HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 11:35.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 232 post(ov)a ] 
Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Hrvatska vojna industrija
PostPostano: 02 lis 2012, 16:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
HRVATSKA I FILIPINI
Mi njima oružje, oni nama kokos i banane

Republika Filipini želi da Hrvatska postane ulazna točka njezinog izvoza banana, ananasa, kokosa i manga na Balkan i šire. Istovremeno, Hrvatska je spremna Filipinima ponuditi projekte u cijelom nizu sektora, uključujući obrambeni, rečeno je na sastanku visokih dužnosnika dviju zemalja održanom u ponedjeljak u Manili

'Zainteresirani smo za Luku Rijeka kao poveznicu u organiziranju trgovine. Filipinsko tropsko voće ima velik potencijal na području Balkana', rekla je Linda Basilio, pomoćnica ministra vanjskih poslova Filipina dodajući da je tvrtka International Container Terminal Services Inc. (ICTSI) sa sjedištem na Filipinima strateški partner koncesionara kontejnerskog terminala Brajdica u luci Rijeka. Bilo je riječi i o mogućnosti zapošljavanja filipinskih zdravstvenih radnika u Hrvatskoj.

Hrvatsku delegaciju predvodio je Joško Klisović, zamjenik ministrice vanjskih i europskih poslova RH, a uz njega su u Manili bili i predstavnici Ureda predsjednika RH i Brodarskog instituta iz Zagreba, priopćilo je filipinsko ministarstvo vanjskih poslova.

'Utvrđujemo kanale komunikacije i razgovaramo o tome kako intenzivirati i produbiti našu međusobnu suradnju. Vidimo da postoji velika mogućnost suradnje u brodogradnji, rudarstvu, preradi hrane, turizmu i sektorima istraživanja i razvoja', rekao je Klisović za Philippine Daily Inquirer.

Među zajedničkim interesima dviju zemalja je i obrana, dodao je Klisović. Hrvatski ministar obrane Ante Kotromanović, koji boravi na Filipinima od 30. rujna do 3. listopada na poziv tamošnjeg kolege Voltairea Gazmina, izrazio je interes RH za sudjelovanje u programima modernizacije filipinske vojske.

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet/21 ... GsEHKBdvIU

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska vojna industrija
PostPostano: 02 lis 2012, 16:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
Hrvatska vojna industrija godišnje izvozi robe za 250 milijuna dolara

U VREMENU gospodarske krize, kad poduzeća propadaju ili se na klimavim nogama bore za opstanak teško je vjerovati da postoje i ona koja dobro zarađuju, šire proizvodnju i najavljuju nova zapošljavanja.

Respektabilne brojke iskazuje vojna industrija. 20-ak aktivnih proizvođača čak 98 posto izvozi za svjetsko tržište, a posljednjih je godina količina izvoza prešla 250 milijuna dolara godišnje. Najkvalitetnije borbene i vojno-policijske kacige stižu iz Preloga. Mali grad u Međimurskoj županiji proslavila je firma Šestan-Busch koja je zadnjih godina proizvela oko pola milijuna kaciga, uglavnom za svjetsko ali i domaće tržište, kaže direktor Alojzije Šestan.

"Vojna industrija ima budućnost"

"Mi smo do sada proizveli preko 500 tisuća kaciga. Definitivno smo najpoznatija svjetska firma, a izvozimo 98 posto svoje proizvodnje u 45 zemalja svijeta", rekao je Šestan. Samo u Saudijskoj Arabiji prodali su 130 tisuća kaciga, za talijansko i afričko tržište najavljuju novu seriju od 1000 kaciga, a zanimljivi su im i Kazahstan, Uzbekistan ili Azerbajdžan. U planu je širenje na tržište zemalja bivšeg Sovjetskog saveza, a posao koji ugovaraju s Ruskom federacijom trebao biti još i veći. Ambicija im je u idućim godinama prodati 100 do 200 tisuća kaciga za ruske sigurnosne snage.

"Vojna industrija ima budućnost iz tog razloga što je proizvod vojne industrije proizvod veće dodane vrijednosti. On je jače kategorije, s većim standardima, s boljim kontrolama u odnosu na civilnu proizvodnju. Svaka vojna industrija ima perspektivu", ističe Šestan.

HS Produkt 95 posto proizvodnje izveze Amerikancima

Uz oklopno vozilo AMV, vojna industrija proizvodi i kvalitetne odore, obuću te puške i pištolje. HS Produkt ima kompletnu ponudu kratkog i dugog naoružanja, a najveći kupac im je SAD gdje izvoze 95 posto proizvodnje, kaže Josip Marinić.

"Mi smo do sada u SAD izvezli oko 1,5 milijun pištolja od kada smo s njima počeli raditi", pojasnio je Marinić. Zanimljiv je podatak kako je hrvatski vojni izvoz sedam puta veći od uvoza, a posljednjih je godina količina izvoza prešla 250 milijuna dolara godišnje. Iako se za domaće potrebe vojske i policije proizvedu manje količine, država značajno podupire rad proizvođača, kaže načelnik Glavnog stožera Oružanih snaga, general pukovnik Drago Lovrić.

"Mi smo mali konzument naše vojne opreme. Najveći konzumeri su stranci i mi želimo da to tako i bude. Kroz naše standarde koje postavljamo jako visoko omogućujemo da ta oprema bude zadovoljavajuća za sve na svjetskom tržištu", kaže Lovrić. Tako će, doznajemo, samo u ovoj godini Đuri Đakoviću biti plaćeno između 750 i 780 milijuna kuna, te oko 50 milijuna kuna drugim proizvođačima opreme.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska vojna industrija
PostPostano: 02 lis 2012, 16:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Vojna industrija je jedan od rijetkih sektora u kojima je RH bolja od SRH, naša vojna industrija je među 10 najkompletnijih u europi...
I ovo je isto dobra stvar, oni nama sirovine i hranu, a mi njima visoku tehnologiju :palacgore1
A i imaju iskustva sa islamistima :HercegBosanac

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska vojna industrija
PostPostano: 02 lis 2012, 16:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
Đuro Đaković Specijalna vozila prozivodi:

- Patria AMV 8x8

slika

- Borbeni tenk M84D

slika

- Razminirač RM03

slika

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska vojna industrija
PostPostano: 02 lis 2012, 16:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
volvoks je napisao/la:
Vojna industrija je jedan od rijetkih sektora u kojima je RH bolja od SRH, naša vojna industrija je među 10 najkompletnijih u europi...
I ovo je isto dobra stvar, oni nama sirovine i hranu, a mi njima visoku tehnologiju :palacgore1
A i imaju iskustva sa islamistima :HercegBosanac


malo koja zemlja može obući i osobno naoružat vlastitog vojnika od glave do pete, uključujući obuću, odoru, kacigu, zaštitu, pištolj i jurišnu pušku.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska vojna industrija
PostPostano: 02 lis 2012, 16:33 
Online
Avatar

Pridružen/a: 24 ruj 2009, 10:09
Postovi: 24534
Lokacija: Heartbreak Hotel
dudu je napisao/la:

- Razminirač RM03

slika



Koje kupuje i USA ARMy! Znači extra kvalitet!

_________________
"Uzalud vam sav tisak i sve radio postaje, našim srcima nikad nećete ovladati", nadbiskup Alojzije Stepinac, Zagreb, 1942.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska vojna industrija
PostPostano: 02 lis 2012, 16:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
slika

slika

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska vojna industrija
PostPostano: 02 lis 2012, 16:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
HS Produkt iz Karlovca, izvan pozornosti javnosti postao, uz Glock, najveći proizvođač pištolja na svijetu
Model HS 2000 već godinama "best buy" pištolj u SAD-u

U posljednjih desetak godina HS-ovci na američkom tržištu prodali već oko dva milijuna pištolja!

slika

Colt, Heckler&Koch, Walther, Beretta, Browning, Smith&Wesson, Sig-Sauer, Ruger, CZ Zbrojovka, najpoznatiji su svjetski proizvođači pištolja. Cijenjeni su, neki i legendarni, opjevani u bezbrojnim filmovima i krimi-serijama. I imaju nešto zajedničko - na svjetskom tržištu gledaju u leđa i zaostaju u broju prodanih primjeraka za pištoljima HS Produkta. Koji, zajedno s austrijskim Glockom dijeli prvo i drugo mjesto u proizvodnji pištolja na svijetu.

Malo tko u Hrvatskoj zna šta se krije iza HS Produkta, imena hrvatskog proizvođača iz Karlovca. Čiji je HS 2000, ili u SAD-u poznatiji kao XD (od extreme duty - ekstremni uvjeti) već godinama "best buy" pištolj. Da je tomu tako uvjerio sam se ljetos, dok su me domaćini iz Nacionalne garde Minnessote odveli u "Cabela's" centar u kojemu se prodaje samo oružje, municija i sve za lov i ribolov. Na posebno istaknutom mjestu kočio se novi model hrvatskog XD-a. A malo ispod njega najpoželjniji pištolj na svijetu - austrijski Glock. Istina, bio je to stariji model, no cijena mu je bila oko 600 američkih dolara, dok je novi hrvatski model stajalo više od 700 dolara. Pitao sam prodavača kako se prodaje naš pištolj.

Zapravo pištolj kojega u SAD-u poznaju kao XD Springfield armory, gdje superbrand Springfield označava uvoznika i glavnog distributera. Jednako kao Glock, odgovorio je. Po povratku u Hrvatsku direktoru HS Produkta Željku Pavlinu ispričao sam priču iz Minnessote. "Ne mogu vam reći točne brojke, to je tajna, no potvrđujem da sada u svijetu postoje tek dva proizvođača koji proizvode godišnje više od sto tisuća pištolja - HS Produkt i Glock", kazao je Pavlin.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska vojna industrija
PostPostano: 02 lis 2012, 16:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Bobovac je napisao/la:
dudu je napisao/la:

- Razminirač RM03

slika



Koje kupuje i USA ARMy! Znači extra kvalitet!

To nije za čuditi se, nažalost u tom području imamo i previše iskustva

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska vojna industrija
PostPostano: 02 lis 2012, 16:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
Hrvatska jurišna puška VHS (Višenamjenska Hrvatska Strojnica) od istog proizvođača

slika

slika

slika

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska vojna industrija
PostPostano: 02 lis 2012, 16:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Evo malo i mornaričkog programa, ovaj brid će biti među najmodernijima u klasi :hrvatinic
slika

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska vojna industrija
PostPostano: 02 lis 2012, 16:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
šteta što ne proizvodimo više podmornice, jedno vrijeme smo bili jedna od samo 9 zemalja u svijetu koja ih je proizvodila.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska vojna industrija
PostPostano: 02 lis 2012, 16:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
SLAVONSKOBRODSKI HOLDING GLAVNI UGOVARATELJ PRODAJE FINSKOG PROIZVOĐAČA
Patrijinim oklopnjakom Đuro Đaković juriša na svjetska tržišta

Tijekom pariškog Eurosatoryja slavonskobrodski Đuro Đaković Holding i finska Patria potpisali su ugovor o zajedničkim nastupima na trećim tržištima

slika

Hrvatska vojna industrija na velika se vrata vraća na svjetsku scenu. Tijekom pariškog Eurosatoryja slavonskobrodski Đuro Đaković Holding i finska Patria potpisali su ugovor o zajedničkim nastupima na trećim tržištima, kojim ova hrvatska tvrtka postaje glavni ugovaratelj poslova vezanih uz prodaju borbenih oklopnih vozila diljem svijeta.

Vodeća pozicija na tržištu

– Za Đuro Đaković to znači novu stepenicu u odnosima s Patrijom. Do jučer smo bili proizvođač za hrvatsko Ministarstvo obrane i za domaće tržište, a sada smo dobili povjerenje finskog partnera za samostalan nastup na trećim tržištima.

To je veliki iskorak, koji pokazuje da se Đuro Đaković Holding pokazao kao pouzdan partner te da je borbeno oklopno vozilo koje izlazi iz naših pogona proizvod vrhunske kvalitete – kazao je Vladimir Kovačević, predsjednik uprave Đuro Đaković Holdinga.

Slično misle i predstavnici Patrije koji smatraju da će partnerstvo otvoriti novi potencijal i nove poslove diljem svijeta.

– Partnerstvo s Đuro Đaković Holdingom, uz podršku Republike Hrvatske, bit će adut u pokrivanju tržišnog potencijala za nova oklopna vozila. Sporazumom se osnažuje vodeća pozicija Patrije kao dobavljača oklopnih vozila – ustvrdio je Seppo Seppala, predsjednik tvrtki Partia Land Systems i Patria Land Services.

Lista vojske UAE

Predsjednik uprave ĐĐ Holdinga ustvrdio je kako već imaju u planu nova tržišta koja dogovaraju s finskom tvrtkom, no nije ih htio imenovati. Ipak, prema poslovnim i obavještajnim analizama, Patrijini oklopnjaci uskoro bi se mogli naći u Ujedinjenim Arapskim Emiratima, koji planiraju nabaviti šesto borbenih vozila.

Patrijini BOV-ovi vodeći su na kupovnoj listi koju priprema krunski princ Abu Dhabija i general vojske UAE šeik Mohammed Bin Zayed Al Nahyan, a uz njih u konkurenciji su još i ruski BTR, Nexter te turski oklopnjaci Arma i Pars.

Zajedničke stipendije s norveškim Kongsbergom

Da ĐĐ Holding ozbiljno ulazi u sektor vojne industrije, govori i natječaj za stipendije studentima Fakulteta strojarstva, koji su zajedno raspisali ĐĐ Holding i norveški Kongsberg Protech Systems. Stipendisti će provesti neko vrijeme na školovanju u Norveškoj te pola godine stažirati u Kongsbergu, a zatim se vratiti u Đuro Đaković. Znajući da je Konsberg jedan od vodećih proizvođača obrambene opreme, od zapovjednih sustava, preko sklopova za navođenje oružja do raketa, ambicije brodske tvrtke postaju puno jasnije.


potencijalna vrijednost posla s UAE prelazi milijardu €.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska vojna industrija
PostPostano: 02 lis 2012, 16:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
volvoks je napisao/la:
Evo malo i mornaričkog programa, ovaj brid će biti među najmodernijima u klasi :hrvatinic
slika


gradit će se i ovi.

slika

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska vojna industrija
PostPostano: 02 lis 2012, 16:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
@dudu, neće, ti su premali, al na istoj stranici su oni koji primaju heliće, a to kreće čim se popravi situacija :palacgore1

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska vojna industrija
PostPostano: 02 lis 2012, 17:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
kolko sam shvatio ovih tvojih planiraju napraviti 4-5 kao prototipe, pa onda još nekoliko po potrebi. kakvi su to koji primaju heliće? pa kolko veliki moraju biti?

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska vojna industrija
PostPostano: 02 lis 2012, 17:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
To su ovi, imaju sposobnost postizanja maritimne i zračne superiornosti na području neuma :zubati slika
60 m , mogao bi biti i veći

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska vojna industrija
PostPostano: 02 lis 2012, 17:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58266
Lokacija: DAZP HQ
to nam treba, brodovi za helikopterski desant. :D

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska vojna industrija
PostPostano: 02 lis 2012, 17:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 srp 2010, 12:57
Postovi: 2360
BiH nosač aviona...

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska vojna industrija
PostPostano: 02 lis 2012, 17:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
Upoznat sam malo sa biznisom za ove patrolne brodove. Suska se da ce ih graditi u Nauta Lamjani na Ugljanu

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska vojna industrija
PostPostano: 02 lis 2012, 18:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Kaj nije ta firma u financijskoj dubiozi? Uništila ih je ona platforma...
Inače, gotovo sigurno ce se proizvodit u brodosplit BSO

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska vojna industrija
PostPostano: 02 lis 2012, 18:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
volvoks je napisao/la:
Kaj nije ta firma u financijskoj dubiozi? Uništila ih je ona platforma...
Inače, gotovo sigurno ce se proizvodit u brodosplit BSO

Je ali ja govorim o jednoj ideji jednog poduzetnika .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska vojna industrija
PostPostano: 02 lis 2012, 18:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 20:35
Postovi: 13033
Lokacija: Zagreb
Nema ti od toga ništa, ogroman je pritisak da brodosplit dobije posao, a i oni su najiskusniji u području vojne brodogradnje...

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska vojna industrija
PostPostano: 02 lis 2012, 18:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
volvoks je napisao/la:
Nema ti od toga ništa, ogroman je pritisak da brodosplit dobije posao, a i oni su najiskusniji u području vojne brodogradnje...


Imam ti kontraargument za ovo, ali to već zalazi u zonu poslovne tajne tako da dalje od ovoga ne ću zasada. Mislim da će se situacija kroz par mjeseci iskristalizirati.

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatska vojna industrija
PostPostano: 02 lis 2012, 18:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
dudu je napisao/la:
šteta što ne proizvodimo više podmornice, jedno vrijeme smo bili jedna od samo 9 zemalja u svijetu koja ih je proizvodila.


Nemamo tehničkoga znanja i kapaciteta za proizvoditi tako naprednu vojnu tehnologiju, realno gledano naš domet je ĐĐ koji može sastaviti oklopnjak i eventualno lakši tenk (Degman za primjer).
Za ostvariti ikakve temelje koji bi u budućnosti omogućili proizvodnju naših vlastitih podmornica postoje sljedeće pretpostavke :
A) Restrukturiranje brodogradilišta na sistemu know-how tj. proizvdonja malih serija visokotehnoloških brodova, pošto su u svim visokoserijskim standardnim jedinicama nadmoćni Južnokorejci i Kinezi.
B) Reforma našeg obrazovnog sustava i povećavanje kvota inžinjera, tehničara tj. prirodoslovno-tehničkih fakulteta , a smanjivanje kvota u humanističkim fakultetima (s par izuzetaka).

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 232 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 20 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO