HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 29 ožu 2024, 00:36.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 65 post(ov)a ] 

Ja bih bio pripadnik
Ustasa 33%  33%  [ 12 ]
Cetnika 17%  17%  [ 6 ]
Handzar divizije 6%  6%  [ 2 ]
Partizana 33%  33%  [ 12 ]
Neutralne lokalne milicije 11%  11%  [ 4 ]
Ukupno glasova : 36
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: U kojoj bi vojsci ratovali?
PostPostano: 02 stu 2012, 11:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
i_jopet je napisao/la:
Mislim da je potrebno odvojiti pojam komunističke revolucije koja je nastupila po svršetku rata
od partizanskog pokreta za vrijeme rata.
A hrvatstvo i jugoslavenstvo je često u povijesti bilo sukobljavano na cijelom području sadašnje RH.


apsolutno, komunisti su bili maheri za iskoristiti narodne mase, od oktobarske revolucije na dalje, kanalizirati energiju izazvanu nepravdama na svoju korist....

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U kojoj bi vojsci ratovali?
PostPostano: 02 stu 2012, 20:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19704
Kum Bečo je napisao/la:
Zna se

El Mujaheed? :zubati

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U kojoj bi vojsci ratovali?
PostPostano: 03 stu 2012, 14:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Vjerojatno partizan. Garant bi mi se svidjala ta filozofija. Za vrijeme rata, mislim. A nakon rata, neka funkcija i zaboravis na anomalije rezima kojemu zdusno pripadas. :biceovodobro

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U kojoj bi vojsci ratovali?
PostPostano: 03 stu 2012, 18:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
osa je napisao/la:
doc je napisao/la:
Pa Hrvata je je bilo podjednako u partizanima i vojsci NDH. A ostalo ti opet po svome. Da partizani su rat dobili. To ne sporim. Hrvati su narod izgubili. Izgubili bi ga i da su ustaše pobjedili. Da lokalne ispostave dvije najveće zločinačke ideologije vojno pobjede se ne može nazvati pobjedom za narod.

Još jednom, vojno su pobjedili, da. Narod je izgubio.

Komunističu zemlju i diktaturu naspram demokratske i slobodne uz sve probleme jedne i druge ne mogu staviti u istu ravan.

Komunizam je jedno od najvećih zala u ljudskoj povijesti. Uspostava komunizma u nekoj zemlji za mene nije pobjeda osim za komuniste. Kako nisam crveni za mene je poraz.


pa i govorio sam o vojnoj pobjedi, da je komunizma u istoj ravni s fašizmom, to ne sporim, dapače, to često ističem, ali to je uslijedilo nakon rata. nego doc ako idemo po tvojoj teoriji šta je pobjeda, da li si onda siguran da je hrvatski narod i u ovom ratu pobijedio...


Onda se u svemu slažemo ali se ne razumijemo.

Ja sam rekao pobjednička vojska gubitnički narod.

Siguran sam da je hrvatski narod u Domovinskom ratu pobjedio. Ti?

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U kojoj bi vojsci ratovali?
PostPostano: 03 stu 2012, 21:02 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 19:22
Postovi: 5990
Vladimir RUS je napisao/la:
Kum Bečo je napisao/la:
Zna se

El Mujaheed? :zubati

Mi smo bili Ujkani :zubati
Tebe ćemo voditi Đeliću u UNS na prevaspitavanje pošto ne znaš ništa :zubati

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U kojoj bi vojsci ratovali?
PostPostano: 03 stu 2012, 21:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
doc je napisao/la:
osa je napisao/la:

pa i govorio sam o vojnoj pobjedi, da je komunizma u istoj ravni s fašizmom, to ne sporim, dapače, to često ističem, ali to je uslijedilo nakon rata. nego doc ako idemo po tvojoj teoriji šta je pobjeda, da li si onda siguran da je hrvatski narod i u ovom ratu pobijedio...


Onda se u svemu slažemo ali se ne razumijemo.

Ja sam rekao pobjednička vojska gubitnički narod.

Siguran sam da je hrvatski narod u Domovinskom ratu pobjedio. Ti?


ne slažemo se u svemu, ja naime mislim da je hrvatski narod pobijedio i u 2.sv. ratu i domovinskom ratu, ali da su vladajuće strukture oba puta popljuvale te pobjede, što implicira da možda nismo dovoljno sazreli, jer oba puta smo birali lopove, a moguće da i nemamo kvalitetnijih ljudi, doduše nakon domovinskog rata, proces još traje, pa se nadam da ćemo popraviti počinjene greške...

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U kojoj bi vojsci ratovali?
PostPostano: 04 stu 2012, 14:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
osa je napisao/la:

ne slažemo se u svemu, ja naime mislim da je hrvatski narod pobijedio i u 2.sv. ratu i domovinskom ratu, ali da su vladajuće strukture oba puta popljuvale te pobjede, što implicira da možda nismo dovoljno sazreli, jer oba puta smo birali lopove, a moguće da i nemamo kvalitetnijih ljudi, doduše nakon domovinskog rata, proces još traje, pa se nadam da ćemo popraviti počinjene greške...


Kad si ti lud što se toga tiče. :D

Inače da smo mi pobjedili na način kao u 2. svjetskom ratu kažeš da jesmo pobili bi bar 100 000 Srba u kolonama nakon Oluje jer su to sve četnici, Tuđman bi sprašio Feralovcima kuglu u potiljak, itd.

45' mi nismo birali jer nam nisu dali izbor, 91' smo birali na prvim demokratskim izborima.

To je neusporedivo. Znam da ti furaš tu svoju briju jer si iz Siska ali antifašistička borba u Hrvatskoj je bila obilježena time da su ju vodili komunisti i to pobjeda nije.

Mislim điz Osa. Oba puta birali lopove. šta si ti u stanju napisat. :blink

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U kojoj bi vojsci ratovali?
PostPostano: 04 stu 2012, 16:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
Kakav izbor zelis u 45-oj godini? Zemlja gubitnika(NDH), ili u ocima cijelog svijeta pobjednik, a to je partizanska vojska? Vracena je Istra, Dalmacija...Pa Tito i KPJ su samo od ekonomske gledne tacke napravili bingo za Hrvatsku. Poredi samo, Podrinje i Istra. Semberija i Dalmacija. Pa skuzi tko je pobjednik, a tko loser.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U kojoj bi vojsci ratovali?
PostPostano: 04 stu 2012, 16:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2011, 01:39
Postovi: 1170
Lokacija: Bosna i Hercegovina (Herceg Bosna)
Kakva je ovo djetinasta tema.. za neki je rat ocigledno igra. Ja nebi nikako ratovao ako je moguce.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U kojoj bi vojsci ratovali?
PostPostano: 04 stu 2012, 19:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
doc je napisao/la:
osa je napisao/la:

ne slažemo se u svemu, ja naime mislim da je hrvatski narod pobijedio i u 2.sv. ratu i domovinskom ratu, ali da su vladajuće strukture oba puta popljuvale te pobjede, što implicira da možda nismo dovoljno sazreli, jer oba puta smo birali lopove, a moguće da i nemamo kvalitetnijih ljudi, doduše nakon domovinskog rata, proces još traje, pa se nadam da ćemo popraviti počinjene greške...


Kad si ti lud što se toga tiče. :D

Inače da smo mi pobjedili na način kao u 2. svjetskom ratu kažeš da jesmo pobili bi bar 100 000 Srba u kolonama nakon Oluje jer su to sve četnici, Tuđman bi sprašio Feralovcima kuglu u potiljak, itd.

45' mi nismo birali jer nam nisu dali izbor, 91' smo birali na prvim demokratskim izborima.

To je neusporedivo. Znam da ti furaš tu svoju briju jer si iz Siska ali antifašistička borba u Hrvatskoj je bila obilježena time da su ju vodili komunisti i to pobjeda nije.

Mislim điz Osa. Oba puta birali lopove. šta si ti u stanju napisat. :blink


napredovali smo za 45 godina na mnogim poljima pa tako i na ljudskosti. a ako to cijeniš da su nas do sada vodile poštenjačine, šta će biti tek kad "lopovi" dođu na vlast...

uzgred i domovinski rat su vodili komunisti, mislim ako nisi znao da napomenem...

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U kojoj bi vojsci ratovali?
PostPostano: 04 stu 2012, 20:02 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Zanimljivo, nisan zna da je Tudjman devedesetih bija komunista? Kako je to doslo do izrazaja?

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U kojoj bi vojsci ratovali?
PostPostano: 04 stu 2012, 20:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
puntar2.0 je napisao/la:
Zanimljivo, nisan zna da je Tudjman devedesetih bija komunista? Kako je to doslo do izrazaja?


sada znaš, a gdje se to manifestiralo, pa ako ne vidiš poveznice ponašanja njega i joze, e onda slabo gledaš...

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U kojoj bi vojsci ratovali?
PostPostano: 04 stu 2012, 20:20 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
I kakve to veze ima sa komunizmon? Nisan jos cuja da su komunisti dopustali oporbu u vlastitoj zemlji?

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U kojoj bi vojsci ratovali?
PostPostano: 04 stu 2012, 20:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 27 svi 2009, 13:12
Postovi: 5635
Lokacija: sisak
puntar2.0 je napisao/la:
I kakve to veze ima sa komunizmon? Nisan jos cuja da su komunisti dopustali oporbu u vlastitoj zemlji?


u komunizmu nisu, ali u parlamentarnoj demokraciji su morali, takav je sistem, iako ako se sjećaš svojevremnog odbijanja da potvrdi gradonačelnika iz oporbe, tuđo je to probao i nakon komunizma, šta ćeš takav mu mentalitet...

_________________
Ne postoje vječni prijatelji i vječni neprijatelji!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: U kojoj bi vojsci ratovali?
PostPostano: 12 stu 2012, 13:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 03:21
Postovi: 15067
Lokacija: Zagreb
totem je napisao/la:
Kakav izbor zelis u 45-oj godini?


Demokratski. :wink

osa je napisao/la:

napredovali smo za 45 godina na mnogim poljima pa tako i na ljudskosti. a ako to cijeniš da su nas do sada vodile poštenjačine, šta će biti tek kad "lopovi" dođu na vlast...

uzgred i domovinski rat su vodili komunisti, mislim ako nisi znao da napomenem...


Naravno da su ga vodili kad su samo oni mogli bit na vlasti 45 godina.

S tobom je bespredmetno raspravljati. Nijanse ti izmiču. Hvataš se na nevažnosti i repliciraš. Ili si zlonamjeran ili si glupkast.

_________________
Do godine u Herceg Bosni. :HercegBosanac


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 65 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 39 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO