 kol 2020, 09:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58281
Lokacija: DAZP HQ
Robbie MO je napisao/la:
U Zagrebu su na takvim brdima najelitniji kvartovi, van puteva "obične raje".


u federalnom Sarajevu isto elitno.

slika

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 kol 2020, 15:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Pobacajte 20 spomenika po gradu, treba vam projekt poput onog Skopje 2020. :zubati

Festivale organizirajte, turiste dovedite.

Bazene, akvapark.

Jedan poslovni neboder da podigne vizuru i tlak komšijama.

Fali vam i monumentalni hram poput Savinog u BG. Neka vam SPC prebaci sjedište eparhije u Istočno Sarajevo, to će i povući jedan određeni broj Srba iz federalnog Sarajeva.

Sportska dvorana.

Muzeji.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 kol 2020, 15:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Kakva je organizacija javnog prometa? Postoje li autobusi koji kruze oko grada?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 kol 2020, 16:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Robbie MO je napisao/la:
Sportska dvorana.


Ima.

slika

Još samo unutrašnji radovi da se završe.

slika

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 kol 2020, 16:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Robbie MO je napisao/la:
Fali vam i monumentalni hram poput Savinog u BG. Neka vam SPC prebaci sjedište eparhije u Istočno Sarajevo, to će i povući jedan određeni broj Srba iz federalnog Sarajeva.


Ima na Palama zanimljiv hram.

slika

slika

slika

Kad SPC skupi para gradiće sesigurno nešto slično i u Istočnom Sarajevu.
Sad se sve preusmjerava na srpsko-ruski hram u Banja Luci.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 kol 2020, 17:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Vidis kako su to ovi naši katolici riješili :zubati


slika

slika

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 kol 2020, 17:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Zatvoreni bazen meni čini distinkciju grada i kasabe.

Inače, meni su one niske zgrade s fasadnom ciglom u Lukavici još i prije rata bile najbolje mjesto za živjeti u Sa. Mi nemamo taj osjećaj ali za istočnu BiH, pa i CG život u istočnom Sarajevu je veliki napredak i uspjeh.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 kol 2020, 17:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Imamo mi sličnu u Zvorniku

slika

slika

slika

Ja više volim manje ali kvalitetnije crkve tipa naše u Banja Luci sa zlatnim krovim i crveno-žutim kamenom iz Izrela.

slika

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 kol 2020, 17:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68263
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Junuz Djipalo je napisao/la:
Zatvoreni bazen meni čini distinkciju grada i kasabe.


Kroz prste se može progledati gradovima na moru.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 kol 2020, 19:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Treba isparcelisati deo zemlje gde će se graditi privatne kuće sa dvorištima. Ne valja sve trpati u dvosobne stanove.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 kol 2020, 19:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 11:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА



Divan komad srpske zemlje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 kol 2020, 20:17 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
Carmello Šešelj je napisao/la:
Treba isparcelisati deo zemlje gde će se graditi privatne kuće sa dvorištima. Ne valja sve trpati u dvosobne stanove.

Stan je lakše održavati. Oko kuće ima uvijek posla. Ko hoće da pravi kuću ima lokaciju na Mladičkom polju,Prljavo brdo,Vojkovići - Blace,Pavlovac,Tilava donekle. Ravne terene za zgrade iskoristiti. Nećemo valjda Bijeljinu praviti u Sarajevskom polju ?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 kol 2020, 20:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Dobro, ako već ima mesta u blizini, treba dati neke olakšice oko dozvola, poreza, dovođenja vodovoda, kanalizacije, struje. Neka prave zgrade u ravnici, ne treba praviti Bijeljinu, ali ne treba praviti ni Novi Beograd, oko Srpskog Sarajeva treba da postoje naselja sa kućama koja mu gravitiraju. A ako grad bude rastao (a neće ako sve ljude strpaš u dve sobe, tu nema nataliteta), lako će se naći investitori da isplate vlasnike kuća i sagrade nove zgrade.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 kol 2020, 20:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Jugoistočno od stambenog bloka...

Citat:
Vojkovići, Grlica i Krupac - Srpska Ilidža - Republika Srpska

Kao cjelina broji preko 2,000 kuća i preko 8,000 stanovnika. Predstavlja južnu kapiju
Sarajevskog polja, zagrljeno brdima: Naklo, Jocovina i Ilinjača u obliku potkovice,
koju presjeca rijeka Željeznica, izvlačeći se iz Krupačkih stijena. Ulazeći u Sarajevsko polje,
ona polagano odmara kroz Vojkoviće, da bi se kao prva desna pritoka Bosne ulila u nju, negdje iza Ilidže.
Iznad samog sela, s južne i zapadne strane je gorostasni Igman.



_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 kol 2020, 21:22 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
Carmello Šešelj je napisao/la:
Dobro, ako već ima mesta u blizini, treba dati neke olakšice oko dozvola, poreza, dovođenja vodovoda, kanalizacije, struje. Neka prave zgrade u ravnici, ne treba praviti Bijeljinu, ali ne treba praviti ni Novi Beograd, oko Srpskog Sarajeva treba da postoje naselja sa kućama koja mu gravitiraju. A ako grad bude rastao (a neće ako sve ljude strpaš u dve sobe, tu nema nataliteta), lako će se naći investitori da isplate vlasnike kuća i sagrade nove zgrade.

Zavisi kako ko. Evo gledam na Mladičkom polju i Vranješu ima velikih kuća sa dva sprata i četri stana. U njima su obično roditelji sa dva sina,dvije snahe i četvero ili petero unučadi. Nekad je tu možda i baba i djed. To je zajednica i danas je toga sve manje i manje. Jeftinije tako kuću napraviti ali diskutabilno kakvi bi odnosi unutar bili.Moj drug je tako živio sa ženom. Na kraju je prodao bratu svoj dio kuće podijelio se jer među ljudski odnosi su bili loši. Najstarija snaha je nadređena mlađim snahama,a opet iznad nje je glavna svekrva. Današnja četveročlana porodica bira ipak stan.

Novi Beograd je odlično naselje. Široki buleveri,ulice parkovi,idealna sredina za život. :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 kol 2020, 21:24 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
Nama na istoku RS je potrebno investicija i posla i natalitet će rasti. Sve do 2003 RS je imala pozitivan prirodni priraštaj. Što znači to nije bilo davni. Opština Ist. Novo Sarajevo je jedna od rijetkih koja je u demografskom plusu što se tiče nataliteta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 kol 2020, 21:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Luturčin svaku temu usere i zatakija.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 kol 2020, 21:47 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
novovrijeme je napisao/la:
Luturčin svaku temu usere i zatakija.

Po čemu zatakijam ? Ja prenesem stanje iz prve ruke onakvo kakvo je,jer sam upoznat o dešavanjima u Ist. Sarajevu. Dosta tvojih Krajišnika je našlo uhljebljenje ovdje. Svi srećni i zadovoljni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 kol 2020, 21:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 00:05
Postovi: 22976
Nije mi jasno šta si se nakačio na čoveka da je musliman. Meni deluje totalno autentično. Sad, što ti je možda problem što čovek govori stvari kakve jesu i nikad ne ulepšava stvari da ispadne turbo patriota, to ne znači da je turčin, to samo znači da ti ide na nerve. Mislim da grešiš što ga prozivaš da je musliman, čovek je samo realan i iskren.

Inače, drago mi je da ima naselja sa kućama oko Srpskog Sarajeva, mada bi to trebalo mnogo više od 2000 kuća, barem još pet puta toliko minimum. Ne sviđa mi se ni što 2000 kuća ima samo 8000 ljudi, to je četvoro po kući u proseku, trebalo bi da bude više, dosta više.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 kol 2020, 22:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Lutorčina je napisao/la:
novovrijeme je napisao/la:
Luturčin svaku temu usere i zatakija.

Po čemu zatakijam ? Ja prenesem stanje iz prve ruke onakvo kakvo je,jer sam upoznat o dešavanjima u Ist. Sarajevu. Dosta tvojih Krajišnika je našlo uhljebljenje ovdje. Svi srećni i zadovoljni.


Svi vi Muslimani ste upućeni u desavanja u Istočnom Sarajevu.
Znao bih i ja sve o Istočnoj Banja Luci da su je Muslimani napravili na Laušu.
Ti si izmislio do sad bar hiljadu prijatelja, poznanika, primjera preko kojih takijaš svoje stavove koji se uklapaju u zamišljenu sliku suživota sa Srbima.
Ne seri više Mujaga zasrao si i šefa i stanicu. Tvoji pojedinačni primjeri (čak i da ih nisi izmislio) ne znače ništa.

Šetalište Dr. Miodrag Lazić, srpska Dobrinja, Istočna Ilidža

slika

slika

slika

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 kol 2020, 22:42 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
Carmello Šešelj je napisao/la:
Nije mi jasno šta si se nakačio na čoveka da je musliman. Meni deluje totalno autentično. Sad, što ti je možda problem što čovek govori stvari kakve jesu i nikad ne ulepšava stvari da ispadne turbo patriota, to ne znači da je turčin, to samo znači da ti ide na nerve. Mislim da grešiš što ga prozivaš da je musliman, čovek je samo realan i iskren.

Inače, drago mi je da ima naselja sa kućama oko Srpskog Sarajeva, mada bi to trebalo mnogo više od 2000 kuća, barem još pet puta toliko minimum. Ne sviđa mi se ni što 2000 kuća ima samo 8000 ljudi, to je četvoro po kući u proseku, trebalo bi da bude više, dosta više.

Zato što su Banjalučani imali oduvijek kompleks od Sarajlija. To su ti neki mali sitni kompleksi. Kao prvo novovrijeme treba da zna da Banja Luka teško ikad može dostići veličinu Sarajeva,jer sve su pare u SRBiH slijevale u Sarajevu pa tek onda u ostale gradove SRBiH u okviru SFRJ. Banja Luka nema tako organizovan gradski saobraćaj kao Sarajevo gdje svakih par minuta imam trolu,tramvaj a autobus svakih 20 min. Ok neko će reći metro je budućnost,što naravno jeste.
Banja Luka nema zoo vrt,a Sarajevo ga ima.
Dok je aerodrom Sarajevo vrtio stotine hiljada putnika godišnje,banjalučki aerodrom vrtio par hiljada godišnje putnika. Tek nedavno 20 godina nakon rata doveli su Rajan Air. Mogli su čekati i razmišljati još narednih 20 godina koju će avio kompaniju dovesti u BL.
Oni su se uvijek furali kao nešto na Zagreb,ma daleko su oni od toga. Jedna varošica Derventa ima jaču privredu i industriju od grada sa 200 000 stanovnika. Kotor Varoš koji je selo malte ne blizu BL,potpuno je iskorijenio nezaposlenost i ima izvoz ne znam kolko od 70 mil evra,što je za njihov broj stanovnka fascinatno.
Sutra da se može novovrijeme zaposliti na budzet u Ist. Sarajevu ili federalnom Sarajevu doletio bi on pješke iz Banja Luke. Slaba im je ponuda posla. Pod hitno im Vučića dovesti da im sredi stanje i dovede njemačke prijatelje :zubati .Jedino što je prednost Banja Luke u odnosu na Sarajevo je čistoća ulica,parkova,grad je pun zelenila a higijena na nivou Slovenije. Klima je daleko toplija nego u Sarajevu i nema nešto puno magle. Na svu sreću Banja Luka se ljepše izgrađuje od Sarajeva,inače da i to maše to bi bila nova Priština u Krajini bez ikakvog smisla i reda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Istočno Sarajevo
PostPostano: 14 kol 2020, 22:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 srp 2017, 10:10
Postovi: 37650
Lutorčina je napisao/la:
Carmello Šešelj je napisao/la:
Nije mi jasno šta si se nakačio na čoveka da je musliman. Meni deluje totalno autentično. Sad, što ti je možda problem što čovek govori stvari kakve jesu i nikad ne ulepšava stvari da ispadne turbo patriota, to ne znači da je turčin, to samo znači da ti ide na nerve. Mislim da grešiš što ga prozivaš da je musliman, čovek je samo realan i iskren.

Inače, drago mi je da ima naselja sa kućama oko Srpskog Sarajeva, mada bi to trebalo mnogo više od 2000 kuća, barem još pet puta toliko minimum. Ne sviđa mi se ni što 2000 kuća ima samo 8000 ljudi, to je četvoro po kući u proseku, trebalo bi da bude više, dosta više.

Zato što su Banjalučani imali oduvijek kompleks od Sarajlija. To su ti neki mali sitni kompleksi. Kao prvo novovrijeme treba da zna da Banja Luka teško ikad može dostići veličinu Sarajeva,jer sve su pare u SRBiH slijevale u Sarajevu pa tek onda u ostale gradove SRBiH u okviru SFRJ. Banja Luka nema tako organizovan gradski saobraćaj kao Sarajevo gdje svakih par minuta imam trolu,tramvaj a autobus svakih 20 min. Ok neko će reći metro je budućnost,što naravno jeste.
Banja Luka nema zoo vrt,a Sarajevo ga ima.
Dok je aerodrom Sarajevo vrtio stotine hiljada putnika godišnje,banjalučki aerodrom vrtio par hiljada godišnje putnika. Tek nedavno 20 godina nakon rata doveli su Rajan Air. Mogli su čekati i razmišljati još narednih 20 godina koju će avio kompaniju dovesti u BL.
Oni su se uvijek furali kao nešto na Zagreb,ma daleko su oni od toga. Jedna varošica Derventa ima jaču privredu i industriju od grada sa 200 000 stanovnika. Kotor Varoš koji je selo malte ne blizu BL,potpuno je iskorijenio nezaposlenost i ima izvoz ne znam kolko od 70 mil evra,što je za njihov broj stanovnka fascinatno.
Sutra da se može novovrijeme zaposliti na budzet u Ist. Sarajevu ili federalnom Sarajevu doletio bi on pješke iz Banja Luke. Slaba im je ponuda posla. Pod hitno im Vučića dovesti da im sredi stanje i dovede njemačke prijatelje :zubati .Jedino što je prednost Banja Luke u odnosu na Sarajevo je čistoća ulica,parkova,grad je pun zelenila a higijena na nivou Slovenije. Klima je daleko toplija nego u Sarajevu i nema nešto puno magle. Na svu sreću Banja Luka se ljepše izgrađuje od Sarajeva,inače da i to maše to bi bila nova Priština u Krajini bez ikakvog smisla i reda.


Baliyać tema je Istočno Sarajevo a ne ta vaša ušljiva kasaba.
Odjebi u skokovima.

_________________
Srbi su mali narod sa karakterom super sile.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1085 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 44  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO