HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 tra 2024, 13:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 218 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvatska košarkaška reprezentacija
PostPostano: 10 ruj 2022, 13:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5205
Gaugamela93 je napisao/la:
Moram priznati kako imaš zanimljivih tekstova, al spominjanjem Sesara u kontekstu izbornika reprezentacije si me razočarao totalno. I kao drug i kao komunista :zubati Po meni to je slično rješenje Muli, Zuli i nekad davno Joketu Vrankoviću. Rješenje koje nas drži i dalje na poziciji od 12 do 25 mjesta u Europi te ne donosi nikakav kontinuirani napredak. Koje su Sesarove trenerske reference? Da li je dosad trenirao ijedan euroligaški klub? Po meni reprezentaciju treba dati u ruke nekome tko je dosad vodio euroligaški klub ili bio pomoćnik glavnom trenere neke NBA momčadi. Tim referencama udovoljavaju jedino Perasović, Spahija i Repeša. Repešu bih tu prekrižio jer je dosad dva puta vodio reprezentaciju i oba puta nismo imali igru (pogotovo u napadu). Stalno je to bilo nekakvo mučenje. Perasović se isto kompromitirao 2015., al nije dobio pravu šansu da se vidi jeli u stanju stvoriti reprezentaciju koja ima igru. Jedini put kad smo u zadnjih 25 godina imali igru bilo je pod Spahijom na Eurobasketu 2005....Tako da bih ja opet repku dao Spahiji i otvorene ruke da u roku od 5 godina izgradi ozbiljnu momčad, jer je on u svom mandatu od 2001. do 2005. pokazao da to može. Uostalom i Srbi nakon kraha na Eurobasketu 2007. nisu eksperimentirali već su vratili tada starog Dudu Ivkovića, koji ih je ponovno vratio na stare staze slave, i zanimljivo ostao izbornik punih 5 godina.

:zubati :palacgore1

Pa kod nas se stalno expermentira/improvizira u svim ekipnim sportovima!

Zato su po meni individualni/dualni sportovi kod nas daleko uspješniji od ekipnih.
Ante Kostelić
Ivan Ivančić
Vlašića
zaboravio sam ime trenera Sinkovića itd.
U svim tim individualnim sportovima treneri imaju konstantu (baš sam gledo Primorca u VL di je naglasio važnost trenera) mi ne da smo uspješni, pa niti dominantni, nego smo upotpunosti SUPERIORNI

Tako da se slažem s tobom Gau u većini, po meni bi trebalo dati košarku nekom na duge staze, što si reko barem 4-5 godina.
To je ubiti i bio motiv Rađe, Kukoča i ekipe, ali nisu izdržali pritisak medija i javnosti.
Falio im je Dražen da je on živ i da je on tu javnost i mediji se nebi usudili tako blatentno napadat istisne legende. Većina tih novinarčića bi trebala pogledat s kim pričaju, prije nego što im krenu prodavat neku svoju šuplju filozofiju košarke. Da je Dražen živ Aco nikad nebi onako javno inzistiro na stranom playu.

Dino i ekipa su djelomično uspjeli u toj reformi škole košarke u Hrvatskoj, jer recimo imamo talentirane i potentne centre nakon valjda 100 godina! Dovoljno mlade da mogu sljedeći 10 god. harat košarkom.
Međutim moraju radit na sebi, fizički, tehnički, individualno, timski...

Zubac 216cm (Bender 213cm kojeg nema) i dr.
Međutim sada treba složit izbornika koji će naći sustav za Hezonju, Šarića, Zubca, Bendera, Prkačina, Gnjidića i ostale mlade.

Jasko
- poštuje igrače, ali obožava igrat obranu, napad klasika, za njega je svaki koš koš, bilo neko šugavo slobodno ili zakucavanje preko centra ili trica sa 10m
Spahija
- ne poštuje talent igrača, Spahija vjeruje samo u sistem i igrači se kod njega moraju prilagodit sistemu, sjetimo se one Cibone Sesar-Gira-Prka, umjesto da idemo na F4 nakon što smo izbacili CSKA ekipa se jednostavno raspala, nestalo je žara, želje, jednostavno kao da nisu htjeli na F4. Ja i danas vjerujem da smo imali dobre šanse osvojit EL te godine
- ne vjerujem da Spahija može izvući ono najbolje iz ovih igrača, da ih može taktički dignut 10%-15% to sigurno...
Peras
- tu si u pravu možda je po psihološkom profilu najbolji za naše igrače, igrački njegov sustav je najpogodniji za nas, međutim tu je onaj voljni motiv koliko to Perasu znači, jeli njemu to san ili ko Spahija želi jednog dana vodit NBA ekipu
Aco
- po meni je možda najbolji izbor, mislim da od 3 puta 2 puta je složio odlične ekipe i jednostavno neki vanjski faktor se nije posložio, nekad detalji odluče ko ono slobodno Dražena protiv rusa za finale '92
- iskustvo ima i ko igrač osvajao je sve od klubske do Olimpijske medalje

E sad ne mogu ja reć da košarku pratim tako detaljno... od 2000god. i Jugolige to više nije to...
Ja ne želim strance u ekipi, znači iako politički se ne slažem s Rađom, košarkaški ga upotpunosti podržavam i mislim da mu je definitivno mjesto u HKS-u.
S obzirom na moje želje
Aco mi ne paše jer oće stranca za playa
Spahija mi je prekrut igrački, forsiranje sustava po svaku cijenu, po meni igrači stvaraju sustav, a ne obrnuto
Peras bi mi bio neka realna opcija

Također smatram da bi i treneri iz drugi sredina trebali bit barem u kombinacijama za izbornika, svi znamo da se protežira Cibona, gotovo svi izbornici su imali neku veću rolu u Ciboni ko igrači ili ko treneri.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska košarkaška reprezentacija
PostPostano: 10 ruj 2022, 19:35 
Offline

Pridružen/a: 04 pro 2016, 17:11
Postovi: 1527
Po meni Brane za veliki rezultat uz ozbiljnog i iskusnog trenera koji bi dobio ugovor na 5 godina potrebno je imati i klub u Euroligi. Moraš imati sustav razvoja mladih igrača na najvišoj razini u svojoj zemlji. Kao što Srbi to imaju sa Zvezdom i Partizanom. Izbornik bi trebao biti u stalnom kontaktu sa trenerom kluba koji je u Euroligi, i na taj način pratiti razvoj mladih igrača. Tako bi bilo moguće na najvišoj razini razviti bekove koji nam nedostaju. Možda bi Mavra danas bio na sasvim jednoj drugoj razini da je igrao kao mladac nekih 20 min. po utakmici 2-3 godine u Ciboni kao stabilnom Euroligašu. Problem je velika prosječnost hrvatskih klubova. Po meni bez 1 kluba u Euroligi i 1 kluba u Eurocupu teško će biti napraviti ozbiljan iskorak.
Što se tiče izbornika Spahija mi se sviđa upravo zbog sustava i činjenice kako smo jedini put dosad imali ozbiljnu igru u napadu. Jasno je primjećen napredak u u odnosu na vrijeme kad je preuzeo repku. Perasovića bi isto bio jako dobar izbor te još jedan trener koji se ozbiljno nameće u posljednje vrijeme - Dario Gjergja.
Što se tiče ostalih trenera. Aco ne, i to iz razloga jer kod njega nam igra zna ličiti od perfektno do indijanštine. Dobar je za neku ad hoc akciju (kvalifikacije i Olimpijada 2016), al ne i kontinuirani rad (Eurobasket 2017.). Kod Spahije se primjerice primijetio ogroman napredak na Eurobasketu 2005. u odnosu na Eurobasket 2003., a kod Ace ogroman nazadak 2017. u odnosu na 2016. Umal mu se igrači nisu pobili između sebe na tom Eurobasketu (što je i kod Mule velika opasnost). =)) Jaskov je problem neinventivnost igre u napadu. Ne znam kako smo u njegova oba mandata izveli ijedan alley-oops :zubati
Sve u svemu Spahija i Peras bi bili logičan izbor i smatram kako ni sa jednim od njih nebi pogriješili, ako želimo trenera na jedno duže vremensko razdoblje.

_________________
Ne može biti trijumfa bez gubitaka, pobjede bez patnje, slobode bez žrtve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska košarkaška reprezentacija
PostPostano: 10 ruj 2022, 19:57 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16436
...U ČEMU JE CIBONA STTABILAN EUROLIGAŠ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska košarkaška reprezentacija
PostPostano: 11 ruj 2022, 08:25 
Offline

Pridružen/a: 04 pro 2016, 17:11
Postovi: 1527
laganini je napisao/la:
...U ČEMU JE CIBONA STTABILAN EUROLIGAŠ...

Govorim hipotetički a ne o tome kao savršenom činu. Da si pozorno pročitao post vidio bi kako sam napisao kako bi u cilju ozdravljenja košarke dobro bilo imati 1 klub u Euroligi, te bar još 1 u Eurocupu.

_________________
Ne može biti trijumfa bez gubitaka, pobjede bez patnje, slobode bez žrtve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska košarkaška reprezentacija
PostPostano: 11 ruj 2022, 14:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5205
Opet Hezonju vadi odma...

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska košarkaška reprezentacija
PostPostano: 11 ruj 2022, 15:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
slika

:smajl007

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska košarkaška reprezentacija
PostPostano: 11 ruj 2022, 17:15 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16436
Gaugamela93 je napisao/la:
laganini je napisao/la:
...U ČEMU JE CIBONA STTABILAN EUROLIGAŠ...

Govorim hipotetički a ne o tome kao savršenom činu. Da si pozorno pročitao post vidio bi kako sam napisao kako bi u cilju ozdravljenja košarke dobro bilo imati 1 klub u Euroligi, te bar još 1 u Eurocupu.

.:naravno da bi to tribala bit Cibona a ni slučajno Zadar il Split..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska košarkaška reprezentacija
PostPostano: 11 ruj 2022, 17:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5205
laganini je napisao/la:
Gaugamela93 je napisao/la:
Govorim hipotetički a ne o tome kao savršenom činu. Da si pozorno pročitao post vidio bi kako sam napisao kako bi u cilju ozdravljenja košarke dobro bilo imati 1 klub u Euroligi, te bar još 1 u Eurocupu.

.:naravno da bi to tribala bit Cibona a ni slučajno Zadar il Split..

KK Split se prodaje...
Zadar je u Zadru di je HDZ na vlasti, zašto kancelar ne voli hrvatski sport :zubati

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska košarkaška reprezentacija
PostPostano: 11 ruj 2022, 18:14 
Offline

Pridružen/a: 04 pro 2016, 17:11
Postovi: 1527
laganini je napisao/la:
Gaugamela93 je napisao/la:
Govorim hipotetički a ne o tome kao savršenom činu. Da si pozorno pročitao post vidio bi kako sam napisao kako bi u cilju ozdravljenja košarke dobro bilo imati 1 klub u Euroligi, te bar još 1 u Eurocupu.

.:naravno da bi to tribala bit Cibona a ni slučajno Zadar il Split..

Pa nitko sretniji od mene kad bi Split igrao Euroligi, a Zadar Eurocupu, ili obratno - svejedno.

_________________
Ne može biti trijumfa bez gubitaka, pobjede bez patnje, slobode bez žrtve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska košarkaška reprezentacija
PostPostano: 11 ruj 2022, 18:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5205
Reconquista je napisao/la:
slika

:smajl007

Nebi krivio nikog iz reprezentacije i ja sam se nadao pobjedi odnosno mislio sam da će Mula nešto mjenjat, ali osim nažalost ozljede Zubca, sve po starom.

Treba reć da su igrači iz ove reprezentacije bili najpošteniji do sad, svi su se odazivali iz NBA-a, jedino je Hezo imao neki problema sa formom u klubu, pa je propustio mislim jedan il 2 turnira.

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska košarkaška reprezentacija
PostPostano: 11 ruj 2022, 18:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58904
Lokacija: DAZP HQ
mi smo košarkaški antitalenti, svi se bolje od nas dodavaju i pucaju, pariramo samo dimenzijama, veći smo od drugih.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska košarkaška reprezentacija
PostPostano: 11 ruj 2022, 18:23 
Online
Avatar

Pridružen/a: 18 pro 2015, 09:33
Postovi: 16436
..zar zubac nije moga bit u igr onih 0,6 sekundi..je znaci mula nema pojma..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska košarkaška reprezentacija
PostPostano: 11 ruj 2022, 18:24 
Offline

Pridružen/a: 13 stu 2021, 22:58
Postovi: 7447
Lokacija: Nizza, Naissus...
Sto je bilo sa repkom RH? Sa kim se natjecala, posto uopce NE pratim sport.

_________________
Propast najdugovecnije imperije (1123 god), Istocno Rimskog carstva
https://www.youtube.com/watch?v=yVa6GQVSaj0


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska košarkaška reprezentacija
PostPostano: 11 ruj 2022, 18:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5205
laganini je napisao/la:
..zar zubac nije moga bit u igr onih 0,6 sekundi..je znaci mula nema pojma..

:palacgore1
To je i meni palo na pamet, znači jedan skok, ipak frajer ima 216cm + raspon ruku (ne znam zašto se u košarci ne mjeri visina ruku)

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska košarkaška reprezentacija
PostPostano: 11 ruj 2022, 19:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 srp 2019, 21:04
Postovi: 5191
K..M je napisao/la:
Sto je bilo sa repkom RH? Sa kim se natjecala, posto uopce NE pratim sport.

Šta je bilo s Orlovima? Kad igraju?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska košarkaška reprezentacija
PostPostano: 14 ruj 2022, 10:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 stu 2020, 15:23
Postovi: 13278
slika

_________________
HR + HB = Hrvatska domovina. Za dom.

Neka živi Dinamo i majka Hrvatska!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska košarkaška reprezentacija
PostPostano: 17 ruj 2022, 21:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5205
Ovi novinari su čudo, sad ispada da se još možemo plasirat u kvale za OI2024
Kako stvari stoje već smo praktički jednom nogom na EB2025 :palacgore1


Privitak/ci:
Screenshot 2022-09-17 at 22-08-43 Svjetlo na kraju tunela za HR košarku Nakon objave poljskog Saveza otvara nam se velika šansa.png
Screenshot 2022-09-17 at 22-08-43 Svjetlo na kraju tunela za HR košarku Nakon objave poljskog Saveza otvara nam se velika šansa.png [ 73.62 KiB | Pogledano 7022 put/a. ]
Screenshot 2022-09-17 at 22-09-20 Svjetlo na kraju tunela za HR košarku Nakon objave poljskog Saveza otvara nam se velika šansa.png
Screenshot 2022-09-17 at 22-09-20 Svjetlo na kraju tunela za HR košarku Nakon objave poljskog Saveza otvara nam se velika šansa.png [ 15.23 KiB | Pogledano 7022 put/a. ]

_________________
JA SAM ZAGREB !!!
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska košarkaška reprezentacija
PostPostano: 18 ruj 2022, 12:14 
Offline

Pridružen/a: 04 pro 2016, 17:11
Postovi: 1527
Brane je napisao/la:
Ovi novinari su čudo, sad ispada da se još možemo plasirat u kvale za OI2024
Kako stvari stoje već smo praktički jednom nogom na EB2025 :palacgore1

Imamo više sreće nego li pameti, a nekakav ozbiljan sustav koji bi sve to pratio - nikako. Po meni trebamo dovesti prvo modernog predsjednika košarkaško saveza koji bi nakon toga doveo ozbiljnog izbornika sa euroligaškim iskustvom i dao mu u ruke izgradnju reprezentacije na ugovor od 5 godina, nakon kojih bi se podvukla crta i vidjelo ima li napretka. Po meni najbolje bi bilo od iskusnijih trenera postaviti pod 1. Spahiju, a zatim redom Perasovića ili Trinchierija. Od mlađih dobro bi nam došao Gjergja, Jurica Golemac ili čak Trichierijev pomoćnik u Bayernu - Slaven Rimac. Međutim, ako HKS nastavi dosadašnju praksu izbora smatram kako će to opet biti još jedan "čovjek iz sustava" - Josip Sesar.

_________________
Ne može biti trijumfa bez gubitaka, pobjede bez patnje, slobode bez žrtve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska košarkaška reprezentacija
PostPostano: 18 ruj 2022, 19:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5205
Koga bi ti za Predsjednika HKS ??
Acu
Webera
Dinu

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska košarkaška reprezentacija
PostPostano: 18 ruj 2022, 20:02 
Offline

Pridružen/a: 04 pro 2016, 17:11
Postovi: 1527
Brane je napisao/la:
Koga bi ti za Predsjednika HKS ??
Acu
Webera
Dinu

Iskreno Aco... On i jest za tu dužnost, umjesto izborničke. Elokventan i zabavan, ima igračku karizmu. Mislim kako je sposoban senzibilizirati javnost za košarku. Al opet ne treba ne treba odbiti ni Webera, ne sumnjam kako je lik sposoban namaknuti novac i tu je njegova najveća prednost u odnosu na Acu. Dinu ne bih računao, jer je lik u posljednjih 5 godina dokazao da ne zna.

_________________
Ne može biti trijumfa bez gubitaka, pobjede bez patnje, slobode bez žrtve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska košarkaška reprezentacija
PostPostano: 18 ruj 2022, 21:08 
Offline

Pridružen/a: 03 pro 2020, 15:33
Postovi: 3164
Mamić je dobro rekao za Rađu da je nesposoban i neradnik


Lik doslovno sipa iz šupljeg u prazno. Taman je dobar za KS muslimana.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska košarkaška reprezentacija
PostPostano: 20 ruj 2022, 15:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 kol 2021, 15:49
Postovi: 631
Dobro je ovo, napravili smo veliki korak naprid dovođenjem playa, i još samo kvalitetan izbornik pa se možemo vratiti u sam vrh.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska košarkaška reprezentacija
PostPostano: 24 ruj 2022, 21:12 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 16:17
Postovi: 7949
Lokacija: Сарај Чадор
Treba vam neki srbin da vas nauči basketa...

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska košarkaška reprezentacija
PostPostano: 28 ruj 2022, 11:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5205
slika
Znači Aco Sportski direktor, to znači da će predsjednik HKS-a bit neko iz HDZ-a :zubati
E sad treba nać izbornika...nitko neće na duge staze (za sada).
https://sportske.zabranjeni.hr/sn/kosarka ... e-15253500

Logično da će se Aco gurat u poso izborniku, ako je već prije izlobirao da stranac bude play.
Ostao mu je Sesar, makar bi me iznenadilo da Sesar zove stranca za playa.


Privitak/ci:
Screenshot 2022-09-28 at 12-10-41 Ljudi koje je htio Aco imali su pravo odbiti Hrvatsku! Sada ostaje samo jedno logično rješenje.png
Screenshot 2022-09-28 at 12-10-41 Ljudi koje je htio Aco imali su pravo odbiti Hrvatsku! Sada ostaje samo jedno logično rješenje.png [ 37.47 KiB | Pogledano 6730 put/a. ]

_________________
JA SAM ZAGREB !!!
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska košarkaška reprezentacija
PostPostano: 13 stu 2022, 20:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 tra 2018, 12:41
Postovi: 5205
Hrvatska - Poljska
Imate prijenos na YT

_________________
JA SAM ZAGREB !!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 218 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO