HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 09:59.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 298 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Dan kad su vojnici sa šahovnicom pobili cijelo selo
PostPostano: 18 tra 2010, 11:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
oliver je napisao/la:
pjosip je napisao/la:
Prema odluci haskog suda Ahmici su bili legitiman vojni cilj.

Zna se vojna procedura kako se ulazi u sve objekte. Grubo zvuci ali vojnik mora prije svega misliti na svoj zivot. On ne zna tko se nalazi unutra. Kad ulazi u neku kucu - prvo bomba unutra pa se ulazi sa rafalom.

To je tako sa legitimnim vojnim ciljevima. Za razliku od Grabovice koja se nalazi na drugoj strani Neretve, nikakve obrane i jos je hABiH boravila u selu 2 dana prije nego su odlucili da bi ipak mogli pobiti te seljake.


Prema odluci suda u Haagu i Bosni i Hercegovini gdje je cak jedan od krvnika i priznao svoje zlocine tu se dogodio ratni zlocin i masakar nad civilima.
Zna se vojna procedura a zna se i kada se pobiju civili metkom u potiljak, zapale zivi ili djeca pobiju skupa sa roditeljima.
Ja Grabovicu nisam ni negirao a nisam je ni opravdavao za razliku od velikih i pravih Hrvata koji u svome negiranju zlocina u Ahmicima negíraju i Ovcaru, Markale, Krizancevo selo itd.

Sto si zapeo za ovcaru, kada od vojnika tamo su bar 20% muslimana bili u tim formacijama, jer si to zaboravio? Ajde na islam bosnu, pa tamo alacite, i tjesite se oko tih vasih 23%. A nisu vam bili problem vojnici sa sahovnicama, kada su vam deblokirali Bihac, i kada je tamo narod, zahvaljujuci, gotovini i ostalima, poceo jest pravu hranu, umjesto trave. :hajduk1

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan kad su vojnici sa šahovnicom pobili cijelo selo
PostPostano: 18 tra 2010, 12:04 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
oliver je napisao/la:
pjosip je napisao/la:
Prema odluci haskog suda Ahmici su bili legitiman vojni cilj.

Zna se vojna procedura kako se ulazi u sve objekte. Grubo zvuci ali vojnik mora prije svega misliti na svoj zivot. On ne zna tko se nalazi unutra. Kad ulazi u neku kucu - prvo bomba unutra pa se ulazi sa rafalom.

To je tako sa legitimnim vojnim ciljevima. Za razliku od Grabovice koja se nalazi na drugoj strani Neretve, nikakve obrane i jos je hABiH boravila u selu 2 dana prije nego su odlucili da bi ipak mogli pobiti te seljake.


Prema odluci suda u Haagu i Bosni i Hercegovini gdje je cak jedan od krvnika i priznao svoje zlocine tu se dogodio ratni zlocin i masakar nad civilima.


Tko je i sta je tocno priznao?

Ne znam, mozda se covjek isao nagoditi.

Metak u potiljak nije vojnicki opravdan no s obzirom kakve su sve lazi bile prisutne u ovom ratu, pitam se i da li je to istina :neznam

Citat:
Zna se vojna procedura a zna se i kada se pobiju civili metkom u potiljak, zapale zivi ili djeca pobiju skupa sa roditeljima.


Dvije stvari:

Kako su bili zapaljeni, da li pozar buknuo od granatiranja?
Zapaliti mrtva tijela nije zlocin. To se radi i dan danas. Tijela trunu.


Citat:
Ja Grabovicu nisam ni negirao a nisam je ni opravdavao za razliku od velikih i pravih Hrvata koji u svome negiranju zlocina u Ahmicima negíraju i Ovcaru, Markale, Krizancevo selo itd.



Ne negiram niti ja, no s obzirom da se radilo o legitimnom vojnom cilju- civile nikako nije trebalo ostaviti tamo. Da je Muslimanima stvarno stalo do svojih ljudi a ne da ih ovako koriste za propagandne ucinke onda bi na odgovornost pozvali i onoga tko je civile ostavio u selu kad se znalo da ce HVO napasti.

To selo je navodno lezalo na cesti Vitez-Busovača i HVO je htio njime ovladati.


Da je netko u Hrvatskoj od HV tako ostavio civile i nije ih evakuirao možeš biti siguran da bi odgovarao.

Ali Hrvatska je Hrvatska a hABiH je tu gdje je i na kraju od pobijenih ljudi bilježe samo propagadne učinke a nikad se nitko nije upitao, ako je već nekome stalo do ljudi - zašto ih nisu izvukli?

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan kad su vojnici sa šahovnicom pobili cijelo selo
PostPostano: 18 tra 2010, 14:19 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
U tom selu je bilo preko 50 vojnika Abih,imenom i prezimenom navedeni u dnevniku zapovjednika Ahmića.

Noć prije napada bili su upozoreni od strane svoje komande iz Viteza,zbog čega su podigli borbenu spremnost na 1.stupanj...

Mape sa ucrtanim linijama obrane,rezervnim položajima...Radio stanica RUP-12.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan kad su vojnici sa šahovnicom pobili cijelo selo
PostPostano: 18 tra 2010, 14:51 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
Mar-kan je napisao/la:
U tom selu je bilo preko 50 vojnika Abih,imenom i prezimenom navedeni u dnevniku zapovjednika Ahmića.

Noć prije napada bili su upozoreni od strane svoje komande iz Viteza,zbog čega su podigli borbenu spremnost na 1.stupanj...

Mape sa ucrtanim linijama obrane,rezervnim položajima...Radio stanica RUP-12.




Dakle, miješano vojnici i civili. Za nijednu kuću ne znaš šta možeš očekivati...

Po svim pravilima vojne službe vojnik ulazi u kuću tako što prvo baca bombu a nakon toga upada sa rafalom.

Mislim da je svima jasno da je odgovorniji onaj koji je civile ostavio u selu.


Poznavajući "dobre Bošnjane" taj je još odlikovan a koga briga za ljude...

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan kad su vojnici sa šahovnicom pobili cijelo selo
PostPostano: 18 tra 2010, 19:27 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2009, 13:17
Postovi: 322
Mar-kan je napisao/la:
U tom selu je bilo preko 50 vojnika Abih,imenom i prezimenom navedeni u dnevniku zapovjednika Ahmića.

Noć prije napada bili su upozoreni od strane svoje komande iz Viteza,zbog čega su podigli borbenu spremnost na 1.stupanj...

Mape sa ucrtanim linijama obrane,rezervnim položajima...Radio stanica RUP-12.


@markan, totem i ostali pravi Hrvati


Da li i Sabahudina i Hajriju brojite u tih 50 vojnika ili mozda samo Alisu , Adnana i Melisu :HercegBosanac

Svako vase opravdanje i negiranje zlocina pokazuje na kakve niske grane ste spremni da se spustite i samo tako nastavite. Sa svojim negiranjem zlocina u Ahmicima negirate sa istim takvim argumentima i zlocine na Ovcari, Markalama i Krizancevu selu pa nastavite sa negiranjem DOKAZANIH zlocina vi pravi Hrvati i ponos tzv HB :HVO

Citat:
Prisjećajući se 16. travnja, koji je te tragične 1993. godine padao na petak, kao što pada i danas, Dežulović započinje tekst iskazom jednoga od dvoje preživjele djece iz obitelji Zec iz Ahmića gdje opisuju što se dogodilo rije točno 17 godina:

- Adnane, tko je tada živio u vašoj obiteljskoj kući?

- Otac Sabahudin, on je bio 37 godina star, majka Hajrija, koja je imala 40, sestra Alisa od 11 godina i druga sestra Melisa, ona je imala šest godina. Meni je tada bilo trinaest.

- U četvrtak, 15. aprila navečer, svi ste bili kod kuće?

- Da, zaspali smo oko deset sati. Ja sam spavao u svojoj sobi, sestre u svojoj, a roditelji u trećoj sobi.

- Adnane, hoćeš li, molim te, ispričati ovom sudu što se dogodilo sutradan, u petak, 16. aprila?

- Rano ujutro, oko pet sati, otac i majka su utrčali u naše sobe i probudili nas vičući da se brzo obučemo i bježimo, jer kuća gori. Vani su se čule detonacije i pucnjava. Roditelji i sestre su bježali prema Nurijinoj kući, a ja malo niže. Negdje kraj Zahirove kuće zaustavio me neki vojnik, lice mu je bilo obojano u crno, i pitao: "Gdje ćeš ti, mali?" Vidio sam da Zahir leži na tlu do njega, rekao sam da se puca, da bježim, a on je rekao: "Bježi, bježi!" Nastavio sam trčati, a onda me zaustavila grupa vojnika i rekli su mi da stanem. Okrenuo sam se da pobjegnem natrag, ali s druge strane su dolazila tri vojnika. Oni su odmah zapucali. Osjetio sam bol i pao. Trenutak prije nego me pogodio, vidio sam roditelje malo dalje. Onaj vojnik koji je pucao na mene naredio je drugome da puca na tatu i mamu. Vikao je "Ubij ih, ubij ih, ubij ih!"... tri puta. Kad je drugi put rekao "Ubij ih", moj otac je rekao: "Ubij mene, samo pusti ženu i djecu!"

- Tvoje sestre su tada još uvijek bile s ocem i majkom?

- Da, otac je držao za ruku Alisu, a majka Melisu.

- Što se tada dogodilo?

- Onaj drugi je najprije pucao u oca i Alisu. Oboje su pali mrtvi. Onda je ubio majku, ali nije pogodio Melisu. Moja sestra je samo pala na tlo zajedno s mamom.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan kad su vojnici sa šahovnicom pobili cijelo selo
PostPostano: 18 tra 2010, 19:37 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2009, 13:17
Postovi: 322
pjosip je napisao/la:
oliver je napisao/la:

Prema odluci suda u Haagu i Bosni i Hercegovini gdje je cak jedan od krvnika i priznao svoje zlocine tu se dogodio ratni zlocin i masakar nad civilima.


Tko je i sta je tocno priznao?

Ne znam, mozda se covjek isao nagoditi.

Metak u potiljak nije vojnicki opravdan no s obzirom kakve su sve lazi bile prisutne u ovom ratu, pitam se i da li je to istina :neznam

Citat:
Zna se vojna procedura a zna se i kada se pobiju civili metkom u potiljak, zapale zivi ili djeca pobiju skupa sa roditeljima.


Dvije stvari:

Kako su bili zapaljeni, da li pozar buknuo od granatiranja?
Zapaliti mrtva tijela nije zlocin. To se radi i dan danas. Tijela trunu.


Citat:
Ja Grabovicu nisam ni negirao a nisam je ni opravdavao za razliku od velikih i pravih Hrvata koji u svome negiranju zlocina u Ahmicima negíraju i Ovcaru, Markale, Krizancevo selo itd.



Ne negiram niti ja, no s obzirom da se radilo o legitimnom vojnom cilju- civile nikako nije trebalo ostaviti tamo. Da je Muslimanima stvarno stalo do svojih ljudi a ne da ih ovako koriste za propagandne ucinke onda bi na odgovornost pozvali i onoga tko je civile ostavio u selu kad se znalo da ce HVO napasti.

To selo je navodno lezalo na cesti Vitez-Busovača i HVO je htio njime ovladati.


Da je netko u Hrvatskoj od HV tako ostavio civile i nije ih evakuirao možeš biti siguran da bi odgovarao.

Ali Hrvatska je Hrvatska a hABiH je tu gdje je i na kraju od pobijenih ljudi bilježe samo propagadne učinke a nikad se nitko nije upitao, ako je već nekome stalo do ljudi - zašto ih nisu izvukli?



Drago mi je da pitas pa pogledaj snimak i imas sve odgovore na pitanja : sliku zapaljene osobe odma na pocetku snimka gdje po polozaju tijela se vidi da je zapaljen ziv, dio presude kada sudac donosi odluku da je DOKAZANO da je u Ahmicima bio planiran masakar , ko je i sta priznao...sve sto te zanima .

http://www.youtube.com/watch?v=QL1I08mi4k0


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan kad su vojnici sa šahovnicom pobili cijelo selo
PostPostano: 18 tra 2010, 19:43 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Tužitelj u slučaju Kupreškić izvodi svjedoka Nihada Rebihića koji je imao spisak poginulih u Ahmićima,70-80 tijela,zbog raznih špekulacija sa brojem žrtava.U zajedničku grobnicu je sahranjeno 99 ljudi,ali i iz drugih dijelova općine,ne samo iz Ahmića.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan kad su vojnici sa šahovnicom pobili cijelo selo
PostPostano: 18 tra 2010, 19:51 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2009, 13:17
Postovi: 322
Mar-kan je napisao/la:
Tužitelj u slučaju Kupreškić izvodi svjedoka Nihada Rebihića koji je imao spisak poginulih u Ahmićima,70-80 tijela,zbog raznih špekulacija sa brojem žrtava.U zajedničku grobnicu je sahranjeno 99 ljudi,ali i iz drugih dijelova općine,ne samo iz Ahmića.


Pogledaj snimak i vidjeces sta je DOKAZANO na sudu: vise od 100 ljudi je ubijeno a od toga 32 zene i 11 djece.
A zanima me da li i Sabahudina koji je ima 40 godina brojis u tih 50 vojnika kada je ubijen drzeci za ruku Alisu 11 godina :HVO

P.S Ostalo je jos dosta zlocinaca koji su na redu za hapsenje a dosta ih je iz Vitez i Busovace pa kada ih budu hapsili neka se pozovu na eksperte sa virtualne HB koji tvrde da u Ahmicima nije bio masakar ...vidjecemo kako ce proci i koliko ce od vas da se pojavi na sudu i da tamo pokusa da negira sto je vec DOKAZANO. Jedva cekam da svoju odbranu baziraju na vasoj ekspertizi :palacgore2


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan kad su vojnici sa šahovnicom pobili cijelo selo
PostPostano: 18 tra 2010, 19:55 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 08 lis 2009, 18:58
Postovi: 35278
Lokacija: Gl. grad regije
oliver je napisao/la:
P.S Ostalo je jos dosta zlocinaca koji su na redu za hapsenje a dosta ih je iz Vitez i Busovace pa kada ih budu hapsili neka se pozovu na eksperte sa virtualne HB koji tvrde da u Ahmicima nije bio masakar ...vidjecemo kako ce proci i koliko ce od vas da se pojavi na sudu i da tamo pokusa da negira sto je vec DOKAZANO. Jedva cekam da svoju odbranu baziraju na vasoj ekspertizi :palacgore2


Bolan da ne bi masakra ne bi ni znao gdje su Ahmići, ima li kakav masakr bliže tebi i ima li kakvih optuženih ili zatvorenih?

_________________
Ako se ovako nastavi, a hoće, imam pametnija posla no da ispravljam krive Drine ...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan kad su vojnici sa šahovnicom pobili cijelo selo
PostPostano: 18 tra 2010, 19:58 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Zapovjednik Ahmića g. Fuad Berbić je naprasno smijenjen sa te dužnosti jer je odbio zapovjed da postavi barikadu kod Topalskog groblja-Ahmića 20-10-1992.
Priznao napismeno da su za prvi sukob krivi Muslimani .Umjesto njega postavljen Muris Ahmić koji je sa vojnicima Abih i lokalnim mještanima postavio barikade gdje je došlo do okršaja i poginulih na obe strane...


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan kad su vojnici sa šahovnicom pobili cijelo selo
PostPostano: 18 tra 2010, 20:13 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Ko je osudjen za zlocine nad Hrvatima??? U stvari, koliko ih je osudjeno??

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan kad su vojnici sa šahovnicom pobili cijelo selo
PostPostano: 18 tra 2010, 20:23 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
oliver je napisao/la:
@markan, totem i ostali pravi Hrvati


Da li i Sabahudina i Hajriju brojite u tih 50 vojnika ili mozda samo Alisu , Adnana i Melisu :HercegBosanac



Da li ti:

a.) ne znas citati?
b.) imas problema sa latinicom?
c.) preglup si da bi shvatio?


Halo? Koja budala ostavlja civile u selu ako se _ZNA_ da dolazi napad?

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan kad su vojnici sa šahovnicom pobili cijelo selo
PostPostano: 18 tra 2010, 20:25 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 14:45
Postovi: 32057
Plus 500 izbjeglica u Ahmićima...sa muškarcima,naravno.

Pogledajte na mapama gdje je Lašvanska enklava najuža.Najranjivija.
A da nije daleko tvornica eksploziva.
Na savjetovanju u Zenici 8/93. , Sefer Haliliović i glavonje donose odluku o zauzimanju te tvornice,jer bez eksploziva Armija nema zaokružen proces proizvodnje oružja.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan kad su vojnici sa šahovnicom pobili cijelo selo
PostPostano: 18 tra 2010, 20:48 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 sij 2010, 20:19
Postovi: 786
Lokacija: HercegBosna
Ma pustite Olivera nemojte odgovarati na njegov post i gotovo.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan kad su vojnici sa šahovnicom pobili cijelo selo
PostPostano: 18 tra 2010, 22:19 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
hahaha sto li ovaj trosi ... Oli na cemu si ???


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan kad su vojnici sa šahovnicom pobili cijelo selo
PostPostano: 18 tra 2010, 22:31 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2009, 13:17
Postovi: 322
Mar-kan je napisao/la:
Zapovjednik Ahmića g. Fuad Berbić je naprasno smijenjen sa te dužnosti jer je odbio zapovjed da postavi barikadu kod Topalskog groblja-Ahmića 20-10-1992.
Priznao napismeno da su za prvi sukob krivi Muslimani .Umjesto njega postavljen Muris Ahmić koji je sa vojnicima Abih i lokalnim mještanima postavio barikade gdje je došlo do okršaja i poginulih na obe strane...


Znaci po tebi je dozvoljeno masakrirati civile jer su u blizini sela postavjene barikade ? OK je da se ljudi zivi pale , dijeca sa roditeljima ubijaju iz neposredne blizine ? Svaka cast , samo nastavi da opravdavas masakar :smajl007 Pitam se da li ces smjeti da istu pricu i propagadnu koristis na sudu kada budu hapsili i druge zlocince pa da ih tamo branis i opravdavas kao sto to radis ovdje ? Koliko znam slabo je ta odbrana prosla za druge a jedan je cak i priznao , pa jedva cekam da eksperti sa virtualne HB pokazu svoje znanje i u sudnici....ili mozda to smijete samo na forumu :HVO


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan kad su vojnici sa šahovnicom pobili cijelo selo
PostPostano: 18 tra 2010, 22:35 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2009, 13:17
Postovi: 322
pjosip je napisao/la:
oliver je napisao/la:
@markan, totem i ostali pravi Hrvati


Da li i Sabahudina i Hajriju brojite u tih 50 vojnika ili mozda samo Alisu , Adnana i Melisu :HercegBosanac



Da li ti:

a.) ne znas citati?
b.) imas problema sa latinicom?
c.) preglup si da bi shvatio?


Halo? Koja budala ostavlja civile u selu ako se _ZNA_ da dolazi napad?


Istu propagandu koriste i cetnici kada opravdavaju zlocine na Ovcari : "Koja budala je svjesno poslala probucene vojnike u bolnicu " jer je po njima Zagreb svjesno zrtvovao te ranjenike i po njima zlocinci nisu nista krivi i masakar je tako opravdan :rigam Svaka cast, samo nastavi o ti pravi Hrvate i ponosu HB :HercegBosanac


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan kad su vojnici sa šahovnicom pobili cijelo selo
PostPostano: 18 tra 2010, 22:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
oliver je napisao/la:
Koliko znam slabo je ta odbrana prosla za druge a jedan je cak i priznao , pa jedva cekam da eksperti sa virtualne HB pokazu svoje znanje i u sudnici....ili mozda to smijete samo na forumu :HVO


Momce, isto kao sto su Brad Pitt i Angelina Jolie dosli u Bosnu ne iz razloga sto im je to obavezno mjesto za zaustavljanje pored Pariza i New Yorka nego zato sto je to pored Burkine Faso slijedeca svjetska vukojebina kojoj treba humanitarna pomoc tako je i sud u Hagu specijalni sud samo za podrucje bivse Jugoslavije a opsluzuju ga suci, izmedju ostalog i iz Burkine Faso.


To ti govori najbolji o tom sudu i tim sucima a pored sudaca iz Burkine Faso, najjadniji su oni sudovi koje drze "dobri Bosnjani".

Imao je i Hitler svoje sudove, imao je i Staljin i pritom je bio "zasluzni antifasist". Svijet je pun nevino osudjnih ljudi koje su ti takvi suci osudili.

Uostalom nece ni oni dugo trajati jer se bankrot drzave vec najavljuje pa nece biti niti za place tim bijednim zamjenama za suce.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan kad su vojnici sa šahovnicom pobili cijelo selo
PostPostano: 18 tra 2010, 22:44 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
slika

slika slika slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan kad su vojnici sa šahovnicom pobili cijelo selo
PostPostano: 18 tra 2010, 22:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:10
Postovi: 4466
oliver je napisao/la:
Halo? Koja budala ostavlja civile u selu ako se _ZNA_ da dolazi napad?

Istu propagandu koriste i cetnici kada opravdavaju zlocine na Ovcari : "Koja budala je svjesno poslala probucene vojnike u bolnicu "


Ja nikad nisam cuo da se cetnici pitaju sta su ranjenici radili u bolnici?! Mozes li mi dati koji link? Pa gdje bi ranjenici trebali biti, mozda na kupanju?

Cekaj malo, tebi (ili tvojim "virtualnim cetnicima") nije jasno sto ranjenici rade u bolnici?

Vjeruj mi, da su imali imalo mjesta za povlacenje kao sto su ga imali civili u Ahmicima,oni sigurno ne bi tamo bili. Ako nisi znao - Vukovar je bio okruzen sa svih strana i to dobrih 50-ak dana prije pada kad su i pobijeni ranjenici.


Citat:
jer je po njima Zagreb svjesno zrtvovao te ranjenike i po njima zlocinci nisu nista krivi i masakar je tako opravdan :rigam Svaka cast, samo nastavi o ti pravi Hrvate i ponosu HB :HercegBosanac



Mislim da ti lupetaš. Ustvari, siguran sam u to.

_________________
Srpska deca, srpski voz, srpski vratovi, srpski mostovi


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan kad su vojnici sa šahovnicom pobili cijelo selo
PostPostano: 18 tra 2010, 23:06 
Offline

Pridružen/a: 08 stu 2009, 13:17
Postovi: 322
pjosip je napisao/la:
oliver je napisao/la:
Halo? Koja budala ostavlja civile u selu ako se _ZNA_ da dolazi napad?

Istu propagandu koriste i cetnici kada opravdavaju zlocine na Ovcari : "Koja budala je svjesno poslala probucene vojnike u bolnicu "


Ja nikad nisam cuo da se cetnici pitaju sta su ranjenici radili u bolnici?! Mozes li mi dati koji link? Pa gdje bi ranjenici trebali biti, mozda na kupanju?

Cekaj malo, tebi (ili tvojim "virtualnim cetnicima") nije jasno sto ranjenici rade u bolnici?

Vjeruj mi, da su imali imalo mjesta za povlacenje kao sto su ga imali civili u Ahmicima,oni sigurno ne bi tamo bili. Ako nisi znao - Vukovar je bio okruzen sa svih strana i to dobrih 50-ak dana prije pada kad su i pobijeni ranjenici.


Citat:
jer je po njima Zagreb svjesno zrtvovao te ranjenike i po njima zlocinci nisu nista krivi i masakar je tako opravdan :rigam Svaka cast, samo nastavi o ti pravi Hrvate i ponosu HB :HercegBosanac



Mislim da ti lupetaš. Ustvari, siguran sam u to.


Po njima nisu svi bili ranjenici , oni tvrde da je vecina bila vojnici probuceni u civile . Po navodima drugih forumasa na ovom forumu ( smijem li i to napisati jer moderator mi prijeti ako navedem da je sve ovo virtualno ) koji pokusavaju oprvadati zlocin u Ahmicima presvlacenje iz vojnika u civila opravdava masakar...znaci odobravate sve sto se desilo na Ovcari. Samo nastavi opravdavati masakar:palacgore1


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan kad su vojnici sa šahovnicom pobili cijelo selo
PostPostano: 18 tra 2010, 23:08 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
Evo jedan zambak za prvi saf

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan kad su vojnici sa šahovnicom pobili cijelo selo
PostPostano: 18 tra 2010, 23:11 
Offline

Pridružen/a: 13 ožu 2010, 16:39
Postovi: 2989
Obrati pozornost, pa odgovori;

SURA 12
on reče: “O sinko moj, ne kazuj svoga sna braći svojoj, da ti ne učine kakvu pakost, šejtan je doista
čovjeku otvoreni neprijatelj.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan kad su vojnici sa šahovnicom pobili cijelo selo
PostPostano: 19 tra 2010, 10:44 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 03 svi 2009, 12:56
Postovi: 9973
Ljudi moji nemojte opravdavat zlocin u Ahmicima. Sto ste TaKi??? :zubati
Kako ovaj Bosnjo Oli uspje da prevrne situejsn, onako tupastom tvrdoglavoscu i ponavljanjem istoga ko pokvalena longplejka, da je doveo do toga da mu se jos ispricavamo i da ga ubjedjujemo da nitko ne opravdava zlocin u Ahmicima, dok on ko kuja suti i ne spominje niti jedan od dvadesetak slicnih koje su njegovi pocinili nad Hrvatima..
Gonite bolan toga sa foruma ili nek bar jednom napise drugaciju recenicu.

_________________
Serbian are nationalists. It is impossible to argue with Serbians because they are without understanding. Since they respect only force, the same method should be used when dealing with them."


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Dan kad su vojnici sa šahovnicom pobili cijelo selo
PostPostano: 19 tra 2010, 14:01 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 14 sij 2010, 18:33
Postovi: 4967
Lokacija: Capica curica kaze Tetovo
oliver je napisao/la:
Mar-kan je napisao/la:
U tom selu je bilo preko 50 vojnika Abih,imenom i prezimenom navedeni u dnevniku zapovjednika Ahmića.

Noć prije napada bili su upozoreni od strane svoje komande iz Viteza,zbog čega su podigli borbenu spremnost na 1.stupanj...

Mape sa ucrtanim linijama obrane,rezervnim položajima...Radio stanica RUP-12.


@markan, totem i ostali pravi Hrvati


Da li i Sabahudina i Hajriju brojite u tih 50 vojnika ili mozda samo Alisu , Adnana i Melisu :HercegBosanac

Svako vase opravdanje i negiranje zlocina pokazuje na kakve niske grane ste spremni da se spustite i samo tako nastavite. Sa svojim negiranjem zlocina u Ahmicima negirate sa istim takvim argumentima i zlocine na Ovcari, Markalama i Krizancevu selu pa nastavite sa negiranjem DOKAZANIH zlocina vi pravi Hrvati i ponos tzv HB :HVO

Citat:
Prisjećajući se 16. travnja, koji je te tragične 1993. godine padao na petak, kao što pada i danas, Dežulović započinje tekst iskazom jednoga od dvoje preživjele djece iz obitelji Zec iz Ahmića gdje opisuju što se dogodilo rije točno 17 godina:

- Adnane, tko je tada živio u vašoj obiteljskoj kući?

- Otac Sabahudin, on je bio 37 godina star, majka Hajrija, koja je imala 40, sestra Alisa od 11 godina i druga sestra Melisa, ona je imala šest godina. Meni je tada bilo trinaest.

- U četvrtak, 15. aprila navečer, svi ste bili kod kuće?

- Da, zaspali smo oko deset sati. Ja sam spavao u svojoj sobi, sestre u svojoj, a roditelji u trećoj sobi.

- Adnane, hoćeš li, molim te, ispričati ovom sudu što se dogodilo sutradan, u petak, 16. aprila?

- Rano ujutro, oko pet sati, otac i majka su utrčali u naše sobe i probudili nas vičući da se brzo obučemo i bježimo, jer kuća gori. Vani su se čule detonacije i pucnjava. Roditelji i sestre su bježali prema Nurijinoj kući, a ja malo niže. Negdje kraj Zahirove kuće zaustavio me neki vojnik, lice mu je bilo obojano u crno, i pitao: "Gdje ćeš ti, mali?" Vidio sam da Zahir leži na tlu do njega, rekao sam da se puca, da bježim, a on je rekao: "Bježi, bježi!" Nastavio sam trčati, a onda me zaustavila grupa vojnika i rekli su mi da stanem. Okrenuo sam se da pobjegnem natrag, ali s druge strane su dolazila tri vojnika. Oni su odmah zapucali. Osjetio sam bol i pao. Trenutak prije nego me pogodio, vidio sam roditelje malo dalje. Onaj vojnik koji je pucao na mene naredio je drugome da puca na tatu i mamu. Vikao je "Ubij ih, ubij ih, ubij ih!"... tri puta. Kad je drugi put rekao "Ubij ih", moj otac je rekao: "Ubij mene, samo pusti ženu i djecu!"

- Tvoje sestre su tada još uvijek bile s ocem i majkom?

- Da, otac je držao za ruku Alisu, a majka Melisu.

- Što se tada dogodilo?

- Onaj drugi je najprije pucao u oca i Alisu. Oboje su pali mrtvi. Onda je ubio majku, ali nije pogodio Melisu. Moja sestra je samo pala na tlo zajedno s mamom.

Koliko puta da ti kazem da Vukovar iAhmici nisu isto. Ovdje se radilo o munjevitoj akciji, gdje nisi mogao da nabrzinu razlucivati tko je civil a tko vojnik. U vukovaru su poslije par dana ubili zarobljene. To je zlocin. I ovo je zlocin, ali zlocin je i prisustvo nenaoruzanih ljudi u naseljenom mjestu, te kao takve su i pravno legitiman cilj.

_________________
Gospodja ministarka, gdje li sam je vidio...Obozavam tu komediju, osobito kada je Seka Sabljic glumi.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 298 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 246 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO