HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 22:02.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3650 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 146  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 16 ožu 2015, 01:10 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
korrisnik je napisao/la:


Jest, ali govori da imam i gramatičku grešku u potpisu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 16 ožu 2015, 01:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
BBC je se zahebao sa onom temom kako je bilo pod Turcima, pouzdano znam da se je šerijat u BIH izvršavao za vrijeme komunizma recimo 50 etih. I to pred džamijom. A kažnjavao se preljub, ili seks van braka nisam siguran. Uglavnom bilo je mlaćenja štapom poslije džume pozovu se ti i ti /na prevaru nešto trebaju u džmiju i onda ih ovi štapovima išibaju. E sad nije do smrti ali tako sam načuo od starijih ljudi.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 16 ožu 2015, 11:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Vidite da su vas komunisti spasili. Sad opet tonete bez njih jer ste sami sa sobom.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 16 ožu 2015, 11:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
korrisnik je napisao/la:
BBC je se zahebao sa onom temom kako je bilo pod Turcima, pouzdano znam da se je šerijat u BIH izvršavao za vrijeme komunizma recimo 50 etih. I to pred džamijom. A kažnjavao se preljub, ili seks van braka nisam siguran. Uglavnom bilo je mlaćenja štapom poslije džume pozovu se ti i ti /na prevaru nešto trebaju u džmiju i onda ih ovi štapovima išibaju. E sad nije do smrti ali tako sam načuo od starijih ljudi.


Ne bih imao ništa protiv postojanja šerijata kao paralelnog pravnog sustava za punoljetne osobe koje hoće da im se u građanskim stvarima između njih sudi po šerijatskom pravu. Ako bi jedan bio za svjetovni postupak, a drugi za šerijatski, prednost bih dao svjetovnom. A za sve ostale sfere, kaznenopravnu, obiteljskopravnu, itd. svjetovno pravo bi bilo isključivo važeće.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 16 ožu 2015, 11:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Znači ti si za rezanje šake za sitne krađe, pušenje. Rodila mala balkanskog zatucanka. Rekao sam ja Bošnjaci su za tebe pojam inteligencije.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 16 ožu 2015, 11:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
BBC je napisao/la:
Znači ti si za rezanje šake za sitne krađe, pušenje. Rodila mala balkanskog zatucanka. Rekao sam ja Bošnjaci su za tebe pojam inteligencije.


Ti pojma nemaš šta je građansko, a šta kazneno pravo, jelde? :) Mišiću moj. :*


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 16 ožu 2015, 11:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ti bi pravio liberalnu sharia državu.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 16 ožu 2015, 12:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Što autori kažu o malo sharia malo sekularno.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 16 ožu 2015, 12:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
BBC je napisao/la:
Što autori kažu o malo sharia malo sekularno.


To ti je funkcioniralo u Austrougarskoj, NDH, Kraljevini Jugoslaviji i prvim danima FNRJ.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 16 ožu 2015, 12:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Zašto bi me to zanimalo.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 16 ožu 2015, 12:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
Dakle BBC, građanske stvari - to su ugovori između stranaka. Ja ugovorim da ti iznajmim stan, ti mi daš kaparu, a ja stan iznajmim Korrisniku. Dakle ne radi se o kaznenom djelu, već o građanskopravnom sporu između tebe i mene i ako obojica pristajemo na šerijatski sud, sudi nam se po šerijatu. Dakle nema odsjecanja šaki, ovog-onog, jer se ne radi o kaznenom pravu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 16 ožu 2015, 12:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Da nešto razjasnimo sa šerijatom i krađom tj sječenje ruke.
Ruka se ne siječe onome ko je siromašan, tj. ko nema društvo se mora pobrinuti za njeg, ruka se ne siječe onome ko ti ukrde auto ti mu pomogao u tome "tj." ostavio si ključeve od auta u autu.
Ima to još pravila.
Kad se žena rastavi od muž mora joj on dati određenu svotu novca koju su dogovorili pri vjenčanju /mehr.
E sad za pušenje ne bi trebalo biti nikakve kazne. Jer znam da se i po džamijama puše cigare i nije haram. Problem sa Šerijatom je taj dok ti objasniš sve ove okolnosti drugi protumači drugačije i ode ruka /glave.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 16 ožu 2015, 12:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
BBC je napisao/la:
Zašto bi me to zanimalo.


Reče da bih ja radio liberalnu šerijatsku državu... tako da... Ako te ne zanima, onda nemoj ubuduće raspravljat o šerijatu, ako ne znaš o šerijatu koji ti je bio maltene kod kuće. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 16 ožu 2015, 12:15 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
Pa kadije su šerijatske sudije bile. I danas imaju kadije.
Ima Šerijat i svojih pozetivnih strana a to je Zekat. Tj mora se dati 1/3 novca državi a taj novac valjd država da siromašnima.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 16 ožu 2015, 12:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Tuta je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Zašto bi me to zanimalo.


Reče da bih ja radio liberalnu šerijatsku državu... tako da... Ako te ne zanima, onda nemoj ubuduće raspravljat o šerijatu, ako ne znaš o šerijatu koji ti je bio maltene kod kuće. :D


Ti bi opet bio konjušar seljak u nekoj kraljevini. Ti primjeri nisu ništa pozitivno za današnja demokratski uređena društva.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 16 ožu 2015, 12:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
korrisnik je napisao/la:
Pa kadije su šerijatske sudije bile. I danas imaju kadije.
Ima Šerijat i svojih pozetivnih strana a to je Zekat. Tj mora se dati 1/3 novca državi a taj novac valjd država da siromašnima.


Jel dio takije "zaboraviti" napisati da kršćani i ne-muslimani moraju diskriminatorski plaćati puno više.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 16 ožu 2015, 12:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
BBC je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Pa kadije su šerijatske sudije bile. I danas imaju kadije.
Ima Šerijat i svojih pozetivnih strana a to je Zekat. Tj mora se dati 1/3 novca državi a taj novac valjd država da siromašnima.


Jel dio takije "zaboraviti" napisati da kršćani i ne-muslimani moraju diskriminatorski plaćati puno više.


Ne bih rekao da je džizja ili harač puno više.
Kolko se u ugovoru dogovori. Nisi zaboravio napomenuti da ne muslimani ne trebaju ratovati? Eto to se plaća džizjom, a radi se balans sa zekatom.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 16 ožu 2015, 12:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Kakav crni "ugovor", prestani srati. Musliman nešto napiše i ne-musliman se toga mora držati ili ode glava. To nije "ugovor" tu su uvjeti. Ostavite vaša ahdhamna sranja za muslimanske forume.
Takve iste "ugovore" danas ISIL daje Jezidima.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 16 ožu 2015, 12:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
BBC je napisao/la:
Kakav crni "ugovor", prestani srati. Musliman nešto napiše i ne-musliman se toga mora držati ili ode glava. To nije "ugovor" tu su uvjeti. Ostavite vaša ahdhamna sranja za muslimanske forume.
Takve iste "ugovore" danas ISIL daje Jezidima.


Da nije bilo ahdname ne bi bilo ni franjevaca.
De ti meni daj neki ugovor od kršćnskog vladara ne muslimanima.
Evo ti još jedna "ahdnama".
Muhammad the son of ‘Abd Allah, the Messenger of Allah and careful guardian of the whole world; has written the present instrument to all those who are in his national people, and of his own religion, as a secure and positive promise to be accomplished to the Christian nation, and relations of the Nazarene, whosoever they may be, whether they be the noble or the vulgar, the honorable or otherwise, saying thus.I. Whosoever of my nation shall presume to break my promise and oath, which is contained in this present agreement, destroys the promise of God, acts contrary to the oath, and will be a resister of the faith, (which God forbid) for he becomes worthy of the curse, whether he be the King himself, or a poor man, or whatever person he may be.
That whenever any of the monks in his travels shall happen to settle upon any mountain, hill, village, or other habitable place, on the sea, or in deserts, or in any convent, church, or house of prayer, I shall be in the midst of them, as the preserver and protector of them, their goods and effects, with my soul, aid, and protection, jointly with all my national people; because they are a part of my own people, and an honor to me.
Moreover, I command all officers not to require any poll-tax on them, or any other tribute, because they shall not be forced or compelled to anything of this kind.
None shall presume to change their judges or governors, but they shall remain in their office, without being deported.
No one shall molest them when they are travelling on the road.
Whatever churches they are possessed of, no one is to deprive them of them.
Whosoever shall annul any of one of these my decrees, let him know positively that he annuls the ordinance of God.
Moreover, neither their judges, governors, monks, servants, disciples, or any others depending on them, shall pay any poll-tax, or be molested on that account, because I am their protector, wherever they shall be, either by land or sea, east or west, north or south; because both they and all that belong to them are included in this my promissory oath and patent.
And of those that live quietly and solitary upon the mountains, they shall exact neither poll-tax nor tithes from their incomes, neither shall any Muslim partake of what they have; for they labor only to maintain themselves.
Whenever the crop of the earth shall be plentiful in its due time, the inhabitants shall be obliged out of every bushel to give them a certain measure.
Neither in time of war shall they take them out of their habitations, nor compel them to go to the wars, nor even then shall they require of them any poll-tax.
In these eleven chapters is to be found whatever relates to the monks, as to the remaining seven chapters, they direct what relates to every Christian.
Those Christians who are inhabitants, and with their riches and traffic are able to pay the poll-tax, shall pay no more than twelve drachms.
Excepting this, nothing shall be required of them, according to the express order of God, that says, ‘Do not molest those that have a veneration for the books that are sent from God, but rather in a kind manner' [29:46]. Give of your good things to them, and converse with them, and hinder everyone from molesting them.
If a Christian woman shall happen to marry a Muslim man, the Muslim shall not cross the inclination of his wife, to keep her from her church and prayers, and the practice of her religion.
That no person hinder them from repairing their churches.
Whosoever acts contrary to my grant, or gives credit to anything contrary to it, becomes truly an apostate to God, and to his divine apostle, because this protection I have granted to them according to this promise.
No one shall bear arms against them, but, on the contrary, the Muslims shall wage war for them.
And by this I ordain, that none of my nation shall presume to do or act contrary to this my promise, until the end of the world.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 16 ožu 2015, 12:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Dobri su ovakvi sharia zaljubljenici kao Korrisnik da otvore oči nekim naivnijim Hrvatima. Onda se pogleda slika onih bombi nedavno napravljenih u Sarajevu i kristalno jasno se vidi kakva budućnost Bejha čeka. Nimalo vesela i lijepa.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 16 ožu 2015, 12:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
BBC je napisao/la:
Dobri su ovakvi sharia zaljubljenici kao Korrisnik da otvore oči nekim naivnijim Hrvatima. Onda se pogleda slika onih bombi nedavno napravljenih u Sarajevu i kristalno jasno se vidi kakva budućnost Bejha čeka. Nimalo vesela i lijepa.


Ovo pobija tvoje tvrdnje da je Muhamed a.s drugčiji bio kad je bio "vojno jači".
Šerijatski zakon će doći ali to spada u ahiru zeman - tj od znakova sudnjeg dana kad dođe Mesija i uspostavi hilafet , danas imaš samo neke djeliće šerijata, jer svaka država svoje drugačije tumači.

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 16 ožu 2015, 12:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
A što to pobija. Da je to trunke nešto lijepo i pozitivno danas ne bi muslimanske države bile očišćene od kršćana.
Sharia će ti doći u guzici, ili u Anadoliji.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 16 ožu 2015, 12:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
BBC je napisao/la:
A što to pobija. Da je to trunke nešto lijepo i pozitivno danas ne bi muslimanske države bile očišćene od kršćana.
Sharia će ti doći u guzici, ili u Anadoliji.


Muslimani nisu ni do koljena kršćanima kad je riječ od čišćenju od inovjernika. A samo 600 godina mlađa religija. Nema ni Indijanaca a ni Austalijskih domorodaca više otkud?? :biceovodobro
Mogli smo zbrojati sveukupne žrtve od 2 religije?

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 16 ožu 2015, 12:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Imaš obraza to reći a danas sve muslimanske zemlje skoro čiste od kršćana. Dok se vas pušta da serete po zapadu i eto i u Bosni.

Musliman i obraz, kao Fata i nevinost.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Islam
PostPostano: 16 ožu 2015, 12:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 sij 2014, 16:10
Postovi: 15091
Lokacija: Pod kraljevskim Srebrn'kom
BBC je napisao/la:
Imaš obraza to reći a danas sve muslimanske zemlje skoro čiste od kršćana. Dok se vas pušta da serete po zapadu i eto i u Bosni.

Musliman i obraz, kao Fata i nevinost.


Kršćani su se trebali braniti kao mi u Europi jer bi i mi doživjeli "Istragu Muslimani" da se nismo kolko tolko branili. Nek probaju iskoristiti zavadu od sunnita i šita kao što smo mi od kat. i pravoslavaca?

_________________
Dušom i krvlju iskupit ćemo te, o Al-Aksa!
Bi ruh bi dam nafdika ya Aqsa” By our souls, by our blood, all for you oh Al-Aqsa


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3650 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 146  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 44 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO