HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 02:17.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2936 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 118  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 24 lip 2021, 12:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Sokolić je napisao/la:
Ministry of Sound je napisao/la:
@crni_bombarder, nemoj biti tako namćorast, uvijek vrebaš za priliku da ukližeš s leđa. Ta se spika provlači 10ak godina, i u krivu je.

@Sokolić, nisi neki forumaš za kojeg se vrijedi boriti. Tu si ovdje primarno u nekoj svrhi ideološkog misionarenja za neke globalne ideologije, da ne kažemo da si i sam "subverzivac", termin kojeg inače obožavaš. Iako nisi klasični cvjećar, indikativno je da si iz cjelokupne arhive Slobodne Dalmacije odlučio izvući teorije jednog ipak latentnog cvjećara koji raspiruje teorije o britanskom raspirivanju sukoba dva (bratska) naroda. Takve ideje puše samo Hrvati, i to nam slabi blok prema Muslimanima, u situacijama gdje se na njih i Srbe treba gledati apsolutno identično.

@ceha - Tolika navodna pamet a nikako da skužiš moju poruku. Da, Britanci su pomagali Muslimanima, apsolutno, ali Britanci/KOS NISU kreatori niti raspirivači hrvatsko-muslimanskog sukoba. Vjerovanje u takvo što je maliciozno i štetno, jer implicira "bratstvo" i defanzivu prema "zavedenim" Muslimanima.


Imaš pravo na svoj stav i svoje mišjenje.
Na moju žalost, nismo u ravnopravnoj poziciji za raspravu, jer ti govoriš s pozicije moći, ja sam tek obični forumaš.
Nazivaš me:
- subverzivcem, a ja baš ne rabim tu rič
- forumašen "za kojega se baš i ne vridi borit". Reć ću ti da slabo procinjuješ svit koji ti je doša. Pripoznaj kvalitetne jude (ne Jude, nego (l)jude) koji ti dojdedu na projekt.
- onin koji je ovdi u "svrhi ideološkog misionarenja za neke globalne ideologije"(???). Koje "globalne ideologije"???? Jesi li ti mene zaminia s kime?

Nastavno na arhiv Slobodne Dalmacije. Nije sav arhiv dostupan jer nije sve digitalizirano. Nije ni cila 1993. godina.
Đodana sam stavia jer daje konkretne podatke, a jer se dilon nastavja na ono šta govori admiral Domazet Lošo, a o čemu piše u knjigama i člancima priko 25 godina. Engleska cilo vrime radi protiv Hrvatske.
Budimo iskreni: u Republici Hrvatskoj mediji su nam skrivali sve šta se je zbivalo (u velikomuslimanskoj agresiji), da ne bi krenila osveta prima Muslimanima. Moglo je bit svega. Toliko Hrvata ovdi imalo je oružje, a ovi njihovi civilići nami pod noson u hotelima nami na trošak. Izvišća o muslimanskoj agresiji u hrvatskin medijiman praktično još u travnju 1993. bila su štura ili nikakva. Ima si dojam ka' da se po BiH niki potuku u mehani posli deset rakija pa se "eto zbivaju niki sukobi".

Činjenica je da je UNPROFOR bia servis svakome hrvatskom neprijateju, a osobito engleski. Da nije bilo njihovega UNPROFOR-a, uviren san da ne bidu pale nike kote u muslimanske ruke, da bismo možda koji gradić ili selo zadržali, brž bi čak koje enklave ostale povezane s glavninon HRHB.

Jesi li ikad čuo za operacije pod lažnom zastavom? Zar misliš da to Englezi nisu poduzimali? To su akcije kojima te iskompromitiradu i nikad ne izađeš iz kruga optužaba. Ne dadu ti odahnit. Treća strana (ovdi su to Srbi) dobila je na priko potribnemu vrimenu i cementiranju svojih dobitaka (i pripremi za nove ofenzive).
Muslimani bidu operacije pod lažnom zastavom rado napravili (n.pr. Stari most), ali nisu majstori za to ka Englezi koji su te stvari doveli do savršenstva. Muslimani su bili dobrano napaljeni protiv nas, a takve operacije na onoj drugoj strani dodatno napalidu napaljene, ušutkadu razborite, zaintrigiradu ravnodušne, opet upalidu ohlađene, pridomislidu one nesigurne oprezne, polariziradu one koji su bili u dvojbi.

Engleski admiral izjavia je rujna 1993. da bi NATO razmatra/moga bi zauzet luku Ploče. Nije to nužno stav od NATO, to je bia engleski stav koji su htili nametnit NATO-u, ili su tako zastrašivali hrvatsku javnost, ciljajući na stvaranje malodušnosti kod Hrvata. Navea san ovdi i podatak kako se UN pristrano ponia i stavia na stranu muslićkin osvajačima, pa je optuživa Hrvate i za akcije koje još nisu ni poduzeli (ali bi bile logične za poduzet). A kad te UN optuži (a neželjeno si dite u MZ), to ti je znak da ti spremadu sankcije.


Dobro da ne govorim sa pozicije moći "bijelog heteroseksualnog muškarca". Inače ne koristim ovlasti u diskusiji, ali mi teško pada kada (moji) Hrvati ovdje prenose neprijateljsku propagandu, to je neprihvatljivo.

Skoro sve što sam napisao o tebi je usmjereno tebi, samo sam te pobrkao s bratom blizancem "Velebitom" koji ima sličnu spiku tebi, samo što on preferira tu "subverziju".

Za sve ostalo, nije vrijedno osvrta, jako puno riječi i magle kako bi prekrio da ipak baštiniš tezu o "tragičnom ratu sa Muslimanima kojeg je ipak dobrim dijelom isprovocirao perfidni Albion".

Vjeruj mi da ima i hrpa Jugonostalgičara koji imaju istu spiku kao ti, samo što je njima rat sa Srbima "nepotreban", "tragičan" i "isprovociran od strane sila koje su htjele rušiti Jugoslaviju. Isti ste.

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 24 lip 2021, 12:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2021, 00:54
Postovi: 2126
Lokacija: Južna Bosna
Sokolica bi bilo lakse citati da pise standardnim hrvatskim kao svi ostali. Cak ni Srbijanci ne koriste ovdje svoje lokalno narjecje hrvatskog jezika i ekavicu, vec hrvatski standard.

Vecinu njegovih upisa preskocim samo zbog toga sto kuburi na polurazumljivom hvoorskom govoru.

On je tu inace iz slicnog razloga kao banirani na forum.hr.

_________________
Volim sve Hrvatice, bez obzira na zavičaj, podrijetlo i rasu.
_________________
Romska i dalmatinska glazba liječe dušu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 24 lip 2021, 12:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 lip 2009, 00:05
Postovi: 13352
Ja pišem na srpskoj ekavici. Latinica je jedini ustupak forumu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 24 lip 2021, 12:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2021, 00:54
Postovi: 2126
Lokacija: Južna Bosna
Ne primjecuje se. Dok ovo njegovo bas para usi.

_________________
Volim sve Hrvatice, bez obzira na zavičaj, podrijetlo i rasu.
_________________
Romska i dalmatinska glazba liječe dušu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 24 lip 2021, 13:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
Sokolić je napisao/la:
Činjenica je da je UNPROFOR bia servis svakome hrvatskom neprijateju, a osobito engleski. Da nije bilo njihovega UNPROFOR-a, uviren san da ne bidu pale nike kote u muslimanske ruke, da bismo možda koji gradić ili selo zadržali, brž bi čak koje enklave ostale povezane s glavninon HRHB..

Unprofor je bio servis svima koji su htjeli platiti, bar ovaj dio na operativnoj razini, u strateške ne bih ulazio. Muslimani su im obilato plaćali, trpali kurve prevoditeljke itd., sve za svoj cilj. Osobno sam kupovao neke stvari od njih.
U našoj z/o nisu mogli izvesti bilo što, a da se odmah ne sazna, niti su pokušavali. Pogotovo neke false flag.
Koliko znam nudili su i Hvo-u usluge, neki biznismeni su ih koristili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 24 lip 2021, 21:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4783
Ministry of Sound je napisao/la:
Dobro da ne govorim sa pozicije moći "bijelog heteroseksualnog muškarca". Inače ne koristim ovlasti u diskusiji, ali mi teško pada kada (moji) Hrvati ovdje prenose neprijateljsku propagandu, to je neprihvatljivo.


Ako sam igdi prinia njihove riči, onda u isten postu razbivan te laži.

Ministry of Sound je napisao/la:
Skoro sve što sam napisao o tebi je usmjereno tebi, samo sam te pobrkao s bratom blizancem "Velebitom" koji ima sličnu spiku tebi, samo što on preferira tu "subverziju".


uh

Ministry of Sound je napisao/la:
Za sve ostalo, nije vrijedno osvrta, jako puno riječi i magle kako bi prekrio da ipak baštiniš tezu o "tragičnom ratu sa Muslimanima kojeg je ipak dobrim dijelom isprovocirao perfidni Albion".


Primalo mi čitaš postove. Dugo godina se bavin temon Domovinskeg rata, uključujući i velikobošnjačkon agresijon. Čitajući o temi, istraživajući i pišući sve mi više to izgleda da su Srbi i Muslimani igrali ulogu zlog i dobrog tamničara, bolje reći, nasilnog i blentavog. Na kraju su nas otvoreno napali. Zato i pišen sve one kalendare događaja di su usporedno ratišća u Hrvatskoj di je HV protiv SVK i šta su Muslimani činili u isto vrime u BiH a u svezi s Hrvatiman. Baš dokazijen da je ta akcija išla usporedno i koordinirano, na šćetu Hrvata.

Ministry of Sound je napisao/la:
Vjeruj mi da ima i hrpa Jugonostalgičara koji imaju istu spiku kao ti, samo što je njima rat sa Srbima "nepotreban", "tragičan" i "isprovociran od strane sila koje su htjele rušiti Jugoslaviju. Isti ste.


:facepalm
Čoviče, da znaš s kim govoriš ugriza bis se za jezik tako snažno da bidu ti se kutnjaci spojili.

No šta mogu, tvoje je pravo mislit kako misliš.
O tempora, o mores...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 24 lip 2021, 21:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4783
Mar-kan je napisao/la:
Sokolić je napisao/la:
Činjenica je da je UNPROFOR bia servis svakome hrvatskom neprijateju, a osobito engleski. Da nije bilo njihovega UNPROFOR-a, uviren san da ne bidu pale nike kote u muslimanske ruke, da bismo možda koji gradić ili selo zadržali, brž bi čak koje enklave ostale povezane s glavninon HRHB..

Unprofor je bio servis svima koji su htjeli platiti, bar ovaj dio na operativnoj razini, u strateške ne bih ulazio. Muslimani su im obilato plaćali, trpali kurve prevoditeljke itd., sve za svoj cilj. Osobno sam kupovao neke stvari od njih.
U našoj z/o nisu mogli izvesti bilo što, a da se odmah ne sazna, niti su pokušavali. Pogotovo neke false flag.
Koliko znam nudili su i Hvo-u usluge, neki biznismeni su ih koristili.


Na Praljkovim stranicama bili su postavljeni skenirani dokumenti di stoji da je UNPROFOR pomaga muslićkoj strani. Privozia in je oružje, spremne vojnike, ranjenike... Ti dokumenti kružidu i po društvenin mrižaman.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 24 lip 2021, 21:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ti nama koji smo bili u ratu prenosiš sa drugih portala šta je bilo u tom ratu ?
Naporan si sa tim filozofiranjem i dociranjem sa visoka.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 24 lip 2021, 21:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
Sokolić je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Unprofor je bio servis svima koji su htjeli platiti, bar ovaj dio na operativnoj razini, u strateške ne bih ulazio. Muslimani su im obilato plaćali, trpali kurve prevoditeljke itd., sve za svoj cilj. Osobno sam kupovao neke stvari od njih.
U našoj z/o nisu mogli izvesti bilo što, a da se odmah ne sazna, niti su pokušavali. Pogotovo neke false flag.
Koliko znam nudili su i Hvo-u usluge, neki biznismeni su ih koristili.


Na Praljkovim stranicama bili su postavljeni skenirani dokumenti di stoji da je UNPROFOR pomaga muslićkoj strani. Privozia in je oružje, spremne vojnike, ranjenike... Ti dokumenti kružidu i po društvenin mrižaman.

Naravno da je pomagao. Već sam gore pojasnio. I ne samo oni, nego i Unhcr i ostala gamad. Često su bili vraćeni sa punkta, a Unproforu par puta zapriječen prolaz. Jedne prilike u Novoj Biloj su pokušali nešto silom sa par Warriora, oklopnjaka, pa su ih naši opkolili sa 10ak zolja i osa, brzo su se smirili...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 24 lip 2021, 21:56 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4783
Jiv je napisao/la:
Sokolica bi bilo lakse citati da pise standardnim hrvatskim kao svi ostali. Cak ni Srbijanci ne koriste ovdje svoje lokalno narjecje hrvatskog jezika i ekavicu, vec hrvatski standard.

Vecinu njegovih upisa preskocim samo zbog toga sto kuburi na polurazumljivom hvoorskom govoru.

On je tu inace iz slicnog razloga kao banirani na forum.hr.


Jiv je napisao/la:
Ne primjecuje se. Dok ovo njegovo bas para usi.


Onda je li ti razumiš pisme od Vinka Coce Kada umren umotan u bilo, Daleke obale Bila boja, Tereze Kesovije Nima Splita do Splita, Giuliana I ćutin se lipo...? Pa ako hoćeš i Šajetu Moji koraki ili Vitasovića Jenu noć. Bit će ti možda tribadu slova o' privoda kad prikažiju Velo misto ili Malo misto.

"Kuburiti" znači azg. ekspr. teško živjeti, boriti se s nevoljama; deverati, oskudijevati, tavoriti, životariti , a ne govoriti. https://hjp.znanje.hr/index.php?show=se ... d=kuburiti

Čudno mi je to s "polurazumljivim hvoorskim govorom". Te teze o "nerazumljivin" "polurazumljivin" čakavskin i kajkavskin govoriman ne stojidu; ne moreš razumit samo (izobličene) romanizme i tobožnje "arhaične" riči. Ja uredno razumin Belskog ovdi, ili kad na TV-u gledan di likovi u serijaman, filmoviman i emisijaman govoridu onu mišanu kajkavšćinu. Pa čoviče, koliko si ti ima iz hrvatskog? Pa nije to ti hrvatski s Bašćanske ploče.
Zato ćemo znat, je li, šta su bekstejdži, iventi, juzeri, haj teč, smol took, i sve moguće engleske fraze kojima se sad razbacijedu premijer i pridsidnik?

Treće, ne pišen ne čakavici; to impliciraš iz tvrdnje o hvarskom govoru. Četvrto, odakle ti da se radi o "hvorskom" govoru? Kako znaš da to ni spli'ski? Čoviče, shvati da su Splićani ponosni na svoj govor i da ćedu ti uvik nastojat govorit ikavicon, onon splitskon mišavinon južne čakavice i zagorske štokavice. Nisi sluša zadnji put Maju Bajamić kad je bila na TV?

Peto, kako to da si napisa "hvorski"? Na standardnomen hrvatskon je "Hvar, hvarski", a ekipa kad ide glumit hvarske čakavske govore obično napiše "For, forski". Tako će ti kazat jedan dobar dil otoka Hvara, ali jedan dio ne, nego će reć baš "Hvor, hvorski".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 24 lip 2021, 22:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
crni_bombarder je napisao/la:
Naravno da mu je vazniji Vitez, tamo je tvornica SPP sa dinamitom koji je Aliji bio krucijalno potreban, uz cinjenicu da ciscenjem Lasvanske doline dobija kompaktnu muslimansku teritoriju.

Aliji su enklave u podrinju bile samo teret. Uostalom, sama priprema rata govori da mu je pucao k za podrinjem, tamosnji muslimani su rat docekali sa lovackim puskama, Srbi su ih pomeli za mjesec dana sa izuzetkom tri enklave.


Imali su i muslimani u srednjoj Bosni samo lovačke puške, pa su ih blentavi Hrvati spasili.

Alija s Vitezom nije imao kompaktnu cjelinu.
Glavni grad mu je bio u opsadi, a Podrinje je jednako daleko kao i Vitez.
To s JNA "fabrikama" je isto glupost.
Prvo, ovu u Vitezu ne bi nikad dobili.
Drugo, da su je i zauzeli, što bi dobili?

Citat:
Nakon povlačenja JNA s teritorija BiH pod nadzorom Muslimana i Hrvata u travnju i svibnju 1992. godine, snage Armije BiH zauzele su najznačajnija postrojenja vojne industrije u BiH. Bošnjaci su zauzeli tvornice namjenske proizvodnje «Zrak» i «Bosnalijek» u Sarajevu, «Famos» u Hrasnici, «Slavko Rodić» u Bugojnu, «Borac» i «Tehnički remontni zavod» u Travniku, «Bratstvo» u Novom Travniku. Tvornica pješačkog streljiva u Konjicu posve je bila u rukama Armije BiH i faktički je kontinuirano proizvodila. Tvornica u Goraždu proizvodila je nitroglicerinske barute, različite kapsule i malokalibarsko streljivo. Posebice je bila značajna tvornica težeg oružja u Novom Travniku, koju su ABiH i HVO zauzeli zajedno prvih dana rata i u njoj zatekli znatne količine nedovršenih topničkih oruđa.


https://hrvatski-vojnik.hr/neke-cinjeni ... h-iii-dio/

Ove tvornice u Goraždu i Sarajevu su bile odsječene, a s tvornicama u Konjicu, Bugojnu, Novom Travniku su imali što?
U poziciji kada im ljudi nemaju što za jesti, kada su se posvađali sa svim susjedima, što bi im tvornica eksploziva u vitezu značila?
Masovnu proizvodnju bombaša samoubojica?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 24 lip 2021, 22:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 svi 2009, 12:12
Postovi: 21532
Mar-kan je napisao/la:
Sokolić je napisao/la:
Činjenica je da je UNPROFOR bia servis svakome hrvatskom neprijateju, a osobito engleski. Da nije bilo njihovega UNPROFOR-a, uviren san da ne bidu pale nike kote u muslimanske ruke, da bismo možda koji gradić ili selo zadržali, brž bi čak koje enklave ostale povezane s glavninon HRHB..

Unprofor je bio servis svima koji su htjeli platiti, bar ovaj dio na operativnoj razini, u strateške ne bih ulazio. Muslimani su im obilato plaćali, trpali kurve prevoditeljke itd., sve za svoj cilj. Osobno sam kupovao neke stvari od njih.
U našoj z/o nisu mogli izvesti bilo što, a da se odmah ne sazna, niti su pokušavali. Pogotovo neke false flag.
Koliko znam nudili su i Hvo-u usluge, neki biznismeni su ih koristili.


Imaš i Višnju Starešinu koja je pisala o tome.

UNPROFOR je bio smeće s dna kace koje su Srbi u RH kupovali s kurvama i odojcima (ili janjetinom).
Muslimani klope nisu imali, ali...

Naši su tu bili jako naivni što su očekivali neku objektivnost i profesionalnost od takvih.
I to smo isto trebali pokupovati.

Problem je što je su Engleska (pa i Francuska) dobar dio rata bili kontra nas.
Srbi su nas 45 godina predstavljali kao koljače djece koji su pobili par milijuna ljudi, u diplomaciji smo bili totalni početnici, imali smo domaćih koji su previše flertali s nekim ideologijama, itd.
Strateski su bili poprilično kontra nas.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 24 lip 2021, 22:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4783
BBC je napisao/la:
Ti nama koji smo bili u ratu prenosiš sa drugih portala šta je bilo u tom ratu ?


Ja san se ka' ono rodia 20 godina posli rata.

Znan za likove koji su se razmetali kako su bili u ratu, paradirali u maskirnoj odori po gradu s kalašnjikoviman u ruke.
Ne kažen da si ti takav, ali takvi su agresivni prima drugima i služe se baš takvin ričima koje si ti napisa.

Otkud ti to "znaš" da ja nisan bia u ratu? Jesi li mi staja iza leđa cilo vrime pa si gleda šta san činia?

Osim toga, nitko od nas nije bia na svakon mogućen bojišću. O stanju s drugih bojišća znano po objavljenin dokumentiman, a ja obadajen samo ono šta kažedu visoki časnici HV i domoljubni povisničari pa onda slažen sliku. Priznat ću, čitan i osobna svidočanstva običneg svita pa onda procinjujen je li to točno, iskrivljeno, izmišljeno ili podvala, jer ima svega.

BBC je napisao/la:
Naporan si sa tim filozofiranjem i dociranjem sa visoka.


Pogledaj sebe. Svaki put napadaš forumaše. Otrovan si, čoviče. Je li ti znaš išta kazat osim napadat druge, spuštan in, sić ih?

Ako si ljut, bisan i frustriran zbog bezobrazneg muslićkeg ponašanja prima bh. Hrvatiman, zbog odnosa politike hrvatskih vladâ prima bh. Hrvatiman, ne otresaj se na obične Hrvate koji su ti pružili ruku razumivanja a nisu ti ništa nažal napravili. Ne švogaji se na one koji nisu krivi, a držidu ti stranu.
Ne stvaraj neprijateje di ih nimaš.
Ne okrići Hrvate iz Hrvatske protiv sebe.
Ne otvaraj bojišća na kojima ćeš izgubit.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 24 lip 2021, 22:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne tražim tvoju ruku.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 24 lip 2021, 22:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 svi 2021, 00:54
Postovi: 2126
Lokacija: Južna Bosna
Sokolić je napisao/la:
Jiv je napisao/la:
Sokolica bi bilo lakse citati da pise standardnim hrvatskim kao svi ostali. Cak ni Srbijanci ne koriste ovdje svoje lokalno narjecje hrvatskog jezika i ekavicu, vec hrvatski standard.

Vecinu njegovih upisa preskocim samo zbog toga sto kuburi na polurazumljivom hvoorskom govoru.

On je tu inace iz slicnog razloga kao banirani na forum.hr.


Jiv je napisao/la:
Ne primjecuje se. Dok ovo njegovo bas para usi.


Onda je li ti razumiš pisme od Vinka Coce Kada umren umotan u bilo, Daleke obale Bila boja, Tereze Kesovije Nima Splita do Splita, Giuliana I ćutin se lipo...? Pa ako hoćeš i Šajetu Moji koraki ili Vitasovića Jenu noć. Bit će ti možda tribadu slova o' privoda kad prikažiju Velo misto ili Malo misto.

"Kuburiti" znači azg. ekspr. teško živjeti, boriti se s nevoljama; deverati, oskudijevati, tavoriti, životariti , a ne govoriti. https://hjp.znanje.hr/index.php?show=se ... d=kuburiti

Čudno mi je to s "polurazumljivim hvoorskim govorom". Te teze o "nerazumljivin" "polurazumljivin" čakavskin i kajkavskin govoriman ne stojidu; ne moreš razumit samo (izobličene) romanizme i tobožnje "arhaične" riči. Ja uredno razumin Belskog ovdi, ili kad na TV-u gledan di likovi u serijaman, filmoviman i emisijaman govoridu onu mišanu kajkavšćinu. Pa čoviče, koliko si ti ima iz hrvatskog? Pa nije to ti hrvatski s Bašćanske ploče.
Zato ćemo znat, je li, šta su bekstejdži, iventi, juzeri, haj teč, smol took, i sve moguće engleske fraze kojima se sad razbacijedu premijer i pridsidnik?

Treće, ne pišen ne čakavici; to impliciraš iz tvrdnje o hvarskom govoru. Četvrto, odakle ti da se radi o "hvorskom" govoru? Kako znaš da to ni spli'ski? Čoviče, shvati da su Splićani ponosni na svoj govor i da ćedu ti uvik nastojat govorit ikavicon, onon splitskon mišavinon južne čakavice i zagorske štokavice. Nisi sluša zadnji put Maju Bajamić kad je bila na TV?

Peto, kako to da si napisa "hvorski"? Na standardnomen hrvatskon je "Hvar, hvarski", a ekipa kad ide glumit hvarske čakavske govore obično napiše "For, forski". Tako će ti kazat jedan dobar dil otoka Hvara, ali jedan dio ne, nego će reć baš "Hvor, hvorski".


1. Nije da te ne razumijem, već da mi te naporno čitat zbog nestandardnog jezika.

2. S Hvara si, zar ne?

_________________
Volim sve Hrvatice, bez obzira na zavičaj, podrijetlo i rasu.
_________________
Romska i dalmatinska glazba liječe dušu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 24 lip 2021, 22:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4783
Ceha je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Unprofor je bio servis svima koji su htjeli platiti, bar ovaj dio na operativnoj razini, u strateške ne bih ulazio. Muslimani su im obilato plaćali, trpali kurve prevoditeljke itd., sve za svoj cilj. Osobno sam kupovao neke stvari od njih.
U našoj z/o nisu mogli izvesti bilo što, a da se odmah ne sazna, niti su pokušavali. Pogotovo neke false flag.
Koliko znam nudili su i Hvo-u usluge, neki biznismeni su ih koristili.


Imaš i Višnju Starešinu koja je pisala o tome.

UNPROFOR je bio smeće s dna kace koje su Srbi u RH kupovali s kurvama i odojcima (ili janjetinom).
Muslimani klope nisu imali, ali...

Naši su tu bili jako naivni što su očekivali neku objektivnost i profesionalnost od takvih.
I to smo isto trebali pokupovati.

Problem je što je su Engleska (pa i Francuska) dobar dio rata bili kontra nas.
Srbi su nas 45 godina predstavljali kao koljače djece koji su pobili par milijuna ljudi, u diplomaciji smo bili totalni početnici, imali smo domaćih koji su previše flertali s nekim ideologijama, itd.
Strateski su bili poprilično kontra nas.


Točno. UNPROFOR se bavia švercon, od kojega su koristi imali Srbi. Mi u Hrvatskoj nismo imali koristi od UNPROFOR-a.
Mi smo više puta dobili informaciju od hrvatskih vojnika i civila, da je UNPROFOR u Hrvatskoj se ovako bia ponaša: kad je dolazia na teritorij pod hrvatskin nadzoron, strojnice na oklopnjacima su bile u pripravnon položaju za paljbu, a kad su išli na pobunjeničko područje, onda su ih spustili i stavili u korice. Odlazak na hrvatsku stranu, znači, bia je ka' odlazak na neprijatejski teritorij!!!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 24 lip 2021, 22:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 sij 2012, 12:49
Postovi: 9265
Englezi su snimili film Warrior, pogledati i bice jasno ciju stranu oni preferiraju. Usli su u Ahmice nakon pola sata, snimili pobijene ljude, a engleski casnik je u kamere zagrmio "bladi ejdz vi ou".

Engleska politika je podrzavala muslimane, ali samo u sukobu protiv Hrvata. To je cinjenica.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 24 lip 2021, 22:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4783
BBC je napisao/la:
Ne tražim tvoju ruku.


Pa jesi li ti muslimanski provokator? Ti ka' da hoćeš okrenit Hrvate iz RH protiv bh. Hrvata.

https://www.dnevnik.ba/teme/je-li-memor ... tanizirati

21. Jačati prijateljstvo s Hrvatima u Hrvatskoj na svima razinama. Dogovoriti s građanski orijentiranim Vukovarcima prijateljstvo Sarajeva i Vukovara. Iskoristiti antihercegovačko raspoloženje u Hrvatskoj kao argument za negiranje protuhrvatskog raspoloženja kod Bošnjaka argumentima da Hrvati u RH i oni u BiH te da su oni u RH dobri, a naši u BiH loši.

Ispadi pojedinaca na ovom forumu su na ovem pravcu. Muslimani, koji glumidu da su bh. Hrvati, želidu agresivnin ričiman prima Hrvatima iz RH okrenit Hrvate iz RH protiv Hrvata iz BiH.

Iako tom muslićkon "prijatejstvu" nikad ne virujen. Doživili smo mi Hrvati iz RH loše stvari od muslića i pri nego je izbila velikosrpska agresija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 24 lip 2021, 22:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4783
@Ministry of Sound, sebi si za lokaciju stavia "folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat"??? A drugima pribotunaješ da su isti ka jugonostalgičari (Vjeruj mi da ima i hrpa Jugonostalgičara koji imaju istu spiku kao ti, samo što je njima rat sa Srbima "nepotreban", "tragičan" i "isprovociran od strane sila koje su htjele rušiti Jugoslaviju. Isti ste. posting.php?mode=quote&f=43&p=1508747)???


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 24 lip 2021, 22:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4783
crni_bombarder je napisao/la:
Englezi su snimili film Warrior, pogledati i bice jasno ciju stranu oni preferiraju. Usli su u Ahmice nakon pola sata, snimili pobijene ljude, a engleski casnik je u kamere zagrmio "bladi ejdz vi ou".

Engleska politika je podrzavala muslimane, ali samo u sukobu protiv Hrvata. To je cinjenica.


Aha. Bilo je i obratnih slučaja. Muslimani napravidu pokolj Hrvata, mislin da je to bilo kod Jablanice, a ovi ne dadu HVO-u izvidit. Mislin da se radilo o jablaničkon kraju, jer su tila završila i u jezeru. Nisu našli sve pobijene, barem ne odmah.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 24 lip 2021, 22:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32134
crni_bombarder je napisao/la:
Usli su u Ahmice nakon pola sata, snimili pobijene ljude, a engleski casnik je u kamere zagrmio "bladi ejdz vi ou".

Engleska politika je podrzavala muslimane, ali samo u sukobu protiv Hrvata. To je cinjenica.

Ušli su kad su borbe već prestale, drugi dan. Većina zaboravlja da se dole tuklo 2 dana...

Sokolić je napisao/la:
crni_bombarder je napisao/la:
Englezi su snimili film Warrior, pogledati i bice jasno ciju stranu oni preferiraju. Usli su u Ahmice nakon pola sata, snimili pobijene ljude, a engleski casnik je u kamere zagrmio "bladi ejdz vi ou".

Engleska politika je podrzavala muslimane, ali samo u sukobu protiv Hrvata. To je cinjenica.


Aha. Bilo je i obratnih slučaja. Muslimani napravidu pokolj Hrvata, mislin da je to bilo kod Jablanice, a ovi ne dadu HVO-u izvidit. Mislin da se radilo o jablaničkon kraju, jer su tila završila i u jezeru. Nisu našli sve pobijene, barem ne odmah.



Armija nije dozvolila ulazak u Križančevo selo, dio sela koje su privremeno zauzeli i masakrirali...
https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Pokolj_ ... 8Devu_Selu


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 28 lip 2021, 21:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Sokolić je napisao/la:
Jiv je napisao/la:
Sokolica bi bilo lakse citati da pise standardnim hrvatskim kao svi ostali. Cak ni Srbijanci ne koriste ovdje svoje lokalno narjecje hrvatskog jezika i ekavicu, vec hrvatski standard.

Vecinu njegovih upisa preskocim samo zbog toga sto kuburi na polurazumljivom hvoorskom govoru.

On je tu inace iz slicnog razloga kao banirani na forum.hr.


Jiv je napisao/la:
Ne primjecuje se. Dok ovo njegovo bas para usi.


Onda je li ti razumiš pisme od Vinka Coce Kada umren umotan u bilo, Daleke obale Bila boja, Tereze Kesovije Nima Splita do Splita, Giuliana I ćutin se lipo...? Pa ako hoćeš i Šajetu Moji koraki ili Vitasovića Jenu noć. Bit će ti možda tribadu slova o' privoda kad prikažiju Velo misto ili Malo misto.

"Kuburiti" znači azg. ekspr. teško živjeti, boriti se s nevoljama; deverati, oskudijevati, tavoriti, životariti , a ne govoriti. https://hjp.znanje.hr/index.php?show=se ... d=kuburiti

Čudno mi je to s "polurazumljivim hvoorskim govorom". Te teze o "nerazumljivin" "polurazumljivin" čakavskin i kajkavskin govoriman ne stojidu; ne moreš razumit samo (izobličene) romanizme i tobožnje "arhaične" riči. Ja uredno razumin Belskog ovdi, ili kad na TV-u gledan di likovi u serijaman, filmoviman i emisijaman govoridu onu mišanu kajkavšćinu. Pa čoviče, koliko si ti ima iz hrvatskog? Pa nije to ti hrvatski s Bašćanske ploče.
Zato ćemo znat, je li, šta su bekstejdži, iventi, juzeri, haj teč, smol took, i sve moguće engleske fraze kojima se sad razbacijedu premijer i pridsidnik?

Treće, ne pišen ne čakavici; to impliciraš iz tvrdnje o hvarskom govoru. Četvrto, odakle ti da se radi o "hvorskom" govoru? Kako znaš da to ni spli'ski? Čoviče, shvati da su Splićani ponosni na svoj govor i da ćedu ti uvik nastojat govorit ikavicon, onon splitskon mišavinon južne čakavice i zagorske štokavice. Nisi sluša zadnji put Maju Bajamić kad je bila na TV?

Peto, kako to da si napisa "hvorski"? Na standardnomen hrvatskon je "Hvar, hvarski", a ekipa kad ide glumit hvarske čakavske govore obično napiše "For, forski". Tako će ti kazat jedan dobar dil otoka Hvara, ali jedan dio ne, nego će reć baš "Hvor, hvorski".

Nu tebe :smajl052
Viš da ti je to sapeti furešt =)) šta njemu objašnjaješ :zubati

:smajl037 :2guns :dinamo1

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 28 lip 2021, 21:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
Ceha je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
Unprofor je bio servis svima koji su htjeli platiti, bar ovaj dio na operativnoj razini, u strateške ne bih ulazio. Muslimani su im obilato plaćali, trpali kurve prevoditeljke itd., sve za svoj cilj. Osobno sam kupovao neke stvari od njih.
U našoj z/o nisu mogli izvesti bilo što, a da se odmah ne sazna, niti su pokušavali. Pogotovo neke false flag.
Koliko znam nudili su i Hvo-u usluge, neki biznismeni su ih koristili.


Imaš i Višnju Starešinu koja je pisala o tome.

UNPROFOR je bio smeće s dna kace koje su Srbi u RH kupovali s kurvama i odojcima (ili janjetinom).
Muslimani klope nisu imali, ali...

Naši su tu bili jako naivni što su očekivali neku objektivnost i profesionalnost od takvih.
I to smo isto trebali pokupovati.

Problem je što je su Engleska (pa i Francuska) dobar dio rata bili kontra nas.
Srbi su nas 45 godina predstavljali kao koljače djece koji su pobili par milijuna ljudi, u diplomaciji smo bili totalni početnici, imali smo domaćih koji su previše flertali s nekim ideologijama, itd.
Strateski su bili poprilično kontra nas.

Jel to i UN begeniso ono što je i hođa u bugojnu?
zna se...

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 28 lip 2021, 21:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 ožu 2015, 21:56
Postovi: 5046
BBC je napisao/la:
Ne tražim tvoju ruku.

Bog te pa nek piše covjek, "ti znaš" pa neznamo mi svi ovdije zato raspravljamo.

_________________
Muslimani su nastali, kada je Bosna nestala.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Hrvatsko-Muslimanski sukob
PostPostano: 29 lip 2021, 00:26 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2013, 22:25
Postovi: 4783
@Jiv, evo još malo o splitskom govorenju i pisanju ikavicon. Poslušaj kako govoridu splitski športaši i umitnici (a pobigne i političariman) kad govoridu za radio i televiziju. Uvik ćedu ti nastojat govorit ikavicon.

https://slobodnadalmacija.hr/sd-plus/sp ... rce-109619

– Studira san u Beogradu, u Splitu su mi ostali žena i dvoje dice, učija san dan-noć, odija na predavanja, skroz san se tome posvetija. I u zadnjen semestru napisa i diplomski rad. I kad san zamolija komisiju da branin diplomski rad dan nakon završetka predavanja, mislili su da ih zafrkajen, da san poludija... Iziša san tad na obranu diplomskoga rada, diplomira s ocjenon – 9,5! Bija bi dobija čistu desetku, ali san, onako na prišu, diplomski rad pisa na – ikavici! Pa nike riči profešuri nisu ni razumili...

Kod nikih se uvrižilo pisat oblike di standardno ide -io (bio, htio, nosio), pišu na -ija (bija, htija, nosija) misleći da je to "dalmatinski", ali to je krivo. Ne postoji ni -ijo (bijo, htijo, nosijo). To J ne postoji, ne izgovaradu ga, osin nikih sela, mislin kod šibensko-rogozničkog zaleđa i nisan niti za to siguran.
Izgovara se -ia (bia, htia, nosia). Ako hoćeš, odatle i ruganje Primorcima da su tovari zbog -ia.
Kod otočana je -il (bil, htil, nosil).


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2936 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 118  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 28 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO