HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 02 lis 2024, 23:25.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 4730 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 190  Sljedeća

Koja opcija
0 34%  34%  [ 21 ]
1 13%  13%  [ 8 ]
2 7%  7%  [ 4 ]
3 3%  3%  [ 2 ]
4 7%  7%  [ 4 ]
5 10%  10%  [ 6 ]
6 5%  5%  [ 3 ]
7 5%  5%  [ 3 ]
8 7%  7%  [ 4 ]
9 3%  3%  [ 2 ]
10 7%  7%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 61
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 14:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58
Postovi: 21803
Samo jačanje demografije, povratak hrvatskih iseljenika i nikakva imigracija stranaca u hrvatsku.

Najdraže su mi gluposti muh bruh nitko ne želi raditi fizičke poslove a 90% Hrvata u Njemačkoj su kvantni fizičari :ucelo

Pro imigrantski stav= veleizdaja

_________________
#Zoki 2024

Apartmanđije, uhljebi i kradeze = grobari Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 14:45 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38327
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Žele reći da Hrvati ne žele biti robovi kao Nepalci i 12h raditi za 400€.
Dobro si rekao, 90% Hrvata u Njemačkoj radi upravo te fizičke poslove za koje proimigranti tvrde da ih ne žele raditi u Hrvatskoj.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 14:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36957
Lokacija: Gl. grad regije
Novdan je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Srbe i Bošnjake najviše zbog toga jer se najbrže asimiliraju u Hrvate. Pun je Zg takvih podrijetlom. Istra, Rijeka, isto... Inače, Istra se drastično pohrvatila u zadnje vrijeme. Uskoro neće bit nikakve razilke u odnosu na sotale regije.

Postajemo sve homogeniji, i istog mentaliteta. Sve manje ima onih austrijsko-mletačko-turskih razlika.


Ovo za Istru zaključuješ na temelju popisa stanovništva? Kako objašnjavaš taj trend?

Što se tiče pretvaranja Srba i Bošnjaka u Hrvate, stoji donekle, ali donekle. Biti Hrvat znati prihvatiti hrvatsko percipiranje tema poput Domovinskog rata. Dio pohrvaćenih Srba i Bošnjaka ima prohrvatske stavove, ali dio nema već ima ili antihrvatski stav ili "ko nas bre zavadi" relativiziraju odgovornot. Zanimljiv je recimo Hasanbegović koji je izgradio karijeru kao hrvatski nacionalist, a kada je u pitanju BiH ima potpuno probošnjačke i antihrvatske stavove. Pogledaj sučeljavanje njega i Lučića na youtubeu, šokirao sam se koliko je antihrvatski nastrojen. Čak je tvrdio da su Hrvati krivi za taj rat. Tako da ne bih srljao u imigraciju dva spomenuta naroda, uz dužno poštovanje za njih i činjenicu da ih se dio doista asimilirao.

Što se tiče egzotičnih imigranata, nema opasnosti da imaju npr. stav o RH kao UZP državi ili da smatraju Hrvate genocidnim narodom. Njihova percepcija o Hrvatskoj se gradi od nule, što je često puno lakše nego ispravljati učinak 200 godina velikosrpske propagande na umove pripadnika srpskog naroda. Jezik jest otežavaući faktor, ali nije nepremostiv, posebno ne u drugoj generaciji. Za rasne teorije najbolje da otvorite novu temu, ja se inače s tezom o bijeloj rasi kao intelektualno urođeno superiornom ne slažem, ne zato da ne bih ispao rasist, nego jer iskreno mislim da su te teze znanstveno netočne na temelju studija koje sam čitao. Nekoć sam i ja mislio da je bijelci jesu superiorni, gledajući poluznanstvene teze, uglavnom baziranih na pretenciozno tumačenim IQ istraživanjima, no kasnije sam promijenio mišljenje. No velim, ne da mi se sad u tu temu ulaziti jer bi mi trebalo vremena da izvučem sve argumente i stavim na "papir". Nemam trenutno vremena, možda neki drugi put nadam se


Ovo za Istru je moj subjektivni dojam. Skužili su da ih od Hrvata nitko ne dira, prije ćemo ih branit od Talijana kojima su ušli u kuće pa ih i dan-danas ne obnavljaju jer ih ne osjećaju svojim. Skužili su isto da je lokalno istrijanstvo bio samo još jedan ideološki paravan za pljačku. IDS je gori od HDZ-a. A i na kraju krajeva >30 g. hrvatskog školstva ostavlja nekog traga. Sad je preko pola ljudi u Istri školovano u državi Hrvatskoj. To se sve na kraju krajeva pokazuje i na popisu. Bit će i više.

Meni su i lijevi i desni Hrvati Hrvati, i muslimanski i pravoslavni, jbga volio bih da nas je 40 milijuna pa da ganjamo neki elitizam ali ovako moramo bit inkluzivni radit s onim što imamo.

Baš sam išao gledat opravdanje za diversity kvote na MIT-u, opravdanje za to je manjak šansi za učenje, napredovanje i školovanje ako nisi bijelac.

Nisam siguran koliko je to tako ali upoznao sam ljudi koji nisu bijeli a super su obrazovani i pametni, tako da, može bit da to i jest tako. 1 % cigana sigurno valja. Ako ti se ne sviđa 99 %, nađi način da isfiltriraš ovih 1 % i integriraj ih.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 15:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36957
Lokacija: Gl. grad regije
daramo je napisao/la:
Žele reći da Hrvati ne žele biti robovi kao Nepalci i 12h raditi za 400€.
Dobro si rekao, 90% Hrvata u Njemačkoj radi upravo te fizičke poslove za koje proimigranti tvrde da ih ne žele raditi u Hrvatskoj.


Ma ne želim ni plaćat konobare, nosače cigle, šofere kao liječnike.

Takvi likovi imaju plaće u Njemačkoj kao kod nas liječnici.

Lako vam je palamudit o tome kako treba dići plaće, ali treba te plaće platit. Kad ti je kava umjesto 10 20 kuna i kad za obnovu kupaone moraš dignut kredit na 10 g. onda ne želiš to plaćat.

U Zagrebu su svi građevinski radovi i ovako bar duplo ako ne i više skuplji nego u HB. Kad bi vas poslušali bili bi još i više. To direktno ruši standard i potiče inflaciju.

Zato sam i rekao da tko želi veću plaću u RH treba se školovat za nešto što se kod nas dobro plaća. Ako nisi pametan za IT inženjera onda sam naveo primjer kajakarenja, za što me ismijavate ali evo lik odlično zarađuje na tome:

https://www.facebook.com/markokovaclik/

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 15:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2019, 22:58
Postovi: 21803
Junuz Djipalo je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Žele reći da Hrvati ne žele biti robovi kao Nepalci i 12h raditi za 400€.
Dobro si rekao, 90% Hrvata u Njemačkoj radi upravo te fizičke poslove za koje proimigranti tvrde da ih ne žele raditi u Hrvatskoj.


Ma ne želim ni plaćat konobare, nosače cigle, šofere kao liječnike.

Takvi likovi imaju plaće u Njemačkoj kao kod nas liječnici.

Lako vam je palamudit o tome kako treba dići plaće, ali treba te plaće platit. Kad ti je kava umjesto 10 20 kuna i kad za obnovu kupaone moraš dignut kredit na 10 g. onda ne želiš to plaćat.

U Zagrebu su svi građevinski radovi i ovako bar duplo ako ne i više skuplji nego u HB. Kad bi vas poslušali bili bi još i više. To direktno ruši standard i potiče inflaciju.

Zato sam i rekao da tko želi veću plaću u RH treba se školovat za nešto što se kod nas dobro plaća. Ako nisi pametan za IT inženjera onda sam naveo primjer kajakarenja, za što me ismijavate ali evo lik odlično zarađuje na tome:

https://www.facebook.com/markokovaclik/

Itekako ćeš plaćati zidare i konobare kao liječnike ako istih na tržištu nema.
Prirodnim zakonima ekonomije puca qurac sto ljudi misle o plaćama nekvalificiranih radnika.

To sto ih nema su krivi poslodavci, da su ih tretirali dobro ne bi ljudi otišli. Sad neka se snalaze.

Istovremeni Izvoz Hrvata u Njemačku a uvoz Nepalaca je neviđeni idiotizam

_________________
#Zoki 2024

Apartmanđije, uhljebi i kradeze = grobari Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 15:10 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 38327
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Tko te tjera?
Ako ne želiš platiti konobara pij kavu kući, ako ne želiš platiti keramičara sam zasuči rukave, isto netko može reći za tvoje zanimanje da ga ne želi platiti toliko.
Stvarno misliš da Nepalci ne mogu biti instruktori kajakarenja?

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 15:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 12:47
Postovi: 1515
Junuz Djipalo je napisao/la:
Novdan je napisao/la:

Ovo za Istru zaključuješ na temelju popisa stanovništva? Kako objašnjavaš taj trend?

Što se tiče pretvaranja Srba i Bošnjaka u Hrvate, stoji donekle, ali donekle. Biti Hrvat znati prihvatiti hrvatsko percipiranje tema poput Domovinskog rata. Dio pohrvaćenih Srba i Bošnjaka ima prohrvatske stavove, ali dio nema već ima ili antihrvatski stav ili "ko nas bre zavadi" relativiziraju odgovornot. Zanimljiv je recimo Hasanbegović koji je izgradio karijeru kao hrvatski nacionalist, a kada je u pitanju BiH ima potpuno probošnjačke i antihrvatske stavove. Pogledaj sučeljavanje njega i Lučića na youtubeu, šokirao sam se koliko je antihrvatski nastrojen. Čak je tvrdio da su Hrvati krivi za taj rat. Tako da ne bih srljao u imigraciju dva spomenuta naroda, uz dužno poštovanje za njih i činjenicu da ih se dio doista asimilirao.

Što se tiče egzotičnih imigranata, nema opasnosti da imaju npr. stav o RH kao UZP državi ili da smatraju Hrvate genocidnim narodom. Njihova percepcija o Hrvatskoj se gradi od nule, što je često puno lakše nego ispravljati učinak 200 godina velikosrpske propagande na umove pripadnika srpskog naroda. Jezik jest otežavaući faktor, ali nije nepremostiv, posebno ne u drugoj generaciji. Za rasne teorije najbolje da otvorite novu temu, ja se inače s tezom o bijeloj rasi kao intelektualno urođeno superiornom ne slažem, ne zato da ne bih ispao rasist, nego jer iskreno mislim da su te teze znanstveno netočne na temelju studija koje sam čitao. Nekoć sam i ja mislio da je bijelci jesu superiorni, gledajući poluznanstvene teze, uglavnom baziranih na pretenciozno tumačenim IQ istraživanjima, no kasnije sam promijenio mišljenje. No velim, ne da mi se sad u tu temu ulaziti jer bi mi trebalo vremena da izvučem sve argumente i stavim na "papir". Nemam trenutno vremena, možda neki drugi put nadam se


Ovo za Istru je moj subjektivni dojam. Skužili su da ih od Hrvata nitko ne dira, prije ćemo ih branit od Talijana kojima su ušli u kuće pa ih i dan-danas ne obnavljaju jer ih ne osjećaju svojim. Skužili su isto da je lokalno istrijanstvo bio samo još jedan ideološki paravan za pljačku. IDS je gori od HDZ-a. A i na kraju krajeva >30 g. hrvatskog školstva ostavlja nekog traga. Sad je preko pola ljudi u Istri školovano u državi Hrvatskoj. To se sve na kraju krajeva pokazuje i na popisu. Bit će i više.

Meni su i lijevi i desni Hrvati Hrvati, i muslimanski i pravoslavni, jbga volio bih da nas je 40 milijuna pa da ganjamo neki elitizam ali ovako moramo bit inkluzivni radit s onim što imamo.

Baš sam išao gledat opravdanje za diversity kvote na MIT-u, opravdanje za to je manjak šansi za učenje, napredovanje i školovanje ako nisi bijelac.

Nisam siguran koliko je to tako ali upoznao sam ljudi koji nisu bijeli a super su obrazovani i pametni, tako da, može bit da to i jest tako. 1 % cigana sigurno valja. Ako ti se ne sviđa 99 %, nađi način da isfiltriraš ovih 1 % i integriraj ih.


Opet ti s muslimanima. Kakvi hrvatski muslimani? Želiš biti progresivan, a islamizirati Hrvatsku? Jesi li pročitao Kur'an, Hadise itd? Pa ti kao neki progresivac i (pretpostavljam) nevjernik imaš tisuću puta više razloga da se plašiš islamizacije od ovih konzervativnih katolika/katolibana. Oni imaju mnogo više zajedičkih točaka i neusporedivo manje šanse da ih dekapitira šerijatska sablja. To sam obašnjavao dvojici bošnjačkih MURTADA na temi džamijizacija Hrvatske. Jedan mi nije ništa odgovorio, a drugi me samo uvrijedio. A baš sam lijepu analogiju napravio s nacistima, baš mi je vrhunski post. Uglavnom, sve je to lijepo i dobro, ali mani se više muslimana, koji ti je bog?! Što se tiče američkih crnaca i slično, oni su od starta zakinuti na more načina.

SAD je država gdje nema socijalne države kao kod nas, a crnci koji su spletom povijesnih okolnosti najveća sirotinja i najmanje obrazovani u takvom će se društvu najteže probiti. Nemaju iste mogućnosti za obrazovanje itd. No, nije rješenje nabiti kvote na MIT-u. Rješenje je (po meni) u socijalnoj državi kakvu ima sav civilizirani svijet osim SAD-a. Tamo nemaš javno zdravstvo, javno školstvo (ima al je zakurac, na jugu je čak namjerno napravljeno da bude zakurac jer kada su nametnuli da moraju ići zajedno s Crncima, svi bijelci su svoju djecu prepisali u privatne škole), nema čak ni zagarantiranog plaćenog godišnjeg odmora, zagarantiranog plaćenog porodiljnog itd. Nema to veze s rasom. Pogledaj koja je najbjelačkija država u Hamerici - Zapadna Virdžinija. Riječ je o najgoroj rupetini u SAD-u kada pogledaš HDI, a imaju i jako visoke stope ubojstava i slično. No, opet velim, za pravi obračun s rasnom ideologijom potrebno je pozvati se na gomilu studija i istraživanja, a za to nemam vremena, tako da džabe pričam. Sve su ovo ogromne teme i potrebno je puno proučavanja, a ljudi imaju unaprijed izgrađeni stav i donose neke prvoloptaške zaključke. Kinezi = inteligentni, ali socijalno retardirani, crnci= sportaši, ali glupi, bijelci=najbolja rasa svih vremena. Osim toga, valjda je ljudima i drago kad čuju da pripadaju najboljoj rasi, laska im,pumpa im ego.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 15:28 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25597
Lokacija: Heartbreak Hotel
Junuz Djipalo je napisao/la:
Baš sam išao gledat opravdanje za diversity kvote na MIT-u, opravdanje za to je manjak šansi za učenje, napredovanje i školovanje ako nisi bijelac.



Moš si misliti. Ono javi se na neki posao posao Japanac iz Osake i ja iz Kaknja i mene odbiju jer sam imao bolje prilike za učenje, školovanje i napredovanje.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 16:27 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Hroboatos je napisao/la:

Nije, stalno je visok. Osim toga, oni imaju visoku stopu useljavanja i visok fertilitet vjerskih ultra-ortodoksa koji imaju od 6-10 djece..


napisao sam da je bio U PADU, posebno kod Židova., zatim je skočio, ponajviše kod Židova.

Da, oni imaju hrpu ultraortodoksnih Židova, ali kod njih čak i sekularni Židovi imaju fertilitet oko 2, dok kod nas toliko nemaju ni Hercegovci.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 16:30 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Bobovac je napisao/la:
E jbg sad. Pa upravo mnogi Hrvati i idu u Njemačku kako bi osigurali njemačke mirovine jer im ove hrvatske nisu adekvatne, i ti bi to još srezao? Pa da još više odlaze.


ako im povećaš plaće, iamti će i veće mirovine, jer se mirovine računa na temelju plaće.

stvar je u tome što mi SAD imamo prevelike penzije u odnosu na to koliko su sadašnji penzioneri uplaćivali. Radili su po 20 godina pobogu.

Osim toga, njemačku penziju već sada ne možeš dobiti do 67. godine

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 16:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36957
Lokacija: Gl. grad regije
daramo je napisao/la:
Tko te tjera?
Ako ne želiš platiti konobara pij kavu kući, ako ne želiš platiti keramičara sam zasuči rukave, isto netko može reći za tvoje zanimanje da ga ne želi platiti toliko.
Stvarno misliš da Nepalci ne mogu biti instruktori kajakarenja?


Namjerno se praviš blesav ili? Keramičar i tu ima odličnu plaću ali njegov pomagač koji mu dodaje pločice ne treba imat.

Ovo drugo što si rekao teško.

Nego, evo tebi blizi primjer, ljetos sam upoznao ekipu na Trebižatu s kanuima. Dižu lovu bolju nego bi u Njemačkoj. Samo se treba malo okrenut oko sebe.

Naši ljudi su jednostavno često zatucani.

On bi da radi negdje u tvornici, žena doma s hrpom djece, a da si mogu priuštit neku kuću i malo bolji auto, audija bar.

E ako to ne ide onda ne valja ništa.

Prošla su ta vremena. Takvi će uvijek bit nezadovoljni samo u Njemačkoj neće kukat jer nemaju kome.

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 17:31 
Online
Avatar

Pridružen/a: 22 svi 2020, 12:40
Postovi: 4519
Bobovac je napisao/la:
Junuz Djipalo je napisao/la:
Baš sam išao gledat opravdanje za diversity kvote na MIT-u, opravdanje za to je manjak šansi za učenje, napredovanje i školovanje ako nisi bijelac.



Moš si misliti. Ono javi se na neki posao posao Japanac iz Osake i ja iz Kaknja i mene odbiju jer sam imao bolje prilike za učenje, školovanje i napredovanje.
Nema diversity kvote za Japance u BiH. Ekvivalent diversity kvote bi bio da Bošnje u Kaknju moraju zaposliti tebe (a ne još jednog Bošnju), zato što u to odjelu nemaju niti jednog pripadnika konstitutivnog naroda iz kojeg dolaziš.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 18:06 
Offline

Pridružen/a: 11 tra 2016, 17:17
Postovi: 7941
Lokacija: Сарај Чадор
Bošnjaci ne žele u hrvatsku, i zašto bi kada je na nivou jedne bugarske? Dobro je rekao onaj milioner iz Nigerije, Spljet/Spalato je Afrika sa strujom.

_________________
Skidanje okova je imperativ.

Takozvana "rs" je genocidna tvorevina.

The so-called "republic of srpska" is a genocidal ramshackle pseudo-state.

Ko je zrinyia na sigetu posjek'o..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 18:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 12:47
Postovi: 1515
Amiđa je napisao/la:
Bošnjaci ne žele u hrvatsku, i zašto bi kada je na nivou jedne bugarske? Dobro je rekao onaj milioner iz Nigerije, Spljet/Spalato je Afrika sa strujom.


To se u psihologiji zove obrambeni mehanizam zvan slatki limun i kiselo grožđe. Kakav ba Spljet, bolje Živinice ha ya.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 18:37 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 18114
Za muslimanskih 22% BiH je i Bugarska Amerika.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 18:39 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 18114
Amiđa je napisao/la:
Bošnjaci ne žele u hrvatsku


Ne žele ali dolaze. Svake godine maksimalno popune migrantske kvote za Muslimane. Idu i tamo gdje ne žele bježeći od BiH a tek kreće egzodus.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 18:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36957
Lokacija: Gl. grad regije
Zapravo su ex Muslimani najbrojniji imigranti. :neznam

U biti ne znam oklen ih više. Njemačka ih sauga, Slovenija, Austrija, Hrvatska...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 18:51 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Junuz Djipalo je napisao/la:

Namjerno se praviš blesav ili? Keramičar i tu ima odličnu plaću ali njegov pomagač koji mu dodaje pločice ne treba imat. .


a zašto ne bi trebao iamti? zato što si ti zaključio da su pločice preskupe, pa hoćeš da ti ih Nepalac jeftino stavi?

stavljaj si ih sam

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 18:52 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Amiđa je napisao/la:
Bošnjaci ne žele u hrvatsku, i zašto bi kada je na nivou jedne bugarske? Dobro je rekao onaj milioner iz Nigerije, Spljet/Spalato je Afrika sa strujom.


ne znam, nekak ouspiju popunjiti sve kvote za radne dozvole svake godine, od silne ne želje.

za vas je i Afrika napredak, pa i Bugarska

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 19:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 17:45
Postovi: 7150
Dosta nesuvislo i slobodnoasocijativno.

Što sudionici zapravo hoće?

Svi bi htjeli demografsku obnovu Hrvatske itd., no nitko se ne pita tko su Hrvati. Niti da je smiješno kalkulirati s nekim bliskim narodima kao materijalom za asimilaciju, nisu ljudi neka amorfna materija za vaše planove.

Sve dok nema samopouzdanja, vjere u budućnost, ponosa i razuma što i kako, ovi su planovi prazni.

Na primjer, bio sam napisao pismo onom idiotu Prkačinu o mogućoj rasprodaji nekretnina kako vrijeme ide, a on ništa. Nego samo telali o 2. svjetskom ratu i slične burgije.

Naveo sam da je kod nas niska razina svijesti, primitivizam, pohlepa i nepostojanje modernog nacionalnog identiteta.

Naveo sam primjer Danske:
Unless you have domicile in Denmark or you have had residence in Denmark for at least five years, you must have permission from the Department of Civil Affairs to acquire real property in Denmark

Dakle-osim ako nisi Danac ili bar živiš bez prekida 5 godina- nema ništa od rasprodaje Danske bilo kom, EU ili ne-EU. Nikakvim šeicima ili bogatim turistima. Samo ako si tu- i onda te povjerenstvo ispituje.

To je prava nacionalna svijest za moderni svijet.

Ili kako šupiraju migrante:



Kod Hrvata nema ni kulture prosvjeda, ni organizacije oko bitnih pitanja, samo kokošarski mentalitet i divljanje na nogometnim stadionima.

Promijenite sebe pa će vam i budućnost biti bolja.

Uz kokošarenje, pasivu, kalkulacije oko demografije.... bez jasne svijesti i organizacije nacije, nema rješenja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 19:08 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 kol 2020, 12:37
Postovi: 18114
Sve iznad 0 je veleizdaja.

_________________
Broj učenika u osnovnim školama u USK
2013/2014 - 25,758
2023/2024 - 15,503


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 19:11 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 22:56
Postovi: 1137
Junuz Djipalo je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Žele reći da Hrvati ne žele biti robovi kao Nepalci i 12h raditi za 400€.
Dobro si rekao, 90% Hrvata u Njemačkoj radi upravo te fizičke poslove za koje proimigranti tvrde da ih ne žele raditi u Hrvatskoj.


Ma ne želim ni plaćat konobare, nosače cigle, šofere kao liječnike.

Takvi likovi imaju plaće u Njemačkoj kao kod nas liječnici.

Lako vam je palamudit o tome kako treba dići plaće, ali treba te plaće platit. Kad ti je kava umjesto 10 20 kuna i kad za obnovu kupaone moraš dignut kredit na 10 g. onda ne želiš to plaćat.

U Zagrebu su svi građevinski radovi i ovako bar duplo ako ne i više skuplji nego u HB. Kad bi vas poslušali bili bi još i više. To direktno ruši standard i potiče inflaciju.

Zato sam i rekao da tko želi veću plaću u RH treba se školovat za nešto što se kod nas dobro plaća. Ako nisi pametan za IT inženjera onda sam naveo primjer kajakarenja, za što me ismijavate ali evo lik odlično zarađuje na tome:

https://www.facebook.com/markokovaclik/



Uf...

Namjerno se pretvaras da ne razumijes.

Ja navodim opetovano tvoj primjer sa kajakarenjem kao karikaturu nerazlikovanja problema demografskoga opadanja nekoga naroda za:

1. taj narod kao narod
2. za funkcioniranje ekonomije na nekom teritoriju


I ti iznova glumis da ne razumijes sto ti govorim.

Tko kaze da se na kajakarenju moze ili ne moze zaraditi??

Ali kakve to veze ima sa opadanjem broja Hrvata?

Sto? Moze se zaraditi na kajakarenju = rijesen je demografski problem?

?

??

???

Ja ti samo ukazujem na to da ako se ne rijesi demografski deficit neke skupine zivih bica, onda se broj tih bica smanjuje i ako to potraje dovoljno dugo prijeti im nestanak.

Koliko se na teritoriju gdje su oni zivjeli moze zaraditi kajakarenjem je apsolutno irelevantno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 19:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 12:47
Postovi: 1515
Hroboatos je napisao/la:
Dosta nesuvislo i slobodnoasocijativno.

Što sudionici zapravo hoće?

Svi bi htjeli demografsku obnovu Hrvatske itd., no nitko se ne pita tko su Hrvati. Niti da je smiješno kalkulirati s nekim bliskim narodima kao materijalom za asimilaciju, nisu ljudi neka amorfna materija za vaše planove.

Sve dok nema samopouzdanja, vjere u budućnost, ponosa i razuma što i kako, ovi su planovi prazni.

Na primjer, bio sam napisao pismo onom idiotu Prkačinu o mogućoj rasprodaji nekretnina kako vrijeme ide, a on ništa. Nego samo telali o 2. svjetskom ratu i slične burgije.

Naveo sam da je kod nas niska razina svijesti, primitivizam, pohlepa i nepostojanje modernog nacionalnog identiteta.

Naveo sam primjer Danske:
Unless you have domicile in Denmark or you have had residence in Denmark for at least five years, you must have permission from the Department of Civil Affairs to acquire real property in Denmark

Dakle-osim ako nisi Danac ili bar živiš bez prekida 5 godina- nema ništa od rasprodaje Danske bilo kom, EU ili ne-EU. Nikakvim šeicima ili bogatim turistima. Samo ako si tu- i onda te povjerenstvo ispituje.

To je prava nacionalna svijest za moderni svijet.

Ili kako šupiraju migrante:



Kod Hrvata nema ni kulture prosvjeda, ni organizacije oko bitnih pitanja, samo kokošarski mentalitet i divljanje na nogometnim stadionima.

Promijenite sebe pa će vam i budućnost biti bolja.

Uz kokošarenje, pasivu, kalkulacije oko demografije.... bez jasne svijesti i organizacije nacije, nema rješenja.


U Danskoj je inače lijeva (socijaldemokratska) vlada gurala i gura antiimigracijsku politiku kada je riječ o muslimanima. Inače, u Zagrebu i na obali 70% prodanih nekretnina kupuju stranci Zato su nam cijene tamo nepriuštive Nisam znao da ovakav zakon imaju Danci, je li to u skladu sa zakonima EU? Recimo, nama ističe uskoro moratorij na prodaju poljoprivredne zemlje, zbog EU zakona


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 19:23 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 22:56
Postovi: 1137
divizija je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:
E jbg sad. Pa upravo mnogi Hrvati i idu u Njemačku kako bi osigurali njemačke mirovine jer im ove hrvatske nisu adekvatne, i ti bi to još srezao? Pa da još više odlaze.


ako im povećaš plaće, iamti će i veće mirovine, jer se mirovine računa na temelju plaće.

stvar je u tome što mi SAD imamo prevelike penzije u odnosu na to koliko su sadašnji penzioneri uplaćivali. Radili su po 20 godina pobogu.

Osim toga, njemačku penziju već sada ne možeš dobiti do 67. godine



Na sto mislis?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 26 lis 2022, 19:25 
Offline

Pridružen/a: 24 stu 2020, 22:56
Postovi: 1137
Junuz Djipalo je napisao/la:
daramo je napisao/la:
Tko te tjera?
Ako ne želiš platiti konobara pij kavu kući, ako ne želiš platiti keramičara sam zasuči rukave, isto netko može reći za tvoje zanimanje da ga ne želi platiti toliko.
Stvarno misliš da Nepalci ne mogu biti instruktori kajakarenja?


Namjerno se praviš blesav ili? Keramičar i tu ima odličnu plaću ali njegov pomagač koji mu dodaje pločice ne treba imat.

Ovo drugo što si rekao teško.

Nego, evo tebi blizi primjer, ljetos sam upoznao ekipu na Trebižatu s kanuima. Dižu lovu bolju nego bi u Njemačkoj. Samo se treba malo okrenut oko sebe.

Naši ljudi su jednostavno često zatucani.

On bi da radi negdje u tvornici, žena doma s hrpom djece, a da si mogu priuštit neku kuću i malo bolji auto, audija bar.

E ako to ne ide onda ne valja ništa.

Prošla su ta vremena. Takvi će uvijek bit nezadovoljni samo u Njemačkoj neće kukat jer nemaju kome.



Ti si potpuno pogubljen na ovoj temi.

Uopce ne shvacas da uporno MASIS ne temu nego GALAKSIJU.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4730 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 190  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 6 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO