HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 lis 2024, 15:31.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 79 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 10 svi 2009, 12:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 19:19
Postovi: 4407
vanjushka je napisao/la:

Mozda i nebi, vareski HVO je shvatio u kakvoj je poziciji, opkoljeni sa svih strana, na udaru tri korpusa Armije BiH, razvili su odlicnu suradnju sa Drugim korpusom iz Tuzle i oni su cak inzistirali da se vares ne dira jer oni sa varesanima odlicno suradjuju i kao "oni ce to rijesiti, sa prolaskom konvoja kroz Vares". Rajic je poslao Maturice, koji upadaju u Stupni do, i kao da daju Aliji razlog da pregazi Vares. Tako izgleda, ne tvrdim da je tako bilo, ali kao da je sve dogovoreno.
Stupni do jeste bio pun muslimanske vojske, oni su sa tog sela trebali sici u Vares, i napad na selo je bio opravdan. Ali pobiti one civile, nepotrebno. Bez ikakve potrebe, to je Varesu tada bila medvjedja usluga.

A opet, mozda si u pravu, Alija nije zelio nikakav dogovor, a to ovi iz Tuzle mozda nisu ni shvatali ili znali. Dok Zenicki 3. korpus to jeste znao, oni su bili na istom valu kao i Alija, mladomuslimanski val islamske Bosne. Tuzlaci su uvijek bili umjereniji u tom ispoljavanju islamskog karaktera. Pa oni su spasavali srpske vojnike iz Vozuce kasnije, da ne padnu u ruke mudjahedinima iz 3. korpusa.
Sjecam se svjedocenja nekog muslimanskog zapovjednika iz Banovica koji je svjedocio da je doslo i do verbalnog sukoba izmedju njega i njegovih vojnika sa mudjahedinima i ostalim pripadnicima 3. korpusa, Njemu se predali srpski vojnici, a ovi dosli da ih vode i kolju negdje. I on nije dao.



Ma Ok i 2. korpus i sve ali ako je Alija odredio da će napasti Vareš on će ga napasti i točka.

meni je jedino bitno da su oni isplanirali napad na Vareš i da bi napad uslijedio u svakom slučaju čad i da se Rajić zakitio ljiljanima i sa šargijom u ruci krenuo na vareš.

Naravno da nije trebalo pobiti civile. Koliko ih je stradalo. Koji je to broj. 10, 20, 100.
, 500. Ako je 100 ili 500 onda je to veliki zločin a ako je deset oprosti, većih pogibija je u Bosni bilo nekoliko stotina. Nikad nismo čuli za njih. Za Stupni Do zna svako dijete u ovim krajevima. Nisam za ubijanje civila ali bome nisam ni blesav.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 10 svi 2009, 12:41 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 15:26
Postovi: 449
Ma slazem se ja sa tobom, i vec smo na "onom" forumu vise puta pisali o tome, posebno ja. Stupni do je obicna medijska patka, cak mislim da je i Alija tamosnje muslimane zalozio kao zrtvene jarce.

Ubacio im vojsku u selo i kasnije vojska mahom pobjegla kad su Maturice udarile, a civili ostali.

Kasnije su muslimanski mediji govorili o "preko 100 ubijenih civila" i slicno.

A Rajic je budala, koji je u Kiseljaku na glavnom trgu smakao trojicu Hrvata koji su dosli iz Njemacke, kao dezertere. Hladnim oruzjem.
Sto je previse, previse je. Nebi bilo ni njega ni Kiseljaka da nije bilo novaca iz dijaspore.

Kad smo kod artiljerije, nije li bugojanski HVO imao najvise artiljerijskih oruzja u cijelom HVO-u? pisali smo i o tome na "onom" forumu, ali malo sam zaboravio konkretno sta se pisalo :mrgreen:


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 10 svi 2009, 12:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 19:19
Postovi: 4407
vanjushka je napisao/la:
Ma slazem se ja sa tobom, i vec smo na "onom" forumu vise puta pisali o tome, posebno ja. Stupni do je obicna medijska patka, cak mislim da je i Alija tamosnje muslimane zalozio kao zrtvene jarce.

Ubacio im vojsku u selo i kasnije vojska mahom pobjegla kad su Maturice udarile, a civili ostali.

Kasnije su muslimanski mediji govorili o "preko 100 ubijenih civila" i slicno.

A Rajic je budala, koji je u Kiseljaku na glavnom trgu smakao trojicu Hrvata koji su dosli iz Njemacke, kao dezertere. Hladnim oruzjem.
Sto je previse, previse je. Nebi bilo ni njega ni Kiseljaka da nije bilo novaca iz dijaspore.

Kad smo kod artiljerije, nije li bugojanski HVO imao najvise artiljerijskih oruzja u cijelom HVO-u? pisali smo i o tome na "onom" forumu, ali malo sam zaboravio konkretno sta se pisalo :mrgreen:


je li to iz Kiseljaka, ubijanje trojce gastarbajtera hladnim oružjem istina ili jedna od legendi.


HVO Bugojna je slovio za najaču jedinicu HVO-a što se tiče artiljerijskih oruđa a sad konkretno šta i koliko to ne znam. Navodno su onesposobili ta oruđa prije povlačenja, odnijeli zatvarače i to, ali pošto je Armija kontrolirala Bratstvo u Travniku, možda ni to nije bilo dovoljno.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 10 svi 2009, 13:13 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 15:26
Postovi: 449
Inkvizitor je napisao/la:

je li to iz Kiseljaka, ubijanje trojce gastarbajtera hladnim oružjem istina ili jedna od legendi.


HVO Bugojna je slovio za najaču jedinicu HVO-a što se tiče artiljerijskih oruđa a sad konkretno šta i koliko to ne znam. Navodno su onesposobili ta oruđa prije povlačenja, odnijeli zatvarače i to, ali pošto je Armija kontrolirala Bratstvo u Travniku, možda ni to nije bilo dovoljno.


Ne znam, ne mogu tvrditi, ali o tome su cesto govorili u Kiseljaku.

Navodno je to ucinjeno pred svjedocima, u sred bijela dana. Ali nikada ne sretoh nekog ko je to zaista i vidio :mrgreen:

Ono sto je meni komicno, nakon pada Varesa, HVO je opstao na podrucju istocno od grada, u nekoliko sela sa sredistem u muslimanskom selu Dastansko, i to prilicno jake snage HVO-a. Muslimanima je trebala cesta ka Tuzli, uzeli su cestu i usputna naselja, a Dastansko je vec u brdima i nije im trebalo.
Sad dolazimo na ono sto je komicno, a vezano je za artiljeriju, `94 (mislim) kada su muslimani pokrenuli veliku ofanzivu na Crnorjeckoj visoravni, nisu imali adekvatnu artiljeriju, a kako se to sve odvijalo nakon Vasingtonskog sporazuma, HVO sa Dastanskog im je pruzio zestoku artiljerijsku potporu djelujuci po srpskim polozajima. Tek uz pomoc HVO artiljerije, muslimani su uspjeli razbiti srpske snage i gotovo izaci na cestu Semizovac-Olovo. Da su je presli, bili bi vrlo blizu Sarajevu sa sjeverne strane. Ali nisu uspjeli.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 10 svi 2009, 13:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 19:19
Postovi: 4407
vanjushka je napisao/la:

Ne znam, ne mogu tvrditi, ali o tome su cesto govorili u Kiseljaku.

Navodno je to ucinjeno pred svjedocima, u sred bijela dana. Ali nikada ne sretoh nekog ko je to zaista i vidio :mrgreen:

Ono sto je meni komicno, nakon pada Varesa, HVO je opstao na podrucju istocno od grada, u nekoliko sela sa sredistem u muslimanskom selu Dastansko, i to prilicno jake snage HVO-a. Muslimanima je trebala cesta ka Tuzli, uzeli su cestu i usputna naselja, a Dastansko je vec u brdima i nije im trebalo.
Sad dolazimo na ono sto je komicno, a vezano je za artiljeriju, `94 (mislim) kada su muslimani pokrenuli veliku ofanzivu na Crnorjeckoj visoravni, nisu imali adekvatnu artiljeriju, a kako se to sve odvijalo nakon Vasingtonskog sporazuma, HVO sa Dastanskog im je pruzio zestoku artiljerijsku potporu djelujuci po srpskim polozajima. Tek uz pomoc HVO artiljerije, muslimani su uspjeli razbiti srpske snage i gotovo izaci na cestu Semizovac-Olovo. Da su je presli, bili bi vrlo blizu Sarajevu sa sjeverne strane. Ali nisu uspjeli.



A valjda će se netko javiti ovdje, iz Kiseljaka da to potvrdi ili demantira, osobno ne vjerujem u to.

Sjećam se Daštanskog kao enklave, kako se ona uopće opsrkbljivala.

Apropo Bugojna meni je veći misterij pokolj muslimana u Vrbanji tik pred pad grada koje su navodno uradili "Garavi". Govori se o nekih 40-tak ili više civila. Navodno grozno izmasakrirani. E sad ako svatko zna za Stupni Do gdje je bilo manje mrtvih a od toga većina vojnici kako da se nikad nije govorilo o toj Vrbanji, tek sad, u zadnje vrijeme. Nitko iz Bugojna da to potvrdi ili demantira. Od Hrvata mislim.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 10 svi 2009, 15:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:10
Postovi: 4456
Inkvizitor je napisao/la:
Apropo Bugojna meni je veći misterij pokolj muslimana u Vrbanji tik pred pad grada koje su navodno uradili "Garavi". Govori se o nekih 40-tak ili više civila. Navodno grozno izmasakrirani. E sad ako svatko zna za Stupni Do gdje je bilo manje mrtvih a od toga većina vojnici kako da se nikad nije govorilo o toj Vrbanji, tek sad, u zadnje vrijeme. Nitko iz Bugojna da to potvrdi ili demantira. Od Hrvata mislim.



I ja bih htio saznati više o događajima u ovom mjestu. :?:


S obzirom kako su medijski eksponirana ostala mjesta pokolja nad Muslimanima postavlja se pitanje kako to da se za tu Vrbanju saznalo tek prije par godina ?

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 10 svi 2009, 15:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 7150
Taj Rajić je bio i ostao đubre. Rekao bih da je UDBAš, no ako i nije- svo je njegovo ponašanje bilo i ostalo samo i isključivo štetno. A najgore na kraju, u Haagu.

Čak je i Tuta manji ološ od njega.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 10 svi 2009, 16:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 19:19
Postovi: 4407
Hroboatos je napisao/la:
Taj Rajić je bio i ostao đubre. Rekao bih da je UDBAš, no ako i nije- svo je njegovo ponašanje bilo i ostalo samo i isključivo štetno. A najgore na kraju, u Haagu.

Čak je i Tuta manji ološ od njega.


Nije štetno jer Kiseljak nije pao. A najvišu štetu nanio je Blaškić kad je za svoju slobodu uvalio cijeli politički i vojni vrh u sranje. I Hrvatske i Hrvata u BiH.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 10 svi 2009, 19:20 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:27
Postovi: 104
Inkvizitor je napisao/la:
Hroboatos je napisao/la:
Taj Rajić je bio i ostao đubre. Rekao bih da je UDBAš, no ako i nije- svo je njegovo ponašanje bilo i ostalo samo i isključivo štetno. A najgore na kraju, u Haagu.

Čak je i Tuta manji ološ od njega.


Nije štetno jer Kiseljak nije pao. A najvišu štetu nanio je Blaškić kad je za svoju slobodu uvalio cijeli politički i vojni vrh u sranje. I Hrvatske i Hrvata u BiH.


Grijesis Blaskic je jedan od rijetko vojno sposobnih zapovjednika koji je mogao da vodi rat u Srednjoj Bosni. Njegova taktika aktivne obrane je spasila Srednju Bosnu i za mene ce on uvijek biti vojnicina.
Da se vise slusalo skolovane vojnike a ne lokalne Rambo-e , Srednja Bosna bi se odrzala u jos povoljnijoj situaciji.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 10 svi 2009, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 19:19
Postovi: 4407
quick_nick je napisao/la:

Grijesis Blaskic je jedan od rijetko vojno sposobnih zapovjednika koji je mogao da vodi rat u Srednjoj Bosni. Njegova taktika aktivne obrane je spasila Srednju Bosnu i za mene ce on uvijek biti vojnicina.
Da se vise slusalo skolovane vojnike a ne lokalne Rambo-e , Srednja Bosna bi se odrzala u jos povoljnijoj situaciji.


Ja o tome uopće nisam govorio. Rekao sam da je postigao deal s Haškim sudom gdje je u zamjenu za slobodu uvalio politički i vojni vrh Hrvata Bih u probleme. Pa čak i Hrvatske.

To mogu razumjeti sa ljudskog stajališta, ali uvaliti druge ljude da bi sebe izvukao nije časno, najblaže rečeno.

S druge strane Kordić je to sve odbio i primio drakonsku kaznu na sebe.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 10 svi 2009, 19:32 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:27
Postovi: 104
Inkvizitor je napisao/la:

Ja o tome uopće nisam govorio. Rekao sam da je postigao deal s Haškim sudom gdje je u zamjenu za slobodu uvalio politički i vojni vrh Hrvata Bih u probleme. Pa čak i Hrvatske.

To mogu razumjeti sa ljudskog stajališta, ali uvaliti druge ljude da bi sebe izvukao nije časno, najblaže rečeno.

S druge strane Kordić je to sve odbio i primio drakonsku kaznu na sebe.



Kordica sam poznavao osobno on je Idealista on je vjerovao u Hrvate i Hrvatsku i nije bio materijalista.
Ali kada si je dozvolio planiranje akcija tada je poceo gubiti svoj smisao u mojim ocima , on je politicar a ne vojnik. Ignac Kostroman i Kordic itd....
Sve te akcije su bile unaprijed osuđene na propast jer su vodjene iz ljubavi prema Idealima ali sa slabim vojnim planiranjem .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 10 svi 2009, 20:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 19:19
Postovi: 4407
quick_nick je napisao/la:

Kordica sam poznavao osobno on je Idealista on je vjerovao u Hrvate i Hrvatsku i nije bio materijalista.
Ali kada si je dozvolio planiranje akcija tada je poceo gubiti svoj smisao u mojim ocima , on je politicar a ne vojnik. Ignac Kostroman i Kordic itd....
Sve te akcije su bile unaprijed osuđene na propast jer su vodjene iz ljubavi prema Idealima ali sa slabim vojnim planiranjem .


Ma sve u redu, ja se uopće nisam doticao vojnih sposbnosti nego sam samo naveo ponašanje na haškom sudu.

_________________
VUKOVAR=MARIUOPOLJ
SLAVA HRVATSKOJ- UKRAJINI SLAVA

Zbog Eline i bokala vina
zapalit ću Krajinu do Krima

Zapalit ću dva-tri ruska štaba
da ja nisam dolazio džaba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 14 svi 2009, 16:22 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:27
Postovi: 104
Zanima me kakvo je stanje sa Tenkovima HVO-a i koliko su ih imali?
U Srednjoj Bosni nije bio ni jedan u Zepcu je bio jedan t-34, ovo ostalo sto je bilo trebalo je biti u Mostaru odnosno u Hercegovini.. eh da i Posavina oni su ja mislim imali najvise tenkica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 14 svi 2009, 17:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32975
U Kiseljaku je bila oklopna bojna u sklopu gardijske brigade , a za period do 94. nisam siguran , kod nas nije bilo ništa od oklopa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 14 svi 2009, 17:44 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:27
Postovi: 104
Mar-kan je napisao/la:
U Kiseljaku je bila oklopna bojna u sklopu gardijske brigade , a za period do 94. nisam siguran , kod nas nije bilo ništa od oklopa.


Na jednoj paradi u Kiseljaku koja je bila i snimana ucestvovala su 4 oklopna vozila koliko ja znam. Sad mi nije jasno jel to bilo HVO ili posudjeno od VRS-a.

Sjecam se da je bio jedan oklopni transporter i bili su i neki Tenkici ali neznam koji model


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 15 svi 2009, 08:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32975
Bili su T55 , krajem ljeta (1995.) su zarobili M84 , pogodili ga pravo u cijev , čujem da se naša posada narokala i krenuli pravo na tu 84-ku , ovi Srbi kad su vidjeli da neke budale idu na njih , napustili tenk prije nego su ga pogodili.Ta 84ka je bila ispred naše vojarne u SPS , i onda su je odvukli u HR , valjda u ĐĐ da joj zamijene cijev topovsku, i nikad se nije ni vratila...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 15 svi 2009, 09:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 10:57
Postovi: 9626
Lokacija: HR HB
U topništvu je HV oskudjevao skoro do polovine '92, ono što se zarobilo u nekoliko vojarni u HR to se rasporedilo, a samo je nekoliko cijevi i tenkova (ne znam točno kakve) dovučeno na Kupres, kasnije u TGrad.

Do Zime, Oluje i kasnijih akcija nisam ni vidio jedan naš pošten plotun, ili dernek sa tri VBRa npr., posebno napad tenkovske satnije, tj. 10 tenkova, :shock: , al srce ko planina...a skupio se neki hrsuzluk u nama, :-pistolj , za sve one godine dok su nas Čede gonjale po čukama i istjeravale iz sela...

Za topništvo u cjelini ne znam, ali znam da ga je bilo, ali za tenkove znam da su bili rijetki do Oluje

:tank .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 15 svi 2009, 10:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:10
Postovi: 4456
bumbar92 je napisao/la:
U topništvu je HV oskudjevao skoro do polovine '92, ono što se zarobilo u nekoliko vojarni u HR to se rasporedilo, a samo je nekoliko cijevi i tenkova (ne znam točno kakve) dovučeno na Kupres, kasnije u TGrad.

Do Zime, Oluje i kasnijih akcija nisam ni vidio jedan naš pošten plotun, ili dernek sa tri VBRa npr., posebno napad tenkovske satnije, tj. 10 tenkova, :shock: , al srce ko planina...a skupio se neki hrsuzluk u nama, :-pistolj , za sve one godine dok su nas Čede gonjale po čukama i istjeravale iz sela...

Za topništvo u cjelini ne znam, ali znam da ga je bilo, ali za tenkove znam da su bili rijetki do Oluje

:tank .




I sad da je takva situacija bila medju nekima oni bi to nazvali - IZDAJA !



I onda kuknjava, mi imamo tenkove, oni nama ne šalju granate, mogli smo, samo što nismo, joj samo da nam je bilo....

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 15 svi 2009, 12:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 10:57
Postovi: 9626
Lokacija: HR HB
pjosip je napisao/la:
I sad da je takva situacija bila medju nekima oni bi to nazvali - IZDAJA !



I onda kuknjava, mi imamo tenkove, oni nama ne šalju granate, mogli smo, samo što nismo, joj samo da nam je bilo....


Kontam šta si mislio reći, svijetlo oružje - srce u junaka, što i stoji, ali je isto milozvuk kada u sred bitke naši tenkovi raspale, pa nastane 10minutni intermezzo tišine, ili kada orkestar haubica "ravna" ispred nas....ehhhh to ti je već komfor, ali nekada ni to nije dovoljno, a nekada sa par okvira AK47 se napravi isti posao...

Jedno je sigurno, kada ima dobra topnička potpora, manje se gine i ranjava i sve je općenito dobro....samo malo tutnja u ušima, ali....%-(


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Artiljerija Hvo-a
PostPostano: 15 svi 2009, 15:23 
Offline

Pridružen/a: 06 svi 2009, 14:27
Postovi: 104
Mar-kan je napisao/la:
Bili su T55 , krajem ljeta (1995.) su zarobili M84 , pogodili ga pravo u cijev , čujem da se naša posada narokala i krenuli pravo na tu 84-ku , ovi Srbi kad su vidjeli da neke budale idu na njih , napustili tenk prije nego su ga pogodili.Ta 84ka je bila ispred naše vojarne u SPS , i onda su je odvukli u HR , valjda u ĐĐ da joj zamijene cijev topovsku, i nikad se nije ni vratila...



Znaci Kiseljacani sui zarobili 84-u ako sam te dobro shvatio?? Sta je sa Norama jesu radile? nama su govorili da rade , pa da nema upaljaca bla,bla,... kako price kruze.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Topništvo HVO-a
PostPostano: 15 svi 2009, 20:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32975
Jesu , iako zvuči kao presedan da tenk starije generacije onesposobi tenk kudikamo novije izrade.
NORA je dejstvovala , bilo je za nju dovoljno svega.Znam za jednu da je bila u Vitezu tijekom 92-94. gdje je završila ne znam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Topništvo HVO-a
PostPostano: 18 svi 2009, 17:53 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 22:48
Postovi: 1390
od topništva HVO Sarajevo imao jedan minobacač 62 mm i jednu granatu (na Stupu) :?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Topništvo HVO-a
PostPostano: 03 lip 2009, 21:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32975
Granata je bila istog kalibra? :-zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Topništvo HVO-a
PostPostano: 04 lip 2009, 19:08 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 22:48
Postovi: 1390
jest ,al nije eksplodirala , nitko nam nije rekao da se treba izvadit osigurač :-zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Topništvo HVO-a
PostPostano: 04 lip 2009, 19:16 
Offline

Pridružen/a: 17 svi 2009, 22:48
Postovi: 1390
U kiseljaku je za nas radio srpski oklop , prage i tenk , da smo imali svoje , nebi njima plaćali ...dok jedni pucaju ,druga posada sjedi u kafani i jede pečenje , scena odigrana na fojničkom raskrižju kad su pozvani da iskopaju pod navodnicima bunkere Abih na brdu iznad (ukopani oni betonski poslovni prostori ,slično garaži ,što su se prije rata pravili u Brezi ), Naravno , ukopani na tom mjestu znatno prije početka hrvatsko-bošnjačkog sukoba...


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 79 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 11 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO