HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 14:15.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 250 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Trčanje-od rekreacije do maratona
PostPostano: 22 ruj 2011, 19:57 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:13
Postovi: 5809
Citat:
Većinu,s tim da utege zamijenim sa zgibovima (šipka),a kardio vježbe (aerobne) sa loptom-nogomet-fudbal,i šibam sa cukom.Plus "sparing" sa djecom i vrećom.


Svaka čast !Ti ko' američki marinac.

Ja jedino vozim role i plivam vikendom.

I to mi često bude previše.

_________________
Riječi su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trčanje-od rekreacije do maratona
PostPostano: 22 ruj 2011, 19:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Mar-kan je napisao/la:
teranova je napisao/la:
Jel ti radiš sve to?


Većinu,s tim da utege zamijenim sa zgibovima (šipka),a kardio vježbe (aerobne) sa loptom-nogomet-fudbal,i šibam sa cukom.Plus "sparing" sa djecom i vrećom.


Ja sam napravila u jednom delu stana švedske lestvice pa se istežem i radim razne vežbe. Uz to mnogo pešačim, što je višestruko korisno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trčanje-od rekreacije do maratona
PostPostano: 22 ruj 2011, 20:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
emt je napisao/la:
Citat:
Većinu,s tim da utege zamijenim sa zgibovima (šipka),a kardio vježbe (aerobne) sa loptom-nogomet-fudbal,i šibam sa cukom.Plus "sparing" sa djecom i vrećom.


Svaka čast !Ti ko' američki marinac.

Ja jedino vozim role i plivam vikendom.

I to mi često bude previše.


Nije to ni blizu tih napora kao marinci što rade.



Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trčanje-od rekreacije do maratona
PostPostano: 22 ruj 2011, 20:06 
Offline

Pridružen/a: 01 kol 2011, 21:13
Postovi: 5809
Fakat, kod njih oni fizički napori moraju biti stil života.

_________________
Riječi su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: DRILOM DO ZDRAVLJA
PostPostano: 23 ruj 2011, 09:30 
Offline

Pridružen/a: 17 vel 2011, 13:09
Postovi: 3485
Mar-kan je napisao/la:
DRILOM DO ZDRAVLJA

Jutarnje vježbanje na vojnički način


Svako jutro bi trebalo vježbati kako bi sneno tijelo pripremili za napore koji nam slijede tokom dana, a osim toga dobro je za održavanje kondicije

slika

Postoji nebrojeno mnogo različitih vježbi i svaka osoba obično odabere onaj tip koji im najviše odgovara, ili jednostavno improviziraju. No kako bi vam pomogli da ne smišljate jutarnju tjelovježbu svako jutro, donosimo vam pet setova vježbi koje su sastavili bivši američki vojnici na stranici http://www.military.com.

Imajući na umu da mnogi ljudi jednostavno nemaju vremena za jutarnje vježbanje, vojnici su sastavili set vježbi za čije izvođenje trebate izdvojiti 15-ak minuta.

1. Buđenje uz trbušnjake

„Evo vam vježbe koja je malo teža nego spavanje i garantirano će vas probuditi", kaže Stew Smith, bivši mornarički specijalac i autor vježbi.

Normalni trbušnjaci : 10-20, samo podignite lopatice od poda

Obrnuti trbušnjaci: 10-20, dižite samo kukove

Dupli trbušnjaci: 10-20, podižite zajedno lopatice i kukove

Lijevi trbušnjaci: 10-20, prinesite desni lakat lijevom koljenu

Desni trbušnjaci: 10-20, prinesite lijevi lakat desnom koljenu

Bicikl trbušnjaci: 10-20, izmjenično prinosite lijevi i desni lakat koljenima dok „pedalirate" s nogama

Za izvođenje ove vježbe vam treba 3-4 minute.

2. Sklekovi i Jumping Jacks/skok s raznoženjem i odručenjem

Trebate napraviti 10 Jumping Jacksa te 10 sklekova u pet do deset serija, ovisno o vašoj kondiciji. Za izvođenje ove vježbe potrebno je od 3 do 5 minuta.

3. Ako želite vježbati noge, u gornjoj vježbi sklekove zamijenite čučnjevima.

4. Vježbe za zglobove i udove

Za ovu vježbu su vam potrebni utezi, a izvodi se kao miks nekoliko zasebnih vježbi.

U prvom miksu vježbi aktivirate bicepse, leđa i ramena te tricepse. Utezi su vam uz tijelo, te ih prinesete prsima, nakon toga ih dignete iznad glave pa spustite iza ramena tako da su vam laktovi u zraku, okomiti na tijelo. Ponavljajte vježbu 10 do 15 puta.

Druga vježba je ista kao prvi miks samo su ubačeni čučnjevi, treba ponoviti 10 do 15 puta.

Treća vježba sadrži sve gore navedeno te se još mora napraviti pet sklekova, također treba ponoviti 10 do 15 puta.

Poradi pravilnog izvođenja navedenih vježbi i da se izbjegnu moguće ozlijede molimo vas da posjetite stranicu http://www.millitary.com.

5. Kardio vježbe

Ako želite možete preskočiti sve gore navedene vježbe te iskoristiti svojih 15 minuta slobodnog vremena prije dnevnih obaveza i otići trčati ili hodati na svjež zrak, nije bitno što ćete odlučiti, samo da se krećete.






:wacko Ša je ovo čoeče, pa neću u rat :zubati

Lagana šetnja, plivanje i tako to...dovoljno. :palacgore2


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trčanje-od rekreacije do maratona
PostPostano: 23 ruj 2011, 17:44 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Mar-kan je napisao/la:
emt je napisao/la:

Svaka čast !Ti ko' američki marinac.

Ja jedino vozim role i plivam vikendom.

I to mi često bude previše.


Nije to ni blizu tih napora kao marinci što rade.



Pa nije ni tako strasno. :kava

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trčanje-od rekreacije do maratona
PostPostano: 23 ruj 2011, 18:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Pokusajte trcati (ili neki drugi kardio) barem 3-4 puta tjedno .. recimo po, sri, pet i subota.. Dva puta tjedno uto, cet odradite jake treninge utezima i dva puta tjedno trenirajte neki kontakt sport.. moj prijedlog za vas..


_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trčanje-od rekreacije do maratona
PostPostano: 23 ruj 2011, 18:44 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Ma, svi ti borilacki sportovi i te demonstracije su na osobama koje ne uzvracaju, niti se opiru. Malo bi to teze islo u praksi nad nekim ko se opire od recimo 100 ili vise kg.

I sigurno nije dobro toliko trenirati, osobito s tim trcanjem... pa to bi te potrosilo samo tako

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trčanje-od rekreacije do maratona
PostPostano: 23 ruj 2011, 20:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Aztec je napisao/la:
Ma, svi ti borilacki sportovi i te demonstracije su na osobama koje ne uzvracaju, niti se opiru. Malo bi to teze islo u praksi nad nekim ko se opire od recimo 100 ili vise kg.

I sigurno nije dobro toliko trenirati, osobito s tim trcanjem... pa to bi te potrosilo samo tako


Probaj.Možda ti se svidi.Trčanje ni meni nije drago,ali kad se igra lopte,onda je ok.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: DRILOM DO ZDRAVLJA
PostPostano: 24 ruj 2011, 01:14 
Offline

Pridružen/a: 15 lis 2009, 00:22
Postovi: 3954
Wind je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
DRILOM DO ZDRAVLJA

Jutarnje vježbanje na vojnički način


Svako jutro bi trebalo vježbati kako bi sneno tijelo pripremili za napore koji nam slijede tokom dana, a osim toga dobro je za održavanje kondicije

slika

Postoji nebrojeno mnogo različitih vježbi i svaka osoba obično odabere onaj tip koji im najviše odgovara, ili jednostavno improviziraju. No kako bi vam pomogli da ne smišljate jutarnju tjelovježbu svako jutro, donosimo vam pet setova vježbi koje su sastavili bivši američki vojnici na stranici http://www.military.com.

Imajući na umu da mnogi ljudi jednostavno nemaju vremena za jutarnje vježbanje, vojnici su sastavili set vježbi za čije izvođenje trebate izdvojiti 15-ak minuta.

1. Buđenje uz trbušnjake

„Evo vam vježbe koja je malo teža nego spavanje i garantirano će vas probuditi", kaže Stew Smith, bivši mornarički specijalac i autor vježbi.

Normalni trbušnjaci : 10-20, samo podignite lopatice od poda

Obrnuti trbušnjaci: 10-20, dižite samo kukove

Dupli trbušnjaci: 10-20, podižite zajedno lopatice i kukove

Lijevi trbušnjaci: 10-20, prinesite desni lakat lijevom koljenu

Desni trbušnjaci: 10-20, prinesite lijevi lakat desnom koljenu

Bicikl trbušnjaci: 10-20, izmjenično prinosite lijevi i desni lakat koljenima dok „pedalirate" s nogama

Za izvođenje ove vježbe vam treba 3-4 minute.

2. Sklekovi i Jumping Jacks/skok s raznoženjem i odručenjem

Trebate napraviti 10 Jumping Jacksa te 10 sklekova u pet do deset serija, ovisno o vašoj kondiciji. Za izvođenje ove vježbe potrebno je od 3 do 5 minuta.

3. Ako želite vježbati noge, u gornjoj vježbi sklekove zamijenite čučnjevima.

4. Vježbe za zglobove i udove

Za ovu vježbu su vam potrebni utezi, a izvodi se kao miks nekoliko zasebnih vježbi.

U prvom miksu vježbi aktivirate bicepse, leđa i ramena te tricepse. Utezi su vam uz tijelo, te ih prinesete prsima, nakon toga ih dignete iznad glave pa spustite iza ramena tako da su vam laktovi u zraku, okomiti na tijelo. Ponavljajte vježbu 10 do 15 puta.

Druga vježba je ista kao prvi miks samo su ubačeni čučnjevi, treba ponoviti 10 do 15 puta.

Treća vježba sadrži sve gore navedeno te se još mora napraviti pet sklekova, također treba ponoviti 10 do 15 puta.

Poradi pravilnog izvođenja navedenih vježbi i da se izbjegnu moguće ozlijede molimo vas da posjetite stranicu http://www.millitary.com.

5. Kardio vježbe

Ako želite možete preskočiti sve gore navedene vježbe te iskoristiti svojih 15 minuta slobodnog vremena prije dnevnih obaveza i otići trčati ili hodati na svjež zrak, nije bitno što ćete odlučiti, samo da se krećete.






:wacko Ša je ovo čoeče, pa neću u rat :zubati

Lagana šetnja, plivanje i tako to...dovoljno. :palacgore2


Nije tu puno ponavljanja. Sasvim ok. :palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trčanje-od rekreacije do maratona
PostPostano: 24 ruj 2011, 12:04 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11675
Lokacija: Varta drzava
Mar-kan je napisao/la:
Aztec je napisao/la:
Ma, svi ti borilacki sportovi i te demonstracije su na osobama koje ne uzvracaju, niti se opiru. Malo bi to teze islo u praksi nad nekim ko se opire od recimo 100 ili vise kg.

I sigurno nije dobro toliko trenirati, osobito s tim trcanjem... pa to bi te potrosilo samo tako


Probaj.Možda ti se svidi.Trčanje ni meni nije drago,ali kad se igra lopte,onda je ok.


Ma je ono OK, i u sportu je naravno puno zanimljivije (ali i efektnije) samo sto previse trcanja ne skida samo salo, nego i misice, stradaju zglobovi itd... A inace ni u cemu ne treba pretjerivati. :wink

Treba dati tijelu i kvalitetno vrijeme za odmor.

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trčanje-od rekreacije do maratona
PostPostano: 25 ruj 2011, 15:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
[quote="Aztec"]Ma, svi ti borilacki sportovi i te demonstracije su na osobama koje ne uzvracaju, niti se opiru. Malo bi to teze islo u praksi nad nekim ko se opire od recimo 100 ili vise kg.

I sigurno nije dobro toliko trenirati, osobito s tim trcanjem... pa to bi te potrosilo samo tako

Ne bih se bas slozio sa tobom. Glede ne uzvracanja. Poslije treninga Krav mage nerijetko si u modricama od do...
Ne trebas se ubijati trcanjem, niti utezima.. Sve umjereno i sve treba da nadopunjava jedno drugo

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trčanje - od rekreacije do maratona
PostPostano: 21 svi 2012, 13:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Možda će ovo zvučati gadljivo, kao reklama, ali stvarno ne mogu dovoljno nahvaliti Nike Free+ 3. Najbolje patike/tenisice koje sam ikad imao. Najlakše, najmekše i najfleksibilnije tenisice ikad, u kojim je stvarno milina trčati jer ih i ne osjetiš.

Disklejmer je da ove smijete korisiti samo za trčanje/jogging, ne bih ih preporučio za sportove jer nemaju dovoljno potpore za stalne promjene pravca, te bi svaki pokušaj igranja nogometa s njim rezultirao u isčašenju zgloba.

slika

Ove tene, Nike Tom Tom sat (uz Polar mjerač), i nikeplus analitički softver će nadam se biti dovoljni za respektabilno vrijeme u jednom polumaratonu (21km) sljedeće godine koji sam si zacrtao kao cilj.

slika

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trčanje - od rekreacije do maratona
PostPostano: 22 svi 2012, 06:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68202
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Ministry of Sound je napisao/la:
Možda će ovo zvučati gadljivo, kao reklama, ali stvarno ne mogu dovoljno nahvaliti Nike Free+ 3. Najbolje patike/tenisice koje sam ikad imao. Najlakše, najmekše i najfleksibilnije tenisice ikad, u kojim je stvarno milina trčati jer ih i ne osjetiš.

Disklejmer je da ove smijete korisiti samo za trčanje/jogging, ne bih ih preporučio za sportove jer nemaju dovoljno potpore za stalne promjene pravca, te bi svaki pokušaj igranja nogometa s njim rezultirao u isčašenju zgloba.

slika


Prije par mjeseci sam ih kupio. U njima si ko Petar Pan!

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trčanje-od rekreacije do maratona
PostPostano: 22 svi 2012, 19:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 tra 2010, 12:07
Postovi: 191
Lokacija: 43° 20′ 35.88″ N 17° 48′ 29.16″ E
Eto ko hoće može samnom po trimuši idem skoro svaki dan :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trčanje-od rekreacije do maratona
PostPostano: 03 vel 2013, 12:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Jedno pitanje koje me dugo kopkalo je usporedba trčanja u ravnici sa trčanjem iste distance na terenu gdje se naizmjenično smjenjuju uzbrdica i nizbrdica. Svi znamo da je uzbrdica teška, ali me zanimalo je li "lakoća" nizbrdice poništi tu teškoću, i je li se onda to može usporediti sa istom distancom u potpunoj ravnici. Kroz kombiniranje i jednog i drugog sam došao do zaključka da ovo dvoje nisu ni blizu poništavanja, i štoviše da nizbrdica stavlja ogromno opterećenje na tijelo. Suma sumarum, istu distancu u ravnici bi trebali odraditi barem 10% brže/lakše. Evo i članka gdje je to sve lijepo objašnjeno i izračunato.

http://runnersconnect.net/running-training-articles/hill-running-training/

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trčanje-od rekreacije do maratona
PostPostano: 03 vel 2013, 12:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Ministry of Sound je napisao/la:
Jedno pitanje koje me dugo kopkalo je usporedba trčanja u ravnici sa trčanjem iste distance na terenu gdje se naizmjenično smjenjuju uzbrdica i nizbrdica. Svi znamo da je uzbrdica teška, ali me zanimalo je li "lakoća" nizbrdice poništi tu teškoću, i je li se onda to može usporediti sa istom distancom u potpunoj ravnici. Kroz kombiniranje i jednog i drugog sam došao do zaključka da ovo dvoje nisu ni blizu poništavanja, i štoviše da nizbrdica stavlja ogromno opterećenje na tijelo. Suma sumarum, istu distancu u ravnici bi trebali odraditi barem 10% brže/lakše. Evo i članka gdje je to sve lijepo objašnjeno i izračunato.

http://runnersconnect.net/running-training-articles/hill-running-training/


Ništa mi nije teže padalo nego silazak nizbrdicom,pod opremom (dok sam radio u vojsci).Pogotovo u prijelazima između godišnjih doba,klizavo,blatno...Jednom prilikom sam se skotrljao 5-6 m i povriiedio koljeno po x-ti put...U potpunoj ravnici je ljepota,pogotovo ako je hodnja,bez trčanja.Noću sam se ispraksirao da hodam i "spavam" bez problema po 24 km.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trčanje-od rekreacije do maratona
PostPostano: 03 vel 2013, 12:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ne treniram još za maraton, trenutno pokušavam "doktorirati" na 5km, čim to sredim za 20-21min, idem na 10km itd. Ova kombinacija uzbrdica-nizbrdica ubija, nikako da probijem 25 min na njoj, ali je ravnica puno lakša. Doduše uvjeti su trenutno na granici regularnih, temperatura je stalno između 25-30, a vlažnost zraka je iznad 70%. Biće bolje kad malo zahladi.

Inače prava stvar, tzv. "runner's high" ti dođe kao jedna vrsta drogiranja.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trčanje-od rekreacije do maratona
PostPostano: 03 vel 2013, 12:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ministry of Sound je napisao/la:
Jedno pitanje koje me dugo kopkalo je usporedba trčanja u ravnici sa trčanjem iste distance na terenu gdje se naizmjenično smjenjuju uzbrdica i nizbrdica. Svi znamo da je uzbrdica teška, ali me zanimalo je li "lakoća" nizbrdice poništi tu teškoću, i je li se onda to može usporediti sa istom distancom u potpunoj ravnici. Kroz kombiniranje i jednog i drugog sam došao do zaključka da ovo dvoje nisu ni blizu poništavanja, i štoviše da nizbrdica stavlja ogromno opterećenje na tijelo. Suma sumarum, istu distancu u ravnici bi trebali odraditi barem 10% brže/lakše. Evo i članka gdje je to sve lijepo objašnjeno i izračunato.

http://runnersconnect.net/running-training-articles/hill-running-training/


Ne tako davno sam se spuštao sa 2000 metara, pa nešto iza toga se verao toliko odprilike uzbrdo. Ne 2000 uvis ali na daljinu je bilo i više.
Kod penjanja sam dušu ostavio doslovce, kad sam došao doma ne bride tabani i nema upale mišića.

Kad sam se spuštao tih 2000 metara lepršao sam okolo kao ptičica i klikao sa fotoaparatom. Kad sam došao doma od upale mišića se nisam mogao dignuti, i tabani bridili jedva hodao sa njima.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trčanje-od rekreacije do maratona
PostPostano: 03 vel 2013, 12:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Ministry of Sound je napisao/la:
Ne treniram još za maraton, trenutno pokušavam "doktorirati" na 5km, čim to sredim za 20-21min, idem na 10km itd. Ova kombinacija uzbrdica-nizbrdica ubija, nikako da probijem 25 min na njoj, ali je ravnica puno lakša. Doduše uvjeti su trenutno na granici regularnih, temperatura je stalno između 25-30, a vlažnost zraka je iznad 70%. Biće bolje kad malo zahladi.

Inače prava stvar, tzv. "runner's high" ti dođe kao jedna vrsta drogiranja.


Jesi čitao knjigu Andyja McNaab-a,"Izravna akcija"?Kako je upao u SAS,selekcijske hodnje i sl.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trčanje-od rekreacije do maratona
PostPostano: 03 vel 2013, 12:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Mar-kan je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
Ne treniram još za maraton, trenutno pokušavam "doktorirati" na 5km, čim to sredim za 20-21min, idem na 10km itd. Ova kombinacija uzbrdica-nizbrdica ubija, nikako da probijem 25 min na njoj, ali je ravnica puno lakša. Doduše uvjeti su trenutno na granici regularnih, temperatura je stalno između 25-30, a vlažnost zraka je iznad 70%. Biće bolje kad malo zahladi.

Inače prava stvar, tzv. "runner's high" ti dođe kao jedna vrsta drogiranja.


Jesi čitao knjigu Andyja McNaab-a,"Izravna akcija"?Kako je upao u SAS,selekcijske hodnje i sl.


Nisam još. U svakom slučaju mi za sada neće pomoći sa trčanjem jer je to jedna druga vrsta opterećenja, trčanje sa opremom kroz planine, orijentacija i sl. Ovo moje je više postepeno ovladavanje sa najpopularnijim distancama 5km, 10km, 21km i 42km.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trčanje-od rekreacije do maratona
PostPostano: 04 vel 2013, 01:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 sij 2012, 02:15
Postovi: 5115
Lokacija: Mali noćni razgovori
Meni su pomalo dosadni muškarci koji trčkaraju i imaju izbalansiran jelovnik...odvajaju od bifteka onaj bijeli dio koji je inače najukusniji, a ako jedu meso obavezno je uz prilog raznovrsno povrće. Čemu mučenje kad ćemo ionako svi umrijeti.

_________________
Pomozite mi da vas ne ubijem!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trčanje-od rekreacije do maratona
PostPostano: 04 vel 2013, 01:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Ovo trčanje nije zbog zdravlja, štoviše - moglo bi se reći da je nezdravo jer troši zglobove i leđa, jer u gradu nemaš izbora nego trčati po asfaltu, ako ne želiš trčati u krug u parku. Nekome hobi heklanje, nekome trčanje. Što se tiče mesa, ne valja bez priloga, barem krumpir i salata.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trčanje-od rekreacije do maratona
PostPostano: 04 vel 2013, 01:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 sij 2012, 02:15
Postovi: 5115
Lokacija: Mali noćni razgovori
Ako nije zbog zdravlja zbog čega je onda? Nemoj mi reći da je zbog izgleda... Pa to je još gore...

_________________
Pomozite mi da vas ne ubijem!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Trčanje-od rekreacije do maratona
PostPostano: 04 vel 2013, 02:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Sayuri je napisao/la:
Ako nije zbog zdravlja zbog čega je onda? Nemoj mi reći da je zbog izgleda... Pa to je još gore...


Zar ne može biti hobi, na kojoj svakog dana želiš "prekucati" zadnji broj bodova.

PS: Prirodno drogiranje, sa obzirom da ne konzumiram one prave :D

http://www.nytimes.com/2008/03/27/health/nutrition/27best.html?_r=0

Citat:
Researchers in Germany, using advances in neuroscience, report in the current issue of the journal Cerebral Cortex that the folk belief is true: Running does elicit a flood of endorphins in the brain. The endorphins are associated with mood changes, and the more endorphins a runner’s body pumps out, the greater the effect.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 250 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 24 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO