HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 srp 2024, 22:18.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 297 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 03 ožu 2011, 21:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:43
Postovi: 707
Lokacija: USORA! HRHB
billy je napisao/la:
neo je napisao/la:
jucer mi ispricao bivsi kolega , da su u napadu na HVO Žepče bili
angazirani i pripadnici HVO-a Usore.
uvjerava me u istinitost svojih rijeci ,te da mu je "ispricala" osoba
iz Usore koje je sudjelovala u tim napadima.
navodno se je to moralo drzati u "tajnosti" ????

imali netko ikakvih spoznaja o mogucnosti takve price ???



samo da potvrdim,navod tvog kolege :))

Što se tiče učešća HVO-110 u napadu na Žepče ,bilo je toga ali samo u artiljerijskoj podršci .
Jedan tenk 55-a i jedna haubica od 105 mm koje su dejstvovale iz rejona Crnog vrha (odmaralište Kiseljak ) a pucali su na dio oko raskrsnice u Šeheru i u pravcu vaših linija prema Maglaju .
Isto tako se koristila i logistika HVO 110-e ( mislim prje svega na municiju i granate za MB 82 mm i 120 mm ) koje su dovozene u Tesanj iz skladista u Zabljaku ,i Potočanima .
Nikada HVO 110-a nije ljudstvom učestvovala u napadima prema Žepču , pred deblokadu Tešnja ,odnosno pred planiranu akciju koja je trebala uslijediti ako se ne postigne dogovor sa čelnicima HZ-HB o istoj u rejonu Crnog Vrha ,je ponovo dovučen tenk i pomenuta haubica te 2 MB 120 .A koje su opsluzivali pripadnici Arbih iz Dobojske brigade .
ima toga još al ' za sad samo to ,ako koga interesuje mogu jos navesti par podataka o saradnji Usore i Tešnja u vezi dejstava prema Žepču .


Prvo da ti odgovorim na ovaj post.
Ako administracija misli da ovo zaslužuje posebnu temu nek ju otvori.

HVO-110 nije imala haubicu 105mm, imala ju je armija i nalazila se u Lepenici, i brodski top što se nalazio u Polju (Žabljak-Ljetnić) nije bio od Hvo-a.
Što se tiče tenka T-55 on nikad nije vidio Žepča.
Neću reći da neki Hrvati(prije svega koji su bili u policiji u Tešnju) možda i nisu sudjelovali u napadima na Žepče, ali ni jedan pripadnik 110-te nije vidio Žepča u tom kontekstu.
Pošto vidim da jako dobro poznaješ situaciju u tom periodu i da si neke stvari dobro napisao, idem te ispraviti samo u onim krivim.

_________________
Oprošteno jest grješnima: Zulumćaru, ubojici, Oprošteno svima, svima, samo nije izdajici!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 03 ožu 2011, 21:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:43
Postovi: 707
Lokacija: USORA! HRHB
billy je napisao/la:
MRSHO je napisao/la:
Ima Usorana ovdje pa će to malo jasnije opisat.

A ti billy mi reci svoje viđenje oko pokušaja blokade, rušenja hrvatske vlasti i formiranja naše općine na lijevoj obali Usore 1995. Izvlačenje čamcima i sl.? Ajde kad si toliko upućen...


Pa eto ,mrsho govorim ono sto znam ,u tom periodu sam bio na takvom mjestu da sam mogao doci do tih informacija ,ako grijesim neka me netko ispravi ,ja govorim one informacije koje smo mi u 207-Pousorskoj Ljutoj imali (čuli ste za nju nadam se :)) Sto se tice HVO 110-a od mene kao pripadnika ARBIh sve pohvale .
U svakom slucaju saradnja izbedju Arbih i 110 a posebno 207 P ljute je bila na posebnom nivou ,u vrijeme dok je u 110 -oj utjecaj imao legendarni Kava ,njegovi dogovori sa legendom Omahom su bili zakon ,mi krenemo na Vitkovce,(rejon Gojakovca ,Bazen ,Kerica Brdo , 110 roka artiljerijom ,kad treba podrska 110-oj na liniji ,pretezno na Vinogradima i Pjeskovitoj kosi, Omaha salje pripadnike IDV Jelah i IDV bukva ( IDV Bukva je inace u sklopu drugog bataljona 202 citavo okruzenje cuvao liniju na dijelu Pjeskovita Kosa potez prema Vinogradima uz punu podrsku 110-e .Sto se tice napada u pravcu Zepca ,ponavljam 110-a nije isla ljudstvom ali je nezvanicno pomagala artiljerijom ,ako ne vjerujete meni pitajete lokalnog tajkuna sa sivše , vlasnika par firmi u Usori i Rijeci (hotel Split ) u Zabljaku koji je u to vrijeme bio na haubici 105 mm , isto tako mogu reci da su pripadnici HVo 110 iz postrojbe USORSKA TORCIDA ( ko zna . koja je zna ko ne zna dva ) ucestvovali u vracanju linija u rejonu Rujnickog brijega i Kraljevog brda ,tada su tu bili pripadnici teslicke brigade i studentske brigade iz BL .U tim akcijam sto se tice 110-posebno se iskazao tip kod nas poznat kao "plasticna glava " eto toliko ,nije mi namjera da provociram niti vrijedjam nego hocu sa ove realne vremenske distance da shvatim zasto je doslo do sukoba izmedju nas, po meni nepotrebnog i pogubnog sukoba
uz duzno postovanje prema svim Komusancima pozdrav iz Tesnja :))


Ako me pamet služi bio si u 207- Jelaškoj.
Usorska Torcida su pripadnici interventnog voda Rosulje, a Poskoci su bili potočanci.
Da se vratim na Žepče, T-55 nikad nije vidio Žepča, možda ona 72-dvojka (Garavi Zeko) koju smo zajedno uzeli kad vam je pala linija na Miljanovcima. (Interventni vod iz Žabljaka vraćao liniju, u kojem je bilo i Muslimana, i dan danas viđam i poštujem te svoje suborce ekstra momci).
Ajmo dalje...

_________________
Oprošteno jest grješnima: Zulumćaru, ubojici, Oprošteno svima, svima, samo nije izdajici!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 03 ožu 2011, 21:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 18:43
Postovi: 707
Lokacija: USORA! HRHB
billy je napisao/la:
MRSHO je napisao/la:
Ima Usorana ovdje pa će to malo jasnije opisat.

A ti billy mi reci svoje viđenje oko pokušaja blokade, rušenja hrvatske vlasti i formiranja naše općine na lijevoj obali Usore 1995. Izvlačenje čamcima i sl.? Ajde kad si toliko upućen...





formiranje opštine OK , jedino ne kontam ovo izvlačenje čamcima , formiranje opštine je dogovoreno 93 u sali za sastanke u zgradi opštine tešanj (Bratić,Kulić i ekipa iz USore,tu nije bilo frke ,problem je bio otici na Tesanjku i reci ljudima da od tog i tog datuma nisu vise u opstini tesanj ,zato se i desilo ono jajarenje/flasarenje (flashe od mineralne pune skepticke ) bicakcica na _tesanjci .jbg moralo se u tu opcinu Usora su trebale uci i sela rosulje i vukovo ,ali zbog politike "vise" politkike to je izostavljeno pa se desava da u jednom danu iz ti h sela se iseljava oko 60 porodica ,u pravcu Sivse a zatim prema R rvatskoj na otok Brač i u zagreb
tada hrvati iz Rosulja prodaju svoje domove za pisljivih 30-40 hiljada maraka i odlaze u pravcu zagreba (vecina )i samom time se teritorijea opcine usora smanjuje za skoro 24 % .otpadaju Rosulje Novo Selo dio) Vukovo Potocani ,Komusanci ,Krizanovici ,blazevci nastrateskoj i jednoj od najgorih linija pprema VRs (Križ). Procitah skoro u nekom postu o ovoj temi da je na zabljaku 1995 ranjen jedan a ubijena 2 pripadnika Hvo (ili dva ranjena jedan mrtav )propaganda cini cuda ,to je cista laz ,jer poslednji ubijeni pripadnik Hvo od strane pripadnika arbih je ubijen 93 i to u kafanskoj svadji ,jes da je lik bio zapovjednik Vojne policije u HVo 110-a legendarni john al jbg rat je

Svaka čast za ovaj post.
Ova sela su trebala pripast općini Usora.
Svi momci iz ovih sela su bili u 110-toj i bila su uglavnom hrvatska, rasprodana kasnje u bezcjenje.

A sad ide onaj najružniji dio.
Što se tiče pokojnog Džoa, tu si u pravu kafanska posla... (ako me pamet dobro služi momak koji ga je ubio kasnje je također negdje poginuo?).
24/25.12.95.g. 2 momka 3 gardijske su ubijena kada su se vraćala sa ponoćke iz Žabljaka, a jedan je ranjen.
Istraga nikad nije provedena, znaš sam tko ju je sabotirao(čuvena šemsina policija).
Što se tiče čamaca, na temi Usora sam pobrkao datume, ne radi se o 95g, nego o 11.1.96.g????
Nakon što je potpisan Dejton, vi sa čamcima prelazite Usoru, ulazite u Alibegovce i Ularice, blokirate Žabljak/Tešanjku, dovodite vaše specijalne postrojbe.
Mi prema Srbima napuštamo linije i pravimo ih prema vama.(Ularice, Debelo Brdo, Tešanjka Žabljak, vi kod diska Amerika mi u šumi iznad), s tim da se naš dio snaga nije mogao nikako prebacit na drugu stranu Usore jer ste ih vi izolirali ili su držali prema Srbima, a opet nisu imali komunikaciju prema nama.
E sad prijatekju moj dragi i susjedu, objasni mi kako se ovo zove??? 11.1.96.g.je u pitanju, kako ovo nazvat??
Za ovo vas sram može bit!

_________________
Oprošteno jest grješnima: Zulumćaru, ubojici, Oprošteno svima, svima, samo nije izdajici!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 03 tra 2011, 11:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32443
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 05 tra 2011, 22:22 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2011, 11:04
Postovi: 6
HVO-110 je napisao/la:
billy je napisao/la:




formiranje opštine OK , jedino ne kontam ovo izvlačenje čamcima , formiranje opštine je dogovoreno 93 u sali za sastanke u zgradi opštine tešanj (Bratić,Kulić i ekipa iz USore,tu nije bilo frke ,problem je bio otici na Tesanjku i reci ljudima da od tog i tog datuma nisu vise u opstini tesanj ,zato se i desilo ono jajarenje/flasarenje (flashe od mineralne pune skepticke ) bicakcica na _tesanjci .jbg moralo se u tu opcinu Usora su trebale uci i sela rosulje i vukovo ,ali zbog politike "vise" politkike to je izostavljeno pa se desava da u jednom danu iz ti h sela se iseljava oko 60 porodica ,u pravcu Sivse a zatim prema R rvatskoj na otok Brač i u zagreb
tada hrvati iz Rosulja prodaju svoje domove za pisljivih 30-40 hiljada maraka i odlaze u pravcu zagreba (vecina )i samom time se teritorijea opcine usora smanjuje za skoro 24 % .otpadaju Rosulje Novo Selo dio) Vukovo Potocani ,Komusanci ,Krizanovici ,blazevci nastrateskoj i jednoj od najgorih linija pprema VRs (Križ). Procitah skoro u nekom postu o ovoj temi da je na zabljaku 1995 ranjen jedan a ubijena 2 pripadnika Hvo (ili dva ranjena jedan mrtav )propaganda cini cuda ,to je cista laz ,jer poslednji ubijeni pripadnik Hvo od strane pripadnika arbih je ubijen 93 i to u kafanskoj svadji ,jes da je lik bio zapovjednik Vojne policije u HVo 110-a legendarni john al jbg rat je

Svaka čast za ovaj post.
Ova sela su trebala pripast općini Usora.
Svi momci iz ovih sela su bili u 110-toj i bila su uglavnom hrvatska, rasprodana kasnje u bezcjenje.

A sad ide onaj najružniji dio.
Što se tiče pokojnog Džoa, tu si u pravu kafanska posla... (ako me pamet dobro služi momak koji ga je ubio kasnje je također negdje poginuo?).
24/25.12.95.g. 2 momka 3 gardijske su ubijena kada su se vraćala sa ponoćke iz Žabljaka, a jedan je ranjen.
Istraga nikad nije provedena, znaš sam tko ju je sabotirao(čuvena šemsina policija).
Što se tiče čamaca, na temi Usora sam pobrkao datume, ne radi se o 95g, nego o 11.1.96.g????
Nakon što je potpisan Dejton, vi sa čamcima prelazite Usoru, ulazite u Alibegovce i Ularice, blokirate Žabljak/Tešanjku, dovodite vaše specijalne postrojbe.
Mi prema Srbima napuštamo linije i pravimo ih prema vama.(Ularice, Debelo Brdo, Tešanjka Žabljak, vi kod diska Amerika mi u šumi iznad), s tim da se naš dio snaga nije mogao nikako prebacit na drugu stranu Usore jer ste ih vi izolirali ili su držali prema Srbima, a opet nisu imali komunikaciju prema nama.
E sad prijatekju moj dragi i susjedu, objasni mi kako se ovo zove??? 11.1.96.g.je u pitanju, kako ovo nazvat??
Za ovo vas sram može bit!




evo nakon nekog vremena ,stigoh da se javim(zjbana ova recesija nema predaha :DDD )
Ako si mogao skontati iz mojih postova (2 sad za sad) nemam namjeru da provociram , činjenice i samo činjenice je ono što me interesira .
Momak koji je ubio Džoa je poginuo na Maglaju 94 (prebačen je tamo ,baš zbog tog ubistva) znam mu ime i prezime al' nebitno neka im je obadvojici laka crna zemlja .
Što se tiče tih čamaca 96,i čitave te situacije ,kažeš da si bio u šumici ,ja sam bio u potoku ispog crkve nekih 300-500 metara iz pravca ljetinica ,znači na drugoj strani .I naravno čitavu tu akciju je provodio "MUP" čitaj Šemso ,znači Armija nije učestvovala direktno al je bila u pripravnosti .Mozda se sjetiš da je prije svega toga došlo do par incidenata izmedju HVO-a i policije u Jelahu (frka na mostu u jelahu zbog kamiona HVO-a),zatim premlacivanje jedne djevojke od strane pripadnika HVO-a(muslimanke) ustvari nabacivanja omče oko vrata ) na raskrsnici za Omanjsku ,miniranje kamionske prikolice u Rosuljama (u kasarni/vojarni HVO-a),ispaljivanje RPG-a na Logistički centar HVO-a u Rosuljama ,na putnoj kom. Teslic-Doboj Poslednja dva slucaja su rijesena i dokazano je da su to pocinili pripadnici HVO-a ako hoces mogu napisati i imena počinilaca jer su oba evidentirana u evidenciji Vojne Policije i 110-e i 207-PLJ briade.Zatim privodjenje maloljetnika iz Ljetinica (3 djecaka) i njihovo pritvaranje u kontejner ispred logistickog centra u rosuljama koje su ucinili pripadnici HVO-a i to (inicijali ):G M, B M ,G K,svi iz Rosulja
Da se vratim na temu čamaca ,uzrok svega toga je bio (nadam se da ćeš se složiti ) preuzimanje od strane HVO-a 12 -15 rovova od dobojske brigade desno od putnikovog brda prema Usori. A sve to nakon dejtonskog sporazuma, eh sada da me bude sram ??!!!! čega jel tebe sram što si branio svoje ,ili treba mene da bude sram što branim svoje ,iskreno najradje bih da sa tobom popijem kafu il na tesanjci il u jelahu pa da se ispricamo ko ljudi .
Mišljenja sam da smo mi u Usori/tešnju dokazali svima kako se brani Bosna zajedno i složno ,da su kojim slučajem svi radili ovako pa čovječe gdje bi nam bio kraj .
I još nešto ,tvoj navod o ubijenim gardistima ,fakat s kim god sam pričao ne zna niko ništa bar s ove uslovno rečeno naše strane ,al cu da se raspitam ,jer vjeruj da prvi put to čujem ovdje .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 05 tra 2011, 22:58 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2011, 11:04
Postovi: 6
HVO-110 je napisao/la:
billy je napisao/la:


samo da potvrdim,navod tvog kolege :))

Što se tiče učešća HVO-110 u napadu na Žepče ,bilo je toga ali samo u artiljerijskoj podršci .
Jedan tenk 55-a i jedna haubica od 105 mm koje su dejstvovale iz rejona Crnog vrha (odmaralište Kiseljak ) a pucali su na dio oko raskrsnice u Šeheru i u pravcu vaših linija prema Maglaju .
Isto tako se koristila i logistika HVO 110-e ( mislim prje svega na municiju i granate za MB 82 mm i 120 mm ) koje su dovozene u Tesanj iz skladista u Zabljaku ,i Potočanima .
Nikada HVO 110-a nije ljudstvom učestvovala u napadima prema Žepču , pred deblokadu Tešnja ,odnosno pred planiranu akciju koja je trebala uslijediti ako se ne postigne dogovor sa čelnicima HZ-HB o istoj u rejonu Crnog Vrha ,je ponovo dovučen tenk i pomenuta haubica te 2 MB 120 .A koje su opsluzivali pripadnici Arbih iz Dobojske brigade .
ima toga još al ' za sad samo to ,ako koga interesuje mogu jos navesti par podataka o saradnji Usore i Tešnja u vezi dejstava prema Žepču .


Prvo da ti odgovorim na ovaj post.
Ako administracija misli da ovo zaslužuje posebnu temu nek ju otvori.

HVO-110 nije imala haubicu 105mm, imala ju je armija i nalazila se u Lepenici, i brodski top što se nalazio u Polju (Žabljak-Ljetnić) nije bio od Hvo-a.
Što se tiče tenka T-55 on nikad nije vidio Žepča.
Neću reći da neki Hrvati(prije svega koji su bili u policiji u Tešnju) možda i nisu sudjelovali u napadima na Žepče, ali ni jedan pripadnik 110-te nije vidio Žepča u tom kontekstu.
Pošto vidim da jako dobro poznaješ situaciju u tom periodu i da si neke stvari dobro napisao, idem te ispraviti samo u onim krivim.





A zar nije haubica 105 mm bila na mjestu gdje je sad ambulanta na Siviši,jel ono bila prakirana ispred kafea Amor na Sivši kad smo se vratili sa Pjeskovite Kose ,jel ono Meho (Mehmedalija) K.bio nišandzija na istoj ,kad se uzimala Šumarova kuca(iznad Omanjske) ,zar ista haubica nije gadjala četničke rovove kod Lovačke kuce 93 kad je bila akcija na Merjemovki kad je 207 radila taj dio , toliko od mene , pozdrav Lavovima :)))


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 05 tra 2011, 23:52 
Offline

Pridružen/a: 22 vel 2011, 11:04
Postovi: 6
Mar-kan je napisao/la:
slika




imam negdje u kutijama i sliku ,rasporeda snaga arbih i 110 prema četnicima ,položaji mb-120 i mb 82 i haubice "sanela" sa Vukova
postam čim nadjem i skeniram
eh josh da neko ima snimak one pjesme iz 92 :tekst ide ovako otprilike : i omanjska tu je blizu dat ce njima analizu , pa nešto slčno ............... nece preko sivše ,progovara sa Usore vila ,nikad Bosna srpska nije bila ?!!?!
?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 21 lip 2011, 23:41 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 22:38
Postovi: 4371
zapovjednik je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:

I vratili su se. A da ste vi pobijedili hrvati bi bili istjerani i ne bi se vratili. Stoga je dobro za BiH da su u Žepču pobijedili hrvati.

Ko je kriv sto se Hrvati slabo vracaju,Bosnjaci se vracaju na svoje.


Kriv je onaj Vehabija u Konjicu sto je pobio povratnicku porodicu na badnju vecer.
Kriva je vlada sto hrvatima ne da poso i radi na tome da hrvatima bude sto teze u BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 22 lip 2011, 00:22 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 22:38
Postovi: 4371
****** zale sto su napali HVO u zepcu i sad vrte neke price kako su trebali ic skupa kako nije trebalo doc do tog sukoba....
A na mjestima i u gradovima gdje ABiH pobjedila tu negovore danas da je trebalo ic skupa da nismo trebali ratovast medusobno.... eh ko vas nezna.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 22 lip 2011, 09:01 
Offline

Pridružen/a: 27 kol 2010, 08:22
Postovi: 4662
VUKsaJUGA je napisao/la:
****** zale sto su napali HVO u zepcu i sad vrte neke price kako su trebali ic skupa kako nije trebalo doc do tog sukoba....
A na mjestima i u gradovima gdje ABiH pobjedila tu negovore danas da je trebalo ic skupa da nismo trebali ratovast medusobno.... eh ko vas nezna.

Nije trebalo nikako bit rata u BiH.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 22 lip 2011, 10:54 
Online
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 18:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
zapovjednik je napisao/la:
Nije trebalo nikako bit rata u BiH.

Naravno, trebalo je pustit Srbe da ju urede po svojoj želji, a kad je već došlo do nesretnog sukoba u kojem su se Srbi namirili, onda je trebalo pustit vas da uredite dio koji nisu kontrolirali Srbi po svojim željama. Jel tako? :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 27 lip 2011, 23:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 22:21
Postovi: 11
Lokacija: BOSNA PRKOSNA OD SNA
Gledam ove dokumente što je postavio Praljak o naredbi za ubijanje žena , djece ....

Hmmmm a jeli neko zna slučajno jesu li živi danas potpisnici ovog dokumenta - naredbe, gdje su i šta rade.

Bio sam pripadnik ABiH i za 4 godine rata nikad ni u jednoj naredbi nije stajalo ništa ni slično, a prošao sam stotine i stotine ratišta .

Sukob ABiH i HVO ( ali ne i HOS-a ) se nije moga izbjeći, al to je duuuuuga tema, jedno je sigurno da nije bilo "čistih i nevinih " politika je počela rat, politika ga je i završila, mi smo bili samo oni koji su plaćali cijenu na ovaj ili onaj način.

_________________
>>>>> I KRV SVOJU ZA BOSNU MOJU <<<<<


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 28 lip 2011, 08:50 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25058
Lokacija: Heartbreak Hotel
patriotbosne je napisao/la:

Sukob ABiH i HVO ( ali ne i HOS-a ) se nije moga izbjeći,


HOS nije ni mogao sudjelovati jer nije ni postojao već je bio inkorporiran u sastav HVO-a. Bilo je doduše i kasnije par beznačajnijih grupica na muslimanskom teritoriju koji su nosili HOS oznake ali to je sve zanemarljivo i što je najvažnije taj HOS je bio većinski muslimanski i podređen zapovjedništvu ABiH.

Stoga je svako spominjanje HOS-a kao relevantne vojne snage besmisleno, pogotovu nakon 1992.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 28 lip 2011, 09:10 
Offline

Pridružen/a: 28 ruj 2009, 22:16
Postovi: 1154
Lokacija: Tamo gdje je Srednja Bosna gdje je Vlasic planina, Vilenica, Bukovica, Lasvanska dolina...
Bobovac je napisao/la:
patriotbosne je napisao/la:

Sukob ABiH i HVO ( ali ne i HOS-a ) se nije moga izbjeći,


HOS nije ni mogao sudjelovati jer nije ni postojao već je bio inkorporiran u sastav HVO-a. Bilo je doduše i kasnije par beznačajnijih grupica na muslimanskom teritoriju koji su nosili HOS oznake ali to je sve zanemarljivo i što je najvažnije taj HOS je bio većinski muslimanski i podređen zapovjedništvu ABiH.

Stoga je svako spominjanje HOS-a kao relevantne vojne snage besmisleno, pogotovu nakon 1992.


Ovaj novi forumaš je tendenciozno isključio HOS iz sustava HVO (ko biva ovi nešto bolji - ko današnji platformaši) mada su nakon inkorporacije u HOS-a u HVO pripadnicima HOS-a priznati stećeni činovi a dobar dio ih se zadržao u zasebnim postrojbama koje su preimenovane u PPN postrojbe HVO-a te tako bili profesionalani i vrijedan dio HVO-a.... e sad ni komplet HVO nije sudjeloavao u sukobu sa ABiH odnosno jedan dio nije imao sukoba - posavina, tuzla, bihaćki đep pa je moga i dodati i (ali ne i cijeli HVO) ali nije... zanimljivo je i treba navesti da sukobi gdje je jedan narod (pa i vojska tog naroda) bio dominantniji značajnijeg sukoba nije bilo... a sukob se teško mogao izbjeći.... dvije vojske i dva interesa na jednom području ne ide to baš zajedno... odnosno ide ali neminovno vodi u rat..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 28 lip 2011, 17:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 22:21
Postovi: 11
Lokacija: BOSNA PRKOSNA OD SNA
sioux111 je napisao/la:
Bobovac je napisao/la:

HOS nije ni mogao sudjelovati jer nije ni postojao već je bio inkorporiran u sastav HVO-a. Bilo je doduše i kasnije par beznačajnijih grupica na muslimanskom teritoriju koji su nosili HOS oznake ali to je sve zanemarljivo i što je najvažnije taj HOS je bio većinski muslimanski i podređen zapovjedništvu ABiH.

Stoga je svako spominjanje HOS-a kao relevantne vojne snage besmisleno, pogotovu nakon 1992.


Ovaj novi forumaš je tendenciozno isključio HOS iz sustava HVO (ko biva ovi nešto bolji - ko današnji platformaši) mada su nakon inkorporacije u HOS-a u HVO pripadnicima HOS-a priznati stećeni činovi a dobar dio ih se zadržao u zasebnim postrojbama koje su preimenovane u PPN postrojbe HVO-a te tako bili profesionalani i vrijedan dio HVO-a.... e sad ni komplet HVO nije sudjeloavao u sukobu sa ABiH odnosno jedan dio nije imao sukoba - posavina, tuzla, bihaćki đep pa je moga i dodati i (ali ne i cijeli HVO) ali nije... zanimljivo je i treba navesti da sukobi gdje je jedan narod (pa i vojska tog naroda) bio dominantniji značajnijeg sukoba nije bilo... a sukob se teško mogao izbjeći.... dvije vojske i dva interesa na jednom području ne ide to baš zajedno... odnosno ide ali neminovno vodi u rat..


---------------------------------------------------------------------------------------

HOS je postojao tokom 1992, tu nema pogovora, jeste bilo Muslimana u HOS-u ali je ipak većinski sastav bio od Hrvata.
Na kraju krajeva , zajedno sam jedno kratko vrijeme ( 50-tak dana) držao liniju sa pripadnicima HOS-a prema VRS , znam kakve su komande dobijali, kako su ABiH doživljavali i nisam tek tako pomenuo tu činjenicu da NIJE moglo doći do sukoba između ove dvije vojne frakcije, jer za razliku od HVO-a koji je prilikom polaganja zakletve vojnika ( vojaka ) u Žepču 1992 u pozadni puštao HIMNU NEZAVNISNE REPUBLIKE HRVATSKE isticao zastave i obilježja NEZAVISNE REPUBLIKE HRVATSKE, pominjao u govoru i obraćanju vojnicima ciljeve NEZAVISNE REPUBLIKE HRVATSKE isto kao što su vojnici REPUBLIKE SRPSKE u to doba zaklinjali se u SRBIJU te isticali transparente SRBIJE i RAVNOGORSKOG ČETNIČKOG POKRETA , HOS je i tada svojim vodstvom bio naklonjen precjedništvu i vladi NEZAVISNE DRŽAVE BOSNE I HERCEGOVINE a u tome je velika razlika, nisu đaba Blaža Kraljevića "roknuli" Hrvati još na samom početku, jer je taj čovjek bio orijentisan ka odbrani BiH i odbrani njenog suvereniteta i integriteta, to je smetalo HVO koji je osim vojne bio i politička organizacija, HOS to nije bio. ( ovdje ni najmanje neopravdavam pripadnike ABiH koji su itekako znali isticati islamska obilježja, himne, pjesme paralelno sa DRŽAVNOM ZASTAVOM što svakako je moralo zasmetati Hrvatima)

Na kraju krajeva HVO i Hrvatsko rukovodstvo na čelu sa Matom Bobanom se zvanično sastalo u Maju 1992 godine sa ozloglašenim zločincem Radovanom.K i sklopili su sporazum o nenapadanju, jer kako u njihovim izjavama i sami akteri kažu, između Hrvata i Srba u BiH nema otvoreni pitanja u smislu teritorija, te shodno tome nema potrebe za bilo kakvim vojnim akcijama jedni protiv drugih što se uglavnom poštivalo u Žepču, Kiseljaku, Varešu, Vitezu, Mostaru, Stocu, Konjicu ( sve mijesta gdje je bilo sukoba ) a za to vrijeme dok su se sklapali sporazumi sa agresorom koji je namalo prije skrkako 1.000.000 granata po Vukovaru i Vinkovcima na djelu je bilo klasnično etničko čiščenje Muslimana od te iste srbo-četničke armade podržane od strane 5 vojne sile u evropi JNA, gradovi sa većinskim Muslimanskim življem su u roku 2-3 mijeseca zbrisani sa lica zemlje u istočnoj Bosni, a svi preostali su stavljeni u okruženje sa teškim poslijedicama bombardovanja i izgladnjivanja Muslimana i Hrvata u njima
.
To je bila greška hrvatskog rukovodstva jer su oni tada gledali da osnuju HZHB zajedno u ljubavi sa četnicima koji su htjeli veliku Srbiju sa dijelom i Hrvatske ,pa se vjerovatno taj čin može uzeti kao klica za sukobe HVO-a sa ABiH, jer HVO nikako nije mogao biti saveznik i nama i VRS istovremeno.

U svakom slučaju, vraćam se na temu "Napada ABiH na Žepće " i onih faksimila dokumenata o naredbi za ubijanje i zarobljavanje, jeli neko zna gdje su i šta rade potpisnici ove naredbe od strane ABiH, baš me zanima , možda su sada u komandi OS BiH nebi me začudilo.

_________________
>>>>> I KRV SVOJU ZA BOSNU MOJU <<<<<


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 28 lip 2011, 17:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 svi 2009, 10:57
Postovi: 9626
Lokacija: HR HB
karadžić-boban, tuđman-milošević,...čuj dogovorili, ko biva poštenjačine svi bili pa se držali dogovora, jeste kao i vojska "primirja"...a gdje ti je salveta jarane?

borgovu pamet obično obrišemo...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 28 lip 2011, 18:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 22:21
Postovi: 11
Lokacija: BOSNA PRKOSNA OD SNA
bumbar92 je napisao/la:
karadžić-boban, tuđman-milošević,...čuj dogovorili, ko biva poštenjačine svi bili pa se držali dogovora, jeste kao i vojska "primirja"...a gdje ti je salveta jarane?

borgovu pamet obično obrišemo...


--------------------------------------------------------------------------------------

Dogovora i talova je bilo, posebice između bosanski Hrvata i Srba jer su iza njihovi leđa stajale dvije velike i jake države Hrvatska i Srbija.

Muslimanski narod je mali narod na balkanu, mi jesmo "većina" u BiH ali smo manjina u odnosu spram Srba i Hrvata .

Za Muslimane u BiH od strane Beograda - Miloševića je bio predviđen scenarij NESTANKA I ISTREBLJENJA a to je javno na TV-u i najavio Karadžič još 6 mijeseci prije rata da če Muslimanski narod nestati u Bosni ako počne rat, na to su računali Srbi pa samim time nisu htjeli ulaziti ni u kakve pregovore sa Muslimanima koji još i nisu imali nikakvu relevantnu vojnu formaciju iza sebe izuzev sitnih grupica Zeleni Beretki, Patriotske Lige i seoski straži, da napomenem prvi pregovori pod patronatom UN-a između Srba i A BiH su se počeli dešavat krajem 1992 , a samim time Hrvati i Hrvatska nisu vjerovatno ni željeli ulazit u konflikt u BiH sa Srbima i JNA kada se več predviđa nestanak Muslimana, bez obzira što je BiH bila več priznata i nezavisna država ( ovdje mislim maksimalno otvoren sukob tj da npr jedinica HVO iz Kiseljaka pistigne u pomoč Patriotskoj Ligi u Zenici u cilju oslobađanja grada ).

Bez Hrvata i njihovi glasova na referendumu 1992 B i H nikada nebi postala nezavisna država i tu nema pogovora !!!!!!!!!, ali kad je več agresija krenula i kada su dan za danom brisani gradovi s lica zemlje kao što su Zvornik, Višegrad, Bijeljina, Foča, Prijedor, Sanski Most mora se priznat da je daj čin potpisa o nenapadanju između HVO i VRS bio od taktičke važnosti za Hrvate jer bi time ostali i opstali na svojim vjekovnim područijima bez borbe
( ovdje isključujem posavinu koju je Tuđman poklonuo srbima tj Miloševiču) evo link emislije HRVATSKE TELEVIZIJE u kojoj se javno priznaje PRODAJA HRVATSKE POSAVINE SRBIMA nije nikakav Musliman snimio več Hrvati, pa ako meni nevjerujete.

http://www.youtube.com/watch?v=PdCS_7Bh ... re=related

A za dogovore između Tuđmana i Miloševiča postoji evo nedavno prikazan film na televiziji Srbije gdje se poprilično vjerodostojno prikazuje šta su i kako su njih dvojica dogovarali , da bi na kraju donedavni predcjednik REPUBLIKE HRVATSKE Mesić javno i jasno rekao da su krivci za sva zla koja su nas zadesila i u Bosni i u Hrvatskoj isključivo Franjo Tuđman i Slobodan Milošević., evo vam i link za taj film ako neko meni nevjeruje.

http://www.youtube.com/watch?v=4gw_7eD6nPA

http://www.youtube.com/watch?v=tuuXgDnO-_Q

Kasnije kada se rat uveliko rasplamsao, i u tom ratu nastala i A BiH ( a eto zovite je i muslimanska armija nebitno ) nije bilo mrsko ni Aliji Izetbegoviću pomalo dogovarat, pegovarat, trgovat sa muslimanskim, hrvatskim i srpskim selima i gradovima, ja ni njega neopravdavam nipošto, pa su se dešavali progoni Hrvata iz Kaknja npr a ovamo Muslimana iz Konjica , meni ni Srebrenica nije baš potpuno jasna ali to je druga tema.

Žao mi je stanovništva sva tri naroda koji su ubijani, terorisani, ranjavani, protjerivani u ime nečiji ideja i dogovora, rane su još prisutne i teško če zacijeliti.

Molim jedinog Boga da nas sačuva u budučnosti od rata, ubijanja, gladi i bijede koju smo preživili a posebice ovakvi likova koji se "znaju dogovoriti".

Iskreno gledajući trenutnu političku situaciju u BiH stvara mi se bojazan da ovakvi političari koji su sad na vlasti nemaju ni trunke osječaja za narod , skoro da sam siguran da im nebi bilo mrsko ponovo sva tri naroda dovesti na nivo sukoba kako bi oni pokazali da se "čvrsto bore za nacionalni interes "

Pozdrav !

_________________
>>>>> I KRV SVOJU ZA BOSNU MOJU <<<<<


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 28 lip 2011, 18:39 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 15:13
Postovi: 1747
@patriotbosne
Bosna i Hercegovina
Hrvatska zajednica HercegBosna
Hrvatsko Vijeće Obrane
Ovako je započinjao svaki dokument! Čak i u vremenima najžešćih sukoba HVO i tzv ABiH.
Premda iskreno, popišam se ja na tu BiH!

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 28 lip 2011, 19:28 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25058
Lokacija: Heartbreak Hotel
Citat:
Na kraju krajeva , zajedno sam jedno kratko vrijeme ( 50-tak dana) držao liniju sa pripadnicima HOS-a prema VRS , znam kakve su komande dobijali, kako su ABiH doživljavali i nisam tek tako pomenuo tu činjenicu da NIJE moglo doći do sukoba između ove dvije vojne frakcije,


Heh, nije moglo u mjestima gdje uopće nije bilo muslimansko-hrvatskog sukoba. U mjestima gdje je tih sukoba bilo bivši HOS-ovci su u pravilu bili najžešći borci protiv svojega "cvijeća".

Citat:
jer za razliku od HVO-a koji je prilikom polaganja zakletve vojnika ( vojaka ) u Žepču 1992 u pozadni puštao HIMNU NEZAVNISNE REPUBLIKE HRVATSKE isticao zastave i obilježja NEZAVISNE REPUBLIKE HRVATSKE, pominjao u govoru i obraćanju vojnicima ciljeve NEZAVISNE REPUBLIKE HRVATSKE


Šta lupetaš koji klinac? Je li HOS puštao himnu BiH prigodom prisege? Nije je ni bilo. Puštao je himnu NEZAVISNE REPUBLIKE HRVATSKE jer su se borili za NEZAVISNU REPUBLIKU HRVATSKU. HVO se za to vrijeme nije borila ni za NRH ni za NDH (a za što se borio HOS), već za zaštitu i obranu svojega Hrvatskog naroda i njegovih prostora. HVO je puštao himnu Hrvatskog naroda, isticao obilježja Hrvatskog naroda i pominjao u govoru i obraćanju ciljeve Hrvatskog naroda. Za razliku od HOS-a koji je isticao himnu, ciljeve i obilježja NDH.

Citat:
HOS je i tada svojim vodstvom bio naklonjen precjedništvu i vladi NEZAVISNE DRŽAVE BOSNE I HERCEGOVINE a u tome je velika razlika,


Normalno, bili vam poslušni pa vam prijali. Samo brzo su i najgluplji Hrvati skontali da se ne isplati ginuti za ciljeve Velike Bošnjakije.

Kod:
nisu đaba Blaža Kraljevića "roknuli" Hrvati još na samom početku, jer je taj čovjek bio orijentisan ka odbrani BiH i odbrani njenog suvereniteta i integriteta,


To je bilo stvarno od velikog utjecaja na buduća zbivanja (sarkazam). Tako da su ubili Antu Prkačina a ne Kraljevića, sada bi muslimani pričali da sukoba ne bi ni bilo da je Prkačin bio živ.

Citat:
to je smetalo HVO koji je osim vojne bio i politička organizacija, HOS to nije bio.


Šta se provaljuješ čovječe, HOS je bio samo vojno krilo Hrvatske Stranke Prava Republike Hrvatske. U državi su ti bili vojnici stranaka iz druge države i tebi je to dokaz suvereniteta BiH? LOL.

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 28 lip 2011, 19:37 
Offline

Pridružen/a: 03 lip 2009, 15:13
Postovi: 1747
@Bobovac
svaka čast na strpljenju i trudu!

_________________
https://youtu.be/sJnJi5tcqxQ


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 28 lip 2011, 20:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 22:21
Postovi: 11
Lokacija: BOSNA PRKOSNA OD SNA
Bobovac, ja neočekujem ovdje da iko od Hrvata se složi samnom sa bilo čime, navikao sam da kontrirate pa bilo to istina ili ne.

Ja sam sa pripadnicima HOS-a bio na punktovima i linijama i ovdje govorim iz iskustva, svakako da pripadnici HOS-a u Žepču nisu isto razmišljali i ponašali se spram A BiH kao pripadnici HOS-a ( pa i HVO-a ) u Orašju- Odžaku jer su u posavini Hrvati debelo najebali od Srba, protjerani su svi i popaljeno im je sve pa im nije padalo napamet da sa njima sklapaju svaze.

Ubistvo Blaža ili ne svakako nebi promijenilo tok istorije, ali je to samo dokaz da HVO-u koje zasmetao u njihovim planovima bili su spremni i iči na ovakve radikalne poteze.

Možda se HOS u vrhu jeste se deklariso tako kako ti kažeš, ali ovdje govorim o Hrvatima - Bojovnicima koji nisu smatrali A BiH protivnikom, ali uđaba ovo ja mogu pisat i tvrdit kad če se uvjek neko naći da to opovrgne tačno ono što sam doživio.

Nema veze.....

Kažeš HOS se borio za NDH te 1992 a HVO za Hrvatski narod, onda mi samo reci protiv koga su se borili komandanti i borci HVO u slijedečim gradovima : Kiseljak ( metka opalili nisu prema Srbima a da jesu Sarajevo bi bilo deblokirano davno ) Varešu metka opalili nisu, Žepču nešto na početku ko počeli i skontali da je bolje nepucat na Srbe jer če popušit od njih , u Vitezu protiv koga su se borili te 1992 ( prije sukoba sa A BiH ) u Mostaru OK tjerali su JNA ali samo dok nije Boban reko STOP dalje od Stoca, u svim ovim nabrojanim gradovima su postojale HVO jedinice koje nisu te 1992 pucale ni na A BiH ni na Srbe protiv koga su se borili.

To je ustvari bilo jedno klasično ratno profiterstvo jer Kiseljak koji je bio uzgred opkoljen tokom sukoba je izašao za nekoliko milijardi maraka bogatiji iz sukoba sa A BiH nego što je ušo isto tako i Žepče.

Ali kao što reko, uđaba je ovdje pisat i nešto tvrdit i dokazivat, jer sad da kažem ja sam Musliman i tvrdim da je mijeko bijelo odma bi se našloHrvata nekoliko koji bi rekli, ****** lažeš mlijeko je uvjek bilo crno barem kod nas Hrvata.

Kažeš Velike Bošnjakije......hahah klasično izvrtanje istorije, navikli smo nema veze, koja bolan Bošnjakija, pa nožnam je pod grlom bio, klasično istrebljenje jednog naroda se dešavalo, neznam koje si godište jesil ti rat gledao na TV-u ili na liniji ( crti ) , meni se čini ovo prvo.

_________________
>>>>> I KRV SVOJU ZA BOSNU MOJU <<<<<


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 28 lip 2011, 20:55 
Offline

Pridružen/a: 17 lip 2009, 21:01
Postovi: 13614
Lokacija: ZG
Ama bolan patriot, ono što vi nećete priznat a što je točno 100% jeste da ste se (u debeloj većini borili) za "Bosnu" bez Hrvata i Srba ili tek za pokojeg ala Komšić da bude multikulti privjesak s kojim se možete hvalit međunarodnoj zajednici i mantrat im o vašoj toleranciji.

Srbi su od starta znali šta hoće i na tome radili a to je priključenje što većeg komada zemlje Srbiji uz uvjet da je maksimalno etnički očišćen od Hrvata i Muslimana što su na kraju (bar ovo potonje) poprilično uspjeli.

Mi od starta nismo znali točno što hoćemo osim da se hoćemo tuć protiv Srba i da želimo ili pripojenje Hrvatskoj zajedno s Muslimanima (WW2 Drina patetika i nostalgija đir) ili nekakvu federalnu jedinicu (livanjsko pitanje i sl) unutar BiH za nas Hrvate. Kako se ratna sreća okretala i kako je razvoj događaja dalje slijedio , tako se i naše mišljenje okretalo od proBiH i proMuslimanskog u startu do antiBiH i antiMuslimanskog na vrhuncu našeg međusobnog sukoba. Na kraju je postignut kakav takav dogovor nakon čega slijedi ono što se trebalo dogoditi u startu (odvaljivanje Srba) pa potom Dayton.

Nakon Daytona a pogotovo nakon smrti Tuđmana vi ste toliko uspjeli zatrovati naše krhke federalne međuodnose da danas imamo opet neko poluratno stanje između nas samo što nema više oružja i municije ...

Te priče Kiseljak Žepče ovo ono, Posavina blabla, spašavao je svatko svoju glavu kako je stizao, šurovali ste i vi u Mostaru sa četnicima iz Trebinja, kao i mi u Žepču sa četničkim zaleđem ...

Ono što vam uporno promiče jeste da HOS nije većinsko bilo hrvatskog naroda jer se radi o jednoj stranačkoj vojsci. Niti je mišljenje i stav HOSovaca mjerodavan po pitanju Hrvata BiH. To smo jasno i glasno više puta kao kolektiv kao narod rekli, a vi još uvijek potežete iste argumente o Kraljeviću i HOSu.

To nije nikakav problem niti je postojao miroljubivi HOS odnosno nadrkani HVO sa hercegovačkom patinom ... Radilo se o neminovnom sukobu 2 ideje.
1.Unitarna (dominantno muslimanska) Bosna
2.(Kon)Federalna BiH ili pripojenje Hrvatskoj

Nisu za to krivi nikakvi "zli Hercegovci" koji su pobili jadne HOSovce niti "zagrebačka politika HDZ-a".
To je od starta bio stav većine nas Hrvata HercegBosne ilitiga Bosne i Hercegovine ako hoćeš.

Ono što i danas ne razumijete jeste da vas nikakav pregovor razgovor i dogovor sa nama ne zanima već samo tučete silom dok vam dopuštaju i još imate obraza srat kako "šurujemo sa četnicima", a valjda bi trebali šurovat sa Marsovcima isto kao što su se valjda vaši sa istočne obale Neretve u ratu trebali kolektivno pobacat u Neretvu umjesto da naprave "bludni i najveći grijeh" i eto jebi ga nabave oružje , sanitet i hranu od Srba iz Trebinja ...

Nemojte bit jebeni licemjeri...

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 28 lip 2011, 22:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32443
patriotbosne je napisao/la:
Žao mi je stanovništva sva tri naroda koji su ubijani, terorisani, ranjavani, protjerivani u ime nečiji ideja i dogovora, rane su još prisutne i teško če zacijeliti.

Molim jedinog Boga da nas sačuva u budučnosti od rata, ubijanja, gladi i bijede koju smo preživili a posebice ovakvi likova koji se "znaju dogovoriti".

Iskreno gledajući trenutnu političku situaciju u BiH stvara mi se bojazan da ovakvi političari koji su sad na vlasti nemaju ni trunke osječaja za narod , skoro da sam siguran da im nebi bilo mrsko ponovo sva tri naroda dovesti na nivo sukoba kako bi oni pokazali da se "čvrsto bore za nacionalni interes "

Pozdrav !


A u potpisu-KRV SVOJU ZA BOSNU...

O čemu je tu riječ,prevazilazi laičko znanje psihologije...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 28 lip 2011, 22:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 lip 2011, 22:21
Postovi: 11
Lokacija: BOSNA PRKOSNA OD SNA
Ama bolan patriot, ono što vi nećete priznat a što je točno 100% jeste da ste se (u debeloj većini borili) za "Bosnu" bez Hrvata i Srba ili tek za pokojeg ala Komšić da bude multikulti privjesak s kojim se možete hvalit međunarodnoj zajednici i mantrat im o vašoj toleranciji.



BORILI SMO SE ZA OPSTANAK I PROTIV ISTREBLJENJA ZA RAZLIKU OD HVO U HERCEGOVINI I SREDIŠNJOJ BOSNI,A O PRIVJESCIMA OVAJ PUT NEĆU JER JE TEMA SUVIŠE DUGA ZA PISATI OVAJ PUT.

O KAKVOM PRIPOJENJU HRVATSKOJ SA MUSLIMANIMA GOVORIŠ KAD JE TADA BOSNA BILA PRIZNATA KO I HRVATSKA, ZAR TO NIJE LICEMJERSTVO I PRILIVODA

OKRETALA SE MIŠLJENJA I STAVOVI RUKOVODSTVA A NE HRVATA, SAMO ŠTO SU POSLUŠNICI IZ HVO U A BIH POČELI VIDJETI NEPRIJATELJA KOJI ČE SPRIJEČITI CILJEVE

ALI OTOM POTOM, OTIĆI ĆU NA DUGO I ŠIROKO, OVDJE SAM SAMO HTIO DATI PAR KOMENTARA NA SUKOB U ŽEPČU I O FAKSIMILIMA NAREDBE ZANAPADANJE ZAROBLJAVANJE I UBIJANJE KOJE JE POSTAVIO PRALJAK.

NEKO JE PROKOMENTARISO JEBEŠ OVU BIH, KAADA BI SAD KRENULI U ANKETU BIVŠIH BORACA A BIH UVIDJELI BI DA BI SVI ODREDA REKLI DA I ONI JEBU OVU DRŽAVU I DA SU ZNALI DA ČE NA OVO IZAĆI BACILI BI ORUŽJE I OTIŠLI U IZBJEGLIŠTVO A KASNIJE U AUSTRALIJU AMERIKU KANADU GDJE TI ŠTOM SU TAKO URADILI ŽIVE 10000% BOLJE NEGO PRVOBORCI OVDJE.

JA NABIJEM I ZLATKA LAGUMĐIJUI TIHIĆA I ČOVIĆA, I DODIKA I SVE ODREDA, OVAKVA PROSERAVANJA SMO MOGLI GLEDAT 1991 /1992 DO MARTA , ALI SE NADAM DA NAROD NEĆE BITI VIŠE BUDALA UZIMATI ORUŽIJE I PUCATI NA NEKI NAROD , GINUT .

SVAKOG MUSLIMANA ZAUSTAVI NA ULICI I UPITAJ GA ČEMU OVO VODI REĆE TI DA VODI NOVIM SRANJIMA I SUKOBIMA , VEĆINA NAS IZ NARODA ( IZ MASE :) ) SMATRA DA HRVATI TREBAJU DOBIT SVOJU JEDINICU FEDERALNU ALI DA SE PRITOME UKINU OVI JEB.. KANTONI I RASTJERA MARVA KOJA SE ULEGLA U SLUŽBE , SISAJU NOVAC IZ BUĐETA A NAMA NABIJAJU POSKUPLJENJA SVEGA ODREDA

JEDNO JE SIGURNO HRVATI JESU MAJORIZIRANI OD STRANE POLITIČARA SDA SDP ILI VEČ KAKO SE ZOVU PLATFORMAŠI, ALI NISTE UGROŽENI OD OBIČNOG MUSLIMANA IZ ZENICE, KAKNJA, SARAJEVA KOJI JEDVA SASTAVLJA KRAJ S KRAJEM, MORATE TO RAZGRANIČIT, JER SE TO NIJE RAZGRANIČILO 1992 PA POD PACKOM O UGROŽENOSTI SRBSTVA SVI SRBI SU KRENULI REDOM DA ETNIČKI ČISTE MUSLIMANSKE GRADOVE JER SU TOBOŽE BILI UGROŽENI OD MUSLIMANA, PA NAS TAMO NESTALO

TAKO I HRVATI, VEHABIJE VAM VRLO MOGUĆE PREDSTAVLJAJU PRIJETNJU, POLITIČARI SDA ALI OBIČNI MUSLIMAN, RADNIK AKO VAM JE PRIJETNJA ONDA SE DOBRO ZAMISLITE NAD SOBOM.

POZDRAV

_________________
>>>>> I KRV SVOJU ZA BOSNU MOJU <<<<<


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 28 lip 2011, 22:05 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 11:09
Postovi: 25058
Lokacija: Heartbreak Hotel
patriotbosne je napisao/la:

Kažeš HOS se borio za NDH te 1992 a HVO za Hrvatski narod, onda mi samo reci protiv koga su se borili komandanti i borci HVO u slijedečim gradovima : Kiseljak ( metka opalili nisu prema Srbima a da jesu Sarajevo bi bilo deblokirano davno ) Varešu metka opalili nisu, Žepču nešto na početku ko počeli i skontali da je bolje nepucat na Srbe jer če popušit od njih , u Vitezu protiv koga su se borili te 1992 ( prije sukoba sa A BiH ) u Mostaru OK tjerali su JNA ali samo dok nije Boban reko STOP dalje od Stoca, u svim ovim nabrojanim gradovima su postojale HVO jedinice koje nisu te 1992 pucale ni na A BiH ni na Srbe protiv koga su se borili.

To je ustvari bilo jedno klasično ratno profiterstvo jer Kiseljak koji je bio uzgred opkoljen tokom sukoba je izašao za nekoliko milijardi maraka bogatiji iz sukoba sa A BiH nego što je ušo isto tako i Žepče.






Pa to je ono što ti govorim. Spominješ te neke gradove i općine. Stav HVO-a je od prvog dana bio jasan - Hrvati neće muslimanima oslobađati njihove gradove, Hrvati će muslimanima pomoći da od Srba oslobode iste. 1995 se to i realiziralo, jer je zahvaljujući Hrvatima deblokiran Bihać, oslobođen (ili okupiran od strane muslimana i Hrvata, kako tko voli hoće) veliki dio Zapadne Bosne, što je u konačnici dovelo do toga da se trgovinom teritorija koje su zauzeli Hrvati muslimani namire oko Sarajeva.
OK dečki, vi ste se 4 godine patili u njemu, to je točno, vi ste 4 godine Sarajevo branili i ginuli, ali su vam ga Hrvati deblokirali. Je li to tako teško priznati?

Da jedan HVO Kiseljak ili Vareš 1992 deblokira Sarajevo... to je bila utopija i lokalni zapovjednici su se ponijeli vrlo odgovorno, jer nisu gurali mladost u besmislenu smrt, u neke ofenzive po uzoru na ABiH i neke njihove diletantske vojne operacije koje nikada nisu donijele konkretne rezultate osim mase muslimanskih leševa.
Jbt kad se sjetim kasnog ljeta 1992, i ofenzive na Čekrčiće i brojnih kamiona sa leševima pokrivenih kožama KTK-Visoko koji su se kretali ka Zenici (ozbiljno, kao fol su ti kamioni vozili kože a zapravo leševe boraca ABiH skrivenih ispod koža). Brojnih napada na Ilijaš, Misoču... Jednu hebenu Vozuću niste mogli zauzeti za 4 godine.
I bilo vam je krivo što i Hrvati nisu budale pa i oni ne ginu za "suverenu i nedjeljivu".

Dakle, Hrvati nisu htjeli da zalud ginu za tuđe. Da deblokiraju Sarajevo odakle bi (ako se deblokira) provalili deseci tisuća vojnika ABiH da "pacificiraju" Hrvate Središnje Bosne. Tko bi bio lud da to čini?
Hrvati su samo branili svoje. Tamo gdje su Srbi napadali pružan je žestok otpor. Najbolji primjer je Jajce, Usora, ili Maglaj gdje je HVO preuzeo teret obrane. I gdje su pripadnici HVO-a iz tih općina koje navodiš išli i tamo ratovali sa Srbima, dakle ratovali tamo gdje je Hrvatski narod bio u opasnosti. Mi nismo licemjeri i ne tvrdimo da smo bili multietnička vojska (mada jesmo bili cijelo vrijeme rata multietničkiji od "multietničke ABiH"). Borili smo se za interese svojega naroda, jer države dođu i odu a narod ostaje (uglavnom). Isto kao što ste se vi muslimani, Muslimani, Bošnjaci... kako god, borili za interese svojega naroda što je negdje bilo predočeno kao borba za biološki opstanak a negdje borba za multietničku državu.

A što se tiče tih silnih milijardi maraka koje su se slile u npr. Žepče, tijekom sukoba sa muslimanima... koliko li je tek onda zaradio jedan opkoljeni Bihać?? Ili Goražde??

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 297 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 22 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO