HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH

Sada je: sub stu 17, 2018 8:40 pm.

Vremenska zona: UTC + 01:00

Započni novu temu Odgovori  [ 288 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Bugojno
PostPostano: pet pro 11, 2015 6:30 pm 

Lijepa carsija, to Bugojno.

Vrh

PostPostano: pet pro 11, 2015 11:41 pm 

korrisnik je napisao/la:
Nemoj mi kajkat, dokle god vi budete kajkali bit će te majorizirni jer i sami to želite raditi ostalima, šta ima Ceha iz Hrvatske odlučivati o sudbini BIH, i onda se čude kad Bošnjaci ubcuju strance.
Nema dogovora ovdje ako se Srbija i Hrvatska petljaju.

Postoje dogovori i "dogovori".
Ako ćeš se pravit blesavim tvoj će dogovor biti negdje u rudnicima "trule" Švedske.
Ja sam Hrvat, ovi s druge strane granice su isto Hrvati.
A kakvo tele si ti?
Nemam ništa protiv da telad tvog tipa daju prijedloge za uređenje BiH :kava:
Stranac =))
Inače, zašto nisi već u Siriji?
@Amidža;
Bit će još ljepša kad se iskorijeni raznorazno zelenilo iz nje. Previše se tamo drača nakupilo, treba se to malo počistit.
Preorat, kako bi rekao Dudu za Kaćune.

Vrh

PostPostano: pet pro 11, 2015 11:48 pm 

Ceha je napisao/la:
korrisnik je napisao/la:
Nemoj mi kajkat, dokle god vi budete kajkali bit će te majorizirni jer i sami to želite raditi ostalima, šta ima Ceha iz Hrvatske odlučivati o sudbini BIH, i onda se čude kad Bošnjaci ubcuju strance.
Nema dogovora ovdje ako se Srbija i Hrvatska petljaju.

Postoje dogovori i "dogovori".
Ako ćeš se pravit blesavim tvoj će dogovor biti negdje u rudnicima "trule" Švedske.
Ja sam Hrvat, ovi s druge strane granice su isto Hrvati.
A kakvo tele si ti?
Nemam ništa protiv da telad tvog tipa daju prijedloge za uređenje BiH :kava:
Stranac =))
Inače, zašto nisi već u Siriji?
@Amidža;
Bit će još ljepša kad se iskorijeni raznorazno zelenilo iz nje. Previše se tamo drača nakupilo, treba se to malo počistit.
Preorat, kako bi rekao Dudu za Kaćune.

Alo purgeru, smiri malo dozivljaj. Koga ces ti iskorijenjivati? Iz Agrama? Zelenilo je prirodno u Bugojnu, bilo i ostalo. Pokusali ste iskorijeniti 93' ali ste se malo zaletili i zajebali. :evotigana

Grohotom se smijem tvojim prijetnjama.

Vrh

PostPostano: sub pro 12, 2015 3:47 am 

=))
Ako se ne varam, uskoro bi vam se trebale ukinut vize za dojčland.
Ak će bit slična priča kao sa SADom, neće vas ni ostat nešto za uklanjat.

Mislim da taj proces tvoji zovu samočišćenje? :basket

Vrh

PostPostano: sub pro 12, 2015 1:07 pm 

Amidza je napisao/la:
Alo purgeru, smiri malo dozivljaj. Koga ces ti iskorijenjivati? Iz Agrama? Zelenilo je prirodno u Bugojnu, bilo i ostalo. Pokusali ste iskorijeniti 93' ali ste se malo zaletili i zajebali. :evotigana

Zelenilo nije prirodno nigdje na ovom svijetu, pa čak ni u Saudskoj Arabiji ne, iako nekad ne znam jesu li tamo po prirodi tako glupi ili je za to krivo zelenilo.

Vrh

PostPostano: sri pro 16, 2015 4:30 pm 

Vidim Adventski Vjenac kod crkve jos stoji...neznam, mislim da sam citao kako smeta islamskoj Zajednici!?

Vrh

PostPostano: sri pro 16, 2015 4:38 pm 

zomby je napisao/la:
Vidim Adventski Vjenac kod crkve jos stoji...neznam, mislim da sam citao kako smeta islamskoj Zajednici!?

Tim goblinima smeta sve ne-islamsko.

Vrh

PostPostano: čet pro 17, 2015 8:18 pm 

Citat:
Potvrđena optužnica za zločin u logoru u Bugojnu

Sud BiH potvrdio je optužnicu protiv Mehmeda Sadikovića za zločine počinjene u logoru na stadionu NK "Iskra" u Bugojnu

Foto:
AUTOR:
Ljiljana Vidačak

Sud Bosne i Hercegovine potvrdio je optužnicu protiv Mehmeda Sadikovića, rođenog 31. 8. 1948. godine u mjestu Slatina, općina Čajniče, nastanjenog u Bugojnu, za zločine počinjene nad ratnim zarobljenicima u Bugojnu 1993. godine. "Sud Bosne i Hercegovine potvrdio je dana, 26. studenoga 2015. godine, optužnicu koja optuženika Mehmeda Sadikovića tereti da je počinio kazneno djelo ratnog zločina protiv ratnih zatočenika", objavljeno je u utorak na službenoj stranici Suda BiH.

U optužnici se navodi da je za vrijeme rata u Bosni i Hercegovini, u vrijeme oružanoga sukoba između HVO-a i Armije RBiH na području općine Bugojno, optuženik Mehmed Sadiković, kao pripadnik jedinice VP 5878 Armije BiH, koga je Ratno predsjedništvo Bugojna postavilo za upravnika logora na stadionu NK Iskra, u razdoblju od konca srpnja do rujna 1993. godine sudjelovao, poticao i pomagao u pripremanju, kao i činjenju kaznenih djela prema zatvorenicima i ratnim zatočenicima hrvatske nacionalnosti.

Prema navodima optužnice, optuženi je dopustio da se pripadnici HVO-a zatvaraju i drže zarobljenim u neuvjetnim prostorijama, bez hrane, odjeće, liječničkih tretmana i bez mogućnosti obavljanja higijenskih potreba. Optuženi je dopustio odabir zatočenika i ratnih zarobljenika koji su išli na prinudne radove te je odobravao da se zatvorene i zarobljene osobe hrvatske nacionalnosti odvode na obavljanje prinudnih radova na prve borbene crte u Pruscu, kao i širu regiju Gornjeg Vakufa kao i razminiranje minskih polja u Bugojnu.

Tijekom odvođenja zatočenika na prinudne radove na prvim borbenim crtama 2 osobe su uslijed borbenih djelovanja ubijene, a više zarobljenika je ranjeno, dok je prilikom razminiranja u kolovozu 1993. od aktiviranja eksplozivne naprave jedna osoba teško fizički ozlijeđena. Optuženi se tereti da je propustio spriječiti mučenje više zatočenika, ratnih zarobljenika te kazniti njemu podređene počinitelje, stražare, a i bio suglasan s mučenjem istih.

Vrh

PostPostano: čet tra 13, 2017 2:58 pm 

1991.

slika

2013.

slika

Vrh

PostPostano: čet srp 27, 2017 3:59 pm 

http://www.dnevnik.ba/teme/etnicko-ciscenje-bugojanskih-hrvata-istjerano-skoro-15-tisuca-ljudi-ubijeno-90-civila-za-19

Vrh

PostPostano: čet lip 21, 2018 3:15 pm 

Ovaj grad je križ koji nosimo. Nijedan katolik nije propatio kao Hrvat Bugojna. Nijedan. Naše rane su simb

Vrh

PostPostano: čet lip 21, 2018 3:15 pm 

Ovaj grad je križ koji nosimo. Nijedan katolik nije propatio kao Hrvat Bugojna. Nijedan. Naše rane su simbol stradanja ali i simbol odanosti Kristu. Amen.

Vrh

PostPostano: pon kol 06, 2018 4:33 pm 

IneCu je napisao/la:
Ovaj grad je križ koji nosimo. Nijedan katolik nije propatio kao Hrvat Bugojna. Nijedan. Naše rane su simbol stradanja ali i simbol odanosti Kristu. Amen.

Hajde ne pricaj gdje cemo mi patiti, mi smo uzivali dik su nas ubijali i mucili.
Oni su propatitli nasi krvnici, jer nismo otisli onako brzo kao su oni planirali.
Bugojno treba osvetiti, i ne zaboraviti.

Vrh

Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 288 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 8, 9, 10, 11, 12

Vremenska zona: UTC + 01:00

Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.

Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir: