HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 17 ruj 2024, 12:26.

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 3330 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 134  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 08 sij 2010, 18:16 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
Pogled iz nove zgrade na carinski most:

slika

Kaskadne terase sa maslinama ispod zgrade:

slika

Useljeni su poslovni prostori (ima dobar restoran :zubati )

slika

Kule carinskog mosta:

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 10 sij 2010, 23:14 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
Evo na ovoj slici one zgrade na ljevoj što je grade:


Privitak/ci:
mostar-prema-posljednjim-informacijama-iz-mostarske-civilne-zastite-vodostaj-neretve-tijekom-nedjelje-u-mostaru-je-u-opadanju__996.jpg
mostar-prema-posljednjim-informacijama-iz-mostarske-civilne-zastite-vodostaj-neretve-tijekom-nedjelje-u-mostaru-je-u-opadanju__996.jpg [ 66.9 KiB | Pogledano 8378 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 13 sij 2010, 18:33 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
MaMo imaš privatnu poruku


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 14 sij 2010, 20:46 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
MaMo, ima i tvojih slika:

Mostar, najveće gradilište u Herceg-Bosni

http://www.hercegbosna.org/hrv/mostar-n ... o/491.html

:zrinjski1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 14 sij 2010, 21:20 
Online

Pridružen/a: 19 srp 2009, 15:37
Postovi: 205
Ultras1986 je napisao/la:
MaMo, ima i tvojih slika:

Mostar, najveće gradilište u Herceg-Bosni

http://www.hercegbosna.org/hrv/mostar-n ... o/491.html

:zrinjski1

Super, samo ispravi ono zgrada JOB-a. Mislit ce netko da je Jedinstvena Organizacija Boraca. Zapravo je zgrada JOT-a. Kao njemačko slovo J. Jer su se zgrade u Centru II prilikom gradnje označavalje slovima A, B, C... ono je J odnosno JOT.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 14 sij 2010, 21:31 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
nikolasmo je napisao/la:
Ultras1986 je napisao/la:
MaMo, ima i tvojih slika:

Mostar, najveće gradilište u Herceg-Bosni

http://www.hercegbosna.org/hrv/mostar-n ... o/491.html

:zrinjski1

Super, samo ispravi ono zgrada JOB-a. Mislit ce netko da je Jedinstvena Organizacija Boraca. Zapravo je zgrada JOT-a. Kao njemačko slovo J. Jer su se zgrade u Centru II prilikom gradnje označavalje slovima A, B, C... ono je J odnosno JOT.


:palacgore1 zajeb.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 14 sij 2010, 22:32 
Offline

Pridružen/a: 13 srp 2009, 22:54
Postovi: 294
Svaka čast. Odličan je prilog, kratko i jasno. Vidi se da nije sve tako crno, makar što se izgradnje tiče. Još da nam je se riješiti onih baraka po gradu i bio bi grad k`o bombona.
Je li itko saznao kako će izgledati Mepasov tržni centar?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 14 sij 2010, 22:48 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
MaMo je napisao/la:
Svaka čast. Odličan je prilog, kratko i jasno. Vidi se da nije sve tako crno, makar što se izgradnje tiče. Još da nam je se riješiti onih baraka po gradu i bio bi grad k`o bombona.
Je li itko saznao kako će izgledati Mepasov tržni centar?


Ma doći će to na svoje, već je 60% tih baraka prazno.

A Mepasov tržni centar je najstrože čuvana tajna izgleda :smijeh


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 16 sij 2010, 22:28 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 21 lis 2009, 23:27
Postovi: 309
Ultras1986 je napisao/la:
MaMo je napisao/la:
Svaka čast. Odličan je prilog, kratko i jasno. Vidi se da nije sve tako crno, makar što se izgradnje tiče. Još da nam je se riješiti onih baraka po gradu i bio bi grad k`o bombona.
Je li itko saznao kako će izgledati Mepasov tržni centar?


Ma doći će to na svoje, već je 60% tih baraka prazno.

A Mepasov tržni centar je najstrože čuvana tajna izgleda :smijeh

Bravo "Ultras 1986" i "MaMo" na slikama i prilozima, koji su vrlo zanimljivi i ohrabrujuci!
URBING-ova mapa Mostara je super!
Nisam momentalno u Mostaru, pa trebam pomoc za neke nazive. Znam Mercator, pri kraju Radiceve, je Slovenska robna kuca, a sta su kratice za "Mepes", "Orca" (Piramida) i ciji su to trzni centri?
Je li Neretva jos visoka? Kako je s Radoboljom?
Hvala za odgovore.

:HercegBosanac
:zivili

_________________
Znam dvije istine:
Prva: Da ima Boga!
Druga: To nisam ja!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 17 sij 2010, 18:14 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
bobo mostarac je napisao/la:
Ultras1986 je napisao/la:

Ma doći će to na svoje, već je 60% tih baraka prazno.

A Mepasov tržni centar je najstrože čuvana tajna izgleda :smijeh

Bravo "Ultras 1986" i "MaMo" na slikama i prilozima, koji su vrlo zanimljivi i ohrabrujuci!
URBING-ova mapa Mostara je super!
Nisam momentalno u Mostaru, pa trebam pomoc za neke nazive. Znam Mercator, pri kraju Radiceve, je Slovenska robna kuca, a sta su kratice za "Mepes", "Orca" (Piramida) i ciji su to trzni centri?
Je li Neretva jos visoka? Kako je s Radoboljom?
Hvala za odgovore.

:HercegBosanac
:zivili


Evo ti Orca, Mepas (tržni centar u izgradnji) i Piramida...


Privitak/ci:
Tržni.JPG
Tržni.JPG [ 237.91 KiB | Pogledano 8223 put/a. ]
Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 17 sij 2010, 18:39 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
Svi dosadašnji smjerovi ulica bit će izmijenjeni

Mostar - Gospodarstvo | Nedjelja, 17 Siječanj 2010


Već davno najavljeni brojni projekti rekonstrukcije mostarskih prometnica i raskrižja konačno su došli na red za realizaciju. Usvajanjem gradskog proračuna omogućen je nastavak prve faze koja je obustavljena upravo zbog nedostatka novčanih sredstava.

Nastavak spomenute faze podrazumijeva radove na kružnom toku Rondo i samo jednim dijelom ulice oko njega, potvrdio je za Dnevni list Dražen Vrljić, stručni savjetnik za prometno planiranje Gradske uprave Mostara.

slika


Do sada je u potpunosti obavljena rekonstrukcija Ulice kneza Mihajla Višeslava Humskog, kao i Ulica kneza Branimira, gdje su promijenjene vodovode cijevi te zaštićeni stoljetni platani, kao i dio magistralne prometnice Bulevar.

Kako Dnevni list doznaje od Vrjjića, koncem ovoga mjeseca će početi radovi na rekonstrukciji vodovodne mreže u samom kružnom toku Rondo.

slika


"Doći će do raskopavanja kolnika u dubinu 2 metra, a iz tog razloga će se pristupiti saniranju kolničkog kompleksa u samom kružnom toku i zelenom središnjem pojasu. U ulice oko kružnog toka Rondo se neće duboko ulaziti u ovoj fazi, ali će se posebna pažnja posvetiti Lenjinovom šetalištu sve do Španjolskog trga", kazao je Vrljić.

Tvrdi kako će cijela investicija koštati 250 tisuća maraka. Također, naglašava kako bi na sljedećem sazivu Gradskog vijeća trebale biti usvojene izmjene na gradskim prometnicama, čime će svi dosadašnji smjerovi ulica biti izmijenjeni.

slika


Što se tiče daljnjih radova, Vrljić ističe kako još uvijek nema točne podatke s kojim sredstvima će moći raspolagati u ovoj godini kako bi se krenulo s drugom fazom rekonstrukcije.

"Proširenje Dubrovačke ulice je najavljen projekt za koji su već osigurana neka sredstva u prošlim sazivima Gradskog vijeća, no kada ta sredstva budu dovoljna, pristupit će se rekonstrukciji", rekao je Vrljić.

Ista će podrazumijevati postavljanje kružnog toka te nogostupa s obiju strana, a zatim galanterija, rasvjeta, prometni znači i sve ono što čini jednu prometnicu.

Zatim slijedi kompletna izgradnja Ulice Blajburških žrtava, što podrazumijeva novi asfalt, nogostupe, rasvjetu do galanterije i prometnih znakova, kao i pristupna cesta prema kopu Vihovici, u dužini od 300-400 metara.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 17 sij 2010, 19:52 
Offline

Pridružen/a: 04 svi 2009, 23:02
Postovi: 517
Ultras1986 je napisao/la:
Stala kiša i radovi na dvorani i Mepasu se nastavljaju punim intenzitetom 7.1.2010. godine:

:zrinjski1


Neke slike si slikao iz Orce, kakvi su stanovi tamo?
Otprilike 60ak % posl. prosotra zjapi prazno, a za stanove neznam pa te pitam.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 17 sij 2010, 22:14 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
Zapadni_Mostar je napisao/la:
Ultras1986 je napisao/la:
Stala kiša i radovi na dvorani i Mepasu se nastavljaju punim intenzitetom 7.1.2010. godine:

:zrinjski1


Neke slike si slikao iz Orce, kakvi su stanovi tamo?
Otprilike 60ak % posl. prosotra zjapi prazno, a za stanove neznam pa te pitam.


Stanovi su svi prodani, dio su dobili branitelji HVO, udovice ili invalidi ne znam točno. Bilo je ljudi koji su uzimali više stanova prije par godina na početku gradnje i ugovore potpisali na 1600-1800 Km-m2, pa su ih prodavali sada pa zarađivali na razlici i prije završetka zgrade, tako da je bilo još nešto stanova na tržištu, ali što se tiče investitora koliko ja znam sve je stanove prodao, postoji čak lista ako netko odustane ili se obrati investitoru da hoće prodati stan.

Stanovi su koliko sam vidio drama kvalitetni. Ima ih svakakvih kvadratura od garsonjera do trosobnih.

Za poslovne prostore ti nemam pojma ali sam i ja primjetio da su pola-pola, iako se većinom još uređuju (možda nisu trebali otvarati u 12 mjesecu nego u 2 ali šta ćeš...)

Za najam sam iz zajebancije zvao onaj lokal što piše da se daje u najam s Južne strane, čovjek kaže da je 80m2 i da je najam 2000 KM/mjesec.

To je sve što znam o Orci... :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 19 sij 2010, 01:35 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
U centru kružnog toka na Španjolskom trgu trebala bi biti ogromna šalica kave naravno stilski dotjerana!

Ako smo mi mostarci i po čemu poznati onda je to kavenisanje

Nino ako čitaš, kad vratiš Brice Lee-a baci se na taj projekt !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 20 sij 2010, 15:56 
Offline

Pridružen/a: 13 srp 2009, 22:54
Postovi: 294
Evo nekoliko slika, čisto da se malo forum održi na životu. Nema ništa posebno novo.
-Dvorana:
slika

-Vidi gdje su stavili hladnjak :smajl006 :
slika

-HDZ, počeli su raditi na zadnjoj etaži.
slika

-Kopaju li kopaju za MEPAS: Ne znam samo što kriju projekt kad nas ima ovoliko znatiželjnih. Svakako ćemo vidjeti kad završe :D
slika

-AKo netko nije vido oglas on prije mjesec-dva;
slika

-Stambena na Rudniku:
slika

-Zna li itko šta je ovo? U vukovarskoj ulici, nasuprot sjevernog ulaza u nedovršeni kolodvor.
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 20 sij 2010, 16:06 
Offline

Pridružen/a: 13 srp 2009, 22:54
Postovi: 294
Osvrt na južnu zonu. Već 20 godina krpe ovaj dio ceste rupu po rupu. Koliko su do sada asfalta potrošili mogli su je tri puta da valja uraditi.
Evo šta mještani misle o rupama/kraterima po cesti:
http://www.bljesak.info/content/view/45422/158/
Najmoćnije mi je što izrežu rupu pa nekako uvijek zaborave asfalt staviti. Sjećanje im se vrati taman pred izbore.
Već počinjem misliti da to nije slučajno :evotigana


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 20 sij 2010, 19:17 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
MaMo super slike.

Za rupe, znam momka koji je uletio u rupu i otišli amortizeri, sve izrazbijao ispod, guma felga... šteta 2000Km. Tuuuga!
Trebao bi tužiti nekoga !


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 21 sij 2010, 02:42 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
MaMo,da ne quotiram sada ovu veliku sliku HDZ.-a što si stavio, pogledaj samo ispred ovih baraka. Pa stvarno nema smisla, valjda će njima bar zasmetati ovo ruglo ispred njihove zgrade pa će pokrenuti nešto da se rušiti ovo...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 21 sij 2010, 03:44 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
Vrh avenije

slika

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 21 sij 2010, 10:47 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 lip 2009, 06:17
Postovi: 330
Bez kvotacija, Ultras1986, malo mi se cini apsurdno rentati 80 kvadrata za 2000. To su Splitske cijene, pa vjeruj mi da ne pretjerujem, cak i Americke.

Mamo, izmedju tvoje i Ultras1986 slike dvorane od prije tjedan dana, izgleda da sve napreduje zadovoljavajuce brzo. Fino bi bilo kad bi mogli naredne fotke uzeti sa iste tocke, radi usporedbe. Ona "prodaja muza" ti je u rangu sa onom mrkvom, ali salu na stranu, za onog koji joj je izabrao mjesto treba bicevanje sprovesti u zakon. Valja imati dusu od govana pa preko smrtovnica zalijepit onu lakrdiju. :mad Sramota!

_________________
Right


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 21 sij 2010, 15:17 
Offline

Pridružen/a: 13 srp 2009, 22:54
Postovi: 294
Ultras1986 je napisao/la:
MaMo,da ne quotiram sada ovu veliku sliku HDZ.-a što si stavio, pogledaj samo ispred ovih baraka. Pa stvarno nema smisla, valjda će njima bar zasmetati ovo ruglo ispred njihove zgrade pa će pokrenuti nešto da se rušiti ovo...

Kako će bola rušiti kad oni tamo piju kavu? Ima idejnih rješenja za skoro sve ove barake po gradi, tako i za ove da se urede kao one u ulici A. Starčevića, prema stadionu.
E sad, meni je ono ondje lijepo ispalo ali ne može svugdje, da ga jebeš. Sa ovim barakama su prvo zatvorili ljudiama dvorište i uzeli dosta zelenih površina,a i ulicu du dobrano opteretili parkingom i sl. Samo ne znam kome bi ih više pravili kad su i po tržnim cetrima prazni prostori.

Nego , haj`mo mi na utakmicu. Mi smo jedini narod koji ima dva državna prvaka u istoj sezoni.
:zrinjski_ultras1 :zrinjski1 :zrinjski_ultras1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 22 sij 2010, 18:57 
Offline

Pridružen/a: 13 srp 2009, 22:54
Postovi: 294
JAO JAO....
Ja ne znam hoćemo li mi ikad biti normalan grad. Da sam ja gradonačelnik dao bih otkaz prvo šefu policije jer se krade materijal sa banke godinama i ugrožavaju se susjedi i prolaznici, po šefu komunalnog poduzeća jer ovo smeće i ovaj otrov nije od dans zbog bure nego traje isto koliko i kradu aluminij sa zgrade. Nekad padne manje, nekad više. Očeste ponekad, kad im je usput,a isto tako zna ostati danima!
Ne mogu vjerovati da nikome nije palo na pamet zatvoriti ili ograditi banku u ovih 20ak godina otkad je izgorila!
http://www.bljesak.info/content/view/45586/158/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 22 sij 2010, 21:14 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 18:27
Postovi: 4240
MaMo je napisao/la:
JAO JAO....
Ja ne znam hoćemo li mi ikad biti normalan grad. Da sam ja gradonačelnik dao bih otkaz prvo šefu policije jer se krade materijal sa banke godinama i ugrožavaju se susjedi i prolaznici, po šefu komunalnog poduzeća jer ovo smeće i ovaj otrov nije od dans zbog bure nego traje isto koliko i kradu aluminij sa zgrade. Nekad padne manje, nekad više. Očeste ponekad, kad im je usput,a isto tako zna ostati danima!
Ne mogu vjerovati da nikome nije palo na pamet zatvoriti ili ograditi banku u ovih 20ak godina otkad je izgorila!
http://www.bljesak.info/content/view/45586/158/


Jesam pozitivac, ali kako me ljuti naša nonšalantnost prema ovim stvarima, ne znam jesmo li išta drugo i zaslužili kad se ponašamo prema gradu kao da nije naš!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 22 sij 2010, 23:16 
Offline

Pridružen/a: 13 srp 2009, 22:54
Postovi: 294
Čovjek se stalno nada, bit će bolje... Ali u nas iz godine u godinu stvari stoje na mjestu ili nazaduju puno više nego što napreduju. Sa ovom bankom se pepa već godinama, kupio ovaj, kupio onaj,a vazda stoji ista tj. svakom danom sve raspadnutija.
Ono više treba ili prodati nekome tko će je obnoviti ili srušiti.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Izgradnja u Mostaru
PostPostano: 22 sij 2010, 23:24 
Offline

Pridružen/a: 13 srp 2009, 22:54
Postovi: 294
Ultras1986 je napisao/la:
Jesam pozitivac, ali kako me ljuti naša nonšalantnost prema ovim stvarima, ne znam jesmo li išta drugo i zaslužili kad se ponašamo prema gradu kao da nije naš!

Da ti ispričam jednu zgodnu anegdotu:
Jedan se čovjek vozio autom kroz grad i vidi curu na trotoaru kako baci papir (npr. od Pizzete :zubati ) na pod!
Dođe do nje, zaustavi se i spusti prozor i kaže; " Curo, ispalo ti je nešto",a ona mu odgovori; "ne treba to meni"
Čovjek joj odgovori; "ne treba ni ovom gradu" i ode :zubati :zubati :zubati


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3330 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 134  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00 [LJV]


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO