HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 09:59.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 303 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 12 vel 2018, 11:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
CauseWhyNot je napisao/la:
ZGabriel je napisao/la:
i da znam što je generacija.


Tko tvrdi drugacije?


ZGabriel je napisao/la:
prvo je točno. nisam pročitaLA članak.



Nisam aludirao na clanak, vec na knjigu, tocnije odredene stranice. Novinski clanci koji su linkani i nemaju neku tezinu u raspravu.


ZGabriel je napisao/la:
čak ga i govorim.


Jedna od odlika covjeka...


ZGabriel je napisao/la:
da, čovjek je puno složenije biće od bakterije. ali ovdje govorimo o principima na kojima se zasnivaju neke tvrdnje. ne može evolucija bakterija biti jedno , a evolucija čovjeka drugo. moraju imati neke zajedničke definicije.


Normalno da imaju zajednicke definicije. Uzmi za primjer stakore, koji se brzo razmnozavaju - to je njihova odlika, njihov "odgovor" na prezivljavanje. No, isti taj stakor ce se "teze" prilagodit suocavanju (uzmimo za primjer) s mackama nego sto ce covjek. Njegov odgovor je brzo razmnozavanje, tako da macka ne moze pobit sve stakore, i oni ce u konacnici (potencijalno)prezivit (totalno banaliziram). Ugl, zanimljivo bi bilo tvoju teoriju provest u praksi - da se svi jednako prilagodavaju na sve, tako da svi ostanu gladni na kraju, i kolektivno umru od neishranjenosti, jerbo niko nikog ne bi moga ubit. =))
Salu na stranu. S obzirom da si prirodnjak ne bi trebala nijekat adaptaciju. Tvrdit da se svi jednako adaptiraju je laz. U suprotnom, ne bi nam trebali zakoni za zastitu zivotinja, vec bi se te iste zivotinje adaptirale sukladno s covjekom, i u konacnici izbjegle istrebljenje = zivi primjer.


miješaš kruške i jabuke.
podsjećaš me na mene na ispitu iz genetičkog inženjerstva. krenem u detalje, a prof me prekine i kaže: kolegice, objasnite mi osnovne principe, kasnije ćemo o finesama. :D

dakle, osnovni principi vrijede jednako za bakteriju, štakora i čovjeka. generacija je stvaranje potomstva za sve troje (duljina generacije je specifična za vrstu). razvijanje novih svojstava bi trebalo voditi i razvoju novih, naprednijih vrsta - kroz mnogo generacija. jel to osnovni postulat teorije evolucije? kreneš od slučajne nakupine molekula, pa preko bakterije do čovjeka.
cijeli članak je nedostupan (osim ako ćete mi donirat 20 dolara da ga kupim :cool ) pa nije jasno je li početna E. coli postala druga vrsta ili je postala limunska E. coli.
i šta s preostalih 11 kultura? jel barem jedna postala Pseudomonas?

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 12 vel 2018, 11:20 
Offline

Pridružen/a: 29 sij 2018, 20:28
Postovi: 60
ZGabriel je napisao/la:
dakle, jedna od 12 kultura je - osim glukoze - počela metabolizirati citrat, a sposobnost metaboliziranja glukoze je opadala s vremenom.


Ajde procitaj experiment pa onda komentiraj. Ne novinski clanak, vec experiment.

ZGabriel je napisao/la:
rekoh već, sad bi trebalo obrnuti eksperiment i vidjeti je li ovaj proces reverzibilan.


Vjerovatno je. Njena adaptacija nije "objektivni napredak", vec prilagodavanje.



ZGabriel je napisao/la:
naravno da će više mutirati ako popravak DNA ne funkcionira kako treba. samo je pitanje stabilnosti genoma u tim uvjetima.


Da, i to je nastalo simuliranjem "prirodne selekcije".


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 12 vel 2018, 11:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
CauseWhyNot je napisao/la:
ZGabriel je napisao/la:
dakle, jedna od 12 kultura je - osim glukoze - počela metabolizirati citrat, a sposobnost metaboliziranja glukoze je opadala s vremenom.


Ajde procitaj experiment pa onda komentiraj. Ne novinski clanak, vec experiment.


po treći put: cijeli članak nije dostupan. doniraš mi 20 dolara da ga kupim i pročitam? :treptrep:

CauseWhyNot je napisao/la:

ZGabriel je napisao/la:
rekoh već, sad bi trebalo obrnuti eksperiment i vidjeti je li ovaj proces reverzibilan.


Vjerovatno je. Njena adaptacija nije "objektivni napredak", vec prilagodavanje.



ako je reverzibilan, nije evolucija.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 12 vel 2018, 11:33 
Offline

Pridružen/a: 29 sij 2018, 20:28
Postovi: 60
ZGabriel je napisao/la:
miješaš kruške i jabuke.


Gle sto kazes. Pokusaj sad procitat odgovore;

ZGabriel je napisao/la:
dakle, osnovni principi vrijede jednako za bakteriju, štakora i čovjeka. generacija je stvaranje potomstva za sve troje (duljina generacije je specifična za vrstu).


Nitko ne tvrdi drugacije.

ZGabriel je napisao/la:
razvijanje novih svojstava bi trebalo voditi i razvoju novih, naprednijih vrsta - kroz mnogo generacija. jel to osnovni postulat teorije evolucije?


Ne.

ZGabriel je napisao/la:
cijeli članak je nedostupan (osim ako ćete mi donirat 20 dolara da ga kupim :cool ) pa nije jasno je li početna E. coli postala druga vrsta ili je postala limunska E. coli.


Neki smatraju da je to nova vrsta, neki smatraju da jos uvijek nije. No, to uopce nije ni bitno. A sad se vrati na pocetak price i razmisli zasto te prof isprljavlala? Jer trcis pred rudo. Ti si pretpostavila da se isla stvarat nova vrsta i tako dokazat evolucija. Sto je netocno, jer je to prakticki nemoguce. S obzirom da nemas pristup, i wikipedija ce posluzit;

The long-term evolution experiment was designed as an open-ended means of empirical examination of central features of evolution. The experiment was begun with three principal goals:

1.To examine the dynamics of evolution, including the rate of evolutionary change.
2.To examine the repeatability of evolution.
3.To better understand the relationship between change on the phenotypic and genotypic levels


U knjizi se navodi jos par razloga, no ne mogu kopirat, a ne pada mi napamet prepisivat.




i šta s preostalih 11 kultura? jel barem jedna postala Pseudomonas?[/quote]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 12 vel 2018, 11:37 
Offline

Pridružen/a: 29 sij 2018, 20:28
Postovi: 60
ZGabriel je napisao/la:
ako je reverzibilan, nije evolucija.


"Negative, sir." - rekli bi Ameri. Krivo, krivo i opet krivo....


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 12 vel 2018, 11:40 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Citat:
Ovo je jako zanimljivo. To je kao da ja nekom doktoru pocnem pametovat o operaciji bubrega, a znam samo funkciju bubrega - nista drugo. No, takva je raja kod nas, u sve se razume i sve ce oni dovest u pitanje


Razumnom analogijom covjek moze predpostaviti da je nas strucnjak barem biolog, ...ajde ga rodjo upitaj je li biolog jer mene navodno ne cita. Cisto da vidimo je li covjek stvarno nesto zna ili je, kako se cini, upravo ono sto je sam opisao.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 12 vel 2018, 11:41 
Offline

Pridružen/a: 29 sij 2018, 20:28
Postovi: 60
ZGabriel je napisao/la:
po treći put: cijeli članak nije dostupan. doniraš mi 20 dolara da ga kupim i pročitam? :treptrep:


Da si odma pitala, dao bi ti. No, mislim da me zelis skratit za 20 dolara. A ja sam alfa muzjak, ja si to nemrem dopustit.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 12 vel 2018, 11:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
CauseWhyNot je napisao/la:

ZGabriel je napisao/la:
dakle, osnovni principi vrijede jednako za bakteriju, štakora i čovjeka. generacija je stvaranje potomstva za sve troje (duljina generacije je specifična za vrstu).


Nitko ne tvrdi drugacije.


osim tebe, koji kažeš da generacija u bakterija nije isto što i generacija u čovjeka.

Citat:
ZGabriel je napisao/la:
razvijanje novih svojstava bi trebalo voditi i razvoju novih, naprednijih vrsta - kroz mnogo generacija. jel to osnovni postulat teorije evolucije?


Ne.


a što je onda evolucija? na početku imaš hrpu molekula, pa se neke organiziraju u bakterije, a neke u ljude? onako, slučajno?


Citat:
Neki smatraju da je to nova vrsta, neki smatraju da jos uvijek nije. No, to uopce nije ni bitno.


nego što je bitno u kontekstu evolucije?

nemoj mi citirat wiki, molim te. ili skini originalni članak, pa daj link na pdf, ili nađi neki dostupan.
i o kojoj knjizi pričaš? promakao mi je naslov.

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 12 vel 2018, 11:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
CauseWhyNot je napisao/la:
ZGabriel je napisao/la:
ako je reverzibilan, nije evolucija.


"Negative, sir." - rekli bi Ameri. Krivo, krivo i opet krivo....


super. kad objaviš članak u kojem opisuješ kako je ptica sišla s grane i vratila se u vodu, imaš piće od mene.


CauseWhyNot je napisao/la:
ZGabriel je napisao/la:
po treći put: cijeli članak nije dostupan. doniraš mi 20 dolara da ga kupim i pročitam? :treptrep:


Da si odma pitala, dao bi ti. No, mislim da me zelis skratit za 20 dolara. A ja sam alfa muzjak, ja si to nemrem dopustit.


škrtica. :glare

da nisi ti Bračanin? nije čudo da vjeruješ u evoluciju. :D

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 12 vel 2018, 12:07 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
zaba1111 je napisao/la:
Citat:
Ovo je jako zanimljivo. To je kao da ja nekom doktoru pocnem pametovat o operaciji bubrega, a znam samo funkciju bubrega - nista drugo. No, takva je raja kod nas, u sve se razume i sve ce oni dovest u pitanje


Razumnom analogijom covjek moze predpostaviti da je nas strucnjak barem biolog, ...ajde ga rodjo upitaj je li biolog jer mene navodno ne cita. Cisto da vidimo je li covjek stvarno nesto zna ili je, kako se cini, upravo ono sto je sam opisao.


dosad sam zapamtio da je doktor filozofije, evolucije, i alfa mužjak.
ja imam 3 razreda srednje i veteran sam na hb.org, jel to išta vridi?
u svakom slučaju pozdravljam gospodina JerZaštoNe koji je malo osvježio ovaj zamrli forum!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 12 vel 2018, 12:19 
Offline

Pridružen/a: 29 sij 2018, 20:28
Postovi: 60
ZGabriel je napisao/la:
osim tebe, koji kažeš da generacija u bakterija nije isto što i generacija u čovjeka.


U smislu evolucije - da. Generacija jest generacija, kao sto je zivot=zivot. O cemu mi to uopce pricamo? Pa, ja sam pricao da u pogledu evolucije te dvije nisu jednake.


ZGabriel je napisao/la:
a što je onda evolucija? na početku imaš hrpu molekula, pa se neke organiziraju u bakterije, a neke u ljude? onako, slučajno?


Ne. Bolje da se drzimo problema. I jedan je previse. One at a time pls.


ZGabriel je napisao/la:
nego što je bitno u kontekstu evolucije?


Gle, da je to ista vrsta onda bi e.coli mogla prezivjet u uvjetima te i te kolonije, no ona to nije u stanju. Dakle ova bakterija moze prezivit x uvjete, a ova druga ne moze. Sto vecinu navodi na zakljucak da je to nova vrsta.
U kontekstu evolucije je bitno prezivljavanje, nista drugo. A tko prezivljava? Onaj tko se najbolje prilagodi. Recimo, u Hrv je to bio Todoric, i razni drugi ratni profiteri, koji su omogucili prezivljavanje sebi i svojim potomcima, lol.


ZGabriel je napisao/la:
nemoj mi citirat wiki, molim te. ili skini originalni članak, pa daj link na pdf, ili nađi neki dostupan.
i o kojoj knjizi pričaš? promakao mi je naslov.


Ne cijenim ni ja wiki, portale i ostale gluposti. Pa mislio sam da ti je ovaj dostupan, jer ni ja nisam platio 20$ a mogu citat, stoga mi nije jasno o cemu se radi. Ugl, ako ti treba racun za ovo citat, napravi ga. Ili ti barba mora i to napravit =))

http://europepmc.org/articles/pmc2430337


ZGabriel je napisao/la:
da nisi ti Bračanin? nije čudo da vjeruješ u evoluciju.


Tu ti vjera nije potrebna. I ne, nisam Bracanin.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 12 vel 2018, 12:25 
Offline

Pridružen/a: 29 sij 2018, 20:28
Postovi: 60
s one strane dinare je napisao/la:
dosad sam zapamtio da je doktor filozofije, evolucije, i alfa mužjak.


Nisam je doktor.


s one strane dinare je napisao/la:
ja imam 3 razreda srednje i veteran sam na hb.org, jel to išta vridi?


Ne znam zasto mislis da ono gore napisano nesto vrijedi. I pitanje je, u cijim ocima? ... Ja nisam u stanju popravit auto kad mi se pokvari, i nije me sram otic kod mehanicara. U tom nasem medusobnom odnosu, on vrijedi i ja ga moram platit. Drugim rijecima vrijednost proizlazi jedino i jedino iz meduljudskih odnosa. Sami po sebi smo jad i bijeda.


s one strane dinare je napisao/la:
u svakom slučaju pozdravljam gospodina JerZaštoNe koji je malo osvježio ovaj zamrli forum!


Uzvracam digitalnim pozdravom gospodinu s prave strane dinare.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 12 vel 2018, 12:30 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Jesu li covjek alergican na gluten i zdrav covjek ista vrsta, jedan bi mogao zivjeti od zitarica drugi ne bi?
Covjek baca supljake, ne odgovara doslovno na nista , a sa linkovima knjige nista ne damantira, naprotiv.
Tamo jasno pise da su se testirali svi parametri evolucije i da je rezultat metabilizam citrata , a koji je postojao i prije., ali u anaerobnim uvjetima.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 12 vel 2018, 12:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
ajmo jope. šta tvrdi teorija evolucije? kako nastaju nove vrste? šta je E. coli koja raste na citratu? E. coli ili nešto drugo? ako nije sad, kad će postati nova vrsta? kad će joj narasti noge? ili barem zubi?

javim se kad pročitam članak. :wink sad bih trebala nešto i radit, kad sam već na poslu. =))

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 12 vel 2018, 12:41 
Offline

Pridružen/a: 29 sij 2018, 20:28
Postovi: 60
ZGabriel je napisao/la:
super. kad objaviš članak u kojem opisuješ kako je ptica sišla s grane i vratila se u vodu, imaš piće od mene.


Inace, pijem samo Vesper martini.


https://academic.oup.com/sysbio/article ... 11/1652447


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 12 vel 2018, 13:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 25 pro 2012, 19:27
Postovi: 17349
Lokacija: יום טוב
CauseWhyNot je napisao/la:
Ili ti barba mora i to napravit =))


barba, kud nestade alfa? zar niste vi kavaliri? ili je kavalirštinu popapala evolucija? :closedeyes


CauseWhyNot je napisao/la:
Inace, pijem samo Vesper martini.


pa što ne reče odmah. smijem li te zvat Jimmy, James?
Jimmy, barba Jimmy :001_tongue

off to work. =))

_________________
Ako išta ne podnosim to je kad me netko tjera da radim. - Naša Kvačica

Takozvana RS je genocidna tvorevina.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 12 vel 2018, 13:30 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
zaba1111 je napisao/la:
Jesu li covjek alergican na gluten i zdrav covjek ista vrsta, jedan bi mogao zivjeti od zitarica drugi ne bi?
Covjek baca supljake, ne odgovara doslovno na nista , a sa linkovima knjige nista ne damantira, naprotiv.
Tamo jasno pise da su se testirali svi parametri evolucije i da je rezultat metabilizam citrata , a koji je postojao i prije., ali u anaerobnim uvjetima.


koliko se sićam pitao si se i prije puno logičnih pitanja koja i meni a i mnogim drugima odma padnu na pamet u svezi TE. bilo je i par emisija o tome. uloge nešto kao ova rasprava ovdje.
ja nikakva odgovora na svoja pitanja nisam našao ni nakon jednih ni drugih. izgleda nisi ni ti. nisu ni oni iz tih emisija. što me navodi na zaključak:
1. laici su potpuni glupani/ u nemogućnosti shvatit osnove TE
2. evolucionisti su sektaši koji nemaju konkretnih dokaza nego izvrću to što imaju (a nemaju ništa)

kažu da je istina obično negdje između :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 12 vel 2018, 13:34 
Offline

Pridružen/a: 29 sij 2018, 20:28
Postovi: 60
ZGabriel je napisao/la:
šta tvrdi teorija evolucije? kako nastaju nove vrste?


Mutacijama. Dakle A vrsta obitava na podrucju afrike, te se rasprostrani sirom azije. Dio A vrste koja je u rusiji razvit ce odredene mutacije, sasvim drugacije od onih u indiji. Nakon xy vremena, razlike su velike medu te 3 skupine. No, sad se jedan dio vrste koji je zivio u rusiji rasprostrani po africi(vrati se u afriku) i ta se vrsta opet mora prilagodit uvjetima u africi unatoc stecenim mutacijama u rusiji. E onda se te dvije skupine vise ne krizaju kad se sretnu u africi, jer su to totalno 2 drugacije vrste. Sad mozes zamislit kolika je razlika izmedu prve skupine s podrucja afrike i ove koja se prilagodila rusiji, da bi se na kraju opet prilagodila africi.
Vrste su medusobno izloirane itd...E sad, nevezano za ovo ti si gore u postovima zanemarila da je moguce i izumiranje, samo promjene unutar jedne vrste, i na kraju nastanak nove vrste.
Takoder, mislim da spominjes i stvari iz Darwinove teorije, koje su u meduvremenu odbacene.


Ovo gore je banaliziranje, jer tu ima jos dosta toga, doslovno su biblioteke ispisane na ovu temu, i napisat to u jednom postu je nemoguce. Da razjasnimo mikroevoluciju kako bog zapovijeda - trebali bi bar 2 puna posta. Na kraju krajeva ima tu jos dosta upitnika..Onoga koga zanima, citat ce i naucit. No, tvrdit da se experimentom e.coli islo dokazat evoluciju, da nema prijelaznih fosila je laz. Pise jasno koje su namjere i sto se ocekuje.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 12 vel 2018, 13:43 
Offline

Pridružen/a: 29 sij 2018, 20:28
Postovi: 60
ZGabriel je napisao/la:
barba, kud nestade alfa? zar niste vi kavaliri? ili je kavalirštinu popapala evolucija? :closedeyes


Feminiziam nije evolucija. Koji kavaliri? Oni su izumrli. Zene su ih ubile. Stoga, ja vjerujem u rodnu jednakost. Mi smo jednaki u SVEMU. Nema razlike musko/zensko. Necemo se valjda vracat u proslost kad su zene sluzile muzu iz ljubavi? Buducnost draga, progresivan napredak; danas sluze sefovima za novac. =)) Kako vas je zaj**** LOL


ZGabriel je napisao/la:
pa što ne reče odmah. smijem li te zvat Jimmy, James?
Jimmy, barba Jimmy :001_tongue

off to work. =))


Naravno draga.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 12 vel 2018, 13:52 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
Mar-kan je napisao/la:
CauseWhyNot je napisao/la:

Ako evolucija nije problem papinskoj akademiji, ne bi ni tebi trebala predstavljat problem.

Gdje to piše da papinska akademija priznaje TE? :kava


nemoj da te to čudi;
https://www.zabranjeni.hr/vijesti/svijet/ ... ar/572812/


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 12 vel 2018, 13:53 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
The long-term evolution experiment was designed as an open-ended means of empirical examination of central features of evolution. The experiment was begun with three principal goals:

1.To examine the dynamics of evolution, including the rate of evolutionary change.
2.To examine the repeatability of evolution.
3.To better understand the relationship between change on the phenotypic and genotypic levels


Cini se da ovo nema nikakve veze sa proucavanjem evolucije, kako nema kad je u svakom retku evolucija i istrazivanje evolucije? fino nema jer je tako reko strucnjak, nemoj glumit i nemoj se praviti pametan jer on je strucnjak , a ti nisi.

Ne znam zasto spominje prijelazne vrste i njihovo nepostojanje kad ih ovdje nitko osim njega nije spominjao i onda jos tvrdi kako je to laz, vjerovatno da i on moze dati kakav odgovor koji slici na nesto, makar i na pitanje koje je sam postavio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 12 vel 2018, 14:03 
Offline

Pridružen/a: 29 sij 2018, 20:28
Postovi: 60
s one strane dinare je napisao/la:


Opet ti s novinskim clancima. Shvati, da oni nemaju nikakvu vrijednost.

http://www.casinapioiv.va/content/accad ... =evolution


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 12 vel 2018, 15:09 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
CauseWhyNot je napisao/la:
s one strane dinare je napisao/la:


Opet ti s novinskim clancima. Shvati, da oni nemaju nikakvu vrijednost.

http://www.casinapioiv.va/content/accad ... =evolution


makni ljude sa ignorea, moj odgovor je bio markanu, a taj članak od jutarnjeg valjda potvrđuje to tvoje o papinskoj akademiji


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 12 vel 2018, 16:11 
Offline

Pridružen/a: 29 sij 2018, 20:28
Postovi: 60
s one strane dinare je napisao/la:
makni ljude sa ignorea, moj odgovor je bio markanu, a taj članak od jutarnjeg valjda potvrđuje to tvoje o papinskoj akademiji


Ignore lista sluzi za preodgoj. Osobe koje su na ignore listi izdrzavaju kaznu. S takvima ne mozes drukcije.
Blatit cijelu znanstvenu zajednicu, a bez ikakvog iznosenja vlastitih znanstvenih teorija je glupost. Bilo bi dobro da se uhvatite znanstvenih metoda obaranja teorija. Teorija - Teza - protuteza - istraživanje - dokazi "pro et contra" - dokaz dokazuje ovo ili ono i ..Nova teorija ili stara teorija ostaje na snazi.
To je model po kojem se nekakva teorija obara.
Ti si bar napisao da ne mozes skuzit. Sve je u redu. Nije sve za svakoga. I ne treba te toga bit sram. Ja ne mogu skuzit kako popravit auto. I toga me nije sram. Na tom sam polju glup.
Teorije koje iznosim, nisu moje teorije, vec su to dugogodisnji znanstveni experimenti, to su znanstvene teorije iza kojih stoji cijela vojska znanstvenika. S druge strane imas tipove koji zauzimaju "svoje" stavove (usp. teorije zavjere) koji mogu opstat samo u birtijama i na zidicima, te na stranicama teorija zavjera. Meni nije zao tipova koji tako razmisljaju, meni je zao ostale bagre i sirotinje koje pokusavaju uvjerit u svoje gluposti. A kad vidim da objasnjenje, argumenti, logika i znanost ne pomazu, onda slijedi bolno iskustvo, onda slijedi iskustvo koje se zove ignore lista. To je situacija u kojoj poslusam pametnije;

Glupost je opasniji neprijatelj dobra nego zlo. Protiv zla možem prosvjedovati, možemo ga raskrinkati, možemo ga ako treba silom spriječiti; zlo nosi uvijek u sebi klicu vlastitog raspadanja, jer ostavlja u čovjeku barem nevoljkost. Protiv gluposti smo bespomoćni. Ni prosvjedima ni silom ne može se ništa učiniti; razlozi tu ne vrijede. U takvim slučajevima i glupan postaje kritičar. Pri tom je glupan za razliku od zla čovjeka sobom zadovoljan do kraja; on postaje dapače opasan, jer se lako razdraži i prelazi u napad. Zbog toga je potrebno više opreznosti pred glupanom nego pred zlim čovjekom. Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno. Dietrich Bonhoeffer "Otpor i predanje"


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Evolucija i dalje traje...
PostPostano: 12 vel 2018, 17:09 
Online
Avatar

Pridružen/a: 07 svi 2009, 13:41
Postovi: 6079
Jesam vam odmah reko, sreca pa se bavi mlacenjem prazne slame jer bi u suprotnom poput ludog ortopeda zavrsio ko zna kako.
Ocito je covjek napisao kakav znanstveni rad, najvjerovatnije postao magistar, a sudeci po kapacitetima taj rad nema nikakvu upotrebljivu vrijednost ni svrhu, a sto znanstvenika ne prijeci da se ufura kako je popio svu pamet svijeta, i onda poput onih nadobudnih mladaca koji kad tek zavrse fakultet vrate se u rodno mjesto i misle kako takvih ko on zajednica nije vidjela, a svo vrijeme im se zajednica zapravo smije.

Cuj kakav su izvor novine, to je za kukavelj, ako hoces saznati sto je papa izjavio moras procitati ozbiljan izvor i znanstveni rad... Ali aj dobro ima svega, medjutim lik plasira izmisljotine.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 303 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 18 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO