HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 04 lis 2024, 22:20.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 8849 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243 ... 354  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 27 sij 2015, 16:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
boksnamnik je napisao/la:

Znam na sta ciljate. Ali, tamo je otvoreno Rusija usla u sukob, dok u Ukrajini posredno.


Bez obzira, jer niko ne garantuje da neće doći do otvorenog sukoba i u Ukrajini.
Inače, zanimljiva je izjava gospodina Vladimira od juče a to je prva te vrste, a to je da ukrajinska vojska ne postoji, da je to što se podrazumijeva pod tim samo NATO legija kojoj je namjena itd.

Imate tu pa pročitajte ostatak.

http://fakti.org/rossiya/putiniana/puti ... nje-rusije


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 27 sij 2015, 17:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 23:01
Postovi: 19733
Citat:
Vanredno stanje u Ukrajini

Predsednik vlade u Kijevu Arsenij Jacenjuk naložio visoku pripravnost u čitavoj zemlji. Traju sastanci NATO, OEBS i Saveta bezbednosti UN. Drama 496 rudara

slika

Ukrajinski premijer Arsenij Jacenjuk proglasio je danas vanredno stanje u Donjeckoj i Luganskoj oblasti na istoku zemlje, zbog eskalacije sukoba sa proruskim snagama, i naložio da čitava teritorija zemlje bude u stanju visoke pripravnosti.

- Kao rezultat granatiranja, Ukrajina je izgubila sedam vojnika, a 24 su ranjena - rekao je portparol ukrajinske vojske Vladislav Seleznjov.

Dramatičnoj situaciji doprinela je danas i granata ispaljena na trafostanicu za snabdevanje najvećeg, ali i najsmrtonosnijeg rudnika uglja u Donjecku na istoku Ukrajine koja je ispod zemlje zarobila 496 rudara. Svi su, srećom, evakuisani i van životne opasnosti.

Ostalo je, međutim, nejasno da li su granatu ispalili pobunjenici ili ukrajinske snage. Donjeck je poslednjih meseci na udaru ukrajinskih vladinih snaga koje pokušavaju da povrate kontrolu nad gradom koji kontrolišu proruski pobunjenici. Portparol samoproklamovane Donjecke republike rekao je ruskim medijima da su ukrajinske snage gađale rudnik u kom je 11. januara nakratko bilo zarobljeno više od 390 rudara.

Ministarstvo odbrane samozvane Donjecke narodne republike je optužilo ukrajinske bezbednosne snage i da koriste stanovnike naselja Avdejevka kao živi štit. Portparol tog ministarstva Eduard Basurin rekao je da su ukrajinske snage granatirale donjecka stambena naselja 15 puta tokom noći i da su najgore pogođenih područja gradova Dokučajevsk i Donjeck. On je kazao da su područja Petrovski i Kujbiševski pretrpela najveću štetu i da milicija, trenutno, pokušava da potisne ukrajinsku vojsku od grada Debalcevo.

Istovremeno, situacija u Ukrajini je danas bila glavna tema sastanaka ambasadora Ukrajine i 28 članica NATO, OEBS-a i Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija.

- Moskva ulaže napore da oživi mirovni proces u Ukrajini, a do nekih kontakata trebalo bi da dođe narednih dana - najavio je ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov, pozivajući zapadne zemlje da ne izazivaju antirusku histeriju.

PUTIN: UKRAJINSKA VOJSKA NATO LEGIJA

Predsednik Rusije Vladimir Putin optužio je danas ukrajinsku vojsku da je "NATO legija" čiji je glavni geopolitički cilj čuvanje Rusije od širenja: "U suštini, to nije vojska, to je strana legija, u ovom slučaju legija NATO, koja naravno nema za cilj odbranu ukrajinskih nacionalnih interesa. Tamo postoje potpuno drugi ciljevi".

- Mi često ponavljamo: ukrajinska vojska. Ali ko se zapravo bori tamo? To su zaista delom zvanične jedinice oružanih snaga, ali najvećim delom su takozvani dobrovoljački nacionalistički bataljoni - rekao je Putin. Generalni sekretar NATO Jens Stoltenberg izjavio je da je Putinova izjava "obična besmislica".

DžUDA: INSPIRACIJA BALKAN Ukoliko bi proruske snage uspele da zadrže sadašnje teritorije i reintegrišu ih u Ukrajinu, dobijamo scenario sa Republikom Srpskom u BiH, izjavio je britanski ekspert za Balkan Tim Džuda. Tako bi, kaže, istok zemlje mogao da blokira Ukrajinu u odlukama, dok Ukrajinci govore o primeni "hrvatskog modela" - zaustavljanjem rata, zamrzavanjem sukoba, naoružavanjem, i u povoljnom trenutku kretanja u ofanzivu. Džuda misli da obe strane imaju interesa da sukob stane - Ukrajinci da ne gube više teritorije, a Rusi novac i vojnike. Zapad, kaže, nema ozbiljan plan da Ukrajina pristupi NATO ili EU, dok su Rusi, preuzimajući Krim, izgubili Ukrajinu.

Izvor: http://www.novosti.rs/vesti/planeta.299.html:530834-Vanredno-stanje-u-Ukrajini


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 27 sij 2015, 18:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 19 stu 2010, 11:50
Postovi: 10402
Lokacija: Banja Luka
ManInBlack je napisao/la:
Mogu ja napisati esej ako treba, no nećeš razumjeti. U međuvremenu imam pametnijeg posla od navijanja za jednu od strana u ratnom sukobu udaljenom tisuću i šeststotina kilometara. Vehabije mi šetaju ispod prozora, kuju plan kako brzo izbiti na Drinu i vlaščad pobacati u nju. Dok ti se Šekovići, Vlasenica, Bratunac i Han Pijesak užurbano prazne ti vodiš bitke na istoku Ukrajine, radujući se svakom mrtvom čovjeku.

Ti si bolestan!

Taj esej ''pametnico'' koji bi napisao , mozes komotno odnijeti u WC , kod Zgabi u kafanu ( i onako nikad nema papira ) .
Jer su ta ''vlascad '' ( sa sve Agom ) svjesna , da za njihov zdrav i dugovjecan zivot nije nebitno u kakvoj su situaciji Rusi i majka Rusija .
Sabrali 2 i 2 i upratili , da kako koji Hitler pocne praviti poredak ,tj kada je god Majci bilo muka( od koji smo hiljadu kilometara daleko) i mi smo zestoko fasovali .


Nisi ti kriv , lobotomija je uradila svoje .. pa ti , i u tebi Uvjek spremni potencijalni Dolfijev legionar , niste vise u stanju to skontati .

slika

Evo i ova ''staljingradska'' ... od prosli put..
(more valjat za esej) :zubati

slika

_________________
Sunce izlazi na Istoku . Ništa nije moćnije od ideje čije je vrijeme stiglo .


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 27 sij 2015, 20:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 20:22
Postovi: 5990
Mislim da je izrugivanje žrtvama naših vojnika iz WW2 probilo plafon tolerancije

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 27 sij 2015, 23:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Srbeki s donjeckog aerodroma, video.

https://www.facebook.com/video.php?v=43 ... =2&theater


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 27 sij 2015, 23:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 20:22
Postovi: 5990
Nemoj mi samo reči da ste ga vi i zauzeli

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 27 sij 2015, 23:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 15:45
Postovi: 32873
Svarog je napisao/la:
Jer su ta ''vlascad '' ( sa sve Agom ) svjesna , da za njihov zdrav i dugovjecan zivot nije nebitno u kakvoj su situaciji Rusi i majka Rusija .
Sabrali 2 i 2 i upratili , da kako koji Hitler pocne praviti poredak ,tj kada je god Majci bilo muka( od koji smo hiljadu kilometara daleko) i mi smo zestoko fasovali .


Nisi ti kriv , lobotomija je uradila svoje .. pa ti , i u tebi Uvjek spremni potencijalni Dolfijev legionar , niste vise u stanju to skontati .

slika


Majka Rusija :sega


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 27 sij 2015, 23:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Kum Bečo je napisao/la:
Nemoj mi samo reči da ste ga vi i zauzeli


Jok eto vi ste ga zauzeli.

Gledam ove tzv. Azovce, i to kao objavilo Rusiji rat. Smešni su, majke mi.

http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/ ... 6-xowl.htm


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 sij 2015, 00:25 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 21:01
Postovi: 13721
Lokacija: ZG
Po snimcima ovog do temelja razvaljenog aerodroma posteno su se porokali medjusobno. Ono do zadnjeg covjeka nema sta. Ima li podatak o broju mrtvih s obje strane u toj bitci ?

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 sij 2015, 01:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 10:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Agathonikos je napisao/la:
boksnamnik je napisao/la:

Znam na sta ciljate. Ali, tamo je otvoreno Rusija usla u sukob, dok u Ukrajini posredno.


Bez obzira, jer niko ne garantuje da neće doći do otvorenog sukoba i u Ukrajini.
Inače, zanimljiva je izjava gospodina Vladimira od juče a to je prva te vrste, a to je da ukrajinska vojska ne postoji, da je to što se podrazumijeva pod tim samo NATO legija kojoj je namjena itd.

Imate tu pa pročitajte ostatak.

http://fakti.org/rossiya/putiniana/puti ... nje-rusije


Procitao sam tu vijest. Na mene nije ostavila takav dojam kao kod Vas

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 sij 2015, 01:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 10:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Mar-kan je napisao/la:
boksnamnik je napisao/la:

Do koje mjere ocekujete eskalaciju?
Ja mislim da to ima granicu. Veliki izmedju sebe ratovati nece, vec ce samo potpomagati lokalni sukob uzih razmjera.


Ne znam.Rusi,izgleda, kupuju zlato kao ludi.Nije nužno da eskalacija bude vezana uz rat i sl.


Rusi su kupovali zlato zato sto su imali dobru procjenu. Kupili toliko zlata - gubitak im otprilike ravan dobitku na cijeni zlata (znamo da je skocila).
Sta reci ????
Ja imam odgovor, a Vi?

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 sij 2015, 01:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
boksnamnik je napisao/la:

Procitao sam tu vijest. Na mene nije ostavila takav dojam kao kod Vas

Nije ni na mene ona izjava gospodina Vladimira da se "politička situacija u Ukrajini mora riješiti mirnim putem" pa nisu prošla ni 72 časa a Krim je već ušao u sastav Rusije.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 sij 2015, 01:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 10:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Agathonikos je napisao/la:
boksnamnik je napisao/la:

Procitao sam tu vijest. Na mene nije ostavila takav dojam kao kod Vas

Nije ni na mene ona izjava gospodina Vladimira da se "politička situacija u Ukrajini mora riješiti mirnim putem" pa nisu prošla ni 72 časa a Krim je već ušao u sastav Rusije.


:palacgore2

Moram priznati da me nasmijete i pored toga sto se ne slazem u potpunosti sa Vama.

Ostaje da zapamtimo sta smo napisali veceras pa da vidimo sta ce biti :rolleyes

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 sij 2015, 02:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Ne mora ništa ni biti, ta mi je izjava zaparala oči jer ruski zvaničnici se ne razbacuju riječima niti prijetnjama, niti protivničke vlasti ili režime nazivaju kasapima, ubicama i koljačima kao što to rade Amerikanci, tako da ta najnovija izjava gospodina Vladimira baš odudara od tipičnih ruskih u kojima čak i USA smrdonje i danas zovu "partnerima". Uostalom vidjećemo, ako dođe to vrijeme pa zagrmi i sa ruske strane, čuće se :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 sij 2015, 02:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 10:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Ma ima nesto sumnjivo danas.
Ne variraju cijene, kursne razlike se ne mjenjaju, relativno - ali relativno mirno na istoku Ukrajine ...

Ne ide u prilog Vasoj konstataciji ... Mozda bude i mira na americko-ruski nacin :)

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 sij 2015, 02:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
A vidjećemo. Što se kaže, đavo niti ore niti kopa.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 sij 2015, 05:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2011, 23:11
Postovi: 8202
prije:
Citat:
Lider partije Siriza, Aleksis Cipras, oštro je odudio vladu u Ukrajini.
– Ne smemo prihvatiti niti priznavati neonacističku vladu Ukrajine – izjavio je premijer Grčke, Aleksis Cipras.


sada:

Citat:
A toughly worded statement on Russia issued Tuesday by European Union heads of governments didn't have the consent of Greece’s new Prime Minister Alexis Tsipras, according to two Greek officials.

“The statement does not have Greece’s consent,” a government official said. The official added that the Greek government will put out a statement later saying the European Council, the body which issued the statement, didn't follow the correct procedure to win Athens’ consent.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 sij 2015, 10:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 20:22
Postovi: 5990
Agathonikos je napisao/la:
Kum Bečo je napisao/la:
Nemoj mi samo reči da ste ga vi i zauzeli


Jok eto vi ste ga zauzeli.

Gledam ove tzv. Azovce, i to kao objavilo Rusiji rat. Smešni su, majke mi.

http://tvzvezda.ru/news/vstrane_i_mire/ ... 6-xowl.htm


Iskompleksiran ste narod pa prisvajate tuđe pobijede a kako ne bi bili iskompleksirani kad vam je glavni grad tvornica tariguza, a neko kao Dodik premijer.

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 sij 2015, 11:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Periguzani ne znaju ni usta otvoriti a da ne pomenu gospodina Milorada. Koji krš od naroda.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 sij 2015, 12:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Pazi ovo hehhe


Poznati ukrajinski novinar – Andrej Caplienko, ratni komentator kijevske televizije „1+1” koja je u vlasništvu tajkuna Igora Kolomojskog koji je i gubernator Dnjepropetrovske oblasti – otkrio je:

„Samo što mi je koleginica iz Mariupolja javila da je prošla pored jedne kafane i kroz otvorena vrata slušala kako njeni gosti međusobno nazdravljaju za pobedu Rusije. A prijatelj iz Harkova mi je ispričao kako se po slavnom Institutu kriobiologije njegovi saradnici skupljaju da popuše po koju i uveliko pričaju šta raditi ako dođu ruski tenkovi”.

Caplienko tvrdi da je zapravo već „skovan plan”: „Čim naši uđu – odmah u što većem broju izaći na ulice i prisiliti ukrajince (polupogrdan naziv za Ukrajince) da predaju grad bez borbe”.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 sij 2015, 12:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:56
Postovi: 9970
Jel ovo jos uvjek tema Ukrajinci Rusi ili Srbi kontra nekoga?

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 sij 2015, 12:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 22 stu 2009, 12:36
Postovi: 24644
Lokacija: СРПСКА
Od vaših 7117 postova, cijenim da ne postoje ni 3 u kojima niste pomenuli Srbeke, je li tako gospodine Tulkas =))
Zbilja, čemu tolika fokusiranost na njiha :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 sij 2015, 12:40 
Offline

Pridružen/a: 14 ruj 2009, 17:26
Postovi: 22751
Svarog je napisao/la:
ManInBlack je napisao/la:
Mogu ja napisati esej ako treba, no nećeš razumjeti. U međuvremenu imam pametnijeg posla od navijanja za jednu od strana u ratnom sukobu udaljenom tisuću i šeststotina kilometara. Vehabije mi šetaju ispod prozora, kuju plan kako brzo izbiti na Drinu i vlaščad pobacati u nju. Dok ti se Šekovići, Vlasenica, Bratunac i Han Pijesak užurbano prazne ti vodiš bitke na istoku Ukrajine, radujući se svakom mrtvom čovjeku.

Ti si bolestan!

Taj esej ''pametnico'' koji bi napisao , mozes komotno odnijeti u WC , kod Zgabi u kafanu ( i onako nikad nema papira ) .
Jer su ta ''vlascad '' ( sa sve Agom ) svjesna , da za njihov zdrav i dugovjecan zivot nije nebitno u kakvoj su situaciji Rusi i majka Rusija .
Sabrali 2 i 2 i upratili , da kako koji Hitler pocne praviti poredak ,tj kada je god Majci bilo muka( od koji smo hiljadu kilometara daleko) i mi smo zestoko fasovali .


Nisi ti kriv , lobotomija je uradila svoje .. pa ti , i u tebi Uvjek spremni potencijalni Dolfijev legionar , niste vise u stanju to skontati .

slika

Evo i ova ''staljingradska'' ... od prosli put..
(more valjat za esej) :zubati

slika

Pronašao si se u komentaru koji si citirao ?

Ja sam 'legionar' bio 90tih, protiv tvojih ugroženih srba koji su na mene išli tenkom, haubicom, pragama i vbr, dok sam ja u rukama držao sjevernokorejski kalašnjikov. Osim što su na mene pucali, 'pucali su mi i na kuću' udaljenu 10km zračne linije, pucali su da mi ubiju familiju, roditelje, braću, sestre. I vi sada nekome držite moralna predavanja. Ma goni u 3 pm

_________________
Sanjam da pripojim RH BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 sij 2015, 12:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 vel 2010, 20:22
Postovi: 5990
Agathonikos je napisao/la:
Pazi ovo hehhe


Poznati ukrajinski novinar – Andrej Caplienko, ratni komentator kijevske televizije „1+1” koja je u vlasništvu tajkuna Igora Kolomojskog koji je i gubernator Dnjepropetrovske oblasti – otkrio je:

„Samo što mi je koleginica iz Mariupolja javila da je prošla pored jedne kafane i kroz otvorena vrata slušala kako njeni gosti međusobno nazdravljaju za pobedu Rusije. A prijatelj iz Harkova mi je ispričao kako se po slavnom Institutu kriobiologije njegovi saradnici skupljaju da popuše po koju i uveliko pričaju šta raditi ako dođu ruski tenkovi”.

Caplienko tvrdi da je zapravo već „skovan plan”: „Čim naši uđu – odmah u što većem broju izaći na ulice i prisiliti ukrajince (polupogrdan naziv za Ukrajince) da predaju grad bez borbe”.


Ma ja bolan. Prvi rat u kojemu će Srbi da pobijede, doduše posredstvom Rusa..., ali hajd sad..., nećemo se vatat za sitnicu.
Pobijedit ćete al u kurcu

_________________
Neki Fadil


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Rat u Ukrajini
PostPostano: 28 sij 2015, 13:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 13:56
Postovi: 9970
Agathonikos je napisao/la:
Od vaših 7117 postova, cijenim da ne postoje ni 3 u kojima niste pomenuli Srbeke, je li tako gospodine Tulkas =))
Zbilja, čemu tolika fokusiranost na njiha :D


Sto ce ti bolan toliki smajliji? Ko neki bilde.
nego stvarno smanji dozivljaj.
A srbe i cetslje spomenem tu i tamo ko neki prosjecni srbo ustase sto spominje
recimo.. valjda zbog mrznje prema istima.
jel sad jasnije?

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8849 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243 ... 354  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO