HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 07 lis 2024, 20:16.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 2747 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 110  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 srp 2021, 18:30 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Madjari normalno da idu preko, i treba da idu, kada vec imaju papire, iako sam i ja 1/4 Madjar,

Krajisnici, koji sam isto oko 1/2, nikad ih vise nema u Srbiji. Pa i dalje se sele iz "bogate" Hrvatske vamo.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 srp 2021, 19:21 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 16:33
Postovi: 10178
Jussi je napisao/la:
Madjari normalno da idu preko, i treba da idu, kada vec imaju papire, iako sam i ja 1/4 Madjar,

Krajisnici, koji sam isto oko 1/2, nikad ih vise nema u Srbiji. Pa i dalje se sele iz "bogate" Hrvatske vamo.

Ja sam poslije današnjeg zarzgovora izgubio povjerenje u tvoje analize. Mislim da friziraš podatke. Razotkrio te lik sa peškirom oko vrata.

_________________
Dom svoj čuva Zrinski 115


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 srp 2021, 19:34 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Karabaja je napisao/la:
Jussi je napisao/la:
Madjari normalno da idu preko, i treba da idu, kada vec imaju papire, iako sam i ja 1/4 Madjar,

Krajisnici, koji sam isto oko 1/2, nikad ih vise nema u Srbiji. Pa i dalje se sele iz "bogate" Hrvatske vamo.

Ja sam poslije današnjeg zarzgovora izgubio povjerenje u tvoje analize. Mislim da friziraš podatke. Razotkrio te lik sa peškirom oko vrata.


Evo ti svakodnevnica u Srbiji, ( i to sa anti-rezimskog medija ),

Citat:
Rekonstruisana brodska prevodnica na hidroelektrani Đerdap 1


slika




Citat:
NBS: EU pohvalila adekvatno vođenje monetarne politike i u uslovima pandemije


slika




Citat:
Postavljen kamen temeljac za novi proizvodni pogon kompanije Grundfos u Inđiji


slika



Citat:
Mihajlović: Od litijuma velika korist, ali naš glavni uslov je zaštita sredine


slika




Citat:
NBS: Dinarske obveznice Srbije uključene u renomirane J.P. Morgan indekse


slika




Citat:
Brnabić: Srbija ide ka tome da bude ekonomija zasnovana na znanju i inovacijama


slika




Citat:
Vesić: Izgradnja metroa u Beogradu počinje u novembru


slika



Citat:

Arsić: Javni dug Srbije na kraju godine oko 60 odsto BDP – još nije kritično


slika




Citat:
Otvorena nova Trajalova fabrika „Obilićevo“ u Kruševcu


slika




https://rs.n1info.com/biznis/vesic-izgr ... -novembru/
https://rs.n1info.com/biznis/otvorena-n ... -krusevcu/
https://rs.n1info.com/biznis/arsic-javn ... -kriticno/
https://rs.n1info.com/biznis/brnabic-sr ... ovacijama/
https://rs.n1info.com/biznis/nbs-dinars ... n-indekse/
https://rs.n1info.com/biznis/zorana-mih ... -litijumu/
https://rs.n1info.com/biznis/postavljen ... u-indjiji/
https://rs.n1info.com/biznis/nbs-eu-poh ... pandemije/

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 srp 2021, 19:35 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Ovo je samo u proteklih 30 dana.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 srp 2021, 19:35 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Ja gledao neki vas portal Bosna nesto nemam pojma, glavna ekonomska vest za 1 godinu, bila otvaranje neke farme pilica, cak ste i Inzka pozvali. Kacio sam na drugu temu.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 srp 2021, 19:45 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Citat:
Aleksinac dobija novu radnu zonu - Na 100 hektara gradiće se industrijsko-proizvodni kompleksi, trgovački centri

slika



https://www.ekapija.com/real-estate/334 ... proizvodni


Citat:
Fabrika vakcina u Srbiji do kraja godine - Potpisan Memorandum o razumevanju i saradnji sa Kinom i UAE

slika



https://www.ekapija.com/news/3344193/fa ... umevanju-i

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 srp 2021, 19:51 
Offline

Pridružen/a: 26 lip 2021, 21:40
Postovi: 433
Pa koliko ja vidim 90% se radi o "prljavoj" industriji ili o proizvodnji koja zahtijeva dosta ljudskog rada (motanje kablova) . A ovo što si postao neke članke to je sve SNS kadar iz škole mladih lidera i univerziteta sa ograničenom odgovornošču Megatrend. A daj ti nama reci jel se vi šta vozite u Mercedesima iz Ikarbusa i vučkovim letećim automobilima jer već par godina nema ništa o tome u vašim novinama. A kako ide izvoz papaka u Kinu?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 srp 2021, 20:05 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Revenger HR je napisao/la:
Pa koliko ja vidim 90% se radi o "prljavoj" industriji ili o proizvodnji koja zahtijeva dosta ljudskog rada (motanje kablova) . A ovo što si postao neke članke to je sve SNS kadar iz škole mladih lidera i univerziteta sa ograničenom odgovornošču Megatrend. A daj ti nama reci jel se vi šta vozite u Mercedesima iz Ikarbusa i vučkovim letećim automobilima jer već par godina nema ništa o tome u vašim novinama. A kako ide izvoz papaka u Kinu?


Motanje kablova je prestalo biti aktuelno jos 2019, sada je nesto potpuno novo, vidi se da nisi apdejtovan.

Tableti i ostale softwerska resenja za automobile, Continental,

Motori na elektricni pogon, Nidek,

Inzinjering raznih delova za automobile, ZF i Brose,

Onda motanje kablova, zamenice najverovatnije gume, Ling Long i Toyo Tires.

Litijumske baterije, vozila na elektricni pogon, u Ikarbusu sa Kinezima, a bice i automobili sigurno.

Biofor, najveci i najsavremniji institut za biomedicinu u ovom delu Evrope,

Luka Prahova, proizvodnja zelenog Vodonika i mnogo sto sta,

Grundfos, Xingyu, MTU, privatizacija Petrohemije i MSK, intermodalni terminali, brze pruge od granice do granice, metro, brze saobracajnice i autoputevi, aerodromi, recne luke, Beograd na Vodi, Zepter City, Ada Huja, Novi Sad na vodi, i td...

Motanje kablova je mozda bilo aktuelno 2018, ali danas o tome se ni ne prica vise, kada su u pitanju investicije.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 srp 2021, 20:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 10:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
Koliko tebe plaćaju da danonoćno lepiš ove vesti ?
Od koje godine ti podržavaš SNS , garant preletač
A ovo za metro biće smisleno tek kad se izgrade sve linije ,, ovako samo sa jednom biće od nigde ka nikud , odprilike kao CG autopot

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 srp 2021, 20:16 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
storarare je napisao/la:
Koliko tebe plaćaju da danonoćno lepiš ove vesti ?
Od koje godine ti podržavaš SNS , garant preletač
A ovo za metro biće smisleno tek kad se izgrade sve linije ,, ovako samo sa jednom biće od nigde ka nikud , odprilike kao CG autopot


Tako ste pricali i za BG na Vodi, zavrsetak koridora 10, Milos Veliki, i td, i td...

Jednostavno ovo je najbolja vlast i istoriji Srbiji, tolko se gradi, da je neopisivo.

Infrastrkturno, aerodrom, recne luke, brze pruge, rekonstrukcija pruga, tuneli, metro, mostovi, autoputevi, brze saobracajnica, obilaznice, zelene deponije, preciscivaci otpadnih voda, bolnice, klinicki centri. Ovako si nikad nije gradilo jos od Tita.

I to sve sa javnim dugom, koji je ne prelazi 60%, po preporukama MMF-a i Svetske Banke.

Nemam razloga da ne pohvalim nesto sto je dobro. A u SNS nisam, niti imam materijalne koristi.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 srp 2021, 20:16 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 srp 2021, 20:37 
Online
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 16:33
Postovi: 10178

Jussi, jel ovo Vučić ovako lako završava?

_________________
Dom svoj čuva Zrinski 115


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 srp 2021, 20:57 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
https://www.netokracija.rs/mvp-workshop ... rad-187453







slika

slika

slika

slika

slika

slika

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 srp 2021, 20:58 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Karabaja je napisao/la:

Jussi, jel ovo Vučić ovako lako završava?


Pogledacu kasnije to, ne mogu sad zvuk. :zubati

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 srp 2021, 21:10 
Offline

Pridružen/a: 26 lip 2021, 21:40
Postovi: 433
Jussi je napisao/la:

Jednostavno ovo je najbolja vlast i istoriji Srbiji, tolko se gradi, da je neopisivo.
Infrastrkturno, aerodrom, recne luke, brze pruge, rekonstrukcija pruga, tuneli, metro, mostovi, autoputevi, brze saobracajnica, obilaznice, zelene deponije, preciscivaci otpadnih voda, bolnice, klinicki centri. Ovako si nikad nije gradilo jos od Tita.
I to sve sa javnim dugom, koji je ne prelazi 60%, po preporukama MMF-a i Svetske Banke.

Nemam razloga da ne pohvalim nesto sto je dobro. A u SNS nisam, niti imam materijalne koristi.


Čim nešto poričeš onda to zapravo znači obrnuto. a ovo ostalo čemo vidjeti kad netko drugi dođe na vlast pa se napravi inventura koliko i kod koga se Srbija zaduživala. Jer pazi vi ni dan danas ne znate pod kojim uvjetima se gradi taj "beograd na vodi" , za koliko su arapi dobili PKB, pod kojim uvjetima Linglong gradi i da li ima sve dozvole itd. .. Kad samo vidiš ponašanje Linglonga na snimanje sa javne površine dovoljno govori o tome da se sve radi po zakonu. Plus da svi ovi rudnici, talionice , proizvodnja guma je daleko najprljavija industrija koja u dosta zemalja ne može otvarati pogone.

A za kablove ovo je za prošlu godinu

"The top exports of Serbia are Insulated Wire ($1.49B), Rubber Tires ($745M), Corn ($740M), Cars ($592M), and Hot-Rolled Iron ($571M), "

Znaći osim vozila sve ostalo niskoprofitni proizvodi ili prljava industrija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 srp 2021, 21:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lip 2021, 16:54
Postovi: 5615
RevengerHR, varas se, mi ovde tacno znamo i ko je izradio Beograd na Vodi, i ko je vlasnik PKB-a i sve drugo. Tu druze nema Arapa osim za slikanje.

Necu da ulazim u celu gimnastiku kako sve to funkcionise, jer nema potrebe o nasim pojama da pisem ovde, ali tu nema nikakvih Arapa toliko da znas.

_________________
Srbija je vazda ratovala protiv najjacih imperija, Otomanska, Austro Ugarska, Hitlerova Nemacka, NATO pakt.


A njene komsije, najveca imperija protiv koje su ratovali, je Srbija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 srp 2021, 21:42 
Offline

Pridružen/a: 26 lip 2021, 21:40
Postovi: 433
Tankosic je napisao/la:
RevengerHR, varas se, mi ovde tacno znamo i ko je izradio Beograd na Vodi, i ko je vlasnik PKB-a i sve drugo. Tu druze nema Arapa osim za slikanje.

Necu da ulazim u celu gimnastiku kako sve to funkcionise, jer nema potrebe o nasim pojama da pisem ovde, ali tu nema nikakvih Arapa toliko da znas.



:smijeh :smijeh :smijeh

Da inače mi dosta stvari nisu jasne kako to kod vas funkcionira jer evo ovaj gore piše o plačama 1000 do 1500 € , otvaraju se silne tvornice koje će zaposliti tisuće i tisuće radnika a službena stopa nezaposlenosti niža nego u Hrvatskoj gdje je nemoguće naći radnika, tu onda nešto ne štima ili se ne otvaraju tolika radna mjesta ili što je vjerojatnije da se manipulira podacima o nezaposlenosti.

Ili primjerice ovo , koliko čitam ovdje i po novinama stalno se otvaraju nove tvornice s xxxx novih radnih mjesta a nezaposlenost porasla za 2,3 posto i to unatoč tome što je uvedena neka nova ( vjv Vučićeva ) metoda A i ukupna zaposlenost unatoč ovome što sam napisao manja za 80 000 radnih mjesta u odnosu na prošlu godinu. tako da stvarno mi ništa ne može biti jasno kod vas.

C/P te nove metode

svi oni koji su makar jedan sat u sedmici proveli na radnom mestu računaju se kao zaposleni. Statistika kao zaposlene računa i sezonske radnike koji u toku sedmice nisu imali posao, ali koji računaju da će kada počne sezona moći da rade.Promena metodologije je najveći uticaj imala na zaposlenost u starosnoj grupi od 60 i više godina, gde je više od 70.000 zaposlenih, prema staroj definiciji, prešlo u novouvedenu kategoriju – lica van radne snage.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 srp 2021, 22:39 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Revenger HR je napisao/la:
Jussi je napisao/la:

Jednostavno ovo je najbolja vlast i istoriji Srbiji, tolko se gradi, da je neopisivo.
Infrastrkturno, aerodrom, recne luke, brze pruge, rekonstrukcija pruga, tuneli, metro, mostovi, autoputevi, brze saobracajnica, obilaznice, zelene deponije, preciscivaci otpadnih voda, bolnice, klinicki centri. Ovako si nikad nije gradilo jos od Tita.
I to sve sa javnim dugom, koji je ne prelazi 60%, po preporukama MMF-a i Svetske Banke.

Nemam razloga da ne pohvalim nesto sto je dobro. A u SNS nisam, niti imam materijalne koristi.


Čim nešto poričeš onda to zapravo znači obrnuto. a ovo ostalo čemo vidjeti kad netko drugi dođe na vlast pa se napravi inventura koliko i kod koga se Srbija zaduživala. Jer pazi vi ni dan danas ne znate pod kojim uvjetima se gradi taj "beograd na vodi" , za koliko su arapi dobili PKB, pod kojim uvjetima Linglong gradi i da li ima sve dozvole itd. .. Kad samo vidiš ponašanje Linglonga na snimanje sa javne površine dovoljno govori o tome da se sve radi po zakonu. Plus da svi ovi rudnici, talionice , proizvodnja guma je daleko najprljavija industrija koja u dosta zemalja ne može otvarati pogone.

A za kablove ovo je za prošlu godinu

"The top exports of Serbia are Insulated Wire ($1.49B), Rubber Tires ($745M), Corn ($740M), Cars ($592M), and Hot-Rolled Iron ($571M), "

Znaći osim vozila sve ostalo niskoprofitni proizvodi ili prljava industrija.


Pa da, to sto su trenutno, ne znaci da ce zauvek. Trenutno uglavnom dolaze FDI koje uposljavaju visoko-obrazovanu inzinjersku radnu snagu. Kablovi vise nisu glavni u FDI, jos od 2019.

Mnogi ti slusas ove nase Danas i N1, mogu tako i ja da gledam i vas Index, gde izvestavaju kao da ste Moldavija, maltene. Ali to nije realna slika.

Bas me briga da li se Ling Long radi po zakonu, bitno je da tako produbljujemo prijateljestvo sa najjacom drzavom sveta i uposljavamo desetine hiljada ljudi na sire staze.

I bas me briga ko je stvarni vlasnik Beograda na Vodi. A za PKB, Al Dahra ce napraviti nesto fenomenalno.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 srp 2021, 22:42 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Revenger HR je napisao/la:
Jussi je napisao/la:

Jednostavno ovo je najbolja vlast i istoriji Srbiji, tolko se gradi, da je neopisivo.
Infrastrkturno, aerodrom, recne luke, brze pruge, rekonstrukcija pruga, tuneli, metro, mostovi, autoputevi, brze saobracajnica, obilaznice, zelene deponije, preciscivaci otpadnih voda, bolnice, klinicki centri. Ovako si nikad nije gradilo jos od Tita.
I to sve sa javnim dugom, koji je ne prelazi 60%, po preporukama MMF-a i Svetske Banke.

Nemam razloga da ne pohvalim nesto sto je dobro. A u SNS nisam, niti imam materijalne koristi.


Čim nešto poričeš onda to zapravo znači obrnuto. a ovo ostalo čemo vidjeti kad netko drugi dođe na vlast pa se napravi inventura koliko i kod koga se Srbija zaduživala. Jer pazi vi ni dan danas ne znate pod kojim uvjetima se gradi taj "beograd na vodi" , za koliko su arapi dobili PKB, pod kojim uvjetima Linglong gradi i da li ima sve dozvole itd. .. Kad samo vidiš ponašanje Linglonga na snimanje sa javne površine dovoljno govori o tome da se sve radi po zakonu. Plus da svi ovi rudnici, talionice , proizvodnja guma je daleko najprljavija industrija koja u dosta zemalja ne može otvarati pogone.

A za kablove ovo je za prošlu godinu

"The top exports of Serbia are Insulated Wire ($1.49B), Rubber Tires ($745M), Corn ($740M), Cars ($592M), and Hot-Rolled Iron ($571M), "

Znaći osim vozila sve ostalo niskoprofitni proizvodi ili prljava industrija.


Drugo, nisi bas nacitan. Da ti objasnim, javni dug je ispod 60%, ispod preporuka MMF-a.

Ne mozes ti zajebati MMF, Svetsku Banku, agencije za kreditni rejting, S&P, JP Morgan, Moody, Fitch, postoji nesto sto se zove kreditni rejting razlicitih zemalja.

Ne mozes to zataskati kolki ti je stvarni dug drzave nikako. Sta je Vucic i njih prevario? :smijeh

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 srp 2021, 22:42 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Uostalom bolje i "prljava" industrija, nego turizam sladoled industrija, videli smo kako se to pokazalo u 2020 kada ste imali pad ekonomije od 9%, a Srbija 1%.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 srp 2021, 22:46 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Revenger HR je napisao/la:
Tankosic je napisao/la:
RevengerHR, varas se, mi ovde tacno znamo i ko je izradio Beograd na Vodi, i ko je vlasnik PKB-a i sve drugo. Tu druze nema Arapa osim za slikanje.

Necu da ulazim u celu gimnastiku kako sve to funkcionise, jer nema potrebe o nasim pojama da pisem ovde, ali tu nema nikakvih Arapa toliko da znas.



:smijeh :smijeh :smijeh

Da inače mi dosta stvari nisu jasne kako to kod vas funkcionira jer evo ovaj gore piše o plačama 1000 do 1500 € , otvaraju se silne tvornice koje će zaposliti tisuće i tisuće radnika a službena stopa nezaposlenosti niža nego u Hrvatskoj gdje je nemoguće naći radnika, tu onda nešto ne štima ili se ne otvaraju tolika radna mjesta ili što je vjerojatnije da se manipulira podacima o nezaposlenosti.

Ili primjerice ovo , koliko čitam ovdje i po novinama stalno se otvaraju nove tvornice s xxxx novih radnih mjesta a nezaposlenost porasla za 2,3 posto i to unatoč tome što je uvedena neka nova ( vjv Vučićeva ) metoda A i ukupna zaposlenost unatoč ovome što sam napisao manja za 80 000 radnih mjesta u odnosu na prošlu godinu. tako da stvarno mi ništa ne može biti jasno kod vas.

C/P te nove metode

svi oni koji su makar jedan sat u sedmici proveli na radnom mestu računaju se kao zaposleni. Statistika kao zaposlene računa i sezonske radnike koji u toku sedmice nisu imali posao, ali koji računaju da će kada počne sezona moći da rade.Promena metodologije je najveći uticaj imala na zaposlenost u starosnoj grupi od 60 i više godina, gde je više od 70.000 zaposlenih, prema staroj definiciji, prešlo u novouvedenu kategoriju – lica van radne snage.


Ne, to nije nova Vuciceva metodologija, nego ko zna cija.

Po novoj metodologiji sada imamo 12% nezaposlenosti, a po nasoj staroj bi imali oko 9%.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 srp 2021, 23:28 
Offline

Pridružen/a: 26 lip 2021, 21:40
Postovi: 433
O dugu sam ti rekao to če se vidjeti kad dođe neka druga vlast pa se napravi inventura, kablovi nisu više aktualni kao FDI (jer vjerojatno više ni ne treba tvornica) ali su daleko najveći izvozni proizvod u prošloj godini. Inače za tvoju informaciju nerazvijena i bez tvornica i proizvodnje Hrvatska ime za cca 60% veći izvoz po glavi stanovnika od Srbije. U mojoj županiji je izvoz po glavi stanovnika čak nešto malo veći od BDP per capita Srbije.

Ako te nije briga za Linglong, onda te nije briga što npr. subvencije za FAS za 2020 iznose više od isplačenih plaća za prošlu godinu. A Vučić bi preveslao i rođenu mater samo da bude udarna vijest.

A što se tiče pada BDP-a od 1% zna se koji su razlozi za to:

Tokom više skorašnjih obraćanja predsednika države Aleksandra Vučića mogli smo da čujemo da će Srbija ekonomsku krizu izazvanu pandemijom korona virusa prebroditi lakše nego sve evropske zemlje, i da ćemo, kada je reč o privrednom rastu, biti najbolji u Evropi. Međutim, uzevši u obzir činjenicu da je Srbija jedna od najsiromašnijih zemalja Evrope, i jedna od zemalja sa najnižim životnim standardom, manji pad, odnosno veći rast BDP, od razvijenijih zemalja, prema rečima ekonomiste Gorana Radosavljevića, nije nikakva novost, a ovakva poređenja, kako kaže, predstavljaju “mešanje baba i žaba”. “Srbija će zbog pandemije virusa Kovid-19 imati manji pad bruto domaćeg proizvoda od drugih evropskih zemalja, prvenstveno zbog strukture ekonomije, odnosno većeg učešća poljoprivrede i prehrambene industrije u BDP, a manjeg udela visokosofisticiranih grana”,


Ali jednu stvar mi ipak nisi objasnio ( osim rasta nezaposlenih) kako to da je nakon toliko rezanja vrpci i otvaranja xxxx radnih mjesta a barem ja nisam vidio da je ijedna tvornica zatvorena ipak zabilježen pad broja zaposlenih za 80 000, koji je po meni relevantniji pokazatelj gospodarskih prilika od stope nezaposlenosti. Dok opet napominjem u Hrvatskoj gdje se ništa ne proizvodi je zabiljen rast broja zaposlenih za 50 000 u odnosu na isto razdoblje prošle godine.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 srp 2021, 23:42 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Revenger HR je napisao/la:
O dugu sam ti rekao to če se vidjeti kad dođe neka druga vlast pa se napravi inventura, kablovi nisu više aktualni kao FDI (jer vjerojatno više ni ne treba tvornica) ali su daleko najveći izvozni proizvod u prošloj godini. Inače za tvoju informaciju nerazvijena i bez tvornica i proizvodnje Hrvatska ime za cca 60% veći izvoz po glavi stanovnika od Srbije. U mojoj županiji je izvoz po glavi stanovnika čak nešto malo veći od BDP per capita Srbije.

Ako te nije briga za Linglong, onda te nije briga što npr. subvencije za FAS za 2020 iznose više od isplačenih plaća za prošlu godinu. A Vučić bi preveslao i rođenu mater samo da bude udarna vijest.

A što se tiče pada BDP-a od 1% zna se koji su razlozi za to:

Tokom više skorašnjih obraćanja predsednika države Aleksandra Vučića mogli smo da čujemo da će Srbija ekonomsku krizu izazvanu pandemijom korona virusa prebroditi lakše nego sve evropske zemlje, i da ćemo, kada je reč o privrednom rastu, biti najbolji u Evropi. Međutim, uzevši u obzir činjenicu da je Srbija jedna od najsiromašnijih zemalja Evrope, i jedna od zemalja sa najnižim životnim standardom, manji pad, odnosno veći rast BDP, od razvijenijih zemalja, prema rečima ekonomiste Gorana Radosavljevića, nije nikakva novost, a ovakva poređenja, kako kaže, predstavljaju “mešanje baba i žaba”. “Srbija će zbog pandemije virusa Kovid-19 imati manji pad bruto domaćeg proizvoda od drugih evropskih zemalja, prvenstveno zbog strukture ekonomije, odnosno većeg učešća poljoprivrede i prehrambene industrije u BDP, a manjeg udela visokosofisticiranih grana”,


Ali jednu stvar mi ipak nisi objasnio ( osim rasta nezaposlenih) kako to da je nakon toliko rezanja vrpci i otvaranja xxxx radnih mjesta a barem ja nisam vidio da je ijedna tvornica zatvorena ipak zabilježen pad broja zaposlenih, koji je po meni relevantniji pokazatelj gospodarskih prilika od stope nezaposlenosti.


Sad cu ti objasniti sve. Hrvatska nece jos dugo imati veci izvoz po glavi stanovnika Srbije, jer dolaze neke od najvecih Evropskih/Svetskih firmi, u svojim oblastima, koja ce svaka pojedinacno biti novi top 5, top 10, ili top 15 izvoznik u Srbiji.

Znas ti kolko Ling Long ima samo da izveze godisnje? Cukaru Peki jos nije ni proradio. Toyo Tires. Ovo se sve zida sto pisem trenutno. ZF jos zaposljava, Brose, MTU, Mei Ta, Grundfos, Xingy, Continental uposljava nove ljude sve do 2025, Nidek, ko zna sta jos moze da naleti. Pa Srbija sama uzima oko 62% od svih investicija na Zapadnom Balkanu. Da ne spominjem kada krene iskopavanje Litijuma, njegova prerada, kakav ce to tek biti izvoz. Onda elektricne baterije, automobili, autobusi za sta postoje realne sanse da se ostvari. Hemijski Park Prahovo da pocne sa radom, Al Dahra, i td...

Ne, takvim velikim subvencijama stranim korporacijama se upravo i Slovacka razvila nekada. Nisu tu samo plate u igri, iako ce one same otplatiti te subvencije za odredjeni broj godina. Nego porez na zarade, doprinosi, porez na dobit, struja koju kupe, voda, ostale komunalije, nase domace firme koje saradjuju sa njima pri izgradjni postrojenje i raznih drugih stvari, i td... Nije to bas tako jednostavno kako si procitao na N1 I Danas.

Ovo za pad BDP-a mi je najsmesnije ispalo od svega. Vidi se da si to procitao na N1 i Danas. Manje ucesce visoko-sofisticiranih grana? Pa jel on to misli na turizam? :zubati To je sve zbog poljoprivrede jeli? A gde je tu industrija koja je rasla i tom periodu? A zna se kako je sve bilo otezano za uvoz/izvoz industrije u tom periodu. Gde su tu drzavni projekti (infrastrukura), koji nisu stali uprkos kovidu? Gde su tu FDI koji nisu uopste usporili uprokoz kovidu? To je sve zasluzeno smo u top 3 zemalja Evrope po najmanjem padu BDP-a, u 2020. Da ne spominjem neverovatno uspesne ekonomske mere koje je Vlada preduzela. Direktne novcane pomoci za potrosnju preduzecima, potrosacima, i td...

Taj covek se ne razume ni 1% ne u ekonomomiju, nego u zivot uopsteno, tako da molim te nemoj vise kaciti N1 i Danas, ili cu i ja poceti da kacim sta objavljuje Index o vasoj ekonomiji, a onda vam nece biti dobro... :yes

Kako mislis da ti objasnim pad broja zaposlenih? Pa to ti se desavalo svugde u svetu za vreme kovida druze moj. :confused1

Nisu samo tvornice jedine koje zaposljavaju ljude pobogu, a gde su tu kafici, uslozni sektor, i td... Razumes valjda o cemu pricam? Pa oni se i jesu zatvarali malo, ali 10 puta bolje da se to zatvori, otvorice se lako ponovo, nego neka multinacionalna velika firma koja zaposljava hiljade radnika, hvala Bogu sto to i nije, niti je priliv FDI posustao.

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 srp 2021, 23:53 
Offline

Pridružen/a: 26 lip 2021, 21:40
Postovi: 433
Pad zaposlenih je za prvih pet mjeseci ove godine u odnosu na prvih pet mjeseci prošle za obje države. To ti meni objasni jer oba podatka su iz državnih ureda za statistiku nije ni N1 ni Danas. Tvoje objašnjenje me zanima jer kako sam napisao ni u jednim novinama nisam vidio vijest da je neka tvornica zatvorena ili otpuštala radnike već samo da se otvaraju nove i to maltene svakodnevno s XXXX novozaposlenih a na kraju broj zaposlenih manji nego godinu prije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srbija - privreda
PostPostano: 13 srp 2021, 23:58 
Offline

Pridružen/a: 18 pro 2020, 09:01
Postovi: 6589
Lokacija: Srpska Vojvodina
Revenger HR je napisao/la:
Pad zaposlenih je za prvih pet mjeseci ove godine u odnosu na prvih pet mjeseci prošle za obje države. To ti meni objasni jer oba podatka su iz državnih ureda za statistiku nije ni N1 ni Danas.


To ti je promena metodologije obrade tog podatka u Srbiji. Ne znam sta su tacno promenili, mrzi me da trazim, ali nadohnadice se to sigurno u ekspresnom roku sa ovim svim velikim investicijama koje nam predstroje da se otvore.

Inace, kad smo kod nezaposlnosti; Da li si znao da su 1/3 ljudi u Hrvatskoj penzioneri, a u Srbiji samo 1/4? :001_cool

_________________
Vucic: Srbija najbolji prijatelj Kine u Evropi


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2747 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 110  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO