HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 09:37.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 85 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Muslimani - o svom poreklu!
PostPostano: 19 lip 2009, 11:28 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30043
Mujo Mujic je napisao/la:
Ajoooojjjj HercegBosanci, pa lijepo vam je Alexije ovdje objasnio da smo mi Muslimani porijeklom Srbi.

A i vi Hrvati ste pod upitnikom, jer kad idete u crkvu Bogu se molit, to ste radili i radite na slavenskom (sto je karakteristika istocnog vizantijskog) a ne na latinskom (sto je karakteristika zapadnog vatikanskog).

Josh kad ste uzmu u obzir ovi mjeseci i zvijezde u vasoj heraldici, ma Hrvati su pljunuti Vizantijci...


Mujo, Mujo, vidim neobrazovan si za tu temu, prvo osnove nauči pa onda na temu o crkvi. :-bicedobro

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani - o svom poreklu!
PostPostano: 19 lip 2009, 11:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Hroboatos je napisao/la:
I kakve to veze ima s porijeklom ?
To je Tuđmanov kibidabitis: možda bi, da nije bilo
Turaka, "ma ovim prostorima" postojala tri katolička naroda:
Slovenci, Hrvati i Bošnjaci. Možda samo dva- Hrvati i Bošnjaci,
jer nema rezona da su Slovenci uspjeli opstati kao narod,
a da ih mi nismo asimilirali. Nema povijesne zakonitosti
po kojoj oni postoje.

Ili, natrag na pitanje.

Osim istoka (a i zapada, Bihać-Banja Luka, stari dio hrvatskoga
kraljevstva), u sadanjoj BH bio je neki narod. Taj su narod zvali Bošnjanima.
Iz toga naroda, uza sva miješanja i seobe, izdiferencirala su se
dva naroda: Hevati, koji su ostali katolici, i Muslimani-Turci-Bošnjaci, koji
su primili islam. Da nisu primili islam....možda bi veći katolički korpus
postao bošnjački narod blizak hrvatskom, a možda bi postali samo
regionalni Hrvati (kao Slavonci).

Ono što je, IMO, zamućujuće sljedeće je: Muslimani
nisu "promijenili" Hrvatstvo, nego katolicizam (i pravosolavlje, no
to ovdje nije tema). Oni nisu bili "Hrvati", nego bošnjački puk
koji je postao Turcima, dok je regionalni bošnjački katolički
puk postao modernom hrvatskom nacijom.

Za kraj- ne mislim da su sadanji Hrvati/katolici u BH po defaultu
potomci "junaka" tvrde krvi koji, eto, odolješe progonima.
Neki sigurno jesu, no dobar je dio ostao katolički jer je jedino
imao sreću: npr. kod progona zbrisali su u neke gudure, dok
su njihove suseljane Turci uhvatili i "ponudili" im prijelaz na islam
ili da ih pobiju. Nakon 50+ godina stvar se zaboravi i eto nove situacije.


Odakle toliko isticanje posebnosti stanovnika zemljice Bosne? Pa jedan Dubrovnik je imao višestruko slavniju i dužu povijest kao republika pa se svejedno Dubrovnik (i Dubrovčani) prirodno uklopio u ono čemu po svim kriterijima pripada. Govoriti o paralelnom razvoju nekih Bošnjana ili Bosanaca pored Hrvata je besmisleno ako se u istoj verziji alternativne povijesti istodobno ne govori o mogućnosti razvoja naroda Dalmatinaca ili Slavonaca.

Vrlo jednostavno - okrutna povijest koja nam je donijela azijatske osvajače je otkinula značajan dio hrvatskog etničkog teritorija i procesom islamizacije stvorila novu vjersku grupu sa odvojenim životom kao dio te strane civilizacije i time onemogućila prirodno sazrijevanje kao dio hrvatske nacije. Ili su Hrvati jedini narod na svijetu koji se naseljavao u obliku "kifle"?

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani - o svom poreklu!
PostPostano: 19 lip 2009, 13:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 lip 2009, 12:02
Postovi: 122
Starfucker226 je napisao/la:
Mujo, tebi se nešto štrašno desilo u zadnje vrijeme, jelda?


Jok baa, zezam se.

Nidje veze tema, pa tako da se moze coek samo zezati, dosadilo na jednu te istu temu davati iste odgovore, a zao mi da tema propadne...

:-ujko


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani - o svom poreklu!
PostPostano: 19 lip 2009, 22:46 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
ja mislin da teorijama nasih istocnih "suseda" nije mista tu.isti oni koji tu pricaju o srpstvu muslimana kod svojih isto tako pricaju o srpstvu hrvata.samo da recen dubrovnik.a hrvate BiH ionako smatraju najcistijin srbima.uz dalmatince.

znaci ako se nekomu prica o srpstvu ovog ili onog,nek izvoli tamo na svoje stranice,pa meni nije jasno da se i tu dopusta ovo srbovanje.

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani - o svom poreklu!
PostPostano: 19 lip 2009, 23:03 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30043
puntar je napisao/la:
ja mislin da teorijama nasih istocnih "suseda" nije mista tu.isti oni koji tu pricaju o srpstvu muslimana kod svojih isto tako pricaju o srpstvu hrvata.samo da recen dubrovnik.a hrvate BiH ionako smatraju najcistijin srbima.uz dalmatince.


Pa pitanje je čisto znanstveno, kratko i jednostavno:

a) Jesu li ili nisu Srbi i Hrvati prelazili na Islam

b) Ako jesu, gdje su sad? :-kava

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani - o svom poreklu!
PostPostano: 19 lip 2009, 23:20 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 22:54
Postovi: 587
Naša Kvačica je napisao/la:
puntar je napisao/la:
ja mislin da teorijama nasih istocnih "suseda" nije mista tu.isti oni koji tu pricaju o srpstvu muslimana kod svojih isto tako pricaju o srpstvu hrvata.samo da recen dubrovnik.a hrvate BiH ionako smatraju najcistijin srbima.uz dalmatince.


Pa pitanje je čisto znanstveno, kratko i jednostavno:

a) Jesu li ili nisu Srbi i Hrvati prelazili na Islam

b) Ako jesu, gdje su sad? :-kava


a)jesu

b) :roll:


i sto to vridi.a sto spominjes srbe,jel tebi nije jasno da oni nijekaju hrvate kao sto negiraju muslimane kao narod.nastali kako bilo,muslimani su danas narod,i sto mislis postici stime da ima nabijas na nos sto su nekad bili.

_________________
"Imamo svoju Hrvatsku!"Franjo Tudjman

http://www.youtube.com/watch?v=XW1ICWXU ... re=related


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani - o svom poreklu!
PostPostano: 19 lip 2009, 23:28 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30043
puntar je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Pa pitanje je čisto znanstveno, kratko i jednostavno:

a) Jesu li ili nisu Srbi i Hrvati prelazili na Islam

b) Ako jesu, gdje su sad? :-kava


a)jesu

b) :roll:


i sto to vridi.a sto spominjes srbe,jel tebi nije jasno da oni nijekaju hrvate kao sto negiraju muslimane kao narod.nastali kako bilo,muslimani su danas narod,i sto mislis postici stime da ima nabijas na nos sto su nekad bili.


Me ne biži u politiku. Na a) si odgovorio jesu. Kakav je to odgovor pod b)? Malo ga pojasni, gdje taj puk sad? :-bicedobro

Mislim da je činjenično sve jasno, jel. Ok, ti zbog političke korektnosti prema Bošnjacima i opreza prema Srbima se praviš naivan, to poštujem. :mrgreen:

Ali primjeti da ja uopće ne negiram Bošnjake kao narod. Oni su danas poseban narod i ja to poštujem. Vidiš da ih čak i zovem Bošnjaci kako trenutno vole, dok ti kolega spominješ nekakve "muslimane" u smislu naziva naroda, čime postižeš da te pogledaju mrko. ;)

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani - o svom poreklu!
PostPostano: 20 lip 2009, 01:21 
Offline

Pridružen/a: 19 lip 2009, 21:27
Postovi: 1
jel mogu sad ja nešto reći..ti bošnjaci koji tako pričaju brkaju religiju i narod...pa normalno da su nam preci prije 800 ili 1000 godina bili druge religije ili nisu uopće bili nikakve religije...šta znači ako ja sad doznam da meni preci prije 600 godina nisu vjerovali u ništa, ja nisam ovo što jesam danas jer se danas većinom taj narod veže za neku drugu religiju...jesam li ja ovo dobro sročio ? ne znam, ali idemo dalje....sva ta slavenska plemena su se razvila iz neke veće skupine...s vremenom su se razdvajali i neki su uzimali nova imena za svoju skupinu, a neki zadržavali staro...pa što su sad ovi koji su uzeli novo ime izdajnici ?? oni su jednostavno krenuli drugim putem...tada je na zapadni balkan po tim podacima naselilo svega nekoliko desetaka tisuća pripadnika tih plemena, a moguće i manje...dalje nekoliko desetljeća kasnije Croat Duchy ima više od milijun stanovnika..pa ako se ti doseljenici nisu kotili ko miševi ili bolje reći ko galapagoske kornjače, bilo ih je puno puno manje u odnosu na stanovništvo koje su zatekli...ali jebiga ti slaveni su bili ratoborniji i nametnuli su svoju kulturu, jezik i najvažnije, svoje ime onima koje su zatekli...znači hrvatsvo je tada bilo politička poveznica ljudima na tom prostoru, a ne genetska..taj utjecaj se naravno prelijevao i na susjedne krajeve kao što se i utjecaj iz okoline prelijevao na taj novi hrvatski narod ...moguće da su se u bosni ljudi zbog iste religije nekad poistovjećivali s njima, a nekad ovi s nekima drugima itd...tada je čovjeku vjerojatno prva stvar na pameti bila kako da preživi i kako da nahrani svoju obitelj, a ne neke ideološke pizdarije...kako se onda bošnjaci mogu nazivati po nekom plemenu čijih gena možda ni nemaju, a ako ih i imaju to je onda nešto jako malo..kako se mogu nazivati ikako drukčije osim po bosni? ako se po nekima trebaju zvati hrvati, onda se slobodno mogu zvati i kelti, goti, iliri ili nešto deseto jer vuku korijene od svih tih skupina...ionako je svaka nacija izmišljena , a ne samo bošnjačka kao što neki vole reći..to je ionako samo riječ...riječ hrvat ili bošnjak ne znači ništa ako joj mi ne pridamo važnost...ova zemlja gdje živimo nije ni hrvatska ni bosanska, niti smo je mi napravili niti smo je donijeli odnekuda...evo samo sam rekao šta mislim na temelju svega što sam saznao o našoj ne baš bajnoj prošlosti...nadam se da će , ako ne u bliskoj budućnosti onda za nekih par sto godina biti ovako :ymhug: ili barem ovako :-zivio a ne ovako :-snajper :-pistolj


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani - o svom poreklu!
PostPostano: 20 lip 2009, 08:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Naša Kvačica je napisao/la:


Ali primjeti da ja uopće ne negiram Bošnjake kao narod. Oni su danas poseban narod i ja to poštujem. Vidiš da ih čak i zovem Bošnjaci kako trenutno vole, dok ti kolega spominješ nekakve "muslimane" u smislu naziva naroda, čime postižeš da te pogledaju mrko. ;)


Pa i nisu baš Kvačice, evo i u Sarajevu često koriste to Muslimani, čak neki i kažu da se nisu nikada zvali Bošnjaci, već da su to ime uzeli 90.-tih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani - o svom poreklu!
PostPostano: 20 lip 2009, 09:29 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30043
DaniKU je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:


Ali primjeti da ja uopće ne negiram Bošnjake kao narod. Oni su danas poseban narod i ja to poštujem. Vidiš da ih čak i zovem Bošnjaci kako trenutno vole, dok ti kolega spominješ nekakve "muslimane" u smislu naziva naroda, čime postižeš da te pogledaju mrko. ;)


Pa i nisu baš Kvačice, evo i u Sarajevu često koriste to Muslimani, čak neki i kažu da se nisu nikada zvali Bošnjaci, već da su to ime uzeli 90.-tih.


E to nisam znao. Onda će idući popis biti zanimljiv za vidjeti što tko misli. Na kraju krajeva, nikad i nije bilo izjašnjavanja Bošnjacima na popisu, radi se samo o dekretu SDA. :roll:

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani - o svom poreklu!
PostPostano: 20 lip 2009, 09:39 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:40
Postovi: 278
Naša Kvačica je napisao/la:
DaniKU je napisao/la:

Pa i nisu baš Kvačice, evo i u Sarajevu često koriste to Muslimani, čak neki i kažu da se nisu nikada zvali Bošnjaci, već da su to ime uzeli 90.-tih.


E to nisam znao. Onda će idući popis biti zanimljiv za vidjeti što tko misli. Na kraju krajeva, nikad i nije bilo izjašnjavanja Bošnjacima na popisu, radi se samo o dekretu SDA. :roll:



Itekako će biti zanimljiv, ima u Sarajevu Turaka,Bosanaca,Bošnjaka,Muslimana..navodno je jučer viđen i jedan Hrvat ispred predsjedništva, ali nije potvrđeno :-zubati

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=wUvnedzHJqM&feature=channel_page


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani - o svom poreklu!
PostPostano: 20 lip 2009, 09:51 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Easternborder je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

E to nisam znao. Onda će idući popis biti zanimljiv za vidjeti što tko misli. Na kraju krajeva, nikad i nije bilo izjašnjavanja Bošnjacima na popisu, radi se samo o dekretu SDA. :roll:



Itekako će biti zanimljiv, ima u Sarajevu Turaka,Bosanaca,Bošnjaka,Muslimana..navodno je jučer viđen i jedan Hrvat ispred predsjedništva, ali nije potvrđeno :-zubati



I ko kaze da nisu multietnicari.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani - o svom poreklu!
PostPostano: 20 lip 2009, 09:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Naša Kvačica je napisao/la:
E to nisam znao. Onda će idući popis biti zanimljiv za vidjeti što tko misli. Na kraju krajeva, nikad i nije bilo izjašnjavanja Bošnjacima na popisu, radi se samo o dekretu SDA. :roll:


Čak je i jedan kolega na ulici neki dan kad smo pričali o tome počeo vikati da su oni ustvari Turci, pa je meni čak i neugodno bilo, jer su ljudi prolazili, pa sam ga smirivao govoreći da su Bošnjaci, a ne Turci.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani - o svom poreklu!
PostPostano: 20 lip 2009, 09:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 18:27
Postovi: 1847
Lokacija: Sarajevo
Easternborder je napisao/la:

Itekako će biti zanimljiv, ima u Sarajevu Turaka,Bosanaca,Bošnjaka,Muslimana..navodno je jučer viđen i jedan Hrvat ispred predsjedništva, ali nije potvrđeno :-zubati


:-umirem :-umirem e svašta :lol: , pa di je nestao, jesu li ga pronašli i potvrdili identitet, da to nisam ja bio? :-neznam :-umirem


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani - o svom poreklu!
PostPostano: 20 lip 2009, 09:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2009, 16:52
Postovi: 1859
Lokacija: forum HB
DaniKU je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:


Ali primjeti da ja uopće ne negiram Bošnjake kao narod. Oni su danas poseban narod i ja to poštujem. Vidiš da ih čak i zovem Bošnjaci kako trenutno vole, dok ti kolega spominješ nekakve "muslimane" u smislu naziva naroda, čime postižeš da te pogledaju mrko. ;)


Pa i nisu baš Kvačice, evo i u Sarajevu često koriste to Muslimani, čak neki i kažu da se nisu nikada zvali Bošnjaci, već da su to ime uzeli 90.-tih.


Pa ja ne bi rekla cesto....vec veoma, veoma retko....i sve redje i redje...
Ali procenat onih koji naglasavaju bosnjastvo,raskidajuci sa Muslimanima raste.....
To je moje iskustvo...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani - o svom poreklu!
PostPostano: 20 lip 2009, 10:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
DaniKU je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:


Ali primjeti da ja uopće ne negiram Bošnjake kao narod. Oni su danas poseban narod i ja to poštujem. Vidiš da ih čak i zovem Bošnjaci kako trenutno vole, dok ti kolega spominješ nekakve "muslimane" u smislu naziva naroda, čime postižeš da te pogledaju mrko. ;)


Pa i nisu baš Kvačice, evo i u Sarajevu često koriste to Muslimani, čak neki i kažu da se nisu nikada zvali Bošnjaci, već da su to ime uzeli 90.-tih.


Po mom iskustvu, oni samo u zvaničnim razgovorima govore da su Bošnjaci, obični ljudi upotrebljavaju reč "musliman" skoro uvek.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani - o svom poreklu!
PostPostano: 20 lip 2009, 10:26 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
aleksije radicevic je napisao/la:
DaniKU je napisao/la:

Pa i nisu baš Kvačice, evo i u Sarajevu često koriste to Muslimani, čak neki i kažu da se nisu nikada zvali Bošnjaci, već da su to ime uzeli 90.-tih.


Po mom iskustvu, oni samo u zvaničnim razgovorima govore da su Bošnjaci, obični ljudi upotrebljavaju reč "musliman" skoro uvek.


Vi pokusavate odredit muslimane ma to vam je nemoguce.

Uprvo sto kaze Aleksej, oni se cesto zovu Muslimani, pa i Turci, neki Bosnjaci, kurci palci, ali samo iz dnevno politickih razloga su svi Bosnjaci.

Vec sam pisao kad mi je jedna cura dosla na fax-u i pita mene koje je ona narodnosti :-ucelo (nije znala da popuni prijavu za godinu), pitam je jesi muslimanka, ona da, pa odgovorih, pisi u prijavu Bosnjakinja.

Al isto kao sto neko rece, vrijeme radi svoje pa odredjeni broj Muslimana se izjasnjava Bosnjacima, dok oni sto su Bosanci i Muslimani su po pravilu komunisti, ali i oni zbog politike se kad zatreba izjasnjavaju Bosnjacima. :-ucelo

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani - o svom poreklu!
PostPostano: 20 lip 2009, 14:33 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30043
mikigabor je napisao/la:
jel mogu sad ja nešto reći..ti bošnjaci koji tako pričaju brkaju religiju i narod...pa normalno da su nam preci prije 800 ili 1000 godina bili druge religije ili nisu uopće bili nikakve religije...šta znači ako ja sad doznam da meni preci prije 600 godina nisu vjerovali u ništa, ja nisam ovo što jesam danas jer se danas većinom taj narod veže za neku drugu religiju...jesam li ja ovo dobro sročio ? ne znam, ali idemo dalje....sva ta slavenska plemena su se razvila iz neke veće skupine...s vremenom su se razdvajali i neki su uzimali nova imena za svoju skupinu, a neki zadržavali staro...pa što su sad ovi koji su uzeli novo ime izdajnici ?? oni su jednostavno krenuli drugim putem...tada je na zapadni balkan po tim podacima naselilo svega nekoliko desetaka tisuća pripadnika tih plemena, a moguće i manje...dalje nekoliko desetljeća kasnije Croat Duchy ima više od milijun stanovnika..pa ako se ti doseljenici nisu kotili ko miševi ili bolje reći ko galapagoske kornjače, bilo ih je puno puno manje u odnosu na stanovništvo koje su zatekli...ali jebiga ti slaveni su bili ratoborniji i nametnuli su svoju kulturu, jezik i najvažnije, svoje ime onima koje su zatekli...znači hrvatsvo je tada bilo politička poveznica ljudima na tom prostoru, a ne genetska..taj utjecaj se naravno prelijevao i na susjedne krajeve kao što se i utjecaj iz okoline prelijevao na taj novi hrvatski narod ...moguće da su se u bosni ljudi zbog iste religije nekad poistovjećivali s njima, a nekad ovi s nekima drugima itd...tada je čovjeku vjerojatno prva stvar na pameti bila kako da preživi i kako da nahrani svoju obitelj, a ne neke ideološke pizdarije...kako se onda bošnjaci mogu nazivati po nekom plemenu čijih gena možda ni nemaju, a ako ih i imaju to je onda nešto jako malo..kako se mogu nazivati ikako drukčije osim po bosni? ako se po nekima trebaju zvati hrvati, onda se slobodno mogu zvati i kelti, goti, iliri ili nešto deseto jer vuku korijene od svih tih skupina...ionako je svaka nacija izmišljena , a ne samo bošnjačka kao što neki vole reći..to je ionako samo riječ...riječ hrvat ili bošnjak ne znači ništa ako joj mi ne pridamo važnost...ova zemlja gdje živimo nije ni hrvatska ni bosanska, niti smo je mi napravili niti smo je donijeli odnekuda...evo samo sam rekao šta mislim na temelju svega što sam saznao o našoj ne baš bajnoj prošlosti...nadam se da će , ako ne u bliskoj budućnosti onda za nekih par sto godina biti ovako :ymhug: ili barem ovako :-zivio a ne ovako :-snajper :-pistolj


Mudro zboriš. Ipak nije nužno, ili barem ne bi trebalo biti, davati povijesna opravdanja za današnju politiku, ili pojednostavljeno, bez obzira ako je neki davni Mujo prije 500 godina tlačio Antu, to nije razlog da ja danas Sulji za to "vratim". Znači prije svega tolerancija i poštivanje ljudskih prava, a kad to savladamo tek onda bez tenzija tko je od kog nastao, tko je prvi došao itd.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani - o svom poreklu!
PostPostano: 20 lip 2009, 20:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:31
Postovi: 1725
Kad mi Srbi pocnu pametovat "o poreklu" najbolje i ne citat ovo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani - o svom poreklu!
PostPostano: 23 svi 2020, 10:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
https://youtu.be/NdxKvwAusjM?t=62

Muslimanski obavjestajac Avdo Avdic i njegovi sugovornici govore o porijeklu muslimana podrinja, pa kaze:

- vecina ih je porijeklom iz Srbije, bili su to Bosnjaci :sega


Nije Avdo u Srbiji nisu bili Bosnjaci, samo si se zvali turcima, a izravno su bili potomci srba i vlaha, tj danka u krvi. Kao Janjicari su se vratili u svoje rodne krajeve.

- nekropola stecaka govori o zivotu dobrih bosnjanja :biceovodobro .

Nije Avdo, ti dobri bosnjanji su nestali i vi nemate nikakve genetske veze sa njima.

U Bosnu su vam preci dosli na otetu zemlju katolika, koji su vec 1699 uglavnom nestali sa tog podrucja, i ciji potomci danas zive preko Save i Dunava.

- drugi svjetski rat, osim pokolja muslimana, avdo spomenu i jednog muslimana kojeg su streljali zbog suradnje sa nacistima. Ustvari dede bile ustase, tako da je pozeljno preskociti pricu o tom ratu na podrucju podrinja.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani - o svom poreklu!
PostPostano: 23 svi 2020, 12:22 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2019, 01:53
Postovi: 4138
Na njihovom klix portalu daju sasvim neke druge informacije. Ima tema porijeklo prezimena. Uglavnom im se sastoji priča da su porijeklom iz Azije. Tatarević porijeklom Tatari iz Kazahstana,ovi drugi Arapi iz Andaluzije,treći iz Tabriza Iran,Čengiću su iz Taškenta Uzbekistan....ne pišu više o srpsko hrvatskom porijeklu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani - o svom poreklu!
PostPostano: 23 svi 2020, 12:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2020, 15:23
Postovi: 3159
Pa vjeru mi da je tako, danas sigurno imaš više srednjovjekovnih Bosanaca u Hrvatskoj i Austriji i Ugarskoj nego u Bosni to je logičan slijed događaja, inače oni vode kvalitetno istraživanje o svom porijeklu i rezultate koje su dobili se potpuno kose s onim paušalnim istraživanjem(gdje su ispali "starosjedioci" s najvećom koncentracijom I2a haplogrup) i mnogi od njih vode porijeklo ic CG i južni dijelova(što i rješava pitanje gdje su katolici s tih područja) https://bosnjackidnk.com/category/radovi/ evo i link ima dosta zanimljivih stvari

_________________
Srpsko-hrvatski svijet


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani - o svom poreklu!
PostPostano: 23 svi 2020, 15:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Moja zaboravljena tema. Interesatno je kako se tada mislilo da tema podstiče konflikt... A kad se uporedi moj tadašnji način pisanja na ovoj temi, sa nekim današnjim kod dobrog broja forumaša na raznim temama, može se reći da sam krajnje miroljibiv. :D






_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani - o svom poreklu!
PostPostano: 23 svi 2020, 15:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lis 2010, 15:06
Postovi: 27091
Jedno od najboljih objašnjenja.

post1300849.html#p1300849

_________________
- Sarajevo drugi u svijetu po broju izdanih radnih viza za Njemačku 2022.
- Luka Mišetić: Haag nigdje i nikad nije tvrdio da je Herceg-Bosna UZP.
- Reis: Država nam curi kroz prste poput pijeska.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Muslimani - o svom poreklu!
PostPostano: 24 svi 2020, 14:01 
Offline

Pridružen/a: 02 tra 2013, 17:46
Postovi: 6791
Lokacija: Srpska Republika Bosna i Hercegovina
aleksije radicevic je napisao/la:
DaniKU je napisao/la:

Pa i nisu baš Kvačice, evo i u Sarajevu često koriste to Muslimani, čak neki i kažu da se nisu nikada zvali Bošnjaci, već da su to ime uzeli 90.-tih.


Po mom iskustvu, oni samo u zvaničnim razgovorima govore da su Bošnjaci, obični ljudi upotrebljavaju reč "musliman" skoro uvek.

I to je problem.Manje neprihvatljivo bilo bi ako vec moraju da se zovu Bosnjaci
da se zovu Bosnjaci 1993.

_________________
Cura bula a ja mlado vlaše


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 85 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 37 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO