HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 26 kol 2024, 05:29.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 4730 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 190  Sljedeća

Koja opcija
0 34%  34%  [ 21 ]
1 13%  13%  [ 8 ]
2 7%  7%  [ 4 ]
3 3%  3%  [ 2 ]
4 7%  7%  [ 4 ]
5 10%  10%  [ 6 ]
6 5%  5%  [ 3 ]
7 5%  5%  [ 3 ]
8 7%  7%  [ 4 ]
9 3%  3%  [ 2 ]
10 7%  7%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 61
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 12 svi 2023, 00:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 31 svi 2020, 16:38
Postovi: 4966
divizija je napisao/la:
Velebit je napisao/la:
Zamislimo sta bi bilo da Japan ne subvencionira svu tu (jedva drzecu) ekonomiju kroz najveci dug u ljudskoj povijesti. Neko ko se ne razumi u financije bi reka 'dug drzi Centralna banka Japana pa je okej', cak i da je onda to zbilja za otpisati, cinjenica je da onda imaju oko 160% BDPa i tu negdi sa Grckom dakle i dalje prvo ili drugo misto. No ako se dug ne vraca centralnoj banci to urusava monetarni i legalni sustav jer znaci da su dugovi sugestije a ne obveze, ka i da je ono sta centralna banka knjizi da 'imaju' (dugove) zapravo ne postoji nego valuta u biti nema pokrice.


svaki suvereni dug denominiran u vlastitoj suverenoj valuti je uopće blesava izražavati u ikakvim postotcima ičega.

Jpan ima BESKONAČNU količlinu jena. Grčka ima Eurak olik ona tržištu zaradi.

To uopće nije usporedivo.

Pokriće svake valute su robe i usluge koje producira država emiter valute (za SAD je to produktivnos skoro čitavog svijeta, jer dolar vrijedi svugdje). Japan je iznimno produktivna zemlja koja akumulira kapital u nju se novac slijeva.

Problem Japana je deflatorni pritisak, jer stari ljudi ne troše nego akumuliraju kapital. Stoga država troši ko blesava i pritom se "zadužuje", zapravo emitira novi novac ili posuđuje od svojih štedljivih građana. Ona to može raditi naprosto zato jer je akumulirani kapital u Japanu ogroman i stalno raste.

i dok je tako, je psove nebitno koliki je % BDPa u odnosu na suvereni dug. To je glupa komparacija. Stvarna komparacije je odnos duga i akumuliranog kapitala. Japasnek firme i građani imaju stalno rastuću količinu novca u opticaju i to im omogućuje da se država zadužuje. Koliko hoće.

Jednako kao što SADu zaduživanje nije problem dok god je dolar prihvaćen kao sredstvo plaćanja praktički svugdje. Produktivnost čitavog svijeta pokriva dolar.

slika
Japanski vanjski dug je ogroman i raste naglo.
https://www.ceicdata.com/en/indicator/j ... ominal-gdp
slika
slika
upload your image

Japanska kucanstva nisu toliko stedljiva koliko ti mislis. Recimo taj aspekt duga je visi nego prosjek EU i visi od SADa di je 66.4%

slika

Ne, Japan nije 'iznimno produktivan'. Japan ima preferencijalno financiranje i pristup stranim trzistima zbog nuznosti da Kina, Koreja i Rusija imaju neku protutezu na istoku Azije. Bez Japana, ostaje sama Juzna Koreja i gotovo je za Ameriku u Aziji.

Ali opet, cak i da si ti sve to sta si napisa u pravu (nisi), to svejedno znaci da mi nemamo brojne mogucnosti koje Japan ima. Japan je u brojnim stvarima neovisan ili blizu neovisnosti.

Recimo Japan ima jaku i neovisnu kulturnu industriju, filmove i anime koje moze, ako postoji politicka volja, pretvorit u propagandu za obiteljske i kolektivisticke vridnosti.

_________________
Hrvati BiH tribaju uvest americke/ceske zakone o oruzju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 12 svi 2023, 01:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2021, 01:54
Postovi: 2126
Lokacija: Južna Bosna
Koji narod na Balkanu ima najjači asimilatorski potencijal?

Pereci se hvale da oni najbolje od svih integriraju muslimane.

Iako ima i suprotnih primjera. Npr. Hassanbegović. Koja je on generacija imigranta? Pa ipak je i dalje Turčin, nije Hrvat. Sva mu znanstvena djela o Turcima i islamu.

_________________
Volim sve Hrvatice, bez obzira na zavičaj, podrijetlo i rasu.
_________________
Romska i dalmatinska glazba liječe dušu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 12 svi 2023, 07:49 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Jiv je napisao/la:
Koji narod na Balkanu ima najjači asimilatorski potencijal?

Pereci se hvale da oni najbolje od svih integriraju muslimane.

Iako ima i suprotnih primjera. Npr. Hassanbegović. Koja je on generacija imigranta? Pa ipak je i dalje Turčin, nije Hrvat. Sva mu znanstvena djela o Turcima i islamu.


mi ne integriramo muslimane, mi ih asimiliramo.

nigdje ne postoji na svijetu tako uspješna deislamizacija ko ovdje.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 12 svi 2023, 07:59 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Velebit je napisao/la:
Ne, Japan nije 'iznimno produktivan'. i.


jest, ali mi ne pričamo o istim stvarima kad koristimo iste termine.

ti si skroz formiran u drek terminima anglosfere, doslovce zvučiš ko neki program iz SADa, pa nas spamaš njihovom terminologijom i frazama.

produktivnost Japana se očitava u njihooj tehnološkoj inovativnosti per capita i sposobnosti da akumuliraju kapital u interakciji s globalnim tržištem, usprkos tome što su resursno i sirovinski ovisna zemlja. "Produktivnost" nekoga tko u sat vremena može poslužiti preko 500 gostiju kao konobar je terminološki pobačaj, jednako kao kad mi banka relamira novi "poizvod".

Niti konobar može biti produktivan niti banka išta proizvodi. Ali anglosfera uspješno svej parazitske termine izvozi svijetom, pa nas tako i ti smaraš s "labour productivity".

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 12 svi 2023, 08:02 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
zaba1111 je napisao/la:

A tvoja tvrdnja je temeljena na?.


na istraživanjima o biračkim preferencijama populacije stranih korijena u zapadnim zemljama.

zaba1111 je napisao/la:
Hrvati HB sigurno, a vjerovatno i većina stare HR dijaspore nikad nije podržava ljevicu. Nema nikakve logike teza da Hrvati vani djeluju subverzivno. Čemu, pa ioni su tamo, oni Njemačku ne vole jer je previše lijevo za njih, oni su najvjerniji desni glasači jer ljevicu preziru i jer su svjesni opasnosti kozojeb imigracije .

Normalan HB Hrvat neće glasati za ljevicu nikad i nigdje ni u jednom jednom obliku, iznimke su komići, a oni su...


o tom bi trebalo napraviti specifično istraživanje, jer ljudi kad su stranci se ne ponašaju isto kao doma

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 12 svi 2023, 08:07 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
dudu je napisao/la:
Japan je u nezadrživoj spirali prema dnu, krah je neminovnost, bez mladih ljudi država nema nikakvu budućnost, prije ili kasnije će ih neki barbari pregaziti.


to se slažem, samo je još dug put do toga, dok god su im granice uspješno zatvorene.

nama je kraj mnogo bliži. i isto nemamo budućnost, imaju je Nepalci i Paksitanci u bivšoj Hrvatskoj.

međutim, ono gdje ti griješiš je to depopulaciju kao takvu prezentiraš problemom. Gubitak ljudi neko vrijeme nije nužno problem. Zemlje srednjoistčne Europe us sve izgubile jako puno ljudi nakon 1990., ali su se svakako uzdigle. Jel Hrvatska lošija sada kad nas je milijun manje?

To što više ne znamo vratiti fertilitet gore je stvarni problem. To će sad osjetit i Kina koja je brutlano uspješno srupila TFR silom, a isto tako je brutalno neuspješna u tome da ga podigne jednom kad se strmopizdio.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 12 svi 2023, 10:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 36641
Lokacija: Gl. grad regije
divizija je napisao/la:
Jiv je napisao/la:
Koji narod na Balkanu ima najjači asimilatorski potencijal?

Pereci se hvale da oni najbolje od svih integriraju muslimane.

Iako ima i suprotnih primjera. Npr. Hassanbegović. Koja je on generacija imigranta? Pa ipak je i dalje Turčin, nije Hrvat. Sva mu znanstvena djela o Turcima i islamu.


mi ne integriramo muslimane, mi ih asimiliramo.

nigdje ne postoji na svijetu tako uspješna deislamizacija ko ovdje.


Da se složim s Divkom, zapravo smo primjer kako se to može i treba radit.

Raspršivanje i jak asimilatorski utjecaj (ljevičarenje), jer najbolje to ide u većim lijevim sredinama. :D

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 12 svi 2023, 11:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2021, 01:54
Postovi: 2126
Lokacija: Južna Bosna
Samo nastavite.

_________________
Volim sve Hrvatice, bez obzira na zavičaj, podrijetlo i rasu.
_________________
Romska i dalmatinska glazba liječe dušu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 12 svi 2023, 11:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 tra 2017, 22:00
Postovi: 3329
divizija je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Japan je u nezadrživoj spirali prema dnu, krah je neminovnost, bez mladih ljudi država nema nikakvu budućnost, prije ili kasnije će ih neki barbari pregaziti.


to se slažem, samo je još dug put do toga, dok god su im granice uspješno zatvorene.

nama je kraj mnogo bliži. i isto nemamo budućnost, imaju je Nepalci i Paksitanci u bivšoj Hrvatskoj.

međutim, ono gdje ti griješiš je to depopulaciju kao takvu prezentiraš problemom. Gubitak ljudi neko vrijeme nije nužno problem. Zemlje srednjoistčne Europe us sve izgubile jako puno ljudi nakon 1990., ali su se svakako uzdigle. Jel Hrvatska lošija sada kad nas je milijun manje?

To što više ne znamo vratiti fertilitet gore je stvarni problem. To će sad osjetit i Kina koja je brutlano uspješno srupila TFR silom, a isto tako je brutalno neuspješna u tome da ga podigne jednom kad se strmopizdio.


Nemamo jer domoljubi vole domovinu apstraktno i na način da se ne moraju pomučiti i ništa poduzeti po pitanju te velike ljubavi, teško im je ostati u domovini i tu osnovati obitelj, a htjeli bi da domovina živi vječno i da bude Hrvata. Pa kako to oni misle ostvariti? To je realno koliko i začeće po duhu svetom i hodanje po vodi. Ja jako volim Hrvatsku i ja sam za to da bude homogena, ali ja ću u njemačku, a drugi neka dole žive i neka prave djecu. :laugh

_________________
5. avgust 1995. - Dan ujedinjenja Srbijanaca i Srba iz regiona.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 12 svi 2023, 12:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 ruj 2022, 13:17
Postovi: 965
divizija je napisao/la:
dudu je napisao/la:
Japan je u nezadrživoj spirali prema dnu, krah je neminovnost, bez mladih ljudi država nema nikakvu budućnost, prije ili kasnije će ih neki barbari pregaziti.


to se slažem, samo je još dug put do toga, dok god su im granice uspješno zatvorene.


Japan kao narod, iako star i zapadno orijentiran, nema nikakvu namjeru da uvozi migrante iz kulturno stranih zemalja.
Uspješni su u u tome da im mašine zamjenjuju čovjeka, i na kraju kada spadnu na polovicu sadašnje populacije neće im škodit, jel i tad će biti svoji na svome, neizmješani i ekonomska sila!
Slabo ti poznaješ Japan!!

divizija je napisao/la:
To što više ne znamo vratiti fertilitet gore je stvarni problem. To će sad osjetit i Kina koja je brutlano uspješno srupila TFR silom, a isto tako je brutalno neuspješna u tome da ga podigne jednom kad se strmopizdio.


Jeli ti uopće znaš i razumiješ zašto je na zapadu fertilitet tako nizak?

_________________
Živjela naša sveta Hrvatska!
Gubici Rusije i Ukrajine su 1:4. [str. 85]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 12 svi 2023, 15:15 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Primarijus je napisao/la:
Nemamo jer domoljubi vole domovinu apstraktno i na način da se ne moraju pomučiti i ništa poduzeti po pitanju te velike ljubavi, teško im je ostati u domovini i tu osnovati obitelj, a htjeli bi da domovina živi vječno i da bude Hrvata. Pa kako to oni misle ostvariti? To je realno koliko i začeće po duhu svetom i hodanje po vodi. Ja jako volim Hrvatsku i ja sam za to da bude homogena, ali ja ću u njemačku, a drugi neka dole žive i neka prave djecu. :laugh


nije problem u domoljubima, nego većini koja to nije.

domoljubi definitivno nemaju problem s natalitetom, ali su manjina u ovoj zemlji HDZleftardistanu koja se samoubija.

da se ti krećeš u krugovima u kojima se ja krećem svaki put bi te iznenadili podaci o rođeima i umrlima u Hrvatskoj. Nažalost, većina Hrvata nisu domoljubi, nisu zapravo ništa.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 12 svi 2023, 15:17 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Kronos je napisao/la:
Japan kao narod, iako star i zapadno orijentiran, nema nikakvu namjeru da uvozi migrante iz kulturno stranih zemalja.
Uspješni su u u tome da im mašine zamjenjuju čovjeka, i na kraju kada spadnu na polovicu sadašnje populacije neće im škodit, jel i tad će biti svoji na svome, neizmješani i ekonomska sila!
Slabo ti poznaješ Japan!!


Japan kao ekonomska sila je prošlost, i nastavkom starenja će to još manje biti. Kad se prepolove će nastaviti padati do nule. Ovim tempom ih za tristo godina neće biti.

Kronos je napisao/la:
Jeli ti uopće znaš i razumiješ zašto je na zapadu fertilitet tako nizak?


jel ovo retoričko pitanje?

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 12 svi 2023, 15:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 sij 2023, 16:54
Postovi: 4804
Je, propast će Japan, bogati Japan je drevana i pametna civilizacija, nisu oni od jučer.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 12 svi 2023, 15:29 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Imota je napisao/la:
Je, propast će Japan, bogati Japan je drevana i pametna civilizacija, nisu oni od jučer.


i Europa je drevna i pametna pa će do kraja stoljeća biti Afrika.

Japan ima jednu bitnu prednsot, jer su ksenofobni. U svemu durgome us JOŠ GORI od nas. Imaju još gori natalitet i još veću poplavu raznih deformacija. Samo kad im vidiš crtiće to je boleno do nesuvisla.

Statistike im pokazuju da im 35% 35godišnjaka nije nikada imalo curu ili dečka. Potpuno se dehumaniziraju. Tamo strojevi doslovce zamjenjuju ljude, dok su ljudi izmuruća vrsta.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 12 svi 2023, 17:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25290
Lokacija: Heartbreak Hotel
dudu je napisao/la:

Japan je u nezadrživoj spirali prema dnu, krah je neminovnost, bez mladih ljudi država nema nikakvu budućnost, prije ili kasnije će ih neki barbari pregaziti.



Koji barbari kad i svi oko njih izumiru?

https://www.prb.org/international/indic ... ap/country

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 12 svi 2023, 17:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 tra 2017, 22:00
Postovi: 3329
divizija je napisao/la:
Primarijus je napisao/la:
Nemamo jer domoljubi vole domovinu apstraktno i na način da se ne moraju pomučiti i ništa poduzeti po pitanju te velike ljubavi, teško im je ostati u domovini i tu osnovati obitelj, a htjeli bi da domovina živi vječno i da bude Hrvata. Pa kako to oni misle ostvariti? To je realno koliko i začeće po duhu svetom i hodanje po vodi. Ja jako volim Hrvatsku i ja sam za to da bude homogena, ali ja ću u njemačku, a drugi neka dole žive i neka prave djecu. :laugh


nije problem u domoljubima, nego većini koja to nije.

domoljubi definitivno nemaju problem s natalitetom, ali su manjina u ovoj zemlji HDZleftardistanu koja se samoubija.

da se ti krećeš u krugovima u kojima se ja krećem svaki put bi te iznenadili podaci o rođeima i umrlima u Hrvatskoj. Nažalost, većina Hrvata nisu domoljubi, nisu zapravo ništa.


Opet je onda problem u domoljubima jer ih je malo. Hrvate nije briga za vlastitu opstojnost i za vlastitu državu i to je to. Idemo dalje. :neznam
Nema smisla ispravljati krive drine i zamarati se sa nečim na što ne možeš utjecati.

_________________
5. avgust 1995. - Dan ujedinjenja Srbijanaca i Srba iz regiona.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 12 svi 2023, 18:13 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Primarijus je napisao/la:
Opet je onda problem u domoljubima jer ih je malo. Hrvate nije briga za vlastitu opstojnost i za vlastitu državu i to je to. Idemo dalje. :neznam
Nema smisla ispravljati krive drine i zamarati se sa nečim na što ne možeš utjecati.


nije problem u domoljubima što ih je malo, nego u većini što je takva kakva jest.

i nemoj mislit ida se ja zamaram s time, mene sve više boli qrac za Hrvatsku i Hrvate. Moj problem je zabrinutost za okruženje u kojem će živjeti moja djeca, unuci, praunuci, jer od ovog za koje sam vjerovao da će biti pozitivn0 (nacionalna država Hrvata) nee biti ništa.

to mene brine, a ne što ćete ti, kaftan i laganini nestati iz genepoola i broj Hrvata spasti par stotina tisuća. Problem je što će vas zamjentii kozoyebi, a kakvi ste da ste, od njih niste gori. No možda me i demantiraju.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 12 svi 2023, 18:47 
Offline

Pridružen/a: 04 tra 2022, 21:03
Postovi: 531
divizija je napisao/la:
Imota je napisao/la:
Je, propast će Japan, bogati Japan je drevana i pametna civilizacija, nisu oni od jučer.


i Europa je drevna i pametna pa će do kraja stoljeća biti Afrika.

Japan ima jednu bitnu prednsot, jer su ksenofobni. U svemu durgome us JOŠ GORI od nas. Imaju još gori natalitet i još veću poplavu raznih deformacija. Samo kad im vidiš crtiće to je boleno do nesuvisla.

Statistike im pokazuju da im 35% 35godišnjaka nije nikada imalo curu ili dečka. Potpuno se dehumaniziraju. Tamo strojevi doslovce zamjenjuju ljude, dok su ljudi izmuruća vrsta.


Ta priča o apokaliptični niskom japanskom natalitetu je prenapuhana. Imaju drugi najviši natalitet u Istočnoj Aziji (nakon Sjeverne Koreje) i viši natalitet od Italije, Španjolske i još par europskih zemalja. Spram ostalih europskih zemalja su opet u prednosti jer se u tim zemljama migranti najviše množe


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 12 svi 2023, 18:53 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Šarabara je napisao/la:
Ta priča o apokaliptični niskom japanskom natalitetu je prenapuhana. Imaju drugi najviši natalitet u Istočnoj Aziji (nakon Sjeverne Koreje) i viši natalitet od Italije, Španjolske i još par europskih zemalja. Spram ostalih europskih zemalja su opet u prednosti jer se u tim zemljama migranti najviše množe


TFR im je 1.26, to doslovce nitko ni u Europi nema https://en.wikipedia.org/wiki/Demograph ... statistics

da, bolji su od nas jer su ksenofobnioji, ali sve ostalo je katastrofa. Istina, u istočnoj Aziji ima i gorih, ali ne toliko dugo

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 12 svi 2023, 20:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 ruj 2022, 13:17
Postovi: 965
divizija je napisao/la:
Kronos je napisao/la:
Japan kao narod, iako star i zapadno orijentiran, nema nikakvu namjeru da uvozi migrante iz kulturno stranih zemalja.
Uspješni su u u tome da im mašine zamjenjuju čovjeka, i na kraju kada spadnu na polovicu sadašnje populacije neće im škodit, jel i tad će biti svoji na svome, neizmješani i ekonomska sila!
Slabo ti poznaješ Japan!!


Japan kao ekonomska sila je prošlost, i nastavkom starenja će to još manje biti. Kad se prepolove će nastaviti padati do nule. Ovim tempom ih za tristo godina neće biti.

Kronos je napisao/la:
Jeli ti uopće znaš i razumiješ zašto je na zapadu fertilitet tako nizak?


jel ovo retoričko pitanje?


Japan je i dalje ekonomska i tehnološka sila, tu netrebaš bezveze raspravljat.

A moje pitanje nije retoričko, molimo odgovor.

_________________
Živjela naša sveta Hrvatska!
Gubici Rusije i Ukrajine su 1:4. [str. 85]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 12 svi 2023, 20:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 59745
Lokacija: DAZP HQ
Bobovac je napisao/la:
dudu je napisao/la:

Japan je u nezadrživoj spirali prema dnu, krah je neminovnost, bez mladih ljudi država nema nikakvu budućnost, prije ili kasnije će ih neki barbari pregaziti.



Koji barbari kad i svi oko njih izumiru?

https://www.prb.org/international/indic ... ap/country


osovina zla Pakistan-Afganistan.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 13 svi 2023, 06:53 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Kronos je napisao/la:

Japan je i dalje ekonomska i tehnološka sila, tu netrebaš bezveze raspravljat.

A moje pitanje nije retoričko, molimo odgovor.


naravno da jest, ali je njegov značaj konstnatno sve manji, jer država staraca ne može ni biti drugačija.

a stanje će biti samo sve gore i gore. Do kraja stoljeća će Japan imati oko 30 000 000 stanovnika.

odgovor sam dao milijun puta. nitko ne piše o tome koliko ja

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 15 svi 2023, 11:57 
Offline

Pridružen/a: 19 kol 2015, 12:38
Postovi: 3971
divizija je napisao/la:

i nemoj mislit ida se ja zamaram s time, mene sve više boli qrac za Hrvatsku i Hrvate. Moj problem je zabrinutost za okruženje u kojem će živjeti moja djeca, unuci, praunuci, jer od ovog za koje sam vjerovao da će biti pozitivn0 (nacionalna država Hrvata) nee biti ništa.

to mene brine, a ne što ćete ti, kaftan i laganini nestati iz genepoola i broj Hrvata spasti par stotina tisuća. Problem je što će vas zamjentii kozoyebi, a kakvi ste da ste, od njih niste gori. No možda me i demantiraju.


Ne znam zašto si me uzeo u prste, a rečenicu prije toga se napisao nešto slično kako i ja razmišljam. Meni je ok da moja djeca žive i u nacionalnoj državi Urugvaj ako im tamo bude ugodniji život nego u Hrvatskoj. Evo i Siniša Vuco je kupio kuću u Venezueli jer da ga podsjeća na Dalmaciju prije 40 godina.

Nije realno očekivati da se cijela tvoja okolina , grad i država promijeni onako kako bi ti želio, nego da nađeš grad i državu gdje se živi upravo onako kako se tebi sviđa. A šta ima veze, naučiš malo španjolski, još su i katolici.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 15 svi 2023, 12:38 
Offline

Pridružen/a: 08 sij 2020, 17:34
Postovi: 24718
Kaftanzoglio je napisao/la:

Ne znam zašto si me uzeo u prste, a rečenicu prije toga se napisao nešto slično kako i ja razmišljam. Meni je ok da moja djeca žive i u nacionalnoj državi Urugvaj ako im tamo bude ugodniji život nego u Hrvatskoj. Evo i Siniša Vuco je kupio kuću u Venezueli jer da ga podsjeća na Dalmaciju prije 40 godina.

Nije realno očekivati da se cijela tvoja okolina , grad i država promijeni onako kako bi ti želio, nego da nađeš grad i državu gdje se živi upravo onako kako se tebi sviđa. A šta ima veze, naučiš malo španjolski, još su i katolici.


stvar je u tome što je meni mojasadašanja okolina sasvim prihvatljiva.

problem je što se ona mijenja, istovremeno se libtardizira i kozoyebizira.

a bila je čisto super. Hrvatska je bila moj maksimum. Nažalost Hrvatska se gasi, pa moram tražiti alternativu.

za sebe i svoje potomstvo, yebe mi se za libtarde i HDZovce koji uvoz kozoyebe.

_________________
Čuvajte nacionalnu homogenost ko zjenicu oka svoga!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Nova tema: Imigracija u Hrvatsku
PostPostano: 15 svi 2023, 13:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 lis 2022, 12:47
Postovi: 1515
https://www.maxportal.hr/vijesti/tvrtka ... na-zarada/

Citat:
Većinu od 64 stana koje je država osigurala za azilante opremit će tvrtka Mundus Viridis, iza koje stoji Ivić Pašalić, bivši savjetnik predsjednika Tuđmana i nekoć moćan HDZ-ovac.


Stara vijest, ali promakla mi je


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4730 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117 ... 190  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 8 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO