HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 17:31.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 303 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Ko su bili cetnici?
PostPostano: 04 sij 2016, 17:45 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Dzoni, sve je to ok, ali kako ne mozes jednostavno nazvati *** one koji su pobili na hiljade i hiljade bosnjackih, ali hrvatskih, i sto je najludje u svemu tome, i SRPSKIH civila? Kako ne mozes reci da su ti cetnici zlo i ***?

Sta je to, kakav je to sindrom, zaista ne razumijem, ne mogu da vas razumijem, a danas nemam zivaca.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko su bili cetnici?
PostPostano: 04 sij 2016, 17:46 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Aj malo da nasmijemo raju nemogućom paralelom između WW2 i BiH rata:

Armija BiH - Dražini Četnici ... Obje skupine se pozivaju na to da su legalni i legitimni borci države

VRS - Ustaše .... Obje skupine prave paradržavu u okviru već postojeće

HVO - Četnici Koste Pećanca .... Imaju samo zajedničkog neprijatelja sa, u slučaju HVOa - Armijom BiH i u slučaju Kostinih četnika - Dražinim četnicima, a međusobno bi se poklali

UNPROFOR - Partizani .... Sila potpomognuta sa strane jer je nemoguće ukomponovati gore navedene

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko su bili cetnici?
PostPostano: 04 sij 2016, 17:48 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
granica je napisao/la:
Niko mi nije bio u ustasama, barem ne da ja znam. Jedan djed je bio dijete za vrijjeme 2. SR a ovaj sto su mu pobili bracu je sa nenavrsenih 18 godina pokupljen u Sarajevu 43. (tamo bio kao izbjeglica) i regrutovan u 13. Brdsku SS divizju - Handschar, u kojoj je izucio bolnicki zanat koji je onda praktikovao u bolnicama bivse SFRJ nakon rata. Kad te svabo nesta nauci, ne treba ti skola. :)

A Puntar, sve da je ijedan bio u ustasama, kakvo bi ja *** morao biti pa da na osnovu toga relativiram jednu koljacku skupinu zvanu ustase? Naravno da su partizani bili najbolja opcija za to vrijeme, barem gledajuci sveukupno, sto opet ne znaci da i oni nisu cinili zlocine. Jesu.


Nije bit da relativiziras ustase.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko su bili cetnici?
PostPostano: 04 sij 2016, 17:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
granica je napisao/la:

A ja po tebi zastupam tu, kako kazes bosnjacku verziju?

Ustvari se radi o komunistickoj, jugoslovenskoj verziji, koju Bosnjaci i dalje tradiraju jer im pase. Jos jednom, JA NE DIJELIM TAJ JEDNOSTRAN STAV. I to uprkos cinjenici da su mi svakorazni cetnici pobili vise clanova porodice, uze i sire, s oceve i majcine strane, nego sto ih ti uopste i imas. Da li bi u slicnoj situaciji imao srca, muda i dovoljno razuma da razmisljas na isti nacin?




Citaj pazljivo ako me citiras...

Osvrnuo sam se na bosnjacku stranu price o tome, gde u par polurecenica opisujete to vreme, bezobrazno ga uproscavajuci... zasto, to si u pravu, jer im tako pase... i oni koji znaju da nije tako jednostavno, ne obaziru se, jer prica mora biti sto prostija da bi se primila... kad sve to naslonite na zadnji rat, eto motiva da se citav narod i proslost gleda najgorim ocima...

Ako pricamo o tom vremenu, prvo morate svoju ulogu u tome objektivno da sagledate... na cijoj ste strani vecinski bili, koliko vas je procentualno bilo u partizanima, koliko u ustasama, ko je za to odgovoran ili zasluzan... svesno to izbegavate dajuci sebi perifernu ulogu koja je najvise stradala...

Ako opet pocnes da ovo shvatas kao licni napad na tebe... prekidamo raspravu, preskoci kafanske fazone i fokusiraj se na sustinu...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko su bili cetnici?
PostPostano: 04 sij 2016, 17:53 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Leeroy Jenkins je napisao/la:
granica je napisao/la:


Nauci se prvo da raspravljas kao neko kome nije ostalo samo jedno od dva jajeta pa cu ti objasniti.


Pa ti si mene poceo iz cista mira da vrijedjas.



Zato sto si poceo da kenjas o usranim procentima. Nista vise ne mrzim nego to prebrojavanje zrtava jer jednostavno nicemu ne vodi (pogotovo u to vrijeme). Meni licno je vise bilo stalo do opste izjave a ona je zaista koherentna sa stvarnoscu. Bosnjaci u to vrijeme nisu imali, niti svoje drzave, niti svoje vojne organizacije (osim lokalno, primjera radi Husini u krajini, ili onaj lik oko Tuzle), pa ih je bilo lako svojatati i manipulisati..prije svega od strane onih koji su iza sebe imali, kako ideologiju, tako i drzavu i drzavne aparate i sve potrebne poluge moci, a to je rezim NDH.

Istina, Bosnjaci su se mogli suprostaviti NDH rezimu u mnogo vecem broju: Ali to bi bilo ravno samoubistvu u to vrijeme..oni koji su to otvoreno uradili su pozavrsavali u Jasenovcu, i slicno. I kad su cetnici krenuli da kolju Bosnjake po Hercegovini, a ustase ko fol dosli da ih brane, logicno je da ce se seljober koji akibeti ni citati ni pisati ne zna, prikljuciti njima i njih smatrati kao svoje, uprkos tome sto se radi o zlocinackoj, klerofasitickoj organizaciji. Ja i ti, tu gdje jesmo, lijepi, fini, skolovani, znamo sta je klerofasizam,...


I tu je Malcolm jednostavno upravu. U dvije recenice bosnjacka uloga u 2.SR.: Ubijani su od svih strana i bili su na svim stranama (samo ne na svojoj, barem ne u nekom kolektivnom smislu rijeci, a svako je pojedinacno mogao uraditi ono za sta je u to vrijeme mislio da je za njega najbolje).

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko su bili cetnici?
PostPostano: 04 sij 2016, 17:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
granica je napisao/la:
Dzoni, sve je to ok, ali kako ne mozes jednostavno nazvati *** one koji su pobili na hiljade i hiljade bosnjackih, ali hrvatskih, i sto je najludje u svemu tome, i SRPSKIH civila? Kako ne mozes reci da su ti cetnici zlo i ***?

Sta je to, kakav je to sindrom, zaista ne razumijem, ne mogu da vas razumijem, a danas nemam zivaca.


*** necu da se koristim u ovoj raspravi...

Rekao sam, uzivi se u ono vreme... znas kako su se vodili ratovi, kakvih je sve zlocina bilo... ako tako rezonujemo, Dzingis Kan je najveci genocidas svih vremena... preslikavati drugo vreme i nabijati ga u danasnju jezicku nomenklaturu... promasen ceo fudbal...

Koliko su Nemci zlocina napravili u tom ratu, sta su radili na Istocnom frontu, pa po logorima... obican vojnik koji puca i ubija...mora, jer odbijanje poslusnosti znaci metak u glavu... Rusi takodje, pa Ameri sa atomskom bombom, radi se o magnitudi zlocina koji su 100 puta veci nego ovi nasi lokalni...

Mozemo govoriti o kauzalnosti, povezanosti dogadjaja, ideologiji i ciljevima kojima su bili vodjeni... ali u normalnijoj atmosferi koja ne smrdi na *** i psovke...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko su bili cetnici?
PostPostano: 04 sij 2016, 17:59 
Offline

Pridružen/a: 20 pro 2011, 19:02
Postovi: 8531
Nije tocno, postojali su oni koji su slali pismo Hitleru kako bi zelili biti dija Reich-a, i raznorazni pokusaji nekakve vece autonomije, a Pavelicev odogovr na takve pojave nikakav, koliko okrutan sa drugima, na primjer partizanima, tu se ne obracunava. Nula.

_________________
Oj Hrvati, svi na desno krilo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko su bili cetnici?
PostPostano: 04 sij 2016, 18:08 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
puntar2.0 je napisao/la:
Nije tocno, postojali su oni koji su slali pismo Hitleru kako bi zelili biti dija Reich-a, i raznorazni pokusaji nekakve vece autonomije, a Pavelicev odogovr na takve pojave nikakav, koliko okrutan sa drugima, na primjer partizanima, tu se ne obracunava. Nula.


Tad nisu imali zaseban nacionalni, već samo vjerski identitet, pa je glupo pričat da Bošnjaci kao zbog promišljenosti neke nisu imali svoj nacionalni pokret kao ustaše, četnici i šta ja znam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko su bili cetnici?
PostPostano: 04 sij 2016, 18:09 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
granica je napisao/la:
Leeroy Jenkins je napisao/la:

Pa ti si mene poceo iz cista mira da vrijedjas.



Zato sto si poceo da kenjas o usranim procentima. Nista vise ne mrzim nego to prebrojavanje zrtava jer jednostavno nicemu ne vodi (pogotovo u to vrijeme). Meni licno je vise bilo stalo do opste izjave a ona je zaista koherentna sa stvarnoscu. Bosnjaci u to vrijeme nisu imali, niti svoje drzave, niti svoje vojne organizacije (osim lokalno, primjera radi Husini u krajini, ili onaj lik oko Tuzle), pa ih je bilo lako svojatati i manipulisati..prije svega od strane onih koji su iza sebe imali, kako ideologiju, tako i drzavu i drzavne aparate i sve potrebne poluge moci, a to je rezim NDH.

Istina, Bosnjaci su se mogli suprostaviti NDH rezimu u mnogo vecem broju: Ali to bi bilo ravno samoubistvu u to vrijeme..oni koji su to otvoreno uradili su pozavrsavali u Jasenovcu, i slicno. I kad su cetnici krenuli da kolju Bosnjake po Hercegovini, a ustase ko fol dosli da ih brane, logicno je da ce se seljober koji akibeti ni citati ni pisati ne zna, prikljuciti njima i njih smatrati kao svoje, uprkos tome sto se radi o zlocinackoj, klerofasitickoj organizaciji. Ja i ti, tu gdje jesmo, lijepi, fini, skolovani, znamo sta je klerofasizam,...


I tu je Malcolm jednostavno upravu. U dvije recenice bosnjacka uloga u 2.SR.: Ubijani su od svih strana i bili su na svim stranama (samo ne na svojoj, barem ne u nekom kolektivnom smislu rijeci, a svako je pojedinacno mogao uraditi ono za sta je u to vrijeme mislio da je za njega najbolje).


A od koje to strane Srbi i Hrvati nisu bili ubijani?
Ako neces o brojevima, nemoj da stavljas brojeve, jer 175k i 90k nije isto (izvini, ali ja da napisem da je u ratu u Bosni poginulo 30.000 srpskih civila i 20.000 hrvatskih, verujem da bi me ispravio). Isto tako ta tvrdnja da su procentualno Bosnjaci vise stradali od drugih, a zanemarujuci kontekst da se gleda isto podrucje, daje percepciju da Srbi namerno kukaju i preuvelicavaju svoju ulogu zrtve, a da se zna ko je zapravo to bio.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko su bili cetnici?
PostPostano: 04 sij 2016, 18:10 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
DzoniBG je napisao/la:
granica je napisao/la:

A ja po tebi zastupam tu, kako kazes bosnjacku verziju?

Ustvari se radi o komunistickoj, jugoslovenskoj verziji, koju Bosnjaci i dalje tradiraju jer im pase. Jos jednom, JA NE DIJELIM TAJ JEDNOSTRAN STAV. I to uprkos cinjenici da su mi svakorazni cetnici pobili vise clanova porodice, uze i sire, s oceve i majcine strane, nego sto ih ti uopste i imas. Da li bi u slicnoj situaciji imao srca, muda i dovoljno razuma da razmisljas na isti nacin?




Citaj pazljivo ako me citiras...

Osvrnuo sam se na bosnjacku stranu price o tome, gde u par polurecenica opisujete to vreme, bezobrazno ga uproscavajuci... zasto, to si u pravu, jer im tako pase... i oni koji znaju da nije tako jednostavno, ne obaziru se, jer prica mora biti sto prostija da bi se primila... kad sve to naslonite na zadnji rat, eto motiva da se citav narod i proslost gleda najgorim ocima...

Ako pricamo o tom vremenu, prvo morate svoju ulogu u tome objektivno da sagledate... na cijoj ste strani vecinski bili, koliko vas je procentualno bilo u partizanima, koliko u ustasama, ko je za to odgovoran ili zasluzan... svesno to izbegavate dajuci sebi perifernu ulogu koja je najvise stradala...

Ako opet pocnes da ovo shvatas kao licni napad na tebe... prekidamo raspravu, preskoci kafanske fazone i fokusiraj se na sustinu...



To je zato sto mi se obracas u drugom licu mnozine.

Bosnjacku ulogu sam opisao upravo iznad - to onako odoka moj stav i moje misljenje.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko su bili cetnici?
PostPostano: 04 sij 2016, 18:12 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Leeroy Jenkins je napisao/la:
granica je napisao/la:


Zato sto si poceo da kenjas o usranim procentima. Nista vise ne mrzim nego to prebrojavanje zrtava jer jednostavno nicemu ne vodi (pogotovo u to vrijeme). Meni licno je vise bilo stalo do opste izjave a ona je zaista koherentna sa stvarnoscu. Bosnjaci u to vrijeme nisu imali, niti svoje drzave, niti svoje vojne organizacije (osim lokalno, primjera radi Husini u krajini, ili onaj lik oko Tuzle), pa ih je bilo lako svojatati i manipulisati..prije svega od strane onih koji su iza sebe imali, kako ideologiju, tako i drzavu i drzavne aparate i sve potrebne poluge moci, a to je rezim NDH.

Istina, Bosnjaci su se mogli suprostaviti NDH rezimu u mnogo vecem broju: Ali to bi bilo ravno samoubistvu u to vrijeme..oni koji su to otvoreno uradili su pozavrsavali u Jasenovcu, i slicno. I kad su cetnici krenuli da kolju Bosnjake po Hercegovini, a ustase ko fol dosli da ih brane, logicno je da ce se seljober koji akibeti ni citati ni pisati ne zna, prikljuciti njima i njih smatrati kao svoje, uprkos tome sto se radi o zlocinackoj, klerofasitickoj organizaciji. Ja i ti, tu gdje jesmo, lijepi, fini, skolovani, znamo sta je klerofasizam,...


I tu je Malcolm jednostavno upravu. U dvije recenice bosnjacka uloga u 2.SR.: Ubijani su od svih strana i bili su na svim stranama (samo ne na svojoj, barem ne u nekom kolektivnom smislu rijeci, a svako je pojedinacno mogao uraditi ono za sta je u to vrijeme mislio da je za njega najbolje).


A od koje to strane Srbi i Hrvati nisu bili ubijani?
Ako neces o brojevima, nemoj da stavljas brojeve, jer 175k i 90k nije isto (izvini, ali ja da napisem da je u ratu u Bosni poginulo 30.000 srpskih civila i 20.000 hrvatskih, verujem da bi me ispravio). Isto tako ta tvrdnja da su procentualno Bosnjaci vise stradali od drugih, a zanemarujuci kontekst da se gleda isto podrucje, daje percepciju da Srbi namerno kukaju i preuvelicavaju svoju ulogu zrtve, a da se zna ko je zapravo to bio.


Citat:
A od koje to strane Srbi i Hrvati nisu bili ubijani?


Od svih. Ali su za razliku od Bosnjaka imali svoje vojske, neki i svoje drzave. Pa i nacionalne politike, programe..planove.

Zar ne?

O kakvim hiljadama govoris? Mislis da je brojka od 100 000 poginulih Boosnjaka u 2.SR. uvelicana?

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko su bili cetnici?
PostPostano: 04 sij 2016, 18:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Leeroy Jenkins je napisao/la:
daje percepciju da Srbi namerno kukaju i preuvelicavaju svoju ulogu zrtve


Nazalost, ovo je istina...

Brojke koje se spominju u Jasenovcu su daleko od istine, a retko ko hoce to da kaze... ne dao Bog da je samo tamo ubijeno 700.000, ostalo bi nas kudikamo manje posle... sa tim mora da se prestane, i da se napravi jedan objektivan presek, ako ne moze tacno, onda raspon brojki koji je u korelaciji sa popisima i drugim faktima....

Ako se dalje nastavi sa time, davace se argumenti onima koji na tome sto isticu forsiranje laznih brojki pokusavaju da sakriju pravu prirodu tih masovnih zlocina, ideologiju koja je stajala iza toga... a zrtve su u svakoj varijanti ozbiljne da bi se iko sa njima igrao...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko su bili cetnici?
PostPostano: 04 sij 2016, 18:16 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Govorilo se o 700.000 nastradalih Srba u Drugom Svjetskom Ratu, ako se ne varam, a ne o Jasenovcu. A i to mi se cini preuvelicano. To s 700.000. Ne vjerujem da je Srba vise stradalo od 300.000.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko su bili cetnici?
PostPostano: 04 sij 2016, 18:17 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Juga je nafuravala brojke da bi kasirala kintu od Svabije nakon 45. To je valjda jasno.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko su bili cetnici?
PostPostano: 04 sij 2016, 18:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 10 lis 2013, 21:41
Postovi: 9853
DzoniBG je napisao/la:
Leeroy Jenkins je napisao/la:
daje percepciju da Srbi namerno kukaju i preuvelicavaju svoju ulogu zrtve


Nazalost, ovo je istina...

Brojke koje se spominju u Jasenovcu su daleko od istine, a retko ko hoce to da kaze... ne dao Bog da je samo tamo ubijeno 700.000, ostalo bi nas kudikamo manje posle... sa tim mora da se prestane, i da se napravi jedan objektivan presek, ako ne moze tacno, onda raspon brojki koji je u korelaciji sa popisima i drugim faktima....

Ako se dalje nastavi sa time, davace se argumenti onima koji na tome sto isticu forsiranje laznih brojki pokusavaju da sakriju pravu prirodu tih masovnih zlocina, ideologiju koja je stajala iza toga... a zrtve su u svakoj varijanti ozbiljne da bi se iko sa njima igrao...


80-ak iljada mi je uvijek bila realna brojka, a ukupno u ratu oko 350 iljada. Ovo graničino za 100 iljada Bošnjaka - sumnjam...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko su bili cetnici?
PostPostano: 04 sij 2016, 18:19 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Tuta, samo Djurisic je pobio na istoku Bosne, dolina Lima, itd. 12.000 ljudi. A gdje su Bosnjaci poginuli drugim krajevima, pa u raznim vojnim formacijama, u ustasama, domobranima, partizanima, handzar diviziji, pa i SS-u.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko su bili cetnici?
PostPostano: 04 sij 2016, 18:21 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
granica je napisao/la:
Leeroy Jenkins je napisao/la:

A od koje to strane Srbi i Hrvati nisu bili ubijani?
Ako neces o brojevima, nemoj da stavljas brojeve, jer 175k i 90k nije isto (izvini, ali ja da napisem da je u ratu u Bosni poginulo 30.000 srpskih civila i 20.000 hrvatskih, verujem da bi me ispravio). Isto tako ta tvrdnja da su procentualno Bosnjaci vise stradali od drugih, a zanemarujuci kontekst da se gleda isto podrucje, daje percepciju da Srbi namerno kukaju i preuvelicavaju svoju ulogu zrtve, a da se zna ko je zapravo to bio.


Citat:
A od koje to strane Srbi i Hrvati nisu bili ubijani?


Od svih. Ali su za razliku od Bosnjaka imali svoje vojske, neki i svoje drzave. Pa i nacionalne politike, programe..planove.

Zar ne?

O kakvim hiljadama govoris? Mislis da je brojka od 100 000 poginulih Boosnjaka u 2.SR. uvelicana?


Ona od 175k koju si ti inicijalno postavio jeste.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko su bili cetnici?
PostPostano: 04 sij 2016, 18:21 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Citat:
*** necu da se koristim u ovoj raspravi...



Hajd ne moras ***, nazovi ih zlocincima, krvolocima, sta ja znam. Zasto ti to tako tesko pada?

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko su bili cetnici?
PostPostano: 04 sij 2016, 18:22 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Leeroy Jenkins je napisao/la:
granica je napisao/la:



Od svih. Ali su za razliku od Bosnjaka imali svoje vojske, neki i svoje drzave. Pa i nacionalne politike, programe..planove.

Zar ne?

O kakvim hiljadama govoris? Mislis da je brojka od 100 000 poginulih Boosnjaka u 2.SR. uvelicana?


Ona od 175k koju si ti inicijalno postavio jeste.


Izvrdavas da das odgovor na pitanje koje se odnosi na sustinu onog citata. Da li to znaci da sam upravu?

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko su bili cetnici?
PostPostano: 04 sij 2016, 18:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
Tuta je napisao/la:

80-ak iljada mi je uvijek bila realna brojka, a ukupno u ratu oko 350 iljada. Ovo graničino za 100 iljada Bošnjaka - sumnjam...


Ukupno je oko pola miliona Srba stradalo u tom ratu... a Jasenovac je negde do 100k plafon...

I da je 80k, i 50k koliko ih ima sa poznatim imenom i prezimenom u Memorijalnom centru... brojka je katastrofalna... ne znam kome treba 700k, takvu nekrofiliju nikad nisam razumeo...

To je u sluzbi jedne pogresne politike vec dugi niz godina... i ja u tome necu da ucestvujem. I zato kritikujem Bosnjake sa pricom o 8.300 u Srebrenici... to je proporcionalno isto naduvavanje, bez ikakve potrebe... ionako imaju dosta zrtava...

Mora pre svega da se govori faktografska istina, ono sto je dostupno... pa onda mozemo u raspravi da stavljamo u razlicite kontekste... ako se svesno laze o jasno dostupnim podacima... odmah je dijalog suvisan...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko su bili cetnici?
PostPostano: 04 sij 2016, 18:25 
Offline

Pridružen/a: 21 stu 2015, 17:34
Postovi: 3541
Lokacija: Folklorni srboćetnik, praktični muslimanski Bunjevac
granica je napisao/la:
Govorilo se o 700.000 nastradalih Srba u Drugom Svjetskom Ratu, ako se ne varam, a ne o Jasenovcu. A i to mi se cini preuvelicano. To s 700.000. Ne vjerujem da je Srba vise stradalo od 300.000.


Srba je stradalo na prostoru cele YU oko 500k, od toga 300k u NDH (sto u logorima, sto po seoskim pokoljima).
O brojci od 700k je vise smesno polemisati kao ukupnom broju Srba, a ne li kao broju Srba u Jasenovcu.

Ne izvradavam.
Koju su Srbi imali drzavu? Onu pod nemackom upravom gde su bili masovno ubijani? Onda su i Bosnjaci imali NDH.

_________________
Robi lopove vrati bodove!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko su bili cetnici?
PostPostano: 04 sij 2016, 18:27 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Nikad se necemo dogovoriti. Tuta ponudio velikodusnih 350k, Dzoni dize na 500k. Da vidimo hoce li neko od Srba ponuditi manje. Za Jasenovac veli da ispod 100k nece ici ni u kojem slucaju. Ali morace, ja mislim, ipak je ovo hrvatski forum.

Eto ja vam nudim to s 100k Bosnjaka, ostavite ili uzmite, cisto sumnjam da ce vam iko ponuditi manje.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko su bili cetnici?
PostPostano: 04 sij 2016, 18:30 
Offline

Pridružen/a: 17 ruj 2015, 13:47
Postovi: 3605
Leeroy Jenkins je napisao/la:
granica je napisao/la:
Govorilo se o 700.000 nastradalih Srba u Drugom Svjetskom Ratu, ako se ne varam, a ne o Jasenovcu. A i to mi se cini preuvelicano. To s 700.000. Ne vjerujem da je Srba vise stradalo od 300.000.


Srba je stradalo na prostoru cele YU oko 500k, od toga 300k u NDH (sto u logorima, sto po seoskim pokoljima).
O brojci od 700k je vise smesno polemisati kao ukupnom broju Srba, a ne li kao broju Srba u Jasenovcu.

Ne izvradavam.
Koju su Srbi imali drzavu? Onu pod nemackom upravom gde su bili masovno ubijani? Onda su i Bosnjaci imali NDH.



Zasto se pravis glup, hajd stvarno sad.

Hrvati - Drzavu, vojske.
Srbi - vojsku + svakorazne djelice vojski. Uglavnom srpski predznak. Nacionbalni program.

Sta je tu tesko za shvatiti. Mislim, mozes ti mene provocirati, nije frka, posto cisto sumnjam da si bas toliko glup da ne mozes shvatiti najjednostavnije cinjenice, ali onda se nemoj cuditi ako ja i tebi pocnem shukati. Normalno valjda.

_________________
Recte facti fecisse merces est.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko su bili cetnici?
PostPostano: 04 sij 2016, 18:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 28 sij 2010, 17:54
Postovi: 13159
granica je napisao/la:
Nikad se necemo dogovoriti. Tuta ponudio velikodusnih 350k, Dzoni dize na 500k. Da vidimo hoce li neko od Srba ponuditi manje. Za Jasenovac veli da ispod 100k nece ici ni u kojem slucaju. Ali morace, ja mislim, ipak je ovo hrvatski forum.

Eto ja vam nudim to s 100k Bosnjaka, ostavite ili uzmite, cisto sumnjam da ce vam iko ponuditi manje.


Nisam toliko neozbiljan da se bacam brojkama otprilike, ili kako mi je zgodno...

Nacionalnost Kočović Žerjavić
Srbi 487.000 530.000
Hrvati 207.000 192.000
Slovenci 32.000 42.000
Crnogorci 50.000 20.000
Makedonci 7.000 6.000
Muslimani 86.000 103.000

Ovo su ti podaci Kocovica(Srbin) i Zerjavica(Hrvat) koji su se zasebno demografski bavili ovom problematikom...i obojica su dosli do slicnih brojki, na osnovu analiza popisa i drugih dostupnih dokumenata o zrtvama...

_________________
Pokaj se Grobi! Mali korak za tebe, veliki za Srpstvo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Ko su bili cetnici?
PostPostano: 04 sij 2016, 18:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 26 lis 2014, 09:58
Postovi: 2352
Lokacija: Република Српска/Republika Srpska
Evo sa druge teme:

novem je napisao/la:
slika

_________________
Za dobar zivot nije rodjen svako


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 303 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 45 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO