HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 18 lis 2024, 18:17.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 232 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: HRT: Herceg-Bosna paradržavna tvorevina
PostPostano: 04 srp 2012, 14:17 
Offline

Pridružen/a: 13 tra 2011, 18:10
Postovi: 45


Sta je ovo?Ne verujem sopstvenim ocima i usima da ovako nesto ide na HRT,podela Bosne,HB paradrzavna tvorevina,Srbi su bili naoruzani ali bogami ni Hrvati nisu bili nenaoruzani, e komsije izda vas matica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT:Herceg-Bosna paradrzavna tvorevina
PostPostano: 04 srp 2012, 14:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Treba HRT zatrpati mailovima protesta. Ako netko sastavi zgodan tekst neka ga stavi ovdje da šaljemo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT: Herceg-Bosna paradržavna tvorevina
PostPostano: 04 srp 2012, 14:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44060
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Pereci pereciraju, ništa novo niti neočekivano, a trebamo im složiti žestoku kontru. Sviđa mi se ideja javne objave slika i podataka redatelja i scenarista, sa popisom bljuvotina na račun Hrvata BiH. Neće im biti svejedno kada znaju da ih netko može prepoznati na ulici.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT: Herceg-Bosna paradržavna tvorevina
PostPostano: 04 srp 2012, 14:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44060
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Redatelj: Zdravko Bilandžija (preminuo 1. prosinca 2011). Rest in peace - not.

slika

Scenarist: Luka Mitrović (nema baš nekih korisnih podataka).

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT: Herceg-Bosna paradržavna tvorevina
PostPostano: 04 srp 2012, 14:44 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 15:14
Postovi: 5258
Lokacija: Na dženazi BiH
ovo je snimano za vrijeme Mesića, stoga me ne čudi ovo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT: Herceg-Bosna paradržavna tvorevina
PostPostano: 04 srp 2012, 14:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 19:58
Postovi: 37294
Lokacija: Gl. grad regije
Jučer sam to spomenuo na jdenoj drugoj temi. Nije ni čudo što je bila onakva hajka.

I ne, ne bih Mesiću to inputirao. Dapače. Zna se ko je bio na vlasti...

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT: Herceg-Bosna paradržavna tvorevina
PostPostano: 04 srp 2012, 14:55 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 20:02
Postovi: 8531
Kaze Alija da Gligorov ima pouzdane informacije. Rekla, kazala, salveta. Zanima me jedna stvar, jeli tocno sto navodi Kljuic? Srbi su nudili kantonizaciju po kljucu 5Srbima, 5Muslimanima, a1 pisi jedan Hrvatima?

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT: Herceg-Bosna paradržavna tvorevina
PostPostano: 04 srp 2012, 20:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 18:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Stručni recenzenti ovoga serijala su glavom i bradom Ivo Banac, Dušan Bilandžić i Budimir Lončar, a svi znamo njihove stavove i poglede na posljednji rat u BIH, pa se stoga ne bi trebali previše iščuđavati oko toga...

Svejedno, treba reagirati nekako.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT: Herceg-Bosna paradržavna tvorevina
PostPostano: 04 srp 2012, 20:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 lip 2009, 18:27
Postovi: 6018
Lokacija: Generalni konzulat HR HB za Slavoniju i Baranju
Ministry of Sound je napisao/la:
Scenarist: Luka Mitrović (nema baš nekih korisnih podataka).

Evo ga i taj čova:

slika

http://www.nacional.hr/clanak/105197/se ... keru-hrt-a


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT: Herceg-Bosna paradržavna tvorevina
PostPostano: 04 srp 2012, 20:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60402
Lokacija: DAZP HQ
pratio sam površno taj dokumentarac, ali baš sam potrefio današnju i jučerašnju epizodu u cijelosti. kakvi su to proseri, ne bi ih ni FTV složio.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT: Herceg-Bosna paradržavna tvorevina
PostPostano: 04 srp 2012, 23:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 04:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
Pogledao sam zadnjih 5 epizoda. Nisam jučer i danas.

Odmah je jasno odakle vjetar puše. Mesić i detuđmanizacija. Prevrednovanje i modeliranje istine prema novoj vlasti.

I isticanje komunista i stranke opasnih namjera. Uglavnom pristrano. Ali zanimljivo pogledat radi tih snimaka. Pogotovo za nas mlađe.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT: Herceg-Bosna paradržavna tvorevina
PostPostano: 05 srp 2012, 12:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 16:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
doc je napisao/la:
Pogledao sam zadnjih 5 epizoda. Nisam jučer i danas.

Odmah je jasno odakle vjetar puše. Mesić i detuđmanizacija. Prevrednovanje i modeliranje istine prema novoj vlasti.

I isticanje komunista i stranke opasnih namjera. Uglavnom pristrano. Ali zanimljivo pogledat radi tih snimaka. Pogotovo za nas mlađe.


Slažem se u potpunosti, gledao sam i britanske dokumentarce (možeš misliti kako objektivne) i ovaj ću pogledati makar dolazi od smradova :zubati .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT: Herceg-Bosna paradržavna tvorevina
PostPostano: 05 srp 2012, 14:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ožu 2011, 17:41
Postovi: 748
Srbi bi nam mogli držati predavanje o političkoj zrelosti


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT: Herceg-Bosna paradržavna tvorevina
PostPostano: 05 srp 2012, 14:11 
Offline

Pridružen/a: 18 srp 2009, 15:14
Postovi: 5258
Lokacija: Na dženazi BiH
ma kakvi Srbeki, ode im Kosovo a mi smo svoje zadržali :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT: Herceg-Bosna paradržavna tvorevina
PostPostano: 05 srp 2012, 14:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ožu 2011, 17:41
Postovi: 748
Croat je napisao/la:
ma kakvi Srbeki, ode im Kosovo a mi smo svoje zadržali :D


Kosovo im je otišlo prije 30godina jer nisu pravili djece dovoljno. Ovo nedavno je samo formalnost. Nema to veze sa zrelošću nikoga i ničega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT: Herceg-Bosna paradržavna tvorevina
PostPostano: 05 srp 2012, 14:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 14:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
s@lko dinamita$ je napisao/la:
Croat je napisao/la:
ma kakvi Srbeki, ode im Kosovo a mi smo svoje zadržali :D


Kosovo im je otišlo prije 30godina jer nisu pravili djece dovoljno. Ovo nedavno je samo formalnost. Nema to veze sa zrelošću nikoga i ničega


ako uporedimo broj srba u bivšoj jugi, njihovu rasprostranjenost,resurse s kojima su raspolagali,ponašanje međunarodne zajednice na početku ju-krize itd., sa rezultatima projekta kojeg su započeli, a istim tim značajkama koje se odnose na nas,. onda smo mi bez lažne skromnosti, daleko bolje odigrali "ovu partiju šaha" .mi imamo još samo jednu fazu, riješiti pitanje ravnopravnosti hrvata u bih, pred njima je daleko teži i duži put....

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT: Herceg-Bosna paradržavna tvorevina
PostPostano: 05 srp 2012, 19:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lip 2012, 16:54
Postovi: 2589
Lokacija: Rijeka
Onu imaju dvije države a Hrvati samo jednu. To govori sve.

_________________
Sve će prekriti snijegovi, ružmarin i šaš...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT: Herceg-Bosna paradržavna tvorevina
PostPostano: 05 srp 2012, 19:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 ruj 2010, 09:54
Postovi: 7728
Lokacija: Danska
Dabogda se raspalo to smeće od televizije, tv za budaletine!

_________________
Svjetski priznati NOBELOVAC Ivo Andrić o trokutu23%

“Mene također ova sredina smrada, loja, ljenosti i pokvarenosti poklonika arapskog varalice guši, pa sam više u Zapadnom Mostaru nego u Bosni.’’


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT: Herceg-Bosna paradržavna tvorevina
PostPostano: 05 srp 2012, 19:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 22:39
Postovi: 60402
Lokacija: DAZP HQ
hehehe danas sam primjetio jednog mog prijatelja, zapovjednika 1. bojne 4. gardijske, negdje oko Grahova govori u kameru "dobili su svoje, ali idemo dalje, nema stajanja, tako im triba". čovjek je inače poznat po tome da je prvi probio srpsku liniju kod Bune u Mostaru 1992. :zubati

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT: Herceg-Bosna paradržavna tvorevina
PostPostano: 05 srp 2012, 20:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 ožu 2011, 17:41
Postovi: 748
osa je napisao/la:
s@lko dinamita$ je napisao/la:

Kosovo im je otišlo prije 30godina jer nisu pravili djece dovoljno. Ovo nedavno je samo formalnost. Nema to veze sa zrelošću nikoga i ničega


ako uporedimo broj srba u bivšoj jugi, njihovu rasprostranjenost,resurse s kojima su raspolagali,ponašanje međunarodne zajednice na početku ju-krize itd., sa rezultatima projekta kojeg su započeli, a istim tim značajkama koje se odnose na nas,. onda smo mi bez lažne skromnosti, daleko bolje odigrali "ovu partiju šaha" .mi imamo još samo jednu fazu, riješiti pitanje ravnopravnosti hrvata u bih, pred njima je daleko teži i duži put....


Hebe se Hrvatima u RH za ravnopravnošću Hrvata u BiH. To što Srbi nisu ostvarili svoje političke ciljeve zahvaljuju prvenstveno ratnoj nesposobnosti, tromosti JNA, istinskom poimanju jugoslavenstva kod dijela časnika JNA na početku rata, te Tuđmanu koji se pokazao kao državnik kojeg Hrvati jednostavno nisu zaslužili.
Ja govorim o balavosti i heterogenosti hrvatske nacije koja vlasniku auta sa imotskim registracijama odvali unutar 2 mjeseca odvali poklopce s retrovizora, a malo zatim i skine gumu između vrata i krova. Nešto što se ne bi desilo ni u Beogradu.
E onda stavite to u okvire kakvo je razmišljanje glavnog grada RH o Hrvatima u BiH, taj mikroprimjer se može preslikati na makrorazinu na sto načina.

Mi smo jednostavno balav narod, narod koji divergira i nikad nije u povijesti imao vremena ni prilike razviti svoje institucije koje bi ga povezale, zakrljžao narod u svakom smislu.

Kod Srba postoji homogenost oko bitnih nacionalnih pitanja, izuzevši narkomana Čedu koji je ionako marginalac i ima istu takvu potporu u narodu, zanemarivo malu.
A pogotovo postoji homogenost kod prečanskih Srba, kod nas ne postoji ni homogenost HB Hrvata oko bitnih nacionalnih pitanja. Ja ne znam jel to slučajnost, ali svi Hrvati Srednje Bosne koje znam, a znam ih 20ak, izričito su protiv Trećeg. To je "još jedna hercegovačka podvala" za njih.

U tom kontekstu, sumnjam da bi neka ovakva priča išla na RTS-u koja iskrivljuje istinu, a na štetu srpskog naroda, kao što se na HRT-u iskrivljuje istina protiv vlastitog naroda.

Mislim da to nema ni u pi.ki materinoj, kamoli kod ozbiljnih, zrelih nacija


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT: Herceg-Bosna paradržavna tvorevina
PostPostano: 05 srp 2012, 20:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ožu 2012, 08:39
Postovi: 1696
s@lko dinamita$ je napisao/la:
....


Jebiga, Srbi ipak državu imaju od 1878. (praktično od 1830.), a mi od 1991. Razlika je prevelika. Osim toga Srbi imaju istu vanjsku politiku od Načertanija, dakle od 1884., a mi svoju još nismo ni kreirali.

Osim toga ni događaji u drugoj polovici 20. stoljeća nam ne idu u prilog. Dok su se u Srbiji i Sloveniji 80ih godina prošlog stoljeća razvijali nacionalni komunisti, u Hrvatkoj su vladali anacionalne pizde, jer su nam ovi nacionalni komunisti bili po zatvorima zbog Hrvatskog proljeća.

No ne bih rekao da je sve tako crno, uskoro će na političku scenu stupiti ljudi koji su odrasli u ratno doba. Ja svoje nade polažem u njih (tj. nas).

_________________
Neću NATO
Hoću na te


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT: Herceg-Bosna paradržavna tvorevina
PostPostano: 05 srp 2012, 21:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109214
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Luka Mitrović, čitav život radio kao komunistički novinar. 1990-e izdao staru ideologiju, i prigrlio novu. Nova ideologija nije "kapitalizam", već "laganje bez straha".

slika

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT: Herceg-Bosna paradržavna tvorevina
PostPostano: 05 srp 2012, 22:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 14:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
s@lko dinamita$ je napisao/la:
osa je napisao/la:

ako uporedimo broj srba u bivšoj jugi, njihovu rasprostranjenost,resurse s kojima su raspolagali,ponašanje međunarodne zajednice na početku ju-krize itd., sa rezultatima projekta kojeg su započeli, a istim tim značajkama koje se odnose na nas,. onda smo mi bez lažne skromnosti, daleko bolje odigrali "ovu partiju šaha" .mi imamo još samo jednu fazu, riješiti pitanje ravnopravnosti hrvata u bih, pred njima je daleko teži i duži put....


Hebe se Hrvatima u RH za ravnopravnošću Hrvata u BiH. To što Srbi nisu ostvarili svoje političke ciljeve zahvaljuju prvenstveno ratnoj nesposobnosti, tromosti JNA, istinskom poimanju jugoslavenstva kod dijela časnika JNA na početku rata, te Tuđmanu koji se pokazao kao državnik kojeg Hrvati jednostavno nisu zaslužili.
Ja govorim o balavosti i heterogenosti hrvatske nacije koja vlasniku auta sa imotskim registracijama odvali unutar 2 mjeseca odvali poklopce s retrovizora, a malo zatim i skine gumu između vrata i krova. Nešto što se ne bi desilo ni u Beogradu.
E onda stavite to u okvire kakvo je razmišljanje glavnog grada RH o Hrvatima u BiH, taj mikroprimjer se može preslikati na makrorazinu na sto načina.

Mi smo jednostavno balav narod, narod koji divergira i nikad nije u povijesti imao vremena ni prilike razviti svoje institucije koje bi ga povezale, zakrljžao narod u svakom smislu.

Kod Srba postoji homogenost oko bitnih nacionalnih pitanja, izuzevši narkomana Čedu koji je ionako marginalac i ima istu takvu potporu u narodu, zanemarivo malu.
A pogotovo postoji homogenost kod prečanskih Srba, kod nas ne postoji ni homogenost HB Hrvata oko bitnih nacionalnih pitanja. Ja ne znam jel to slučajnost, ali svi Hrvati Srednje Bosne koje znam, a znam ih 20ak, izričito su protiv Trećeg. To je "još jedna hercegovačka podvala" za njih.

U tom kontekstu, sumnjam da bi neka ovakva priča išla na RTS-u koja iskrivljuje istinu, a na štetu srpskog naroda, kao što se na HRT-u iskrivljuje istina protiv vlastitog naroda.

Mislim da to nema ni u pi.ki materinoj, kamoli kod ozbiljnih, zrelih nacija


nismo baš narod hvaliti, ali daleko smo od toga da smo za pljuvanje, poput tvoga. takvi smo kakvi smo, ima zrelijih naroda ali bogami i hrpa zelenijih. o srpskoj homogenosti, porazgovaraj sa nekim od srba možda se iznenadiš, inače svi mi na ovim prostorima volimo o onima drugima misliti kao o narodima koji se drže zajedno i ne svađaju se međusobno, što baš i ne stoji.
samo jedna stvar, da smo mi, ovakvi kakvi smo imali ono što su srbi imali 1991., oni bi završili u bugarskoj, mi kako vidimo nismo u sloveniji..

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT: Herceg-Bosna paradržavna tvorevina
PostPostano: 05 srp 2012, 23:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 srp 2012, 15:54
Postovi: 76
Pessimus dux je napisao/la:
Stručni recenzenti ovoga serijala su glavom i bradom Ivo Banac, Dušan Bilandžić i Budimir Lončar, a svi znamo njihove stavove i poglede na posljednji rat u BIH, pa se stoga ne bi trebali previše iščuđavati oko toga...

Svejedno, treba reagirati nekako.


Bilandžić i Banac su najkvalitetniji hrvatski povjesničari, isto većina povjesničara misli isto, tako da... Pa i ti sam voliš da je HB postala država ili da se pripojila Hrvatskoj nego da je ostala u BiH, pa ne znam zašto te toliko smeta taj pojam "paradržava".

_________________
Этих лет не смолкнет слава,
Не померкнет никогда!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: HRT: Herceg-Bosna paradržavna tvorevina
PostPostano: 05 srp 2012, 23:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 01 srp 2012, 15:54
Postovi: 76
BBC je napisao/la:
Luka Mitrović, čitav život radio kao komunistički novinar. 1990-e izdao staru ideologiju, i prigrlio novu. Nova ideologija nije "kapitalizam", već "laganje bez straha".

slika


Kako netko može bit komunistički novinar? Boban, Praljak, Prlić... oni su bili ustaše ili SS-ovci?

_________________
Этих лет не смолкнет слава,
Не померкнет никогда!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 232 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO