HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 17 kol 2024, 18:14.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 892 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 32, 33, 34, 35, 36
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 06 svi 2024, 12:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 16:33
Postovi: 9912
Upozorenja: 1
krstjanin je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:

Ali pazi ti te pameti, smeta križ jer ga hodža vidi sa vrha minareta??

Pa to nema ni u Pakistanu hebote.

Znači kadagod kršćanin na svojoj zemlji, daleko od muslimana napravi križ onda prvo hodža treba obići sve krovove i uzvisine da se nedajbože, fuj, križ vidi.

Kao da nas tko pita kako nam je kad vidimo džamiju. Šuti i trpi. Daće Bog pa će doći drugo vrijeme pa će mo je... :zubati



Kazem ti ljudi misle da su u osmanskom carstvu pa se eto nigdje ne smije podignuti kriz. Pazi ti karabaja se cak ni vise ni manje vec pita koja je svrha zavjetnog kriza

A ne pita se koja je svrha unistavanja prirodnih izvora podizuci hajir cesme na svakom mogucem izvoru, o spomen obiljezjima, dzamijama, dzamijicama i di treba i di ne treba da ne govorim
To se ne pita

Pitam se naravno da se pitam, protiv sam gradnje"džamijica" po dvoristima, grobljima itd. i svakog drugog vjerskog kića.
Da budem jasan, kriz mi ne smeta, svaki dan prođem pored kriza, smeta mi provokacija.

_________________
Dom svoj čuva Zrinski 115


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 06 svi 2024, 12:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10244
Lokacija: banana
Upozorenja: 3
Dalmaherc je napisao/la:
Haram je napisao/la:
Evropljani, ovi progresivni, se npr. veoma dice svojom toboznjom tolerancijom. Povrsno gledano oni i jesu tolerantni. Ali je ta njihova tolerancija "plasticna", umjetna. Oni su prvo istrijebili jevreje, da bi ih potom "zavolili". Oni uopste i ne znaju sta znaci zivot u tako raznolikom drustvu kao sto je BiH. Oni mogu hinjaviti toleranciju ali cim onaj drugaciji postaje vidljiv, drustva im pucaju po svim shavovima jer se ispod plasta tolerancije krije duboko ukorijenja predstava o "Leitkultur" (lajtkultura - glavna kultura, vodeca takoreci). Iako je taj naziv izvikan medju "progresivcima" "Evropljanima", podsvjesno vecina ipak tradira upravo to. A i kako ce drugacije, jer kao sto rekoh, oni za "drugacije" i ne znaju > osim kad svjeze punoljetni odu godinu-dvije u tako te neke "nerazvijene" zemlje, jal u Aziju - jal u Juznu Ameriku, a nekad i Afriku, iz kojih se vracaju, ne obogaceni i nadahnuti "drugacijem", vec obicno jos jaceg uvjeranja da poticu "iz epicentra ljudske civilizacije".

U BiH, sto milom sto silom, ljudi stoljecima zive - nekad skupa, nekad jedni pored drugih, ali ipak zive. I ironija sudbine je to da upravo ti i takvi "Evropljani" dolaze da vama u BiH objasnjavaju kako i sta..


Znači današnje Sarajevo i njegova željena slika cijele BiH. Leitkultur.
Imaš fantazije o BiH. Ne kaže se bez razloga 'Mirna Bosna'. Nikada nije bila mirna.

Muslimani, tj. oni koji su se p......., nisu se ni miješali s kršćanskom rajom. Zato neki idu polahko, drugi polako. To su bile te razine segragacije.
Čak su se bosanski muslimani protivili jednakopravnosti kršćana i muslimana pa im je sultan poslao poznatu poruku u Bosnu.



Odgovorno ti tvrdim da su ljudi uopsteno na tim "nashim" podrucjima bolji ljudi. Jesu gluplji, ali su "u dushi" bolji.

Mozda to naizgled nije tako jer su okolnosti takve kakve jesu, germani npr. da su zivjeli i da zive u tim okolnostima koje su vecinom rezultat geopolitike, bili bi deset puta gori. Ne zaboravimo: Nisu nasa plemena potrpala zhidove u peci pa ih spalili nakon sto su im prethodno povadili zlatne zube i odsjekli cak i kosu - da se i taj resurs iskoristi, nasiroko poznata germanska efikasnost. Ovo samo kao jedan primjer. Meni je dugo trebalo da prozrem u neke kutke tog mentaliteta ali ustvari se malo toga sustinski promjenilo otkako su im DZedovi odumrli.

Uostalom, protestanti i katolici u Sjevernoj Irskoj - u dvadesetak godina jedva 4000 pobijenih na obadvije strane, a mrznja? Mrznja je DESET PUTA veca nego u BiH. Ja kad sam prosle godine prosao po zapadnoj Hercegovini, mogo sam zaleci i zaspati u sred Medjugorja na klupi niko mi nebi nista ni reko ni uradio. Hajd nek to katolik U SRED CIVILIZOVANE EVROPE u Darryu npr. ucini u protestantkom dijelu grada?! dakle sve imaju a opet dzaba. Ili odem na Kravice, slazem liku na kasi da sam iz Sarajeva, i pola cijene platim (neci iz principa da kao "stranac" placam duplo - to nije fer, ali inace tretman normala i ponasanje ljudi)

A kad im se u face zagledas? Sve i jedan ko da su iz istog jaja ispali..mali..pjegavi..ruzni. (iako ja licno simpatisem vise IRA nego s londonske lihvare)

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 06 svi 2024, 12:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 17 ožu 2021, 16:33
Postovi: 9912
Upozorenja: 1
krstjanin je napisao/la:
Karabaja je napisao/la:
Imas li ti kriz u dvoristu?
Postoji li igdje u Hrvatskoj recimo ili gdje su čiste hrvatske sredine da je neko postavio kriz u dvoriste?


Jesi li ikad hodao po hrvatskim selima?
Jesi li vidio kapelice i krizeve?

Od kad se prave dzamnije po dvoristima? Jesi li ikad vidio dzamije po dvoristima, ja eto jesam

slika

Nisam, ovo je glupost

_________________
Dom svoj čuva Zrinski 115


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 06 svi 2024, 12:25 
Online
Avatar

Pridružen/a: 02 kol 2012, 11:47
Postovi: 37506
Lokacija: Ulica Nemanje Bilbije 99
Čovjek pravi u svom dvorištu, šta tebe briga šta će praviti i hoće li netko praviti zavjetnu obiteljsku kapelicu ili križ, nije ti ovo osmanski vakat.
Ne smeta minaret bez građevinske dozvole ali smeta drveni križ u tuđem dvorištu.

_________________
mostarski europski


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 06 svi 2024, 12:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10244
Lokacija: banana
Upozorenja: 3
Bobovac je napisao/la:
Haram je napisao/la:
Svabe su znali prevazici OGROMNI jarak izmedju katolicanstva i protestantizma, jer gledaju sebi - use,nase,germanski podase, ali bosanska seljadija jednostavno ne umije. Neki potajno, neki otvoreno, ali sve ijedan na ovoj temi iz dna dushe mrzite sve muslimansko, kao sto i ovaj pedderski hodza gore ocigledno mrzi krscansko.


Kume moj, lako je između katoličanstva i protestantizma, hajd sa islamom. To se ne poredi.


Citat:
Isti ste. Potpuno ste isti. Zato i nestajete. Zato cete i nestati. Zato i treba da nestanete jer niste drugacije ni zasluzili no da budete podguzna muha i sluge srednjeojropljanima.



Nestaće i Švabe za koju deceniju. I što ćemo sad?



Da se ne radi o "neprepostivim teoloskim razlikama" pokazuju upravo dva primjera iz "epicentra Evrope".

Imas svabe koji su to prevazisli i napravili imperiju i OPET se po ko zna koji put lagano ali sigurno uzdizu iznad drugih i odlucuju ko imperija sta ce i kako ce (vidi samo kako su unakazili Grcku). A protestanti i katolici.


I onda imas Sjevernu Irsku gdje je ocigledno nepremostiva razlika izmedju katolika i protestanata.


Citat:
Nestaće i Švabe za koju deceniju. I što ćemo sad?


Mnogo ih podcijenjujes. Da se razumijemo, meni licno bi drago bilo, ali to su pusti snovi. Oni ubrzano vec sad rade na militarizaciji drustva i gusenju svih vrsta disonantnih tonova. Ova BRD sad je neuporediva s BRD prije dvadesetak godina - devedesete da ne spominjenom. Za jos 20 godina garantujem ti da cemo imati dikataturu Berlina nad ostatkom EU a politicko stanje usporedivo s erdoanovom Turskom, ako ne i gore.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 06 svi 2024, 12:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10244
Lokacija: banana
Upozorenja: 3
Evo, da je ovaj hodza npr. normalan i dobar covjek, tog problema uopste nebi bilo.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 06 svi 2024, 15:21 
Online

Pridružen/a: 21 lip 2023, 14:22
Postovi: 2934
Karabaja je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:

Jesi li ikad hodao po hrvatskim selima?
Jesi li vidio kapelice i krizeve?

Od kad se prave dzamnije po dvoristima? Jesi li ikad vidio dzamije po dvoristima, ja eto jesam

slika

Nisam, ovo je glupost


Pa napraviti ste u Konjicu dzamiju čovjeku u dvorištu i nekoliko nelegalnih u Mostaru i sašili ste munaru u Rebranima iako je nelegalno
Sad ti meni reci samo jel to treba minirati ili dovesti mehanizaciju da to poravna?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 06 svi 2024, 16:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25246
Lokacija: Heartbreak Hotel
Haram je napisao/la:





Da se ne radi o "neprepostivim teoloskim razlikama" pokazuju upravo dva primjera iz "epicentra Evrope".

Imas svabe koji su to prevazisli i napravili imperiju i OPET se po ko zna koji put lagano ali sigurno uzdizu iznad drugih i odlucuju ko imperija sta ce i kako ce (vidi samo kako su unakazili Grcku). A protestanti i katolici.


I onda imas Sjevernu Irsku gdje je ocigledno nepremostiva razlika izmedju katolika i protestanata.



U Irskoj nisi imao samo sukob između protestanata i katolika već i sukob između dvije nacije - Engleske/Britanske i Irske. Također, taj sukob je imao i elemente otpora protiv kolonijalnog zavojevača.




Citat:
Mnogo ih podcijenjujes. Da se razumijemo, meni licno bi drago bilo, ali to su pusti snovi. Oni ubrzano vec sad rade na militarizaciji drustva i gusenju svih vrsta disonantnih tonova. Ova BRD sad je neuporediva s BRD prije dvadesetak godina - devedesete da ne spominjenom. Za jos 20 godina garantujem ti da cemo imati dikataturu Berlina nad ostatkom EU a politicko stanje usporedivo s erdoanovom Turskom, ako ne i gore.



Vrlo moguće. Ali i u toj diktaturi će glavnu riječ imati USA kao i do sada,između ostalog i zato jer jer bi se inače neke zemlje razbježale od Njemačke, a ujka Sam ih je jedini u stanju sve držati na okupu.




Ali vratimo se u Novi Travnik...

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 06 svi 2024, 20:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 23:25
Postovi: 5242
Karabaja je napisao/la:
krstjanin je napisao/la:

Jesli li ti toliko glup pa pitas koja je poanta kriza katolicima?

Kriz nema sanse vidjeti iz donjih zaseoka, a i da ima ne vidim nikakav problem

Imas li ti kriz u dvoristu?
Postoji li igdje u Hrvatskoj recimo ili gdje su čiste hrvatske sredine da je neko postavio kriz u dvoriste?


Česti su križi i kapelice na križanjima, ali i uz put, t.zv. križi krajputaši. U Zagorju je veliko mnoštvo križa na križanjima puteva.
Po kućama si ima ponarice, misto u zidu di se držala sveta odnosno zavitna slika, šterika ili posvećena voda.

Križi su bili u kućaman na zidu na istaknuten mistu. Gotovo svaka soba.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 06 svi 2024, 20:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 tra 2024, 14:32
Postovi: 935
Haram je napisao/la:
Dalmaherc je napisao/la:

Znači današnje Sarajevo i njegova željena slika cijele BiH. Leitkultur.
Imaš fantazije o BiH. Ne kaže se bez razloga 'Mirna Bosna'. Nikada nije bila mirna.

Muslimani, tj. oni koji su se p......., nisu se ni miješali s kršćanskom rajom. Zato neki idu polahko, drugi polako. To su bile te razine segragacije.
Čak su se bosanski muslimani protivili jednakopravnosti kršćana i muslimana pa im je sultan poslao poznatu poruku u Bosnu.



Odgovorno ti tvrdim da su ljudi uopsteno na tim "nashim" podrucjima bolji ljudi. Jesu gluplji, ali su "u dushi" bolji.

Mozda to naizgled nije tako jer su okolnosti takve kakve jesu, germani npr. da su zivjeli i da zive u tim okolnostima koje su vecinom rezultat geopolitike, bili bi deset puta gori. Ne zaboravimo: Nisu nasa plemena potrpala zhidove u peci pa ih spalili nakon sto su im prethodno povadili zlatne zube i odsjekli cak i kosu - da se i taj resurs iskoristi, nasiroko poznata germanska efikasnost. Ovo samo kao jedan primjer. Meni je dugo trebalo da prozrem u neke kutke tog mentaliteta ali ustvari se malo toga sustinski promjenilo otkako su im DZedovi odumrli.

Uostalom, protestanti i katolici u Sjevernoj Irskoj - u dvadesetak godina jedva 4000 pobijenih na obadvije strane, a mrznja? Mrznja je DESET PUTA veca nego u BiH. Ja kad sam prosle godine prosao po zapadnoj Hercegovini, mogo sam zaleci i zaspati u sred Medjugorja na klupi niko mi nebi nista ni reko ni uradio. Hajd nek to katolik U SRED CIVILIZOVANE EVROPE u Darryu npr. ucini u protestantkom dijelu grada?! dakle sve imaju a opet dzaba. Ili odem na Kravice, slazem liku na kasi da sam iz Sarajeva, i pola cijene platim (neci iz principa da kao "stranac" placam duplo - to nije fer, ali inace tretman normala i ponasanje ljudi)

A kad im se u face zagledas? Sve i jedan ko da su iz istog jaja ispali..mali..pjegavi..ruzni. (iako ja licno simpatisem vise IRA nego s londonske lihvare)


To se slažem, neće ti nitko ništa kod nas, kao što ne bi ni meni da se nađem ne znam gdje u BIH-SRB-CG-HR. Naprotiv, ljudi bi se pobrinuli za mene.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 07 svi 2024, 09:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10244
Lokacija: banana
Upozorenja: 3
Dalmaherc je napisao/la:
Haram je napisao/la:


Odgovorno ti tvrdim da su ljudi uopsteno na tim "nashim" podrucjima bolji ljudi. Jesu gluplji, ali su "u dushi" bolji.

Mozda to naizgled nije tako jer su okolnosti takve kakve jesu, germani npr. da su zivjeli i da zive u tim okolnostima koje su vecinom rezultat geopolitike, bili bi deset puta gori. Ne zaboravimo: Nisu nasa plemena potrpala zhidove u peci pa ih spalili nakon sto su im prethodno povadili zlatne zube i odsjekli cak i kosu - da se i taj resurs iskoristi, nasiroko poznata germanska efikasnost. Ovo samo kao jedan primjer. Meni je dugo trebalo da prozrem u neke kutke tog mentaliteta ali ustvari se malo toga sustinski promjenilo otkako su im DZedovi odumrli.

Uostalom, protestanti i katolici u Sjevernoj Irskoj - u dvadesetak godina jedva 4000 pobijenih na obadvije strane, a mrznja? Mrznja je DESET PUTA veca nego u BiH. Ja kad sam prosle godine prosao po zapadnoj Hercegovini, mogo sam zaleci i zaspati u sred Medjugorja na klupi niko mi nebi nista ni reko ni uradio. Hajd nek to katolik U SRED CIVILIZOVANE EVROPE u Darryu npr. ucini u protestantkom dijelu grada?! dakle sve imaju a opet dzaba. Ili odem na Kravice, slazem liku na kasi da sam iz Sarajeva, i pola cijene platim (neci iz principa da kao "stranac" placam duplo - to nije fer, ali inace tretman normala i ponasanje ljudi)

A kad im se u face zagledas? Sve i jedan ko da su iz istog jaja ispali..mali..pjegavi..ruzni. (iako ja licno simpatisem vise IRA nego s londonske lihvare)


To se slažem, neće ti nitko ništa kod nas, kao što ne bi ni meni da se nađem ne znam gdje u BIH-SRB-CG-HR. Naprotiv, ljudi bi se pobrinuli za mene.


Da, zato i kazem da su kod nas ljudi generalno bolji. Nema tog reda (i mira) ali ima puno vise one neposredne ljudskosti. I zato je velika steta sto se pojedincima, bukacima, kako na vlasti tako i na "nizim drustvenim razinama", dopusta da sipaju otrov u veoma osjetljive odnose - postratne.

Da ovaj kriz nekome zaklanja pogled - da ga budi po noci (poput zvona, ezana), onda bi to bila sasvim drugacija situacija. Ovako je cisto nepotrebno svodjenje vjerskog simbola na nivo "zapisavanja teritorije".

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 07 svi 2024, 09:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 srp 2022, 18:46
Postovi: 10244
Lokacija: banana
Upozorenja: 3
Bobovac je napisao/la:
Haram je napisao/la:





Da se ne radi o "neprepostivim teoloskim razlikama" pokazuju upravo dva primjera iz "epicentra Evrope".

Imas svabe koji su to prevazisli i napravili imperiju i OPET se po ko zna koji put lagano ali sigurno uzdizu iznad drugih i odlucuju ko imperija sta ce i kako ce (vidi samo kako su unakazili Grcku). A protestanti i katolici.


I onda imas Sjevernu Irsku gdje je ocigledno nepremostiva razlika izmedju katolika i protestanata.



U Irskoj nisi imao samo sukob između protestanata i katolika već i sukob između dvije nacije - Engleske/Britanske i Irske. Također, taj sukob je imao i elemente otpora protiv kolonijalnog zavojevača.




Citat:
Mnogo ih podcijenjujes. Da se razumijemo, meni licno bi drago bilo, ali to su pusti snovi. Oni ubrzano vec sad rade na militarizaciji drustva i gusenju svih vrsta disonantnih tonova. Ova BRD sad je neuporediva s BRD prije dvadesetak godina - devedesete da ne spominjenom. Za jos 20 godina garantujem ti da cemo imati dikataturu Berlina nad ostatkom EU a politicko stanje usporedivo s erdoanovom Turskom, ako ne i gore.



Vrlo moguće. Ali i u toj diktaturi će glavnu riječ imati USA kao i do sada,između ostalog i zato jer jer bi se inače neke zemlje razbježale od Njemačke, a ujka Sam ih je jedini u stanju sve držati na okupu.




Ali vratimo se u Novi Travnik...


Ovo drugo se slazem - to ce naravno biti pod US-kisobranom.

Sto se Irske tice, ne, zato sto se radi o "identitetskom konfliktu" (sta je "nacija" drugo no "umjetni odraz" kolektivnog identiteta?) a religija je najbitniji diferencijacijski faktor u svemu tome. Vecina Iraca, pogotovo ne u SI, npr. i ne govori vise svoj stari, maternji jezik. Vec engleski.

I u Novom Travniku se ne radi o teoloskoj raspravi izmedju religija, vec se to svodi na identifikacijsku razinu dva kolektiva i nadmoc jedne grupe nad drugom na jednoj odredjenoj teritoriji. Zato sam uvijek protiv ovakve vrste - nazovimo - represije nad malobrojnijima.

_________________
GAYPRIDE - SLAVA UKRAINI - SUPPORT IZRAILJ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 28 svi 2024, 16:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 5855
U 78 godini života u ponedjeljak 27. svibnja preminula je Ana Ivoš iz novotravničkog sela Sebešić, žena koja je skoro 31 godinu nosila križ jednog od najorutnijih ratnih zločina kojeg su nad njezinim malodobnim sinom Ivom počinili pripadnici Armije R BiH.

Ana je i sama bila žrtva kao i njezina obitelji. No, ubojstvo njezina sina Ive zločin je koji „ledi krv u žilama“.
Ivo je sa svojom obitelji, majkom Anom, ocem Adolfom te bolesnim djedom ostao u novotravničkom planinskom selu Sebešić i nakon izbijanja sukoba između Armije R BiH i HVO-a. Poput mnogih vodili su se logikom ljudi koji nikom nikakvoga zla ne bi učinili. Jedino što su željeli je ostati na svome. Ivo je s nepunih 18 godina ubijen na kućnom pragu, rafalnom paljbom, s leđa. Oca Adolfa i strica Stjepana zarobili su pripadnici Odreda El Mudžahid, a za majku Anu ubojstvo sina i zarobljavanje supruga bio je tek početak agonije.

Danima je ponižavana, vezana za banderu, silovana. Vrhunac iživljavanja ogledao se u tomu da je zločinci prisilili da sama najprije skupi udove ubijenog sina, iskopa mu grobnicu i pokopa ga u lijesu kojeg se sama napravila. Usprkos strahotmaa koje je proživjela Ana Ivoš nije odustaja od traženja pravde za svojeg okrutno ubijenog malodobnog sina Ivu. Svjedočila je o zločinu, ali krvnike nikad nije stigla ruka pravde. Majka Ana nije dočekala suđenje monstrumima čija okrutnost ostavlja bez riječi. Bit će pokopana u srijedu 29. svibnja na groblju u Sebešiću.

U znak sjećanja na njezinog sina Ivu kao i druge žrtve rata, njegove vršnjake iz ovog mjesta koji su ubijeni dok su s roditeljima pokušali pronaći spas iz ratnog pakla u kojem su se našli, Mladež HDZ BiH iz Novog Travnika, a pridruže im se i kolege iz drugih općina Središnje Bosne, godinama na Mali Uskrs organizira mimohod do spomenika u Sebešiću, podignutog na mjestu na kojem je ubijen malodobni Ivo Ivoš. Ove godine u mimohodu koji je održan po deveti put, zbog bolesti nije sudjelovala njegova majka Ana. Ali mnogima koji su je znali i dalje odzvanjaju njezine riječi zahvalnosti zbog čuvanja sjećanja na ubijenog sina. „Mnogo mi znači da moj Ivo nije zaboravljen, da se bar ovi mladi ljudi sjete njegovog stradanja.

Hvala im od sveg srca, a kazala sam im da nikoga ne mrze, da nikada nikomu ne nanesu bol, a pogotovo, ne daj Bože, bol kakvu sam ja doživjela. Nitko, naime, nije zaslužio smrt kao moj sin, ni patnju i bol kakvu ja zauvijek nosim u sebi“, riječi su ovih dana preminule Ane Ivoš.

Pravdu za svojega sina Ana nije dočekala. Jedina utjeha bila joj je da njezin sin Ivo i način na koji je ubijen nisu zaboravljeni. No, osim klture sjećanja ovaj okrutni zločin i dalje vapi za pravdom, a taj vapaj ne smije utihnuti smrću Ane Ivoš. Treba biti još glasniji sve dok ne bude konkretiziran presudom krvnicima za ovaj, jedan od najokrutnijih ratnih zločina u BiH.

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 05 lip 2024, 04:07 
Offline

Pridružen/a: 20 ožu 2024, 16:12
Postovi: 430
Pobjeda HVO-a u Lašvanskoj dolini: Raspadanje 3. korpusa Armije BiH
rat-bih-hrvatskoj/pobjeda-hvo-a-u-lasvanskoj-dolini-raspadanje-3-korpusa-armije-bih-t25513.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 10 lip 2024, 03:42 
Offline

Pridružen/a: 20 ožu 2024, 16:12
Postovi: 430
Napadi, ubojstva i otmice časnika HVO u Srednjoj Bosni
rat-bih-hrvatskoj/napadi-ubojstva-i-otmice-casnika-hvo-u-srednjoj-bosni-t25532.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 10 lip 2024, 14:33 
Offline

Pridružen/a: 20 ožu 2024, 16:12
Postovi: 430
Travanj 1993.
Mario Čerkez je napisao/la:
Sjetimo se 13. travnja 1993. godine i pokušaja zarobljavanja Darka Kraljevića i atentat na njega. Zatim 14. travnja 1993. godine i kidnapiranja četiri člana zapovjedništva brigade HVO-a u Novom Travniku i odvođenje istih u Oparu. Također, sjetimo se i 15. travnja 1993. godine i ubojstva četiri pratitelja zapovjednika brigade HVO-a u Zenici Živka Totića i njegovog zarobljavanja koje je trajalo skoro 2 mjeseca.

https://viteski.ba/viteski-specijal/mar ... -travniku/


Charles Shrader u svojoj knjizi piše da su muslimanske otmice časnika HVO-a iz travnja 1993.
"podsjećale na klasičnu operaciju obezglavljivanja neprijateljskog zapovjednog i nadzornog sustava".
- str. 139
Muslimansko-Hrvatski Građanski Rat U Srednjoj Bosni - Vojna Povijest 1992. - 1994.
- Charles R. Shrader

https://www.scribd.com/document/6621274 ... -1992-1994


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Novi Travnik
PostPostano: 27 lip 2024, 12:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 tra 2012, 11:30
Postovi: 5855
Novi Travnik postaje grad

https://www.vecernji.ba/vijesti/usvojen ... ad-1780448

_________________
“Doći će vrijeme kad će ljudi poludjeti, i kad budu vidjeli jednoga koji nije luda kao oni, vikat će na njega “lud si” samo zato što nije lud kao što su oni.”


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 892 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 32, 33, 34, 35, 36

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO