HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 11:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 12:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lip 2009, 00:14
Postovi: 235
Lokacija: Gluha Bukovica, džamijska svlačionica
Bosanac je napisao/la:
Mislim da je problem u teritorijalnoj organizaciji, nemojmo se previse oko neceg drugog zabavljati, evo sad vi meni odgovorite, kako da Bosnjaci pristanu na reorganizaciju BiH gdje se samo FBiH reorganizuje, ne moze tako i nece ici tako. Dobro, tri federalne jedinice + Sarajevo, uredu. Svaki narod je u jednoj jedinici brojniji od ostala dva-uredu i to. Ali sto nije uredu je da Bosnjaci, kao najveci narod (po broju) zivi na 25% teritorije i to je ono na sta Bosnjaci nikad nece pristati-nikad. Kazete sto ovi Bosnjaci ne zele samo svoje, zele samo od drugi da otmu, pa da vas pitam- Sta su to Srebrenica, Foca, Visegrad, Bratunac, Kozarac, itd. itd., a da ne kazem koliko su opcina Hrvati izgubili (Posavina). Dakle, ako cemo ozbiljno onda i radimo ozbiljno, hocete nesto, a ne pitate sta to treba drugima, kao Dodik-uredu treci entitet, ali bez nas- NECEMO TAKO.


Da, izgubili ste ste par vukohebina iz istocne Bosne ali zato ste dobili Sarajevo, Tuzlu, Zenicu, Istocni Mostar... Zar ti stvarno ne primjecujes da ste vi debelo profitirali u ovom ratu? Nemoj biti licemjeran pa mi reci da ovo nije prava istina, zar ne?!

_________________
biće Treći, biće...

------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=fWI0f-DFJ9E

http://www.putvjernika.com/
http://www.islambosna.ba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 12:10 
Offline

Pridružen/a: 29 lip 2009, 15:51
Postovi: 37
Naša Kvačica je napisao/la:
Bosanac je napisao/la:
Postoji jos par opcija, ali to su one na koje Hrvati mozda i bi pristali, ali Srbi ne bi nikako, ali eto posto pricamo o tri jedinice onda mislim da postoji i 4. Opcija -dodirnuti u teritorij RS i smatram da je to najbolje rijesenje, svi gubimo, ali zaista i puno dobijamo. I vjerujte da na ovim forumima dosta politicara prati "nas razgovor" (onako usput receno) -hocu da kazem da ovaj vid komunikacije dosta doprinosi radu odredjenih stranaka.


Bosanac, AKO Srbi ne bi pristali nikako, i AKO ih nema tko natjerati da pristanu, onda to NIJE opcija nego populizam kojim se gubi dragocjeno vrijeme.


Mislim da ce Srbi pristati na to, kad dobiju znak iz BGD budite sigurni. Eto sad odoh na kahvu, pa vi nekako i nadjite to rijesenje oko teritorijalne organizacije (pravedne donekle), ocekujem masu mapa :-B

Cao, budite pozdravljeni.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 12:11 
Offline

Pridružen/a: 29 lip 2009, 15:51
Postovi: 37
globalni_dzihad je napisao/la:
Bosanac je napisao/la:
Mislim da je problem u teritorijalnoj organizaciji, nemojmo se previse oko neceg drugog zabavljati, evo sad vi meni odgovorite, kako da Bosnjaci pristanu na reorganizaciju BiH gdje se samo FBiH reorganizuje, ne moze tako i nece ici tako. Dobro, tri federalne jedinice + Sarajevo, uredu. Svaki narod je u jednoj jedinici brojniji od ostala dva-uredu i to. Ali sto nije uredu je da Bosnjaci, kao najveci narod (po broju) zivi na 25% teritorije i to je ono na sta Bosnjaci nikad nece pristati-nikad. Kazete sto ovi Bosnjaci ne zele samo svoje, zele samo od drugi da otmu, pa da vas pitam- Sta su to Srebrenica, Foca, Visegrad, Bratunac, Kozarac, itd. itd., a da ne kazem koliko su opcina Hrvati izgubili (Posavina). Dakle, ako cemo ozbiljno onda i radimo ozbiljno, hocete nesto, a ne pitate sta to treba drugima, kao Dodik-uredu treci entitet, ali bez nas- NECEMO TAKO.


Da, izgubili ste ste par vukohebina iz istocne Bosne ali zato ste dobili Sarajevo, Tuzlu, Zenicu, Istocni Mostar... Zar ti stvarno ne primjecujes da ste vi debelo profitirali u ovom ratu? Nemoj biti licemjeran pa mi reci da ovo nije prava istina, zar ne?!


Tri strane moraju naci pravu istinu, a sad odoh.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 12:13 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30048
globalni_dzihad je napisao/la:
Bosanac je napisao/la:
Mislim da je problem u teritorijalnoj organizaciji, nemojmo se previse oko neceg drugog zabavljati, evo sad vi meni odgovorite, kako da Bosnjaci pristanu na reorganizaciju BiH gdje se samo FBiH reorganizuje, ne moze tako i nece ici tako. Dobro, tri federalne jedinice + Sarajevo, uredu. Svaki narod je u jednoj jedinici brojniji od ostala dva-uredu i to. Ali sto nije uredu je da Bosnjaci, kao najveci narod (po broju) zivi na 25% teritorije i to je ono na sta Bosnjaci nikad nece pristati-nikad. Kazete sto ovi Bosnjaci ne zele samo svoje, zele samo od drugi da otmu, pa da vas pitam- Sta su to Srebrenica, Foca, Visegrad, Bratunac, Kozarac, itd. itd., a da ne kazem koliko su opcina Hrvati izgubili (Posavina). Dakle, ako cemo ozbiljno onda i radimo ozbiljno, hocete nesto, a ne pitate sta to treba drugima, kao Dodik-uredu treci entitet, ali bez nas- NECEMO TAKO.


Da, izgubili ste ste par vukohebina iz istocne Bosne ali zato ste dobili Sarajevo, Tuzlu, Zenicu, Istocni Mostar... Zar ti stvarno ne primjecujes da ste vi debelo profitirali u ovom ratu? Nemoj biti licemjeran pa mi reci da ovo nije prava istina, zar ne?!


Ne postoji istočni Mostar. Mostar je jedan grad sa 75% hrvatskom većinom. :-bicedobro

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 12:19 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13387
Lokacija: ZG
Pitanje se riješi vrlo jednostavno .

Hrvati i Bošnjaci razgraniče među sobom , a Srbi u RS bi eventualno pristali na neke kozmetičke korekcije tipa - nama nešto Posavine za Drvar ili Bošnjacima možda Srebrenica i sl za neki ustupak . Al sve je to načelno minijaturno , dakle manje više 95% stanje će morati ostati ovakvo kakvo je na terenu jer Srbi neće pristati na ikakve veće korekcije , a pitanje je hoće li pristati i na ove manje ...

Uglavnom ključan je dogovor između Hrvata i Bošnjaka koji nažalost još nisu progledali na oči i vjeruju u neke nebuloze .

Nama preostaje samo kontinuirana politička borba i pritisak , pa i ako treba koalicija sa Srbima na svima razinama da se pokaže kako smo ustvari i mi multietniĆni...

To je neko moje mišljenje .

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 12:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lip 2009, 00:14
Postovi: 235
Lokacija: Gluha Bukovica, džamijska svlačionica
Naša Kvačica je napisao/la:
globalni_dzihad je napisao/la:

Da, izgubili ste ste par vukohebina iz istocne Bosne ali zato ste dobili Sarajevo, Tuzlu, Zenicu, Istocni Mostar... Zar ti stvarno ne primjecujes da ste vi debelo profitirali u ovom ratu? Nemoj biti licemjeran pa mi reci da ovo nije prava istina, zar ne?!


Ne postoji istočni Mostar. Mostar je jedan grad sa 75% hrvatskom većinom. :-bicedobro



Ups, izvinjavam se. Nego, otkud onda tamo zastave sa ljiljanima, polumjesecima, Sejtanima... :-zubati

_________________
biće Treći, biće...

------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=fWI0f-DFJ9E

http://www.putvjernika.com/
http://www.islambosna.ba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 12:24 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30048
globalni_dzihad je napisao/la:
Naša Kvačica je napisao/la:

Ne postoji istočni Mostar. Mostar je jedan grad sa 75% hrvatskom većinom. :-bicedobro



Ups, izvinjavam se. Nego, otkud onda tamo zastave sa ljiljanima, polumjesecima, Sejtanima... :-zubati


Pa? To je multietničnost, imaš i šahovnice u Tuzli, pa je opet grad sa bošnjačkom većinom.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 12:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 svi 2009, 15:17
Postovi: 3884
Lokacija: Nanya Lakes
Bosanac je napisao/la:
Polaziti moramo od ove mape, sto i ne znaci da je konacno rijesenje naravno.

slika


Rijetko mi na pamet padne originalna ideja, ali je ovo mislim pravi penicilin za sve Bošnje koji se opiru trećem entitetu koristeći tu kartu i pozivajući se na popis iz 1991. Radi se o klasičnoj zlouporabi statistike.

Evo našeg prijedloga za razgraničenje (s tim da bi ja još ucrtao koridor od Jajca do Žepča).

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... ntitet.GIF

Ajmo se sada referirati na popis iz 1991...

Po meni, kriterij bi trebao biti (pozivajući se na popis 1991) je broj Hrvata i Muslimana koji ostaju van vlastite federalne jedinice (iz analize ćemo izostaviti Posavinu) - dakle riječ je o H-M razgraničenju.

Idemo prvo sa brojem Bošnjaka koji bi ostali van vlastite federalne jedinice (a u Hrvatskoj).

1. Busovača - 8.451
2. Čapljina - 7.672
3. Čitluk - 111
4. Grude - 4
5. Jajce - 17.380
6. Kiseljak - 9.778
7. Kreševo - 1.531
8. Kupres - 802
9. Livno - 5.793
10. Ljubuški - 1.592
11. Mostar - 43.586 (neće ući u ukupan obračun jer po ovom prijedlogu Bošnjaci dobijaju preko 50% općine Mostar)
12. Neum - 190
13. Novi Travnik - 11.625
14. Posušje - 6
15. Prozor - 7.226
16. Stolac - 8.101
17. Široki Brijeg - 9
18. Tomislavgrad - 3.148
19. Vareš - 6.714
20. Vitez - 11.514
21. Žepče - 10.820

Ukupno - 112.467 (a ako Hrvati dobiju cijeli Mostar onda 156.053 Bošnjaka po popisu 1991 ostaju u hrvatskoj federalnoj jedinici - isključujući Posavinu jer ona predstavlja hrvatsko-srpski spor).

A sada da vidimo koliko Hrvata ostaje van hrvatske federalne jedinice i u muslimanskoj

1. Banovići - 550
2. Bihać - 5.580
3. Bosanski Petrovac - 48
4. Breza - 851
5. Bugojno - 16.031
6. Cazin - 139
7. Donji Vakuf - 682
8. Fojnica - 6.623
9. Goražde - 80
10. Jablanica - 2.291
11. Kakanj - 16.556
12. Ključ - 330
13. Konjic - 11.513
14. Maglaj - 8.365
15. Olovo - 642
16. Sanski Most - 4.322
17. Sarajevo - 34.873
18. Tešanj - 8.929
19. Travnik - 26.118
20. Tuzla - 20.398
21. Velika Kladuša - 740
22. Visoko - 1.872
23. Zavidovići - 7.576
24. Zenica - 22.510
25. Živinice - 3.976

Ukupno - 201.595!

Dakle da rezimiramo, po našem prijedlogu i pozivajući se na popis 1991 (kao i Bošnjaci) 112.467 Bošnjaka ostaju u hrvatskoj federalnoj jedinici, a 201.595 (dakle 79% više) Hrvata ostaju u bošnjačkoj federalnoj jedinici.

Nakon ove analize uopće ne želim više ni čuti o nekoj nepravdi prema Bošnjacima, ili idiota Fiipovića koji se žali da Hrvati kontroliraju "previše" teritorija. Vidi se da su se Bošnjaci ITEKAKO raširili na račun Hrvata.

Što se tiče Hrvata, nemojte upasti u zamku mišljenja da je onaj prijedlog maksimalistički - gornje brojke dokazuju da ta teza uopće nije točna. :-hrvatinic

_________________
Bona, pa skini puder MOŽDA se i znamo, a FUJ, nakeckaj ga ponovo majke ti :)

R.I.P. Aziz "Zyzz" Sergeyevich Shavershian - We are all witnesses


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 12:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lip 2009, 00:14
Postovi: 235
Lokacija: Gluha Bukovica, džamijska svlačionica
Naša Kvačica je napisao/la:
globalni_dzihad je napisao/la:


Ups, izvinjavam se. Nego, otkud onda tamo zastave sa ljiljanima, polumjesecima, Sejtanima... :-zubati


Pa? To je multietničnost, imaš i šahovnice u Tuzli, pa je opet grad sa bošnjačkom većinom.


I mi u Sarajevu imamo "šaharu", uvijek kada Mesić navrati :-kava . Murija ju pripazi dan-dva, a onda nam ju skinu i cuvaju za naredni Mesicev dolazak :-utege

_________________
biće Treći, biće...

------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=fWI0f-DFJ9E

http://www.putvjernika.com/
http://www.islambosna.ba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 12:51 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30048
RajvoSa je napisao/la:
Nakon ove analize uopće ne želim više ni čuti o nekoj nepravdi prema Bošnjacima, ili idiota Fiipovića koji se žali da Hrvati kontroliraju "previše" teritorija. Vidi se da su se Bošnjaci ITEKAKO raširili na račun Hrvata.


U pitanju je samo fašistička politika koja traži "životni prostor" da bi se mogla širiti. :-kava

Taj teritorij gdje su Bošnjaci većina je rjeđe naseljen od mnogih europskih država.

Nama najbliži primjer je Slovenija koja je površinom otprilike kao Bošnjakistan a imaju više stanovnika. I sad se postavlja pitanje kako brojniji Slovenci mogu na istom prostoru sasvim normalno, a Bošnjaci zbijeni i ne mogu nikako. Biće Bošnjacima široki kukovi pa im treba više prostora. :-neznam

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 13:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
A tko ovdje priča o realnosti ? Pa kad Sefer Halilović sinoć priča na FTV o "takozvanom" HVO-u koji je on potukao do nogu , i to sada nakon 15 godina , pa što onda očekivati od takve politike - da će realno sagledati stanje stvari !?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 13:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Onaj Sefer je stvarno debilcina, hebo mu ....
Pa stvarno vise nema smisla, majke mu ga spalim, dok je on jos "srbovao" HVO je spasavao BiH od totalnog kolapsa...

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 13:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 19:55
Postovi: 174
Lokacija: Herceg Bosna
Jeste vi svi pali sa grane ovdje???? Što možemo ponuditi??? Ponuditi???? Pa nije Bosna i Hercegovina muslimanska pa da mi njima nešto nudimo u zamjesnu za entitet. kao da se oni uopće pitaju hoće li biti ili ne......... :-ucelo :roll: :roll: :roll: :roll:


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 13:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lip 2009, 00:14
Postovi: 235
Lokacija: Gluha Bukovica, džamijska svlačionica
Zrinski je napisao/la:
Jeste vi svi pali sa grane ovdje???? Što možemo ponuditi??? Ponuditi???? Pa nije Bosna i Hercegovina muslimanska pa da mi njima nešto nudimo u zamjesnu za entitet. kao da se oni uopće pitaju hoće li biti ili ne......... :-ucelo :roll: :roll: :roll: :roll:


Mislim da je Kvacica savim uljudno i razumno rekao sto mozemo ponuditi :-zivio

_________________
biće Treći, biće...

------------------------------------
http://www.youtube.com/watch?v=fWI0f-DFJ9E

http://www.putvjernika.com/
http://www.islambosna.ba


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 14:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 19:55
Postovi: 174
Lokacija: Herceg Bosna
globalni_dzihad je napisao/la:

Mislim da je Kvacica savim uljudno i razumno rekao sto mozemo ponuditi :-zivio


Da bi nekome za nešto nudio moraš poći od premise da je to njegovo a kad sam ja zadnji put provjeravao BiH nije bila muslimanska. Čitava tema je postavljena na premisi BiH je samo muslimanska država koja ima "nesreću" da u njoj ima Hrvata i Srba pa ako oni hoće teritorijalne jedinice oni moraju ponuditi nešto muslimanima u zamjenu kako bi iste dobili. Jebeno razmišljanje u kojem se postavljač teme debelo zajebao (namjerno ili ne) jer Srbi već imaju teritorijalnu jedinicu na 49% teritorija. Dakle čitava provokacija je uperena na račun Hrvata........... :roll: :roll:


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 14:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Bosanac je napisao/la:
Polaziti moramo od ove mape, sto i ne znaci da je konacno rijesenje naravno.

slika

Svako rješenje koje se oslanja isključivo na općinske granice, bilo one iz 1991., bilo današnje, za mene kao Hrvata potpuno je neprihvatljivo. Uzmimo kartu s naseljima, iscrtajmo granice federalne jedinice i lako ćemo onda iscrtati granice općina unutar te federalne jedinice.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 14:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 17:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Zrinski je napisao/la:
Jeste vi svi pali sa grane ovdje???? Što možemo ponuditi??? Ponuditi???? Pa nije Bosna i Hercegovina muslimanska pa da mi njima nešto nudimo u zamjesnu za entitet. kao da se oni uopće pitaju hoće li biti ili ne......... :-ucelo :roll: :roll: :roll: :roll:

:-top2


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 14:53 
Offline

Pridružen/a: 23 lip 2009, 22:34
Postovi: 574
Ova slika koju je stavio Rajvosa http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a2/3_entitet.GIF nije loša samo što se u slici prčka po RS što Dodik neće dopustiti u stvarnosti.
Može doći jedino da podjele Federacije na muslimanski i hrvatski dio, u tom slučaju Hrvati trebaju zahtjevati razgraničenje po teritorijima koje su kontrolirali HVO i ABiH (http://en.wikipedia.org/wiki/File:BiH_territory_posession_just_before_Dayton.png) i onda dolaze u obzir neke zamjene.
Tada bi se Hrvatski dio sastojao od Posavske županije, Zapadnohercegovače županije, od Hercegbosanske županije općine: Tomislavgrad, Livno, Kupres i Glamoč, od Hercegovačko-neretvanske županije općine: Čapljina, Čitluk, Neum, Stolac, Prozor-Rama, Ravno, Zapadni dio Mostara, zapadni dio Jablanice (Doljani), od Srednjobosanske županije općine: Vitez, Busovača, Novi Travnik, Kiseljak, Kreševo, Jajce, Dobretići, južni dio Uskoplja i južni dio Travnika (Nova Bila), te Žepče i Usora.

Tu sad dolaze općine Grahovo i Drvar koje možemo dati muslimanima u zamjenu za Fojnicu i ostatak općine Uskoplje ili bilo kakva druga zamjena te dvije općine za nešto da se poveže ta hrvatska enklava u srednjoj Bosni sa ostatkom.

Sarajevo kao distrikt ne treba zahtjevati ako bi u njega ulazile općine Kiseljak i Kreševo, jer bi bilo glupo staviti dvije općine sa 70%+ Hrvata u srednjoj Bosni u neki distrikt gdje ne bi činili ni 10% stanovništva time bi te općine bacili u vjetar.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 15:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 svi 2009, 21:46
Postovi: 176
koje glupo pitanje cuj kako da vas zadovoljimo
promjenili ste kulturu cijelog bosanskog naroda i sada se kurcite kao vasa bosna i kako vama udovoljiti ne seri puno nego budi sretan da ikako imas bilo sta od te bosne jer bosna je drzava sviju nas samo sto ste se vi ugnijezdili kao parazit i sad bi citavo tijelo e fuckaj te se
JOJ proklinjem dan kad vam je tito dao naciju a i turke sto su vam mame je..vali

bez tog svega ko bi vi bili danas


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 15:37 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30048
Zrinski je napisao/la:
globalni_dzihad je napisao/la:

Mislim da je Kvacica savim uljudno i razumno rekao sto mozemo ponuditi :-zivio


Da bi nekome za nešto nudio moraš poći od premise da je to njegovo a kad sam ja zadnji put provjeravao BiH nije bila muslimanska. Čitava tema je postavljena na premisi BiH je samo muslimanska država koja ima "nesreću" da u njoj ima Hrvata i Srba pa ako oni hoće teritorijalne jedinice oni moraju ponuditi nešto muslimanima u zamjenu kako bi iste dobili. Jebeno razmišljanje u kojem se postavljač teme debelo zajebao (namjerno ili ne) jer Srbi već imaju teritorijalnu jedinicu na 49% teritorija. Dakle čitava provokacija je uperena na račun Hrvata........... :roll: :roll:


Pa u zamjenu za entitet mi nudimo da postoji BiH. Ne znam što je tu loše? Meni izgleda poštena razmjena. :-bicedobro

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 16:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 19:55
Postovi: 174
Lokacija: Herceg Bosna
Naša Kvačica je napisao/la:

Pa u zamjenu za entitet mi nudimo da postoji BiH. Ne znam što je tu loše? Meni izgleda poštena razmjena. :-bicedobro



Meni nije jer se opet polazi od premise da je BiH muslimanska. I ja se nebih ograničio na entitet. Treba pucati na nešto više (neovisnost) da bi se dobilo manje (entitet).......... :-hrvatinic :-hrvatinic


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 16:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Vi Hrvati, kada ste 1992. glasali zajedno sa muslimanima za samostalnu BiH, trebalo je da to već tada uslovite svojim entitetom.
Kako to da se toga niste setili?
Šta ste tada mislili?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 16:31 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30048
teranova je napisao/la:
Vi Hrvati, kada ste 1992. glasali zajedno sa muslimanima za samostalnu BiH, trebalo je da to već tada uslovite svojim entitetom.
Kako to da se toga niste setili?
Šta ste tada mislili?


Uvjetovali smo.

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 16:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Nešto se ne sećam toga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pitanje za Hrvate, a i za Srbe!
PostPostano: 01 srp 2009, 16:37 
Online
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 16:49
Postovi: 30048
teranova je napisao/la:
Nešto se ne sećam toga.


Etnička konfederacija je bila uvjet za referendum

http://www.poskok.info/index.php?option=com_content&task=view&id=12025&Itemid=199

_________________
Ukidanjem BiH štedimo 50 milijardi KM. Neka razum prevlada.

784 of 2558 - 30.65%

Sarajevo, generalno sarajevska kotlina je rasadnik zla i mržnje. Frustrirana, napaćena i bahata sredina.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 58 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: Jean Luc Picard, mrnjav, Naša Kvačica, Nebula i 311 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO