HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 04 lis 2024, 22:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8849 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241 ... 354  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 25 sij 2015, 22:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Carmello Šešelj je napisao/la:
Koliko ja znam, Mariupolj nije opkoljen, niti blizu opkoljavanja.

Gospodin Svarog je najvjerovatnije naišao na ljetošnju kartu Mariupolja, gdje se kalkulisalo o tome da li je okružen ili nije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 25 sij 2015, 22:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 11:50
Postovi: 10402
Lokacija: Banja Luka
Carmello Šešelj je napisao/la:
Svarog je napisao/la:

Koliko vidim po kartama , Mariupolj je opkoljena enklava , ili je jako blizu toga .

Siguran sam da ce u Moskvi znati sta i kako treba , ima tamo svakakih mahera.

Pratim desavanja ..i moram priznati da cesto pravim poredjenja sa situacijom koju smo imali ovdje .
Rusija je cvrsto stala uz Novorusiju , bas kao sto je i Srbija svojevremono uz Srpsku
Razlika u odnosu snaga Kijeva i Moskve je neuporedivo veca ( u korist Moskve) nego sto je bila 90' izmedju Beograda i Sarajeva koje je u svakom pogledu za Beograd kasaba .
Osim toga , na Moskvu niko ne smije baciti ni petardu , a Beogradu je citave devedesete prijeceno bombardovanjem , da bi ga na kraju NATO i bombardovao.

Koliko ja znam, Mariupolj nije opkoljen, niti blizu opkoljavanja.


Znam onoliko , koliko procitam , cujem i vidim u raznoraznim medijima..
Evo naprimer jednog..
nedelja , 25.1.2015
http://www.24sata.hr/svijet/separatisti-najavili-osvajanje-mariupolja-poginulo-30-ljudi-403460

PS.
A evo , sad od tebe saznah da nije bas tako..bar ne jos.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 25 sij 2015, 22:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
slika

slika


Evo i najnovijih mapa koje govore o vrlo teškom položaju po huntine snage u Debaljcevačkom džepu. Ne znam koliko su relevantne ali neka ih tutekare, možda se i pokažu kao takove :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 25 sij 2015, 22:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 07 ruj 2012, 21:35
Postovi: 13041
Lokacija: Zagreb
Kako Srbeki bacaju ukrajinske toponime, ne vjerujem da se baš devedesetih po Beogradu u toj mjeri pratio napredak bosanskih im sunarodnjaka :zubati

_________________
Summum ius, summa iniuria.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 25 sij 2015, 22:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Nekako uvijek uleti ovakav padobranski komentar o Srbekima kad hunti, kao ispostavi EU i NATO, ne cvetaju ruže :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 25 sij 2015, 23:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8202
Pojavila se vijest da je opkoljavanje Djebaljcjeva napokon zavrseno spajanjem snaga LNR i DNR,da je u kotlu oko 7500 vojnika.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 sij 2015, 00:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 11:50
Postovi: 10402
Lokacija: Banja Luka
http://www.vostok.rs/index.php?option=btg_novosti&catnovosti=7&idnovost=55038&Rat-u-Ukrajini---iz-minuta-u-minut#.VMVnOdLF_xA

:kava Od sad najsvjezije informacije i iz prve ruke.

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 sij 2015, 07:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44035
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Aga ne ostavlja previše sumnje kako bi se osobno odnosio prema ratnim zarobljenicima u nekom eventualnom ratu, mislim ako se već nije usavršio u onom prošlom. Gadljiv sadizam nemušto prikriven nekakvim "pravedničkim" gnjevom. Od sada sankcioniranje (sve do trajnog bana) nad svakim oblikom likovanja zbog poginulih ili tretmana ratnih zarobljenika bilo koje strane.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 sij 2015, 09:54 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Ministry of Sound je napisao/la:
Aga ne ostavlja previše sumnje kako bi se osobno odnosio prema ratnim zarobljenicima u nekom eventualnom ratu, mislim ako se već nije usavršio u onom prošlom. Gadljiv sadizam nemušto prikriven nekakvim "pravedničkim" gnjevom. Od sada sankcioniranje (sve do trajnog bana) nad svakim oblikom likovanja zbog poginulih ili tretmana ratnih zarobljenika bilo koje strane.

Kumašine, smanji doživljaj jer ti je ovo što si napisao najšupačkije moguće opravdanje za brisanje nečijih postova.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 sij 2015, 11:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 10:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
S kojim razlogom, a narocito s kojim pravom, gospodine Ministre brisete komentare kad nicim nisu prekrsili pravila portala? Ako se ja dobro sjecam, niti jedne ruzne rijeci nije bilo izmedju Agathonikosa i mene, vec samo razmimoilazenje u pogledima na svijet. Mozda cete reci da je bilo OFF TOPIC, ali ste uklonili dosta toga sto je direktno vezano za samu temu.
Ne bih se ja vise ovde izlagao rijecima, jer ipak se zna ko je gazda i ko osmisljava demokratiju ovdje.

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 sij 2015, 12:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Nije stvar u tome već u neviđeno stručnim psihološkim zapažanjima gospodina Ministra gdje je na osnovu jednog klipa o zarobljenim huntinim tzv. Kiborzima i mom zapažanju da ih nimalo ne žalim s obzirom na ono što su radili po Donjecku, zaključio da bih ja da sam na mjestu tih Novorusa, umjesto ponekog šamara u novoruskom slučaju, istim tim likovima vadio oči i rezao uši, klještima odvrtao noseve, testerom odvajao udove a gaterom glave, je li tako gospodine Ministre?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 sij 2015, 12:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Kijevski novinar M. Mishishin: "SAD žele da se Europa bori protiv Rusije, jer znaju da ih ovdje čeka drugi Vijetnam ili Afganistan - Bolje je da se naši lideri ubiju kao nacističke vođe i spase zemlju!"


Mihail Mishishin, ukrajinski novinar rođen u Lavovu, a živi i radi u Kijevu, danas je na svojoj Facebook stranici prokomentirao odnos vlade u Kijevu i Sjedinjenih Američkih Država prema Ukrajini i životima ukrajinskih vojnika i civila, i rijedak je primjer ove vrsti novinarstva u Kijevu. U svom jučerašnjem postu, Mihail Mishishin piše:

„Čemu se nadaju ukrajinske vlasti? Pomoći NATO saveza? Međutim, NATO neće tako besramno ubijati svoje vojnike i slati ih u sigurnu smrt kao ukrajinski vlastodršci.


.
.
.

http://voxbblog.blogspot.com/2015/01/ki ... -zele.html

Zanimljivo razmišljanje gospodina Mihaila.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 sij 2015, 12:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44035
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Iskreno da, imam taj dojam, osjeća se čak i kada pišeš s zadrškom, pa mogu misliti što bi pisao na nekom forumu gdje su svi ideološki suglasni. No, sve je to sloboda govora, samo što ovdje nije neograničena. Ukoliko griješim, ispričavam se. Hvala na slikovitom opisu mučenja, uopće nisam detaljno razmišljao o samom modalitetu i raznim opcijama "kažnjavanja huntinih nacika" (kad ih prethodno dehumaniziraš, onda uopće nije riječ o mučenju, jer to nisu ljudi jelte?)

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 sij 2015, 12:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Griješite, gospodine Ministre. Primam ispriku.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 sij 2015, 12:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 09:25
Postovi: 44035
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Nadam se, jer smo svi koji smo ovdje 2 i više godina jedna skladna regionalna obitelj, pa ako se držimo civiliziranog diskursa kada su u pitanju teme koje nas najviše tište, ne znam zašto bi se zakrvili glede sukoba na područjima tisućama km od Balkana. Ja nemam nikakve simpatije u ovom sukobu, jednostavno ne vidim ovo kao neki sukob svjetova i civilizacija nego više kao tužan bratoubilački rat, pa me ne veseli ni "uspjesi" ni ovih ni onih.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 sij 2015, 14:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 stu 2012, 01:05
Postovi: 22970
Citat:
500 rudara zatrpano posle granatiranja

Zvaničnici DNR kažu da su uspeli da izvuku 100 rudara. U borbama poginulo sedam ukrajinskih vojnika

Planeta, Ponedeljak, 26. januar, 2015.

Donjeck rudari, Foto AP
Oko 400 rudara živo je zatrpano u rudniku "Zasjadko" u predgrađu Donjecka pošto je eksplozija granate zatvorila ulaz u okno u kom oni rade, saopštio je zvaničnik Ministarstva odbrane samoproglašene Donjecke Narodne Republike Eduard Basurin, javlja Raša tudej.

Basurin je kazao da je u trenutku eksplozije u rudniko bilo 510 rudara, ali brzo je spaseno 110. Ostali još čekaju da spasilačke ekipe dođu do njih.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 sij 2015, 14:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Izgleda da je hunta u gadnoj gabuli jer sinoć je objavljena vijest pod naslovom "Panika u Kijevu, vojska ostavlja Donbas" na jednom od ukrajinskih medija o teškoj situaciji u Debaljcevo-džepu, o ogromnim gubicima a u međuvremenu se pojavila i informacija o štrafti štaba tzv. ATO iz Debaljceva. U međuvremenu je vijest uklonjena. To je ovo.

http://censor.net.ua/forum/752380/panik ... ut_donbass


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 sij 2015, 14:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Razgovor predsjednika DNR gospodina Aleksandra (Zaharčenko) s majkom jednog od zarobljenih ukr. vojnika.




Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 sij 2015, 17:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 11:50
Postovi: 10402
Lokacija: Banja Luka
Ministry of Sound je napisao/la:
Nadam se, jer smo svi koji smo ovdje 2 i više godina jedna skladna regionalna obitelj, pa ako se držimo civiliziranog diskursa kada su u pitanju teme koje nas najviše tište, ne znam zašto bi se zakrvili glede sukoba na područjima tisućama km od Balkana. Ja nemam nikakve simpatije u ovom sukobu, jednostavno ne vidim ovo kao neki sukob svjetova i civilizacija nego više kao tužan bratoubilački rat, pa me ne veseli ni "uspjesi" ni ovih ni onih.


Siguran sam da Aga nije iz ''te price''.
Prosto popizdio je nad sumanutoštuću tog istinski bratoubilackog rata .
I meni je zao sto se on desio , ali volio bih da pobjedi pravedniji ... bolji covjek , od brace.
Svakom iole pametnom i dobronamjernom jasno je sta se tamo desava ,ko je stvarni pokretac rata, sta je krajnji razlog zbog kojeg se ovaj rat desio i ko je od njih Kain , a ko Avelj .
Zato me raduju uspjesi onih Ukrajinaca , iliti Novorusa , koji se suprostavljanju onima, koji bi od Ukrajine željeli da naprave topuz kojim bi koliko sutra tukli po još jednom bratu , Rusima.
..ko pogodi o kome je rječ , dobija kolor televizor i dvogodisnji boravak u Guantanamu (fitnes, velnes, vodena masaža, terapija strujom ,skola plesa, itd..)

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 sij 2015, 20:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 10:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Agathonikos je napisao/la:
Izgleda da je hunta u gadnoj gabuli jer sinoć je objavljena vijest pod naslovom "Panika u Kijevu, vojska ostavlja Donbas" na jednom od ukrajinskih medija o teškoj situaciji u Debaljcevo-džepu, o ogromnim gubicima a u međuvremenu se pojavila i informacija o štrafti štaba tzv. ATO iz Debaljceva. U međuvremenu je vijest uklonjena. To je ovo.

http://censor.net.ua/forum/752380/panik ... ut_donbass


Ovo potvrdjuje Vase navode:

Citat:
Vanredno stanje na istoku Ukrajine
IZVOR: TANJUG
Kijev -- Ukrajinski premijer Arsenij Jacenjuk proglasio je vanredno stanje u Donjeckoj i Luganskoj oblasti na istoku zemlje.
On je to učinio zbog eskalacije sukoba sa proruskim snagama na tom području, objavili su ukrajinski mediji.
Jacenjuk je na sednici vlade takođe naložio da zbog pogoršanja stanja na istoku zemlje čitava teritorija Ukrajine bude u stanju visoke pripravnosti, saopštila je ukrajinska vlada, a preneo Rojters.


Znamo sta znaci vanredno stanje po pitanju dotoka informacija, a kamo li cega drugog.

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 26 sij 2015, 20:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 11:50
Postovi: 10402
Lokacija: Banja Luka




Novoruska TV , odradjuje ono sto je devedesetih ,resursima kojim je raspolagala , kod nas odradjivala SRT
( Srpska Radio Televizija) .

https://www.youtube.com/user/novorossiaTV

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 27 sij 2015, 13:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Izgleda da je tzv. 6 kolona koja ima jak uticaj na Kremlj i ovaj put odradila svoje, kao i u avgustu prošle godine jer po informacijama koje se javljaju, došlo je do naglog zastoja u ofanzivi Novorusa, baš kao i ljetos a jaka je izgleda i u samim novoruskim strukturama. Ako je istina, ponoviće se ono iz avgusta, doći će do novih "primirja" za vrijeme kojeg će se hunta reorganizovati kao i ljetos, dobro se ukopati i naoružati i opet krenuti u ofanzivu.
Nevjerovatno šta im rade, umjesto da Novorusi što više udalje huntine snage od Donjecka, Luganska i Gorlovke kao što su pokušali ljetos i bili zaustavljeni "primirjem", izgleda da se ista stvar opet ponavlja. Dakle, na vidiku je novo "primirje", novo granatiranje pomenutih gradova, nove civilne žrtve.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 27 sij 2015, 13:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32874
Agathonikos je napisao/la:
Izgleda da je tzv. 6 kolona koja ima jak uticaj na Kremlj i ovaj put odradila svoje, kao i u avgustu prošle godine jer po informacijama koje se javljaju, došlo je do naglog zastoja u ofanzivi Novorusa, baš kao i ljetos a jaka je izgleda i u samim novoruskim strukturama. Ako je istina, ponoviće se ono iz avgusta, doći će do novih "primirja" za vrijeme kojeg će se hunta reorganizovati kao i ljetos, dobro se ukopati i naoružati i opet krenuti u ofanzivu.
Nevjerovatno šta im rade, umjesto da Novorusi što više udalje huntine snage od Donjecka, Luganska i Gorlovke kao što su pokušali ljetos i bili zaustavljeni "primirjem", izgleda da se ista stvar opet ponavlja. Dakle, na vidiku je novo "primirje", novo granatiranje pomenutih gradova, nove civilne žrtve.


Pojeftinila nafta,opet.Ako Rusi nastave sa miješanjem,kažu da će Ameri i co. džaba dijeliti barele :kava


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 27 sij 2015, 14:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 12 lip 2009, 13:19
Postovi: 5856
Lokacija: Croatia Alba; site:hercegbosna.org/forum
Citat:
Plenković traži strože mjere protiv Rusije

Predsjednik izaslanstva Europskog parlamenta za Ukrajinu Andrej Plenković zatražio je strože mjere EU-a za Rusiju jer Moskva nastavlja podupirati separatiste na istoku Ukrajine.

Predsjednik vanjskopolitičkog odbora EP-a Elmar Brok i Plenković oštro su osudili napad proruskih separatista u Mariupolju u kojem je u subotu poginulo 30 civila, među njima i djeca, a oko stotinu ih je ranjeno, priopćila je Europska pučka stranka.

Plenković je na sastanku odbora rekao da bi ministri vanjskih poslova EU-a na izvanrednoj sjednici u četvrtak trebali pojačati mjere protiv Rusije, posebno u financijskom djelu, jer Moskva nastavlja podupirati separatiste. Ponovio je punu podršku teritorijalnom integritetu Ukrajine i njezinim europskim ambicijama.

Europska unija i Sjedinjene Države namjeravaju pojačati pristisak na Rusiju nakon stravičnog napada u Mariupolju i nove sankcije nisu isključene.

Bombardiranje Mariupolja i ofenziva koju su najavili pobunjenici na taj grad na istoku Ukrajine, posljednji pod kontrolom pobunjenika, mogli bi otvoriti novi front u tom sukobu koji traje već devet mjeseci a u kojem je poginulo više od 5.000 ljudi.

Osvajanje tog grada otvorilo bi kopneni put između Rusije i Krima, koji je Moskva anektirala u ožujku prošle godine ali koji je još uvijek ovisan o Ukrajini u smislu opskrbe vodom i strujom.

Izvor: narod.hr/h

http://narod.hr/eu/plenkovic-trazi-stroze-mjere-protiv-rusije/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 27 sij 2015, 14:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Mar-kan je napisao/la:
Pojeftinila nafta,opet.Ako Rusi nastave sa miješanjem,kažu da će Ameri i co. džaba dijeliti barele :kava

Hoće ***.

Ta kolona se rješava ovako, samo je pitanje do koje granice će se dozvoljavati njihov upliv u rusku politiku prema Ukrajini jer gospodin Vladimir ima rekordnu popularnost u Rusiji ali je pitanje hoće li je imati i dalje ako se ovo ubijanje civila razvuče do u nedogled.



Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8849 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 235, 236, 237, 238, 239, 240, 241 ... 354  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO