HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 16:57.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 75 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 22 lip 2010, 17:57 
Offline

Pridružen/a: 10 lip 2010, 02:19
Postovi: 18
totem je napisao/la:
Da se lagalo, jeste, lagalo se. Ali ljudi ne zaboravljajte, oni su bili jedina vojska koja nije bila naoruzavana od nicije strane(44 su poceli Englezi). Za razliku od ustasa, cetnika i svih ostalih. Ako su oni lagali, bar da mi budemo objektivni. Ako cemo iskreno, kao pokret oslobodioca nema tko im to ne priznaje da su bili najaci u europi. E sada sto im filmovi slice na Rambo 1,2 i 3 skupa, to je druga stvar. (Rambo je mala maca za batu zivojinovica). Sto se tice heroja,ok, skoro svi su napuhani. Ali pokusajmo malo realno sagledati situaciju. Sjetite se stjepana filipovica. I pogledajte istinitu fotografiju. Mozda jedinu u povjesti. Zar to nije heroj? Njihov mislim. Po mojoj procjeni, borio se za krivu stvar. Zar je veci mudonja Dinko Sakic?(naveo sam ovih dvoje, jer su obojica Hrvati) Koji je obarao rekorde u trcanju, 1945. Da su imali muda, imali su. Partizanski pokret u globali nije bio uopce los za vrijeme rata. Poslije rata se deformisao, kada su se ljudi slili u partiju, i sve se zavrsilo kako se zavrsilo. Kako je ime ove teme, cini mi se da ne odgovara stvarnosti. Onaj frajer koga sam napomenuo(Stipe), uopce nije SF. Nisam neki pristalica partizana, KPJ uopce, NDH mi se cini kao jako bolja opcija, da su je vodili sposobniji i odvazniji ljudi. Al eto... :hajduk1



Potpisujem!!!

_________________
Zastava će nova viti, Iznad naših glava tad. Radnik seljak jedno biti, Isti im je trud i rad!

Juriš


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 07 srp 2010, 08:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 srp 2010, 08:23
Postovi: 20
NDH je bila nekakav pokusaj kompromisa. Plivanja u turbulentnim vremenima, sa zeljom da se izvuce maksimum za Hrvatski narod. Na zalost, politicko vodstvo NDH je pokazalo totalnu nesposobnost citanja tadasnjih dogadjaja i sve je zavrsilo kako je zavrsilo.
S jedne strane ostaje nam kao Hrvatima utjeha da smo bili dosljedni do kraja, s druge, mogli su napraviti switch i lijepo tu Hrvatsku u jednom trenutku prebaciti u pobjednicki tabor.
Lorkovic i Vokic su to vec bili organizirali, pripremili, no na zalost sve je palo u vodu.

Partizani kao antifasisticki pokret - to je iluzija koju su Tito i partija od pocetka ustanka prodavali kako bi stvorili privid siroke, svenarodne borbe protiv okupatora, no oni su pod krinkom toga paralelon proveli komunisticku revoluciju.
Sam ustroj partizana, politicki komesari, partijske celije ciji su sekretari u jedinicama imali moc kao i zapovjednici (komadanti), sve to svjedoci o pravim ciljevima partizana (komunista) a to je bilo preuzimanje vlasti i uspostava komunisticke drzave.
Na kraju su to i uspjeli i tu lezi razlog zasto su oni koji su se partizanima prikljucili iz pukog antifasizma, prosli lose. Kao i tokom postojanja Titove Jugoslavije, bez partijske knjizice i moralne podobnosti, bio si gradjanin drugog reda.

Imace, ako koga malo vise zanima taj period, uploadao sam na rapid Matkovicevu "Povijest Nezavisne Drzave Hrvatske" (u pdf-u je) pa tko zeli, nek je skine.

http://rapidshare.com/files/300229346/Povijest_NDH.pdf

PS: da ne budem 100% offtopic, meni je dobra ona prica kad su Tita navodno u Zagrebu trazili agenti, upali u radionicu di je on kao bio i pitali: "Jel' tu Josip Broz?" Na sto je on seretski odgovorio: "Zar ne vidite da ga nema."
Naravno, agenti su otisli, a svi su se grohotom nasmijali.. :zubati

_________________
"When I looked for good, then evil came unto me; And when I waited for light, there came darkness." Job 30:26


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 07 srp 2010, 11:15 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
totem je napisao/la:
Ali pokusajmo malo realno sagledati situaciju. Sjetite se stjepana filipovica. I pogledajte istinitu fotografiju. Mozda jedinu u povjesti. Zar to nije heroj? Njihov mislim. Po mojoj procjeni, borio se za krivu stvar. Zar je veci mudonja Dinko Sakic?(naveo sam ovih dvoje, jer su obojica Hrvati) Koji je obarao rekorde u trcanju, 1945. Da su imali muda, imali su.


Nitko ne osporava da je među partizanima bilo iznimno hrabrih ljudi koji su hladnokrvno gledali smrti u oči. Međutim, ako ćemo već povlačiti paralle, bilo je i na drugim stranama ništa manje hrabrih i odvažnih tipova. Mnogo je neznanih ustaša u ratu strijeljano dok su oni s podignutom desnicom klicali Za dom spremni. Pa čak i u partizanskim filmovima to nije osporavano. Npr serija Tale gdje ustaški časnik pred partizanima uz ustaški pozdrav ismijava komuniste i izražava žaljenje što nije pobio više partizana. Vrdoljakov U gori raste zelen bor - gdje ustaša ne dozvoljava partizanima ni da ga zarobljenog vežu i gdje im ud posmijeh kaže - Pucajte, ja sam sebe davno osvetio
Ili po sjećanjima mog pokojnog djeda... kad je on bio na Blajburgu ustaški časnici su kad su se predali u ruke partizana stavili na grudi sve medalje i odličja koja su dobili u ratu... valjda su znali da je svejedno, kad im smrt već ionako ne gine...

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 07 srp 2010, 12:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Bobovac je napisao/la:
totem je napisao/la:
Ali pokusajmo malo realno sagledati situaciju. Sjetite se stjepana filipovica. I pogledajte istinitu fotografiju. Mozda jedinu u povjesti. Zar to nije heroj? Njihov mislim. Po mojoj procjeni, borio se za krivu stvar. Zar je veci mudonja Dinko Sakic?(naveo sam ovih dvoje, jer su obojica Hrvati) Koji je obarao rekorde u trcanju, 1945. Da su imali muda, imali su.


Nitko ne osporava da je među partizanima bilo iznimno hrabrih ljudi koji su hladnokrvno gledali smrti u oči. Međutim, ako ćemo već povlačiti paralle, bilo je i na drugim stranama ništa manje hrabrih i odvažnih tipova. Mnogo je neznanih ustaša u ratu strijeljano dok su oni s podignutom desnicom klicali Za dom spremni. Pa čak i u partizanskim filmovima to nije osporavano. Npr serija Tale gdje ustaški časnik pred partizanima uz ustaški pozdrav ismijava komuniste i izražava žaljenje što nije pobio više partizana. Vrdoljakov U gori raste zelen bor - gdje ustaša ne dozvoljava partizanima ni da ga zarobljenog vežu i gdje im ud posmijeh kaže - Pucajte, ja sam sebe davno osvetio
Ili po sjećanjima mog pokojnog djeda... kad je on bio na Blajburgu ustaški časnici su kad su se predali u ruke partizana stavili na grudi sve medalje i odličja koja su dobili u ratu... valjda su znali da je svejedno, kad im smrt već ionako ne gine...

Vidis, moj je djeda bio sa petokrakom u to vrijeme, :ucelo , za razliku od cijele obitelji. Ne sporim ja ustase, taman posla, prije sam rekao da su mi simpatije na njihovu stranu. Nego, zelio bih potencirati da su oni imali samo jednog neprijatelja(eventualno i cetnika, ali nema nekih velikih bitaka protiv njih, sem ljevce polja), dok su partizani bili na cetiri fronta. Ustase su medju drugog i dobijali oruzje na tacni, ovi su ga morali otimat goloruki. Ipak moj glas sto se tice hrabrosti i fanaticnosti, ide za crvene. Istina je ipak istina. Pomenuo sam filipovica jer je to jedina takva slika mozda na cijelom svijetu. Zato i imponira. I nikog ne moze ostaviti ravnodusnog. I umalo da zaboravim, najveci grijeh po meni je to sto su zdimili iz zagreba. Smijali smo se kralju petru, a nas poglavnik je bas to isto uradio. Jedino mislim da se samo Luburic htio boriti za Zagreb, ali je ostao debela manjina. Poglavnik je poglavnik i kada tone brod, ne samo kada je na pijedestalu. A Broz je cijelo vrijeme bio tu, i 41 kada nije bilo lako biti partizan. Isto kao sto nije lako bilo biti ustasa 45, pa sada pravi paralelu. :hajduk1

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 07 srp 2010, 16:32 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Pa kad je Tito bio toliki heroj što ne ostade u Užicu u jesen 1941 već pobježe u Bosnu?
Zašto je na Sutjesci pobjegao kroz obruč? Što nije hrabro sačekao Nijemce da im hebe majku majcinu. Što su ga 1944. nakon desanta na Drvar morali spašavati britanski komandosi i avionima prebaciti u Italiju? Zašto je napustio zemlju i pobjegao u Bari i dugo vremena, do jeseni 1944 boravio u Italiji pod zaštitom 5000 britanskih elitnih gardista (Vis je tada zvanično bio dio Italije). Itd, itd...
Paveliću je bilo zapriječeno da će u slučaju otpora u Zagrebu saveznićke leteće tvrđave sravniti grad sa zemljom... I to u momentu dok je crvena armija prodirala preko Austrije i prijetila da potpuno odsječe odstupnicu. Što je trebao učiniti?? Učinio je za Zagreb najbolje - proglasio ga je otvorenim gradom i automatski ga zaštitio od ratnih djelovanja. Mogao je eventualno narediti da se postrojbe povuku u brda i planine umjesto na Blajburg, ili se predati pred ZG-om, ali rezultat bi na koncu bio manje-više isti. Umjesto u Mariboru ubijali bi oko npr. Siska.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 07 srp 2010, 18:24 
Offline

Pridružen/a: 13 vel 2010, 10:37
Postovi: 391
Hroboatos je napisao/la:
Slažem se praktički sa svim oko Goldsteina, no čovjek štanca knjige (koje vrijednosti, to je rečeno).
A što radi, recimo, Jurčević ?
Pravi od sebe klauna.

Problem je u hrvatskoj historiografiji u tom da su nehrvatski tipovi raspisani i nešto rade.
Nitko nacionale povjesničare ne sprječava da nešto napišu i ostave trajniji pečat.
A ne da izigravaju budale.


"Nacionalni povjesničari"?

Goldstein figurira kao ozbiljan povjesničar samo u medijsko-populističkim krugovima, čak i priučeni povjesničar, ali i svjedok vremena, njegov otac Slavko za njega je nedostižna veličina...jedan mali doprinos i potvrda...

Hrvatsko slovo, 18. lipnja 2010.
Goldsteinologija: Biseri za nezaborav (3)
Historiografija nije razonoda, pa ipak…
O nekim pojavama i skretanjima u hrvatskoj historiografiji ili izmišljotine i pogrješke Ive Goldsteina – piše dr. Vladimir Geiger, znanstveni savjetnik pri Hrvatskom institutu za povijest

Goldsteinovo manirističko viđenje Drugoga svjetskog rata, i činjenično i interpretacijski, najčešće su pojednostavljena stajališta jugoslavenske socijalističke historiografije, ponekad i uz neuspjelo antifašističko “pohrvaćivanje”.

Primjer jedanaesti: Avnojevsko zaključivanje
Takvu sveobuhvatnost znanja Goldstein iskazuje i o četničkom pokretu i Jugoslovenskoj vojsci u otadžbini, napose u “kapitalnom djelu”, knjizi Hrvatska 1918 - 2008. (Zagreb, 2008.) te ustvrđuje: “Mihailovićev pokret zalagao se navodno za kontinuitet Jugoslavije, s prvenstvom Srbije.” No “Mihailovićev pokret” nije se zalagao “navodno”, nego stvarno “za kontinuitet Jugoslavije, s prvenstvom Srbije.” Goldstein navodi da su “četnici ubijali partizane”. Bilo bi uputno da se je Goldstein upitao jesu li i partizani ubijali četnike. Goldstein navodi da su četnici branili “srpsko stanovništvo od ustaškog genocida u NDH, odnosno spašavali 'biološku supstanciju' srpskog naroda” i razglaba o četničkim osvetničkim akcijama u Bosni i Hercegovini prema katolicima i muslimanima, kao da četnika ne bi bilo da je NDH, kojim slučajem, bila i demokratska država. Naime, riječ je i o četničkoj borbi protiv bilo kakve hrvatske države, a i protiv bilo kakve druge državne tvorevine na području Kraljevine Jugoslavije, i za obnovu monarhističke Jugoslavije. Potvrdio je to i Svetosavski kongres u selu Ba u Srbiji, u siječnju 1944., koji je izrazio podršku jugoslavenskoj vladi u izbjeglištvu i Jugoslovenskoj vojsci u otadžbini, istaknuvši da se zalažu za federativno preuređenje Jugoslavije u ustavnu i parlamentarnu monarhiju. Goldstein zaboravlja mnogobrojne monarhistički usmjerene Srbe i Crnogorce, i nemalobrojne Slovence, pa i Hrvate i druge te avnojevski zaključuje da su takve “ideje bile besmislene i nitko ih više nije uzimao ozbiljno”. Na koncu, Goldstein navodi da su u Tezno kod Maribora, u drugoj polovici svibnja 1945., na likvidacije dovođeni i “crnogorski i srpski četnici”, kojih je, prema izračunu koji ničim nije objasnio i koji je samo njemu jasan, bilo “vjerojatno oko 20%”. Aferim!

Primjer dvanaesti: Copy – paste uradci
Goldstein često za navode i podatke koje iznosi ne donosi izvore i literaturu, bez obzira je li riječ o važnim ili manje važnim navodima i tvrdnjama. Primjerice, Goldstein najprije u Dijalogu povjesničara - istoričara (6, Zagreb, 2002.), zatim i u zborniku 1945. – razdjelnica hrvatske povijesti (Zagreb, 2006.) i u zborniku Bleiburg i Križni put 1945. (Zagreb, 2007.) i konačno u knjizi Hrvatska 1918 - 2008. (Zagreb, 2008.), navodi da je prema zapovijesti Josipa Broza Tita, general Terzić, kao zastupnik načelnika Generalštaba Jugoslavenske armije, 3. svibnja 1945. proslijedio svim jedinicama JA “Naredbu, pov. 172”, sa 17 točaka o postupku s ratnim zarobljenicima, prema kojoj se, prema točci 12., treba postupati u skladu s odredbama Ženevske konvencije o postupanju sa ratnim zarobljenicima. U navedenim copy paste uradcima Goldstein, valjda zbog “skrupuloznog” pristupa kojem teži, ne donosi nikakvu bilješku uz ovu više nego li važnu tvrdnju, pa samo možemo ne vjerovati mu ili, pak, vjerovati te nagađati odakle mu izneseno.

Primjer trinaesti: Vakuum od NVH do IV NRH
Goldstein u knjizi Hrvatska 1918 - 2008. (Zagreb, 2008.) mudro nas poučava da je Izvršno vijeće Narodne Republike Hrvatske iz 1953. začetak hrvatske vlade: “Tada je, 1953. godine, osnovano i Izvršno vijeće Š...]. Izvršno vijeće trebalo je predstavljati NR Hrvatsku, podnositi Saboru zakonske prijedloge, brinuti se o njihovoj provedbi, predlagati Saboru društvene planove i budžet. Izvršno vijeće bilo je začetak vlade.”
NR Hrvatska je, sviđalo se to Goldsteinu ili, pak, nekom drugom ili ne, imala od 14. travnja 1945. vladu (“Narodna vlada Hrvatske”), osnovanu od Predsjedništva ZAVNOH-a, a koja se je 1953. preimenovala u Izvršno vijeće NR Hrvatske! Zlobnici bi rekli da su to pučkoškolska znanja. No Goldstein je, ipak, druga razina znanja i spoznaje, s amfetaminskim učinkom.

Primjer četrnaesti: Nepostojeća bilješka kod Bilandžića
Izvori i(li) literatura koje Goldstein donosi u bilješkama svojih uradaka, često ne potvrđuju ono što i kako navodi.
Tako, primjerice, o neposrednim posljedicama Hrvatskoga proljeća, nakon sastanka u Karađorđevu na stanje u Savezu komunista Hrvatske, Goldstein u knjizi Hrvatska 1918 - 2008. (Zagreb, 2008.) ustvrđuje: “Uslijedili su i brojni partijski sastanci diljem Hrvatske na kojima je više od 400 osoba moralo podnijeti ostavku ili je bilo smijenjeno (do travnja 1972. iz SK isključen je 741 član, podneseno je 280 ostavki na funkcije, a 131 član je smijenjen s funkcije).” Goldstein se u bilješci poziva na knjigu Dušana Bilandžića Hrvatska moderna povijest (Zagreb, 1999.). No kod Bilandžića navedenih podataka i brojki naprosto nema! Ipak, svaka roba ima svoga kupca, i onoga čega nema kod drugih ima kod Goldsteina.

Primjer petnaesti: Zaobiđena uskladba s činjenicama
Goldsteinovi navodi i tvrdnje često daju lažnu i iskrivljenu sliku prošle stvarnosti. Školski primjer takvih nastojanja je Goldsteinov opis i interpretacija skupa za predsjedničke izbore 1997. u Puli kada je pripadnik Hrvatske vojske napao i ozlijedio predsjedničkog kandidata HSLS-a Vladu Gotovca. Goldstein, najprije u knjizi Hrvatska povijest, i u prvom hrvatskom izdanju (Zagreb, 2003.) i u drugom hrvatskom izdanju (Zagreb, 2008.), i u slovenskom izdanju (Ljubljana, 2008.), zatim u knjizi Hrvatska 1918 - 2008. (Zagreb, 2008.) i konačno u udžbeniku Povijest 4 za četvrti razred gimnazije (Zagreb, 2010.), navodi i tvrdi: “Napadač je prošao bez sankcija, a vladajući establišment jedva da je reagirao.”
No napadač na Vladu Gotovca, Tomislav Brzović, tada pripadnik 1. hrvatskoga gardijskoga zdruga, zbog toga napada bio je suspendiran 6 mjeseci na svoju dužnost dok je trajala glavna istraga (razriješen je dužnosti zapovjednika satnije na kojoj je do tada bio i zabranjen mu je pristup vojarni), odmah nakon napada 60 dana proveo je u samici u zatvorima u Puli i Remetincu, a sud u Puli odredio mu je kaznu od godinu i pol dana zatvora, odnosno uvjetnu kaznu od 3 godine. Istodobno, uz troškove suđenja, bio je dužan podmiriti troškove dolaska Gotovca na sud u Puli...
Goldsteinovi navodi i tvrdnje, najblaže rečeno, zahtijevaju usklađivanje s činjenicama.

Umjesto zaključka
Ne preostaje mi nego li parafrazirati von Clauzewitza: “Historiografija nije razonoda ni obično uživanje u riziku i uspjehu, niti je djelo slobodnog oduševljenja. Historiografija je ozbiljno sredstvo za ozbiljnu svrhu ….”. Kraj
Vladimir GEIGER

Autor teksta već niz godina istražuje vjerojatno i najteže razdoblje u hrv. historiografiji, a to je vrijeme poraća i zločina u njemu. Zašto se o njemu malo zna? Jednostavno zato jer historiografija nije znanost po koju dođeš na kiosk i kupiš i pokupiš poput pljugi, ljudi su lijeni, ne zanima ih da se sami potrude iako postoji niz odličnih knjiga na tu temu.
Naravno govorimo o historiografiji na znanstvenoj osnovi, o knjigama koje vrlo lako mogu poslužiti kao temelj za daljnje istraživanje .
Jurčević nikada nije figurirao kao ozbiljan povjesničar, nego kao pandan Goldsteinu na drugoj strani, relevantan je jer je jedan od prvih koji je dobio priliku i uvid u kom. dokumente koji se tiču Bleiburga u Beogradu i to mu rijetko tko spočitava, ostalo je sve čista samopromocija i propaganda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 08 srp 2010, 09:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
Ivo Goldstein je moj bivši nastavnik sa Filozofskog učilišta u zagrebu. Osobno među povijesničarima nisam doživio toliko nemara i toliko trkeljavog rada koliko kod njega. Prilikom njegovih predavanja spominje dokumente(sa rednim brojevima) u HDAu(Hrvatski državni arhiv). Prilikom traženje puno povijesnih izvora koje on tamo navodi, se nemogu nači niti postoje.

Često pri tumačenju ne uzima sve izvore več stvara zaključke na djelomičnim izvorima. Inače to je jedini povijesničar koji nakon što su mu tri puta pobijena djela oko Jasenovca i Gradiške Stare. Je morao ih mjenjati. A da i dan danas je ostao na vrhu povijesničara koji se bave tom temom.

Dok njegov otac Slavko inače voditelj instituta memorijalni centar Jasenovac svoje zaključke temelji na osobnim osjećajima, time mičući bilo kakvu objektivnost oko samih zaključaka.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 08 srp 2010, 11:00 
Offline

Pridružen/a: 13 vel 2010, 10:37
Postovi: 391
Naravno, to je posebna priča o premještanju s katedre za Hrvatsku srednjovjekovnu povijest na katedru Hrvatske povijesti u XX.st.Samo je pokojni Brandt o tome rekao istinu, za njegov znanstveni pristup pri specijalizaciji za doktorat, o nemaru, lijenosti i svaštarenju dotičnog. Taj Brandtov osvrt je kasnije svim silama bio proglašavan pamfletom, ali eto danas su mnogima stvari jasnije. Preuzeo je kolegij koji je vodio mirni, ali pošteni Dr. Marijan Maticka, na koncu je otišao u mirovinu da bi se otvorio put vrlom sinu.
O kakvom je čovjeku riječ govori i nedavni primjer njegovog primitivnog ispada prema mladom znanstvenom novaku sa HIP-a, ujedno i jednom članu u komisiji koja odobrava literaturu za u ovom slučaju Fakulteta Političkih znanosti, gdje njegova knjiga nije dobila prolaznu ocjenu pa je poslana na doradu. Obratio se dečku od 26-27 godina na način , "smeće jedno, krvi ću ti se napiti"...zanimljivo je da se o tome ne može nigdje pročitati osvrt, čak ni u "desničarskom" VL, ne smije niti Despot.
Vjerojatni ishod slučaja je žalba ministru i naknadno odobravanje i uvrštavanje djela dotičnog u popis obvezne literature.
Gostujući na jednom okruglom stolu na net.hr u razmjeni stajališta sa Dr. Geigerom, nakon emisije, obraća mu se na način da mu psuje majku, da ne govorimo o pokušaju sprečavanja promocije pri izlasku prvog dijela o partizanskim zločinima, odnosno dokumentima i naredbama istih od 1944-46.
To je sve ista klika, eto isto tako primjer izvrsne profesorice Dr. Mire Kolar, na zapažanje današnje predsjednice SAB-a Vesne Konstantinović-Čulinović, inače kćeri Ferde Čulinovića, odmah nakon rata u onoj općoj psihozi i paranoji, dr.Kolar živjela je u tavanskom djelu kuće u Zagrebu, u očajnim uvijetima kao i dosta drugih.Prva dva kata kuće zauzeli su naravno Čulinovići, organizirajući balove i debljajući se kao da nije 1946. To je ta crvena buržoazija koja pokušava danas vratiti vrijeme gdje ponovno mogu biti u žiži zanimanja, najmanje njih zanima antifašizam, to je pokušaj da vrate sebe tamo gdje su bili nekada braneći sve što ih može dovesti do tog cilja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 08 srp 2010, 11:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
ključ u bravu! je napisao/la:
Naravno, to je posebna priča o premještanju s katedre za Hrvatsku srednjovjekovnu povijest na katedru Hrvatske povijesti u XX.st.Samo je pokojni Brandt o tome rekao istinu, za njegov znanstveni pristup pri specijalizaciji za doktorat, o nemaru, lijenosti i svaštarenju dotičnog. Taj Brandtov osvrt je kasnije svim silama bio proglašavan pamfletom, ali eto danas su mnogima stvari jasnije. Preuzeo je kolegij koji je vodio mirni, ali pošteni Dr. Marijan Maticka, na koncu je otišao u mirovinu da bi se otvorio put vrlom sinu.
O kakvom je čovjeku riječ govori i nedavni primjer njegovog primitivnog ispada prema mladom znanstvenom novaku sa HIP-a, ujedno i jednom članu u komisiji koja odobrava literaturu za u ovom slučaju Fakulteta Političkih znanosti, gdje njegova knjiga nije dobila prolaznu ocjenu pa je poslana na doradu. Obratio se dečku od 26-27 godina na način , "smeće jedno, krvi ću ti se napiti"...zanimljivo je da se o tome ne može nigdje pročitati osvrt, čak ni u "desničarskom" VL, ne smije niti Despot.
Vjerojatni ishod slučaja je žalba ministru i naknadno odobravanje i uvrštavanje djela dotičnog u popis obvezne literature.
Gostujući na jednom okruglom stolu na net.hr u razmjeni stajališta sa Dr. Geigerom, nakon emisije, obraća mu se na način da mu psuje majku, da ne govorimo o pokušaju sprečavanja promocije pri izlasku prvog dijela o partizanskim zločinima, odnosno dokumentima i naredbama istih od 1944-46.
To je sve ista klika, eto isto tako primjer izvrsne profesorice Dr. Mire Kolar, na zapažanje današnje predsjednice SAB-a Vesne Konstantinović-Čulinović, inače kćeri Ferde Čulinovića, odmah nakon rata u onoj općoj psihozi i paranoji, dr.Kolar živjela je u tavanskom djelu kuće u Zagrebu, u očajnim uvijetima kao i dosta drugih.Prva dva kata kuće zauzeli su naravno Čulinovići, organizirajući balove i debljajući se kao da nije 1946. To je ta crvena buržoazija koja pokušava danas vratiti vrijeme gdje ponovno mogu u žiži zanimanja, najmanje njih zanima antifašizam, to je pokušaj da vrate sebe tamo gdje su bili nekada braneći sve što ih može dovesti do tog cilja.



Ništa novog, osobno sam gledao kako se obraća studentu imenom Ante sa ''ONTE'' namjerno krivo izgovara ime, umjesto da mu se obraća sa kolega i prezimenom. Samo eto smješno je da ''prvaci'' Hrvatske povijesti su upravo osobe koje najviše umanjuju njezino postojanje. Nada Klaić je isto tako radila ali je barem Hrvatica. Njih dvoje rade još gore ali niti nisu Hrvati

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 08 srp 2010, 11:09 
Offline

Pridružen/a: 13 vel 2010, 10:37
Postovi: 391
Hrvatski_Zrinjski je napisao/la:
ključ u bravu! je napisao/la:
Naravno, to je posebna priča o premještanju s katedre za Hrvatsku srednjovjekovnu povijest na katedru Hrvatske povijesti u XX.st.Samo je pokojni Brandt o tome rekao istinu, za njegov znanstveni pristup pri specijalizaciji za doktorat, o nemaru, lijenosti i svaštarenju dotičnog. Taj Brandtov osvrt je kasnije svim silama bio proglašavan pamfletom, ali eto danas su mnogima stvari jasnije. Preuzeo je kolegij koji je vodio mirni, ali pošteni Dr. Marijan Maticka, na koncu je otišao u mirovinu da bi se otvorio put vrlom sinu.
O kakvom je čovjeku riječ govori i nedavni primjer njegovog primitivnog ispada prema mladom znanstvenom novaku sa HIP-a, ujedno i jednom članu u komisiji koja odobrava literaturu za u ovom slučaju Fakulteta Političkih znanosti, gdje njegova knjiga nije dobila prolaznu ocjenu pa je poslana na doradu. Obratio se dečku od 26-27 godina na način , "smeće jedno, krvi ću ti se napiti"...zanimljivo je da se o tome ne može nigdje pročitati osvrt, čak ni u "desničarskom" VL, ne smije niti Despot.
Vjerojatni ishod slučaja je žalba ministru i naknadno odobravanje i uvrštavanje djela dotičnog u popis obvezne literature.
Gostujući na jednom okruglom stolu na net.hr u razmjeni stajališta sa Dr. Geigerom, nakon emisije, obraća mu se na način da mu psuje majku, da ne govorimo o pokušaju sprečavanja promocije pri izlasku prvog dijela o partizanskim zločinima, odnosno dokumentima i naredbama istih od 1944-46.
To je sve ista klika, eto isto tako primjer izvrsne profesorice Dr. Mire Kolar, na zapažanje današnje predsjednice SAB-a Vesne Konstantinović-Čulinović, inače kćeri Ferde Čulinovića, odmah nakon rata u onoj općoj psihozi i paranoji, dr.Kolar živjela je u tavanskom djelu kuće u Zagrebu, u očajnim uvijetima kao i dosta drugih.Prva dva kata kuće zauzeli su naravno Čulinovići, organizirajući balove i debljajući se kao da nije 1946. To je ta crvena buržoazija koja pokušava danas vratiti vrijeme gdje ponovno mogu u žiži zanimanja, najmanje njih zanima antifašizam, to je pokušaj da vrate sebe tamo gdje su bili nekada braneći sve što ih može dovesti do tog cilja.



Ništa novog, osobno sam gledao kako se obraća studentu imenom Ante sa ''ONTE'' namjerno krivo izgovara ime, umjesto da mu se obraća sa kolega i prezimenom. Samo eto smješno je da ''prvaci'' Hrvatske povijesti su upravo osobe koje najviše umanjuju njezino postojanje. Nada Klaić je isto tako radila ali je barem Hrvatica. Njih dvoje rade još gore ali niti nisu Hrvati

Nada Klaić je barem bila principjelna, na stranu jel netko Hrvat ili ne.
Ne, on nikada nije bio "prvak" Hrvatske povijesti, barem što se znanstvenog pristupa i historiografije tiče, bez obzira na medijske kampanje koje ga lakiraju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 08 srp 2010, 11:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
ključ u bravu! je napisao/la:
Hrvatski_Zrinjski je napisao/la:


Ništa novog, osobno sam gledao kako se obraća studentu imenom Ante sa ''ONTE'' namjerno krivo izgovara ime, umjesto da mu se obraća sa kolega i prezimenom. Samo eto smješno je da ''prvaci'' Hrvatske povijesti su upravo osobe koje najviše umanjuju njezino postojanje. Nada Klaić je isto tako radila ali je barem Hrvatica. Njih dvoje rade još gore ali niti nisu Hrvati

Nada Klaić je barem bila principjelna, na stranu jel netko Hrvat ili ne.
Ne, on nikada nije bio "prvak" Hrvatske povijesti, barem što se znanstvenog pristupa i historiografije tiče, bez obzira na medijske kampanje koje ga lakiraju.


Pa upravo taj pristup ga i čini takvim. Lako kada se u povijesnim raspravima sa drugim ljudima iste struke navode povijesničari. Ali u ovakim raspravama premo mrežopisa kada vam netko njega navodi kao povijesničara vrlo teško je pokazati ''vidite ove navode Goldsteina i ti dokumenti koje navodi ne postoje u HDAu''.

Sve u svemu kao student sam se sa njime namučio.

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 08 srp 2010, 11:20 
Offline

Pridružen/a: 13 vel 2010, 10:37
Postovi: 391
Hrvatski_Zrinjski je napisao/la:
ključ u bravu! je napisao/la:
Nada Klaić je barem bila principjelna, na stranu jel netko Hrvat ili ne.
Ne, on nikada nije bio "prvak" Hrvatske povijesti, barem što se znanstvenog pristupa i historiografije tiče, bez obzira na medijske kampanje koje ga lakiraju.


Pa upravo taj pristup ga i čini takvim. Lako kada se u povijesnim raspravima sa drugim ljudima iste struke navode povijesničari. Ali u ovakim raspravama premo mrežopisa kada vam netko njega navodi kao povijesničara vrlo teško je pokazati ''vidite ove navode Goldsteina i ti dokumenti koje navodi ne postoje u HDAu''.

Sve u svemu kao student sam se sa njime namučio.

Jesi li diplomirao? Kod koga i s kojom temom ako nije državna tajna?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 08 srp 2010, 11:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
ključ u bravu! je napisao/la:
Hrvatski_Zrinjski je napisao/la:

Pa upravo taj pristup ga i čini takvim. Lako kada se u povijesnim raspravima sa drugim ljudima iste struke navode povijesničari. Ali u ovakim raspravama premo mrežopisa kada vam netko njega navodi kao povijesničara vrlo teško je pokazati ''vidite ove navode Goldsteina i ti dokumenti koje navodi ne postoje u HDAu''.

Sve u svemu kao student sam se sa njime namučio.

Jesi li diplomirao? Kod koga i s kojom temom ako nije državna tajna?


Odustao sam, prešao na drugo učilište(lik umjetnost). Ali kada završim ovo, nastavit ću ponovno povijest. Samo naravno na drugom učilištu. Filozofski i ovako šta se povijesnog odjela tiče zaostaje za Hrv. studijima i Kat. sveučilištem.

Vidim da i vi imate široko povijesno znanje, studirate ili ste studirali povijest?

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 08 srp 2010, 11:50 
Offline

Pridružen/a: 13 vel 2010, 10:37
Postovi: 391
Hrvatski_Zrinjski je napisao/la:
ključ u bravu! je napisao/la:
Jesi li diplomirao? Kod koga i s kojom temom ako nije državna tajna?


Odustao sam, prešao na drugo učilište(lik umjetnost). Ali kada završim ovo, nastavit ću ponovno povijest. Samo naravno na drugom učilištu. Filozofski i ovako šta se povijesnog odjela tiče zaostaje za Hrv. studijima i Kat. sveučilištem.

Vidim da i vi imate široko povijesno znanje, studirate ili ste studirali povijest?


Molim te nemoj mi persirat, umrijet ću od smijeha...

Filozofski nikada nije zaostajao za Hrvatskim studijima, naprotiv oni su bili na 65-70% gradiva od onoga što se učilo na FF-u.
Da, završio sam Povijest, jednopredmetnu...i nisam imao Goldsteina na studiju, srednjovjekovnu je predavao Budak, on je imao pauzu, studijsku godinu.
Imao sam čak priliku malo duže s njim popričati, davno doduše, išli smo skupa u busu u posjet FF-u u Ljubljani.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 08 srp 2010, 11:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ti na faxu (Zrinjski?). A ja po govoru bio uvjeren da si neki stari čiča pun priča i dogodovština iz 2 s.r.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 08 srp 2010, 12:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Bobovac je napisao/la:
Pa kad je Tito bio toliki heroj što ne ostade u Užicu u jesen 1941 već pobježe u Bosnu?
Zašto je na Sutjesci pobjegao kroz obruč? Što nije hrabro sačekao Nijemce da im hebe majku majcinu. Što su ga 1944. nakon desanta na Drvar morali spašavati britanski komandosi i avionima prebaciti u Italiju? Zašto je napustio zemlju i pobjegao u Bari i dugo vremena, do jeseni 1944 boravio u Italiji pod zaštitom 5000 britanskih elitnih gardista (Vis je tada zvanično bio dio Italije). Itd, itd...
Paveliću je bilo zapriječeno da će u slučaju otpora u Zagrebu saveznićke leteće tvrđave sravniti grad sa zemljom... I to u momentu dok je crvena armija prodirala preko Austrije i prijetila da potpuno odsječe odstupnicu. Što je trebao učiniti?? Učinio je za Zagreb najbolje - proglasio ga je otvorenim gradom i automatski ga zaštitio od ratnih djelovanja. Mogao je eventualno narediti da se postrojbe povuku u brda i planine umjesto na Blajburg, ili se predati pred ZG-om, ali rezultat bi na koncu bio manje-više isti. Umjesto u Mariboru ubijali bi oko npr. Siska.

Prvo, kod uzica je pobjegao, ali nije otisao u drugoj drzavi. Drugo, kada je otisao u bari to je bilo na krace vrijeme, iz barija su se takodjer mogle voditi operacije. Ipak, nije zbrisao u argentinu. Mislim, ako cemo iskreno, uopce nije moguca uporedba. I ja znam da Ante nije nisto mogao uciniti 45, ali isto tako nije ni trebao se prihvatiti uloge poglavnika. Totalno nesposoban za tu funkciju. Bilo je sigurno sposobnjijih od njega. Ovdje dolazimo do spoznaje da nisu partizani bili superiorniji od ustasa (dva puta kod kupresa je dovoljno za primjer), ali je partizansko rukovodstvo bilo stostruko sposobnije i odvaznije. :hajduk1

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 08 srp 2010, 14:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
Ministry of Sound je napisao/la:
Ti na faxu (Zrinjski?). A ja po govoru bio uvjeren da si neki stari čiča pun priča i dogodovština iz 2 s.r.


Nije studij samo za mlade, ima i starijih ljudi ;)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 08 srp 2010, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 11:36
Postovi: 1136
ključ u bravu! je napisao/la:
Hrvatski_Zrinjski je napisao/la:

Odustao sam, prešao na drugo učilište(lik umjetnost). Ali kada završim ovo, nastavit ću ponovno povijest. Samo naravno na drugom učilištu. Filozofski i ovako šta se povijesnog odjela tiče zaostaje za Hrv. studijima i Kat. sveučilištem.

Vidim da i vi imate široko povijesno znanje, studirate ili ste studirali povijest?


Molim te nemoj mi persirat, umrijet ću od smijeha...

Filozofski nikada nije zaostajao za Hrvatskim studijima, naprotiv oni su bili na 65-70% gradiva od onoga što se učilo na FF-u.
Da, završio sam Povijest, jednopredmetnu...i nisam imao Goldsteina na studiju, srednjovjekovnu je predavao Budak, on je imao pauzu, studijsku godinu.
Imao sam čak priliku malo duže s njim popričati, davno doduše, išli smo skupa u busu u posjet FF-u u Ljubljani.



Trenutno je bolje Hrv. Studiji(u povijesti naravno, ostalo je pre slabo). Pogledajte samo popis predavača odmah vam je jasno koji prednjači.

Kada sam ja bio na Filozofskom tada je Goldstein kao i sada valjda predavanja imao o 20.st.(više godine).
Ali često smo znali imati njega i na srednjovjekovlju

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X22yhleS ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 08 srp 2010, 16:10 
Offline

Pridružen/a: 13 vel 2010, 10:37
Postovi: 391
Hrvatski_Zrinjski je napisao/la:
ključ u bravu! je napisao/la:

Molim te nemoj mi persirat, umrijet ću od smijeha...

Filozofski nikada nije zaostajao za Hrvatskim studijima, naprotiv oni su bili na 65-70% gradiva od onoga što se učilo na FF-u.
Da, završio sam Povijest, jednopredmetnu...i nisam imao Goldsteina na studiju, srednjovjekovnu je predavao Budak, on je imao pauzu, studijsku godinu.
Imao sam čak priliku malo duže s njim popričati, davno doduše, išli smo skupa u busu u posjet FF-u u Ljubljani.



Trenutno je bolje Hrv. Studiji(u povijesti naravno, ostalo je pre slabo). Pogledajte samo popis predavača odmah vam je jasno koji prednjači.

Kada sam ja bio na Filozofskom tada je Goldstein kao i sada valjda predavanja imao o 20.st.(više godine).
Ali često smo znali imati njega i na srednjovjekovlju

Znači zadržao je i kolegij na srednjovjekovnoj povijesti? Nisam to znao.
Ne bih rekao da su bolji Hrvatski studiji, pa i danas, osim što je dosta profesora i sa FF tamo, a to je čisti, prešućeni sukob interesa i znanstveno torbarenje po meni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 08 srp 2010, 16:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5808
Da, ali to ništa ne mijenja na tom da Goldsteini štancaju knjige, pa
ih "svijet" prevodi, pa ih zovu na konferencije, pa ....

Znam ja da je to smišljeno jednostrano, no fakat je da
naši povjesničari- n.pr. Mladen Ančić, Jurčević,...
nisu produktivni kao pisci. Ne treba neka hiperprodukcija, no
ovo je preslabo i premalo.

Navest ću još neke primjere, no o tom potom ..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 08 srp 2010, 16:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 16:45
Postovi: 5808
Kratki excursus

Govorim o područjima tzv. humanistike, a ne prirodnim, tehničkim ili
biomedicinskim znanostima. I to o radovima koji imaju neku vrijednost,
a nisu bezvezna produkcija kao Šešelj

Na području filologije u 20. st. uzmimo koji su istaknuti i produktivni filolozi.

Kod Srba
Aleksandar Belić, Pavle Ivić, a sada i Mladenović, Klajn i t.d.
Belić i Ivić imaju svaki djela otprilike 15 knjiga. I to je tiskano.

Kod Hrvata, to su Stjepan Ivšić, Petar Skok, Dalibor Brozović, Radoslav Katičić,

Stjepan Ivšić, najistaknutiji prve polovice 20. st. ima tiskanu jedva
1-2 knjige. Skoku je postumno izdan rječnik (što je vrijedno, ali nije
jezičnodruštvena studija).
Najsraspisaniji je katičić, koji ima red veličine 20 knjiga.

Na srpskoj strani dva autora s 15-20 stručnih knjiga, i bar nekoliko s oko 3-5
takvih knjiga.

Kod nas jedan s oko 20 knjiga, a ostali jedva 1-3, ako i to.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 08 srp 2010, 16:29 
Offline

Pridružen/a: 13 vel 2010, 10:37
Postovi: 391
Hroboatos je napisao/la:
Kratki excursus

Govorim o područjima tzv. humanistike, a ne prirodnim, tehničkim ili
biomedicinskim znanostima. I to o radovima koji imaju neku vrijednost,
a nisu bezvezna produkcija kao Šešelj

Na području filologije u 20. st. uzmimo koji su istaknuti i produktivni filolozi.

Kod Srba
Aleksandar Belić, Pavle Ivić, a sada i Mladenović, Klajn i t.d.
Belić i Ivić imaju svaki djela otprilike 15 knjiga. I to je tiskano.

Kod Hrvata, to su Stjepan Ivšić, Petar Skok, Dalibor Brozović, Radoslav Katičić,

Stjepan Ivšić, najistaknutiji prve polovice 20. st. ima tiskanu jedva
1-2 knjige. Skoku je postumno izdan rječnik (što je vrijedno, ali nije
jezičnodruštvena studija).
Najsraspisaniji je katičić, koji ima red veličine 20 knjiga.

Na srpskoj strani dva autora s 15-20 stručnih knjiga, i bar nekoliko s oko 3-5
takvih knjiga.

Kod nas jedan s oko 20 knjiga, a ostali jedva 1-3, ako i to.

Ali tko može parirati u ovome trenutku jednom Radoslavu Katičiću po tom pitanju.Na žalost nitko, to je istina i nije dobro za daljnji napredak u tom djelu znanosti.
Goldstein je svuda, novine , televizija, nema gdje nije pa se čini upravo tako, ali ta njegova djela prepuna su paušalnih i neprovjerenih navoda, neprovjerenih citata itd.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 17 srp 2010, 10:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Srbi su skribomani

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 14 ruj 2010, 13:02 
Offline

Pridružen/a: 31 kol 2010, 14:06
Postovi: 558
Bobovac je napisao/la:
Najkomičnija je, bar meni, sva ona mitomanija koja su obilježila grad Sarajevo, rodni grad Crne Legije, a sad sarajlije kažu: - Bio neki Valter.
Ustaša je iz Sarajeva znatno više nego partizana i kako taj grad može "biti antifašistički". I tko je taj Valter, sandžački crvendać, što je taj stranac tražio po Bosni?
Da nije bilo Hajrudina Šibe Krvavca i njegovog filma nitko za njega ne bi ni znao. Promidžbeni trik kojim se od ratnih marginalaca se stvaraju "mučenici" prijeko potrebni svakom totalitarnom sustavu.
A što je najtragikomičnije, Vladimir Perić je poginuo od strane partizana.
Ali eto, komunistički aparat je taj grad prvo dobrano očistio pa onda u njega akumulirao dosta svojih vjernih pristalica koji su zadojeni tom nekom svojom iracionalnom mržnjom prema drukčijim i sad imamo to što imamo.




Ma da, a opsade (najduze u historiji modernog ratovanja) nije bilo..maaa..nemaaa...maaaa!

Jebome svak zamrzicu Elvisa zbog tebe.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Partizanski narodni heroji Science Fiction
PostPostano: 14 ruj 2010, 14:24 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
Dakako da je bilo opsade, višegodišnje. Zahvali Walteru i onakvima kao on zbog nje.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 75 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 46 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO