HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 20 tra 2024, 13:47.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 2059 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 83  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 14 srp 2012, 19:03 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Sayuri je napisao/la:
Ružno je što ovo i spominjem, ali da se NE DAJ BOŽE Srebrenica vama desila drugačija bi priča bila.


Ružno je što ti izgleda ne shvataš da se Srebrenica i jeste dogodila i drugima, tj. da su i neki drugi ljudi ubijani, i da njihovo ubijanje nije ništa manji grijeh od ubijanja srebreničkih muslimana.

I da recimo, jedan od onih koji ih je ubijao, danas živi kao bonvivan i plejboj po Tuzli, a svoje sunarodnike je ostavio da plaćaju za njegova djela.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 14 srp 2012, 19:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 02 pro 2011, 21:58
Postovi: 9127
Lokacija: Zagreb
Metemma je napisao/la:
Sayuri je napisao/la:
Ružno je što ovo i spominjem, ali da se NE DAJ BOŽE Srebrenica vama desila drugačija bi priča bila.


Ružno je što ti izgleda ne shvataš da se Srebrenica i jeste dogodila i drugima, tj. da su i neki drugi ljudi ubijani, i da njihovo ubijanje nije ništa manji grijeh od ubijanja srebreničkih muslimana.

I da recimo, jedan od onih koji ih je ubijao, danas živi kao bonvivan i plejboj po Tuzli, a svoje sunarodnike je ostavio da plaćaju za njegova djela.


Onda napišite ovdje koliko je LJUDI poginulo u Srebrenici za vrijeme rata( po godinama ako hoćete, civili, žene, muškarci, djeca, sve kategorije samo ne po nacionalnosti).

Pa da više zaključimo suludu utrku brojevima.

Bože oprosti nam za preko 10 tisuća mrtvih LJUDI u Srebrenici.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 14 srp 2012, 19:21 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Ne može to da se izjednačava gospon Ibar.

Kad Srbi ubiju vojnika koji se probija prema Tuzli, to je genocid.

Kad Naser odsiječe starici glavu, to je srpsko negiranje genocida.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 14 srp 2012, 20:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Sayuri je napisao/la:
I šta sad Vladimire. Hoćemo li raspravljati oko toga je li ili nije bilo munja?
Svake godine na taj datum u Potočare se sjati stotine fotografa, što profesionalnih, što amatera.
Sasvim očekivano je i da nastanu ovakve snimke. A sve i da je stara slika (a nije) je li to toliko bitno?
Vidim BBC je vidio neku zastavu, pa kaže da to Bošnjaci provociraju Srbe. Eeeeeeeeeej...... to je za njega provokacija, a ne kaže ništa o tome kako svaki put za vrijeme dženaze grupa četnika maršira ulicama s kokardama pjevajući četničke pjesme.
Znači ubili smo 8 000 nevinih ljudi i ne samo da nećemo pokazati ni zrno kajanja, nego ćemo ih još provocirati.
A za toliko godina od kako se obavljaju dženaze nikad nije bilo nekog ekscesa od strane Bošnjaka.
Ti ljudi su zaista vrijedni dubokog poštovanja. Preživjeli su to što jesu, napokon su se izborili za to da na dženazama nema političkih govora, zviždali su političarima, ali eto......napravili su ogromnu grešku pa su mirno držali zastavu i usudili se da objave na internetu sliku munje.
Sram da vas bude obojicu.
Ostalima koji su se suzdržali komentara, svaka čast. Ne moraš se slagati sa mnogim stvarima, ali barem pokaži malo poštovanja i suzdrži se od nebuloza. I na munju niste odmah reagovali, nego ste čekali da je neko negdje demantuje, pa da idete na copy/paste. Užas.

Ma nikog nije briga za munje, niti za to jeli bilo ili nije bilo munja ili jeli su tog dana udarali gromovi, kisa ili neka druga elementarna nepogoda, vec je moj prvobitni fokus na medijskom pumpanju starih podataka, iznova i iznova, sve zesce i zesce i to sa jednim vrlo jasnim i sasvim ociglednim ciljem da se sto vise moguce ocrni jedna strana i da se takvim povrsnim nazovi novinarstvom i sam bosnjacki narod ubijedi da su jedne, jedine i najvece zrtve u prijethodnom ratu, sto sasvim dovoljno govori u prilog tome koliko je danas bosnjacko drustvo zaglibilo u mrznji koju ispoljavaju preko svojih zrtava kojih ovakvim novinarstvom ponovo ubijaju, jer zloupotrebljavati zrtve na onakav nacin i sa ovakvim senzacionalistickim naslovima tipa "tokom odrzavanja Srebrenice sijevale munje i gromovi" je u najmanju ruku uvrijeda i za same zrtve, jer se na taj nacin ponovo ubijaju i zloupotrebljavaju zrtve u dnevno-politicke svrhe sto je, ako nista, onda barem grijeh od boga, ma koje on vjere bio.

Sto se tice samih ekcesa od strane Bosnjaka na dzenazi u proteklih nekoliko godina, eh da si ti meni ziva i zdrava, a ostalo je manje bitno, jer kada bih ti sada nabrajao incidente i incidentne situacije u kojima su Bosnjaci ucestvovali (uglavnom oni koji su dosli na Srebrenicku dzenazu iz drugih krajeva BiH i svijeta) vjeruj mi da bi mi trebalo najmanje nekoliko sati da pisem samo o tim dogadjajima, ali zato tu su linkovi, tako da ce prica koja slijedi biti mnogo kraca i sadrzajnija.

Otkako se organizuje dzenaza u Srebrenici, Bosnjaci na razne nacine provociraju lokalno srpsko stanovnistvo u Srebrenici, tako da cudi me da to ti neznas posto su vijesti takvog tipa znale cak ponekad da obidju i pojedine bosnjacke medije.

http://www.vesti-online.com/Vesti/Ex-YU/238726/Cirkus-u-Potocarima-Srebrenicani-zvizdali-psovali-i-gadali-politicare-iz-BiH

Najsveziji incident, doduse u tom incidentu su vrijedjani politicari, sto je u neku ruku i OK (sto nije slucaj prije bio kada su vrijedjani Srbi i to na razne nacine u kojima se dotle islo da su kroz transparente vrijedjana i sama Srbija). S obzirom na niz incidenata koji se desio na dzenazi u posljednjih nekoliko godina, a o kojim mi se ne da ni pricati posto bi mi to oduzelo dosta vremena, jasno se vidi da je samo stanje u kom se i dan danas nalaze Bosnjaci jako lose, jer s obzirom da za oci se kaze da su ogledalo duse isto tako bi se moglo reci i za incidente u Srebrenici u posljednjih nekoliko godina koji dosta govore o tome da su Bosnjaci upali u debeli da se ne izrazavam sta.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 14 srp 2012, 20:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Sayuri je napisao/la:
I opet ista priča. Branjenje optužbama. Ako se to desilo za svaku je osudu. I to mislim iskreno.

Pokušajte barem jednom staviti politiku i političare u drugi plan i okrenite se porodicama žrtava.
Umjesto da 11.jula čitate glupe komentare po Klixu i Avazu pogledajte nekad neki snimak iz Srebrenice, svjedočenje, ispovijest jedne majke koja je izgubila djecu. Ružno je što ovo i spominjem, ali da se NE DAJ BOŽE Srebrenica vama desila drugačija bi priča bila.
Ne valja što se pravi manifestacija od dženaze, ne valja ovo i ono... Većina bi voljela da se ti umrli samo ubace u rupu i zatrpaju, bez ikakvog obilježja, bez ikakvih posjetioca, bez ijednog novinara, bez ijedne kamere i bez ijednog negativnog komentara na internetu.
Stvarno ste mi neshvatljivi. Svaki pokop prođe mirno i dostojanstveno. Nemate šta da im zamjerite, pa spominjete ovakve gluposti.
Kako iko ima srca da piše ovuda kako im smeta što prave predstavu, što drže zastavu... Valjda ti ljudi vide ono što ne treba tj što žele vidjeti. Ja sam samo vidjela uplakana lica porodica žrtava, bezbroj mezara..a tek kad je zapjevala Stočanka Merima Buzaljko...kako je iko mogao ostati smiren nakon toga?

Oprosti, ali i prije Srebrenice su se dogadjale Srebrenice, da bi na kraju organizator prve Srebrenice pobjegao u Tuzlu i ostavio svoj narod na cjedilu, na milosti nemilost neprijatelju.

Niko se ne brani optuzbama, vec se brani od licemjerluka koji dolazi iz Sarajeva, a koje za posljedicu ima negiranje tudjih zlocina sa jedne strane (kao na primjer Dobrovoljacka u kojima su u sred bijela dana vrijedjane zrtve), a sa druge strane ta ista strana optuzuje druge za negaciju zlocina sto je isuvise nego potpuno tragikomicno, s tim da je vise tragicno i otuzno, nego komicno, mada ima i elemenata komike s obzirom da je Sarajevo nadaleko poznato i po tome.

Mozda bi sve bilo u redu i mozda bi i Srbi priznali vas genocid kada vi Bosnjaci nebi negirali ratne zlocine u kojima ste vi ucestvovali (a Dobrovoljacka je najsvjeziji primjer vase negacije), a ovako, dok vi i dalje negirate tudje zrtve, ne ocekujte od drugih da cete imati razumijevanje.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 14 srp 2012, 20:40 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12342
Kad su se te Srebrenice prije Srebrenice dogodile? Od aprila do sredine ljeta 1992. Srbi su ubili 15000 ljudi na području općina koje su spominjane skoro na suđenju Karadzicu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 14 srp 2012, 20:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 09 sij 2012, 02:15
Postovi: 5115
Lokacija: Mali noćni razgovori
I kakve si ti ovdje primjere provokacija naveo? Natpise za munju i zviždanje političarima. Pa de mi malo objasni na koji način to vrijeđa Srbe? Zar nije pohvalno što Srebreničani ne žele miješanje politike u sve to?
Kažeš natpisi...koji natpisi? Može li se ijedan natpis mjeriti sa brojnim natpisima na utakmicama Nož, žica, Srebrenica? Da se čovjeku sledi krv u žilama kad vidi nešto onakvo i kad čuje ista skandiranja. Znači velika većina priželjkuje novu Srebrenicu.
Imaju li natpisi na tim istim utakmicama o Dobrovoljačkoj?

PS ne morate mi spominjati Nasera Orića. Znam da je na vrijeme spasio guzicu i ostavio svoj narod. I nevezano za rat, nakon rata se pokazao kao obični kriminalac.

_________________
Pomozite mi da vas ne ubijem!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 14 srp 2012, 21:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Lebowski je napisao/la:
Kad su se te Srebrenice prije Srebrenice dogodile? Od aprila do sredine ljeta 1992. Srbi su ubili 15000 ljudi na području općina koje su spominjane skoro na suđenju Karadzicu.

15000 ubijenih u Srebrenici???

Kako da ne. :yawn

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 14 srp 2012, 21:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Sayuri je napisao/la:
I kakve si ti ovdje primjere provokacija naveo? Natpise za munju i zviždanje političarima. Pa de mi malo objasni na koji način to vrijeđa Srbe? Zar nije pohvalno što Srebreničani ne žele miješanje politike u sve to?
Kažeš natpisi...koji natpisi? Može li se ijedan natpis mjeriti sa brojnim natpisima na utakmicama Nož, žica, Srebrenica? Da se čovjeku sledi krv u žilama kad vidi nešto onakvo i kad čuje ista skandiranja. Znači velika većina priželjkuje novu Srebrenicu.
Imaju li natpisi na tim istim utakmicama o Dobrovoljačkoj?

PS ne morate mi spominjati Nasera Orića. Znam da je na vrijeme spasio guzicu i ostavio svoj narod. I nevezano za rat, nakon rata se pokazao kao obični kriminalac.

Procesljaj malo googlom, ne moram ti bas sve servirati na gotovo, ima puno teksta, mrsko mi sve postavljati na ovaj forum, kao i u ovo doba noci sa bilo kim ratovati. :D

Mislim sta da ti kazem kada si mi vec uzela rijec iz usta sa ovim zadnjim dijelom teksta.

Naser Oric je covjek od koga je sve pocelo. Da nije bilo Nasera, Srebrenica bi svarno u tom slucaju bila zasticena zona, to, a ni ne bi bilo ni razjarenog Mladica da intervenise, tako da sta vise da ti vise kazem kad si mi preduhitrila moj sljedeci potez. :D

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 14 srp 2012, 21:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12342
Vladimir RUS je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:
Kad su se te Srebrenice prije Srebrenice dogodile? Od aprila do sredine ljeta 1992. Srbi su ubili 15000 ljudi na području općina koje su spominjane skoro na suđenju Karadzicu.

15000 ubijenih u Srebrenici???

Kako da ne. :yawn



Lebowski je napisao/la:
Kad su se te Srebrenice prije Srebrenice dogodile? Od aprila do sredine ljeta 1992. Srbi su ubili 15000 ljudi na području općina koje su spominjane skoro na suđenju Karadzicu.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 14 srp 2012, 21:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Lebowski je napisao/la:
Kad su se te Srebrenice prije Srebrenice dogodile? Od aprila do sredine ljeta 1992. Srbi su ubili 15000 ljudi na području općina koje su spominjane skoro na suđenju Karadzicu.


Sad bih ja trebao da tražim pojedinačne ratne zločine, njihove datume, pa da isto ovako lupim neku cifru, pa onda da se preganjam s tobom ko je ubijen kao civil a ko u borbi, ko je prije a ko posle, i na kraju bi zaključak bio koji?

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 14 srp 2012, 21:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Lebowski je napisao/la:
Vladimir RUS je napisao/la:
15000 ubijenih u Srebrenici???

Kako da ne. :yawn



Lebowski je napisao/la:
Kad su se te Srebrenice prije Srebrenice dogodile? Od aprila do sredine ljeta 1992. Srbi su ubili 15000 ljudi na području općina koje su spominjane skoro na suđenju Karadzicu.

Pa dobro i vi ste Bosnjaci ubili 15 000 Srba na nekoliko opstina u BiH. ali mislim da smo skrenuli sa teme, zato mi se vise neda ni diskutovati na ovoj izvakanoj temi. :yawn

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 14 srp 2012, 21:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12342
Metemma je napisao/la:
Lebowski je napisao/la:
Kad su se te Srebrenice prije Srebrenice dogodile? Od aprila do sredine ljeta 1992. Srbi su ubili 15000 ljudi na području općina koje su spominjane skoro na suđenju Karadzicu.


Sad bih ja trebao da tražim pojedinačne ratne zločine, njihove datume, pa da isto ovako lupim neku cifru, pa onda da se preganjam s tobom ko je ubijen kao civil a ko u borbi, ko je prije a ko posle, i na kraju bi zaključak bio koji?


Ništa ti ne moraš, postoje ljudi koji to rade i koji su plaćeni za to.

Samo da napomenem da se radi o općinama za koje je Karadzic oslobođen optužbi od genocida i da nikakvih borbi nije bilo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 15 srp 2012, 00:06 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
Pa dobro, reci nam šta hoćeš da kažeš svim ovim tvojim tvrdnjama?

Malo je opština u BiH u kojima nije bilo borbi.

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 15 srp 2012, 11:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Oni su jednostavno poludjeli. Sad imaju i godišnjice zatvaranja logora po BiH.

http://www.klix.ba/vijesti/bih/godisnji ... /120714067

- Godišnjica otvaranja logora.
- Godišnjica zatvaranja logora.
- Godišnjica kad se upravitelj logora oženio.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 15 srp 2012, 13:30 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 30 svi 2009, 22:01
Postovi: 19705
Bosnjaci su folklorizovali svoju proslost, iscirkusirali svoju sadasnjost i zatrovali svoju buducnost i buduce generacije koje dolaze.

_________________
Smrt fašizmu! Sloboda ili smrt! Slava Rusiji! Denacifikacija Ukrajini!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 26 srp 2012, 16:34 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Koja stoka, kako obezvrijeđuju i koriste svoje mrtve. "Baš na današnji dan", kao eto slučajno kad šef UN-a u posjeti.

Citat:
Pronađena masovna grobnica u Potočarima

"Desilo se, eto, da baš na danšanji dan, u trenutku dok je Ban Ki-monn bio u Memorijalnom centru Potočari, konačno pronađemo još jednu masovnu grobnicu srebreničkih žrtava", istakao je Mašović za AA.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 26 srp 2012, 16:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
I zanimljivo za tu "masovnu grobnicu" imaju neke "informacije" da tu leži 1 osoba, eventualno još dvije.

Stvarno su đubrad do daske.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 26 srp 2012, 18:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 sij 2012, 16:01
Postovi: 12342
Kakva slučajnost! Nevjerovatno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 26 srp 2012, 23:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lip 2012, 15:54
Postovi: 2589
Lokacija: Rijeka
Kakva je danas etnička struktura Srebrenice?

_________________
Sve će prekriti snijegovi, ružmarin i šaš...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 26 srp 2012, 23:29 
Offline

Pridružen/a: 24 srp 2012, 14:24
Postovi: 25
Negdje sam pročitao da Srbi čine 55% stanovništva.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 26 srp 2012, 23:36 
Online

Pridružen/a: 17 lip 2009, 20:01
Postovi: 13481
Lokacija: ZG
Pa s obzirom da su istrijebili sve što im je došlo pod ruke od bošnjačkog muškog stanovništva, čudi me da Srbi ne čine i veći postotak...

_________________
Muslimane ko je kleo, nije dangubio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 27 srp 2012, 08:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:39
Postovi: 58797
Lokacija: DAZP HQ
cinili su Srbi 90% prije desetak godina ili malo vise, ali kako se odredjeni broj Bosnjaka vracao, tako je sve vise Srba odlazilo. to se najbolje vidi po odnosu u osnovnim skolama. prije deset godina bilo je preko tisucu ucenika, gotovo sve Srbi sto znaci da je populacija bila veca od 10 tisuca. danas je ucenika manje od 500, a odnos je prakticki pola pola, Srbi imaju 20-tak ucenika vise. tih manje od 500 ucenika je red velicine Kupresa ili Neuma koji imaju manje od 5 tisuca ljudi. ako uzmemo u obzir nepovoljniju dobnu strukturu u Srebrenici, tu bi moglo biti maksimalno 7 tisuca ljudi s minimalnom prednoscu Srba. to pak znaci da je za 10 godina Srebrenicu napustilo gotovo 7 tisuca Srba i to je nezabiljezeno u BIH da jedan vecinski narod za tako malo godina u tom omjeru napusti neku opcinu.

_________________
"Hrvata je danas u BiH manje od 400.000, ali je naš cilj da nas je milijun", kazao je Čović.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 28 srp 2012, 08:52 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 16 lip 2012, 23:09
Postovi: 15562
PCM je napisao/la:
Pa s obzirom da su istrijebili sve što im je došlo pod ruke od bošnjačkog muškog stanovništva, čudi me da Srbi ne čine i veći postotak...


Genijalno, a nije ti palo na pamet da Srbi možda nisu "istrijebili" toliko ljudi koliko se priča.

dudu je napisao/la:
cinili su Srbi 90% prije desetak godina ili malo vise, ali kako se odredjeni broj Bosnjaka vracao, tako je sve vise Srba odlazilo. to se najbolje vidi po odnosu u osnovnim skolama. prije deset godina bilo je preko tisucu ucenika, gotovo sve Srbi sto znaci da je populacija bila veca od 10 tisuca. danas je ucenika manje od 500, a odnos je prakticki pola pola, Srbi imaju 20-tak ucenika vise. tih manje od 500 ucenika je red velicine Kupresa ili Neuma koji imaju manje od 5 tisuca ljudi. ako uzmemo u obzir nepovoljniju dobnu strukturu u Srebrenici, tu bi moglo biti maksimalno 7 tisuca ljudi s minimalnom prednoscu Srba. to pak znaci da je za 10 godina Srebrenicu napustilo gotovo 7 tisuca Srba i to je nezabiljezeno u BIH da jedan vecinski narod za tako malo godina u tom omjeru napusti neku opcinu.


Lako je moguće da se radi o privremeno naseljenim ljudima koji se nisu "primili".

_________________
+ Gledaj orle od miline, Gračanicu kraj Prištine... +


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Srebrenica
PostPostano: 02 kol 2012, 18:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 lis 2010, 11:48
Postovi: 109215
Lokacija: Županija Herceg-Bosna
Mašović: Iz masovne grobnice u Potočarima ekshumirana jedna osoba

I zbog ovoga su pravili toliki cirkus kad je šef UN-a dolazio. I zašto je zovu "masovna".
Kad već oni sami trguju svojim mrtvima nitko drugi im ne bi trebao žaliti mrtve.

_________________
Spetsnaz, a force for good.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 2059 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 83  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO