HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 25 lip 2026, 22:07.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 138 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 29 srp 2012, 20:35 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 108291
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ti očito nisi surfao par sati sa Smartphone. Da jesi ne bi tako govorio.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 29 srp 2012, 20:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12337
Ako se nema para za vrhunski desktop računar, vrhunski laptop i vrhunski mobitel najbolje je solidan računar(može se nabaviti za 300 eura skoro svaki); kakav laptop za surfanje, gledanje filmova, prikopčavanje na LCD(znači neka malo starija generacija sa 1/2 GB memorije, diskom od 80/150/300 GB i integrisanom grafičkom; solidan mobitel sa dobrim aparatom, par desetaka GB, touch screen a ne košta više od 150 KM.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 29 srp 2012, 21:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19712
Aztec je napisao/la:
Pa imas danas kupiti otprilike takve strojeve, recimo HTC mislim da ima poprilicne pile (cak i visejezgrene procesore)... al sigurno i kosta ko bolji laptop...

Imaju smartphoni, ali sa 1.2 GHz procesorom (1200 MHz). Moj 7 i kusur godina star desktop PC ima preko 2 GHz (preko 2000 MHz), a pritom isti takav kompjuter ko u mene mozes naci na pijaci za 70-80 KM uvrh glave, dok smartphone sa 1.2 GHz tesko je naci ispod par stotina KM. Em skupo, em sporo. Pa u mene kompjuter ko biblija, a i dan danas uz redovno odrzavanje (ciscenje od virusa, bugova, spywarea itd.) to shiba ko ludo. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 29 srp 2012, 21:28 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11633
Lokacija: Varta drzava
BBC je napisao/la:
Ti očito nisi surfao par sati sa Smartphone. Da jesi ne bi tako govorio.


Nisam i necu. Jel ja govorim o tome??? :neznam Ja govorim uz desktop... Ne znam bas puno ljudi ni da surfa par sati na laptopu dok je na bateriji... na kraju, to i ne mogu... Ja ovdje samo govorim o neisplativosti laptopa u odnosu na alternativu... bar kako ja vidim stvari...

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 29 srp 2012, 21:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 108291
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Aztec je nesvjesno u pravu. Kevin Mitnick, jedan od najpoznatijih hackera svijeta, je čuda radio sa vrlo slabom Internet vezom i slabim laptopom. Bila ona prastara 486DX. (50 MHz procesor, 200 MB HDD i 4 MB RAM)

Današnji Smartphones su zvijeri za taj laptop.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 29 srp 2012, 21:31 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11633
Lokacija: Varta drzava
Vladimir RUS je napisao/la:
Aztec je napisao/la:
Pa imas danas kupiti otprilike takve strojeve, recimo HTC mislim da ima poprilicne pile (cak i visejezgrene procesore)... al sigurno i kosta ko bolji laptop...

Imaju smartphoni, ali sa 1.2 GHz procesorom (1200 MHz). Moj 7 i kusur godina star desktop PC ima preko 2 GHz (preko 2000 MHz), a pritom isti takav kompjuter ko u mene mozes naci na pijaci za 70-80 KM uvrh glave, dok smartphone sa 1.2 GHz tesko je naci ispod par stotina KM. Em skupo, em sporo. Pa u mene kompjuter ko biblija, a i dan danas uz redovno odrzavanje (ciscenje od virusa, bugova, spywarea itd.) to shiba ko ludo. :D


Taj mob ce taj nazovi brzi komp pojesti za dorucak. To sto ovaj radi na taktu od 2 Ghz, a ovaj na taktu od 1.2 Ghz nema puno veze s stvarnim performansama.

Al ja ne znam o cemu vi vise pricate...

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 29 srp 2012, 21:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 108291
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Aztec je napisao/la:
BBC je napisao/la:
Ti očito nisi surfao par sati sa Smartphone. Da jesi ne bi tako govorio.


Nisam i necu. Jel ja govorim o tome??? :neznam Ja govorim uz desktop... Ne znam bas puno ljudi ni da surfa par sati na laptopu dok je na bateriji... na kraju, to i ne mogu... Ja ovdje samo govorim o neisplativosti laptopa u odnosu na alternativu... bar kako ja vidim stvari...


Nije ni BMW isplativ kad je čitava Europa ograničila brzine na 80/130 km/h.
Ne radi se o tome.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 29 srp 2012, 21:34 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11633
Lokacija: Varta drzava
BBC je napisao/la:
Aztec je nesvjesno u pravu. Kevin Mitnick, jedan od najpoznatijih hackera svijeta, je čuda radio sa vrlo slabom Internet vezom i slabim laptopom. Bila ona prastara 486DX. (50 MHz procesor, 200 MB HDD i 4 MB RAM)

Današnji Smartphones su zvijeri za taj laptop.


Aztec je u svjesno u pravu... A kakve to veze imaju Mhz i Ghz s performansama, da ne kazem brzinom bilo kojeg cipa, kad je arhitektura ono sto je bitno... od cache pa nadalje...

Bili su i Athloni od 4 Ghz, pa i Pentiumi, pa ih i5 od 3 Ghz malo je reci pojede za dorucak... i7 i najnoviju Ivy Bridge arhitekturu da i ne spominjemo (samo za primjer).

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 29 srp 2012, 21:35 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11633
Lokacija: Varta drzava
BBC je napisao/la:
Aztec je napisao/la:

Nisam i necu. Jel ja govorim o tome??? :neznam Ja govorim uz desktop... Ne znam bas puno ljudi ni da surfa par sati na laptopu dok je na bateriji... na kraju, to i ne mogu... Ja ovdje samo govorim o neisplativosti laptopa u odnosu na alternativu... bar kako ja vidim stvari...


Nije ni BMW isplativ kad je čitava Europa ograničila brzine na 80/130 km/h.
Ne radi se o tome.


O cemu mi uopce vise govorimo ovdje? :zubati

Kazem ti da nisam, al na laptopu nemas tu ni mogucnost (na bateriji), sve i da hoces surfati satima...

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 29 srp 2012, 21:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 108291
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Ne znam što hoćeš reći. Da je uživanje buljiti u onaj mali ekrančić od Smartphone.

Nebitno kako on brzo radi ako ne pruža uživanje. Smartphone je stvar za nuždu, kad nemaš pri ruci drugi komp.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 29 srp 2012, 21:42 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11633
Lokacija: Varta drzava
BBC je napisao/la:
Ne znam što hoćeš reći. Da je uživanje buljiti u onaj mali ekrančić od Smartphone.

Nebitno kako on brzo radi ako ne pruža uživanje. Smartphone je stvar za nuždu, kad nemaš pri ruci drugi komp.


A ma ljudi kako se uhvatiti jedne stvari, a sve ostalo ignorirate...

Ja smartphone spominjem uz desktop. Ti taj mob. imas u djepu, a lapotp tesko da ces vuci svugdje sa sobom, nego ga ljudi ionako koriste ugl. u kuci, pa kad je tako vec (a u uglavnom je) onda je bolje uzeti odmah desktop (em jeftinije, em jace i komfornije), a za te izlete kad se nesto ceprka po netu van kuce, sasvim fino ce posluziti i smartphone koji ti je ionaku uvijek u djepu, a ne vuci laptop za neka 3 sata (ili koliko vec drzi baterija, ovisno sta se radi).

Ne znam sta vise reci, koju poslugu porati... :zubati

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 29 srp 2012, 21:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 108291
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Nekad imam Notebook na stolu. Nekad ga stavim na pod pa se ispružim na čitavom kauču i uživam. Sa Desktopom to ne mogu raditi.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Vaša konfiguracija
PostPostano: 29 srp 2012, 22:08 
Offline

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:32
Postovi: 11633
Lokacija: Varta drzava
E jebi ga sad... :zubati A ja imam monitor od 24" pa mogu komotno i iz fotelje... :zubati Mogu i film odmah s neta pogledati ko covjek...

A ne da mi se vise o ovome... :zubati

_________________
Prvo i najbitnije!!! Kupuj Janu, i kupi je u Konzumu!!!
Život je tvoje igralište
Pretpostavka je majka svih zajeba
Svi mi prdimo


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 138 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO