HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 17 srp 2024, 00:50.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 297 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 17 sij 2011, 23:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25058
Lokacija: Heartbreak Hotel
Eto, s obzirom na ovdje iznesen veliki broj hrvata i muslimana u redovima VRS, a znamo odprije da je HVO bio najheterogenija vojska u BiH, ispada da je toliko hvaljena multietnička "Armija Republike Bosne i Hercegovine" bila zapravo etnički najčišća.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 18 sij 2011, 10:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:43
Postovi: 707
Lokacija: USORA! HRHB
spiritual beggar je napisao/la:
HVO-110 je napisao/la:

Da nije bilo HVO-a Maglaj bi davno pao u srpske ruke, kao što je pao i Doboj i čitava vam istočna Bosna.
Sredinom 92g i interventne postrojbe iz Usore išle su branit Maglaj od Srba, zato ne pričaj gluposti.
Pokazali ste se tako što ste pripadnike HVO iz tri rova koja su držali crtu prema srbima sve pobili kad je počeo sukob između armije i HVO-a u Žepču.
Toliko o vama maglajlijama...
Ako te zanima mogu ti imena svih ubijenih dostavit.



Krajem 1992 god. su interventne jedince iz Kladnja, Olova, i šire, išle braniti Gradačac, Brčko , dijelove modričke opštine, kada su vaši dali vjetra petama iz Posavine! I tamo se branilo tzv. hrvatsko pučanstvo, ali ne znam da je bilo vas iz Usore da ih branite?
Šta lupaš koji ***, vrati se par stranica nazad, i vidječeš da se neki lik hvali kako je HVO preduhitrio ABiH u Žepču! To bulažnjnje o "napadu" ABiH ostavi za nekog ko vas ne zna! :rigam


Za početak jel ti znaš čitat s razumjevanjem?
Gdje sam se ja upuštao u raspravu tko je prvi koga napao u Žepču?!
Napisao sam da ste pobili pripadnike HVO-a koji su držali crtu prema srbima u Maglaju i nakon što je počeo sukob u Žepču.
Drugo, polovicom i krajem 92g smo imali takvih sranja na našim položajima, da je nama trebala ispomoć, kako, kuda da idemo pomagat Posavcima kad kod nas gori...
Osim toga sam znaš da nije stigla jedinica iz Žepča s T-12 da bi Lisica sa tenkovima progulio do Tešnja, ovim nikako ne umanjujem doprinos armije u zaustavljanju istog, nego mi je nejasno vaše negiranje doprinosa HVO-a koji je u najmanju ruku jednak vašem!

Oprostite za off, al mora se

_________________
Oprošteno jest grješnima: Zulumćaru, ubojici, Oprošteno svima, svima, samo nije izdajici!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 18 sij 2011, 11:28 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 13:34
Postovi: 3774
spiritual beggar je napisao/la:
HVO-110 je napisao/la:

Da nije bilo HVO-a Maglaj bi davno pao u srpske ruke, kao što je pao i Doboj i čitava vam istočna Bosna.
Sredinom 92g i interventne postrojbe iz Usore išle su branit Maglaj od Srba, zato ne pričaj gluposti.
Pokazali ste se tako što ste pripadnike HVO iz tri rova koja su držali crtu prema srbima sve pobili kad je počeo sukob između armije i HVO-a u Žepču.
Toliko o vama maglajlijama...
Ako te zanima mogu ti imena svih ubijenih dostavit.



Krajem 1992 god. su interventne jedince iz Kladnja, Olova, i šire, išle braniti Gradačac, Brčko , dijelove modričke opštine, kada su vaši dali vjetra petama iz Posavine! I tamo se branilo tzv. hrvatsko pučanstvo, ali ne znam da je bilo vas iz Usore da ih branite?
Šta lupaš koji ***, vrati se par stranica nazad, i vidječeš da se neki lik hvali kako je HVO preduhitrio ABiH u Žepču! To bulažnjnje o "napadu" ABiH ostavi za nekog ko vas ne zna! :rigam


naši su se za razliku od vaših u toj posavini borili i časno izgubili.
ne znam da je itko iz kladnja i olova krvario u odžaku, derventi, brodu ili orašju.
možda su dolaziti virkati iz sigurnosti gradačca i gledati bljeskove granata i zvukove eksplozija pa poslije prepričavati ali nisu učinili doslovno ništa na pokušaju da smanje pritisak na hrvate.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 18 sij 2011, 12:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 13:12
Postovi: 22350
caporegime je napisao/la:
spiritual beggar je napisao/la:
Krajem 1992 god. su interventne jedince iz Kladnja, Olova, i šire, išle braniti Gradačac, Brčko , dijelove modričke opštine, kada su vaši dali vjetra petama iz Posavine! I tamo se branilo tzv. hrvatsko pučanstvo, ali ne znam da je bilo vas iz Usore da ih branite?
Šta lupaš koji ***, vrati se par stranica nazad, i vidječeš da se neki lik hvali kako je HVO preduhitrio ABiH u Žepču! To bulažnjnje o "napadu" ABiH ostavi za nekog ko vas ne zna! :rigam

naši su se za razliku od vaših u toj posavini borili i časno izgubili.
ne znam da je itko iz kladnja i olova krvario u odžaku, derventi, brodu ili orašju.
možda su dolaziti virkati iz sigurnosti gradačca i gledati bljeskove granata i zvukove eksplozija pa poslije prepričavati ali nisu učinili doslovno ništa na pokušaju da smanje pritisak na hrvate.

Onaj Gradačac u kojemu Hrvati sada nemaju niti jednog zastupnika (iako bi trebali imati), u kojemu Hrvati i muslimani nisu ratovali, ali se svejedno ponaša po "isprobanom scenariju"?
Rubne krajeve Ravne-Brčkog je branio tjekom cijelog rata HVO, ova mjesta o kojima ti pričaš su čisto muslimanska, imaš popis iz 1991 i linije fronta.
Zar smo mi trebali braniti sva muslimanska mjesta, proljevat našu krv za vas?
Očito je kod vas obrana vlastitih sela protiv Srba neki ustupak nama :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 18 sij 2011, 16:10 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 19:25
Postovi: 117
Lokacija: Lagumdžijina Zapadna BiH
Ceha je napisao/la:
caporegime je napisao/la:


SPISAK ČLANOVA OPĆINSKOG VIJEĆA GRADAČAC 2008-2012



SPISAK ČLANOVA OPĆINSKOG VIJEĆA GRADAČAC SA PREDSJEDNICIMA KLUBOVA: PREDSJEDAVAJUĆI OPĆINSKOG VIJEĆA Edis Dervišagić;STRANKA DEMOKRATSKE AKCIJE (9 članova) Topčagić Husein, predsjednik kluba SDA; SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA BOSNE I HERCEGOVINE - SOCIJALDEMOKRATI BiH(6 članova) Dervišagić Edis, predsjednik kluba SDP-a; LISTA NEZAVISNIH KANDIDATA GM4 (4 člana) Čolić Raif, predsjednik kluba Liste nezavisnih kandidata GM4; STRANKA ZA BOSNU I HERCEGOVINU (3 člana) Ćeskinović Danijel, predsjednik kluba Stranke za B i H; BOSANSKOHERCEGOVAČKA PATRIOTSKA STRANKA-SEFER HALILOVIĆ (2 člana) Halilović Hermin, predsjednik kluba BPS; NARODNA STRANKA RADOM ZA BOLJITAK (2 člana) Emić Safet, predsjednik kluba NSRZB; STRANKA DEMOKRATSKE AKTIVNOSTI ZA EVROPSKU BIH A-SDA (2 člana) Zahirović Teufik, predsjednik kluba Stranke; HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA BIH (1 član) Šimić Marijan, vijećnik; KANDIDAT ZA NACIONALNE MANJINE (1 član) Kukuruzović Asmira, zamjenik predsjedavajućeg OV;

Što lažeš? :kava

_________________
Majoriziram po kućama, dolazak na kućnu adresu, radim i za blagdane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 18 sij 2011, 16:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 kol 2009, 11:00
Postovi: 1736
Lokacija: ...................
Ne radi se u Gradačcu o viječniku nego o predsjedniku opčinskog vijeća koji po zakonu mora biti pripadnik jednog od ostala dva naroda, i bošnjaci to pravilo ne poštuju, o tome se radi

_________________
Cuius regio, eius religio


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 18 sij 2011, 16:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 10:57
Postovi: 9626
Lokacija: HR HB
spiritual beggar je napisao/la:
Što lažeš? :kava


Evo o čemu se radi u Gradačcu...

Citat:
Gradačac – Marginaliziranje Hrvata se nastavlja
Lokalni izbori 2008. i u Gradačcu su već prošlost, no neke stvari nikako da se izvedu na čistac. Hrvati toga kraja nikako da ostvare Ustavom im zajamčena prava. U gradačcu je naime još prije sedam mjeseci izabran predsjedatelj Općinskog vijeća i to iz redova Muslimana, iako je, prema svim odredbama Ustava, na tom mjestu trebao biti Hrvat, budući da je za načelnika općine izabran pripadnik Muslimanske političke opcije. Marijan Šimić iz HDZ-a BiH kojemu je trebalo pripasti mjesto predsjednika Općinskog vijeća nije krio svoje ogorčenje.

Šimić je između ostalog istakao za tjednik Republika da itekako ima pravo na ogorčenje. U ustavu je jasno definirano da općinski načelnik i predsjedatelj u općinama ili općinskim vijećima višenacionalnog sastava ne mogu biti iz reda istog konstitutivnog naroda, odnosno iz reda ostalih, osim u onim općinama u kojima jedan konstitutivni narod čini više od 80% stanovnika, prema posljednjem popisu stanovništva u BiH.

U gradačcu međutim niti jednog od tri konstitutivna naroda nema više od 80%. ''Unaprijed sam znao što me čeka od prve konstituirajuće sjednice OV-a Gradačac'', istakao je Šimić za Republiku. Također dodaje da su svi od početka znali što propisuje Ustav Federacije BiH, kao i Ustav Tuzlanskog kantona, ali su svjesno postupili protivno Ustavu.''Svi su znali da je zakon na mojoj strani, ali i da su njihova predizborna koalicija i sporazum takvi da moraju izabrati Adema Hanića s liste nezavisnih kandidata GM4.'', rekao je Šimić. OHR se nedvosmisleno izjasnio i rekao da se radi o čistom kršenju Ustava. Bivši visoki predstavnik Miroslav Lajčak čak je zatražio da se u Gradačcu ispoštuje zakon, što je ponovio i Raffi Gregorian, ali na tome je stalo.

''Sad nam ne preostaje ništa drugo nego pričekati odluku Ustavnog suda, jer ako se ovako nastavi to je onda čisto političko nasilje.'', dodao je Šimić. Međutim prema Šimićevim riječima ovo nije i jedini način marginaliziranja Hrvata u Gradačcu. ''Mi to ne izmišljamo, jer u tijelima uprave, policije, u javnim ustanovama i poduzećima više nema niti jednog Hrvata. Čak i kada idemo na natječaj nitko od Hrvata ne uspijeva proći''. Kada je riječ o Tuzlanskom kantonu, od trinaest općina, tek u njih četiri Hrvati imaju općinske vijećnike, a nacionalni balans je vidljiv samo u Općinskom vijeću Tuzla. U Vladi Tuzlanskog kantona samo je jedan Hrvat i to ministrica pravosuđa Jasminka Mijatović. U Skupštini TK također je samo jedan Hrvat i to iz SDP-a Tomo Vidović.

Vidović ističe: ''Činjenica da sam ja, od 35 zastupnika u Skupštini TK-a jedini Hrvat pokazuje da je trend zastupljenosti Hrvata u zakonodavnom tijelu ovog kantona dramatično pao.'' Ono na što se Vidović posebno osvrnuo je školstvo: ''Mnogo zabrinjava činjenica da gotovo niti jedna srednja i osnovna škola nemaju Hrvate na rukovodećim pozicijama osim Katoličkog školskog centra, kao niti jedna javna ustanova i poduzeće u Tuzli.'' Malo je mehanizama kojima bi se ovakve stvari promijenile, a stvari još više pogoršava odlazak Hrvata iz ovih krajeva, tako da će na narednim izborima ukoliko ostane ovakva ustavnopravna struktura biti pitanje hoće li ijedan Hrvat ući u zakonodavnu, a kamoli izvršnu vlast.


http://www.posavski-obzor.info/vijesti/ ... -nastavlja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 04 vel 2011, 11:15 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2010, 09:06
Postovi: 17
jebo ovo ba ljudi, trebali smo zajedno protjerati srbe kao sto je uradjeno u hrvatskoj, sada bi se i lakse dogovarali i sve, ne znam koji *** smo zaratovali jedni protiv drugih :(


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 04 vel 2011, 19:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25058
Lokacija: Heartbreak Hotel
cranberries je napisao/la:
jebo ovo ba ljudi, trebali smo zajedno protjerati srbe kao sto je uradjeno u hrvatskoj, sada bi se i lakse dogovarali i sve, ne znam koji *** smo zaratovali jedni protiv drugih :(


Trebali smo svi živjeti u miru i ne protjerivati i ubijati nikoga. A ako već ne moženo zajedno onda se razići u miru i ostati dobri prijatelji koji će u svemu surađivati i u svemu se ljudski dogovarati kao Češka i Slovačka.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 06 vel 2011, 16:49 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2011, 16:36
Postovi: 4
ovdje se ocigledno radi o prici samo s jedne strane medalje.ima i druga strana, a to je posto sam sa tih krajeva i bio ucesnik rata, nije bilo niti blizu toga. vrijeme ce pokazati istinu, ali samo kad budu ljudi normalno razmisdljali bez predrasuda o nekome i necemu.ovdje je to obojeno sasvim drukcije.daj boze da je drukcije.ali to je neko drukcije zamisljao i to se odigralo nazalost drukcije. mnogo poginulih sa obe strane.srbi tu najbolje prodjose.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 06 vel 2011, 16:53 
Offline

Pridružen/a: 06 vel 2011, 16:36
Postovi: 4
milsim da je oko 45o bojojvnika hvo dalo zivote, stotine ra njeno. srbi prodavali granate i gorivo.usli s tenkovima u zepce.koliko je to bilo potrebno i to ce vrijeme pokazati.smatram da nije trebalo doci do sukoba izmedju hrvata i muslimana. sve je izrezirano. kakva armija ibakraci. na kraju pameti im nije bilo zauzimanje zepca i dr. ko hoce da vjeruje nek vjeruje. istina ce pobjediti.ja znam da su na tim prostorima muslimani i hrvati stotinama godina zivjeli normalno i u slozi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 06 vel 2011, 17:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25058
Lokacija: Heartbreak Hotel
gorigori je napisao/la:
kakva armija ibakraci. na kraju pameti im nije bilo zauzimanje zepca i dr.


A onda je svizac stavio čokoladu u omot...

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 22 vel 2011, 11:15 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2011, 11:04
Postovi: 6
neo je napisao/la:
jucer mi ispricao bivsi kolega , da su u napadu na HVO Žepče bili
angazirani i pripadnici HVO-a Usore.
uvjerava me u istinitost svojih rijeci ,te da mu je "ispricala" osoba
iz Usore koje je sudjelovala u tim napadima.
navodno se je to moralo drzati u "tajnosti" ????

imali netko ikakvih spoznaja o mogucnosti takve price ???



samo da potvrdim,navod tvog kolege :))

Što se tiče učešća HVO-110 u napadu na Žepče ,bilo je toga ali samo u artiljerijskoj podršci .
Jedan tenk 55-a i jedna haubica od 105 mm koje su dejstvovale iz rejona Crnog vrha (odmaralište Kiseljak ) a pucali su na dio oko raskrsnice u Šeheru i u pravcu vaših linija prema Maglaju .
Isto tako se koristila i logistika HVO 110-e ( mislim prje svega na municiju i granate za MB 82 mm i 120 mm ) koje su dovozene u Tesanj iz skladista u Zabljaku ,i Potočanima .
Nikada HVO 110-a nije ljudstvom učestvovala u napadima prema Žepču , pred deblokadu Tešnja ,odnosno pred planiranu akciju koja je trebala uslijediti ako se ne postigne dogovor sa čelnicima HZ-HB o istoj u rejonu Crnog Vrha ,je ponovo dovučen tenk i pomenuta haubica te 2 MB 120 .A koje su opsluzivali pripadnici Arbih iz Dobojske brigade .
ima toga još al ' za sad samo to ,ako koga interesuje mogu jos navesti par podataka o saradnji Usore i Tešnja u vezi dejstava prema Žepču .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 22 vel 2011, 20:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 12:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Ima Usorana ovdje pa će to malo jasnije opisat.

A ti billy mi reci svoje viđenje oko pokušaja blokade, rušenja hrvatske vlasti i formiranja naše općine na lijevoj obali Usore 1995. Izvlačenje čamcima i sl.? Ajde kad si toliko upućen...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 23 vel 2011, 00:15 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2011, 11:04
Postovi: 6
MRSHO je napisao/la:
Ima Usorana ovdje pa će to malo jasnije opisat.

A ti billy mi reci svoje viđenje oko pokušaja blokade, rušenja hrvatske vlasti i formiranja naše općine na lijevoj obali Usore 1995. Izvlačenje čamcima i sl.? Ajde kad si toliko upućen...


Pa eto ,mrsho govorim ono sto znam ,u tom periodu sam bio na takvom mjestu da sam mogao doci do tih informacija ,ako grijesim neka me netko ispravi ,ja govorim one informacije koje smo mi u 207-Pousorskoj Ljutoj imali (čuli ste za nju nadam se :)) Sto se tice HVO 110-a od mene kao pripadnika ARBIh sve pohvale .
U svakom slucaju saradnja izbedju Arbih i 110 a posebno 207 P ljute je bila na posebnom nivou ,u vrijeme dok je u 110 -oj utjecaj imao legendarni Kava ,njegovi dogovori sa legendom Omahom su bili zakon ,mi krenemo na Vitkovce,(rejon Gojakovca ,Bazen ,Kerica Brdo , 110 roka artiljerijom ,kad treba podrska 110-oj na liniji ,pretezno na Vinogradima i Pjeskovitoj kosi, Omaha salje pripadnike IDV Jelah i IDV bukva ( IDV Bukva je inace u sklopu drugog bataljona 202 citavo okruzenje cuvao liniju na dijelu Pjeskovita Kosa potez prema Vinogradima uz punu podrsku 110-e .Sto se tice napada u pravcu Zepca ,ponavljam 110-a nije isla ljudstvom ali je nezvanicno pomagala artiljerijom ,ako ne vjerujete meni pitajete lokalnog tajkuna sa sivše , vlasnika par firmi u Usori i Rijeci (hotel Split ) u Zabljaku koji je u to vrijeme bio na haubici 105 mm , isto tako mogu reci da su pripadnici HVo 110 iz postrojbe USORSKA TORCIDA ( ko zna . koja je zna ko ne zna dva ) ucestvovali u vracanju linija u rejonu Rujnickog brijega i Kraljevog brda ,tada su tu bili pripadnici teslicke brigade i studentske brigade iz BL .U tim akcijam sto se tice 110-posebno se iskazao tip kod nas poznat kao "plasticna glava " eto toliko ,nije mi namjera da provociram niti vrijedjam nego hocu sa ove realne vremenske distance da shvatim zasto je doslo do sukoba izmedju nas, po meni nepotrebnog i pogubnog sukoba
uz duzno postovanje prema svim Komusancima pozdrav iz Tesnja :))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 23 vel 2011, 00:49 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2011, 11:04
Postovi: 6
MRSHO je napisao/la:
Ima Usorana ovdje pa će to malo jasnije opisat.

A ti billy mi reci svoje viđenje oko pokušaja blokade, rušenja hrvatske vlasti i formiranja naše općine na lijevoj obali Usore 1995. Izvlačenje čamcima i sl.? Ajde kad si toliko upućen...





formiranje opštine OK , jedino ne kontam ovo izvlačenje čamcima , formiranje opštine je dogovoreno 93 u sali za sastanke u zgradi opštine tešanj (Bratić,Kulić i ekipa iz USore,tu nije bilo frke ,problem je bio otici na Tesanjku i reci ljudima da od tog i tog datuma nisu vise u opstini tesanj ,zato se i desilo ono jajarenje/flasarenje (flashe od mineralne pune skepticke ) bicakcica na _tesanjci .jbg moralo se u tu opcinu Usora su trebale uci i sela rosulje i vukovo ,ali zbog politike "vise" politkike to je izostavljeno pa se desava da u jednom danu iz ti h sela se iseljava oko 60 porodica ,u pravcu Sivse a zatim prema R rvatskoj na otok Brač i u zagreb
tada hrvati iz Rosulja prodaju svoje domove za pisljivih 30-40 hiljada maraka i odlaze u pravcu zagreba (vecina )i samom time se teritorijea opcine usora smanjuje za skoro 24 % .otpadaju Rosulje Novo Selo dio) Vukovo Potocani ,Komusanci ,Krizanovici ,blazevci nastrateskoj i jednoj od najgorih linija pprema VRs (Križ). Procitah skoro u nekom postu o ovoj temi da je na zabljaku 1995 ranjen jedan a ubijena 2 pripadnika Hvo (ili dva ranjena jedan mrtav )propaganda cini cuda ,to je cista laz ,jer poslednji ubijeni pripadnik Hvo od strane pripadnika arbih je ubijen 93 i to u kafanskoj svadji ,jes da je lik bio zapovjednik Vojne policije u HVo 110-a legendarni john al jbg rat je


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 23 vel 2011, 01:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 pro 2010, 16:32
Postovi: 6253
Lokacija: Izvan sebe
gorigori je napisao/la:
milsim da je oko 45o bojojvnika hvo dalo zivote, stotine ra njeno. srbi prodavali granate i gorivo.usli s tenkovima u zepce.koliko je to bilo potrebno i to ce vrijeme pokazati.smatram da nije trebalo doci do sukoba izmedju hrvata i muslimana. sve je izrezirano. kakva armija ibakraci. na kraju pameti im nije bilo zauzimanje zepca i dr. ko hoce da vjeruje nek vjeruje. istina ce pobjediti.ja znam da su na tim prostorima muslimani i hrvati stotinama godina zivjeli normalno i u slozi.

Bio je plan da muslimani protjeraju i pobiju sve hrvatsko u zepcu, samo pametna politika ratnog rukovodstva u zepcu je to sprecila. Da ce buducnost pokazati, imas pravo, jer je ovo buducnost za ono sto se dogadalo prije 19-16 godina. Hrvatski naraod u zepcu je prezivio i dozivio sadasnjost tj tadasnju buducnost. Na svakom pedlju bih gdje je vama vjerovao je unisten. Sta tu treba filozofirat, jebem svakog hrvata u smrdljiva usta koji vjeruje u vasu nevinost i naivnost.
I ako je ikakkvo dobro ovog rata proizaslo je to da vam se ne treba vjerovati.
Da ste sa svim brigadama napustili polozaje protiv hrvata i krenuli u odbranu posavine opet bi nasli hrvate na istom mjestu gdje ste ih ostavili, jer nama vase ne treba, samo smo branili svoj zivot i svoje domove.

_________________
Da je pravda i demokracija, bila bi Herceg-Bosna a ne Federacija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 25 vel 2011, 12:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2010, 23:57
Postovi: 2546
gorigori je napisao/la:
milsim da je oko 45o bojojvnika hvo dalo zivote, stotine ra njeno. srbi prodavali granate i gorivo.usli s tenkovima u zepce.koliko je to bilo potrebno i to ce vrijeme pokazati.smatram da nije trebalo doci do sukoba izmedju hrvata i muslimana. sve je izrezirano. kakva armija ibakraci. na kraju pameti im nije bilo zauzimanje zepca i dr. ko hoce da vjeruje nek vjeruje. istina ce pobjediti.ja znam da su na tim prostorima muslimani i hrvati stotinama godina zivjeli normalno i u slozi.



ajde mali veslaj

_________________
...naši zadržavaju po koju usamljenu zgradu, kao: "Hrvatski dom", hotel "Kalin", jedna zgrada u Gaju... Sva vojska u potpunom okruženju. Takvo nešto ne bih ni ja baba rasporedila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 03 ožu 2011, 21:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:43
Postovi: 707
Lokacija: USORA! HRHB
billy je napisao/la:
neo je napisao/la:
jucer mi ispricao bivsi kolega , da su u napadu na HVO Žepče bili
angazirani i pripadnici HVO-a Usore.
uvjerava me u istinitost svojih rijeci ,te da mu je "ispricala" osoba
iz Usore koje je sudjelovala u tim napadima.
navodno se je to moralo drzati u "tajnosti" ????

imali netko ikakvih spoznaja o mogucnosti takve price ???



samo da potvrdim,navod tvog kolege :))

Što se tiče učešća HVO-110 u napadu na Žepče ,bilo je toga ali samo u artiljerijskoj podršci .
Jedan tenk 55-a i jedna haubica od 105 mm koje su dejstvovale iz rejona Crnog vrha (odmaralište Kiseljak ) a pucali su na dio oko raskrsnice u Šeheru i u pravcu vaših linija prema Maglaju .
Isto tako se koristila i logistika HVO 110-e ( mislim prje svega na municiju i granate za MB 82 mm i 120 mm ) koje su dovozene u Tesanj iz skladista u Zabljaku ,i Potočanima .
Nikada HVO 110-a nije ljudstvom učestvovala u napadima prema Žepču , pred deblokadu Tešnja ,odnosno pred planiranu akciju koja je trebala uslijediti ako se ne postigne dogovor sa čelnicima HZ-HB o istoj u rejonu Crnog Vrha ,je ponovo dovučen tenk i pomenuta haubica te 2 MB 120 .A koje su opsluzivali pripadnici Arbih iz Dobojske brigade .
ima toga još al ' za sad samo to ,ako koga interesuje mogu jos navesti par podataka o saradnji Usore i Tešnja u vezi dejstava prema Žepču .


Prvo da ti odgovorim na ovaj post.
Ako administracija misli da ovo zaslužuje posebnu temu nek ju otvori.

HVO-110 nije imala haubicu 105mm, imala ju je armija i nalazila se u Lepenici, i brodski top što se nalazio u Polju (Žabljak-Ljetnić) nije bio od Hvo-a.
Što se tiče tenka T-55 on nikad nije vidio Žepča.
Neću reći da neki Hrvati(prije svega koji su bili u policiji u Tešnju) možda i nisu sudjelovali u napadima na Žepče, ali ni jedan pripadnik 110-te nije vidio Žepča u tom kontekstu.
Pošto vidim da jako dobro poznaješ situaciju u tom periodu i da si neke stvari dobro napisao, idem te ispraviti samo u onim krivim.

_________________
Oprošteno jest grješnima: Zulumćaru, ubojici, Oprošteno svima, svima, samo nije izdajici!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 03 ožu 2011, 21:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:43
Postovi: 707
Lokacija: USORA! HRHB
billy je napisao/la:
MRSHO je napisao/la:
Ima Usorana ovdje pa će to malo jasnije opisat.

A ti billy mi reci svoje viđenje oko pokušaja blokade, rušenja hrvatske vlasti i formiranja naše općine na lijevoj obali Usore 1995. Izvlačenje čamcima i sl.? Ajde kad si toliko upućen...


Pa eto ,mrsho govorim ono sto znam ,u tom periodu sam bio na takvom mjestu da sam mogao doci do tih informacija ,ako grijesim neka me netko ispravi ,ja govorim one informacije koje smo mi u 207-Pousorskoj Ljutoj imali (čuli ste za nju nadam se :)) Sto se tice HVO 110-a od mene kao pripadnika ARBIh sve pohvale .
U svakom slucaju saradnja izbedju Arbih i 110 a posebno 207 P ljute je bila na posebnom nivou ,u vrijeme dok je u 110 -oj utjecaj imao legendarni Kava ,njegovi dogovori sa legendom Omahom su bili zakon ,mi krenemo na Vitkovce,(rejon Gojakovca ,Bazen ,Kerica Brdo , 110 roka artiljerijom ,kad treba podrska 110-oj na liniji ,pretezno na Vinogradima i Pjeskovitoj kosi, Omaha salje pripadnike IDV Jelah i IDV bukva ( IDV Bukva je inace u sklopu drugog bataljona 202 citavo okruzenje cuvao liniju na dijelu Pjeskovita Kosa potez prema Vinogradima uz punu podrsku 110-e .Sto se tice napada u pravcu Zepca ,ponavljam 110-a nije isla ljudstvom ali je nezvanicno pomagala artiljerijom ,ako ne vjerujete meni pitajete lokalnog tajkuna sa sivše , vlasnika par firmi u Usori i Rijeci (hotel Split ) u Zabljaku koji je u to vrijeme bio na haubici 105 mm , isto tako mogu reci da su pripadnici HVo 110 iz postrojbe USORSKA TORCIDA ( ko zna . koja je zna ko ne zna dva ) ucestvovali u vracanju linija u rejonu Rujnickog brijega i Kraljevog brda ,tada su tu bili pripadnici teslicke brigade i studentske brigade iz BL .U tim akcijam sto se tice 110-posebno se iskazao tip kod nas poznat kao "plasticna glava " eto toliko ,nije mi namjera da provociram niti vrijedjam nego hocu sa ove realne vremenske distance da shvatim zasto je doslo do sukoba izmedju nas, po meni nepotrebnog i pogubnog sukoba
uz duzno postovanje prema svim Komusancima pozdrav iz Tesnja :))


Ako me pamet služi bio si u 207- Jelaškoj.
Usorska Torcida su pripadnici interventnog voda Rosulje, a Poskoci su bili potočanci.
Da se vratim na Žepče, T-55 nikad nije vidio Žepča, možda ona 72-dvojka (Garavi Zeko) koju smo zajedno uzeli kad vam je pala linija na Miljanovcima. (Interventni vod iz Žabljaka vraćao liniju, u kojem je bilo i Muslimana, i dan danas viđam i poštujem te svoje suborce ekstra momci).
Ajmo dalje...

_________________
Oprošteno jest grješnima: Zulumćaru, ubojici, Oprošteno svima, svima, samo nije izdajici!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 03 ožu 2011, 21:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:43
Postovi: 707
Lokacija: USORA! HRHB
billy je napisao/la:
MRSHO je napisao/la:
Ima Usorana ovdje pa će to malo jasnije opisat.

A ti billy mi reci svoje viđenje oko pokušaja blokade, rušenja hrvatske vlasti i formiranja naše općine na lijevoj obali Usore 1995. Izvlačenje čamcima i sl.? Ajde kad si toliko upućen...





formiranje opštine OK , jedino ne kontam ovo izvlačenje čamcima , formiranje opštine je dogovoreno 93 u sali za sastanke u zgradi opštine tešanj (Bratić,Kulić i ekipa iz USore,tu nije bilo frke ,problem je bio otici na Tesanjku i reci ljudima da od tog i tog datuma nisu vise u opstini tesanj ,zato se i desilo ono jajarenje/flasarenje (flashe od mineralne pune skepticke ) bicakcica na _tesanjci .jbg moralo se u tu opcinu Usora su trebale uci i sela rosulje i vukovo ,ali zbog politike "vise" politkike to je izostavljeno pa se desava da u jednom danu iz ti h sela se iseljava oko 60 porodica ,u pravcu Sivse a zatim prema R rvatskoj na otok Brač i u zagreb
tada hrvati iz Rosulja prodaju svoje domove za pisljivih 30-40 hiljada maraka i odlaze u pravcu zagreba (vecina )i samom time se teritorijea opcine usora smanjuje za skoro 24 % .otpadaju Rosulje Novo Selo dio) Vukovo Potocani ,Komusanci ,Krizanovici ,blazevci nastrateskoj i jednoj od najgorih linija pprema VRs (Križ). Procitah skoro u nekom postu o ovoj temi da je na zabljaku 1995 ranjen jedan a ubijena 2 pripadnika Hvo (ili dva ranjena jedan mrtav )propaganda cini cuda ,to je cista laz ,jer poslednji ubijeni pripadnik Hvo od strane pripadnika arbih je ubijen 93 i to u kafanskoj svadji ,jes da je lik bio zapovjednik Vojne policije u HVo 110-a legendarni john al jbg rat je

Svaka čast za ovaj post.
Ova sela su trebala pripast općini Usora.
Svi momci iz ovih sela su bili u 110-toj i bila su uglavnom hrvatska, rasprodana kasnje u bezcjenje.

A sad ide onaj najružniji dio.
Što se tiče pokojnog Džoa, tu si u pravu kafanska posla... (ako me pamet dobro služi momak koji ga je ubio kasnje je također negdje poginuo?).
24/25.12.95.g. 2 momka 3 gardijske su ubijena kada su se vraćala sa ponoćke iz Žabljaka, a jedan je ranjen.
Istraga nikad nije provedena, znaš sam tko ju je sabotirao(čuvena šemsina policija).
Što se tiče čamaca, na temi Usora sam pobrkao datume, ne radi se o 95g, nego o 11.1.96.g????
Nakon što je potpisan Dejton, vi sa čamcima prelazite Usoru, ulazite u Alibegovce i Ularice, blokirate Žabljak/Tešanjku, dovodite vaše specijalne postrojbe.
Mi prema Srbima napuštamo linije i pravimo ih prema vama.(Ularice, Debelo Brdo, Tešanjka Žabljak, vi kod diska Amerika mi u šumi iznad), s tim da se naš dio snaga nije mogao nikako prebacit na drugu stranu Usore jer ste ih vi izolirali ili su držali prema Srbima, a opet nisu imali komunikaciju prema nama.
E sad prijatekju moj dragi i susjedu, objasni mi kako se ovo zove??? 11.1.96.g.je u pitanju, kako ovo nazvat??
Za ovo vas sram može bit!

_________________
Oprošteno jest grješnima: Zulumćaru, ubojici, Oprošteno svima, svima, samo nije izdajici!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 03 tra 2011, 11:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32443
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 05 tra 2011, 22:22 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2011, 11:04
Postovi: 6
HVO-110 je napisao/la:
billy je napisao/la:




formiranje opštine OK , jedino ne kontam ovo izvlačenje čamcima , formiranje opštine je dogovoreno 93 u sali za sastanke u zgradi opštine tešanj (Bratić,Kulić i ekipa iz USore,tu nije bilo frke ,problem je bio otici na Tesanjku i reci ljudima da od tog i tog datuma nisu vise u opstini tesanj ,zato se i desilo ono jajarenje/flasarenje (flashe od mineralne pune skepticke ) bicakcica na _tesanjci .jbg moralo se u tu opcinu Usora su trebale uci i sela rosulje i vukovo ,ali zbog politike "vise" politkike to je izostavljeno pa se desava da u jednom danu iz ti h sela se iseljava oko 60 porodica ,u pravcu Sivse a zatim prema R rvatskoj na otok Brač i u zagreb
tada hrvati iz Rosulja prodaju svoje domove za pisljivih 30-40 hiljada maraka i odlaze u pravcu zagreba (vecina )i samom time se teritorijea opcine usora smanjuje za skoro 24 % .otpadaju Rosulje Novo Selo dio) Vukovo Potocani ,Komusanci ,Krizanovici ,blazevci nastrateskoj i jednoj od najgorih linija pprema VRs (Križ). Procitah skoro u nekom postu o ovoj temi da je na zabljaku 1995 ranjen jedan a ubijena 2 pripadnika Hvo (ili dva ranjena jedan mrtav )propaganda cini cuda ,to je cista laz ,jer poslednji ubijeni pripadnik Hvo od strane pripadnika arbih je ubijen 93 i to u kafanskoj svadji ,jes da je lik bio zapovjednik Vojne policije u HVo 110-a legendarni john al jbg rat je

Svaka čast za ovaj post.
Ova sela su trebala pripast općini Usora.
Svi momci iz ovih sela su bili u 110-toj i bila su uglavnom hrvatska, rasprodana kasnje u bezcjenje.

A sad ide onaj najružniji dio.
Što se tiče pokojnog Džoa, tu si u pravu kafanska posla... (ako me pamet dobro služi momak koji ga je ubio kasnje je također negdje poginuo?).
24/25.12.95.g. 2 momka 3 gardijske su ubijena kada su se vraćala sa ponoćke iz Žabljaka, a jedan je ranjen.
Istraga nikad nije provedena, znaš sam tko ju je sabotirao(čuvena šemsina policija).
Što se tiče čamaca, na temi Usora sam pobrkao datume, ne radi se o 95g, nego o 11.1.96.g????
Nakon što je potpisan Dejton, vi sa čamcima prelazite Usoru, ulazite u Alibegovce i Ularice, blokirate Žabljak/Tešanjku, dovodite vaše specijalne postrojbe.
Mi prema Srbima napuštamo linije i pravimo ih prema vama.(Ularice, Debelo Brdo, Tešanjka Žabljak, vi kod diska Amerika mi u šumi iznad), s tim da se naš dio snaga nije mogao nikako prebacit na drugu stranu Usore jer ste ih vi izolirali ili su držali prema Srbima, a opet nisu imali komunikaciju prema nama.
E sad prijatekju moj dragi i susjedu, objasni mi kako se ovo zove??? 11.1.96.g.je u pitanju, kako ovo nazvat??
Za ovo vas sram može bit!




evo nakon nekog vremena ,stigoh da se javim(zjbana ova recesija nema predaha :DDD )
Ako si mogao skontati iz mojih postova (2 sad za sad) nemam namjeru da provociram , činjenice i samo činjenice je ono što me interesira .
Momak koji je ubio Džoa je poginuo na Maglaju 94 (prebačen je tamo ,baš zbog tog ubistva) znam mu ime i prezime al' nebitno neka im je obadvojici laka crna zemlja .
Što se tiče tih čamaca 96,i čitave te situacije ,kažeš da si bio u šumici ,ja sam bio u potoku ispog crkve nekih 300-500 metara iz pravca ljetinica ,znači na drugoj strani .I naravno čitavu tu akciju je provodio "MUP" čitaj Šemso ,znači Armija nije učestvovala direktno al je bila u pripravnosti .Mozda se sjetiš da je prije svega toga došlo do par incidenata izmedju HVO-a i policije u Jelahu (frka na mostu u jelahu zbog kamiona HVO-a),zatim premlacivanje jedne djevojke od strane pripadnika HVO-a(muslimanke) ustvari nabacivanja omče oko vrata ) na raskrsnici za Omanjsku ,miniranje kamionske prikolice u Rosuljama (u kasarni/vojarni HVO-a),ispaljivanje RPG-a na Logistički centar HVO-a u Rosuljama ,na putnoj kom. Teslic-Doboj Poslednja dva slucaja su rijesena i dokazano je da su to pocinili pripadnici HVO-a ako hoces mogu napisati i imena počinilaca jer su oba evidentirana u evidenciji Vojne Policije i 110-e i 207-PLJ briade.Zatim privodjenje maloljetnika iz Ljetinica (3 djecaka) i njihovo pritvaranje u kontejner ispred logistickog centra u rosuljama koje su ucinili pripadnici HVO-a i to (inicijali ):G M, B M ,G K,svi iz Rosulja
Da se vratim na temu čamaca ,uzrok svega toga je bio (nadam se da ćeš se složiti ) preuzimanje od strane HVO-a 12 -15 rovova od dobojske brigade desno od putnikovog brda prema Usori. A sve to nakon dejtonskog sporazuma, eh sada da me bude sram ??!!!! čega jel tebe sram što si branio svoje ,ili treba mene da bude sram što branim svoje ,iskreno najradje bih da sa tobom popijem kafu il na tesanjci il u jelahu pa da se ispricamo ko ljudi .
Mišljenja sam da smo mi u Usori/tešnju dokazali svima kako se brani Bosna zajedno i složno ,da su kojim slučajem svi radili ovako pa čovječe gdje bi nam bio kraj .
I još nešto ,tvoj navod o ubijenim gardistima ,fakat s kim god sam pričao ne zna niko ništa bar s ove uslovno rečeno naše strane ,al cu da se raspitam ,jer vjeruj da prvi put to čujem ovdje .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 05 tra 2011, 22:58 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2011, 11:04
Postovi: 6
HVO-110 je napisao/la:
billy je napisao/la:


samo da potvrdim,navod tvog kolege :))

Što se tiče učešća HVO-110 u napadu na Žepče ,bilo je toga ali samo u artiljerijskoj podršci .
Jedan tenk 55-a i jedna haubica od 105 mm koje su dejstvovale iz rejona Crnog vrha (odmaralište Kiseljak ) a pucali su na dio oko raskrsnice u Šeheru i u pravcu vaših linija prema Maglaju .
Isto tako se koristila i logistika HVO 110-e ( mislim prje svega na municiju i granate za MB 82 mm i 120 mm ) koje su dovozene u Tesanj iz skladista u Zabljaku ,i Potočanima .
Nikada HVO 110-a nije ljudstvom učestvovala u napadima prema Žepču , pred deblokadu Tešnja ,odnosno pred planiranu akciju koja je trebala uslijediti ako se ne postigne dogovor sa čelnicima HZ-HB o istoj u rejonu Crnog Vrha ,je ponovo dovučen tenk i pomenuta haubica te 2 MB 120 .A koje su opsluzivali pripadnici Arbih iz Dobojske brigade .
ima toga još al ' za sad samo to ,ako koga interesuje mogu jos navesti par podataka o saradnji Usore i Tešnja u vezi dejstava prema Žepču .


Prvo da ti odgovorim na ovaj post.
Ako administracija misli da ovo zaslužuje posebnu temu nek ju otvori.

HVO-110 nije imala haubicu 105mm, imala ju je armija i nalazila se u Lepenici, i brodski top što se nalazio u Polju (Žabljak-Ljetnić) nije bio od Hvo-a.
Što se tiče tenka T-55 on nikad nije vidio Žepča.
Neću reći da neki Hrvati(prije svega koji su bili u policiji u Tešnju) možda i nisu sudjelovali u napadima na Žepče, ali ni jedan pripadnik 110-te nije vidio Žepča u tom kontekstu.
Pošto vidim da jako dobro poznaješ situaciju u tom periodu i da si neke stvari dobro napisao, idem te ispraviti samo u onim krivim.





A zar nije haubica 105 mm bila na mjestu gdje je sad ambulanta na Siviši,jel ono bila prakirana ispred kafea Amor na Sivši kad smo se vratili sa Pjeskovite Kose ,jel ono Meho (Mehmedalija) K.bio nišandzija na istoj ,kad se uzimala Šumarova kuca(iznad Omanjske) ,zar ista haubica nije gadjala četničke rovove kod Lovačke kuce 93 kad je bila akcija na Merjemovki kad je 207 radila taj dio , toliko od mene , pozdrav Lavovima :)))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 05 tra 2011, 23:52 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2011, 11:04
Postovi: 6
Mar-kan je napisao/la:
slika




imam negdje u kutijama i sliku ,rasporeda snaga arbih i 110 prema četnicima ,položaji mb-120 i mb 82 i haubice "sanela" sa Vukova
postam čim nadjem i skeniram
eh josh da neko ima snimak one pjesme iz 92 :tekst ide ovako otprilike : i omanjska tu je blizu dat ce njima analizu , pa nešto slčno ............... nece preko sivše ,progovara sa Usore vila ,nikad Bosna srpska nije bila ?!!?!
?


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 297 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO