HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 23 tra 2024, 07:37.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 741 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 30  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 09 lip 2010, 09:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
unchained je napisao/la:
totem je napisao/la:
A pitanje za grobara: zasto nisu nikad dosli na poljudu vise od 20-30 ljudi. :hajduk1 Kazu daleko bilo, kao da 5-6 pa i 7 sati vozom je nesto strasno mucno.(Mislim na tih nekoliko sati vise od puta od zagreba)A isli su u Milano sa interom, jel blize milano od splita? :hajduk1

Iz istog razloga zbog kojeg je i Torcide PROTIV NAS [ne Kup, cigani itd, znaci na JNA na Partizan] dolazilo isto toliko.
OK, nas je najvise bilo na onoj slici koju sam i stavio 1987. i to sve ekipa iz BG, u Kninu je samo jedan lik navijao za Partizan, tada nas je iz Beograda krenulo 400 ali su hapsili uz put, i 1989. nas je krenulo preko 200, imali smo neka sranja mnogo pre Splita pa nas nisu par puta ni pustili u voz a ponavljam ne zbog Splita nego zbog sranja u jednom drugom gradu koji je na putu za Split. Evo ti i Torcida na JNA
slika
nas napad ka severu pre pocetka te utakmice
slika
kao ono zatrcavanje pa te panduri odbiju ali daj da se zeza
Inace, razlog zbog kojeg smo mi cenili Torcidu je sto bi i pocetkom 80-tih zakacili barjak sa starim grbom tj sahovnicom na ulaz na JNA da visi i sto bi iako ih ima do 20 upalili 3 baklje, sto bi pubovi krenuli da hapse tu trojicu pa bi skocili svi i onda bi ih sve priveli. Zbog toga je Torcida cenjena kod nas matorih Grobara pa nemas potrebe da si zao i sarkastican, oni su preteca navijanja i koriscenja pirotehnike itd.

Ok, poslije ovakvog obrazlozenja nema potrebe od sarkazma. Samo, mnogi zbog ovakvog obrazlozenja ce te ovdje napasti. :hajduk1

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 09 lip 2010, 09:28 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774




plus još onaj video sa manijakom....
izgleda je krađa po samoposlugama bila hit tih godina.
inače, ovaj drugi je ićo purger, dinamovac iz splita. upoznao ga tek 95' na tekmi u splitu.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 09 lip 2010, 09:33 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774




evo malo i grobara u zagrebu. 88/89, konkretno proljeće 89' godine.

inače, ovdje nitko ne spori torcidinu veličinu ali ima ovdje ljudi koji svojim dječjim komntarima samo dokazuju da su uvjerljivo najnerelavantniji za ikakvu priču o navijačkom pokretu.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 09 lip 2010, 09:51 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774


jedan jedini....vječni....legendarni.....pokoj ti duše frende, davno si otišao ali nitko te nikad neće zaboraviti.
bila čast poznavati te.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 09 lip 2010, 12:30 
Offline

Pridružen/a: 07 lip 2010, 04:20
Postovi: 52
caporegime je napisao/la:
petka da diram?
bože sačuvaj. :zubati :zubati :zubati
zanimljivo je da sam od svih tih ljudi koji su predstavljali one bitnije, osamdesetih godina, upravo s petkom nekako najbliži ha ha.
kako je petko nekoliko godina stariji od mene (69? mislim) puno toga se moglo čuti od njega.
a o sarmi i šori u wcu najbolje da zaključiš sam.
sarma i par likova sami i čopor cigana i to likovi koji su spadali u bitniju ekipu jer u to vrijeme nisi mogao očekivati da će indijanci ići na utakmice suprotnog kluba samo da bi napali mrske im navijače i to u wc-u.
sarma bez štete jedan cigan teško ozlijeđen (slomljna vilica).
a nije jedini koji je te zgode zalegao.
jednostavno se dogodilo da se naleti na krivoga koji je ekstremno krupan i jak i zna udarit.
svaka navijačka grupa bi znala imati po nekog takvog pa bi se realno gledajući takva situacija mogla dogoditi svima kada bi se karte poklopile.
taj put se poklopilo ciganima.
međutim, ajde da ti dam zadatak.
moj dobar prijatelj koji pripada toj generaciji i ima dosta gostovanja u beogradu, dakle relevanta je lik za priču, mi je ispričao jedan događaj.
upozoravam da su moguće i vremenske greške kao i u navođenju imena ljudi ali bitna je cjelina.
uglavnom, cigani su prolazili kroz zagreb vjerojatno na putu za rijeku, a isto jutro samo nekol8ko sati kasnije boysi su trebali ići za banjaluku (?)
uglavnomj, jedna manja grupa boysa (tada podsjećam nije bilo mobitela za dogovor a većina nije imali ni fiksni telefon)
došla je puno prije i odlučila iskoristiti priliku i napadati cigane u prolazu.
krenulo je dobro. opušteni cigani kji su se šetkali i kupovali što sokiće i sendviće nesvjesni opasnosti bili su lak plijen međutim problem je nastao kad su ovi prebijeni pobjegli do svoje glavnine i uzbunili komplet ekipu u vlaku.
cigani svi izletavaju i situacija se mijenja jer je omjer postao bitno nepovoljan.
ova grupica boysa se povlači s tim da poneki pojedinci koji nisu uspjeli na vrijeme izmaknuti (peroni, ograde, vlakovi)dobijaju batine (kizo?).
ono što je ostalo od ekipe odlučuje stat na crtu i to kod burek kioska kojega više nema kod tramvajeske stanice a na njih kreće grupa top cigana sa čoporom "pješaka" iza leđa.
spominje šucu, žorža....
uglavnom, situacija nije bila dobra jer je cigana puno više a i najjači ljudi su im na okupu.
e sad priča ide ovako.
uglavnom šuca vadi nož leptir, malo ga vrti, smješka se i govori svaka čast momci izveli ste dobru akciju.
a pored njega neki lik sa jasnim vidljivim ožiljcima na glavi onako cinično poručuje da pozdrave kalimera jer mu je koju godinu ranije štetu napravio kalimero s lance po glavi (je li to ona šora koju opisuje klokan?)
uglavno cigani tada odlaze nazad na svoj vlak, ova ekipica boysa čeka svoje gostovanje i eto. to je to.
ako se radilo o banja luci onda im ni nastavak dana pa noći nije donio ništa dobra.
osim onoj ekipi na koje su naletile neke bosanke koje su na povratku iz zatvora ušle u vlak i išle u bosnu kući.
navodno je red za redaljku bio po dva vagona na svaku stranu a jednoj su sprejem na guzici napisali bbb. :sega :sega :sega

ako dakle znaš nekoga tko bi ti mogao ispričati o događaju raspitaj se pa napiši jer me jebeno zanima druga strana iako su vjerujem glavni akteri cijele priče što mrtvi što jebeno stari da ne kažem dementni.

Evo ti fotke sa te tuce boysa i cigana kada su cigani isli za Rijeku, mozda si ih video vec ali evo da drugi vide. Mozda prepoznas nekog
IMG]http://i49.tinypic.com/149mddv.jpg[/IMG]
slika
To je bas ta tuca na peronu, slike su raritet i veliko bogatstvo obzirom da tada niko nije nosio aparat


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 09 lip 2010, 12:33 
Offline

Pridružen/a: 07 lip 2010, 04:20
Postovi: 52
slika
ovo je pocetna fotka koja nije izasla sa prethodnom fotkom, nisam bas neki haker ocigledno.
Hvala za video sa Bubom, bio je prava legenda i mi smo ga bas gotivili.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 09 lip 2010, 12:41 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
zanimljivo.
nemogu prepoznati nikoga jer su to očito cigani, budući da su kod intercity vlaka kji je prometovao samo na dužim relacijama dakle beograd-rijeka.
moguće da je to scena u kojoj su cigani uspjeli uloviti zaostalog kizu pa ga tuku?
pogotovo zbog slike 2, jer mi je frend ispričao da je kizo na kraju upao pod peron a to je iz slike broj 2 vrlo izgledno da se desilo zbog položaja aktera.
vrlo zanimljivo.
stvarno raritet.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 09 lip 2010, 17:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 sij 2010, 17:43
Postovi: 694
Lokacija: USORA! HRHB
Samo nastavite zanimljivo Vas je čitat.
A ne priče u stilu moj je tata jači.
Može li neko naći priče od Klokana, pa da ih stavi? Šteta što slabo piše na ova zadnja dva foruma od BBB, stvarno ga je bilo užitak čitat.

Mislim da sam nekad davno pročitao na Torcidinom forumu, o tome kako su prepoznavali gostujuće navijače (uglavnom BiH klubova i cigane iz Knina), po hlačama koje se nisu mogle kupit u Splitu... Uglavnom zanimljiva priča.

Nestrpljivo čekam nastavak

_________________
Oprošteno jest grješnima: Zulumćaru, ubojici, Oprošteno svima, svima, samo nije izdajici!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 09 lip 2010, 23:22 
Offline

Pridružen/a: 07 lip 2010, 04:20
Postovi: 52
caporegime
promasio si gore na klipu Grobara u Zagrebu, ovo sto si stavio je kup a imas i tacan datum 22.11.1989.
To je inace zandarski snimak a secas se kako su bili drzali kameru ispod kopova pod suncobranom koji je bio i kisobran ako zatreba. Ovu smo utakmicu dobili a onu u martu smo pukli kada nas je doslo najvise ikada, iz Beograda specijal vozom tacno 2006 navijaca. Moj drugar je voleo da broji i navijace koji su nama dolazili a uvek i koliko nas ide. Bas sam bio u diskusiji sa jednim starim Torcidasem koji je bio tada u Zagrebu i uspeli smo da odgonetnemo sta je u stvari bilo u Maksimirskoj sumi koju mi iz Beograda, tih 2006 nismo ni videli osim sa istoka stajanje tj tada je vec bio jug stajanje. Stariji navijaci se secaju da dugo uopste nije bilo ograde izmedju tih delova a ja imam i sacuvane karte gde pise istok stajanje. Elem tada smo prvi put za Zagreb krenuli jutarnjim vozom koji je ionako bio neka vanredna sema, bilo nas je bas brutalno mnogo i nakon vec opisanog prethodnog gostovanja BBB kod nas kada smo ih podcenili a oni nas ispostovali sa mozda i najboljim gostovanjem ikada po svemu prikazanom. Mi smo ih ovog puta ispostovali maximalno i to je najvece gostovanje neke grupe u EXYU na PRVENSTVENIM utakmicama da odmah ne skoce ovi sto su isli na finale Kupa jer je ovo nesto drugo.
Slabo smo se poradovali bili dolasku na Kolodvor Zagreb jer su nam na sred pruge ispod Borongaja i stadiona stali i docekalo nas je puuun k pandura pa su nas odatle sproveli pravo na jug a mocno je zvucalo kada smo digli ruke i skandiralo se ono Partizane, eeee-Napred -napred Partizan! I tako smo zavrsili na tribini i nismo ni prisli Maksimiru. E sada respektabilna ekipica iz Torcide tvrdi da je dobila Grobare u parkicu a spominju broj oko 300 ljudi.
Ako mozes ti mi napisi vasu verziju toga a izgleda da su to bili Grobari vecinom iz Bosne i Hrvatske jer su ovi likovi oko Bg verovatno stigli sa nama iz Beograda direktno.
Likovi koji nisu iz price da izmisljaju pricaju da su razbili Grobare a nas odveli pravo na stadion pa su nas i posle utakmice prevezli ka nazad tako da je to osim onog na stadionu malo gadjanja i lomljenja inventara stadiona, ja sam se pitao ko je tu lud ali smo odgonetnuli na kraju.
Sto se tice basketa izgleda da se nismo dobro razumeli, ja sam nekako pogresno skapirao da se ovde tvrdi da BBB nikada nisu bili na basketu a ono sto sam ja gledao je bilo negde 1987-1988 i samo na par tekmi i to je to. Iskreno, to su bila fantasticna izdanja i vizuelno a dobro je i grmelo!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 10 lip 2010, 02:02 
Offline

Pridružen/a: 07 lip 2010, 04:20
Postovi: 52
Evo i jedna fotkica sa utakmice Kupa 22.11.1989.
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 10 lip 2010, 03:57 
Offline

Pridružen/a: 07 lip 2010, 04:20
Postovi: 52
Evo ti jos fotke cigana u Rijeci tada kada ste se peglali na stanici i na kraju cu ti pastati ono sto su cigani na to dodali, cirilica jer branitelji srBstva kako ih mi zovemo ne koriste latinicno pismo.
slika
slika
slika
Opis
Постављам ексклузивне слике са нашег путовања у Ријеку 1989-90 где су се Бојси мало осмелили да нас као сачекају па онда шта би,пуче тамбура.Они који су били бржи од ветра нису добили али су барем лепо шпринтали по околним улицама свога града а ови што су ухићени на колодвору,прођоше како прођоше .
caporegime
da li mozes da prosledis neke fotke Petku da se priseti nekadasnjih 'druzenja', sada smo svi matori ali tada smo bili mladi?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 10 lip 2010, 04:35 
Offline

Pridružen/a: 07 lip 2010, 04:20
Postovi: 52
Spominjali ste i rukomet Partizan-Zagreb, evo vam fotka odslikana sa nase strane ako do sada niste imali priliku da vidite
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 10 lip 2010, 07:27 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
unchained je napisao/la:
caporegime
promasio si gore na klipu Grobara u Zagrebu, ovo sto si stavio je kup a imas i tacan datum 22.11.1989.
To je inace zandarski snimak a secas se kako su bili drzali kameru ispod kopova pod suncobranom koji je bio i kisobran ako zatreba. Ovu smo utakmicu dobili a onu u martu smo pukli kada nas je doslo najvise ikada, iz Beograda specijal vozom tacno 2006 navijaca. Moj drugar je voleo da broji i navijace koji su nama dolazili a uvek i koliko nas ide. Bas sam bio u diskusiji sa jednim starim Torcidasem koji je bio tada u Zagrebu i uspeli smo da odgonetnemo sta je u stvari bilo u Maksimirskoj sumi koju mi iz Beograda, tih 2006 nismo ni videli osim sa istoka stajanje tj tada je vec bio jug stajanje. Stariji navijaci se secaju da dugo uopste nije bilo ograde izmedju tih delova a ja imam i sacuvane karte gde pise istok stajanje. Elem tada smo prvi put za Zagreb krenuli jutarnjim vozom koji je ionako bio neka vanredna sema, bilo nas je bas brutalno mnogo i nakon vec opisanog prethodnog gostovanja BBB kod nas kada smo ih podcenili a oni nas ispostovali sa mozda i najboljim gostovanjem ikada po svemu prikazanom. Mi smo ih ovog puta ispostovali maximalno i to je najvece gostovanje neke grupe u EXYU na PRVENSTVENIM utakmicama da odmah ne skoce ovi sto su isli na finale Kupa jer je ovo nesto drugo.
Slabo smo se poradovali bili dolasku na Kolodvor Zagreb jer su nam na sred pruge ispod Borongaja i stadiona stali i docekalo nas je puuun k pandura pa su nas odatle sproveli pravo na jug a mocno je zvucalo kada smo digli ruke i skandiralo se ono Partizane, eeee-Napred -napred Partizan! I tako smo zavrsili na tribini i nismo ni prisli Maksimiru. E sada respektabilna ekipica iz Torcide tvrdi da je dobila Grobare u parkicu a spominju broj oko 300 ljudi.
Ako mozes ti mi napisi vasu verziju toga a izgleda da su to bili Grobari vecinom iz Bosne i Hrvatske jer su ovi likovi oko Bg verovatno stigli sa nama iz Beograda direktno.
Likovi koji nisu iz price da izmisljaju pricaju da su razbili Grobare a nas odveli pravo na stadion pa su nas i posle utakmice prevezli ka nazad tako da je to osim onog na stadionu malo gadjanja i lomljenja inventara stadiona, ja sam se pitao ko je tu lud ali smo odgonetnuli na kraju.
Sto se tice basketa izgleda da se nismo dobro razumeli, ja sam nekako pogresno skapirao da se ovde tvrdi da BBB nikada nisu bili na basketu a ono sto sam ja gledao je bilo negde 1987-1988 i samo na par tekmi i to je to. Iskreno, to su bila fantasticna izdanja i vizuelno a dobro je i grmelo!


u poravu si za klip.
prilično brzo sam tražio klipove pa mi se u brzini potkrala greška.
malo mi se činilo nelogičnim da netko postavi 10 minutni klip za gostovanje koje ni blizu nije bilo onako zanimljivo kao ovo koje si sad opisao.
a kad smo kod šore u maksimirskoj šumi stvar je vrlo jasna.
procjene koliko je bilo partizanovaca, koje ćemo za ovu priliku paušalno nazvati grobari, jer nije svaki partizanovovac grobar išle su od 150, preko 300 a bilo je i onih čija je mašta radila do neba.
uglavnomn nitko od aktera ne poriče da se tu radilo o kojekakvim "grobarima" iz "brčkog", "laktaša", "gline", "rijeke", "sombora", "pizde materine" (nadam se da kužiš smisao nabrajanja ovih imena i navodnika)
njih je murja hvatala što po željezničkom kolodvoru, što po autobusnom...sa svih prijevoznih sredstava u koju ne spada vlak s kojim je glavna grupa iz beograda došla.
moguće da je tu bilo i koja ekipa iz beograda koje nije koristila centralni vlak.
uglavnom, potajice ulet sa strane i juriš.
sve je trajalo jako kratko i bolno za "grobare" jer iskreno rečeno, ne moš očekivati od perifernih (u smislu navijačkog značaja) ekipa neku vrijednost.
i to je to.
nitko ne tvrdi da su to bili grobari u smislu prva ekipa , nego upravo nabrojani, navijači sa strane plus pokoji zalutali beograđanin.
samo bilo ih je ipak dosta, više nego napadača a nisu pokazali ništa (iako je opće poznato bolje 10 pravih nego 50 jazavaca pa i ne zamjeram)
s druge strane, jebiga, šta je na stolu, ponuđeno je.
sumnjam da bi i vi svjesno odlučili propustiti priliku da se sve ovo izdogađalo u beogradu samo sa suprotnim akterima.
tada nisam bio na utakmici.
ali vidiš, na ovoj što je na klipu sam bio.
murja mi uzela transparent na ulazu.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 10 lip 2010, 07:35 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
unchained je napisao/la:
Evo ti jos fotke cigana u Rijeci tada kada ste se peglali na stanici i na kraju cu ti pastati ono sto su cigani na to dodali, cirilica jer branitelji srBstva kako ih mi zovemo ne koriste latinicno pismo.
slika
slika
slika
Opis
Постављам ексклузивне слике са нашег путовања у Ријеку 1989-90 где су се Бојси мало осмелили да нас као сачекају па онда шта би,пуче тамбура.Они који су били бржи од ветра нису добили али су барем лепо шпринтали по околним улицама свога града а ови што су ухићени на колодвору,прођоше како прођоше .
caporegime
da li mozes da prosledis neke fotke Petku da se priseti nekadasnjih 'druzenja', sada smo svi matori ali tada smo bili mladi?


viš ti cigana.
pričaju samo jednu verziju priče.
lako ti je kad cijeli vlak izleti na desetak ljudi.
iako ne zamjeriti je i onim ciganima što malo ranije dobili po glavi jer ipak i oni su bili iznenađeni.
slična stvar se dogodila nama 96' u maksimiru s tovarima ali završilo je na najfascinantniji način koji sam ja doživio u navijačkom svijetu.
zapravo završilo je gotovo slično kao kad je šuca(jel to bio na kraju šuca ?) pred burekanom održao monolog i vratio ljude u vlak.
evo ovaj tren sam išao zvati petka ali očito je promijenio broj.
nema veze, bili smo susjedi. ja kad idem do stare uvijek naletim na njega pa ću mu napomenuti.

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 11 lip 2010, 04:00 
Offline

Pridružen/a: 07 lip 2010, 04:20
Postovi: 52
Evo da vam stavim i slike Torcide i Grobara sa legendarne utakmice iz 1976. Partizan-Hajduk 1:6
slika
Sever JNA
slika
Jug na JNA
caporegime
jedno pitanje za tebe obzirom da si ti tada vec isao na tekme?
Legendarna utakmica koja nikada nije bila odigrana a, naravno, u pitanju je 13.5.1990.
Ja sam bio sa dva drugara Grobara u nekoj svojoj varijanti i interesuje me par dogadjaja na koje sam kasnio bukvalno po par minuta. Recimo da smo na stanici bili nakon sto su cigani vec stigli ali uopste nisam imao osecaj da se bilo sta dogadja. Cak smo za svaki slucaj prosli kroz onaj podhodnik koji ide ispod stanice a sa druge strane su bili neki plavi vasi gradski busevi [ukoliko me sve one bolesti koje si mi prisio nisu malcice pomutile secanja :zubati ]. Onda smo polako krenuli onim putem kojim su nas panduri vodili ka stadionu do 1987. ali opet nisam imao nikakav osecaj da se tu bilo sta desavalo. Cigani su spominjali neko njihovo divljanje na Trgu Republike ili Bana Jelacica [sjebana sam generacija pa mi ono prvo nekako urezanije u glavi-bez vredjanja, i ulice u Bgu i dallje zovem imenima koja su bila do 91 kao i vecina moje generacije] a nekeko mi to ne ide u glavu jer se obicno ovim putem islo na stadion. Sto je najbolje ovog lika i te ribe sam i video kada smo prilazili stadionu odozdo. Tu je kao bila neka tuca za koju cigani tvrde da su je dobili ali i da su BBB koji su tu bili bas bili klinci tako da nisu bas to puno potencirali pa ako znas nesto o toj tucici ti mi napisi da imam to i iz vaseg ugla. Tada sam vec tu video neke poznate face BBB pa sam rekao drugarima da odemo levo pa da se popnemo do one ulice koja vodi do stadiona i deli stadion i park. Taj sam deo znao jako dobro vitlajuci se par godina sa Petkom i druzinom na tom mestu. Kada smo dosli negde u visini blagajne moglo je da se vidi da su cigani vec na gostujucoj tribini i videli su se oni transparenti. Ono sto je meni bilo cudno i simpaticno je kada sam video da vasi bacaju neke baklje sa ulice na tribinu ali i panduri koji pola toga vec navatavaju. E sada je tu meni najinteresantniji deo, iz pravca Dubrave je isla ekipa BBB a iza se video dim kakav je obicno posle bakljade i slicnih sredstava a oni su kao prepricavali fightic. Mi smo isli svojim putem, kuliras, ne gledas ljude i tada te niko nije ni dozivljavao a obzirom da smo sva trojica bili Grobari i da je jedan od nas bio i Hrvat tako smo i uzivali u spektaklu koji je to zaista i bio. Tu nalecem na iznenadjenje, na raskrsnici koja vodi gore ka Vojnoj bolnici natrcavamo na poznatog cigana koji je tu sam i koji je delovao totalno izgubljeno, kada me je video kao da je dobio 7micu na lotou! Ja sam ga pitao odkud on tu sam a on mi je rekao da su bili u svim ovim prethodnim tucama i da je on tu ostao nekako sam a da su cigani [nekih 100-200] nastavili ka gore a ni on nije imao pojma gde su. Ja sam mu predlozio da odemo u onu kafanu u parku jer nekako je to meni bilo mesto na koje sam bio navikao kada je Zg u pitanju a znali smo da tamo vise nema gostujucih jos od kada smo mi bilu tu godinu dana ranije tj od 1987. vise Beogradska ekipa nije tu usla. Nikako on meni nije stigao da isprica sta je konkretno bilo tu oko raskrsnice za dubravu pa te molim da saznas ili ako znas napises mi da bih znao. Kada smo prilazili ulazu u park videli smo da unutra ima puno pandura ali su unutra bili vecinom roditelji sa decom, secas se da je vreme taj dan zaista bilo prelepo. Kada sam usao unutra imao sam odmah koga da vidim kod kafane, par likova iz Torcide koje sam znao iz vidjenja po Beogradu i Splitu jos od 1982., pandura je bilo puno ali i ovi su odmah poceli da se smeju i jos da imitiraju nas naglasak-'Gde ste bre Grobari?'
Tu smo sa njima stali i nabili se skroz do zida jer nista nije izgledalo da tu moze da se desi, bilo je nesto malo navijaca Dinama i to mislim da su bili iz unutrasnjosti. Panduri su bili ona ekipa sa titovkama sto je kod nas bila kao brigada polukonjica fazon, neki kao extra pubovi [sto je imao priliku da vidi ceo svet samo sat vremena nakon toga] i to mi je bilo malo cudno jer ponavljam tu uopste nije bilo 'ekipe' i taman sto smo razmenili par recenica odozgo iz parka ide ekipa i imaju plave zastave ali vecinom one sto se kupuju na tezgama i ekipa skandira Ja te volim-ja te volim Dinamo ali ja provaljujem da je napred jedan poznat cigan sa Novog Beograda i vicem onako poluglasno cigani. Bili [tako smo zvali vecinu Splicana ako im ne bi pamtili imena] iz Torcide kaze ma jok dinamovci a tada i ovaj cigan provaljuje svoje i najednom menjaju pesmu u Ja te volim Srbijo i tu se zatrcavaju a imali su i neke motke, tu je nastala pometnja, ljudi zblaznuti u parku i odjednom se par njih vec naslo ispred nas ali su provalili svog clana i cuo sam da vicu nasi i nemam pojma da li znas, jer je to sve nekako nakon onog na stadionu ludila zapalo u pecinak, da je cigan [koji je kasnije stradao u ratu] udario pandura stanglom i izbio mu oko?!
Meni nije jasno odakle su cigani usli u park odozgo i kako su u tolikoj grupi uopste nezapazeno prisli ali i sta je konkretno bilo tamo na onoj famoznoj raskrsnici. Jako bih voleo da sve to upakujem u jednu celinu. Imao sam tu srecu da sam bio prisutan na ovaj ili onaj nacin u svim vaznijim neredima pa makar i kao posmatrac kao sto je bio slucaj opisan.
Tu je ovaj cigan koji je bio to relativno kratko vreme sa nama nestao i tek sam ga sledeci put video na nasim lokalnim medjusobnim tucama. Ono sto je bilo na stadionu je glupo i pisati, o tome vec i zidovi govore a u zavisnosti sa koje strane sveta dolazis. Ono sto je cinjenica je da su panduri bili potpuno nespremni i da je samo splet okolnosti sto niko nije stradao. Cinjenica je i da nije bilo dva borna vozila VP JNA i njihovih prasinara a obzirom da sam imao osecaj da je ceo Zagreb krenuo ka jugu spolja, gori u daljini Wartburg za koji sam pre neki dan takodje od torcidasa saznao da je imao BG tablice. Ono sto je meni bilo mucno je opet ono kamenovanje na tribini i bila mi je zaista muka jer je kamenje bukvalno letelo sa svih strana.
Malo sam oduzio sa pisanjem ali treba mladja populacija da zna sta se desavalo na nasoj tadasnjoj zajednickoj sceni jer mogu da budu ponosni na ono sto je nasa scena dala, mi smo bili rame uz rame sa Holandjanima, za korak bolji od Italijana a da ne spominjemo onu boraniju iz istocne Evrope koja je pocela da se kurci tek od 90 i neke. Torcidin djir uz pirotehniku, mi i BBB u slicnom hool fazonu, cigani mesavina zabarskog stila plus neverovatna brojnost i potencijal, Horde koje su pocele da zaista izgledaju i deluju ozbiljno, Manijaci koji su uvek imali dobre likove, Mostarci koji su jedini uz Torcidu dolazili stalno kod nas [to je moje licno vidjenje a i vecine iz moje generacije Grobara jer znam koje dolazio protiv nas], Vinkovcani koji zaista mogu da kazu da su preteca huliganizma-1983. je bilo ludilo tamo kada smo dolazili a steta je sto su tada ostali samo domaci navijaci tj na stadionu Mladosti samo, Rijeka, Osjek, Zenica, Tuzla, Skoplje, Ljubljana, Novi Sad, :zubati kasnije i Banja Luka, poenta da je scena bila jako dobra i da nije bilo rata nagledali bi se mi nemilih scena za izvoz. Izvinjavam se ako sam izostavio neku grupu jer su sve zasluzile da budu spomenute. Ova tema je bila i uvek ce biti interesantna, kako za nas matorce tako i za ove mladje da bar citaju nase dogodovstine kada je sve to bilo nekako drugacije, bilo je dostojanstva i uzajamnog postovanja ali i zestokih obracuna sa minimalnim posledicama.
Pozdrav


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 11 lip 2010, 07:38 
Offline

Pridružen/a: 25 kol 2009, 12:34
Postovi: 3774
kako sam ja te godine tek završavao osnovnu školu ne mogu ti iz vlastitog iskustva pričati o događajima prije utakmice
jer je moj doprinos toga dana bio bacanje kamenja na murju za vrijeme kuršlusa.
bio sam i na terenu i poslije pod jugom pa se dobro sjećam nekih detalja.
o nekim zbivanjima prije tekme ću se ipak više morati raspitati kod malo pouzdanijih jer se te priče mogu rastegnuti na najfantastičnija viđenja od jedne strane na drugu.
istina je da su neki naši pobjegli u jednoj šori pred ciganima ali treba reći i to da se radilo o dečkim od 16-18 godina (neki su još aktivni-thomas bauer npr, tada 18 god i slični ), koji su se precijenili pa napali malo zajebaniju ekipu cigana.
vidiš, sad kad pričaš neke stvari nisi ni svjestan koliko smo bili blizu.
dobro se sjećam detalja ispred sjevara.
koči auto na maksimirskoj, iz auta izlazi lik i baca punu vreću s ceste na tribinu.baklje.
sjećam se da je jedna ispala i jedan lik je pokušava pokupiti s poda ali drot ga uspijeva uloviti, hapse ga a poslije se drot šetkao s bakljom u ruci.
inače, izgorjeli auto nije bio bg nego sk (skoplje)
probili smo vrata ograde od juga koristeći neku prikolicu koja je bila parkirana na parkingu ispred ograde od južne strane kao ovna.
kad smo se probili pred jug, imamo šta vidjeti.
kordon vojne policije jna s psima osigurava južnu tribinu s ciganima.
tu smo stali jer nam nije bilo svejedno ići na jna.sreća za murju jer su se uspjeli konsolidirati pa nas potinuli stotinjak metara nazad.
tu je palo dobro međusobno kamenjarenje, a bilo mi je užasno smiješno gledati pedesetak drotova kako se nabacuje kamenjem ko da su protivnička ekipa. :zubati :zubati .

_________________
Šta je PIČKE? Di vam je ponos kojeg zazivate!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 12 lip 2010, 02:26 
Offline

Pridružen/a: 07 lip 2010, 04:20
Postovi: 52
Gostovanje BBB protiv cigana 1989. vidi se i nas kop a bilo nas je bas dosta. Pojavili su se i snimci vaseg dolaska na youtube pa ako nekog ne mrzi neka stavi
slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 12 lip 2010, 08:27 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 lip 2010, 22:22
Postovi: 216
Lokacija: Široki Brijeg
unchained je napisao/la:
Spominjali ste i rukomet Partizan-Zagreb, evo vam fotka odslikana sa nase strane ako do sada niste imali priliku da vidite
slika



slucajno imam izvjestaj s tekme na kompu :)


boysi u beogradu

Bili smo u Beogradu.
Dogovor je pao prije nekoliko dana, odredili smo mjesto i vrijeme okupljanja, tko je došao-došao je, tko nije nema pojima kaj je propustio.
Dogovor je bio u već dogovoreno vrijeme, na već dogovorenom mjestu, kupujemo karte za vlak i krećemo. Nema alkohola, nema gudre...potrebna nam je čista glava.
Krenuli smo, ne znajući kaj nas očekuje, ekipa koja je krenula je bila spremna na sve.
U Vinkovcima nam nekoliko Ultrasa koje znamo s repke daje još nešto artiljerije koja se buksa po vlaku…
Na grani nas srpski drot pita jel putovanje organizirano ili ne, koji vam je vođa, znači nisu imali pojima da dolazimo iako nas je naša murija već u vlaku proaktala...
Pretpostavljali smo da ni granicu nećemo preći, bilo bi i njima jednostavnije, ali su nas ipak pustili...
Da nas je neko napao na putu do Beograda, ne bi baš dobro prošao, jer smo bili fino nabrijani, a drotovi u vlaku su bili totalno usrani...
Dolazimo u Beograd, na stanici nas čekaju specijalci, jer su im naravno ovi iz vlaka dojavili da dolazimo.
Čim smo sišli s vlaka, zagrmili smo Dinamo Zagreb...kaj ćemo drugo.
Da murije nije bilo, mislim da bi bez beda počistili onaj dio Grobara (a, možda i nekog iz ostalih beogradskih grupa) koji su nas čekali vani.
Pretres na izlasku sa stanice i trpanje u bus 'firme Krstić'.
Fina vožnja kroz grad, iako smo stali skoro na svakom semaforu.
Grad u totalnom kurcu, zmazan, cigana koliko hoćes…vidjeli smo neke zgrade koje im je nato zbombardirao…
Stvarno smo mislili i nadali se da će nam barem bus kojim su nas furali do dvorane kamenovat…ali ništa.
Dolazimo pred dvoranu, onaj dio Grobara koji je bio tamo ne može vjerovat da smo došli.
Malo im mašemo onak da ih pod3456mo, a drotovi nas trpaju u ‘halu’, uz tzv. pretres gdje smo mogli ufurat kaj smo htjeli, ali nitko nije imao ništa, nitko nije htio riskirat nepotrebne pizdarije. Naravno dio nas dio nije uopće pregledan kak spada.
U dvorani smo jedno dvije-tri ćuke prije početka tekme, zajebavamo se, D…… pokušava složit koreografiju od ljudi u obliku slova d, par naših dečkiju nam odlazi po ‘pleskavice s kajmakom’ i po sokove do nekakve pečenjare.
Drotovi manje-više korektni, rekli su da možemo navijat, ali bez provokacija jer će nas izbacit iz dvorane.
Kad se dvorana počela puniti ovi nisu mogli vjerovat da smo fakat došli.
Postavljamo legendarnu zastavu Dinamo sa grbom grada Zagreba, no drotovi privađaju jednog od vlasnika (pogodite kojeg ) u hodnik dvorane jer nije htio predat zastavu na njihovu zamolbu, te mu uz dosta udaraca pendrekom po glavi i u ostale dijelove tijela (tamo gdje najviše boli), hvatanja za grkljan itd… ipak uzimaju dotičnu zastavu, te vele da je kod njih i da ćemo je dobiti na kraju tekme nazad…
Mislili smo svi da će Grobari nekaj konkretnije napravit, da će bolje navijat…ali su nas poprilično razočarali.
Bilo je, naravno hrpe provokacija s njihove strane, pjevanje četničkih pjesama…
Mi smo navijali koliko smo mogli, u trenicima kad su ovi zašutili, glavno da smo se čuli.
Pred kraj prvog poluvremena murjaci vele da izbacimo riječ Dinamo iz repertoara pjesama, jer je to navodno provokacija, al’ ih nismo previše fermali za to…
U drugom poluvremenu panduri su valjda dobili naređenje da nas isfuraju van pet minuta prije kraja tekme, kaj i rade i u tom trenutku se zaletavaju dvojica grobara preko donje tribine i naljeću na dvojicu naših iz ZCB, koji ih lansiraju nazad na dno tribine. Kak su nas isfurali van mi nismo skužili da je i drugi dio Grobara krenuo za nama, al’ nas drotovi trpaju u bus uz dosta naguravanja, vraćaju oduzetu zastavu i pravac željeznička stanica. Na stanici čekamo oko dve i pol ćuke vlak, pretpostavljajući da će doći do barem nekog incidenta, ali se čini da je murija dobila strogu direktivu da nas čuva.
Slušamo priče zapovjednika drotova, rikavamo od smjeha…npr, kad smo ga pitali koja je razlika između njegovih i žandarmerije…odgovor je bio tipa: ‘pa nismo mi i oni isto…nemoj da mešaš žabe i babe’ i slično, rikavali smo…
Na samoj stanici je bilo nešto grobara koji su išli na vlakove, ali je bilo i onih koji su nas snimali. Ulazimo u vlak, dajemo nekaj love njihovom kondukteru iako znamo da nas ne bi izbacio van iz vlaka…frajer si je ziher zaradio još jednu plaću…
Putem nazad kamenovanje, u manje-više svakom mjestu.
U Zemunu nam razbijaju vanjsku šajbu na jednom od kupea, (murija veli, 'ma to neki cigani u ovom rajonu svake sedmice razbijaju i kamenuju vlakove'…sam kaj su ovoga puta imali i šalove oko vrata). U Staroj Pazovi gađaju vlak bakljama i raketama, al’ uglavnom fulavaju. Vlak vozi i dalje, mi se zajebavamo u vlaku, ali na svakoj stanici za svaki slučaj stojimo na vratima.
U Šidu na stanici vlak stoji jedno pol čuke i tu ekipa iz jednog od kupea snima nekog čiču sa violinom na stanici i uz povike ‘daj jednu za dušu’ i slično dotični čiča počne svirat neke ciganske pjesme…u vlaku kaos, trganje od smjeha.
Prelazimo granu, T… iz Vinkovaca nam u Tovarniku fura čevape i vodu (svaka čast), te lagano idemo prema voljenom gradu.
U Zagreb stižemo oko pol 7, par naših koji nisu mogli ići s nama nas čeka na kolodvoru, naravno kao i desetak drotova.
Neki na posao, neki na faks, a neki doma…ali jedno je sigurno, bili smo u Beogradu, pjevali smo svoje pjesme, bilo je čak i nešto šore, previše osiguranja za konkretnije stvari i s naše i s njihove strane, ali sve u svemu to je bilo gostovanje za pamćenje

_________________
slika

Samo jedno ime Široki, samo jednom klubu odani!!!
***Škripari 1996 Široki Brijeg***


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 11 srp 2010, 12:38 
Offline

Pridružen/a: 13 vel 2010, 10:37
Postovi: 391
limach je napisao/la:
unchained je napisao/la:
Spominjali ste i rukomet Partizan-Zagreb, evo vam fotka odslikana sa nase strane ako do sada niste imali priliku da vidite
slika



slucajno imam izvjestaj s tekme na kompu :)


boysi u beogradu

Bili smo u Beogradu.
Dogovor je pao prije nekoliko dana, odredili smo mjesto i vrijeme okupljanja, tko je došao-došao je, tko nije nema pojima kaj je propustio.
Dogovor je bio u već dogovoreno vrijeme, na već dogovorenom mjestu, kupujemo karte za vlak i krećemo. Nema alkohola, nema gudre...potrebna nam je čista glava.
Krenuli smo, ne znajući kaj nas očekuje, ekipa koja je krenula je bila spremna na sve.
U Vinkovcima nam nekoliko Ultrasa koje znamo s repke daje još nešto artiljerije koja se buksa po vlaku…
Na grani nas srpski drot pita jel putovanje organizirano ili ne, koji vam je vođa, znači nisu imali pojima da dolazimo iako nas je naša murija već u vlaku proaktala...
Pretpostavljali smo da ni granicu nećemo preći, bilo bi i njima jednostavnije, ali su nas ipak pustili...
Da nas je neko napao na putu do Beograda, ne bi baš dobro prošao, jer smo bili fino nabrijani, a drotovi u vlaku su bili totalno usrani...
Dolazimo u Beograd, na stanici nas čekaju specijalci, jer su im naravno ovi iz vlaka dojavili da dolazimo.
Čim smo sišli s vlaka, zagrmili smo Dinamo Zagreb...kaj ćemo drugo.
Da murije nije bilo, mislim da bi bez beda počistili onaj dio Grobara (a, možda i nekog iz ostalih beogradskih grupa) koji su nas čekali vani.
Pretres na izlasku sa stanice i trpanje u bus 'firme Krstić'.
Fina vožnja kroz grad, iako smo stali skoro na svakom semaforu.
Grad u totalnom kurcu, zmazan, cigana koliko hoćes…vidjeli smo neke zgrade koje im je nato zbombardirao…
Stvarno smo mislili i nadali se da će nam barem bus kojim su nas furali do dvorane kamenovat…ali ništa.
Dolazimo pred dvoranu, onaj dio Grobara koji je bio tamo ne može vjerovat da smo došli.
Malo im mašemo onak da ih pod3456mo, a drotovi nas trpaju u ‘halu’, uz tzv. pretres gdje smo mogli ufurat kaj smo htjeli, ali nitko nije imao ništa, nitko nije htio riskirat nepotrebne pizdarije. Naravno dio nas dio nije uopće pregledan kak spada.
U dvorani smo jedno dvije-tri ćuke prije početka tekme, zajebavamo se, D…… pokušava složit koreografiju od ljudi u obliku slova d, par naših dečkiju nam odlazi po ‘pleskavice s kajmakom’ i po sokove do nekakve pečenjare.
Drotovi manje-više korektni, rekli su da možemo navijat, ali bez provokacija jer će nas izbacit iz dvorane.
Kad se dvorana počela puniti ovi nisu mogli vjerovat da smo fakat došli.
Postavljamo legendarnu zastavu Dinamo sa grbom grada Zagreba, no drotovi privađaju jednog od vlasnika (pogodite kojeg ) u hodnik dvorane jer nije htio predat zastavu na njihovu zamolbu, te mu uz dosta udaraca pendrekom po glavi i u ostale dijelove tijela (tamo gdje najviše boli), hvatanja za grkljan itd… ipak uzimaju dotičnu zastavu, te vele da je kod njih i da ćemo je dobiti na kraju tekme nazad…
Mislili smo svi da će Grobari nekaj konkretnije napravit, da će bolje navijat…ali su nas poprilično razočarali.
Bilo je, naravno hrpe provokacija s njihove strane, pjevanje četničkih pjesama…
Mi smo navijali koliko smo mogli, u trenicima kad su ovi zašutili, glavno da smo se čuli.
Pred kraj prvog poluvremena murjaci vele da izbacimo riječ Dinamo iz repertoara pjesama, jer je to navodno provokacija, al’ ih nismo previše fermali za to…
U drugom poluvremenu panduri su valjda dobili naređenje da nas isfuraju van pet minuta prije kraja tekme, kaj i rade i u tom trenutku se zaletavaju dvojica grobara preko donje tribine i naljeću na dvojicu naših iz ZCB, koji ih lansiraju nazad na dno tribine. Kak su nas isfurali van mi nismo skužili da je i drugi dio Grobara krenuo za nama, al’ nas drotovi trpaju u bus uz dosta naguravanja, vraćaju oduzetu zastavu i pravac željeznička stanica. Na stanici čekamo oko dve i pol ćuke vlak, pretpostavljajući da će doći do barem nekog incidenta, ali se čini da je murija dobila strogu direktivu da nas čuva.
Slušamo priče zapovjednika drotova, rikavamo od smjeha…npr, kad smo ga pitali koja je razlika između njegovih i žandarmerije…odgovor je bio tipa: ‘pa nismo mi i oni isto…nemoj da mešaš žabe i babe’ i slično, rikavali smo…
Na samoj stanici je bilo nešto grobara koji su išli na vlakove, ali je bilo i onih koji su nas snimali. Ulazimo u vlak, dajemo nekaj love njihovom kondukteru iako znamo da nas ne bi izbacio van iz vlaka…frajer si je ziher zaradio još jednu plaću…
Putem nazad kamenovanje, u manje-više svakom mjestu.
U Zemunu nam razbijaju vanjsku šajbu na jednom od kupea, (murija veli, 'ma to neki cigani u ovom rajonu svake sedmice razbijaju i kamenuju vlakove'…sam kaj su ovoga puta imali i šalove oko vrata). U Staroj Pazovi gađaju vlak bakljama i raketama, al’ uglavnom fulavaju. Vlak vozi i dalje, mi se zajebavamo u vlaku, ali na svakoj stanici za svaki slučaj stojimo na vratima.
U Šidu na stanici vlak stoji jedno pol čuke i tu ekipa iz jednog od kupea snima nekog čiču sa violinom na stanici i uz povike ‘daj jednu za dušu’ i slično dotični čiča počne svirat neke ciganske pjesme…u vlaku kaos, trganje od smjeha.
Prelazimo granu, T… iz Vinkovaca nam u Tovarniku fura čevape i vodu (svaka čast), te lagano idemo prema voljenom gradu.
U Zagreb stižemo oko pol 7, par naših koji nisu mogli ići s nama nas čeka na kolodvoru, naravno kao i desetak drotova.
Neki na posao, neki na faks, a neki doma…ali jedno je sigurno, bili smo u Beogradu, pjevali smo svoje pjesme, bilo je čak i nešto šore, previše osiguranja za konkretnije stvari i s naše i s njihove strane, ali sve u svemu to je bilo gostovanje za pamćenje

Imaju i grupne fotke sa kolodvora, zanimljiva ekipa je to odradila!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 12 srp 2010, 15:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 11 lip 2010, 22:22
Postovi: 216
Lokacija: Široki Brijeg
sigurno, trebalo je za to petlje :)

_________________
slika

Samo jedno ime Široki, samo jednom klubu odani!!!
***Škripari 1996 Široki Brijeg***


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 12 srp 2010, 21:46 
Offline

Pridružen/a: 13 vel 2010, 10:37
Postovi: 391
Ma mislio sam na ekipu koja nije imala puno veze s nekadašnjim Badelom , a otišla je gore i odradila to pošteno.

slika

Uploaded with ImageShack.us


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 28 srp 2010, 15:51 
Offline

Pridružen/a: 18 svi 2009, 00:06
Postovi: 552
ključ u bravu! je napisao/la:
Ma mislio sam na ekipu koja nije imala puno veze s nekadašnjim Badelom , a otišla je gore i odradila to pošteno.

slika

Uploaded with ImageShack.us


??..ne mozes tako geenralizirati..bilo je ljudi koji su isli i sa badelom 90-tih..bilo je i onih koji su birali split prije gostovanja po europi sa badelom..bilo je imladjih koji tada uopce nisu isli..
imam ja negdje bolje fotke,al mi tlaka stavljati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 28 srp 2010, 16:00 
Offline

Pridružen/a: 18 svi 2009, 00:06
Postovi: 552
caporegime je napisao/la:
kako sam ja te godine tek završavao osnovnu školu ne mogu ti iz vlastitog iskustva pričati o događajima prije utakmice
jer je moj doprinos toga dana bio bacanje kamenja na murju za vrijeme kuršlusa.
bio sam i na terenu i poslije pod jugom pa se dobro sjećam nekih detalja.
o nekim zbivanjima prije tekme ću se ipak više morati raspitati kod malo pouzdanijih jer se te priče mogu rastegnuti na najfantastičnija viđenja od jedne strane na drugu.
istina je da su neki naši pobjegli u jednoj šori pred ciganima ali treba reći i to da se radilo o dečkim od 16-18 godina (neki su još aktivni-thomas bauer npr, tada 18 god i slični ), koji su se precijenili pa napali malo zajebaniju ekipu cigana.
vidiš, sad kad pričaš neke stvari nisi ni svjestan koliko smo bili blizu.
dobro se sjećam detalja ispred sjevara.
koči auto na maksimirskoj, iz auta izlazi lik i baca punu vreću s ceste na tribinu.baklje.
sjećam se da je jedna ispala i jedan lik je pokušava pokupiti s poda ali drot ga uspijeva uloviti, hapse ga a poslije se drot šetkao s bakljom u ruci.
inače, izgorjeli auto nije bio bg nego sk (skoplje)
probili smo vrata ograde od juga koristeći neku prikolicu koja je bila parkirana na parkingu ispred ograde od južne strane kao ovna.
kad smo se probili pred jug, imamo šta vidjeti.
kordon vojne policije jna s psima osigurava južnu tribinu s ciganima.
tu smo stali jer nam nije bilo svejedno ići na jna.sreća za murju jer su se uspjeli konsolidirati pa nas potinuli stotinjak metara nazad.
tu je palo dobro međusobno kamenjarenje, a bilo mi je užasno smiješno gledati pedesetak drotova kako se nabacuje kamenjem ko da su protivnička ekipa. :zubati :zubati .


bilo je tu puno mitova i gluposti nadrobljenih..o ugovorenoj tuci z iz devisla i naseg m..
inace steta,al jebena steta sto tada zg 80 nisu ostali na jugu,a imali su karte..znam da Z. pricao kako su u doslovno zadnjem trenu odlucili otici na sjever..tko zna kakava je to bila ekipa,zna i da bi drukcije izgledao jug toga dana.
no medjutim,posto je to sto bi bilo kad bi bilo,necu o tome..


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 17 kol 2010, 11:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 20 srp 2010, 11:58
Postovi: 8
slika

Uploaded with ImageShack.us
slika
slika

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.usslika

Uploaded with ImageShack.us
slika
slika

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
slika

slika

Uploaded with ImageShack.us
Uploaded with ImageShack.us

_________________
Biti srcem vezan, u tom leži snaga!?


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Navijački mitovi ex Yu scene
PostPostano: 18 ruj 2010, 06:36 
Offline

Pridružen/a: 18 ruj 2010, 06:16
Postovi: 6
Starfucker226 je napisao/la:
Ma kad je bio u goroj situaciji? Najlošiji plasman Partizana na kraju sezone od raspada Jugoslavije bilo je treće mjesto, Hajduk je danas sedmi, većinu sezone bio je još gori. Svejedno Torcida ima dobru brojnost, Grobarima se kad je Partizan bio malo slabiji nije dalo na stadion, pa su odabrali bojkot kao opravdanje :zubati


To je cinjenica da je Hajduk mali klub a Partizan veliki. Uostalom, uporedi ova dva kluba, i danas a i pre 50 godina...

A posto vidim da ne znas, Partizan je bio u velikoj krizi 2005. i tada je bio bojkot, niko na DOMACIM utakmicama nije dolazio na Jug, gostovanja su bila puna a ne kao sto govori onaj saban iz Zagreba da nas nigde nema na gostovanjima...Taj bojkot je bio zbog Zeke i Bjeke jer su klub doveli na niske grane i pokrali para i para...U zadnjoj sezoni bojkota smo u zadnjem kolu sacuvali drugo mesto ispred Vojvodine i tada je zvanicno prekinut bojkot i bio je pun Jug.

Danas na Jugu prosecno ima oko 2500 ljudi u kopu na svakoj utakmici, gostovanja se takodje odlicno odradjuju, dok se kod vas u Zagrebu i Splitu a pogotovo u Zagrebu na onom ruglu od stadiona skupi jedva 1000 ljudi na sve 4 tribine zajedno...

dudu je napisao/la:
svaka čast Grobarima, postali su košarkaški navijači, više ih nitko ne doživljava ozbiljno. nogometni navijači na košarkaškim utakmicama su pojam koji je poznat samo Srbima i Grcima.


Partizan i Zvezda su SPORTSKA DRUSTVA, institucije, to su velika imena svetskog i evropskog sporta, nisu samo fudbalski klubovi kao pojedinci...A mi svoje klubove pratimo u svakom sportu sto vi na vasu zalost nemate priliku. Tako da mozete samo da nam se divite. Kecman 006! Siluj i dominiraj!

Tulkas je napisao/la:
Tornado su iskljucivo kosarkaski navijaci koji ponekad posjecuju nogomet..
Da Partizan oslabi u kosarci ne bi bilo ni 10% sadasnjih navijaca u sali. Inace u ex YU na kosarku prelaze oni navijaci koji oslabe u nogometu. Kod Grka to nije slucaj.. Realka, nemoj o navijanju, molim te.. Idi pricaj o depiliranju, heklanju, tracaj , ganjaj modne trendove a ne ovuda pricat o navijanju ljudima koji vise od 20 godina hodaju po stadionima


Partizanu je ove sezone otisao Dusko Vujosevic, ikona kluba ali videcemo da li biti kako ti kazes. Samo nisam shvatio ovaj drugi deo poruke, hoces da kazes da je Partizan kao fudbalski klub oslabio ili Grobari kao fudbalski navijaci? Tu si se negde debelo zajebao...


I jos nesto, mnogo dizete u nebesa BBB ali oni su po meni jedna obicna nula. Brojnost 0, navijanje 0! A kad vec kenjate o Grobarima, trebali bi da znate da su prethodne godine bile najteze za Grobarstvo, bili smo blizu dna ali smo se vratili jaci nego ikad. Ovom danasnjem Jugu ne mogu da pariraju ni BBB a ni Torcida! A u bivsoj drzavi se znalo "ko kosi a ko vodu nosi". Ni Hajduk ni Dinamo nisu ni blizu bili Partizanu i Zvezdi, a i danas je isto. Tako da uzivajte gledajuci Partizan u Ligi Sampiona, i nek vas malo manje tresu ti kompleksi od Srba.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 741 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 30  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO