HercegBosna.org

HercegBosna.org

Forum Hrvata BiH
 
Sada je: 28 ožu 2024, 11:03.

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 316 post(ov)a ] 
Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 13 srp 2019, 15:50 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
aleksije radicevic je napisao/la:
DrMag je napisao/la:

Izabrali su manje zlo.


Izabrali su da budu saučesnici u zlu. A Srbi su npr. to odbili. Mogli su da ne naprave 27. mart. I da u uslovima mira na Nemcima, rade od Jugoslavije šta žele. tj. da rade sa Hrvatima šta žele. Niko ne bi obraćao pažnju dok u Evropi besni rat.
Ali ne, to Srbi nisu uradili. Hrvati su ti koji su pohrlili da se priklone nemačkom Rajhu, i da u NDH rade sa Srbima i ostalima šta im padne na pamet.


U jednom postu spominjes kosovski boj i iskru i to je ok, no nije uredu jer su hrvati takodjer imali iskru (zelju da nemaju vise nikakvu zajednicku drzavu sa srbima) ???

Kazes Hrvati izabrali da budu saucesnici u zlu? Pitao sam sta su tvoji djedovi cetnici radili u ofanzivama osovine zla, bili zrtve ili saucesnici?

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 13 srp 2019, 15:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
DrMag je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Izabrali su da budu saučesnici u zlu. A Srbi su npr. to odbili. Mogli su da ne naprave 27. mart. I da u uslovima mira na Nemcima, rade od Jugoslavije šta žele. tj. da rade sa Hrvatima šta žele. Niko ne bi obraćao pažnju dok u Evropi besni rat.
Ali ne, to Srbi nisu uradili. Hrvati su ti koji su pohrlili da se priklone nemačkom Rajhu, i da u NDH rade sa Srbima i ostalima šta im padne na pamet.


U jednom postu spominjes kosovski boj i iskru i to je ok, no nije uredu jer su hrvati takodjer imali iskru (zelju da nemaju vise nikakvu zajednicku drzavu sa srbima) ???

Kazes Hrvati izabrali da budu saucesnici u zlu? Pitao sam sta su tvoji djedovi cetnici radili u ofanzivama osovine zla, bili zrtve ili saucesnici?


Pa kako vi Hrvati uopšte poimate slobodu?
Da ti ne bude glavni grad Beograd, nego Berlin, pa makar ti Berlin uveo daleko strožiji režim?!

Ne postoji osovinska ofanziva u kojoj su četnici uzeli učešće.
Osim ako nisu bili objekat napada. Sutjeska koju si spomenuo je mesto operacije Weiss, koja je prvenstveno bila usmerena protiv četnika.
Neki su zarobljeni, ali glvnina se izvukla. Ovo je slika nemačkih vojnika sa zaorbljenim četnicima u toj ofanzivi.
slika

Nemcima je tek usput bio cilj da unište partizane. I budući da je iste predvodio bravar, a ne neki normalan čovek vojnik, dospeli su u obruč. Hrabro su se borili, ali ih je izginulo na hiljade, dok je Namaca poginulo manje od 200.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 13 srp 2019, 16:05 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
aleksije radicevic je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:

Ni Mađari nisu voljeli III. Reich, ali im Zapad nije obećavao teritorije izgbuljene potpisom u Trianonu. Hitler je čak pisao da im ne vjeruje puno, ali su disciplinirani i pouzdani savjeznici. Nije se protivio pretenzijama Mađarske na susjedne zemlje. Njima je to bilo dovoljno da se odluče.

Bio je rat, morala se birati strana. Churchill je poput kondora obletao region trudeći se da uvuče Jugoslaviju u rat po svaku cijenu. A imali smo ponudu neutralnosti, zagarantiranu u Beču.

Hebeni Beograd i "Bolje grob nego rob". A sad ste slobodni...


Ne možete vi to da razumete. Nije bilo izgleda ni da se dobije Kosovska bitka. Ali je tada zapaljena varnica koja se pretvorila u veliki oslobodilački plamen u 19. veku.
To su postupci koji proizilaze iz karaktera naroda ali i oblikuju karakter naroda, a taj karakter nosi u sebi želju za slobodom. Onaj ko je ima doći će do nje nekada, a onaj ko je nema, neće ni doći do nje.
Slično je i sa 27. martom.


Naravno da ne mogu, vi ste proizvod istočnog pravoslavnog kulturnog okvira a mi zapadnog, katoličkog. Mitovi vs ratio.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 13 srp 2019, 16:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
aleksije radicevic je napisao/la:
Ne postoji osovinska ofanziva u kojoj su četnici uzeli učešće.[/b] Osim ako nisu bili objekat napada. Sutjeska koju si spomenuo je mesto operacije Weiss, koja je prvenstveno bila usmerena protiv četnika.


Jure iz Makarske je bio chetnik, kao i onaj radnicki bataljon iz uzica. OK.

Koliko je cetnika pobijeno od strane njemaca u operaciji Weiss ? :D

I kada stavljas te slike zarobljenih cetnika od strane njemaca kao dokaz antifasisticke borbe, da ti kazem da su selo mog djeda njemci zapalili i pobili par ljudi koji nisu uspjeli pobjeci, iako u selu tada nije bilo niti jednog partizana, sve domobran i ustase.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 13 srp 2019, 16:11 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
stratilat je napisao/la:
Aleksa!
Repliciras covjeku koji slusa Jasnu Zlokic i Koloniju...jesi li ti normalan?


Uskoro će te mi kopat po smeću, jeba vas otac ludi. :D


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 13 srp 2019, 16:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
buenos aires je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Ne možete vi to da razumete. Nije bilo izgleda ni da se dobije Kosovska bitka. Ali je tada zapaljena varnica koja se pretvorila u veliki oslobodilački plamen u 19. veku.
To su postupci koji proizilaze iz karaktera naroda ali i oblikuju karakter naroda, a taj karakter nosi u sebi želju za slobodom. Onaj ko je ima doći će do nje nekada, a onaj ko je nema, neće ni doći do nje.
Slično je i sa 27. martom.


Naravno da ne mogu, vi ste proizvod istočnog pravoslavnog kulturnog okvira a mi zapadnog, katoličkog. Mitovi vs ratio.


Vi verovatno jeste proizvod, ali mi nismo, mi smo proizvođači.

Mene utoliko više iznenađuje vaš način komunikacije, budući da ste deo zapadnog, nemačkog kulturnog kruga.
Nemci su npr. precizni u izražavanju, i jasni u razlučivanju pojava, naročito oblasti koje pripadaju naukama. Hegelova "Nauka logike" je platforma za svaku pojedinačnu današnju modernu nauku. Pa i za istoriju, kojoj je on posvetio obimno delo "Filozofija istorije".

Iznenađuje me to što vi nemate tu preciznost nego, kada govorite o istoriji, šetate od irelevantnih podataka, do oblasti koje se tiču psihologije, socijalne psihologije, religije, a nekada se sve svede na klevetanje, ruganje i druge nedostojne radnje koje pripadaju valjda oblasti umetnosti. :D

Objasnio sam kako treba da izgleda pristup istoriji:
Citat:
Ako se držimo neke istorije, zna se kako se to radi. Merljivo, proverljivo, evidentno.
Npr. NDH je uspostavljena 10. aprila 1941, završila 15. maja 1945. Imala je rasne zakone po uzoru na Nemaki Rajh. Hrvatski vojnici u JV su masovno dezertirali prilikom napada Nemaca. Otpor je pružala srpska komponenta. Zagrebčani su masovnim izlaskom na ulice pozdravili dolazak nacista u grad. I sl.

Dakle, konkretni događaji od relevantnosti, uklopljivi u sociološke kategorije.
I tu nema mesta izrazima: mitomani, turske sluge, nekulturni, prljavi, kukavice i sl, mislio je ovo, želeo je ono itd. Kod vas nema onoga koji to ne radi.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 13 srp 2019, 16:20 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Takodjer njemci su zarobljavali i ubijali svoje saveznike od Norveske do Grcke i Italije. Tako god ne bi izvrsio njihovu naredbu, ili su traljavo obavili zadatak sto je rezultiralo vecim njemackim zrtvama, taj je bio u nemilosti njemaca. Znas li koliko su talijanskih fasista njemci zarobili i pogubili? Kako su glave gubili skandinavski kvislinzi? Da znas ne bi trabunjao o chetnicima antifasitima.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 13 srp 2019, 16:22 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
aleksije radicevic je napisao/la:
buenos aires je napisao/la:

Naravno da ne mogu, vi ste proizvod istočnog pravoslavnog kulturnog okvira a mi zapadnog, katoličkog. Mitovi vs ratio.


Vi verovatno jeste proizvod, ali mi nismo, mi smo proizvođači.

Mene utoliko više iznenađuje vaš način komunikacije, budući da ste deo zapadnog, nemačkog kulturnog kruga.
Nemci su npr. precizni u izražavanju, i jasni u razlučivanju pojava, naročito oblasti koje pripadaju naukama. Hegelova "Nauka logike" je platforma za svaku pojedinačnu današnju modernu nauku. Pa i za istoriju, kojoj je on posvetio obimno delo "Filozofija istorije".

Iznenađuje me to što vi nemate tu preciznost nego, kada govorite o istoriji, šetate od irelevantnih podataka, do oblasti koje se tiču psihologije, socijalne psihologije, religije, a nekada se sve svede na klevetanje, ruganje i druge nedostojne radnje koje pripadaju valjda oblasti umetnosti. :D

Objasnio sam kako treba da izgleda pristup istoriji:
Citat:
Ako se držimo neke istorije, zna se kako se to radi. Merljivo, proverljivo, evidentno.
Npr. NDH je uspostavljena 10. aprila 1941, završila 15. maja 1945. Imala je rasne zakone po uzoru na Nemaki Rajh. Hrvatski vojnici u JV su masovno dezertirali prilikom napada Nemaca. Otpor je pružala srpska komponenta. Zagrebčani su masovnim izlaskom na ulice pozdravili dolazak nacista u grad. I sl.

Dakle, konkretni događaji od relevantnosti, uklopljivi u sociološke kategorije.
I tu nema mesta izrazima: mitomani, turske sluge, nekulturni, prljavi, kukavice i sl, mislio je ovo, želeo je ono itd. Kod vas nema onoga koji to ne radi.



Najbolji sendviči u Ex Yu.

slika


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 13 srp 2019, 16:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
DrMag je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
Ne postoji osovinska ofanziva u kojoj su četnici uzeli učešće.[/b] Osim ako nisu bili objekat napada. Sutjeska koju si spomenuo je mesto operacije Weiss, koja je prvenstveno bila usmerena protiv četnika.


Jure iz Makarske je bio chetnik, kao i onaj radnicki bataljon iz uzica. OK.

Koliko je cetnika pobijeno od strane njemaca u operaciji Weiss ? :D

I kada stavljas te slike zarobljenih cetnika od strane njemaca kao dokaz antifasisticke borbe, da ti kazem da su selo mog djeda njemci zapalili i pobili par ljudi koji nisu uspjeli pobjeci, iako u selu tada nije bilo niti jednog partizana, sve domobran i ustase.


Sutjeska je bila mesto ofanzive Schwarz, ne Weiss. Moja greška izvinjavam se. Poginulo je 15. četnika. Deo se predao, a glavnina se izvukla prema Crnoj Gori.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 13 srp 2019, 16:29 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
aleksije radicevic je napisao/la:
DrMag je napisao/la:

Jure iz Makarske je bio chetnik, kao i onaj radnicki bataljon iz uzica. OK.

Koliko je cetnika pobijeno od strane njemaca u operaciji Weiss ? :D

I kada stavljas te slike zarobljenih cetnika od strane njemaca kao dokaz antifasisticke borbe, da ti kazem da su selo mog djeda njemci zapalili i pobili par ljudi koji nisu uspjeli pobjeci, iako u selu tada nije bilo niti jednog partizana, sve domobran i ustase.


Sutjeska je bila mesto ofanzive Schwarz, ne Weiss. Moja greška izvinjavam se. Poginulo je 15. četnika. Deo se predao, a glavnina se izvukla prema Crnoj Gori.


Jad ne seri. Njemci su barem samokriticni sto se tice vlastite povjesti.

https://de.wikipedia.org/wiki/Schlacht_an_der_Sutjeska

Citat:
Die Schlacht an der Sutjeska (serbokroatisch Bitka na Sutjesci/Битка на Сутјесци) bezeichnet die vom 15. Mai bis 16. Juni 1943 durchgeführte Offensive der Achsenmächte mit Unterstützung des unabhängigen Staates Kroatien gegen die Jugoslawische Volksbefreiungsarmee in der Nähe des Flusses Sutjeska in Südost-Bosnien während des Zweiten Weltkriegs.


Ajd zdravo i molim administraciju da smire ovo cetnicko djubre.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 13 srp 2019, 16:32 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Nahranio to sve picousti stišnjenom šunkom, pa ne znaju stati. :zubati


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 13 srp 2019, 16:36 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
DrMag je napisao/la:
Takodjer njemci su zarobljavali i ubijali svoje saveznike od Norveske do Grcke i Italije. Tako god ne bi izvrsio njihovu naredbu, ili su traljavo obavili zadatak sto je rezultiralo vecim njemackim zrtvama, taj je bio u nemilosti njemaca. Znas li koliko su talijanskih fasista njemci zarobili i pogubili? Kako su glave gubili skandinavski kvislinzi? Da znas ne bi trabunjao o chetnicima antifasitima.


Ne trabunjam ja, nego Truman, Regan, Buš...
Prošle godine su ambasadori značajnih savezničkih zemalja odali poštu generalu Mihailoviću i JV
Citat:
22/09/2018
Njegovo Kraljevsko Visočanstvo Prestolonaslednik Aleksandar, u pratnji g-dina Branka Terzića, član Krunskog veća, danas je položio venac na Galovića polju kod Pranjana. Na tom mestu odigrala se Operacija Halijard, najveća operacija vazdušnog spasasvanja iza savezničkih linija u Drugom svetskom ratu.

Svečanosti su prisustvovali i Nj.E. g-đa Maja Gojković, predsednica Narodne skupštine Srbije, Nj.E. g-din Kajl Skot, ambasador Sjedinjenih Država u Srbiji, NJ.E. g-din Tomaš Kučta, ambasador Češke Republike i NJ.E. g-đa Ketlin Čaba, ambasador Kanade, predstavnici Vojske Srbije i brojni građani.

Tokom Operacije Halijard 1944. godine, nekoliko stotina pilota Sjedinjenih Država i nekoliko desetina britanskih pilota, zajedno sa vazduhoplovnim posadama iz Rusije, Francuske i drugih savezničkih zemalja, transportovane su na slobodnu teritoriju sa improvizovane piste u selu Pranjani kod Gornjeg Milanovca, u zajedničkoj operaciji srpskih seljaka, Jugoslovenske vojske u otadžbini i Američke kancelarije za strateške usluge (OSS).

„Zahvaljujući ministru vojnom vlade Kraljevine Jugoslavije, generalu Dragoljubu Mihailoviću, kao i mom ocu, Kralju Petru II, saveznički avijatičari spasli su se sigurne smrti. Srpski narod ceni slobodu kao najveću vrednost i pokazao je da i u najtežim trenucima svoje istorije od tog ideala ne osustaje. Zato je čuvanje sećanja na Misiju Halijard veoma važno za sve nas, kako bi nas podsetilo na blistave trenutke naše prošlosti, ukazujući nam pravac kojim treba da idemo i u budućnosti“ – rekao je Prestolonaslednik u svom obraćanju.

Predsednik Sjedinjenih Američkih Država Hari Truman posthumno je odlikovao generala Dragoljuba Mihailovića Legijom zasluga za podršku savezničkim snagama i doprinos pobedi u Drugom svetskom ratu.

http://www.royalfamily.org/prestolonasl ... /?lang=lat
slika
Izvinjavam se u svoje i u ime svih ovih gore, zbog toga što trabunjamo. :D

Inače, Nemci su kažnjavali ljotićevce i nedićevce ako bi ih uhvatili da sarađuju sa četnicima. Čudni neki ljudi ti Nemci, ljute se kad im saveznici međusobno sarađuju.
Komunisti i vi ste to da četnici imaju kontakte sa nedićevcima i ljotićevcima posle pretvorili u "dokaz" četničkog priklanjanja nemačkoj strani. Potpuno ignorišući činjenicu da su ljotićevci i nedićevci bili strogo kažnjavani, ako bi ih Nemci uhvatili u toj saradnji.

Dodela odlikovanja Nikoli Kalabiću od strane Britanaca:
slika

Britanci nagrađuju nemačkog saveznika, moj Doktore Maže! :D

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 13 srp 2019, 16:39 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
DrMag je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Sutjeska je bila mesto ofanzive Schwarz, ne Weiss. Moja greška izvinjavam se. Poginulo je 15. četnika. Deo se predao, a glavnina se izvukla prema Crnoj Gori.


Jad ne seri. Njemci su barem samokriticni sto se tice vlastite povjesti.

https://de.wikipedia.org/wiki/Schlacht_an_der_Sutjeska

Citat:
Die Schlacht an der Sutjeska (serbokroatisch Bitka na Sutjesci/Битка на Сутјесци) bezeichnet die vom 15. Mai bis 16. Juni 1943 durchgeführte Offensive der Achsenmächte mit Unterstützung des unabhängigen Staates Kroatien gegen die Jugoslawische Volksbefreiungsarmee in der Nähe des Flusses Sutjeska in Südost-Bosnien während des Zweiten Weltkriegs.


Ajd zdravo i molim administraciju da smire ovo cetnicko djubre.


Izgubili smo nerve, pa vređamo?

Buenos Airesova zapadna kultura? :)

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 13 srp 2019, 16:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
aleksije radicevic je napisao/la:
DrMag je napisao/la:

Jad ne seri. Njemci su barem samokriticni sto se tice vlastite povjesti.

https://de.wikipedia.org/wiki/Schlacht_an_der_Sutjeska



Ajd zdravo i molim administraciju da smire ovo cetnicko djubre.


Izgubili smo nerve, pa vređamo?

Buenos Airesova zapadna kultura? :)


Što nerviraš čovika, nije on loš nego ti provociraš stalno.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 13 srp 2019, 16:59 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
buenos aires je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Izgubili smo nerve, pa vređamo?

Buenos Airesova zapadna kultura? :)


Što nerviraš čovika, nije on loš nego ti provociraš stalno.


OK, izvinjavam se. Potrudiću se koliko mogu da više ne narušavam vašu predstavu o sebi i nama... :D

A zamolio bih tebe, Dr.Maga i ostale ustašoide, a i one koji se ne osećaju tako da mi objasnite jednu stvar:

Dr.Mag kaže da je priklanjanje Hrvata 3. Rajhu bilo manje zlo. Čak i neki izraz hrvatskog slobodarstva. =))
E zašto vi i našu vojsku želite da prikažete kao nemačke, tj. kao svoje saveznike. Zašto želite da su vaši dični slobodarski prvaci i narod, na istoj strani kao prljavi, pokvareni, masni i neobrajani četnici?
I to toliko grčevito želite tako stvari da postavite, da vas ne interesuje ni šta su rekli amerikanci, kanađani, australijanci, britanci, šta govore neke činjenice sa terena i sl?

Eto, budite dobri kao što ste lepi, pa mi to objasnite, please! :)

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 13 srp 2019, 17:07 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 05 kol 2018, 19:37
Postovi: 5633
Malac, nije ti ovo Krstarica.

Kontroliši se.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 13 srp 2019, 20:00 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
aleksije radicevic je napisao/la:
Instruktor je napisao/la:

Postoji racionalni i iracionalni ciljevi. Svetosavci imaju iracionalni cilj homogene Velike Srbije gdje ce se nesrpski narodi fizicki istrijebiti ili etnicki pocistiti ispod granica Karlobag-Karlovac-Virovitica. Oni su spremni na najvecu zrtvu, materijalne stete, masovna protjerivanja vlastitog stanovnista, smrti vlastitog stanovnistva za taj cilj. Koji su to ratni cilj imali svetosavci u Krajini oko ratnog plijena? Tamo je siromastvo pa tamo i Hrvati sve manje zive.

Prvi svjetski rat milijun mrtvih, Drugi svjetski rat milijun mrtvih, raspad SFRJ 110.000 mrtvih. Svetosavlje vodi k masovnom istrebljenju Srba i Hrvata tocno onako kako je zamislio Karl Marx. Sto je i Solzenjicin primjetio, da su u Drugom svjetskom ratu najbrojniji stradali Slaveni prena kojima je Marx imao toliku mrznju.

Toliko mrtvih i jos im nije dosta. Pa svecenici SPC-a dizu k svetosti Drazu Mihajlovica, sv. Macu, sv. Nikolaja Vladimirovica, Slobodana Milosevica, Vojislava Seselja, patrijarha Pavla itd. Srbocetnistvo s pripadnim svetosavljem tako je u Srbiji rehabilitirano, skupa s najmalignijim zlocincem u 20. stoljecu Stevanom Moljevicem i njegovim genocidnim planom istrebljenja 'Homogema Srbija' iz lipnja 1941. i strateskom klevetom SPC-a u vidu Valerijevog memoranduma koji je isao istovremeno (ustase toboze do lipnja pobili 100.000 Srba, a kada se sve iz izvora zbroji nema vise od 1.000 ukupno mrtvih u NDH, a broj moze biti samo manji).

A u tom svetosavlju i srbocetnistvu su Srbi kao zrtva u kaljuzi svojih laznih mitova. Sto je patrijarh Pavle rekao 'laz nije greh ako je u interesu srpskog naroda'. Samo mi moramo zivjet s takvim Srbima uz koje izumiremo demografski.


Čoveče, pričati ovako je sramota. Jer liči na histerično klevetanje, pljuvanje po nekome kako god ti padne na pamet.
Ima i Srba koji hoće na ovakav način pričati o Hrvatima, ali oni su margina. Njihov pandan kod vas je mainstream.

Ako se držimo neke istorije, zna se kako se to radi. Merljivo, proverljivo, evidentno.
Npr. NDH je uspostavljena 10. aprila 1941, završila 15. maja 1945. Imala je rasne zakone po uzoru na Nemaki Rajh. Hrvatski vojnici u JV su masovno dezertirali prilikom napada Nemaca. Otpor je pružala srpska komponenta. Zagrebčani su masovnim izlaskom na ulice pozdravili dolazak nacista u grad. I sl.

Tako se govori kad se učestvuje u istorijskoj diskusiji. A ne: oni zli, mi dobri, ova ideologija, ona ideologija, oni želeli,oni sanjali, oni megalomani, ovaj rekao ono, onaj rekao ono....


Stvarno Vam nije jasan kontekst zbog kojeg su se Hrvati obradovali kada su nacisti dosli? Kraljevina je ubijala Hrvate na ulici (npr. Milu Budaka su u Ilici skoro ubili) i imala planove da ih gospodarski unistava, bili su u Kraljevini logori za Hrvate pa je Stepinac trazio da se postave strazari koji nece ubijat i zlostavljat Hrvate. Hrvatska nacisticka stranka je dobila nekoliko stotina glasova, dakle marginalno, i Pavelic je bio marginalan na izborima, a i ustaski prvaci su bili protiv rasnih teorija i nacizma.

Hocete detaljnije?

Srbi su toliki otpor pruzili da je Kraljevina kapitulirala ko kula od karata. Srboslavija je sklopila s nacistima Trojni pakt, pa su Srbijanci napravili puc, pa molili naciste (Hitlera) da im oprosti.

Prvi pokolj pocinili Srbi 8. travnja 1941. nad Hrvatima u okolici Bjelovara. Odmah po uspostavi NDH Srbi digli oruzije na NDH i Hrvate. Odmah su poceli politicku agresiju tako da su srpski politicki prvaci trazili od fasisticke Italije da si pripoji dijelove Hrvatske i zapadne Bosne. Vec 30. lipnja 1941. dokumentom SPC-a Srbi klevecu Hrvate za pokolje koji se nisu dogodili. Srbi u lipnju 1941. u istocnoj Hercegovini cine masovne pokolje.

Ne znam sto pisete o Hrvatima kada su tema cetnici. SPC zabranio Zidovima da prijedju u SPC i spase se od pokolja. Sv. Nikolaj Vladimirovic, svetac SPC-a, divio se Hitleru i bukvalno ga svrstavao medju svetitelje i izjavljivao mu ljubav tako da je njegovo djelovanje usporedjivao sa svetim Savom. Srbi istrijebili Zidove iz Beograda i s time se javno hvalili. Vaso Cubrilovic koji je u Kraljevini dostavio vlastima plan genocida nad Albancima u Srpskom kulturnom klubu 'Isterivanje Arnauta', zajedno s Stevanom Moljevicem radio na izradjenom dokumentu poslanom u London velikosrbima za iatrebljenje Hrbata i muslimana 'Homogena Srbija'. Nakon toga ga Tito prima i Vasa postaje sveucilisni profesor, a prije toga je Titu izradio genocidni plan za istrebljenje nacionalnih manjina.

Srbi i jugokomunusti svake godine slavili cetnicko-komunisticki pokolj nad Hrvatima i etnicko ciscenje u Srbi 27.7.1941.

A naravno. Ne bjezim ja od zlocina koje su pocinili Hrvati u mheri kojoj su je pocinili. A oni Srbi koji i u 2019. govore o 1.000.000 pobijenih Srba u Jasenovcu (npr. patrijarh Irinej poglavar SPC-a), neka slobodno govore, tako se samo diskreditiraju.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 13 srp 2019, 22:18 
Offline

Pridružen/a: 10 vel 2018, 15:56
Postovi: 2950
Lokacija: Hrvatsko kraljevstvo
aleksije radicevic je napisao/la:
Ne postoji osovinska ofanziva u kojoj su četnici uzeli učešće.


Osim sto su cetnici bili u redovima talijanskih fasista. A Talijani su im drzali ljestve dok su klali Hrvate. Jer sto se vise Hrvati i Srbi kolju talijanskim fasistima je situacija bila povoljnija za imperijalne ciljeve. Zamisli strasni fasist Pavelic se bunio Talijanima sto pomazu cetnike u klanju Hrvata, a Srbi prodaju pricu o cetnicima kao velikim pravednicima.

_________________
Hrvatska je za više KRIŠTO a neki su za manje Karoline u hrvatskoj politici

Pred okupaciju BIH 800.000 stanovnika, od toga 80.000 kristijana i 50.000 pravoslavnih, sruseno 500 katolickih objekata


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 13 srp 2019, 22:45 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Instruktor je napisao/la:
Hocete detaljnije?

Nije stvar u tome da se bude detaljan. Bitnije je da podaci koje iznosiš budu relevantni za malo opštiji zaključak.

Citat:
Srbi su toliki otpor pruzili da je Kraljevina kapitulirala ko kula od karata.

Srbi su pružali otpor. Neki narodi su su uspeli duže da se odupru napadu, a neki bogami kraće, ali niko kao JV nije imao takvu izdaju kakva je masovno dezerterstvo nesrba.

Citat:
Srboslavija je sklopila s nacistima Trojni pakt, pa su Srbijanci napravili puc, pa molili naciste (Hitlera) da im oprosti.

Sve tačno, ali ne nudi opšti zaključak. Relevantno je da su desetine hiljada Srba izašli na ulice, i pokazali opredeljenje naroda. I jedino taj izlazak na ulice je relevantan, ili najrelevantniji, po tome što je proizveo posledicu - Hitlerov napad. To ako je neko molio Hitlera za oproštaj, nije od nikakave vednosti, jer nije proizvelo posledicu, niti je pokazivalo opredeljenje naroda.

Citat:
Prvi pokolj pocinili Srbi 8. travnja 1941. nad Hrvatima u okolici Bjelovara.

O tome mislim da sam čuo, da se radilo o streljanju dezertera. A to svaka normalna vojska čini.
A šta se ovim podatkom želi reći? Da su Srbi imali plan zločina nad Hrvatima, i da su tada počeli nda ga izvode? To je potpuno neosnovano, ako se ima u vidu da su u Jugoslaviji mnogo lakše mogli provoditi takve planove, ili čak u sporazumu sa Rajhom... ali to nije jednostavno bio plan. To je incident, ako ga je uopšte bilo.

Citat:
Odmah po uspostavi NDH Srbi digli oruzije na NDH i Hrvate.

Pa sam čin uspostavljanja NDH znači rušenje dotadašnjeg poretka. Imate taj običaj da povučete potez koji znači narušavanje dotadašnjeg stanja, a onda onaj ko se suprotstavi tom vašem potezu, biva proglašen za pobunjenika. To je sumanuto.

Citat:
Odmah su poceli politicku agresiju tako da su srpski politicki prvaci trazili od fasisticke Italije da si pripoji dijelove Hrvatske i zapadne Bosne. Vec 30. lipnja 1941. dokumentom SPC-a Srbi klevecu Hrvate za pokolje koji se nisu dogodili. Srbi u lipnju 1941. u istocnoj Hercegovini cine masovne pokolje.

https://sh.wikipedia.org/wiki/Hronologi ... 8Dina_1941.
Hronologija zločina. Ima oh do 30. lipnja mnogo.
Legitimno je biti protiv NDH pa i tražiti način da dva neprijatelja - fašističku Italiju i naci-fašistićku NDH dovedeš u konfrontaciju... Ne razumem šta ovim rečenicama želiš da kažeš....

Citat:
Ne znam sto pisete o Hrvatima kada su tema cetnici. SPC zabranio Zidovima da prijedju u SPC i spase se od pokolja. Sv. Nikolaj Vladimirovic, svetac SPC-a, divio se Hitleru i bukvalno ga svrstavao medju svetitelje i izjavljivao mu ljubav tako da je njegovo djelovanje usporedjivao sa svetim Savom. Srbi istrijebili Zidove iz Beograda i s time se javno hvalili.


Ja sam spomenuo vaš pristup istoriji, i na primeru opisa nekih hrvatskih istorijskih dešavanja, ukazao kako se objektivno istorijski raspravlja. Ne daješ celu sliku delovanja SPC i samog Nikolaja, nego izvlačiš detalj koji ne može poslužiti zaključku. A kad se uzme u obzir celokupno delovanje Nikolaja i sudbina koja ga je zadesila on je definitivno protiv Hitlera. Izjava u određenom vremenu i kontekstu aprolutno ne menja taj zaključak.
Srbi nisu istrebili Jevreje iz Beograda, nego Nemci. Oni su sila koja je sve to pokrenula, a ne radi se o nekom srpskom državnom planu. Sasvim je tačno da su neki Srbi učestvovali i zlodelima nacista, ali oni su neprijatelji i legitimne srpske vlade, vojske i države.
Niko ne kaže u Srbiji da je Nedićeva "država" izraz vekovnih srpskih težnji. Za NDH je tako nešto rekao Tuđman, a da ne spominjemo kasnije napore da se bilo šta od ustaškog nasleđa ubaci u identitet sadašnje RH.
Citat:
Vaso Cubrilovic koji je u Kraljevini dostavio vlastima plan genocida nad Albancima u Srpskom kulturnom klubu 'Isterivanje Arnauta', zajedno s Stevanom Moljevicem radio na izradjenom dokumentu poslanom u London velikosrbima za iatrebljenje Hrbata i muslimana 'Homogena Srbija'. Nakon toga ga Tito prima i Vasa postaje sveucilisni profesor, a prije toga je Titu izradio genocidni plan za istrebljenje nacionalnih manjina.

Što govori - šta? Pod uslovom da je uopšte tačno, naravno. Pisanje jednog čoveka potpuno beznačajno za bilo šta.

Citat:
Srbi i jugokomunusti svake godine slavili cetnicko-komunisticki pokolj nad Hrvatima i etnicko ciscenje u Srbi 27.7.1941.

U Srbu se slavi ustanak koji su Srbi podigli protiv okupatora i njihove ekspoziture NDH. Niko tamo ne kaže da slavi zločin. A zločin ako se desio, pada u odgovornost i ustašama, jer su te krajeve doveli do očajanja i do stihijske reakcije u kojoj su stradali civili.

Citat:
A naravno. Ne bjezim ja od zlocina koje su pocinili Hrvati u mheri kojoj su je pocinili. A oni Srbi koji i u 2019. govore o 1.000.000 pobijenih Srba u Jasenovcu (npr. patrijarh Irinej poglavar SPC-a), neka slobodno govore, tako se samo diskreditiraju.

Stvar je u tome što ste veoma zabrinuti da neko ne uvredi NDH time što će reći nešto preterano o njoj.
To ukazuje da još neka emocija prema toj tvorevini živi.
Nemci nemaju takav odnos prema Rajhu, što znači da su napravili odlučujući otklon.
Pisao sam jednom kako je Boris Beker gostovao sa nekim tipom u tv šouu, koji je samo rekao da su za vreme Rajha izgrađeni dobri putevi ili zgrade. A onda je Beker napustio emisiju.
To je dakle nemački odnos. Kod vas se značajan broj istoričara trudi da kaže nešto pozitivno o NDH, i poput tebe, ukazujući selektivno na neke irelevante detalje, bez da to direktno kaže, sugeriše kako NDH i nije bila tako loša.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 13 srp 2019, 22:49 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
Instruktor je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:
Ne postoji osovinska ofanziva u kojoj su četnici uzeli učešće.


Osim sto su cetnici bili u redovima talijanskih fasista. A Talijani su im drzali ljestve dok su klali Hrvate. Jer sto se vise Hrvati i Srbi kolju talijanskim fasistima je situacija bila povoljnija za imperijalne ciljeve. Zamisli strasni fasist Pavelic se bunio Talijanima sto pomazu cetnike u klanju Hrvata, a Srbi prodaju pricu o cetnicima kao velikim pravednicima.


Italijani su imali svoje ciljeve, četnici svoje, a ustaše svoje. Iako su ustaše možebitno i dolazili u nesporazume sa Italijanima, oni su ipak ista strana u svetskom ratu.
Sve sam to, čini mi se baš tebi, objasnio na istoj ovoj temi na nekoj od predhodnih stranica. Ako treba da se kopipejstujem, mogu...

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 13 srp 2019, 22:53 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
Ko ce tebi vjeorovati i uzimati te za ozbiljnog sugovornika kada tvrdis da je ofanziva na sutjesci bila protiv chetnika i tako se suprostavljas histografiji same njemacke.


Citat:
O tome mislim da sam čuo, da se radilo o streljanju dezertera. A to svaka normalna vojska čini.


slika


:zubati :gun_bandana

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 13 srp 2019, 22:57 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
DrMag je napisao/la:
Ko ce tebi vjeorovati i uzimati te za ozbiljnog sugovornika kada tvrdis da je ofanziva na sutjesci bila protiv chetnika i tko se suprostavljas histografiji same njemacke.


Citat:
O tome mislim da sam čuo, da se radilo o streljanju dezertera. A to svaka normalna vojska čini.


slika


:zubati :gun_bandana


Ti si ponudio tekst iz vikipedije, što nije nikakav dokument, neko opis događaja kako je na kraju ispao, a ne kako je u početku planiran.
A planiran je ovako:
https://www.pogledi.rs/bitka-na-sutjesci/
Ovo je napisano na bazi nemačkih dokumenta iz tog vremena.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 13 srp 2019, 23:17 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
aleksije radicevic je napisao/la:
DrMag je napisao/la:
Ko ce tebi vjeorovati i uzimati te za ozbiljnog sugovornika kada tvrdis da je ofanziva na sutjesci bila protiv chetnika i tko se suprostavljas histografiji same njemacke.




slika


:zubati :gun_bandana


Ti si ponudio tekst iz vikipedije, što nije nikakav dokument, neko opis događaja kako je na kraju ispao, a ne kako je u početku planiran.
A planiran je ovako:
https://www.pogledi.rs/bitka-na-sutjesci/
Ovo je napisano na bazi nemačkih dokumenta iz tog vremena.


Da ti malo zaviris u njemacke dokumente? Na njemackoj wikipediji teme o historiji pisu historicari, nema tu muljanja, nitko ne zeli losu reputaciju.

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 13 srp 2019, 23:24 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 23 svi 2009, 17:09
Postovi: 18463
DrMag je napisao/la:
aleksije radicevic je napisao/la:

Ti si ponudio tekst iz vikipedije, što nije nikakav dokument, neko opis događaja kako je na kraju ispao, a ne kako je u početku planiran.
A planiran je ovako:
https://www.pogledi.rs/bitka-na-sutjesci/
Ovo je napisano na bazi nemačkih dokumenta iz tog vremena.


Da ti malo zaviris u njemacke dokumente? Na njemackoj wikipediji teme o historiji pisu historicari, nema tu muljanja, nitko ne zeli losu reputaciju.


Čak i ako je tako, ona rečenica koju si ti citirao iz nemačke Vikipedije, nije u suprtotnosti sa onim što ja pišem. Operacija Švarc se na kraju svela na bitku Nemaca i partizana, što ne isključuje tačnost tvrdnje da su prvobitno cilj ofanzive bili četnici.

_________________
Bože spasi, Bože hrani, Srpskog Kralja, srpski rod!


Vrh
   
 
 Naslov: Re: Četnici - zbirna tema
PostPostano: 13 srp 2019, 23:31 
Offline
Avatar

Pridružen/a: 13 ožu 2019, 21:34
Postovi: 13882
Lokacija: Sjeverna Bosna
A sta cemo sa izvjestajem srbijanskih partizana da ih napadaju cetnici zajedno sa njemcima, da zarobljene partizane . predaju njemcima itd ?

_________________
Prigovara nekome da nije izašao iz 90tih, a on sam i dalje neuspješno ratuje protiv Osmanlija.


Vrh
   
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš postati/uređivati postove/odgovarati].  [ 316 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 40 gostiju.


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.
Ne možeš postati privitke.

Forum(o)Bir:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Facebook 2011 By Damien Keitel
Template made by DEVPPL - HR (CRO) by Ančica Sečan
phpBB SEO