HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 12 lis 2024, 12:06.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8138 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239 ... 326  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 23 svi 2021, 12:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 13:30
Postovi: 12935
Aha, tako je. :hrvatinic

Elem, da ne ulazim dalje u rasprave sa mlađim maloletnicima skromnih kognitivnih sposobnosti, i dalje stojim iza napisanog. Uostalom, mislim da je Selak rekao sličnu stvar u nešto manje reči. Biće zanimljivo sve ovo pratiti. Kao i čitav proces u Bugarskoj npr.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 23 svi 2021, 12:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60337
Lokacija: DAZP HQ
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Dobro pa vi nemate jadne migove iz doba SSSR, oh wait... :zubati


i dalje drži formaciju s F35. :D


_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 23 svi 2021, 13:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 22:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Opet rasprave ciji je veci. Naravno srski je veci, otegao se do poda.


Mislim na nos.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 23 svi 2021, 13:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 vel 2012, 13:30
Postovi: 12935
dudu je napisao/la:
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Dobro pa vi nemate jadne migove iz doba SSSR, oh wait... :zubati


i dalje drži formaciju s F35. :D



Jedva. :zubati

Realno, bolje Rafali nego F35.

Pozdrav gosn dudu, nije me bilo sto godina na hb.org, drago mi je videti da su poznata lica još aktivna. :zivili

DrMag je napisao/la:
Opet rasprave ciji je veci.


Ne sa moje strane. Rafale je bolja mašina od bilo kakvog miga, polovnog izraelskog f16 ili nečeg trećeg. Samo sam hteo da iznesem neke praktične probleme na koje će HR tu naići. Kažem, isto važi za svaku zemlju u ovom delu Evrope. Isto važi čak i za Srbiju i polovne MiG29. Nedostatak infrastrukture, manjak pilota i posebno stravičan manjak VT osoblja koji će sve to držati u ispravnom stanju koliko god poznato već bilo.

U Srbiji običan svet ima isti problem. Vidi avion na Dnevniku i odmah kreće loženje. Kao da je to Škoda, pa sipaš gorivo, sedneš i voziš.

No vidim da vi to sve baš onako ozbiljno shvatate. Tako da se ne bih mešao više. :sega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 23 svi 2021, 13:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 22:56
Postovi: 5046
K:M je napisao/la:
Heero je napisao/la:
Zašto si ti tako retardiran?
Pa mi mozemo prodat otoke ako ocemo za dvije rakete,sta to tebe boli ***?
Kakvi djecacici kakvi snovi?
Kakve ti veze imas sa time,to sto ste vi istocni neradnici i mrtva puhala neznaci da smo mi takvi impotentni seljaci.
Prestani projicirat srbstvo na hrvate,lagali su ti! Mi smo nesta drugo.

Obično ne odgovaram prostacima i primitivcima.

Uz to si kronično nepismen. Pozornost na velika slova, interpunkciju, logičan tok misli. Pogubljen si i rastrojen.

Kad se izvini i ovladaš osnovama, javi se. Bok.


Prihvati cu onda ovo tvoje javljanje kao znak nemoci i poraza :zubati
HVALA TI!

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 23 svi 2021, 13:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 22:56
Postovi: 5046
K:M je napisao/la:
dudu je napisao/la:
12 Rafala kao 30 F-16. :D

nije ni čudo što tko god kupi Rafale dolazi po još.

Milanović 2027. u Dassualt Aviation showroomu: ovako, dat ćete mi još dvije eskadrile Rafale, ovih najnovijih do zuba naoružanih. ne, dat ćete mi 3 eskadrile. možda još jedna eskadrila rabljenih u cijeni?

Zašto ne odmah 3 pune eskadrile.

Što se čeka. Prepišite im otoke. Reče ovaj nepismeni Heero.

Da je to svemirski brod, ne bi samo 300 napravili.
Već 4 k tko f16.

Pa jel moguce da tebe to toliko pati sto smo kupili avione kakve vucic sanja?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 23 svi 2021, 13:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 22:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Heero je napisao/la:
K:M je napisao/la:
Zašto ne odmah 3 pune eskadrile.

Što se čeka. Prepišite im otoke. Reče ovaj nepismeni Heero.

Da je to svemirski brod, ne bi samo 300 napravili.
Već 4 k tko f16.

Pa jel moguce da tebe to toliko pati sto smo kupili avione kakve vucic sanja?


Pusti ih citavo vrijeme pate, gori od bosnja koji sanjaju gradjansku.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 23 svi 2021, 13:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 13:41
Postovi: 5630
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Da napišem nešto totalno iskreno, bez bilo kakve zajebancije i zle namere (primenjivo i na sve ostale države u regionu, Bugarske, Srbije i sl).

Rafal - sam po sebi odličan avion. U vrhu svoje generacije.

Ali šanse da će Hrvatska uspeti da drži funkcionalnu eskadrilu sa bilo kakvim smislenim borbenim potencijalom su zaista minimalne. Dovoljno je pogledati šta su sve uradili Česi i koliko je tu bilo pripreme dok su prešli na Gripene, kako funkcionišu Mađari, kako funkcionišu mučeni Austrijanci sa EF, probleme iračkog RV sa novijim američkim avionima itd.

Gde je infrastruktura, gde su piloti i kad se naprave (za šta će biti potrebne godine) kako ih zadržati da ne beže u civilnu avijaciju i najbitnije od svega - gde je vazduhoplovno tehničko osoblje. Ono što sam ja video da vi planirate, u Francuskoj radi 2-4 puta više ljudi, a oni su proizvođači sa remontnim i proizvodnim kapacitetima.

Onda je pitanje naoružanja, jer nije isto imati Rafal sa topom i bazičnim A-A sposobnostima ili punu paletu naoružanja. Onda je pitanje obuke za upotrebu različitog naoružanja i u različitim vremenskim i drugim uslovima. Preskaču se generacije, sa peglanja vazduha na MiG21 na 21. vek.

Na kraju, radi se od 12 aviona. Deo će biti namenjen za obuku, deo će uvek biti van stroja jer ni dosta ozbiljnije države ne uspevaju da izvuku visok procenat ispravnosti iz ovako složenih sprava - što u praksi kaže da će u pojedinačnom trenutku za sve potrebe kontrole VaP, borbe u vazduhu i podršku na kopnu biti dostupno nekoliko aviona.

No, biće ovo i interesantan eksperiment - da li je zemlja sa tako skromnim demografskim i ekonomskim potencijalima sposobna da koristi avijaciju na ovom nivou ili će unutar NATO morati da se traži neko drugo rešenje.

Zanemario si tu niz faktora...

Francuska je apsolutni proizvođač Rafale, znači od motora, trupa, elektronike baš sve francuzi proizvode.
Tako da s te strane ne možeš uzeti Gripen
- koji ima motor GE mislim 404 il neku njegovu nadogradnju iz USA
- IPOD za bombardiranje je uzeo od Rafale, jer njihov nije zadovoljio na Švicarskom natječaju
- dio eletronike ti proizvode i britanci

Gripen je ubiti internacionalni avion i sigurno da dio problema sa održavanjem i operativom proizlazi baš iz toga, kad se pojavi problem treba ti suradnja baš proizvođača iz te države, pa onda iz druge, treće, a svi znamo da se štite takvi sofisticirani sustavi i intelektualno vlasništvo.
Austrijanci su jedini uzeli tu šaržu EF i činjenica da isto tako je riječ o EU avionu dio iz Španjolske, Italije, Njemačke, Britanije, čak i njemci se tuže da im je premalo operativni EF i da su britanci napravili neke greške na trupu i smanjili mu vjek trajanja, koji je trebo bit 40-45 godina.

Također podcjenjuješ hrvatske avio-tehničare, da ti dam samo jedan primjer, Lufthansa jedan od najveći putnički prijevoznika ti je do nedavno održavala avione u RH (ne znam jel još uvijek to traje)
Ruski inžinjeri su ti obučavali hrvatske AT početkom '90i za vrijeme rata, mi smo jedna od rijetki država koja je imala tu privilegiju. Naravno platilo smo to pošteno.
Njemci za EF i francuzi su bili zadovoljni našim tehničarima i rekli su da je ove nove avione puno lakše održavat, jer su baš za to rađeni po "blokovima", dok je MIG "jednovolumenski". Mislim da su rekli da za 3 mjeseca mogu samostalno radit na EF i Rafale

Također podcjenjuješ hrvatske pilote, kompletna eskadrila HRZ pilota ti je otišla u Jordan obučavat njihove pilote za neke brutalne pare prije 3-4 godine. Nemoj zaboravit da smo mi imali vježbe sa NATO avionima di se uhodavala operativnost i naši piloti su upravljali na F16 itd.

Nema potrebe da idem u neku dalju povijest, al naše škole rade jako kvalitetne inžinjere i dio naših ti se školuje po svjetu stalno.

Nama je iznimno važana operativnost da smo samostalni, a Rafale je tu vrh. Što se tiče para to nije toliko problem, negdje uzmeš i prebaciš u HRZ.

Rafale je rađen da bi bio što jednostavniji, što manje održavanja i što jednostavniji, sigurno je po održavanju najednostavniji.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 23 svi 2021, 13:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60337
Lokacija: DAZP HQ
koliko znam naši piloti su otišli u Oman.

pozdrav jagnjeća. :zivili

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 23 svi 2021, 13:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 22:56
Postovi: 5046
DrMag je napisao/la:
Heero je napisao/la:
Pa jel moguce da tebe to toliko pati sto smo kupili avione kakve vucic sanja?


Pusti ih citavo vrijeme pate, gori od bosnja koji sanjaju gradjansku.

Nemogu vjerovat.
Pa zar mu nije pametnije pravit se da mu je svejedno i ignorirat nego cvilit?

Kako li onda tek trebe bari?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 23 svi 2021, 14:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 22:56
Postovi: 5046
Brane je napisao/la:
Jagnjeca brigada je napisao/la:
Da napišem nešto totalno iskreno, bez bilo kakve zajebancije i zle namere (primenjivo i na sve ostale države u regionu, Bugarske, Srbije i sl).

Rafal - sam po sebi odličan avion. U vrhu svoje generacije.

Ali šanse da će Hrvatska uspeti da drži funkcionalnu eskadrilu sa bilo kakvim smislenim borbenim potencijalom su zaista minimalne. Dovoljno je pogledati šta su sve uradili Česi i koliko je tu bilo pripreme dok su prešli na Gripene, kako funkcionišu Mađari, kako funkcionišu mučeni Austrijanci sa EF, probleme iračkog RV sa novijim američkim avionima itd.

Gde je infrastruktura, gde su piloti i kad se naprave (za šta će biti potrebne godine) kako ih zadržati da ne beže u civilnu avijaciju i najbitnije od svega - gde je vazduhoplovno tehničko osoblje. Ono što sam ja video da vi planirate, u Francuskoj radi 2-4 puta više ljudi, a oni su proizvođači sa remontnim i proizvodnim kapacitetima.

Onda je pitanje naoružanja, jer nije isto imati Rafal sa topom i bazičnim A-A sposobnostima ili punu paletu naoružanja. Onda je pitanje obuke za upotrebu različitog naoružanja i u različitim vremenskim i drugim uslovima. Preskaču se generacije, sa peglanja vazduha na MiG21 na 21. vek.

Na kraju, radi se od 12 aviona. Deo će biti namenjen za obuku, deo će uvek biti van stroja jer ni dosta ozbiljnije države ne uspevaju da izvuku visok procenat ispravnosti iz ovako složenih sprava - što u praksi kaže da će u pojedinačnom trenutku za sve potrebe kontrole VaP, borbe u vazduhu i podršku na kopnu biti dostupno nekoliko aviona.

No, biće ovo i interesantan eksperiment - da li je zemlja sa tako skromnim demografskim i ekonomskim potencijalima sposobna da koristi avijaciju na ovom nivou ili će unutar NATO morati da se traži neko drugo rešenje.

Zanemario si tu niz faktora...

Francuska je apsolutni proizvođač Rafale, znači od motora, trupa, elektronike baš sve francuzi proizvode.
Tako da s te strane ne možeš uzeti Gripen
- koji ima motor GE mislim 404 il neku njegovu nadogradnju iz USA
- IPOD za bombardiranje je uzeo od Rafale, jer njihov nije zadovoljio na Švicarskom natječaju
- dio eletronike ti proizvode i britanci

Gripen je ubiti internacionalni avion i sigurno da dio problema sa održavanjem i operativom proizlazi baš iz toga, kad se pojavi problem treba ti suradnja baš proizvođača iz te države, pa onda iz druge, treće, a svi znamo da se štite takvi sofisticirani sustavi i intelektualno vlasništvo.
Austrijanci su jedini uzeli tu šaržu EF i činjenica da isto tako je riječ o EU avionu dio iz Španjolske, Italije, Njemačke, Britanije, čak i njemci se tuže da im je premalo operativni EF i da su britanci napravili neke greške na trupu i smanjili mu vjek trajanja, koji je trebo bit 40-45 godina.

Također podcjenjuješ hrvatske avio-tehničare, da ti dam samo jedan primjer, Lufthansa jedan od najveći putnički prijevoznika ti je do nedavno održavala avione u RH (ne znam jel još uvijek to traje)
Ruski inžinjeri su ti obučavali hrvatske AT početkom '90i za vrijeme rata, mi smo jedna od rijetki država koja je imala tu privilegiju. Naravno platilo smo to pošteno.
Njemci za EF i francuzi su bili zadovoljni našim tehničarima i rekli su da je ove nove avione puno lakše održavat, jer su baš za to rađeni po "blokovima", dok je MIG "jednovolumenski". Mislim da su rekli da za 3 mjeseca mogu samostalno radit na EF i Rafale

Također podcjenjuješ hrvatske pilote, kompletna eskadrila HRZ pilota ti je otišla u Jordan obučavat njihove pilote za neke brutalne pare prije 3-4 godine. Nemoj zaboravit da smo mi imali vježbe sa NATO avionima di se uhodavala operativnost i naši piloti su upravljali na F16 itd.

Nema potrebe da idem u neku dalju povijest, al naše škole rade jako kvalitetne inžinjere i dio naših ti se školuje po svjetu stalno.

Nama je iznimno važana operativnost da smo samostalni, a Rafale je tu vrh. Što se tiče para to nije toliko problem, negdje uzmeš i prebaciš u HRZ.

Rafale je rađen da bi bio što jednostavniji, što manje održavanja i što jednostavniji, sigurno je po održavanju najednostavniji.

KiM
slika
Ma nema,nema bre to! Vi srte bre samo tamo tehnicare slali da brisu prasinu po motorima,hrvatska nema kapacitete da njeni piloti sudjeluju u nato vezbama.
Vi bre trebate da ćutate i da cekate da vam rus bre donira neki avionić koji kompktibilan sa projektilima koji su vam ostali iz JNA.Znam to jebemu kevu jer sam pametan,jer je tako i vu srbijo!!

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 23 svi 2021, 14:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 22:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
weasel je napisao/la:

DrMag, što je prema tebi sljedeća velika nabavka za HV?

Tenkovi? Brodovi? PZO?


Brodovi i avioni idu istovremeno.

Odabrali smo protuoklopna oruzja , njihova nabava je djelomicno realizirana, okosnicu cine TOW na Bradley, Hellfire na helikoptere i Spike LR na Patra vozila, pjesaci M136 AT-4, i vjerojatno M4 CArl-Gustaf.

Slijedi nabava naoruzanih BL od proizvodjaca unutar nato saveza.

Tenkovi ce pricekati odluku o prikljucenju EU projektu razvoja novog tenka, gdje cemo moci participirati sa svojim rjesenjima (uglavnom softverska rjesenja).

U narednim godinama cemo zamijenti milove nekim zapadnim helikopterom.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 23 svi 2021, 14:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 22:56
Postovi: 5046
@brane
pa samo ovo što sam procitao da f16 ne lete bez potpore drugih aviona a rafale moze sam u duboki neprijateljski prostor je strasno bitno.SPECTRE da nespominjem.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 23 svi 2021, 14:19 
Offline

Pridružen/a: 05 vel 2021, 15:13
Postovi: 445
Nedavno su i kraljevske oružane snage Maroka (FAR) potpisale ugovor o nabavci 13 borbenih bespilotnih letjelica Bayraktar TB2 od Turske u iznosu od 626 miliona MAD (70 miliona dolara).

Za 70 milijuna dolara 13 barjaktara ? To nakon rafala moramo podhitno uzet !
ludihrvat3 is online now Prijavi nepoćudan post

_________________
Herceg-Bosno zemljo naša uvijek bila si , za dušmane trn u oku si .
Laž kad se ponovi 100 puta postane "istina" .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 23 svi 2021, 14:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 13:41
Postovi: 5630
Heero je napisao/la:
@brane
pa samo ovo što sam procitao da f16 ne lete bez potpore drugih aviona a rafale moze sam u duboki neprijateljski prostor je strasno bitno.SPECTRE da nespominjem.

Neusporedivo!

F16 20st
- dobar avion za skandinavce, poljake, nizozemce itd. ko će ih gore napast eskimi?

Rafo 21st
- vrhunski avion za ratne operacije koji bez problema odradi anti-terorističke operacije recimo na sjeveru Afrike i sl. ili razna osiguranje prijevoza recimo našeg oružja za nekog kupca u opasnoj zoni, recimo u Siriju i sl. zaštita naših brodova...

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 23 svi 2021, 15:05 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 18:35
Postovi: 10812
Lokacija: No Country for White Men
DrMag je napisao/la:
- suvremena hrvatsko-francuska tvornica streljiva u Karlovcu, proizvodnja svih NATO kalibara, min 1000 zaposlenih.

Kako će se ovo odrazit na Igman Konjic?

_________________
Ta hercegovacka tragedija je bila prva vijest svih dnevnika u BIH (kod Senada prvih 15 minuta cak) a na HRTu 34 minuta. Ko tada nije razumio nikada nece.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 23 svi 2021, 15:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 16:23
Postovi: 13278
HHerceg je napisao/la:
DrMag je napisao/la:
- suvremena hrvatsko-francuska tvornica streljiva u Karlovcu, proizvodnja svih NATO kalibara, min 1000 zaposlenih.

Kako će se ovo odrazit na Igman Konjic?


A kako misliš? :D

I samo da kažem da se i tome razgovara među ljudima koji su odgovorni za ovo.

Pa onda recite da Hrvatska ne misli na vas...

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 23 svi 2021, 15:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 15 srp 2019, 21:21
Postovi: 882
Slijedi korveta sposobna instalirati Tomahawk, tako da protivnik nije siguran ni u Moskvi (1000 km), ni u Istanbulu.
Sa protupodmorničkim sposobnostima da se nitko ne može šuljati istočnim Jadranom.
Sa djelomičnim stealthom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 23 svi 2021, 15:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32916
HHerceg je napisao/la:
DrMag je napisao/la:
- suvremena hrvatsko-francuska tvornica streljiva u Karlovcu, proizvodnja svih NATO kalibara, min 1000 zaposlenih.

Kako će se ovo odrazit na Igman Konjic?

Hs će smanjiti narudžbe. Vitezit bi trebao početi proizvodnju baruta za municiju, a spominje se i proizvodnja mesinganih čahura...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 23 svi 2021, 15:56 
Offline

Pridružen/a: 30 tra 2020, 18:35
Postovi: 10812
Lokacija: No Country for White Men
Reconquista je napisao/la:
A kako misliš? :D

I samo da kažem da se i tome razgovara među ljudima koji su odgovorni za ovo.

Pa onda recite da Hrvatska ne misli na vas...

Prvo im sredili da izvoze po NATO savezu a sada bi se trebali zadovoljit vašim mrvicama. :zubati
Al dobro je sad bar ne radite protiv nas direktno.

@Markane zna li se kakva će biti struktura zaposlenih po nacionalnosti u Vitezitu?

_________________
Ta hercegovacka tragedija je bila prva vijest svih dnevnika u BIH (kod Senada prvih 15 minuta cak) a na HRTu 34 minuta. Ko tada nije razumio nikada nece.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 23 svi 2021, 16:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32916
HHerceg je napisao/la:
Reconquista je napisao/la:
A kako misliš? :D

I samo da kažem da se i tome razgovara među ljudima koji su odgovorni za ovo.

Pa onda recite da Hrvatska ne misli na vas...

Prvo im sredili da izvoze po NATO savezu a sada bi se trebali zadovoljit vašim mrvicama. :zubati
Al dobro je sad bar ne radite protiv nas direktno.

@Markane zna li se kakva će biti struktura zaposlenih po nacionalnosti u Vitezitu?

Ne znam. A sigurno će biti određen dio i Muslimana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 23 svi 2021, 16:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 22:56
Postovi: 5046
Dobro kvote ke se valjda nekako obezvrijedit nakon blokade?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 23 svi 2021, 16:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 13:41
Postovi: 5630
dudu je napisao/la:
koliko znam naši piloti su otišli u Oman.

pozdrav jagnjeća. :zivili


Ni jedno ni drugo izgleda!
Evo tek sad sam dobio info od frenda i kaže da su otišli u Katar na poziv nekog šeika za 6000€ + nekakve benificije... ???

Clint Eastwood je napisao/la:
Slijedi korveta sposobna instalirati Tomahawk, tako da protivnik nije siguran ni u Moskvi (1000 km), ni u Istanbulu.
Sa protupodmorničkim sposobnostima da se nitko ne može šuljati istočnim Jadranom.
Sa djelomičnim stealthom.

Bilo je i vrijeme za corvettu...

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 23 svi 2021, 21:16 
Offline

Pridružen/a: 24 pro 2017, 15:44
Postovi: 76
Na vojnom poligonu “Eugen Kvaternik” u nedjelju su pripadnici Hrvatske vojske, vojske Slovenije i SAD-a proveli zajedničku vojnu vježbu "Immediate Response 21", uz nazočnost medija, te je demostriran rad multinacionalne manevarske i topničke bojne.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: OSRH
PostPostano: 23 svi 2021, 22:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 22:56
Postovi: 5046
zanima me na kojojem bi mjestu bili po onom indexu jakosti vojske sto svake godine izlazi a sa + 12 rafali i tim bradleyima sto su nam donirali?

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8138 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 233, 234, 235, 236, 237, 238, 239 ... 326  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO