HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 03:02.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 269 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 26 kol 2021, 12:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2010, 13:26
Postovi: 6802
Lokacija: Ulica Rajkovačića i Čalušića bb
Prema popisu stanovništva 1931. godine u Kraljevini Jugoslaviji živio je 6.785.501 pravoslavac.

Prema popisu stanovništva obavljenom 1948. u FNRJ je živjelo 6.547.117 Srba,810.126 Makedonaca, 425.703 Crnogoraca.

Sveukupno ugrubo recimo da je 1948. živjelo 7 i pol milijuna pravoslavaca u FNRJ.

Vidimo da ne samo da se broj Srba nije dramatično smanjio između dva popisa,nego bi se dalo zaključiti da je broj ostao isti ,čak se i malo povećao.

Gdje je tu genocid,odnosno 500 tisuća ubijenih Srba samo u Jasenovcu ili 80 tisuća ubijenih prema Goldsteinovoj procjeni. :neznam

_________________
Vuk dlaku mijenja, ćud nikada.

Glas za HDZ jeste glas za Voju Stanimirovića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Protestna nota moderaciji
PostPostano: 26 kol 2021, 13:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2021, 15:32
Postovi: 449
Lokacija: HRVA'SKA
Lapo-lapo je napisao/la:
Belski je napisao/la:

Meni se osobno ne gadi tvoja patetika, zapravo mi je smišna.

I dobro ti mene razumiš čim si se tako zapenila.

Dakle, va vsakom slučaju kadi se dela o masovnih grobišćih triba istražiti kako struka i znanost nalažu.

To su forenzičari, žrtvoslovi, arkivisti, demografi itd. Tribaju biti i povisničari, ali ovakovi ostrašćeni jopci kot Goldstein koji vsemu pristupaju navijački zbog osobnih frustracij - ne.

Ovakovih raspri sam ima tomu vrime i drugo mesto imal i s ''drugom stranom'' kada su tvrdili kako su partizani pobili priko pol milijuna samo Hrvatov koji su na bilo koji način bili povezani s NDH. Naravno, na zidu su držali sliku Franje Tudjmana.

Istini za volju, masovna grobišća i najdene kosti pokazuju da je do sada utvrdjeno čuda već žrtav partizanskog nego ustaškog režima, ali opet nikakor va tolikih brojkah s kojimi se ta druga strana takaj voli nahitavati.

Dok se to ne riši kako znanost išće mira ne bude, a pitanje je hoće li biti mira i onda jer mit kad pusti korenje teško ga je ispukati ... tomu si ti savršen dokaz.

:rolleyes

Neće biti tako!
Kako to da sa srpske strane imam nastradalih 7 u II sv.ratu, a sa hrvatske strane nikoga? I to ne samo ja, već mnogi moji prijatelji, poznanici. Šta kaže teorija vjerovatnoće u vezi toga?


Ko je pitao za bijele košulje?
Evo...
Domobrani:
slika



Teorija verojatnoće reče kako sereš kvake.

:evotigana

_________________
Pakal ti neće biti pakal ako ti tamo ne bude mene!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 26 kol 2021, 13:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2021, 15:32
Postovi: 449
Lokacija: HRVA'SKA
kiler je napisao/la:
Prema popisu stanovništva 1931. godine u Kraljevini Jugoslaviji živio je 6.785.501 pravoslavac.

Prema popisu stanovništva obavljenom 1948. u FNRJ je živjelo 6.547.117 Srba,810.126 Makedonaca, 425.703 Crnogoraca.

Sveukupno ugrubo recimo da je 1948. živjelo 7 i pol milijuna pravoslavaca u FNRJ.

Vidimo da ne samo da se broj Srba nije dramatično smanjio između dva popisa,nego bi se dalo zaključiti da je broj ostao isti ,čak se i malo povećao.

Gdje je tu genocid,odnosno 500 tisuća ubijenih Srba samo u Jasenovcu ili 80 tisuća ubijenih prema Goldsteinovoj procjeni. :neznam



Ustaše pobiše i još one koji nisu bili niti začeti.

_________________
Pakal ti neće biti pakal ako ti tamo ne bude mene!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 26 kol 2021, 13:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Na forumu su sve te teme prezvakane, ovdje sam doveo u pitanje vjerodostojnost jedne fotografije, vidimo pojavile se i druge ustaske i domobranske sa raznih filmskih setova ex-yu kinomatografije.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 26 kol 2021, 18:28 
Offline

Pridružen/a: 20 sij 2012, 12:49
Postovi: 9104
Popisi u jugoslaviji i prvoj i drugoj govore sve, broj Srba je priblizno isti, jedan broj poginulih svakako ima jbg bio je petogodisnji rat sa puno zrtava, ali i popis stanovnistva na podrucju Potkozarja, Zapadne Slavonije, Bosanske Krajine, govori da nekih grandioznih gubitaka nema. Ne postoji mogucnost da su ustase mogli izmisliti stotine tisuca Srba i pobiti ih, nakon rata Srbi su i dalje naseljavali sve u krugu oko Jasenovca od par stotina kilometara. Par tisuca ljudi je nedostajalo i to je to.

Srbi kad ih se suoci sa ovakvim cinjenicama, vole reci da su ustase u Jasenovcu ubijali zive i jos nezive odnosno po principu "1000 muskaraca i 1000 zena = najmanje 1000 nerodjenih beba". Smijurija, ali bitno je pumpati brojke.

Jasenovac ni po cemu nije bio gori ili strasniji logor od Sajmista, na kojem je ubijeno par desetaka tisuca ljudi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 26 kol 2021, 18:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
divizija je napisao/la:
priče o dborim i lošim dečkima su priče za malu djecu

Znači ti se slažeš da su priče o Srbima kao lošim momcima u zadnjem ratu priče za malu djecu ?

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 26 kol 2021, 18:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
divizija je napisao/la:
crni_bombarder je napisao/la:
Drobilica kostiju :D

Koliko je glupa ta velikosrpska mitomanija, sta znaci u proljece `45 imati drobilicu kostiju, kako leseve izdrobis u drobilici kostiju, valjda mozes drobiti samo vec osusene leseve odnosno skelete. Koje dobijes, kako? drzis mrtve na suncu dok se meso ne raspadne?

Kakve budaletine lazljive.


samo je jedna od tih budaletina na katedri za SUVREMENU povijest na zagrebačkom fakultetu i dovlači na faks ist takve budaletine

Goldstein nije Srbin. Tako da ne znam otkud on u "velikosrpskoj mitomaniji" ?

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 26 kol 2021, 19:08 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Nije ni Gideon Grief, pa uredno pusta u opticaj hardcore srpsku mitomaniju.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 26 kol 2021, 19:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Graničar18 je napisao/la:
divizija je napisao/la:

samo je jedna od tih budaletina na katedri za SUVREMENU povijest na zagrebačkom fakultetu i dovlači na faks ist takve budaletine

Goldstein nije Srbin. Tako da ne znam otkud on u "velikosrpskoj mitomaniji" ?


Jesi cuo za lobiranja, racune u Panami itd?

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 26 kol 2021, 21:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2018, 10:42
Postovi: 9834
DrMag je napisao/la:
Jesi cuo za lobiranja, racune u Panami itd?

Goldstein ako i lobira za Srbe to radi katastrofalno loše.
Za te drobilice za kosti nikad niko nije čuo. Ni u bivšoj YU ih niko nije spominjo,ni preživjeli logoraši.
Od Hitlera i Nijemaca ih ustaše takođe nisu mogli dobit,jer Nijemci tako šta nisu imali. Imali su krematorije u logorima smrti,gdje su spaljivali logoraše nakon što bi ih pobili zyklonom B.

_________________
Što nam prijete silom,pa neka izvole
nisu Srbi turci,da alaha mole


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 26 kol 2021, 23:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
Citat:
Odgovor Goldštajna
Izraelski dnevni list Džeruzalem post objavio je odgovor hrvatskog istoričara Iva Goldštajna na komentar Davida Goldmana koji je u istom listu prije nekoliko dana objavio kako je broj žrtava ustaškog koncentracionog logora u Jasenovcu prenaduvan te istakao Goldštajnovu ulogu u tome. Goldštajnov odgovor prenosimo u cijelosti.

Prije nekoliko dana izvjesni David Goldman objavio je komentar u Džeruzalem postu u kojem me je spomenuo. Bio sam šokiran ovim kolažom laži, distorzija i izmišljotina. Nikad nisam čuo za ovog Goldmana dok nisam pročitao njegov članak. Navodno vodi neku organizaciju u Australiji, ironično nazvanu Centar za istorijsku istinu i ima blog na kojem razotkriva rehabilitaciju nacističkih saradnika. Posebno se fokusira na srpske četnike, ali studiozno izbjegava spominjanje ustaškog režima. Čini se da je prijatelj s nekim ljudima u desničarskim krugovima hrvatske dijaspore u Australiji. Opšte je poznato da neki ljudi u hrvatskoj zajednici u Australiji otvoreno slave svoje veze s ustašama.

Moj pokojni otac Slavko i ja najmanje 20 godina vodili smo žestoke rasprave s ovim proustaškim krugovima u Hrvatskoj i inostranstvu. Objavio sam knjige Holokaust u Zagrebu (2001., američko izdanje objavio je USHMM 2015.) i Židovi u Zagrebu 1918.-1941. (2004.). Istaknuti hrvatsko-bosanski književnik Miljenko Jergović nedavno je napisao kako su „knjige Iva Goldštajna naišle na goruću mržnju ili prijezirnu ćutnju od strane većeg dijela javnosti, desničarskih medija, Hrvatske televizije, te u akademskim i crkvenim krugovima, dok se autor našao na raznim neformalnim crnim listama“.

„Dosljedno smo opisivali zločinački karakter NDH“
Među mnogim knjigama koje je moj otac napisao 1941. – Godina koja se vraća, koja je bila mješavina memoara i povijesne analize (NYRB, 2009.), postala je međunarodno poznata. Obojica smo se bavili ustaškom Nezavisnom Državom Hrvatskom (NDH) i njenim najvećim logorom Jasenovcem. Dosljedno smo opisivali zločinački karakter te države i logora u kojem je počinjen genocid nad Srbima, Romima i Jevrejima, kao i masovni zločini nad Hrvatima i drugima.

Pritisak hrvatske proustaške desnice bio je ogroman. Na primjer, Stjepan Razum, voditelj Nadbiskupskog arhiva u Zagrebačkoj nadbiskupiji i nosilac mnogih drugih važnih funkcija, izjavio je 2014. godine da je Jasenovac „mit“ koji je „podmetnut među Hrvate“ te je tvrdio kako se radilo o „radnom i tranzitnom logoru“. Takođe je izjavio kako je u svojim javnim nastupima Slavko Goldštajn jasenovački logor pokušao „opisati kao jednu od najcrnijih značajki NDH“, nazvavši to „Goldštajnizacijom NDH“.

Kad je 2017. godine Slavko Goldštajn umro, Mili Plenković, sveštenik na ostrvu Hvaru, objavio je na Fejsbuku kako ga je „obradovala vijest da je dr Slavko Goldštajn preminuo“. „Drago mi je da je jedan mrzitelj Hrvatske nestao s pozornice ovoga svijeta. Ipak, želim mu vječni mir i da mu Jahve bude milosrdni sudac“, napisao je. Drugi su pokrenuli kampanju mržnje na internetu tvrdeći da je „Goldštajn bio lažov i licemjer koji je cijeli svoj život pokušavao ocrniti Hrvate i sav hrvatski narod kao da smo svi ustaše“, te „Jedan smrad manje“ ili „Sve je jasno, Hrvatska je izgubila jednog velikog neprijatelja“, „Hvala dragom Bogu, divne vijesti“ i „Ajde!? Hvala Bogu! Bio je (židovski) šovinist i rasist, a ne čovjek vrijedan spomena“.

„Proustaška desnica pokušava poreći istorijsku istinu“
Hrvatska proustaška desnica već decenijama na različite načine pokušava poreći istorijsku istinu o Holokaustu u Hrvatskoj, a između ostalog tvrdi da je popis žrtava logora Jasenovac zapravo krivotvorina. Tokom prošlih decenija nekoliko kustosa Spomen-područja Jasenovac marljivo je radilo na tome. Prikupljeno je 83.145 imena žrtava, od čega 48.217 Srba, 16.164 Roma, 13.143 Jevreja i 4281 Hrvata. Ove brojke treba povećati za približno 10 do 20 posto kako bi se došlo do približnog konačnog ukupnog broja stradalih.

U maniru hrvatskih radikala, Goldman laže kada tvrdi da je u Jasenovcu bilo „manje od 4500 dokazanih žrtava“. Laže i govoreći kako je „više puta dokazano da je popis žrtava falsifikovan“. Radikalni revizionisti i proustaška desnica tvrde da bi stvarni broj žrtava u Jasenovcu trebalo da bude utvrđen ekshumiranjem tijela. To je besmislica. Dokazao sam to u mnogo navrata, osobito u knjizi Jasenovac (2018., srpsko izdanje 2019., očekuje se englesko izdanje USHMM-a).

Mnogo je razloga zašto se ništa ne može učiniti iskopavanjem leševa. Između ostalog, već 1964. godine, prilikom iskopavanja nekih grobnica, istraživači su otkrili da su mnogi leševi već „istrunuli i raspali se“ te da se „ljudsko tkivo pretvorilo u sapunastu masu žućkasto-narandžaste boje“, vjerojatno posljedicu učestalih poplava obližnjih rijeka Save i Une. Danas, gotovo 80 godina nakon tih ubistava, bilo bi znatno manje fizičkih dokaza koji se mogu ispitivati.

Goldštajn kaže da su ustaše masovno palili leševe
Osim toga, samo nekoliko dana prije proboja zatočenika iz logora (22. aprila 1945.), ustaše su počeli sistemski paliti leševe. Brojni svjedoci tvrde da su 6. i 7. aprila „iskopana jasenovačka groblja, a leševi i kosturi žrtava ekshumirani i spaljeni“. Zatočenici su kopali jame „preko kojih su postavljene gvozdene šine s debelim pločama. Na ploču bi se stavljali leševi, a dovodili su i klali i žive zatočenike te ih potom bacali na ploču. Tijela su bila natopljena naftom i spaljena. Nakon što se jama napunila pepelom spaljenih leševa, prešlo bi se na drugu jamu“.

Izgrađena je čak i uskotračna pruga za transport pepela i posmrtnih ostataka do obala Save, a zatim su bačeni u rijeku. „Danima se crni dim od spaljivanja ljudskih ostataka dizao u nebo, dokaz uništavanja svih tragova zločina“. Nakon rata, ustaše su opisali i spaljivanje leševa, a britanske formacije zabilježile su dokaze koji jasno pokazuju tragove tih aktivnosti. (To su britanske vazdušne snage koje su 16. aprila 1945. napravile vazdušne snimke iz kojih se jasno vidi da se grobnice prekopavaju.)

U televizijskoj emisiji „Nedjeljom u 2“, koju citira Goldman, nisam spomenuo Hitlera – to je još jedna laž. Iznio sam tezu da su leševi takođe uništavani „mašinom za drobljenje kostiju“, koju su koristili nacisti tokom poznatog zataškavanja “ Aktion 1005″. Ustaše su na različite načine blisko sarađivale s nacistima, a postoje jasni pokazatelji da su to činili i u ovom slučaju.

Neću komentarisati besmislicu gospodina Goldmana o tome kako sam se „rugao“ Holokaustu. Jasno je da on i ljudi iza njega skandalozno relativizuju Holokaust u NDH.

Spomenuo raskol u DP-u
Hrvatska radikalna desnica doživjela je uzastopne izborne poraze u posljednjih godinu i po. Nedavno je čelnik najvažnije stranke ove orijentacije morao podnijeti ostavku zbog optužbi za pronevjeru stranačkog novca, među ostalim i kupovinu skupih darova za svoju 25-godišnju saradnicu. Nakon takvog političkog i moralnog debakla, Goldmanov članak u Džeruzalem postu trebalo je da bude melem na ranu krajnje desnice.

Posljednjih su dana o tome pričali u medijima, slavodobitno tvrdeći da „Jasenovac više nikada neće biti Jasenovac kakvim su ga predstavljali zagovornici velike Srbije i Titova jugoslavenska istoriografija“. Goldmana su nazvali „ozbiljnim jevrejskim istoričarom“ iz Australije koji je demaskirao „našeg Iva“ (misle na mene). Jedan od dnevnih listova objavio je naslovnicu s glavnim naslovom: „Džeruzalem post je razotkrio jasenovačkoga lažljivca i trovača“ (opet misle na mene).

Moj članak neće pobijediti ovaj krug ljudi. Ali pokazuje, nadam se, da su intelektualno nesposobni i nemoralni


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 26 kol 2021, 23:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15483
Goldstein je klaun obični, ni Židovi ga više ne doživljavaju.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 26 kol 2021, 23:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15483
Bori se s vjetrenjačama, nitko u Hrvatskoj ga ne doživljava, nitko u Izraelu, može samo Srbima pričat priče

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 26 kol 2021, 23:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 22:11
Postovi: 7952
Na području NDH je bilo oko 30 000 Jevreja.
Oko 7 500 su deportovani i pobijeni u Njemačkoj.
Fali oko 22 500, sredili ih momci u bijelim košuljama.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 27 kol 2021, 00:02 
Offline

Pridružen/a: 20 sij 2012, 12:49
Postovi: 9104
Koga boli *** za Goldstajnov odgovor.

Jos jedan antihrvatski velikosrpski mitoman stavljen ad acta.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 27 kol 2021, 00:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15483
bezimeni12 je napisao/la:
Na području NDH je bilo oko 30 000 Jevreja.
Oko 7 500 su deportovani i pobijeni u Njemačkoj.
Fali oko 22 500, sredili ih momci u bijelim košuljama.


Da a nekoliko ustaških generala Židovi kao i žena od Pavelića.
Većinu Židova su spasili Hrvati. Pišu i oni sami knjige o tome.

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/t ... o-20190214

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 27 kol 2021, 08:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 tra 2021, 15:32
Postovi: 449
Lokacija: HRVA'SKA
bezimeni12 je napisao/la:
Na području NDH je bilo oko 30 000 Jevreja.
Oko 7 500 su deportovani i pobijeni u Njemačkoj.
Fali oko 22 500, sredili ih momci u bijelim košuljama.



39 000 Židov je živilo na ozemlju NDH (Esther Gitman).

Oko 10 000 ih je preživilo rat.

Ovo gore ča si napisal, predi će biti obrnuto.

Veći del stradalih Židov izručen je Nimcem va dva vala 1942. i 1944.

To se odnosi na Žide va delu NDH pod nadzorom Nimške.

Manji del je stradal va tom delu NDH iz raznih razlogov - pljačke imovine, sudelovanje va partizanskom pokretu, likvidacije zbog ''rase'' itd.

Židi va delu NDH pod nadzorom Italije su izmaknuli toj pogibelji do 1943., a kapitulacijom Italije su utekli dobrim delom va partizane i va zemlje pod nadzorom saveznikov.

Jedan del je spasila RKC va Hrvatskoj, sami ustaški glavniki (ustaški pokret va samoj NDH nije bil homogen nego dosta heterogen jer mu je i dobar del članov HSS-a pristupil zbog stvaranja ''hrvatske države'', a bilo je ustašev koji su i sami imali židske korene ili bili oženjeni Židkami).

I Stepinac je javno besedal proti progonov dok su mu va prvom redu na misi bili ustaški glavniki i Nimci.


Privitak:
alojzije-stepinac-the-new-york-times.jpg
alojzije-stepinac-the-new-york-times.jpg [ 62.58 KiB | Pogledano 1959 put/a. ]


Ne spomnim se nijednog srbskog patrijarha da je tako besedal pred Nimci tada.

Ta slika kad se pogleda ispod ''službene NDH'' nije bila tako črno-bela nego je bilo i dosta sivoga.

Kako god bilo, za mene se niti Pavelić niti ustaški režim ne more oprati od sudelovanja va holokaustu.

Vindar, preživilo ih je s ozemlja NDH oko 10 000.

Za razliku od tadašnje Srbije koja je jur 1942. uz Luksemburg i Estoniju dobila počasni status Juden frei ... od samih Nimcev. Dakle niti jedan i to 1942.

Za razliku od NDH, va tadašnjoj Srbiji SPC gotovo uobće nije sudelovala va spašavanju Židov, isto tako niti ljudi va vlasti ... vsi Židi iz Srbije, njih oko 15 do 20 tisuć, a koji nisu pobigli va NOP-u su pobijeni va logoru Sajmište.

E sad ćete reći, to je bil logor va NDH.

Jest službeno, ali Nimci su na tom istočnom delu Srima držali svoju upravu (Ostsyrmien) i ustaše tamo nisu smili niti prdnuti, a Nedićev režim je ča izručil Nimcem va logor Sajmište, ča skup s Nimci tamanil Žide (npr. poznate dušegupke) dok ih nije potamanil do poslednjega.


Jesu li tada pripadniki vaše Srpske državne straže nosili bele rubače ili ne, to ne bih znal.

Verojatno jesu ispod vojničke bluze.

_________________
Pakal ti neće biti pakal ako ti tamo ne bude mene!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 27 kol 2021, 09:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2020, 15:23
Postovi: 3165
bezimeni12 je napisao/la:
Na području NDH je bilo oko 30 000 Jevreja.
Oko 7 500 su deportovani i pobijeni u Njemačkoj.
Fali oko 22 500, sredili ih momci u bijelim košuljama.

Mislim da su bili momci u petokrakama koji su ih sredili. Tipa osnivač kraša tada Uniona je bio uhićen od strane NDHa ali ubrzo nakon toga je bio pušten i onda dolaze "osloboditelji" i šalju ga u Kanadu, oslobađaju ga i teškog rada pa kao dobri ljudi preuzimaju vođenje njegove tvornice.

_________________
Srpsko-hrvatski svijet


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Slika klanja iz "Jasenovca" na kojoj su Cetnici i Partizani predstavljeni kao Ustase!
PostPostano: 14 ruj 2021, 20:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 stu 2017, 18:23
Postovi: 3443
Belski je napisao/la:
bezimeni12 je napisao/la:
Na području NDH je bilo oko 30 000 Jevreja.
Oko 7 500 su deportovani i pobijeni u Njemačkoj.
Fali oko 22 500, sredili ih momci u bijelim košuljama.



39 000 Židov je živilo na ozemlju NDH (Esther Gitman).

Oko 10 000 ih je preživilo rat.

Ovo gore ča si napisal, predi će biti obrnuto.

Veći del stradalih Židov izručen je Nimcem va dva vala 1942. i 1944.

To se odnosi na Žide va delu NDH pod nadzorom Nimške.

Manji del je stradal va tom delu NDH iz raznih razlogov - pljačke imovine, sudelovanje va partizanskom pokretu, likvidacije zbog ''rase'' itd.

Židi va delu NDH pod nadzorom Italije su izmaknuli toj pogibelji do 1943., a kapitulacijom Italije su utekli dobrim delom va partizane i va zemlje pod nadzorom saveznikov.

Jedan del je spasila RKC va Hrvatskoj, sami ustaški glavniki (ustaški pokret va samoj NDH nije bil homogen nego dosta heterogen jer mu je i dobar del članov HSS-a pristupil zbog stvaranja ''hrvatske države'', a bilo je ustašev koji su i sami imali židske korene ili bili oženjeni Židkami).

I Stepinac je javno besedal proti progonov dok su mu va prvom redu na misi bili ustaški glavniki i Nimci.


Privitak:
alojzije-stepinac-the-new-york-times.jpg


Ne spomnim se nijednog srbskog patrijarha da je tako besedal pred Nimci tada.

Ta slika kad se pogleda ispod ''službene NDH'' nije bila tako črno-bela nego je bilo i dosta sivoga.

Kako god bilo, za mene se niti Pavelić niti ustaški režim ne more oprati od sudelovanja va holokaustu.

Vindar, preživilo ih je s ozemlja NDH oko 10 000.

Za razliku od tadašnje Srbije koja je jur 1942. uz Luksemburg i Estoniju dobila počasni status Juden frei ... od samih Nimcev. Dakle niti jedan i to 1942.

Za razliku od NDH, va tadašnjoj Srbiji SPC gotovo uobće nije sudelovala va spašavanju Židov, isto tako niti ljudi va vlasti ... vsi Židi iz Srbije, njih oko 15 do 20 tisuć, a koji nisu pobigli va NOP-u su pobijeni va logoru Sajmište.

E sad ćete reći, to je bil logor va NDH.

Jest službeno, ali Nimci su na tom istočnom delu Srima držali svoju upravu (Ostsyrmien) i ustaše tamo nisu smili niti prdnuti, a Nedićev režim je ča izručil Nimcem va logor Sajmište, ča skup s Nimci tamanil Žide (npr. poznate dušegupke) dok ih nije potamanil do poslednjega.


Jesu li tada pripadniki vaše Srpske državne straže nosili bele rubače ili ne, to ne bih znal.

Verojatno jesu ispod vojničke bluze.


Velimirović uspoređivao Hitlera sa sv. Savom, postao svetac srpske crkve. To toliko...

_________________
Hrvatska Hrvatom!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 269 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 59 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO