HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 16 srp 2024, 18:51.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 297 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 15 ruj 2012, 12:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lip 2012, 16:54
Postovi: 2589
Lokacija: Rijeka
Koliko je brigada ARBIH ratovalo na žepačkoj bojišnici? Je li točno da je bilo 8 elitnih brigada iz Zenice?

_________________
Sve će prekriti snijegovi, ružmarin i šaš...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 15 ruj 2012, 13:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 19:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
hinterland je napisao/la:
Koliko je brigada ARBIH ratovalo na žepačkoj bojišnici? Je li točno da je bilo 8 elitnih brigada iz Zenice?




Koliko god da ih je bilo, dzaba...Zepce, jaci od Staljingrada. :HercegBosanac

A ovo sto pjevaju ovi idioti...Predsmrtni mars sehida.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 26 ruj 2012, 01:01 
Offline

Pridružen/a: 26 ruj 2012, 00:25
Postovi: 9
MRSHO je napisao/la:
Tomo pošto vidim da si informiran jedno pitanje,

gdje je bila linija pred Oluju na Novošeherskom bojištu (prema Srbima)?. Možeš li mi potvrditi da smo u to vrijeme držali Brezove Dane i podnožje Crnog Vrha, te prostor između Kopica i Dubrava ili pak čak i do Dubrava?

Zašto se nije krenulo na oslobađanje Komušine?


hvala unaprijed

pozdrav

linija bojisnice se protezala ispod lipove glave cobljani do njih kopicani ad o kopicana kamenjani zatim rajsevljani vezu sa hatkinim njivama tu su hvo ispo d hatkini njiav ide strupina domislica i pravac besansko groblje gdije ide hvo i linija ide po tako zvanoj crvenoj zemljii nema pojima o lipovoj glavi i dubravi i brezovim danima to ti i dan dani svijedoce propale zemunice i transeji


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 26 ruj 2012, 01:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 12:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
neovisan je napisao/la:
MRSHO je napisao/la:
Tomo pošto vidim da si informiran jedno pitanje,

gdje je bila linija pred Oluju na Novošeherskom bojištu (prema Srbima)?. Možeš li mi potvrditi da smo u to vrijeme držali Brezove Dane i podnožje Crnog Vrha, te prostor između Kopica i Dubrava ili pak čak i do Dubrava?

Zašto se nije krenulo na oslobađanje Komušine?


hvala unaprijed

pozdrav

linija bojisnice se protezala ispod lipove glave cobljani do njih kopicani ad o kopicana kamenjani zatim rajsevljani vezu sa hatkinim njivama tu su hvo ispo d hatkini njiav ide strupina domislica i pravac besansko groblje gdije ide hvo i linija ide po tako zvanoj crvenoj zemljii nema pojima o lipovoj glavi i dubravi i brezovim danima to ti i dan dani svijedoce propale zemunice i transeji


Ta je linija vjerojatno bila krajem ljeta i u jesen 92 nakon pada Komušine?

Pitao sam za razdoblje '94-95 g. nakon potpisivanja primirja između musl. i hrv. strane.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 26 ruj 2012, 01:13 
Offline

Pridružen/a: 26 ruj 2012, 00:25
Postovi: 9
MRSHO je napisao/la:
Hajduk_s_Kose je napisao/la:
Opet, valja priznati ulogu HVO-a u čuvanju linije na Maglaju i na Hatkinim njivama, ali to ne treba naivno gledati kao da je HVO čuvao Bošnjake jer ih voli, nego je čuvao Žepče, mudro, postavljajući se na liniju dalje od samog grada. Također, ideja oslobađanja Komušine nije bila mrtva.

Onda maj 1993., Ganić dolazi, traži zavođenje reda, potčinjavanje Armiji... Lozančić neće ni da čuje. Obje strane su apsolutno nepopustljive...

Armija "napada" Žepče, odnosno počinje "zavođenje reda". HVO odlučuje zatražiti pomoć od VRS-a. Padaju Hatkine njive, 7.000 Kopičana, Domisličana, Čobljanja, Ozimičana, Novošeheraca ili bježi preko linija (M. Vis, Vukove njive, Vlaško brdo, Tutnjavac...) Veliki dio ide u - logore! Hrvati jesu napadnuti, ali to ne znači da u logorima nisu počinjeni zločini. Kao i u Želećoj...


odgovor na prvi boldan dio: koga ste vi branili ba MRSO nepsii glupost neznam dali znas da su kamenjani drzali 5 orvova na komusini tacnije ivanove njive gdijesu vasi pobijnei u rovu ito sa krampovima su im dijelovi tijela sijeceni od tog dana su kamenjani priuzeli te rovove elstod au bili na curanima 5 rOVOVa SU drzali na studencima tcnaije cacari i kakvi ti spominjes 40 km bojisnice oko okmusine vijerovatno ti je metematika slabija strana zar od studenaca do rajseve ima toliko km nemoj neistine pisat po forumima kad nisi ni bio za vrijeme rati sukoba tu

HVO je čuvao svoje obitelji svoja sela a uz to i muslimane i muslimanska sela od Kopica pa nadalje. Kao i Kamenicu i Rajševu do kolovoza dok nije pala Komušina. I što se tiče tog kao mudrog držanja dalje od grada... pa grad nije bio u opasnosti u tom trenutku, znale su se namjere VRS, da se preko Dubrava i N. Šehera izađe na Bosnu i spoji sa ozrencima. Dok su pripadnici HVO mudro ginuli na Hatkivim njivama i Dubravi neki su mudro češali jaja, čast pravim momcima. Tako je bilo i par mjeseci ranije dok je 40 kilometarska linija od Studenaca okolo do ispod Rajševa patila danonoćne napade. Zna se gdje i ko je igrao košarku dok su momci ginuli, kako naši tako i momci muslimani iz teslićkih sela, a bilo je naravno i Kamenjana...

Ganić dolazi uvodit red? Kakav red je trebalo uvodit? Oružjem? Uvođenje reda dok je još bila ideja oslobađanja dijela teslićke općine i grada Teslića zajedno sa 204. i pripadnicima HVO Teslić-Komušina, na Dubravi stabilizirana linija, izviđaći su ulazili Srbima do Crne Rijeke kad su htjeli... samo je bilo pitanje vremena kad bi se stiglo barem do Banje Vrućice.. ako ne pred zimu 92 onda u proljeće 93 sigurno. Započet sukob upropastio je i sve mogućnosti i za Kamenicu i Slatinu, i Komušinu pa i za grad Teslić...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 26 ruj 2012, 01:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 12:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Ne razumijem šta je tu čiji odgovor?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 26 ruj 2012, 01:47 
Offline

Pridružen/a: 26 ruj 2012, 00:25
Postovi: 9
MRSHO je napisao/la:
Tomo je napisao/la:

Linija je otprilike bila ovo što si naveo, mada ne u smislu prave linije koju smo imali 92' prema srbima. Jedan dio je držala ABiH. Nakon zategnutih odnosa početkom 94' kada su srbi napuštali te prostore, sve je manje više funkcioniralo na sistemu kontrolnih punktova.

Zašto se nije krenulo na oslobađanje Komušine? I zašto se nije krenulo na oslobađanje posavine?

E prijatelju to ti ja nebi znal reći...

Kada bi iznio svoje iskreno mišljenje morao bi ući u sukob sa 90% članova ovog foruma...


Hvala Tomo, samo sam htio potvrdu, znam da situacija na toj liniji nije bila ista '92 i 94-95.

Možda sam malo čudno postavio pitanje što se tiče oslobađanja komušanskog kraja. Čuo sam od naših momaka koji su poslje operacija u zapadnoj Bosni (Drvar, Grahovo...), da su im rekli neka se pripreme za završne operacije oslobađanja Komušine i grada Teslića, zavladalo je veselje i odlično moralno stanje no onda je sve zastalo. Dali zbog prijetnji US i zahtjeva za zaustavljanje operacija ili zbog nečeg drugog. Zanima me dali su bile neke operativne i terenske pripreme na lokalnom nivou na teritoriju pod zapovjedništvom 111xp za pokretanje operacija?

111xp da uzem teslic jesi smijesan oni nisu uzeli nikad nista a ne teslic teslic je se rtebo odradit sa 7 korpusom a to preko vlasica vucije mladikovina i pravac vitkovic da se zategne linija bojisnice pri to mbi ostalo 10 tisuca slobodn i bojovnika a plan je bio razraden smo na podruciju tesnja od zmajevca do usore bilo je razmijesteno 7 do 9 tisuca vojnika a na blatnickom ratistu o ko4 hiljede vojnika tako sto bi prvo krenila ackija nad blatnicom da odvuces rpsku vojsku u tom prav uca zatim bi uslijedilo pirsjecanje puta na crnoj rijeci sa oko2 hiejlde vojnika jedan pravac void ka kamenici jedan pream komusini a trec iprema studencima tad se udera na baujn iz pravca husara i tek tada od kalosevica perma teslicu a ta 111 ostala bi ko u jajetu bez izlaza ali dode djeton i kraj rata a steta velka steta


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 26 ruj 2012, 01:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 12:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
neovisan je napisao/la:

odgovor na prvi boldan dio: koga ste vi branili ba MRSO nepsii glupost neznam dali znas da su kamenjani drzali 5 orvova na komusini tacnije ivanove njive gdijesu vasi pobijnei u rovu ito sa krampovima su im dijelovi tijela sijeceni od tog dana su kamenjani priuzeli te rovove elstod au bili na curanima 5 rOVOVa SU drzali na studencima tcnaije cacari i kakvi ti spominjes 40 km bojisnice oko okmusine vijerovatno ti je metematika slabija strana zar od studenaca do rajseve ima toliko km nemoj neistine pisat po forumima kad nisi ni bio za vrijeme rati sukoba tu


Ako sam dobro sad shvatio, ovo je tvoj post.

5 rovova držali, zar toliko? =)) , mjesto od 1500 stanovnika dalo svoj doprinos držanjem 5 rovova.

Na Ivanovim njivama nije sigurno bilo kamenjana, znam tko je tamo bio prije i poslje stradanja tih momaka.

Na čančarima također nije bilo Kamenjana, možda poneki pomješan sa domaćim i HOS-ovcima iz Zenice.

Dužina linije se ne mjeri cestovnim pravcem, nego znaš i sam kako idu linije. Povuci od Mitrova brda okolo do Kruškovaca i dalje... pa izmjeri dužinu.


Citat:
111xp da uzem teslic jesi smijesan oni nisu uzeli nikad nista a ne teslic teslic je se rtebo odradit sa 7 korpusom a to preko vlasica vucije mladikovina i pravac vitkovic da se zategne linija bojisnice pri to mbi ostalo 10 tisuca slobodn i bojovnika a plan je bio razraden smo na podruciju tesnja od zmajevca do usore bilo je razmijesteno 7 do 9 tisuca vojnika a na blatnickom ratistu o ko4 hiljede vojnika tako sto bi prvo krenila ackija nad blatnicom da odvuces rpsku vojsku u tom prav uca zatim bi uslijedilo pirsjecanje puta na crnoj rijeci sa oko2 hiejlde vojnika jedan pravac void ka kamenici jedan pream komusini a trec iprema studencima tad se udera na baujn iz pravca husara i tek tada od kalosevica perma teslicu a ta 111 ostala bi ko u jajetu bez izlaza ali dode djeton i kraj rata a steta velka steta


Pa što nije krenula ta jaka armija ako je već bila spremna i vojska razmještena? Znas se kad su ofenzivne akcije pokretane, sve je išlo redom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 26 ruj 2012, 02:11 
Offline

Pridružen/a: 22 srp 2012, 22:34
Postovi: 12
Cast izuzecima al Kamencani nisu pruzili dostojnu pomoc pri otporu tertorija od Rajeseva do Studenaca.

A to da je bilo spremno 10.000 boraca da krene preko Vlasica, to je bila tadasnja propaganda i nabrijavanje vojnika, posebno onih satih podrucja, kao sto je propaganda da se u Zepcu planiralo ic u oslobadjanje dijelova o.Teslic.

_________________
Rov pa tranšej, tako redom, krivudavo poput zmije,
crtu drže hrabri momci, neće proći džihadije,
džihadije navaljuju žele islam proširiti,
a Hrvati svoje brane i svoji će na svom biti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 26 ruj 2012, 20:04 
Offline

Pridružen/a: 26 ruj 2012, 00:25
Postovi: 9
MRSHO je napisao/la:
neovisan je napisao/la:

odgovor na prvi boldan dio: koga ste vi branili ba MRSO nepsii glupost neznam dali znas da su kamenjani drzali 5 orvova na komusini tacnije ivanove njive gdijesu vasi pobijnei u rovu ito sa krampovima su im dijelovi tijela sijeceni od tog dana su kamenjani priuzeli te rovove elstod au bili na curanima 5 rOVOVa SU drzali na studencima tcnaije cacari i kakvi ti spominjes 40 km bojisnice oko okmusine vijerovatno ti je metematika slabija strana zar od studenaca do rajseve ima toliko km nemoj neistine pisat po forumima kad nisi ni bio za vrijeme rati sukoba tu


Ako sam dobro sad shvatio, ovo je tvoj post.

5 rovova držali, zar toliko? =)) , mjesto od 1500 stanovnika dalo svoj doprinos držanjem 5 rovova.

Na Ivanovim njivama nije sigurno bilo kamenjana, znam tko je tamo bio prije i poslje stradanja tih momaka.

Na čančarima također nije bilo Kamenjana, možda poneki pomješan sa domaćim i HOS-ovcima iz Zenice.

Dužina linije se ne mjeri cestovnim pravcem, nego znaš i sam kako idu linije. Povuci od Mitrova brda okolo do Kruškovaca i dalje... pa izmjeri dužinu.


Citat:
111xp da uzem teslic jesi smijesan oni nisu uzeli nikad nista a ne teslic teslic je se rtebo odradit sa 7 korpusom a to preko vlasica vucije mladikovina i pravac vitkovic da se zategne linija bojisnice pri to mbi ostalo 10 tisuca slobodn i bojovnika a plan je bio razraden smo na podruciju tesnja od zmajevca do usore bilo je razmijesteno 7 do 9 tisuca vojnika a na blatnickom ratistu o ko4 hiljede vojnika tako sto bi prvo krenila ackija nad blatnicom da odvuces rpsku vojsku u tom prav uca zatim bi uslijedilo pirsjecanje puta na crnoj rijeci sa oko2 hiejlde vojnika jedan pravac void ka kamenici jedan pream komusini a trec iprema studencima tad se udera na baujn iz pravca husara i tek tada od kalosevica perma teslicu a ta 111 ostala bi ko u jajetu bez izlaza ali dode djeton i kraj rata a steta velka steta


Pa što nije krenula ta jaka armija ako je već bila spremna i vojska razmještena? Znas se kad su ofenzivne akcije pokretane, sve je išlo redom.

mrso nisu kamenjani samo branili komusinu i studence nego i sami sebe ponavljam ti 5 rovova ivanove njive ujutro doso posle pokolja na ivanovim njivama 2 kamenjanca i jedan hrvat isto tako po ostalim rovovima d binam malo pokazali linije srba i ostalo ali vec druge smijene nisu bili studenci cacari 3 ranjeni slaska glava 4 rova krs ruda 5 rovova i 2 rova oko seoske skole to jest amblante gdije su dovozeni ranjenici sa dmi odgovori koliko su rovova drzali studencani koliko crnorijecani koliko slatinjani i komusanci


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 26 ruj 2012, 20:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 12:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
neovisan je napisao/la:
MRSHO je napisao/la:

Ako sam dobro sad shvatio, ovo je tvoj post.

5 rovova držali, zar toliko? =)) , mjesto od 1500 stanovnika dalo svoj doprinos držanjem 5 rovova.

Na Ivanovim njivama nije sigurno bilo kamenjana, znam tko je tamo bio prije i poslje stradanja tih momaka.

Na čančarima također nije bilo Kamenjana, možda poneki pomješan sa domaćim i HOS-ovcima iz Zenice.

Dužina linije se ne mjeri cestovnim pravcem, nego znaš i sam kako idu linije. Povuci od Mitrova brda okolo do Kruškovaca i dalje... pa izmjeri dužinu.




Pa što nije krenula ta jaka armija ako je već bila spremna i vojska razmještena? Znas se kad su ofenzivne akcije pokretane, sve je išlo redom.

mrso nisu kamenjani samo branili komusinu i studence nego i sami sebe ponavljam ti 5 rovova ivanove njive ujutro doso posle pokolja na ivanovim njivama 2 kamenjanca i jedan hrvat isto tako po ostalim rovovima d binam malo pokazali linije srba i ostalo ali vec druge smijene nisu bili studenci cacari 3 ranjeni slaska glava 4 rova krs ruda 5 rovova i 2 rova oko seoske skole to jest amblante gdije su dovozeni ranjenici sa dmi odgovori koliko su rovova drzali studencani koliko crnorijecani koliko slatinjani i komusanci


Znam koga su Kamenjani branili, znam ja to dobro. Znam i za vaše momke iz grada itd. Ali kad sve zbrojiš učešće je bilo nedovoljno...

Ovo je ekipa koja ide na Ivanove njive dan poslje onoga:

slika

Ekipa sa Studenaca...

Daj stavljaj zareze, ovako jedva isčitam tvoje upise...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 26 ruj 2012, 20:16 
Offline

Pridružen/a: 26 ruj 2012, 00:25
Postovi: 9
Kusmadagni je napisao/la:
Cast izuzecima al Kamencani nisu pruzili dostojnu pomoc pri otporu tertorija od Rajeseva do Studenaca.

A to da je bilo spremno 10.000 boraca da krene preko Vlasica, to je bila tadasnja propaganda i nabrijavanje vojnika, posebno onih satih podrucja, kao sto je propaganda da se u Zepcu planiralo ic u oslobadjanje dijelova o.Teslic.

neznam koliko ti je poznato oakciji na ozrenu gdije je ucestovalo izmedu 23 i 27 hiljede vojnika armije kada je uzeto kolko j e vec se smijelo uzet jeda ndio vojske je odma prebacen na tesanj a drugi deo prema sanskom mostu i pravcu prijedora


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 26 ruj 2012, 20:26 
Offline

Pridružen/a: 26 ruj 2012, 00:25
Postovi: 9
MRSHO je napisao/la:
neovisan je napisao/la:
mrso nisu kamenjani samo branili komusinu i studence nego i sami sebe ponavljam ti 5 rovova ivanove njive ujutro doso posle pokolja na ivanovim njivama 2 kamenjanca i jedan hrvat isto tako po ostalim rovovima d binam malo pokazali linije srba i ostalo ali vec druge smijene nisu bili studenci cacari 3 ranjeni slaska glava 4 rova krs ruda 5 rovova i 2 rova oko seoske skole to jest amblante gdije su dovozeni ranjenici sa dmi odgovori koliko su rovova drzali studencani koliko crnorijecani koliko slatinjani i komusanci


Znam koga su Kamenjani branili, znam ja to dobro. Znam i za vaše momke iz grada itd. Ali kad sve zbrojiš učešće je bilo nedovoljno...

Ovo je ekipa koja ide na Ivanove njive dan poslje onoga:

slika

Ekipa sa Studenaca...

Daj stavljaj zareze, ovako jedva isčitam tvoje upise...

ok... samo onda neznam otkdu ja tamo.. rov je bio pored samog puta uz debeli grab ili bukvu ne secam se i na rovu ej bio mrtialjez m53 ispred rova je blia njiva i dvije rti,,, kuce nesecam se i jedna stala gdijes u u vise navrata nocu srbi silazili i pripucavali nama su rekli da se zove ivanove nijve sad neznamd dali pricamo o istoj liniji


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 26 ruj 2012, 20:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 12:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
neovisan je napisao/la:
ok... samo onda neznam otkdu ja tamo.. rov je bio pored samog puta uz debeli grab ili bukvu ne secam se i na rovu ej bio mrtialjez m53 ispred rova je blia njiva i dvije rti,,, kuce nesecam se i jedna stala gdijes u u vise navrata nocu srbi silazili i pripucavali nama su rekli da se zove ivanove nijve sad neznamd dali pricamo o istoj liniji


Slika je preuzeta sa video materiala snimanog tih dana... i ovi momci idu upravo na rov u kojem se desilo što se desilo.

Koliko je vas bilo pod oružjem u ljeto '92?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 26 ruj 2012, 20:43 
Offline

Pridružen/a: 26 ruj 2012, 00:25
Postovi: 9
MRSHO je napisao/la:
neovisan je napisao/la:
linija bojisnice se protezala ispod lipove glave cobljani do njih kopicani ad o kopicana kamenjani zatim rajsevljani vezu sa hatkinim njivama tu su hvo ispo d hatkini njiav ide strupina domislica i pravac besansko groblje gdije ide hvo i linija ide po tako zvanoj crvenoj zemljii nema pojima o lipovoj glavi i dubravi i brezovim danima to ti i dan dani svijedoce propale zemunice i transeji


Ta je linija vjerojatno bila krajem ljeta i u jesen 92 nakon pada Komušine?

Pitao sam za razdoblje '94-95 g. nakon potpisivanja primirja između musl. i hrv. strane.

linije odbrane VRS 94-95 SILAZILE su niz lipovu glavu kroz pola kopitaca i izlazile su na besanskog roblje dalje an crvenu zemlju iznad domislice i penjala se ne okrugle njive je rsu tesajnci zaposijeli crni vrh i zmajevac i sa okrugli njiva na staje .. a za HVO LINiJu NE ZNAM


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 26 ruj 2012, 20:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 12:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Poslao sam ti privatnu poruku...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 15 pro 2012, 22:30 
Offline

Pridružen/a: 22 srp 2012, 22:34
Postovi: 12
"Neovisan" iz Kamenice, moš mislit.

_________________
Rov pa tranšej, tako redom, krivudavo poput zmije,
crtu drže hrabri momci, neće proći džihadije,
džihadije navaljuju žele islam proširiti,
a Hrvati svoje brane i svoji će na svom biti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 16 pro 2012, 15:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lip 2012, 16:54
Postovi: 2589
Lokacija: Rijeka
Je li istina da su u selu Vitlaci pripadncii ARBIH zakucavali neke Hrvate na križ?

_________________
Sve će prekriti snijegovi, ružmarin i šaš...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 02 tra 2013, 23:20 
Offline

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:19
Postovi: 596
Ima li zainteresiranih da skeniram i uploadam ovu knjigu tu na forum? Knjiga je od Pere Topića, na oko 170 stranica i u njoj je opisano ratno stanje u Žepče, sa mnoštvom fotografija. Ovo je naslovna stranica knjige o kojoj pričam, pa ako već ima negdje na netu da se na patim sa skeniranjem i uploadanjem toga svega. slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 02 tra 2013, 23:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 pro 2012, 01:37
Postovi: 143
hinterland je napisao/la:
Je li istina da su u selu Vitlaci pripadncii ARBIH zakucavali neke Hrvate na križ?


Da li je istina da su u Sarajevu Srbe bacali lavovima ? Odgovor na ovo pitanje je odgovor na tvoje :ucelo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 02 tra 2013, 23:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne zalići se. Postoje fotografije mudžahedina sa sjekirama i odrezanim glavama.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 03 tra 2013, 00:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 pro 2012, 01:37
Postovi: 143
BBC je napisao/la:
Ne zalići se. Postoje fotografije mudžahedina sa sjekirama i odrezanim glavama.



Gdje :D (samo nemoj slat stranice sa domenom ".rs")


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 03 tra 2013, 00:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 12:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zadnji put kad se stavljale te fotografije plakali ste da ih skinu. Pa ne izazivaj.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 03 tra 2013, 00:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 pro 2012, 01:37
Postovi: 143
BBC je napisao/la:
Zadnji put kad se stavljale te fotografije plakali ste da ih skinu. Pa ne izazivaj.


Tko smo to "mi" ? Ne znam za koga me ti smatraš :D .
Ako je fotografija bez cenzure onda barem postavi link, ne moraš je ovde direktno stavljati da bezveze ljudi ne skrolaju kroz temu jer im se krv gadi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Napad ABiH na Žepče 24.6.1993
PostPostano: 03 tra 2013, 00:43 
Offline

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:19
Postovi: 596
HrasnoSinj je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Ne zalići se. Postoje fotografije mudžahedina sa sjekirama i odrezanim glavama.



Gdje :D (samo nemoj slat stranice sa domenom ".rs")


Bježi sa teme!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 297 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO