HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 22:32.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 313 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 18 ruj 2021, 00:56 
Offline

Pridružen/a: 22 pro 2020, 20:34
Postovi: 1886
Naša Kvačica je napisao/la:
PCM je napisao/la:

Lars je klasicni muslimanski ekstrermist. Doma drka na Izeta Nanica i babu Aliju, strancima se predstavlja kao ateist i cuger moderni musliman, a sutra bi se raznio na barikadi HVO.


Tipični musliman. Sa svojom nakaradnom logikom "ili će biti sve po mome, ili kvariš mir, ljutiš me, loš si čovjek i razbit ću ti glavu." :zubati


Ne napadaj glasnika, jer ti poruka ne odgovara.

Gdje je taj politički prostor za suradnju, zajednički život i napredak između nas?

_________________
Vidimo se u Hrvatskoj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 18 ruj 2021, 01:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2021, 23:52
Postovi: 1812
Lars, za pocetak izjasni se na popisu kao hrvat, daj djetetu hrvatsko ime (ne mora bit vjersko, moze bit borna ili zvonimir) i upisi ga u hrvatsku skolu. Mislim da je to minimum minimuma da kod mene prodje jedan musliman kao hrvat. Tada cemo vas prestat zvat muslimanima jer vam je vjera trenutno jedina odrednica. To nije nikakvo podcinjenje, ali to je cijena koju moras platit

_________________
28.4.2023 - Krstaski vladar FBiH Christian Schmidt salje SDFA djamijase na vjecna lovista


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 18 ruj 2021, 01:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2020, 17:59
Postovi: 3526
Larsudin nije nikakav Hrvat nego najobičniji primerak lojave muslimančuge.
Isto kao i hasanbegović.

_________________
Ja radim šta ja hoću.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 18 ruj 2021, 02:41 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 21:56
Postovi: 1137
Lars Dietrich je napisao/la:
Ja nisam po zanimanju pekar da mijesim kruh, nego čovjek koga dubinski zanimaju politička pitanja. Tako da ne mogu površno govoriti o stvarima.

Problem je u tome što za nas nema mjesta u hrvatskom korpusu koji je katolički do apsurda danas, a Hrvati katolici se ne žele uklopiti u BH političku zajednicu i nude sudjelovanje samo ako imaju dominantnu političku poziciju, nejednaku vrijednost glasa, i tu poziciju koriste ne samo za osobne interese ili pljačku proračuna, već i advokaturu interesa RH čak i kad se kose sa našim itd., a Bošnjaci ne žele da sudjeluju u takvoj političkoj travestiji.

Ja ne vidim prostora za dogovor i zajednički jezik, sem neki status quo za ljubav mira doma. Ne znam čak ni koliko će biti mudrosti da se barem sadašnje stanje održava dok god je to moguće.
Kad se stvari postave isključivo, onda nema posla više za političare.
Politika može zapravo vrlo malo učiniti, tek kalibirati neke stvari, ali politika nema kapacitet da pomiruje nepomirljivo. Pa da ima, ne bi bilo ni rata 90tih, niti ratova uopće ...
To je sada realno stanje.

Definitivno se NE slažem sa većinom vaših definicija hrvatstva.
Ako jedan narod želi da preraste iz plemena u modernu političku naciju, ne može si priuštiti tako da postupa. A tko ostane pleme, pojest će ga vrijeme.



Tko ste vi? (kazes nezadovoljan si definicijom hrvatstva. Ok. Kako definiras "vas", tko su "vi" u koje ti spadas? Ocigledno nisu Hrvati, ali tko su? Daj definiciju "vas" kojom si ti zadovoljan. Cisto da se upoznamo.)

Ti se smatras jednim od onih koji se unutar toga tvoga kolektiva "dubinski" bavi politikom. Ti nisi pekar, nego se ono bas bavis politikom.
I onda, kao netko tko se BAVI POLITIKOM izustis sljedecu
lakrdiju: "BH politicka zajednica".

Ja cu ti reci sljedece, nesto toliko ocito da nemam potrebu to ni argumentirati: onaj tko je u stanju mrtav pijan i nadrogiran uopce pomisliti, a kamo li izustiti "BH politicka zajednica" taj ne treba trositi vrijeme na politiku. To je bacanje vremena.

Cuj "BH politicka zajednica".
Je li to ta "dubinska" politika?
Kako onda izgleda plitka?

Tvoja polazna tocka je negiranje stvarnosti.
A zelis pricati o stvarnosti.

Ako nesto ne postoji u BiH, ako ima nesto sto je i uz pomoc Amerike, Kine, Rusije, svih novaca na svijetu, Allaha, Jahvea, Zeusa, Eurosonga, ajvara, luka, pomfrita, nemoguce iskonstruirati u BiH to je "BiH politicka zajednica".

Jedini put kada hodas rubom stvarnosti je kada kazes da "ne vidis prostor za dogovor i zajednicki jezik." Nazalost, ne vidimo ni mi. Toliko o BiH politickoj zajednici.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 18 ruj 2021, 03:37 
Offline

Pridružen/a: 22 pro 2020, 20:34
Postovi: 1886
mijat_tomic je napisao/la:
Lars, za pocetak izjasni se na popisu kao hrvat, daj djetetu hrvatsko ime (ne mora bit vjersko, moze bit borna ili zvonimir) i upisi ga u hrvatsku skolu. Mislim da je to minimum minimuma da kod mene prodje jedan musliman kao hrvat. Tada cemo vas prestat zvat muslimanima jer vam je vjera trenutno jedina odrednica. To nije nikakvo podcinjenje, ali to je cijena koju moras platit


To postoji neka institucija koja to upraćava, pa dobiješ Hrvat certifikat na kraju i domovnicu. :wacko

Ako hrvatski korpus želi da se otvori prema nekatolicima, to će uraditi bezuvjetno, ili pak neće nikako. Pa onda ide kulturno usaglašavanje postupno kroz vrijeme. Pričaš o stvarima za generaciju unuka i praunuka. A ovo nešto teatralno ko u Španiji tijekom inkvizicije, e to u 21 stoljeću više ne prolazi.
Stvari trebaju organski srasti, inače imaš Frankensteina.
Nema nasilu kad je identitet u pitanju.

Samo još fali da se izađe pred masu i revidira ko na Golom otoku ili kod Mao Ze Donga u vrijeme kulturne revolucije. Ljudi moji, pa vas je komunizam potpuno unakazio. Mentalno razorio.

_________________
Vidimo se u Hrvatskoj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 18 ruj 2021, 03:40 
Offline

Pridružen/a: 22 pro 2020, 20:34
Postovi: 1886
elit star je napisao/la:
Larsudin nije nikakav Hrvat nego najobičniji primerak lojave muslimančuge.
Isto kao i hasanbegović.


Pa dobro, mora netko biti lojav, ne može svatko prvo sapun pa parfem. :neznam
Ne boj se, uskoro ćete svi biti katolici, u roku od 50 do 100 godina, i neće te više iritirati nekatolici. Sretan put i sve najbolje sused.

_________________
Vidimo se u Hrvatskoj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 18 ruj 2021, 06:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
Lars Dietrich je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Tipični musliman. Sa svojom nakaradnom logikom "ili će biti sve po mome, ili kvariš mir, ljutiš me, loš si čovjek i razbit ću ti glavu." :zubati


Ne napadaj glasnika, jer ti poruka ne odgovara.

Gdje je taj politički prostor za suradnju, zajednički život i napredak između nas?


Prostor za suradnju je da se podijelimo i uspostavimo treći entitet. Onda ćete imati 100% vlasti u svojoj pokrajini i neće hrvatski glas vrijediti više. Muslimanska pokrajina će naravno imati oko 50% stanovništva BiH. To je idealno rješenje, slično drugim rješenjima u Europi, znamo koje su to države.

Drugi prostor je paritet. Ako nećete treći entitet onda hrvatski glas mora vrijediti više da onemogući preglasavanje. To je ovo što se trenutno pokušava sa izbornim zakonom.

Imaju znači dva prostora za suradnju: konfederacija ili paritet.

Prostor za suradnju NIJE centralizirana država. Ni sami niste pristali na centraliziranu državu sa Srbima nego ste išli u referendum za odvajanje od takve države. Iako muslimani nisu imali oružje, iako je Radovan Karadžić prijetio nestankom, opet nisu pristali na centraliziranu državu gdje će Srbi biti većina.

To ti govori kolika je šansa da danas Hrvati i Srbi pristanu na centralizaciju. Eto ista tolika kolika je bila da muslimani pristanu na veliku Srbiju 1990 godine. Tako da, okani se šuplje priče. Ako hoćete unitarnu BiH to možete dobiti samo ako pobijedite u ratu. Ako pobijedite u ratu onda će Hrvati proći kao Srbi iz RSK. Naravno rat je i rizik, pa ako izgubite računaj da će muslimani proći kao Srbi iz RSK. Ako završi neriješeno to je opet kraj BiH jer je neće nitko opet sastavljati, očito se ne isplati.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 18 ruj 2021, 07:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58277
Lokacija: DAZP HQ
Lars Dietrich je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Tipični musliman. Sa svojom nakaradnom logikom "ili će biti sve po mome, ili kvariš mir, ljutiš me, loš si čovjek i razbit ću ti glavu." :zubati


Ne napadaj glasnika, jer ti poruka ne odgovara.

Gdje je taj politički prostor za suradnju, zajednički život i napredak između nas?


Riješit će ga Njemačka, broj vam se tolikom brzinom smanjuje da će se, eto paradoksalno, u jednom trenutku početi događati ono što priželjkuješ, kad shvatite da ste politički-sigurnosno ponovno neobranjivi i slabi eto vas Hrvatima sa spikom da smo svoji. Prvo će krenuti pojedinci u tom smjeru pa politika.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 18 ruj 2021, 08:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 09:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
Samo još da definišete šta je to velikosrpstvo.

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 18 ruj 2021, 09:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 09:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
Grobar je napisao/la:
Jussi je napisao/la:

Znači ti misliš da Hrvati prvo trebaju proterati sve Srbe preko Drine, napraviti unitarnu BiH, pa će onda Muslimani, iz zahvalnosti, postati Hrvati?


Tako nešto.
Biće Hrvati - muhamedanske vjere.

Cvijeće što bi se reklo.. :)

A onda sa Hrvatima da naprave neki vid Federacije, pa da ih Hrvati zaposle po petoricu na jednom strugu, kao u bivšoj Jugu, da opet naštancaju svaki po petoro dečice, pa postanu većina u toj i takvoj Federaciji, kao u BIH 71-e kad su postali po prvi put u istoriji.. :)

Iha-ha-ha, mašala.... :)


Eto njih u Velikoj Bosni i na moru Kralja Tvrtka..

Onda dalje ide zelena transverzala, preko "Sandjaka" i Kosova, sve do Stambola.



Pa kad se i to ostvari, onda opet na Beč.. :D
Neće nam crkvena zvona zvoniti po alahovoj zemlji valjda.. :)

.

Što nije Suljo mačem to će mujo k****

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 18 ruj 2021, 09:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
storarare je napisao/la:
Samo još da definišete šta je to velikosrpstvo.


VKK na zapadu do Grčke na istoku.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 18 ruj 2021, 09:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2021, 09:38
Postovi: 9446
Lokacija: Tu negde
PCM je napisao/la:
Najodvratniji lik na cijelom forumu. Vujadine vrati se, sve ti je oprosteno!

Pa da je stvarno Hrvat ne bi ga zanimao položaj nekih Bošnjaka
Zavisi na koju nogu ustane , ako ustane na levu onda je Hrvat , ako ustane na desnu onda je Bošnjak .

_________________
Popis 2022-ge 99,99%Srbendi .
"Novi Pazar ,Sjenica i Tutin 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilne mujage".
"Preševo i Bujanovac 99,99%high IQ Srbendi ostatak srbofilni Šiptari ".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 18 ruj 2021, 10:25 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 21:56
Postovi: 1137
Veoma se lako zanemari vaznost pitanja i preskoci odmah na odgovor.

Pitanja su siptomaticna.

Sto se tice ovoga pitanja iz naslova hajdemo prvo kratko na Zapad.

Postoji kombinacija vise elemenata koji na Zapadu generiraju krizu identiteta. Navedimo dva:

1. imigracija (zapalila vatru)
2. kriticka misao (raspuhuje pozar)

Kada o nekim stvarima raspravlja akadameska zajednica onda imamo zdravu akademsku zajednicu. Kada o tim istim stvarima masovno raspravlja drustvo onda imate drustvenu krizu.

Na Zapadu je van akademije veoma prisutna rasprava o tome sto uopce znaci biti Nijemac, sto to znaci biti Svedjanin, sto bi uopce trebalo znaciti "Francuz", tko je Danac a tko nije, moze li Arapin biti Nizozemac itd. itd. itd.

Ta kriza je DIREKTNA POSLJEDICA pretjerane imigracije.

Ova imigracijom izazvana kriza dalje nalazi veoma plodno tlo unutar europskih naroda razmjerno sklonih raspravi (filozofiranju).

Tu dolazimo do tocke dva, da ju ukratko pojasnim za one koji mozda ne znaju:

Povijest misli na Zapadu rezultirala je nesigurnoscu oko definiranja brojnih pojmova. Postoji jedna tendencija da kada nesto nakon mukotrpne analize idalje ne mozete savladati razumom, kada ga ne mozete staviti u granice (definirati) - podjete to promatrati kao tlapnju, izmisljotinu, projekciju ljudskoga uma itd.

Postoje citave skole misljenja koje tvrde da ne postoji vrijeme. E sada, za ovo sto zelim reci, nije uopce bitno je li vrijeme postoji ili ne postoji, bitno je da je misao o nepostojanju vremena proizasla iz neuspjeha u definiranju toga pojma.

Tu lezi velika opasnost: jer i naciju je nemoguce definirati. Ukoliko stvorimo okolnosti u kojima postojanje nacije ovisi o njenome definiranju, onda je gotovo s nacijom. Ovo mislim u najdoslovnijem fizickom smislu rijeci.

Pogledajte Zapad i sto im se dogadja. Zato se svim mogucim kanalima, od obrazovnih, preko kreiranja trendova, medija itd. radi na dekonstrukciji europskih nacija, jer se radi na njihovom stvarnom unistenju. Teoretski rad na unistenju nacije je istovremeno i prakticni i ima direktne prakticne posljedice.

Uvijek je isti obrazac: ne mogu definirati = ne postoji. (vrijeme, zivot, rod-spol, ljepota, nacija, dobro, covjek, pravda, zlo, smisao... nista to ne postoji JER ne mogu definirati).


Vratimo se u BiH.

Kada sveucilisni profesori raspravljaju sto znaci Bosnjak, Bosanac itd. - onda imamo zdravu akademsku zajednicu.
Kada citav jedan narod raspravlja sto znaci biti Bosnjak, Bosanac, tko smo mi itd. - onda imamo kolektivnu krizu identiteta.

Onu funkciju koju je na Zapadu odradila imigracija (prouzrocila kolektivnu krizu identiteta), tu istu funkciju u BiH obavljaju etnicki mijesane sredine i Bosnjaci (jer su oni sami po sebi etnicki mix povezan islamom koji se pita "Tko smo mi uopce?"). - Opet ista stvar izmijesano drustvo = kriza identiteta.

Zato su unutar BiH najskloniji ovakvim raspravama Bosnjaci, a unutar Bosnjaka Tuzlaci i Sarajlije, upravo ona podrucja koja su imala najveci broj mijesanih brakova. Jeste ikada pricali s tim ljudima? Nakon dvije minute razgovora podju politizirati i isijavati krizu identiteta. Vjecito nicim izazvani skliznu u neke gluposti: "svi smo mi Bosanci", "ja nisam nacionalist", "sve je to isto", "to su Bosanci pravoslavci", "u cemu je razlika", "zivio drug Tito", "bez turcizama ne bismo mogli govoriti" "mi smo ovo", "eh da je Jugoslavije", "mi smo Jugoslaveni", "vi ste ono", bla bla bla bla bla bla bla bla. To je njihova (kao i Larsova) osobna kriza koju oni onda dalje teoretiziranjem sire oko sebe.

Ovakve rasprave unutar obicnoga naroda na etnickim kompaktnim hrvatskim i srpskim teritorijima u BiH, u dubini, gdje srpsko i hrvatsko stanovnistvo ne granici s Bosnjacima JEDNOSTAVNO NE POSTOJE. I ne trebaju ni postojati.

Hvala i Zapadu i Bosnjacima na vasoj krizi identiteta, ali sacuvajte vi to ipak za sebe.
Hrvatska treba uci u Visegradsku i Visegradska treba dignuti kineski zid oko sebe.

Vidite u koliko radikalno razlicitoj situaciji, u koliko razlicitom stanju duha se nalaze Bosnjaci spram Srba i Hrvata u BiH.

Hrvati ne raspravljaju sto znaci biti Hrvat. Rodis se, imas dvije ruke, dva oka, kucu, trepavice, ispred kuce je travnjak, trava je zelena, sunce je zuto, nebo je plavo, ja sam Hrvat, snijeg je bijel, tresnja rodila, pas gonja macku, voda je mokra, treba okreciti, eskimi jedu tuljane...

Tako da se ovdje jedna duboka duboka kolektivna kriza identiteta pokusava izvesti i preliti na susjedni kolektiv. Hvala, ali ne hvala.

Srbima i Hrvatima su srpstvo i hrvatstvo koža.
Bosnjacima je bosnjastvo košulja.

Nesto sto oni promatraju kao izvanjsko, odjevni predmet, nesto sto bi se moglo skinuti i zamjeniti necim drugim ako im se da dobra ponuda.

Duboka kriza identiteta u susjedstvu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 18 ruj 2021, 10:28 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 10:47
Postovi: 35599
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Lars Dietrich je napisao/la:
mijat_tomic je napisao/la:
Lars, za pocetak izjasni se na popisu kao hrvat, daj djetetu hrvatsko ime (ne mora bit vjersko, moze bit borna ili zvonimir) i upisi ga u hrvatsku skolu. Mislim da je to minimum minimuma da kod mene prodje jedan musliman kao hrvat. Tada cemo vas prestat zvat muslimanima jer vam je vjera trenutno jedina odrednica. To nije nikakvo podcinjenje, ali to je cijena koju moras platit


To postoji neka institucija koja to upraćava, pa dobiješ Hrvat certifikat na kraju i domovnicu. :wacko

Ako hrvatski korpus želi da se otvori prema nekatolicima, to će uraditi bezuvjetno, ili pak neće nikako. Pa onda ide kulturno usaglašavanje postupno kroz vrijeme. Pričaš o stvarima za generaciju unuka i praunuka. A ovo nešto teatralno ko u Španiji tijekom inkvizicije, e to u 21 stoljeću više ne prolazi.
Stvari trebaju organski srasti, inače imaš Frankensteina.
Nema nasilu kad je identitet u pitanju.

Samo još fali da se izađe pred masu i revidira ko na Golom otoku ili kod Mao Ze Donga u vrijeme kulturne revolucije. Ljudi moji, pa vas je komunizam potpuno unakazio. Mentalno razorio.


Onda se možemo otvoriti i pakistanskim muslimanima, budimo otvorenimo prema islamu, otvorimo se bezuvjetno i prema Afrikancima.

Bome postoji procedura, zato ti i ne možeš dobiti domovnicu jer nemaš dokaze za sebe i roditelje da su se izjašnjavali Hrvatima.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 18 ruj 2021, 12:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 svi 2021, 23:52
Postovi: 1812
Lars Dietrich je napisao/la:
mijat_tomic je napisao/la:
Lars, za pocetak izjasni se na popisu kao hrvat, daj djetetu hrvatsko ime (ne mora bit vjersko, moze bit borna ili zvonimir) i upisi ga u hrvatsku skolu. Mislim da je to minimum minimuma da kod mene prodje jedan musliman kao hrvat. Tada cemo vas prestat zvat muslimanima jer vam je vjera trenutno jedina odrednica. To nije nikakvo podcinjenje, ali to je cijena koju moras platit


To postoji neka institucija koja to upraćava, pa dobiješ Hrvat certifikat na kraju i domovnicu. :wacko

Ako hrvatski korpus želi da se otvori prema nekatolicima, to će uraditi bezuvjetno, ili pak neće nikako. Pa onda ide kulturno usaglašavanje postupno kroz vrijeme. Pričaš o stvarima za generaciju unuka i praunuka. A ovo nešto teatralno ko u Španiji tijekom inkvizicije, e to u 21 stoljeću više ne prolazi.
Stvari trebaju organski srasti, inače imaš Frankensteina.
Nema nasilu kad je identitet u pitanju.

Samo još fali da se izađe pred masu i revidira ko na Golom otoku ili kod Mao Ze Donga u vrijeme kulturne revolucije. Ljudi moji, pa vas je komunizam potpuno unakazio. Mentalno razorio.


Jebo te katolik te jebo, jesi retardiran da ne znas procitat sta sam napiso? Hrvatsko ime, hrvatski jezik, hrvatska skola. Kakve veze ima to s katolicima idiote glupi? Da se hrvat zove muhamed i uci neku izmisljenu povijest? Nece ici. To sto vama dzamija odredjuje sta smijete ili ne smijete dovoljno govori o vama kao vjerskoj zajednici, zato niste narod i nikad necete bit

_________________
28.4.2023 - Krstaski vladar FBiH Christian Schmidt salje SDFA djamijase na vjecna lovista


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 18 ruj 2021, 12:21 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
mijat_tomic je napisao/la:
Lars Dietrich je napisao/la:

To postoji neka institucija koja to upraćava, pa dobiješ Hrvat certifikat na kraju i domovnicu. :wacko

Ako hrvatski korpus želi da se otvori prema nekatolicima, to će uraditi bezuvjetno, ili pak neće nikako. Pa onda ide kulturno usaglašavanje postupno kroz vrijeme. Pričaš o stvarima za generaciju unuka i praunuka. A ovo nešto teatralno ko u Španiji tijekom inkvizicije, e to u 21 stoljeću više ne prolazi.
Stvari trebaju organski srasti, inače imaš Frankensteina.
Nema nasilu kad je identitet u pitanju.

Samo još fali da se izađe pred masu i revidira ko na Golom otoku ili kod Mao Ze Donga u vrijeme kulturne revolucije. Ljudi moji, pa vas je komunizam potpuno unakazio. Mentalno razorio.


Jebo te katolik te jebo, jesi retardiran da ne znas procitat sta sam napiso? Hrvatsko ime, hrvatski jezik, hrvatska skola. Kakve veze ima to s katolicima idiote glupi? Da se hrvat zove muhamed i uci neku izmisljenu povijest? Nece ici. To sto vama dzamija odredjuje sta smijete ili ne smijete dovoljno govori o vama kao vjerskoj zajednici, zato niste narod i nikad necete bit


Smiri se kolega. Sve to Lars zna nego nas trola. Drugim riječima pravi se budala. Kad pričaš sa muslimanom, sve zvuči čudno i nelogično, ali razlog je sasvim jednostavan: to je zato jer petlja i laže. :zubati

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 18 ruj 2021, 14:48 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
dudu je napisao/la:
Lars Dietrich je napisao/la:

Ne napadaj glasnika, jer ti poruka ne odgovara.

Gdje je taj politički prostor za suradnju, zajednički život i napredak između nas?


Riješit će ga Njemačka, broj vam se tolikom brzinom smanjuje da će se, eto paradoksalno, u jednom trenutku početi događati ono što priželjkuješ, kad shvatite da ste politički-sigurnosno ponovno neobranjivi i slabi eto vas Hrvatima sa spikom da smo svoji. Prvo će krenuti pojedinci u tom smjeru pa politika.


Nikad vise od nas zeleno svjetlo dobit neće. Matica im je Turska nek idu tamo i njima objašnjavaju da su Turci. Sa ikakvim hrvatstvom bosanskih sunita odzvonilo je zauvijek.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 18 ruj 2021, 16:50 
Offline

Pridružen/a: 22 pro 2020, 20:34
Postovi: 1886
PCM je napisao/la:
dudu je napisao/la:

Riješit će ga Njemačka, broj vam se tolikom brzinom smanjuje da će se, eto paradoksalno, u jednom trenutku početi događati ono što priželjkuješ, kad shvatite da ste politički-sigurnosno ponovno neobranjivi i slabi eto vas Hrvatima sa spikom da smo svoji. Prvo će krenuti pojedinci u tom smjeru pa politika.


Nikad vise od nas zeleno svjetlo dobit neće. Matica im je Turska nek idu tamo i njima objašnjavaju da su Turci. Sa ikakvim hrvatstvom bosanskih sunita odzvonilo je zauvijek.


Vi ljudi doista ne možete bez generiranja neprijatelja. :wacko Što više to bolje. Tu se krije klica propasti. Već ste spržili 70% hrvatske katoličke populacije u BiH. I nema nitko da vam veli dosta, a vi sami nemate intelektualni kapacitet da vidite kuda idete. Svjetlosnim godinama ste udaljeni od održive i mudre politike u BiH.

_________________
Vidimo se u Hrvatskoj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 18 ruj 2021, 16:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 ruj 2020, 20:42
Postovi: 15343
Lokacija: Serbian World
Lars Dietrich je napisao/la:
Svjetlosnim godinama ste udaljeni od održive i mudre politike u BiH.



A to je.. ?

_________________
Vlasi se dosetili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 18 ruj 2021, 17:00 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30070
PCM je napisao/la:
dudu je napisao/la:

Riješit će ga Njemačka, broj vam se tolikom brzinom smanjuje da će se, eto paradoksalno, u jednom trenutku početi događati ono što priželjkuješ, kad shvatite da ste politički-sigurnosno ponovno neobranjivi i slabi eto vas Hrvatima sa spikom da smo svoji. Prvo će krenuti pojedinci u tom smjeru pa politika.


Nikad vise od nas zeleno svjetlo dobit neće. Matica im je Turska nek idu tamo i njima objašnjavaju da su Turci. Sa ikakvim hrvatstvom bosanskih sunita odzvonilo je zauvijek.


Muslimani su imali taj neki stav da Hrvati im hoće nešto uzeti. Kao da nama nešto treba od njih pa zbog toga ih mamimo sa hrvatstvom. Mislim da su dijelom potaknuti i srpskom propagandom, Srbima je to naravno odgovaralo iz razumljivih razloga. Kao Hrvati hoće do Drine, ali kako do Drine kad tu nema ni jednog Hrvata, pa onda da bi dobili Drinu eto varamo muslimane koji će od Srba dobiti batine a mi Drinu.

Istina je da nas ne može biti manje briga za Drinu. Čak i taj Pavelić, on je zaista smatrao muslimane kao Hrvate, i Dodrinaši su onda za Drinu samo zbog toga što tom logikom tu žive Hrvati. Ali ni oni ne zbog Drine tj. teritorije, nego zbog tih Hrvata u Podrinju.

Dakle, hrvatske namjere su bile sasvim iskrene. Dodrinaši su zaista vidjeli bosanske muslimane kao i svakog drugog Hrvata, Dalmatinca ili Slavonca.

S druge strane, muslimani su po svaku cijenu nastojali izjednačiti Hrvate i Srbe. Jednako je četničko klanje i rušenje džamija, sa Pavelićevom obranom i gradnjom džamije u Zagrebu. Jednako, jer po svaku cijenu ide ekvidistanca. Stav kako im Srbi hoće uzeti život, ali im Hrvati hoće uzeti dušu.

S tim je sada gotovo. Mislim da muslimani nisu ni svjesni koliko su se mentalno udaljili od Hrvata u zadnjih nekoliko godina. Hrvati definitivno više ne žele nikome uzimati dušu. Naprotiv, sad su bosanski muslimani stranci. Osim ekstremno malog broja Drino-nostalgičara, praktično svi Hrvati sada bosanske muslimane smatraju tuđima.

Muslimani su dugo izjednačavali Hrvate i Srbe. Sada su uspjeli u tome da su Hrvati mentalno izjednačili Srbe i Muslimane. Vidim članak na Klixu neki dan nešto u smislu kako je politika Hrvatske ojačala Srbiju, koji polazi od premise da su Hrvatima Srbi neprijatelji, a muslimani su kao nešto bolji. Oni još uvijek misle da ćemo se suzdržavati. U prošlom ratu i pored spasa izbjeglica, naoružavanja Armije BiH, obuke vojske, pa i stalnog suzdržavanja u ratu (nismo npr. imali nijednu anti-muslimansku ratnu pjesmu), uvijek se nekako sve gledalo kao nesporazum, i opet smo i poslije Oluje, oslobađanja Bihaća, dolaska pred Banja Luku, vraćanja osvojenog teritorija u zamjenu za okolicu Sarajeva, po ekvidistanci poslije završili kao jednaka "dva agresora". Jednaki sa Srbima, a po Haagu ispali i gori od Srba.

To je teška, jako teška lekcija za Hrvate, koja je zaključena herojskom smrću generala Praljka. Nakon smrti Praljka, muslimanu su alieni. U mogućem sukobu naučiti će što zaista znači kad su Hrvati neprijatelji.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 18 ruj 2021, 17:01 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Lars Dietrich je napisao/la:
PCM je napisao/la:

Nikad vise od nas zeleno svjetlo dobit neće. Matica im je Turska nek idu tamo i njima objašnjavaju da su Turci. Sa ikakvim hrvatstvom bosanskih sunita odzvonilo je zauvijek.


Vi ljudi doista ne možete bez generiranja neprijatelja. :wacko Što više to bolje. Tu se krije klica propasti. Već ste spržili 70% hrvatske katoličke populacije u BiH. I nema nitko da vam veli dosta, a vi sami nemate intelektualni kapacitet da vidite kuda idete. Svjetlosnim godinama ste udaljeni od održive i mudre politike u BiH.


Vi ste klica propasti i jedan od najboljih poteza u prošlom ratu jeste sto smo se vas riješili za vijeke vijekova. Vaši stavovi o tome nas uopće ne zanimaju, ostalo je samo da se i službeno raziđemo uskoro. Imat ćete vlastitu državu u Trokutu, kako budete radili takva će vam i država i društvo biti - sve je na vama, nitko vas ne dolazi “spasiti”, odrastite napokon.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 18 ruj 2021, 17:07 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Naša Kvačica je napisao/la:
PCM je napisao/la:

Nikad vise od nas zeleno svjetlo dobit neće. Matica im je Turska nek idu tamo i njima objašnjavaju da su Turci. Sa ikakvim hrvatstvom bosanskih sunita odzvonilo je zauvijek.


Muslimani su imali taj neki stav da Hrvati im hoće nešto uzeti. Kao da nama nešto treba od njih pa zbog toga ih mamimo sa hrvatstvom. Mislim da su dijelom potaknuti i srpskom propagandom, Srbima je to naravno odgovaralo iz razumljivih razloga. Kao Hrvati hoće do Drine, ali kako do Drine kad tu nema ni jednog Hrvata, pa onda da bi dobili Drinu eto varamo muslimane koji će od Srba dobiti batine a mi Drinu.

Istina je da nas ne može biti manje briga za Drinu. Čak i taj Pavelić, on je zaista smatrao muslimane kao Hrvate, i Dodrinaši su onda za Drinu samo zbog toga što tom logikom tu žive Hrvati. Ali ni oni ne zbog Drine tj. teritorije, nego zbog tih Hrvata u Podrinju.

Dakle, hrvatske namjere su bile sasvim iskrene. Dodrinaši su zaista vidjeli bosanske muslimane kao i svakog drugog Hrvata, Dalmatinca ili Slavonca.

S druge strane, muslimani su po svaku cijenu nastojali izjednačiti Hrvate i Srbe. Jednako je četničko klanje i rušenje džamija, sa Pavelićevom obranom i gradnjom džamije u Zagrebu. Jednako, jer po svaku cijenu ide ekvidistanca. Stav kako im Srbi hoće uzeti život, ali im Hrvati hoće uzeti dušu.

S tim je sada gotovo. Mislim da muslimani nisu ni svjesni koliko su se mentalno udaljili od Hrvata u zadnjih nekoliko godina. Hrvati definitivno više ne žele nikome uzimati dušu. Naprotiv, sad su bosanski muslimani stranci. Osim ekstremno malog broja Drino-nostalgičara, praktično svi Hrvati sada bosanske muslimane smatraju tuđima.

Muslimani su dugo izjednačavali Hrvate i Srbe. Sada su uspjeli u tome da su Hrvati mentalno izjednačili Srbe i Muslimane. Vidim članak na Klixu neki dan nešto u smislu kako je politika Hrvatske ojačala Srbiju, koji polazi od premise da su Hrvatima Srbi neprijatelji, a muslimani su kao nešto bolji. Oni još uvijek misle da ćemo se suzdržavati. U prošlom ratu i pored spasa izbjeglica, naoružavanja Armije BiH, obuke vojske, pa i stalnog suzdržavanja u ratu (nismo npr. imali nijednu anti-muslimansku ratnu pjesmu), uvijek se nekako sve gledalo kao nesporazum, i opet smo po ekvidistanci završili kao jednaka "dva agresora". Jednaki sa Srbima, a po Haagu ispali i gori od Srba.

To je teška, jako teška lekcija za Hrvate, koja je zaključena herojskom smrću generala Praljka. Nakon smrti Praljka, muslimanu su alieni. U mogućem sukobu naučiti će što zaista znači kad su Hrvati neprijatelji.


Točno, Muslimani nisu ni svjesni da su preuzeli štafetu glavnog neprijatelja od Srba - dodaj tomu averziju prema muslimanskoj imigraciji i svemu onome negativnom sto globalni islamizam predstavlja danas - Muslimani nemaju ni promil šanse za ikakve “savezničke odnose” s Hrvatskom i Hrvatima. That ship has sailed.

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 18 ruj 2021, 18:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Naša Kvačica je napisao/la:
PCM je napisao/la:

Nikad vise od nas zeleno svjetlo dobit neće. Matica im je Turska nek idu tamo i njima objašnjavaju da su Turci. Sa ikakvim hrvatstvom bosanskih sunita odzvonilo je zauvijek.


Muslimani su imali taj neki stav da Hrvati im hoće nešto uzeti. Kao da nama nešto treba od njih pa zbog toga ih mamimo sa hrvatstvom. Mislim da su dijelom potaknuti i srpskom propagandom, Srbima je to naravno odgovaralo iz razumljivih razloga. Kao Hrvati hoće do Drine, ali kako do Drine kad tu nema ni jednog Hrvata, pa onda da bi dobili Drinu eto varamo muslimane koji će od Srba dobiti batine a mi Drinu.

Istina je da nas ne može biti manje briga za Drinu. Čak i taj Pavelić, on je zaista smatrao muslimane kao Hrvate, i Dodrinaši su onda za Drinu samo zbog toga što tom logikom tu žive Hrvati. Ali ni oni ne zbog Drine tj. teritorije, nego zbog tih Hrvata u Podrinju.

Dakle, hrvatske namjere su bile sasvim iskrene. Dodrinaši su zaista vidjeli bosanske muslimane kao i svakog drugog Hrvata, Dalmatinca ili Slavonca.

S druge strane, muslimani su po svaku cijenu nastojali izjednačiti Hrvate i Srbe. Jednako je četničko klanje i rušenje džamija, sa Pavelićevom obranom i gradnjom džamije u Zagrebu. Jednako, jer po svaku cijenu ide ekvidistanca. Stav kako im Srbi hoće uzeti život, ali im Hrvati hoće uzeti dušu.

S tim je sada gotovo. Mislim da muslimani nisu ni svjesni koliko su se mentalno udaljili od Hrvata u zadnjih nekoliko godina. Hrvati definitivno više ne žele nikome uzimati dušu. Naprotiv, sad su bosanski muslimani stranci. Osim ekstremno malog broja Drino-nostalgičara, praktično svi Hrvati sada bosanske muslimane smatraju tuđima.

Muslimani su dugo izjednačavali Hrvate i Srbe. Sada su uspjeli u tome da su Hrvati mentalno izjednačili Srbe i Muslimane. Vidim članak na Klixu neki dan nešto u smislu kako je politika Hrvatske ojačala Srbiju, koji polazi od premise da su Hrvatima Srbi neprijatelji, a muslimani su kao nešto bolji. Oni još uvijek misle da ćemo se suzdržavati. U prošlom ratu i pored spasa izbjeglica, naoružavanja Armije BiH, obuke vojske, pa i stalnog suzdržavanja u ratu (nismo npr. imali nijednu anti-muslimansku ratnu pjesmu), uvijek se nekako sve gledalo kao nesporazum, i opet smo i poslije Oluje, oslobađanja Bihaća, dolaska pred Banja Luku, vraćanja osvojenog teritorija u zamjenu za okolicu Sarajeva, po ekvidistanci poslije završili kao jednaka "dva agresora". Jednaki sa Srbima, a po Haagu ispali i gori od Srba.

To je teška, jako teška lekcija za Hrvate, koja je zaključena herojskom smrću generala Praljka. Nakon smrti Praljka, muslimanu su alieni. U mogućem sukobu naučiti će što zaista znači kad su Hrvati neprijatelji.


Amen. Sad ne znam koliko je pozitivno što lajlkam. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 18 ruj 2021, 18:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 11:37
Postovi: 15482
Musliman ne može bit Hrvat i doviđenja.
Vrati se u katoličanstvo, daj djeci hrvatska imena. Promjeni i prezime ako je tursko, pomozi obrani Hrvata od velikomuslimanskog šovinizima pa si Hrvat. Inače nisi.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Tko je Hrvat, a tko nije?
PostPostano: 18 ruj 2021, 20:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 lis 2020, 17:59
Postovi: 3526
Lars Dietrich je napisao/la:
PCM je napisao/la:

Nikad vise od nas zeleno svjetlo dobit neće. Matica im je Turska nek idu tamo i njima objašnjavaju da su Turci. Sa ikakvim hrvatstvom bosanskih sunita odzvonilo je zauvijek.


Vi ljudi doista ne možete bez generiranja neprijatelja. :wacko Što više to bolje. Tu se krije klica propasti. Već ste spržili 70% hrvatske katoličke populacije u BiH. I nema nitko da vam veli dosta, a vi sami nemate intelektualni kapacitet da vidite kuda idete. Svjetlosnim godinama ste udaljeni od održive i mudre politike u BiH.

Na 51% zajedničke nam zajednice bih živi manje od 3% Srba.I ta 3% živi u HRHB a ne sa muslimanima.
I Srbima je opao broj kao i Hrvatima,međutim,vi ste,devastirani nepovratno.

_________________
Ja radim šta ja hoću.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 313 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Naša Kvačica i 281 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO