HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 19:22.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 678 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 14 vel 2018, 15:28 
Online

Pridružen/a: 16 ožu 2010, 21:38
Postovi: 4367
Cim je Cakara preuzeo kormilo odma ide na bolje ;)


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 14 vel 2018, 16:40 
Offline

Pridružen/a: 03 sij 2012, 23:08
Postovi: 4974
samo jako cakara, malo vas je ostalo al taj jedan hrvatski vlašićki gorštak sa 1500 mnv se broji ko 10 ljudi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 19 vel 2018, 11:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
uzorak je mal, pa se desava da rast ili pad bude 200-300 % :D

u nas kad se desi neki pomak, relativno to i ne zvuci nesto, al apsolutno itekako :D

Jucer je u Daruvaru u župnoj crkvi Presvetog trojstva slavljena sveta misa za Pougarce predvođena našim pougarskim ujakom fra Jurom Tokalić, župnikom u župama Vrbanjci i Sokoline, Kotor Varoš.

Nakon mise u pastoralnom centru nastavilo se druženje raseljenih Pougaraca.

Evo i mene u narodnoj nosnji :D

Privitak:
28167427_1569035106499623_5792280169145111266_n.jpg
28167427_1569035106499623_5792280169145111266_n.jpg [ 113.4 KiB | Pogledano 8562 put/a. ]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 20 ožu 2018, 08:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
vec negdje peti intervju, hmm

http://karike.ba/najmladi-nacelnik-u-bi ... pobijedio/

Kasumovic mozda nije imo toliko xD


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 20 ožu 2018, 14:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Približno smo prebrojali djecu Pougaraca koji žive na prostoru općine Jajce, smještenih u 52 obitelji. Brojali smo samo one kojima je barem otac Pougarac, dok je u većini slučajeva oboje roditelja rodom iz Pougarja. Sigurno smo neke ispustili...

Broj je skorom 3 puta veći od djece koja žive u Pougarju

Pougarska djeca broje cca 5% od hrvatskog broja djece na općini Jajce

Puno dice u obiteljima je punoljetno, pa onda samo ovaj prosjek od 2 po djetetu...moje npr. u opcini sve imaju po troje dice osim jedne sto ima dvoje

Privitak:
Screen Shot 03-20-18 at 01.17 PM.PNG
Screen Shot 03-20-18 at 01.17 PM.PNG [ 35.05 KiB | Pogledano 8422 put/a. ]


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 26 ožu 2018, 12:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
u cevrtak su nam bili novinari N1

http://ba.n1info.com/a250667/Vijesti/Vi ... ijeta.html


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 17 tra 2018, 18:12 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Danas bila tema na Saboru Županije Središnje Bosne. Zastupnik Ljupko Sučić pokrenuo to pitanje

https://artinfo.ba/index.php/lokalne-ar ... ike-srpske


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 03 lip 2018, 18:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 18 lis 2016, 06:43
Postovi: 882
Lokacija: Zadar / Bihac
Cakara, jesi ziv?

Kako komentiras podatak FZSa za Pougarje 2017.:

B 1/0
H 5/13

Je li ovo realno i je li ovaj 1B fiktivan odnosno zivi li (on i roditelji) na podrucju tvoje opcine?

Ako ti neces znati ne znam tko hoce. Meni ovo pari na one Usorske, Neumske i Ravne padobrance, sto veze sa stvarnim stanjem stvari nemaju.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 05 lip 2018, 13:41 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
I sto je s hidroelektranama na prostoru ove opcine.

To bi donijelo 20-ak vrhunskih radnih mjesta, neka i za strucnjake koji bi dosli sa strane, a vjerojatno bi i udvostrucilo ili utrostrucilo opcinski budzet.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 11 lip 2018, 08:38 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
https://sportsport.ba/fudbal/fudbaler-p ... pid/279090

"Martićevi roditelji su inače iz Jajca, odakle su tokom ratnih dešavanja u našoj zemlji otišli u Austriju, gdje je ovaj fudbaler i rođen."


Kad je neko dobar od Pougaraca, onda je iz Jajca, a kad nevalja, onda mu se zna selo, zaseok, kuca, familija, sve xD

Od pougarski nogometasa mogla bi se napravit klub koji bi se sigurno odrzo u Premjer ligi BiH


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 11 lip 2018, 08:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
pravnik95 je napisao/la:
Cakara, jesi ziv?

Kako komentiras podatak FZSa za Pougarje 2017.:

B 1/0
H 5/13

Je li ovo realno i je li ovaj 1B fiktivan odnosno zivi li (on i roditelji) na podrucju tvoje opcine?

Ako ti neces znati ne znam tko hoce. Meni ovo pari na one Usorske, Neumske i Ravne padobrance, sto veze sa stvarnim stanjem stvari nemaju.


to nije istina i ne znam odakle im to...sto se tice Srba ili Bosnjaka, niti jedan ne zivi ni stalno ni povremeno na prostoru nase opcine...Bosnjaci posjeduju mozda par komada zemlje u rubnim djelovima opcine

dok pougarski, hrvatski kuca ima i na opcini Skender Vakuf, opcini Jajce, a pogotovo opcini Travnik (prijeratnih blizu 40 kuca)...sto se tice zemlje, jos 10% od velicine nase opcine, nalazi se u navedenim opcinama a da su Pougarci, Hrvati stoljetni vlasnici...granice opcine Dobretici utvrdjene su 1883. godine prilikom uspostave gruntovnice i one se ne minjaju


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 11 lip 2018, 08:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Robbie MO je napisao/la:
I sto je s hidroelektranama na prostoru ove opcine.

To bi donijelo 20-ak vrhunskih radnih mjesta, neka i za strucnjake koji bi dosli sa strane, a vjerojatno bi i udvostrucilo ili utrostrucilo opcinski budzet.


imaju dvije protocne....Republika Srpska izdala sve dozvole i protiv njih sada spremamo tuzbu

opcina Dobretici za jednu protocnu izdaje dozvole uzvodno na Ugru, snage 0,9 MW..od nje bi mozda imali fajde 10-20 tisuca KM...za nas puno :)

u kanjonu Ugra od 70-ih godina u planu su brane i potapanje....to bi bio poso kad bi se uradilo...nasi bi vlastiti prihodi mozda narasli i 3-4 puta


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 11 lip 2018, 13:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
cakara je napisao/la:
Robbie MO je napisao/la:
I sto je s hidroelektranama na prostoru ove opcine.

To bi donijelo 20-ak vrhunskih radnih mjesta, neka i za strucnjake koji bi dosli sa strane, a vjerojatno bi i udvostrucilo ili utrostrucilo opcinski budzet.


imaju dvije protocne....Republika Srpska izdala sve dozvole i protiv njih sada spremamo tuzbu

opcina Dobretici za jednu protocnu izdaje dozvole uzvodno na Ugru, snage 0,9 MW..od nje bi mozda imali fajde 10-20 tisuca KM...za nas puno :)

u kanjonu Ugra od 70-ih godina u planu su brane i potapanje....to bi bio poso kad bi se uradilo...nasi bi vlastiti prihodi mozda narasli i 3-4 puta


Zbog cega tuzite? Zar nisu oni nizvodno?

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 11 lip 2018, 20:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
tuzimo zato sto je rijeka Ugar granicna rijeka izmedju opcina Knezevo i Dobretici i samim time zajednicki resurs...Knezevo od tih centrala godinama dobiva vise od 100 tisuca KM, na razini godine dok Dobretici dobiju ŠIPAK

pokusavo sam ja nesto mirnim putem....sve se svodilo na neka nadanja, obecanja, odnosno lazi....zadnji sastanak mi cojek vice, kao oni nisu znali da je to entitetska linija inace nebi radili to sto su radili....reko nasa dica u 5. razredu to znaju :)7

imaju dvije izgradjene i ta nova sto se gradi ona je prije njih, uzbrdo ili uzvodno.....uvodno ili nizdvodno relativan je pojam, sve zavisi gdje apsolutna, polazna tocka :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 11 lip 2018, 21:00 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
Pa ako njihove akumulacije prodiru u vasu općinu i potapaju i 1cm2 zemljišta svakako možete tužiti i vjerojatno će te dobiti.

Ako oni nešto prave s vodom koja je vec otišla (otekla) iz vaše općine, znaci ne na tom dijelu gdje je Ugar granica nego na dijelu koji ne dotiče Dobretice, ne vidim kako možete dobiti tužbu.

Ako je situacija kompleksnija, tipa da Ugar teče kroz RS i da tu naprave hidroelektranu, zatim Ugar ulazi u vasu općinu, zatim izlazi, to je vec za natezanje na sudu. :zubati

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 12 lip 2018, 07:14 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Nije u pitanju akumulacija nego protocna centrala, znaci centrala u cijevima fi 150-200 cm

cijevi idu s desne strane Ugra, njihove strane...strojarnica je isto s desne strane, njihove...vodozahvat je zajednicki, na obe strane

ja sam njima viko, ostavite nase pola vode iz Ugra nek tece bezveze, necemom vas dirat, al ono uzelo sve, od Ugra napravilo plićak

problem je sto je RS izdala sve dozvole, a za njih nije bila nadlezna...nego je nadlezna drzava BiH posto je Ugar etitetska rijeka...prekoracenje ovlasti

jos jedna caka, vrlo bitna sto nama ide u korist je Dejton...Ugar nije granica, granica su kote, koje setaju s jedne na drugu stranu Ugra...po tom obe strojarnice su F BiH odnosno opcina Dobretici i to ce biti nas argument

Jajce je na osnovnu Dejtona 2009. tuzila Elektroprivredu RS i lani su dobili sud jer 5-10% potopljenog zemljista se nalazi u jajackoj opcini, za centralu Bocac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 12 lip 2018, 13:18 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 10:29
Postovi: 68204
Lokacija: hrvatsko-bošnjačka Federacija
cakara je napisao/la:
Nije u pitanju akumulacija nego protocna centrala, znaci centrala u cijevima fi 150-200 cm

cijevi idu s desne strane Ugra, njihove strane...strojarnica je isto s desne strane, njihove...vodozahvat je zajednicki, na obe strane

ja sam njima viko, ostavite nase pola vode iz Ugra nek tece bezveze, necemom vas dirat, al ono uzelo sve, od Ugra napravilo plićak

problem je sto je RS izdala sve dozvole, a za njih nije bila nadlezna...nego je nadlezna drzava BiH posto je Ugar etitetska rijeka...prekoracenje ovlasti

jos jedna caka, vrlo bitna sto nama ide u korist je Dejton...Ugar nije granica, granica su kote, koje setaju s jedne na drugu stranu Ugra...po tom obe strojarnice su F BiH odnosno opcina Dobretici i to ce biti nas argument

Jajce je na osnovnu Dejtona 2009. tuzila Elektroprivredu RS i lani su dobili sud jer 5-10% potopljenog zemljista se nalazi u jajackoj opcini, za centralu Bocac


Odlicno, onda bi trebali tuzbu dobiti. Neka elektranu "legaliziraju", a vama daju pola prihoda koji pripadaju opcinama.
Problem je po kojem entitetskom zakonu placati naknadu? Ili neka nekako "podijele megavate".

Ako mozete dokazati da je to vas teritorij, onda mozete traziti i 100%. Nabavite dobrog odvjetnika, jer mozete dobiti dobre dugorocne pare koje ce se vjecno uplacivati u proracun opcine.

_________________
Hoće li Musk uključiti Starlink Bošnjacima? .
Vojni proračun Bošnji manji je od proračuna Dinama

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIooooooooooo


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 14 lip 2018, 19:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
https://www.facebook.com/pg/Pougarci-i- ... 3609721599

Jučer, na blagdan svetoga Ante održava je svečana sjednica Općinskog vijeća Općine Dobretići

velika je delagacija pohodila Dobretice, nismo zaboravljeni :herceg_bosna

uvece dva ministra i ministrica, Katica Cerkez, Jozo Budes, Nikola Grubesic

po danu, predstavnici gradova i opcina, Varesa, Kiseljaka, Travnika, Jajca, Daruvara, Pakaraca, Koncanice, Gornjih Bogicevaca....pomocnik ministra u HR Vladi Davor Huska, generalni konzul RH u Banja Luci Zlatko Kramaric, zupanijski saborski zastupnici Ljupko Sucic i Anto Lozancic, predsjedateljica Doma naroda Lidija Bradara

potpisana povelja prijateljstva sa opcinom Koncanica na celu sa nacelnikom Zlatkom Bakunicem

dodjeljena javna priznanja, gos Vladi Pandzicu, povelja pocasni gradjanin opcine za zasluge u Domovinskom ratu i plaketa opcine gos Dragan Covic za zasluge prilikom asfaltiranja regionalnog puta prema Jajcu

eto toliko od nas, za vas


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 24 ruj 2018, 07:33 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
Koliki je proračun općine (mislim na prihode +primitke, ali bez primitaka od financiranja)?

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 03 lis 2018, 10:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
vlastiti prihodi opcine Dobretici su oko 250 tisuca maraka....nama da je jedna dobra koncesija, kao sto su vjetroparkovi sto su u planu, za koje su izdate koncesije, mi bi bili samoodrzivi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 07 sij 2019, 16:16 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 21:11
Postovi: 23208
Lokacija: Multietnička federalna jedinica sa hrvatskom većinom
@cakara - moj duboki naklon.

https://www.dnevnik.ba/vijesti/nacelnik ... -glasovima

:yes :smajl007 :thumbup

_________________
Safe European Home


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 07 sij 2019, 16:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
Bravo Čakara!

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 21 sij 2019, 09:37 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 04 lis 2009, 20:15
Postovi: 914
Lokacija: Dobretići
Od toliko hrvatski nacelnika, kako bas ja prvi hehe


jest se digla buka, kao da sam Hrvatsku do Drine trazio :zastava_Hrvata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 21 sij 2019, 09:42 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
cakara je napisao/la:
Od toliko hrvatski nacelnika, kako bas ja prvi hehe


jest se digla buka, kao da sam Hrvatsku do Drine trazio :zastava_Hrvata


Hrvatska do Ugra! :zubati

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Pougarje
PostPostano: 03 ruj 2019, 09:44 
Offline

Pridružen/a: 08 pro 2017, 21:27
Postovi: 6274
Čitajući ovu temu par stranica unazad ,dođe mi da se preselim u Pougarje :D
Gospodine Čakara mislim da bi pored proizvodnje sira mogli ici i na ovo jer nema nekog posla a zarada je pristojna...

https://www.youtube.com/watch?v=Ib2JhVw_w0k
Znači raspitat se za europkse fondove jer sam čuo kako se dosta toga može financirat od njih...

Također bi mogao nagovorit neke vaše bogalje da otvore tvornicu peleta gore jer isti trenutno ima odličnu cijenu a trziste osigurano kako u bih tako i izvozom u italiju.Kad se isplati nama u Širokom koji nema šume,zamisli kako bi bilo gore kod vas...

_________________
"Sretni robovi su najljuci neprijatelji slobode" !!!


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 678 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 19 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO