HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 01:27.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 678 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 16 lip 2011, 13:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Pessimus dux je napisao/la:
Lijepo. Cakara, koliko danas ima stanovnika Pougarje, nekoliko stotina? I kakvo je općenito stanje tog kraja, perspektiva?


http://www.hercegbosna.org/kolumne/turizam/ski-centar-ranca-3053.html

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 16 lip 2011, 18:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
sioux111 je napisao/la:
cakara je napisao/la:
upravo su mene tako nazvali na ovoj temi :)

nisam njega vidio, samo Jurisica...u Dobreticima je na vlasti HSP i ovo je idealna prilika da Pougarje dobije asvaltnu vezu sa Travnikom i da se sanira put sa Jajcem, mislim da puno ne trazimo za ovo 21. stoljece :) imali smo prugu samo 20 godina nakon Rijeke, nekad je priko Pougarja iso glavni put Sarajevo - Travnik - Banja Luka i na tome je ostalo, kakav bio prije 200-300 godina takav i osto, mozda sad cak i u gorem stanju, 2.-3. najstarija skola Bosne i Hercegovine je u mome selu bila itd :)
ja razumijem da smo mi po zrtvama u 2. sv ratu bili 99,5 % ustasko-domobranski kraj i da nam je komunisticka vlast zbog toga krv pila i da nam je tu npr. prugu sto smo imali "oduzela" i dicu u skoli sakatu pravila i sto drugi cuda
red da i nama jednom svane, neka dodje i predsjednik Turske samo da Pougarje dobije cca neki 13-14 km asvalta, jel trazimo puno?? kolko smo Hrvata katolika tijekom stoljeca dali Jajcu, Travniku, Banja Luci, Hrvatskoj... da za svakog dobijemo jedan metar izasli bi Kupres :)
pozdrav svim ljudima dobre volje :)


Bio je i gen. žika al nebitno... glede Dobretića tog asfalta ili šta već gore treba ne znam šta bi ti rekao a da budem iskren...
Donedavno je jedan HSP-ov vijećnik Luka Jakovljević držao kafić "Dvojku" u Travniku a kako je Luka Ok lik skroz (mislim da je i sad predsjednik Hvidre Dobratići), s nama se borio cijeli rat i dobar borac bio često smo kavenisali i oko svega razglabali posebno o tom kraju vašem gore... prilićno je realan pa mislim da sam upoznat s prilikama gore ... naravno dosta ljudi poznam i iz adz-a dobratići al bitno je promišljanje i ovog hsp-ovca... da bi se imala realna slika

Dobratići su jedan krasan kraj bogat resursima ali i prilikama i to je sve što se ima sada gore stvarno samo to... sve ostalo fali ali najvažnije što fali to ste Vi Dobretićani posebno Vi mlađi sa iskustvima, obrazovanjem i svim drugim što ste stekli po bjelom svijetu u ovom vremenu... sve to fali Vašim dobretićima da bi bio mjesto dostojnog rada, življenja i napretka.. sada to nije to mjesto, malo živne za sv. Antu ponešto i tjekom ljeta ali zimi je gore manje više mrtvilo... istina ima ljudi koji od Dobratića i na račun Dobratića dobro žive ali to je mali broj premali i na razini statističke pogreške... a gore je toliko toga bogatstva da bi vas dobar dio mogao od tog prilićno lijepo živjeti.... kriviti nekog drugog što u gore sad nije drugačije nebi bilo fer...isto tako jedan savjet ne očekujte da če netko iz Posušja, Mostara, Sarajeva ili Travnika pa i Jajca neke stvari gore rješit... vjerujte mi neće... isto tako što ih neće rješit ni moj Marko Đukić dugogodišnji predsjednik HDZ Dobratići sa mjestom življenja i rada u Novoj Gradišci... da bi se nešto činilo i radilo za Dobretiće prije svega se gore treba živjeti i raditi... gore postoji otvorenih sigurno 20 radni mjesta koji popunjavaju Jajčani, Travničani ili Vi sa mjestom življenja u tim mjestima... da ne govorim o ogromnom prirodnom bogatstvu (šume, vode, divljać, rude, ogromne poljeprivredne površine) ... ogroman potencijal a nema ga tko iskorištavat (ili ga iskorištavaju npr ona brača mislim iz Kreševa koji su otvorili pilanu u Dobretićima i svaka im čast na tom)...

asfalt nije najveći problem gore vjeruj mi... ponekad je više problem smutnje, seoske svađe kuda prolazi pa i razlog mnogih narušenih međuljudskih odnosa gore (a glavni razlog što je gore na vlasti HSP je narušeni međuljudski odnosi među ljudima pa i dosta poslijeratnog kriminala da budem iskren do kraja) a to je kraj gorštački i i ljudi oštri kao i klima gore... jednostavno ne praštaju i vračaju milo za drago

I još jedna stvar... zar stvarno misliš da Vam treba neki Posušak ko Jurišić dat asfalt u vaše Dobretiće... moj cakara vrijednost izvučene šume iz vaše šumarije za samo dvije godine ti je vrijednost radova da se dovrši onaj put preko Gostilja za TR... Ne trebate vi ništa odozgo molit da vam se da, već gore treba doći živiti, raditi i gospodariti... i tad ste u drugoj poziciji...

A previše cijenim poštenje i gordost ti ljudi gore da i za sv. Antu se nisam zadržao dugo gore dovoljno da vidim one ljigavce i da mi pokvare lijep dan ... gore su ljudi živjeli od svojih ruku rada a ne ko ovi jurišići od svog naroda jada... zato potjerajte to odozgo...to je bagra živa i ništa vam neće dat nisu oni ušli u vlast da daju već da uzmu... eno ti primjer Županije ZHŽ... ko eto voliće više tvoje Dobratiće od svog Posušja oče klinac... i naravno mislio sam na onog Jurišića iz Posušja dok o Petru Jurišiću iz Dobratića mislim sve dobro... zalagao se za taj kraj i uradio nešto... treba vas više gore i to je rješenje


evo da nastavimo ovde

sta jest jest, iskreno od tebe, nastojat cu i ja tako ;) :zivili

ipak asvalt je asvalt, da je potreban jest, 21. stoljece je, ko ce ga pravit? opcina sposobna nije, a Pougarci jos manje slozni, znaci ostaje samo visa razina, tamo se valjda ima para i za nas :)
vezano za politiku, da kazem nije tako, jest ovako, necu, ne vrijedi trosit ni rijeci ni vrijeme, lazu oni jedan drugog, a da nece mene i tebe :) ipak sam optimist, bit ce bolje, to mi je moto zivota

sada ima tretnutno oko 400 dusa, uglavnom stariji i nemocni

perspektive nema, al ce je bit sigurno, ja sam duboko uvjeren, trazit ce te vi placeve o Pougarju, pomalo :)
mozda se treba promjenit citava jedna generacija , da se dozivi neko prociscenje, kao ono kod Zidova ;) ko ce ga znat
'92. smo ubili vlastitog zupnika, kud ces gore stvari??
rat nas je razbaco, tek ili vec ove godine prve generacije koje su rodjene van Pougarja zavrsavaju srednje skole, formiraju se ko ljudi, gorstaci ili ne, vicemo, mozda su bas oni predodredjeni za velike stvari, za "veliko" Pougarje

imaju neke naznake da bi se trebale gradit i vjetrenjace, neka mjesta ce se uzet za testiranje isplativosti

upravo je u tijeku gradnja "zgrade" elektroprivrede HZHB, radno misto, dva tri, mozzda ce bit problem da u Pougarju nece moc nac radnika za to

gledo sam jednom neki clanak, opcina Dobretici ima najmanju nezaposlenost u zupaniji, bas idemo u krajnje granice

opcina bez trgovine?? bili mogli povjerovat?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 17 lip 2011, 00:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
To ozbiljno da nema trgovine u opini? Gledao sam prilog, mislim iz 2000-ite godine, tada je nije bilo, ali zar je još uvijek nema?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 17 lip 2011, 09:49 
Offline

Pridružen/a: 28 ruj 2009, 21:16
Postovi: 1154
Lokacija: Tamo gdje je Srednja Bosna gdje je Vlasic planina, Vilenica, Bukovica, Lasvanska dolina...
cakara je napisao/la:
sioux111 je napisao/la:

Bio je i gen. žika al nebitno... glede Dobretića tog asfalta ili šta već gore treba ne znam šta bi ti rekao a da budem iskren...
Donedavno je jedan HSP-ov vijećnik Luka Jakovljević držao kafić "Dvojku" u Travniku a kako je Luka Ok lik skroz (mislim da je i sad predsjednik Hvidre Dobratići), s nama se borio cijeli rat i dobar borac bio često smo kavenisali i oko svega razglabali posebno o tom kraju vašem gore... prilićno je realan pa mislim da sam upoznat s prilikama gore ... naravno dosta ljudi poznam i iz adz-a dobratići al bitno je promišljanje i ovog hsp-ovca... da bi se imala realna slika

Dobratići su jedan krasan kraj bogat resursima ali i prilikama i to je sve što se ima sada gore stvarno samo to... sve ostalo fali ali najvažnije što fali to ste Vi Dobretićani posebno Vi mlađi sa iskustvima, obrazovanjem i svim drugim što ste stekli po bjelom svijetu u ovom vremenu... sve to fali Vašim dobretićima da bi bio mjesto dostojnog rada, življenja i napretka.. sada to nije to mjesto, malo živne za sv. Antu ponešto i tjekom ljeta ali zimi je gore manje više mrtvilo... istina ima ljudi koji od Dobratića i na račun Dobratića dobro žive ali to je mali broj premali i na razini statističke pogreške... a gore je toliko toga bogatstva da bi vas dobar dio mogao od tog prilićno lijepo živjeti.... kriviti nekog drugog što u gore sad nije drugačije nebi bilo fer...isto tako jedan savjet ne očekujte da če netko iz Posušja, Mostara, Sarajeva ili Travnika pa i Jajca neke stvari gore rješit... vjerujte mi neće... isto tako što ih neće rješit ni moj Marko Đukić dugogodišnji predsjednik HDZ Dobratići sa mjestom življenja i rada u Novoj Gradišci... da bi se nešto činilo i radilo za Dobretiće prije svega se gore treba živjeti i raditi... gore postoji otvorenih sigurno 20 radni mjesta koji popunjavaju Jajčani, Travničani ili Vi sa mjestom življenja u tim mjestima... da ne govorim o ogromnom prirodnom bogatstvu (šume, vode, divljać, rude, ogromne poljeprivredne površine) ... ogroman potencijal a nema ga tko iskorištavat (ili ga iskorištavaju npr ona brača mislim iz Kreševa koji su otvorili pilanu u Dobretićima i svaka im čast na tom)...

asfalt nije najveći problem gore vjeruj mi... ponekad je više problem smutnje, seoske svađe kuda prolazi pa i razlog mnogih narušenih međuljudskih odnosa gore (a glavni razlog što je gore na vlasti HSP je narušeni međuljudski odnosi među ljudima pa i dosta poslijeratnog kriminala da budem iskren do kraja) a to je kraj gorštački i i ljudi oštri kao i klima gore... jednostavno ne praštaju i vračaju milo za drago

I još jedna stvar... zar stvarno misliš da Vam treba neki Posušak ko Jurišić dat asfalt u vaše Dobretiće... moj cakara vrijednost izvučene šume iz vaše šumarije za samo dvije godine ti je vrijednost radova da se dovrši onaj put preko Gostilja za TR... Ne trebate vi ništa odozgo molit da vam se da, već gore treba doći živiti, raditi i gospodariti... i tad ste u drugoj poziciji...

A previše cijenim poštenje i gordost ti ljudi gore da i za sv. Antu se nisam zadržao dugo gore dovoljno da vidim one ljigavce i da mi pokvare lijep dan ... gore su ljudi živjeli od svojih ruku rada a ne ko ovi jurišići od svog naroda jada... zato potjerajte to odozgo...to je bagra živa i ništa vam neće dat nisu oni ušli u vlast da daju već da uzmu... eno ti primjer Županije ZHŽ... ko eto voliće više tvoje Dobratiće od svog Posušja oče klinac... i naravno mislio sam na onog Jurišića iz Posušja dok o Petru Jurišiću iz Dobratića mislim sve dobro... zalagao se za taj kraj i uradio nešto... treba vas više gore i to je rješenje


evo da nastavimo ovde

sta jest jest, iskreno od tebe, nastojat cu i ja tako ;) :zivili

ipak asvalt je asvalt, da je potreban jest, 21. stoljece je, ko ce ga pravit? opcina sposobna nije, a Pougarci jos manje slozni, znaci ostaje samo visa razina, tamo se valjda ima para i za nas :)
vezano za politiku, da kazem nije tako, jest ovako, necu, ne vrijedi trosit ni rijeci ni vrijeme, lazu oni jedan drugog, a da nece mene i tebe :) ipak sam optimist, bit ce bolje, to mi je moto zivota

sada ima tretnutno oko 400 dusa, uglavnom stariji i nemocni

perspektive nema, al ce je bit sigurno, ja sam duboko uvjeren, trazit ce te vi placeve o Pougarju, pomalo :)
mozda se treba promjenit citava jedna generacija , da se dozivi neko prociscenje, kao ono kod Zidova ;) ko ce ga znat
'92. smo ubili vlastitog zupnika, kud ces gore stvari??
rat nas je razbaco, tek ili vec ove godine prve generacije koje su rodjene van Pougarja zavrsavaju srednje skole, formiraju se ko ljudi, gorstaci ili ne, vicemo, mozda su bas oni predodredjeni za velike stvari, za "veliko" Pougarje

imaju neke naznake da bi se trebale gradit i vjetrenjace, neka mjesta ce se uzet za testiranje isplativosti

upravo je u tijeku gradnja "zgrade" elektroprivrede HZHB, radno misto, dva tri, mozzda ce bit problem da u Pougarju nece moc nac radnika za to

gledo sam jednom neki clanak, opcina Dobretici ima najmanju nezaposlenost u zupaniji, bas idemo u krajnje granice

opcina bez trgovine?? bili mogli povjerovat?


Drago mi je da si i ti paradigma jednog iskrenog domoljubnog "pougarca" kakvih sam sreo dosta pa preko njih i sa njima upoznao taj prekrasan kraj... iskonski hrvatski i nedirnut tolika stoljeća... koliko god pun povijesni znakova toliko i putokaza za bogatu budućnost... i ne jednom sam razmišljo o placevima na Dobretićma o kojim mi govoriš... i samo iz razloga što moja obitelj posjeduje placeve na Galici tj Vlašiću koji su ipak obiteljski i vežu nas za obiteljsku prošlost i podrijetlo a da budem iskren malo i iz materijalni razloga tj nedostatka nekog većeg kapitala je presudilo da ne investiram u tu već sad... po meni dobra investiciju za budućnost koja če sigurno doći sa vama mlađima... ako ništa imate ekstra ekipu lovaca i dobro lovište i sa njima se družit je prava uživancija...

Drago mi je da i ti vidiš da sve to prirodno bogatsvo i ne vrijedi ako se ne koristi... pravilno naravno.. i da ga koristite VI a ne netko drugi ... a da bi to bilo tako potrebni su pougarci i to upravo Vi.. ,mlađa generacija ali koja če doći živjeti i raditi tu... radna mjesta postoje i to vidim znaš... i dok je Petar bio naćelnik (tad sam navračao na kavu pa znam) mislim da je imao dvoje troje uposleni samo u općini a nedostajalo mu visokoobrazovanih mladih i još kad bi htijeli tu doć živit kamo veće sreće i za njih i za dobretiće.. pravi zalog budućnosti...
Naravno u Dobretićima postoje sve javne ispostave kao i u drugim općinama kao što je ispostava mirovinskog, zdravstvenog, službe za nezaposlene, elektra i sl.. i sve su to radna mjesta koja trebaju popunjavat mladi pougarci... sve su to prilike.. i to dobre... bar ti nemoram govoriti šta znaći radno mjesto lugara ili šumara u dobratićima... lovačko društvo dobratići za razliku od ostalih da malo banaliziram ne zna šta če od para.. i puno je još primjera i prilika...

Glede asfalta opet ču ga ostavit za kraj namjerno... ima tu onog malo gorštačkog u vama i to se primjeti u razmišljanju zapnu za jedno i samo je to bitno pa makar to i ne bilo tako (bez uvrede više puta sam ovdje i pisao i da sam i sam takvog podrijetla pa i navika i tog se ne stidim)... asfalt vam treba to nitko ne spori ali primjetio si o čemu ja govorim... toliko prilika, bogatstva i sve svedete na priću "dajte nam asfalt".. tko... znaš kako to funkcionira u politici.. da ti malo dočaram... imaš proračune i to ti je sve... i oko tog ti je ko koka koju treba raščupat.. čupa se dok je to moguće kad dođe do gola.. čeka se nova koka i nova prilika za nešto.. i tako stalno.. a interesa milion.. potreba isto tako... e za vas nema tko čupat.. vjerovao ili ne... čovjek u gradiškoj ima obrt i radi tamo.. nemože on čupat koku u bosni bolan... i većina vaših tako... eto napravit če se zgrada elektra HZ HB tj. poslovnica gore i zaposli se čovjek iz JC tu ma eto on če se jagmiti na sastancima za potrebe tih gore ljudi.. hoće pa on živi u jajcu bolan ima struju dobru.. njegovo je od 8 do 4 da odradi i da bježi kući... šef šumarije Dobretići je moj susjed iz Nove Bile dobar čovjek je on nema tu dvojbe.. ali zar nema osječaj jedan pougarac više za te šume od njega i zar nije pravednije da netko vaš bude to.. naravno ali da živi gore a ne folovi boriš se za šefovsko mjesto, obnavljaš kuću a ti si u istri ili sloveniji ili jajcu i travniku... namjerno sam ostavio ove HSP-ovce jurišiča i te nisam ih spominjao neg ove naše hdz-ovce.. jer nije problem u drugim već u razmišljanju i asfalt če doć i već je trebao davno doć... blokirajte šumu izvoz balvana i eto asfalta.. prijatelju vi blokirajte izvoz balvana mjesec dana i preduzeće Šume Središnje Bosne će leć, propast jer su u teškoj financijskoj situaciji... najjaća šumarija su Dobretići milioni se sliju odozgo i razliju svugdje.. o hidroelektrani, vjetroelektrani da ne govorim i svim tim stvarima.. ali treba zapet i pritisnit pa vidit češ kako se koka čerupa.. a što kažu u našem kraju "tuđa ruka svrab ne išćiša" ...
ali to treba druga generacija koja je zadržala one dobre iskonske gorštačke osobine a malo one lošije zna i sputat.. i osim oštroumnosti i pronicljivosti krasi ih i još jedna osobina da znaju odvagat i da vide i šumu a ne samo jedno ili dva drveta... jer ako se ne vidi daleko šteta može biti velika jer kažu i pokojni vaš svećenik 1992 je ubijen iz najbanalnijeg razloga ..za nekoliko kilograma brašna a kažu da nije bilo kuće bez metre dva brašna u zalihi... jer bogat je to kraj.. i nedugo za tim događajem sve pade gore i sve ostade srbima.. i brašno i sve bogatstvo pa i dobretići... banalne li banalnosti... sreća naša i vaša pa nam je povijest pružila drugu priliku 1995 godine... puno pozzz


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 23 lip 2011, 08:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Mrsho, nema prodavaonice, nazalost, do prije 2-3-4 godine je bila

fala sioux sto nam posvecujes toliku paznju :zivili

dosta toga bi ti i potvrdio, a sigurno nesto i opovrgno, al necu, ne zbog toga sto mi se ne da nego sto ne znam
za 3 dana 19 ce puni godina bit kako nisam tamo, pa ne znam dosta stvari...sad bi neki sa naseg foruma rekli, pa kako cakara, ja mislio da ti sve znas, znam sipak
tek mi 20., prije sve da sam tio upratit, mogo nisam, ove u zadnje 3-4 godine, kako je interneta u mojoj kuci, trudim se pratit, ko koga i zbog cega i te take stvari

ovako kad razmislim, pa mi imamo opcinu, koja pokriva tocno Pougarje, taj etnicki hrvatski kraj...nismo ni svjesni koje nam se mogucnosti pruzaju time...jest da to nije ko prije, da je uz opcinu isla sva infrastruktura, a danas je to, evo ti opcina al za pare ne pitaj :)
mnogi krajevi BiH ili Herceg-Bosne su nam sigurno zavidini, i misle si, joj kako bi nama to dobro doslo, da imamo svoju opcinu, svoje ljude, da ne morem ic npr u 30 km u dalek Travnik il Teslic po obicni papiric, to je ono sto veseli obicna cojeka
Dzaja nam je davno viko, nece vam bit bolje dok nemadnete svoga ucitelja, svoga ujaka, svoga doktura, svoga politicara itd...danas imamo sve tamo, samo daleko od Pougarja...ipak ima i izuzetaka...odnedavno imamo i svoga ministra u SBŽ, gos Ivicu Davidovica, kako sam mu u zivotopisu procito, napustio nas kraj, zavrsio skolu i vratio se da pomogne, nadam se da ce bit primjer mnogima mladim Pougarcima, nacelnik policije Jajca je isto nas covjek, slicnog puta ko Davidovic, oso, iskolo se i vratio se i on je isto ministar bio :)

to kolko radni mjesta Pougarje ima i koliko Pougaraca popunjavaju ista, nemam pojma... pokrenit cu temu na nasem sajtu, pa da vidimo cime raspolazemo

to da je svecenik ubijen za kilu brasna nije istina, ako ga je taj ubio koji ga je odrobijo, ja bi prije reko da je ubijen zbog litre rakije, to nekako vise odgovara Pougarcima
ubojstvo je zataskano, obdukcija uopce nije izvrsena, cojeka se ufatilo na vrat na nos, osudilo, pritvorilo, cojek odrobijo, a navodno ni kriv ni duzan, zapravo to samo dragi Bog zna
to da je ostala hrpa zaliha hrane i svega je istina, a NIKO NISTA nema, kad je doslo povlacanje nebi mogla ona pruga povuc da je bila u funkciji kolko je toga bilo :zubati

ni 20 godina poslje stanje je slicno, jos jedni laju na druge...eto pocevsi od mene samog :zubati ipak kolko tolko se trudim se nikog ne uvrijedit tim svojim pisanjem
ako si upratio sve sto sam napiso na ovu temu, a trudio sam se prikazat stvarno stanje na terenu kolko sam mogo i znao... meni moji Pougarci hop temu na nasoj stranici naziva otprilike "cakara blati Pougarce po drugim stranicama" strasni smo :zubati

ima i dobri stvari, za 10 dana u okolici Novog Mesta u tradicionalno 11. druzenje Pougaraca, 11. Pougarski piknik...prosle sam godine bio prvi put...milina brale...suma, cist zrak...lovacke kolibe...Sveta Misa, janjetina, krmetina, corbanac, kolaci, sah, nogomet, bacanje kamena, skok u dalj... glazba uzivo...od 12 popodne do 5 ujutru, dernek, kolo se trese....ljubavi nove padaju :) sad kolko nas je bilo, organizatori najbolje znaju...moja procjena oko 400...ove godine jos vise, nadam se :) samo da nas vrime posluzi, Bogu cemo se molit i morat ce :)

evo bili smo i na Poljudu s Gruzijom, prvi put izvjesili i "nasu" zastavu ...ima nas dosta zagrizenih za nogomet...Hajduk, Dinamo...ipak vise ovo prvo :hajduk

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 28 lip 2011, 20:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
...................................
...U Pougarju velika je tuga,
Stiže ratna devedeset druga.
Ratni vihor sa Vlašića kreće,
Ali Pougarje pregaziti neće.
U obranu Pougarje zove
Pougarske hrabre vitezove
Da se povijest ne ponovi više,
Bez obrane loše nam se piše.
Stižu momci s krunicom o vratu,
Za zaštitu svakome Hrvatu.
U rukama strojnice se sjaje,
To sigurnost Pougarju daje.
I u stroju devesta momaka,
Tvrtka kralja potomaka.
Sve do listopada tridesetoga
Ne dadosmo mi Pougarja svoga.
Napadi su žestoki bili,
Ali im se nismo pokorili.
Već na Jajcu oni se probiše,
Ne mogoše naši izdržati više...
........................................

amblem Pougarske bojne, osnovana 28.4. 1992., raspustena nakon pada Jajca i Pougarje krajem listopada, kroz njene redove proslo je priko 900 Pougaraca, drzala cetvrtinu Jajacke linije obrane, rovovi joj se od prvog dana nisu pomakli milimetra...sad sam malo zavirio u knjige, imala je 11 stradalih skroz tih nekih 6 miseci egzistiranja...najvise od posljedica granatiranja...kazu po noci si mogo bare brojat kolko su rakete i granate sjevale

slava im!!

:HVO

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 08 srp 2011, 23:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/ ... -3782.html

evo koja slika vise radi boljeg dojma :)

Sveta Misa
slika

nas pjevac Mato Grgic sa hitom "Pougarac"
slika

bacanje kamena
slika

kolce
slika

kolce
slika

skok u dalj
slika

malo nogometa
slika

a malo omadinskog druzenja
slika

ni sutra dan nije bilo nista losije
slika

slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 10 srp 2011, 14:58 
Offline

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4368
Posmagalo mi se jelo i cure ali to pivo bas i ne previse! :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 10 srp 2011, 16:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Vuče, to ti je najbolja piva :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 10 srp 2011, 16:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
to na navodim ko jedini minus ovo druzenja, nema hr pive

Mrsho, prodana duso :neznam :zivili


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 27 ruj 2011, 20:09 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
NAJ općina Herceg-Bosne

najmanja, najmladja, najsiromasnija, najvisa i naravno NAJBOLJA i srcu NAJDRAZA haha

ako nas naljute ima da zatrazimo unutarnju autonomiju...posjedujemo nekoliko fermana gdje mozemo dokazat a i dokazivali smo u nekoliko navrata kroz 3 drzave cija je to zemlja
:herceg_bosna

http://www.hercegbosna.org/kolumne/poli ... -4279.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 06 lis 2011, 12:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
ako nas ovo ne opravi malo, ne znam sta ce :kava

http://www.hercegbosna.org/vijesti/bih/ ... -4347.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 06 lis 2011, 12:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 08:25
Postovi: 43997
Lokacija: Folklorni Jugoslaven, praktični Hrvat
Cakara, podsjeti svoje da se samo hercegbosna.org sjeti Pougarja sa vijestima i kolumnama :)

_________________
sklon'se bona Zineta sa penđera, vidiš da te vlasi oćima kurišu
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 06 lis 2011, 12:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
podsjecam podsjecam :D

ovo zadnje je podjeljeno na face profilu gdje smo prijatelji s vise od 1200 Pougaraca

http://www.facebook.com/profile.php?id=100002705881701

iskren da ti budem, druge portale i ne pratim pa ne znam koliko nas se i drugi sjete, a vi kako vrime odmice sve vise i vise, malo malo nesto o Vlasicu nesto o Pougarju

obeco sam vam i ja napisat neki clanak, al nikako da se odvazim za tako sto, imam vec par tema u rukavu, samo treba sist par sati i sve to slozit i potkrijepit nekim dokazima

...bit ce Pougarje sto je nekad bilo, plemicke mi krvi u venama :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 06 lis 2011, 13:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
popis iz 1991., po prezimenima

4792 Pougarca - Hrvata
bilo je nesto Srba, to su sve ucitelji i nastavnici u skoli bili, njih sam izbacio iz statistike i vratio u Sumadiju ;)
a zupnika vratio u rodni Kotor Varos ;)

slika

slika

slika

koga vise zanima, moze pogledat u albumu:

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 958&type=1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 25 lis 2011, 20:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
gori nego šiptari :zubati

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 08 stu 2011, 22:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Pougarje i Pougarska sela, posdejtonske granice sela...kad se sagleda malo bolje granice Pougarja (1879. prvi put se spominje taj naziv u popisu stanovnistva), granice opcine Dobretici, i granice zupe Dobretici su takorekuci IDENTIČNE

slika

taj kraj za vrijeme Osmanlija je imo svoju unutarnju autonomiju, iz toga jedna od cinjenica da Pougarje kroz cijelu svoju povijest pamti jednu muslimansku familiju Gadže i jednu pravoslavnu Spasojevići, pocetkom 20. stoljeca i oni nestaju iz Pougarja

jedna prica zasnovana na istinitim dogadjajima
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 22 pro 2011, 15:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
podrucne skole osnovne skole Daruvar

7/8 Pougaraca

slika

7/11 Pougaraca

slika

moje generacije kad sam ja kreno '97. u prvi razred bilo je 16 iz Pougarja

danas, svaki 10. ucenik te skole je iz Pougarja


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 01 sij 2012, 14:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
po meni je ovo apstraktno stanje, jer mnogi koji preminu diljem Europe se kopaju u Pougarju, a i mnogo Pougarske dice iz Jajca se iznese gore u Pougarje i krsti...al evo ipak vridno spomena

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 01 sij 2012, 18:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
Vidim da se i Slovenka udala u Pougarju :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 01 sij 2012, 21:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
aha, bas ljetos iza svetog Ive, za mog susjeda posla

bas je divno tako da ta dica, koja su rodjena po strani, odluce sudbonosno da rec u Pougarju....i ja cu tako ako Bog da :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 01 sij 2012, 21:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
cakara je napisao/la:
aha, bas ljetos iza svetog Ive, za mog susjeda posla

bas je divno tako da ta dica, koja su rodjena po strani, odluce sudbonosno da rec u Pougarju....i ja cu tako ako Bog da :HercegBosanac


Samo naprijed držimo ti fige :palacgore2 :HercegBosanac

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 01 sij 2012, 23:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
i to jos ove godine samo ako me i jedna tidne ;)

di su Pougarci, tu je ADZ :zubati

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 02 sij 2012, 11:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 svi 2009, 11:02
Postovi: 8044
Lokacija: Banovina Usora
cakara je napisao/la:
i to jos ove godine samo ako me i jedna tidne ;)

di su Pougarci, tu je ADZ :zubati

slika


Di je tvoj glas za HSP? Otsjeko si dno tabele namjerno hahah


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 02 sij 2012, 11:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 kol 2011, 15:34
Postovi: 15313
Lokacija: Misao svijeta
cakara je napisao/la:
i to jos ove godine samo ako me i jedna tidne ;)

di su Pougarci, tu je ADZ :zubati

slika


Moja stranačka braća :zubati .

_________________
Te kad mi jednom s dušom po svemiru se krene,
Zaorit ću ko grom:
O, gledajte ju divnu, vi zvijezde udivljene,
To moj je, moj je dom!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 678 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 28  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 32 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO